Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Sipi16 válasza dany27 (#4196) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nekem egyik szolgáltató se engedte csak szülői beleegyezéssel a teelfonvásárlást 18 alatt.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#4202) nike_ válasza Sipi16 (#4201) üzenetére


nike_
addikt

Szerintem is csak GSM-boltban lehet 18 év alatt vásrolni.Az tuti, hogy ott lehet.

(#4203) #35692544 válasza amol (#4200) üzenetére


#35692544
törölt tag

azt a voda szokta csinálni az előfizus telóvásárlásnál

(#4204) nike_ válasza #35692544 (#4203) üzenetére


nike_
addikt

Én is így tudtam.amol!Hol volt ez?

(#4205) amol válasza nike_ (#4204) üzenetére


amol
addikt

Vodkánál, arról volt szó.
Arról nem tudok nyilatkozni hogy jár el a többi szolgáltató 18 év alatt. 18 évesen nekem ugyanis még nem volt mobilom (rég volt). Másnak se nagyon.

(#4206) #35692544 válasza amol (#4205) üzenetére


#35692544
törölt tag

én a gyerköcnek akartam venni a pannonnál, azt mondták ha lenne személyije lehetne a nevére venni kártyás mobilt.

(#4207) Viktor0610 válasza #35692544 (#4206) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a Pannonnál 18 év kártyás telefont lehet venni személyivel, de csak szülő/törvényes képviselő jelenlétében és a szülő/törvényes képviselő adatainak egyidejű felvételével (röviden tőle is kell a személyi :D ).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4208) amol válasza Viktor0610 (#4207) üzenetére


amol
addikt

Nos, a jelek szerint akkor az E51-en nincs korlátozás a Pannonnál, ezért szeretnék egy symbian emulátort hogy megnézzem kell-e nekem olyan. Help :)

(#4209) Viktor0610 válasza amol (#4208) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Symnbian emulátor? :F

Minek? Próbáld ki vétel előtt, és vedd meg, ha tetszik! (Nagyobb áruházakban, normálisabb Pannon-boltokban, talán a a Nokia bemutatótermeiben is meg tudod nézni kötelezettség nélkül.)

Samsung Galaxy A54

(#4210) amol válasza Viktor0610 (#4209) üzenetére


amol
addikt

Minek? A "csak" jó válasz? :DDD

(#4211) nike_ válasza amol (#4208) üzenetére


nike_
addikt

Na látod, az SE után is a Symbian felé kezd húzni a szíved.Jó kis telefon az az E51.:)

Gyors, van benne Wi-Fi, annyi a kár hogy kicsi a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#4212) nike_


nike_
addikt

Lenne egy ötletem.Nem lenne jó nyitni egy s40-es topikot?Baromságnak tűnik, de a PDA és az okostelefon szekcióban is van symbian ill. win. mobile topik.Vagy azért lenne hülyeség mert erre nincsenek programok?

[ Szerkesztve ]

(#4213) amol válasza nike_ (#4211) üzenetére


amol
addikt

Ezt még nem tudom eldönteni, de miután tényleg megpiszkálják a szoftvert az SE-kben és jó áron adják megfontolandó. A wifi jó lenne. Ugye ez gyorsabb az E65-nél?
Kijelző mérete: még mindig nem mutatott nekem senki ilyen méretű candybar telefont nagyobbal. A sajátodé is ugyanekkora :)

[ Szerkesztve ]

(#4214) nike_ válasza amol (#4213) üzenetére


nike_
addikt

Ez sokkal gyorsabb mint az E65.

E65: 220 MHz-es proci

E51: 369 MHz-es proci

Ha a gyorsaság kell, E51, ha a picivel nagyobb kijelző akkor E65.

(#4215) amol válasza nike_ (#4214) üzenetére


amol
addikt

Az E65 15 ezerrel drágább. Meg kell néznem mert kicsinek tűnnek a gombok mindkettőn.

(#4216) nike_ válasza amol (#4215) üzenetére


nike_
addikt

Az E51-en kisebbek a gombok.Az E65-nek több hely volt.

[ Szerkesztve ]

(#4217) amol válasza nike_ (#4216) üzenetére


amol
addikt

Nem a számgombokra hanem a kezelőgombokra gondoltam. Nem megy a méret a használhatóság rovására?
Még a V8-at néztem de nem vagyok elájulva tőle.

