Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) blueMerle válasza tomi_x (#4049) üzenetére


blueMerle
veterán

Ismerös vett onnan telefont, új, 0 percesként volt meghidretve és egy leharcolt, használt telót küldtek. :((( Messze kerülném

(#4052) tomi_x


tomi_x
tag

Esetleg tudnátok ajánlani megbizható boltot, mondjuk inkább olyan kéne ahol használtat telot beszámítanának.

(#4053) Enjoy válasza tomi_x (#4052) üzenetére


Enjoy
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#4054) Joe bácsi válasza Enjoy (#4053) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Én ezt nem ajánlom, egyik fórumtárs szívott velük. Azt hiszem a Nokia E51 topikban írta.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4055) amol válasza Joe bácsi (#4054) üzenetére


amol
addikt

Már modellenként van a telefonoknak topikja? Atya gatya.

(#4056) Enjoy válasza Joe bácsi (#4054) üzenetére


Enjoy
addikt

Én meg ajánlom, mert nála vettem a telómat, és fogom is a következőket!
Ill. több ismerősöm is "tőlük" veszi!

Senkitől nem hallottam még panaszt!

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#4057) Joe bácsi válasza Enjoy (#4056) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Akkor neked van az E65-öd?
Megtaláltam a hszt:
"Sokan kérdezik, hogy ki hol vette a telefonját. Ebben szeretnék segíteni, csak éppen arra szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy hol ne vegyétek!
Személy szerint a gsmdepo.hu oldalról rendeltem, múlt héten csütörtökön, a neten keresztül, és külön kértem telefonos egyeztetést. Felhívni nem hívtak -gondoltam jön a kari- hát hívtam Én kedden őket -mellesleg keddre kértem a szállítást- hogy mi a helyzet a telefonnal? Van, küldik, a kolléga most postázza mondta a tulaj, milyen színű legyen kérdezte, mondtam milyen van, fekete-ezüst válaszolta Ő! Ok., jöhet, mikorra várjam? Csütörtök legkésőbb pénteken megérkezik kaptam a választ!
Csütörtökön nem jött, pénteken 10-ig vártam, gondoltam felhívom, hogy akkor most mi a helyzet, erre közli, hogy neki nincs is E51-e már egy hete, nem is tudja mikor lesz! Mondom ez most hogy is van hiszen, azt mondta van, sőt már postára akarták adni mikor hívtam, sőt a színben is megegyeztünk!
Nem-nem Ő nem ezt mondta, csak azt hogy várható!
Itt abba is hagytam a vitatkozást, hiszen semmi értelmét nem láttam folytatni, a lényeg, hogy teló nincs és nem is lesz egyhamar, mert már itt vannak az ünnepek.
A gond nem is igazán ez, mert megérti az ember, hogy az ünnep előtti hajtásban valamit elcsesznek, elfelejtenek, hanem az, hogy szemrebbenés nélkül a pofámba hazudnak!!!
Ha ezt ilyen gátlástalanul megteszik, akkor miver verhetnek még át? Igaza volt azon emberkéknek kik az ilyen sufnigsm boltoktól óvják a leendő tulajokat, valóban meg kell nézni honnan vásároljunk.
Úgyhogy óvakodjatok a GSMDepótól mint a tűztől, aki teheti kerülje!
Bocs hogy hosszú lére eresztettem, de ha már egy ember hasznát vette a hsz.-nek, már megérte! "

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4058) AMD Power válasza Tommy7 (#4043) üzenetére


AMD Power
titán

N95. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4059) Joe bácsi válasza amol (#4055) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Hol vettük kérdésre válaszoltam csak. Az E51 csak pl. volt.
Amúgy kössz, de tudom. :DD

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4060) Enjoy válasza Joe bácsi (#4057) üzenetére


Enjoy
addikt

P1i-m van!

Szerintem az illető bénázta el a dolgot, h nem egyszerre telefonon rendezte a dolgait.
Erről nem akarok vitatkozni! Mindenki vegye ott, ahol akar...

