Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131083) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Osszel tervezek egy uj PC-t epiteni amely melle elkezdtem monitorokat nezni es aban szeretnem a segitsegeteket kerni hogy a lentiek alapjan van e ertelme a megadott artartomanyban lecserelnem a jelnlegi Acer Predator XB271HU-m. Tudom, hogy sok hasonlo parameterrel kerestek mar itt monitort es azok alapjan van is par kiszemelt darab de meg is szerettem volna rakerdezni mert kifejezetten HDR miatt szeretnek monitort venni es ez megneheziti a dolgot.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
~250f Ft.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27", 1440p. Hz - ami belefer, nem ez a Hz szempont.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, VA, mini LED es OLED de utobbi kettot tudom feleslegesen irom le az elso pont utan. :)
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Nem szempont.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Jatek.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RTX 4080 lesz. G-Sync / Free-Sync, nem szempont hogy a premium verziokat tamogassa.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DP / HDMI.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Na ez az ami a legfontosabb szempont es ami miatt kerdezek. :) Ha 250e korul nem lehet "jo HDR-t" tamogato monitor-t kapni akkor javitsatok ki ha tevedek de felesleges hozzanyulnom a jelenlegi monitoromhoz?

Ismet csak javitsatok ki ha rosszul gondolom de minimum a kovetkezoket kene beloni, nem? 1000 nit, 10bit, >90% DCI-P3, szignifikans mennyisegu FALD zonak.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyomanyos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Nem szempont, alvanyra fog kerulni.

Nagyon koszonom! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.