(#4218) guest666 válasza nemma (#4197) üzenetére


guest666
aktív tag

mert itt nincs 3G és nem is lesz, csak EDGE van, és max 6-7 rugót szánnék rá: írtam , hogy a legolcsóban. Telózni nem is akarok vele , csak a modem miatt kellene

(#4219) #16820480 válasza guest666 (#4218) üzenetére


#16820480
törölt tag

egy használt Nokia 6020/6021 szerintem megfelelő lehet.

(#4220) #16820480 válasza amol (#4210) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem nagyon láttam emulátort. ahogy elnézem mostmár az a divat, hogy a fejlesztők is teszteljék a szoftvereket a saját telefonjukon. legalábbis a Symbian developer és a Symbian signed oldalakon is erre utalnak az elérhető szoftverek.

egyébként az E65 és az E51 közül szerintem egyértelműen az E51 a nyerő, főleg, ha olcsóbb is. újabb a szoftvere (fp1), így egy csomó hibát javítottak benne, ami miatt te is mérgelődtél a Nokiák kapcsán. aztán a nagyobb proci miatt gyorsabb is, mega sedign is időtállóbb (nincsenek mozgó alkatrsézek).
a gombokat meg ki kell próbálni élőben, másképp úgyse derül ki, hogy neked megfelelnek-e.

a V8 nem ez a kategória, az akármennyit is tud, de inkább divattelefon. ráadásul drága a tudásához képest.

[ Szerkesztve ]

(#4221) amol válasza #16820480 (#4220) üzenetére


amol
addikt

Valahol olvastam egy cikket róla, de végülis nem olyan fontos.

Meg fogom nézni mindenképpen, elég vékonynak tűnnek és közel vannak egymáshoz a gombok, majd kiderül.
Egy dolgot kifelejtettem a korábbi felsorolásból amiért kerülném még az s40-et: szoftverfrissítés. Amíg SE-nál csak a gyári usb kábelre van szükség (az újabbaknál már csak a telefonra) a teljes 5 perces frissítésre adatvesztés nélkül, addig N-nál csak szervízben végzik -pénzért- és törlődik minden.
A symbianosokhoz is adnak ki frissítéseket? Azokkal mi a szitu?

(#4222) bandi87


bandi87
csendes tag

Adott egy Samsung D-840. Vetem bele mem. kártyát és amikor beleteszem azt irja ki, hogy "Felismerhetelen. Megformázza? ". Probáltam megformázni, de "Sikertelen" ezt írja. Ez miért lehet?

(#4223) nike_ válasza amol (#4221) üzenetére


nike_
addikt

Én a szoftvert nem szoktam frissíteni, inkább hard resetelem.De a szoftvert kiadják ingyen is, csak akkor ugrik a gari.

bandi87: Ezt inkább az azonnali mobilos kérdések órája topicba írd.

[ Szerkesztve ]

(#4224) #35692544 válasza bandi87 (#4222) üzenetére


#35692544
törölt tag

milyen márkájú a kártya mert a samsung a sandisk-et és a nokiát szereti

[ Szerkesztve ]

(#4225) joey04 válasza amol (#4183) üzenetére


joey04
titán

Teljesen egyetértek! :R
A K750 a mai napig az egyik legjobb választás átlagos használatra.Mobilhoz képest még mai szemmel is remek kamera nagyon jó kis zenelejátszó, nagyon okos(ahhoz képest hogy nem WM vagy symbian fut rajta nagyon sokat tud szoftveresen).Kijelzője átlag felhasználónak szerintem bőven elég, és már tényleg nevetséges árban van! egy baja van: a joy.

Ez a teló tényleg egy klasszikus! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4226) joey04 válasza muveszur (#4173) üzenetére


joey04
titán

Szerintem K850.Ha tényleg tetszik külsőre akkor azt vedd!Veszel hozzá egy HPM-70et vagy akármi komolyabb fülest és ugyanúgy szól mint egy W teló.Kijelzőben verhetetlen, én is rácsodálkoztam hogy a 16 millió színűeket is veri. :Y
A szoftver még egy kicsit akadozik úgy hallottam de mindjárt elérhető lesz nálunk is a frissítés és akkor az is jó lesz.És nem egy világverő kamera van benne de ha nem fontos akkor azért korrekt szintet megüti.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4227) Sipi16 válasza joey04 (#4226) üzenetére