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#4061) Sipi16 válasza tomi_x (#4052) üzenetére


Sipi16
senior tag

Part-Nero GSM én a Gsmline helyett hozzájuk mentem és teljesen meg voltam elégedve. Mondjuk a gari csak 3 hónap mert telefonbolt...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#4062) pajav8 válasza tomi_x (#4052) üzenetére


pajav8
tag

jó bolt a fullgsm, nézd meg a neten :DD

[ Szerkesztve ]

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#4063) blueMerle válasza Sipi16 (#4061) üzenetére


blueMerle
veterán

Na most ment ki nálam a biztosíték. :((
Telós boltom volt, és minden használt telefonra 6, újra pedig 24 hónap garit vállaltam. Igen, BOLTI GARI.
Hát mondhatom extrémen korrektek a barátaid :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#4064) Joe bácsi válasza pajav8 (#4062) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:Y Tipikus sz@r sufni rabló, hazug banda.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4065) Sipi16 válasza blueMerle (#4063) üzenetére


Sipi16
senior tag

Bocsi, hogy kivertem a biztositékot de ez van. Én 3 hónapot kaptam az 54ezres W810i-mre. Én is furcsálltam.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#4066) #16820480 válasza Sipi16 (#4065) üzenetére


#16820480
törölt tag

tehát akkor mégsem voltál (vagy) teljesen megelégedve? :)
az, hogy egy bolt korrekt nem azt kéne jelentse, hogy szépen tudnak rád mosolyogni, amíg fizetsz, hanem azt, hogy bármilyen nemű ügyhöz (garancia, stb) normálisan állnak hozzá, és nem utolsó sorban nem ál-garival szúrják ki a vevők szemét....

(#4067) amol


amol
addikt

Egy új telefonra amennyiben teljesen legális forrásból származik nem lenne kötelező megadni a teljes gyári garanciát? Ez is egy ok amiért be sem teszem a lábam ilyen sufnikba.

(#4068) ZoZa™ válasza tomi_x (#4049) üzenetére


ZoZa™
senior tag

A GSMline nevű boltot nem ajánlom senkinek sem. Érdeklődtem egy készülékről, de kiderült a telefonbeszélgetésből, hogy cseppet sem értek ahhoz amit keresek, az árakról halvány gőzőm sincs, és örüljek hogy ennyire alacsonyan megkaphatom tőlük, 3 hónap garival..

Meglepődve és csalódottan hagytam félbe a beszélgetést, ezzel együtt kihagytam szerintük életem üzletét..

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#4069) #16820480 válasza amol (#4067) üzenetére


#16820480
törölt tag

de.
ennyi... :)

(#4070) joey04 válasza amol (#4067) üzenetére


joey04
titán

Akkor vedd meg a gyártónál 1.5szeres áron hogy aztán ha gondod van vele akkor a szervízből kopottan karcosan hetek múlva kapd vissza...
Sok vélemény olvasható a neten a sufni boltokról amik között sok a negatív is ez tény.Viszont legalább ennyi negatív kritika olvasható a hivatalos gyártói gari kapcsán is...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4071) amol válasza joey04 (#4070) üzenetére


amol
addikt

Inkább a szolgáltatótól féláron. :P
Így tettem eddig is, és még egy telefont sem kellett szervízbe vinnem.

[ Szerkesztve ]

(#4072) joey04 válasza amol (#4071) üzenetére


joey04
titán

na én tőlük nem vennék soha.agyonbuherált korlátozott szoftos hulladékok amikre még a frissítések is ritkábban és/vagy lassabban jönnek! :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4073) #16820480 válasza amol (#4071) üzenetére


#16820480
törölt tag

inkább megveszem Kínában féláron :P
így legalább nem sim-lock-os.

(#4074) amol válasza joey04 (#4072) üzenetére


amol
addikt

SZOLGÁLTATÓra gondoltam. A Pannon nem nyúl bele és nem korlátoz semmit. Azt én is gyűlölöm. Az összes frissítés rámegy. Különben rendben van a mobilbolt is, amennyiben korrekt gyári garanciát ad. Tudsz ilyet?
Az innen-onnan beszerzett, külföldi szolgáltatótól való átírt szoftveres, fekete import, utcán árult, normális garancia nélküli készülékek persze hogy olcsóbbak. Véletlen?
Kíváncsi vagyok az ilyen telefonokat lehet-e regisztrálni gyári szám alapján.
Egy érintetlen, teljesen legális gyári garanciás k770i-t 40-ért kapok meg. Van jobb ajánlatod?

Én nem akarlak meggyőzni de neked sem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#4075) amol válasza #16820480 (#4073) üzenetére


amol
addikt

Az is egy megoldás. Hozz többet :)
Azokra gyári garancia van?

Sim lock nem zavar, mi mást tennék bele?

