Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131085) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

A jelenleg használt AOC Q2577PWQ QHD felbontású monitoromról váltanék széles kijelzőre, hogy ne a 15"-os laptop és az AOC között kelljen forgatni a fejem (vagyis a laptop kijelzőjét a továbbiakban nem szeretném használni). Kb. 70-80cm-ről nézem a monitort, ha ez még lényeges lenne, de még tudom növelni a távolságot 5-8cm-rel.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
200eFt
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32-35", UW-QHD
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Inkább IPS.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Nem tudom. Két monitor helyett használnék egyet, munkára. Lehet, hogy jó lenne az ívelt, de még nem próbáltam, nem használtam ilyen monitort.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
80%-ban CAD, office, fényképszerkesztés (Lightroom, saját használatra, végeredményként papírra nyomtatva), videóvágás (saját használatra, kisebb körben publikálva).
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Jelenleg nVidia Quadro K2000, de idén tervezem a laptopot lecserélni. Valószínűleg abban is valamilyen Quadro kártya lesz. Nem gondolom, hogy bármilyen SYNC-re szükségem lenne.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DisplayPort
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományost.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
A magassága és a dőlésszöge mindenképpen legyen állítható, pivot mód nem kell.

Előre is köszönöm a tippeket, ajánlásokat!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.