Sipi16
senior tag

Veszel hozzá egy HPM-70et vagy akármi komolyabb fülest és ugyanúgy szól mint egy W teló. --- Igen. Az ismerősöm is ebben a hiszemben volt és vett a vodkánál egy K800i-t hozzá a régi HMP 70-es fülest. Nagyon gányult szólt W810i-mhez képest. Mondta ő is, hogy a W szériának jobb a zenelejátszója de a kamerája rosszabb. A K széria pont fordítva. Jobb kamera kicsit gyérebb hangzás.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#4228) nike_ válasza Sipi16 (#4227) üzenetére


nike_
addikt

A régi Walkmanekben nem így van.Ott volt autofocus csak SE kivetette mert annak ugye nem a fő célpontja a kamera. :U

(#4229) muveszur válasza joey04 (#4226) üzenetére


muveszur
addikt

Én is erre gondoltam egyik lehetőségként...Csak ma láttam egy nokia n76-t, nagyon bejött:DD. Symbianos telok közül melyiket ajánalátok? Meg az n76-ról mi a véleményetek?

(#4230) #16820480 válasza amol (#4221) üzenetére


#16820480
törölt tag

természetesen adnak ki frissíéseket, ilyen szempontból a Nokia elég szorgosnak mondható (ellenben mondjuk a Samuval, ahol a telefon piacrakerülését követően gyakrolatilag nincs szoftverfejlesztés...)
én úgy tudom, hogy az újabb Nokiák (S40 és S60 is) már frissíthetők házilag (OTA, vagyis Over The Air) módon, de ha úgy nem, akkor kábellel. maga a folyamat nem hinném, hogy lassabb lenne, mint másik márkák esetében, viszont a frissítő sajnos Nokiáéknál úgy kezdi, hogy a teljes romot üresre törli először, szóval előtte kell egy biztonsági mentés (amit a hozzá adott pcsuite megcsinál), hogy ne legyen adatvesztés.
egyébként amíg garanciális a telód, addig a szervizben is ingyenes kell legyen a szoftverfrissítés. sőt, ez még a külföldön (EU-ban) vásárolt készülékekre is.
amúgy a frissítés menetéről errefelé találsz bővebben infót: [link]

(#4231) amol válasza joey04 (#4225) üzenetére


amol
addikt

Nem sok más olyan telefon van amit a mai napig meg lehet kapni újonnan (még szolgáltatónál is!), ennek is megvan az oka. V3 van még talán abból az időből de az ugye másért.

(#4232) nike_ válasza muveszur (#4229) üzenetére


nike_
addikt

Ha kihajthatós kell, és Symbianos, akkor én a 6290-et jobban ajánlom.Nincsenek rajta tervezési hibák.Úgy az egész nagyon rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#4233) amol válasza #16820480 (#4230) üzenetére


amol
addikt

Igen, próbáltuk frissíteni Apám 6233-asát, van hozzá szoftver és látszólag végig is ment, nem törölt semmit. Aztán a márkaszervíz mondta hogy az nem teljes frissítés, olyat csak ők tudnak és akkor törlődik minden. Csakhogy a netről felment szoftver nekik még nincs meg, ezért nem tudnak vele kezdeni semmit amíg meg nem kapják mert visszafelé nem lehet frissíteni. Khm.

(#4234) joey04 válasza Sipi16 (#4227) üzenetére


joey04
titán

Akkor nála volt hiba mert nálam a K800 úgy szólt HPM-70el mint egy W850 meg W800(ezekhez tudom hasonlítani)amiben gyengébb hogy nincs bene megabass de ez a K850nél nem probléma abban van.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4235) muveszur válasza nike_ (#4232) üzenetére


muveszur
addikt

Sajnos nem jön be kinézetre ez a teló:( Amugy az n76 tervezési hibája sztem csak a füles csatija... ma probáltam ki, sztem meg lehet szokni, ha zenét hallgatsz akkor zsebben van vagy pedig külsö kijelző...sms-t meg lehet ugyis irni kényelmesen ha nincs teljesen kihajtva...sztem. Érdemes még megvenni az n76-ot? Vagy ennyi pénzért van jobb mobil is?