[ Szerkesztve ]

(#4076) #16820480 válasza amol (#4075) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha túl sokat viszek, azt már azért kiszúrják a vámon :) amúgy gyártói garancia van rájuk, de sajnos csak országon belüli (pl. a 6110-esem a Nokiánál hivatalosan "no warranty" címszóval szerepel, de ez csak az európai adatbázis szerint).
ezen felül vannak itt is szürkeimport telók, azok még olcsóbbak.

otthon én sem teszek bele mást, van egy kártyám, de mondjuk ha ide utazok, akkor már nem árt, ha kártyafüggetlen, ahogy az sem, ha tudok vele itt sms-t írni :) nem is vennék otthon többet telefont, pénzben sem éri meg, és úgyis menne rá egyből az ázsiai szoftver

(#4077) BENIX


BENIX
csendes tag

Nekem egy sony ericsson v630-am van!Ha vki azon gondolkozik hogy vegyen-e olyat én ajánlom neki!Aki nem annak is nem rossz mobil! :D :D :D

(#4078) joey04 válasza amol (#4074) üzenetére


joey04
titán

azért a pannon is belenyúl ha nem is annyira mint a másik 2.és a frssìtések sem jönnek minden esetben akkor amikor a független példányra.és akkor mi van ha valaki nem pannonos?az így járt?ami pedig nagyon fontos:közel sem biztos hogy a gyári gari többet ér minden esetben mint a bolti.ha pedig valami évek òta működő boltbòl veszed mint pl xxlgsm akkor tuti legális példányt kapsz...bogék is ilyeneket tesztelnek semmi bajuk...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4079) blueMerle válasza Sipi16 (#4065) üzenetére


blueMerle
veterán

Természetesen nem rajtad vagyok kiakadva. A bolton. :U

(#4080) nike_


nike_
addikt

Én a gsmline.hu-ról rendeltem a telómat!Fél év hardveres garit adtak rá,(gondolom ha valami tönkremegy rajta) és 1 év szoftvereset! :Y Csak 2 ezerrel volt drágább a 6120c-m mint az angol,48k!Új és független!Minden megvan, adás-vételi stb. Ez a legolcsóbb bolt, én ajánlom mindenkinek.Egyedül memkártyát nem adtak a telóhoz, mert hát az ugyebár nekik is érdekük hogy tőlük vegyem meg.De nem onnan fogom :DD

MOD:Annyival olcsóbb is gondolom a teló.2GB Kingston kari kijön 5ezerből bele.Megéri.T-mobile-nál 65k aranykártyával!Csak úgy lehet megvenni, vagy pengetheted az előfizut havonta vagy marad a listaár ami ugye egy picit sok!Kártyával csak néhány telót árulnak!:(((

[ Szerkesztve ]

(#4081) Joe bácsi válasza nike_ (#4080) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Hol kapsz 5 rugóért 2 Gb-os Kingston karit?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4082) nike_ válasza Joe bácsi (#4081) üzenetére


nike_
addikt

Pl árgépen megnézed ott ilyen 6-7k körüli árakat ad ki.Pl.:ez microSD karik (a 2. felülről) 5.800 Ft+ postaköltség.Ez összesen 7600 postaköltséggel együtt.De ha pesti vagy, akkor nem kell fizetni, és úgy 5800.Ha meg élettartamm garival kell, akkor 6150.

[ Szerkesztve ]

(#4083) Joe bácsi válasza nike_ (#4082) üzenetére


Joe bácsi
őstag

6 rugó Szegeden élettartam garival. :DD

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4084) nemma válasza nike_ (#4080) üzenetére


nemma
addikt

A 6120 Classichoz sehol nem jár memóriakártya az alapcsomagban, úgyhogy ez nem a gsmline hibája.

(#4085) amol válasza joey04 (#4078) üzenetére


amol
addikt

azért a pannon is belenyúl ha nem is annyira mint a másik 2.
Ja igen, rak rá képernyővédőt és háttérképet ami egy gombnyomással törölhető.

és a frssìtések sem jönnek minden esetben akkor amikor a független példányra.
Nekem azonnal lejött mind amint megjelent. De nem biztos hogy érdemes egyből frissíteni.

ami pedig nagyon fontos:közel sem biztos hogy a gyári gari többet ér minden esetben mint a bolti.ha pedig valami évek òta működő boltbòl veszed mint pl xxlgsm akkor tuti legális példányt kapsz...
A tuti legális példány vajon miért nem rendelkezik teljes gyári garanciával?
Ami nagyon fontos: 2 év TÖBB mint 3-6 hónap. Én az előbbit preferálom még ha drágább is párezer forinttal. Itt nem csak arról van szó hol szerelik, hanem hogy meddig.