[ Szerkesztve ]

(#4236) AMD Power válasza joey04 (#4234) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nálam is így volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4237) Sipi16 válasza nike_ (#4228) üzenetére


Sipi16
senior tag

Igen, régen. Most már nagyon "kicsesznek" az emberrel. Vagyis komoly választás elé állítanak. Lehet, hogy csak mi fogtunk ki valami gagyi K800I-t de az tényleg nagyon gyatrán szólt!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#4238) Enjoy válasza muveszur (#4235) üzenetére


Enjoy
addikt

Anno nekem is tetszett az N76, de akkor pont az ára miatt nem vettem meg.
Sztem nézz körül, mert tuti, h van jobb teló ezen az áron!

De ezt neked kell eldönteni, h a dizájn vagy a tudás a fontosabb! :U

► més que un club ◄

(#4239) amol válasza nike_ (#4223) üzenetére


amol
addikt

Én a szoftvert nem szoktam frissíteni, inkább hard resetelem.De a szoftvert kiadják ingyen is, csak akkor ugrik a gari.
Ez pontosan hogy van? S60-hoz is adnak ki frissítést? A hard reset arra való mint egy pda-ban? És töröl mindent? Azt hogy érted hogy kiadják a szoftvert ingyen?
Hú de sok kérdőjel, most jöjjön egy felkiáltó! :)
thx

(#4240) Norbi_888


Norbi_888
csendes tag

Ezek közül melyik a legjobb választás?

Nokia 2630
Samsung E250
Sony Ericsson K550i

Én a Samsung felé hajlok...

Köszi :R

(#4241) Enjoy válasza Norbi_888 (#4240) üzenetére


Enjoy
addikt

Én az SE-t választanám, mert AF-es a kamcsija, s mert candybar kialakítású!
De ha ezek nálad nem játszanak, akkor a samsung! :)

► més que un club ◄

(#4242) bepe79


bepe79
addikt

Hat gyerekek! Meg mindig utesallo mobilt keresek, ami viszonylag uj. Kismillionyi tesztet atolvastam, az N95-om melle keresek valami strapabiro mobilt. Az eddig szerzett infok alapjan:

1., Siemens Mxx: tul regi, ezer eves, vagy mar tan beszerezni sem lehet sehol sem

2., Ericsson 2/3xx: szinten ocsmany, ezer eves, talan mar kapni sem lehet sehol

3., Siemens M81: ocsmany, es valoszinuleg Europaban ez sem tul elterjedt

4., Nokia 5500: jo lenne, de az olvasottak alapjan egy ido utan elkezd levalni !!! a billentyuzet, ezt pedig nalam nemhogy egy utes es mindenallo telefontol, de barmilyen telefontol elfogadhatatlan...

5., Nokia 5200, Nokia 5300: ocsmany + utes- es mindenallo telonak slide-os: ez csak valami vicc lehet, no comment kategoria

6., BenQ M7: ez lenne az, amit en keresek most, de a BenQ megszuntette az Europai gyarait, es hiaba irja a web-lapjan, hogy az M7 Europaban elerheto lesz, a keszulek nem kaphato sehol kiveve Azsiat, es lehet, hogy soha nem is fog eljutni Europaba

7., Nokia 5140i: az olvasottak alapjan talan ez lenne a legjobb, de ez is mar egy kicsit regi, es ez sem valami szep darab.

8., JCB munkas-mobil: irtozatosan ocsmany, buta keszulek, hiaba ellenall az atomtamadasnak is

A kerdesem az lenne, hogy 2008-ban elorelathatoan erkezik-e valamilyen 5xxx-os szerian strapabiro-mobil? Tudunk ilyenrol? Vagy netan mas gyartotol, aki Europaban arul keszulekeket (SE, Samsung, stb.)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#4243) #16820480 válasza amol (#4233) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, S60-on mindent töröl, én úgy tudom. azt hittem, hogy S40-en is. mondjuk sosem volt S40-es telfonom, és soha nem is lesz, mert okostelefon hívő vagyok :)
amúgy akkor most végülis mi a jó neked, hogyha töröl mindent, vagy az, ha nem :F de amúgy lehet, hoyg én látom rosszul, viszont úgy tűnik, hoyg ez egy olyan eset volt, amikor nem tudtátok, hogyan kell pontosan megcsinálni valamit, nem néztél utána a dolognak, majd amikor nem úgy ment, ahogy elképzelted, akkor a gyártót hibáztatod... :U

amúgy ahogy írtam természetesen S60-hoz is adnak ki frissítést. S40-en asszem nem, de S60-on van egy kód (*#7370#), ami gyári állapotba hozza a telefon memóriáját (a memóriakártáyhoz elvileg nem nyúl), tehát minden beállítás vissza alapra, üzenetek, telefonkönyv, mind törlődik, ahogy a felmásolt tartalmak, szoftverek, stb.
úgy adják ki az új szoftvert, hogy az NSU (Nokia Software Update) segítségével feltolhatod a telefonodra. úgy tudom, hogy csak adatkábel kell hozzá. illetve van sok típus, aminél neten keresztül is működik a frissítés.