(#4086) #16820480 válasza amol (#4085) üzenetére


#16820480
törölt tag

A tuti legális példány vajon miért nem rendelkezik teljes gyári garanciával?
Ami nagyon fontos: 2 év TÖBB mint 3-6 hónap. Én az előbbit preferálom még ha drágább is párezer forinttal. Itt nem csak arról van szó hol szerelik, hanem hogy meddig.

ezt nem neked fogom személyesen írni, csak a legutolsó témabeli hsz-t idézem :)
a helyzet az, hogy még az sem mindegy, hogy hol szerelik. egy sufniboltnak egyszerűen nem hiszem el, hogy minden általuk forgalmazott készüléktípushoz lenne megfelelő alkatrészellátásuk, és szerelőeszközük. innentől pedig két dolgot tehetnek (akármennyi garanciát mondanak a telefonra a vásárláskor) hardveres hiba esetén: vagy benyelik a hiás példányt, és saját költségen cserélik egy másik szürkeimport újra, vagy pedig megvonják a vállukat, és elküldenek melegebb éghajlatra.
két dolgot fontos megjegyezni: a gyártó nem szelektálja a terékeit, hogy 2 év garival X forint, 3 hónappal meg 20 ezerrel olcsóbb, tehát amilyen telefonra nem adja a bolt a gyári garanciát, azzel a gyártó szervizében csak pénz ellenében foglalkoznak, már ha egyáltalán, a bolti gari meg jóindulaton múlik. a másik pedig az, hogy ami olcsóbb az itthoni hivatalos nagykerárnál, az tuti nem tiszta, nem hivatalosan került az országba (vagy nem új), és innetől életbe lép az első pont.

akinek ez nem számít, az vegye az olcsóbbat, de azért ne ajánlgassuk már, hogy hú de korrekt bolt, mert az egyszeri ember, aki nincs ezzel tisztában, az megveszi ott, aztán koppan nagyot. a korrektség nem az árnál kezdődik.

(#4087) joey04


joey04
titán

A bolti gari ha új készülékről van szó akkor általában 1 ritkábban 2 év szokott lenni.Van ilyen 3-6 hónapos is azzal tényleg nem kell foglalkozni.Még a garihoz:ha kint külföldön vesztek valamilyen cuccot(notebook teló tv akármi)és hazahozzátok általában az a gari itthon semmit nem ér hacsak nem globális gari van mint egy ipod nanonál például.tehát nem is tudna egy külföldről behozott telóra gyártói 2 év garit adni a boltos...és ezek nem lopott termékek.te sem lopod a cuccot ha valamit veszel odakint és itthon használod.az hogy szerintem nekik fizetni kéne az államnak azért hogy behozzák(de lehet hohy ezt rosszul tudom) és itt eladják az már az ő gondjuk attól még a készülék "tiszta" marad az nem a te gondod.A garancia minőségéről:a nagyobb boltoknál azért nem úgy megy hogy elmegy a csávó a "függöny mögé" és ott megberheli a telót...az ilyen belvárosi pincékben lévő gsm boltoktól valóban óvakodni kell onnan hülye lennék venni még ha 10 év garit adna akkor sem.jah meg a teló tisztaságához: ha lopott lenne már tiltva lenne az IMEI száma is és akkor nagyon sok ember dühöngene és csődbe mentek volna a gsm boltok...

pannon: ha jól tudom az új SE W telókban már ők is tiltják a flash menüt szóval erről ennyit.meg itt a fórumon is lehet olvasni olyat hogy bizonyos készüléktípusok hibátlanul mennek függetlenül de a pannonnossal ilyen-olyan baj van.

ja és az a pár ezer ft sem olyan kevés.pl egy N95 gyártói garival 155k boltival 112k.nem mindegy... és hány esetről hallani hogy a lötyögés miatt bevitték Nokia szervizbe és szarabb lett utána a teló.arról nem beszélve hogy a GSM boltok általában olcsóbban adják a gyártói 2 év garis telót mintha a gyártónál vennéd meg. és ott tényleg egyezik még a gari is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4088) Sipi16 válasza joey04 (#4087) üzenetére


Sipi16
senior tag

Akkor vagy a gyári bolt akar nagyot kaszálni rajtunk. Vagy nem tiszta forrásból szerzik a telefonokat a mobilboltok. Mivel is hirdetik?? Gyárilag független, (használt)="0 perces". 0 perces??? Ez szerinted mit jelent? Már valamelyik topikba évekkel ezelőtt kibeszéltük. Így kell átcseszni állambácsit. Mert a használt dolgokat nem lehet megadóztatni. Mert egyszer már megadóztatták amikor megvették. Ergo kinnt megveszi az XYGSM a telót behozza és használtként avagy 0percesként eladja. Adóznia nem kell utána. Ezért jóval olcsóbb. A gari meg az ő baja. Vagy a tiéd. Az EW-ben 165ezer a teló(N95) ennek a 20%-a 33ezer. Nah ennyivel már a telefonboltos bácsi beljebb van. Ő nem szórólapozik csak egy weboldala van. Amin látszólag legális dolgot csinál. Ezt a pénzt se kell kifizetnie. A gari meg rajta múlik...

Mod: Most néztem olyan garival kéred a telefont amivel akarod. Vagyis több helyről hozzák a telefonokat. Vagy garipapír hamisítás??? Visszavonom az összes kételyemet ha erre a kérdésemre választ adsz: Hogyan tudják a gyári garanciás telefont a márkaboltnál olcsóbban adni?????

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#4089) joey04 válasza Sipi16 (#4088) üzenetére


joey04
titán

Tudom mi a 0 perces teló ;)
Átverik állambácsit bizony!És? attól még a teló tiszta ha buknak ő bajuk engem nem érdekel.

Hogyan tudják a gyári garanciás telefont a márkaboltnál olcsóbban adni?????
Miért kéne azonos áron adni?Pl az N95nek 3 hivatalos Nokia márkaboltban 3 különböző(!!!) ára van!gondolom a kirendelt kisfőnökön múlik mennyit tesz rá de ha nem az sem érdekel.ha a hivatalos márkaboltok is egymás alá mennek árban akkor egy gsm bolt miért ne mehetne??

garipapír hamisítás???
Ez kész. ne nézz annyi TV-t. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4090) #16820480 válasza joey04 (#4087) üzenetére


#16820480
törölt tag

látom még mindig nem érted...
amúgy szerinted mennyit ér egy ausztriában letiltott imei? más országokban használhatod attól még simán, nem tudok olyanról, hoyg nemzetközi imei tiltás. valószínű ezért is kerül az itthon ellopott telók többsége valahol tőlünk keletebbre újraértékesítésre.

ennek ellenére nem mondom, hogy a boltokban árult cuccok lopottak, de nem tiszták (általában valamilyen adócsalás /0 perces használt, és hasonló hangzatos kifejezések/, vagy ázsiai import van a háttérben. vagy mindkettő). ezekre itthon általában semmiféle hivatalos támogatás nincs a gyártó részéről (ahogy írtad: a külföldi telók még jogtisztán sem élveznek itthon garanciát), a boltos meg úgysem tud semmit kezdeni egy hardveres problémával, mert nincs hozzá eszköze, alkatrésze.

az más kérdés, hogy egyes boltok alacsonyabb haszonkulccsal dolgoznak, mint mondjuk egy márkabolt, ezért olcsóbban adják a telókat, ez rendben is van, mert erre van hivatalos támogatás itthon. az összes többi esetben nincs.
de mindegy nekem, nyugodtan vásárolj ott, ahol jólesik. :K

(#4091) #16820480 válasza joey04 (#4089) üzenetére


#16820480
törölt tag

bizonyos boltokban tényleg előfordul(t) garipapírhamisítás. bár már egy ideje nem hallottam erről, de 1-2-3 éve még dívott az ilyesmi, csak mostmár nehezebb (vagy lehetetlen) átírni a telefonok imei számát, így nem annyira kivitelezhető.

amúgy meg az a baj, hogy nem a bolt fog bukni azon a 0 perces használt telón (apropó, nem csak a lopástól lesz egy telefon nem tiszta, az adócsalás is egyféle lopás...), hanem a végfelhasználó, ez az, amire itt próbáljuk felhívni a figyelmet.