(#4244) Sipi16 válasza bepe79 (#4242) üzenetére


Sipi16
senior tag

Vegyél egy nokia 3310-est. Az 5140i nem olyan rossz. Az a gond a nokia strapamobiljaival, hogy más keverékből készül a ház mint a normál telefonoknál és könnyen reped. Sok ismerősömnek a kijelző plexije repedt meg.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#4245) attisx válasza amol (#4208) üzenetére


attisx
addikt

Ha még kell az emulátor, itt találsz: ForumNokia

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#4246) amol válasza attisx (#4245) üzenetére


amol
addikt

Thx!

(#4247) amol válasza #16820480 (#4243) üzenetére


amol
addikt

úgy tűnik, hoyg ez egy olyan eset volt, amikor nem tudtátok, hogyan kell pontosan megcsinálni valamit, nem néztél utána a dolognak, majd amikor nem úgy ment, ahogy elképzelted, akkor a gyártót hibáztatod...

Hogy kellene mennie egy sima frissítésnek? Simán, problémamentesen ahogy SE-nál. Kit kellene hibáztatni ha mégsem?

Többit köszönöm!

(#4248) fateless válasza Norbi_888 (#4240) üzenetére


fateless
veterán

Tudás alapján egyértelműen a SE a legjobb a három közül.
Amiben egyformák:
Edge, BT, rádió, MP3
Viszont kijelző, kamera, (szerintem megjelenés is) szempontjából SE messze jobb, valamint ehhez adnak adatkábelt is. A gari SE-nél 1+1 év, mint Nokiánál, Sasungnál csak 1 év. Ebben nincs mozgó alkatrész.
Megjelenésben viszont a Nokia is szép, ha csak telefonálásra kell, jó az is.
(De Nokiánál kicsi a memória és nem bővíthető)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4249) #16820480 válasza amol (#4247) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom végülis mi volt a baj a frissítéssel? nem került rá az új szoftver? vagy nem nullázta a telefon beállításait? vagy mi?
arra írtam amúgy ezt, hogy általában ha előbb kellően informálódsz a témában, akkor nem érnek meglepetések, akárhogy is működik az adott telefonnál. eddig a legkényelmemsebb frissítés szerintem messze a Siemens telefonoknál volt, ráadásul már 6-7 éve is (nem törölt adatot a frissítés, 10 perc alatt megcsinálta egy adatkábellel bárki). az SE-t nem tudom pontosan hogy működik, de a leírásod alapján az is korrekt. a Motorolánál (E2-nél legalábbis, meg a linuxot használóknál) mindent törölt, de viszont az utolsó pillanatig ha bármi gond volt a frissíés közben, akkor is menthető házilag a cucc, cska újra kell indítani a flashelést (a bootloadert mindig el lehet érni, nem lehet annyira félrenyúlni, hogy az is meghaljon). a Nokiáknál eezel szemben a zártabb firmware hívei (sajnos vagy nem, azt mindenki döntse el, szerintem az), tehát elég nehéz házilag bármit barácsolni, ha valami balul sül el. illetve konkrétan asszem egy félbeszakadt flashelést házilag nem lehet orvosolni, ugyanis ilyenkor nem lehet bekapcsolni sem a telefont. többek közt erre értettem azt, hogy ilyenek tudatában én inkább alaposan utánaolvasok, hogy ne érjen meglepetés, ne a művelet közben, vagy után kerüljek kényelmetlen helyzetbe.
de egyébként mint mondom, ha nem vagy biztos benne, akkor elég bevinni egy Nokia szervizbe, ott 10 perc alatt megcisnálják, ha garanciális, akkor ingyen, megvárható. leglaábbis én így tudom.

(#4250) Viktor0610 válasza fateless (#4248) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Nokiánál is 1+1 év a jótállás. ;)

A többiben nagyjából egyetértek veled.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.