(#4092) joey04 válasza #16820480 (#4090) üzenetére


joey04
titán

tulajdonképpen egyetértek.én csak arról akarom itt meggyőzni az embereket hogy legális telefonokat vesznek.Az hogy bolt hogy hozza be az az ő gondjuk,de ha buknak is te jogtisztán használhatod tovább a készüléket!És ennyi.ezek után mindenki el tudja dönteni hogy megér-e +30-40ezer forintot a jobb gari.sztem nem.10k az ahol a lélektani határ van.ha ennyivel drágább a 2 éves garis akkor inkább azt veszem én is. de ha 15-20k a különbség akkor már inkább lemondok róla.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4093) joey04 válasza #16820480 (#4091) üzenetére


joey04
titán

1-2-3 éve még dívott az ilyesmi
ezért mondtam hogy csak olyan boltból ami már több éve biztosan üzemel.pl xxl
ott tuti nem jön ilyen szóba

amúgy meg az a baj, hogy nem a bolt fog bukni azon a 0 perces használt telón (apropó, nem csak a lopástól lesz egy telefon nem tiszta, az adócsalás is egyféle lopás...), hanem a végfelhasználó, ez az, amire itt próbáljuk felhívni a figyelmet.
Én miért is bukok?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4094) #16820480 válasza joey04 (#4093) üzenetére


#16820480
törölt tag

oké, alapvetően akkor bukik rajta az ember, ha valami gáz van a telóval. ugyanis az, amit mondassz árkülönbség az pontosan úgy szól, hogy 1/2 év (gyártótól függ) gyártói gari, vagy semmilyen gari. illetve ha valami baja van a cuccnak, akkor pénz fejében fognak hozzányúlni a hivatalos szervízben, ezt pedig a bolt nem hinném, hogy lenyeli, ők sem szeretetszolgálat.

ebben az esetben buksz, ugyanis egy szervizelésnek az óradíja is kellemetlen lehet, hát még az alkatrészdíj. ezzel kell tisztában lenni, és akkor mehet a móka. csak azért íom ezt ilyen szájbarágósan, mert rengeteg ember olvassa a fórumot azon kívül is, aki hozzászól, és nem mindnki olyan tájékozott ezen a téren, mint akik ezzel a témával foglalkoznak.

amúgy én is külföldön veszek telót, ahogy írtam nem is olyan régen (olcsóbb, és egyéb szeméyles okok), de tudom, hogy otthon semilyen garanciát nem kapok rá.

(#4095) Sipi16 válasza joey04 (#4092) üzenetére


Sipi16
senior tag

Látom nem lehet meggyőzni semmilyen észérvvel. Nem is próbálkozok tovább. Viszont ha besz*rik akkor majd gondolj rám meg arra amit mondtam.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#4096) AMD Power válasza nemma (#4084) üzenetére


AMD Power
titán

Bár ez a mai MicroSD árak mellet nem hinném ,hogy nagy probléma lenne. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4097) amol válasza joey04 (#4092) üzenetére


amol
addikt

Biztos vannak az átlagnál korrektebb mobilos boltok, és kimondottan a sufniboltokról beszéltem, hogy azokba nem teszem be a lábam.

mindenki el tudja dönteni hogy megér-e +30-40ezer forintot a jobb gari.sztem nem.10k

Ez ugyebár függ a telefon értékétől is, nem lesz egy 50 ezres telefon 30-al drágább azért mert gyári garanciás. Tudom, te nem foglalkozol az ilyen "olcsó" telefonokkal de az emberek többségének nincs szüksége százerzres papírnehezékre. A másik kérdés az, hogy mennyibe kerül egy esetleges javítás. Nem a sufnibolt függöny mögötti hentelésére gondolok, hanem korrekt (legyen az tisztességes mobilbolt, márkaszervíz, bármi) helyen.

pannon: ha jól tudom az új SE W telókban már ők is tiltják a flash menüt
Nem tudom jól tudod-e, jó lenne ha ezt valaki megerősítené.

meg itt a fórumon is lehet olvasni olyat hogy bizonyos készüléktípusok hibátlanul mennek függetlenül de a pannonnossal ilyen-olyan baj van.
Tudsz adni linket? De ez is addig érdekes amíg az embernek pont olyan készüléke van.

(#4098) nike_ válasza nemma (#4084) üzenetére


nike_
addikt

T-Mobile-nál jár hozzá egy 128mb-os azthiszem.

(#4099) nike_


nike_
addikt

amol: Az igaz, hogy most már mindegyik szolgáltató tiltja a flash menüt.Az összes újabb Walkmanben,sőt még az S500i-ben is.Nézd meg akármelyik újabb Walkman topikját.

(#4100) amol válasza nike_ (#4099) üzenetére


amol
addikt

Hmm. Érdekes. Kérdés hogy ér-e a flash menü annyit amennyivel drágább függetlenül a telefon, nekem nem tetszik így valószínűleg nem is használnám. Mi a helyzet akkor, ha függetlenítik (legálisan persze), lehet rárakni szűz szoftvert?
K770i? (függetlenül 80, P-nál nekem 40)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.