Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) KaiotEch válasza amol (#3800) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha jó mostmár én is tudom! Mindig tanul valami újat az ember! :D

(#3802) Zoltanfi válasza benncee (#3783) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Ha nagy kijelző kell, akkor ott az N73, elég jó árban van már és 2,4" azért már nem kicsi..

(#3803) amol válasza KaiotEch (#3799) üzenetére


amol
addikt

Nekem sok évig volt Nokiám, lecseréltem SE-ra és ezután már nem kellene (s40-es) Nokia. Azt, hogy már divat- ill. tucattelefon és sok ember csak reflexből veszi mert "az a legjobb" és esélyt sem ad másnak, említeni sem érdemes. A lovakra is azért tesznek szemellenzőt, hogy ne lássanak oldalra.

(#3804) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Symbianos telókba nem lehetne megoldani, hogy a telefonkönyvet folyamatosan a SIM-ről olvassa? Neveket nem szeretem tárolni a gépezeten!

(#3805) amol válasza KaiotEch (#3804) üzenetére


amol
addikt

A sim egy névhez egy számot tud tárolni, semmi más infot.

(#3806) KaiotEch válasza amol (#3805) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem az bőven elég is lenne! Csak ne kellene bemásolgatni! Mert így is tudja olvasni csak kb 6 almenün keresztül...

(#3807) amol válasza KaiotEch (#3806) üzenetére


amol
addikt

Se több szám ill. más info, se hangtárcsázás, se teljes magyar karakterkészlet, se hívókép, se speciális csörgés stb. Akkor minek okostelefon? :P

(#3808) KaiotEch válasza amol (#3807) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Wlan és a többi progi miatt! Bár amikor N72-m volt és SE k810i-ről átküldtek egy játékot, feltelepítettem és játszhatatlan volt, mert lassú volt és akadt a k810i-n meg fullosan ment...

(#3809) #16820480 válasza mark83bp (#3798) üzenetére


#16820480
törölt tag

még ha így lenne... a helyzet valójában nem ilyne rózsás a legtöbb helyen. arról van szó, hogy külföldről beszerzett, szürkeimportos telefonokról van szó áltlaában, amiket sikerült valahogy olcsóbban bejuttatni az országba, mivel jogilag használtként hozták. viszont mivel nem Mo.-ra szánták őket, így a gyártó eredeti garanciáját ilyen esetben el lehet felejteni, csak a bolt ad ráannyi garanciát, amit jónak lát, tehát semmilyen hivatalos szoftveres, vagy hardveres támogatása nincs az ilyen telefonoknak (kivétel mondjuk ez alól például a Nokia, akinél a külföldön vásárolt telefont is szoftverfrissítik, de csak eredeti nyelvi csomagra), csak annyi, amit a bolt ad. tehát ha mondjuk végfokos lesz a telefon, akkor ha visszaviszed, akkor vagy kicserélik saját veszteségként elszámolva, vagy az is lehet, hoyg megvonják a vállukat, hogy így jártál.

azt kell tudni, hogy a garanciát a bolt nem változtathatja meg! most maradva egy kicsit a Nokia példánál, nekik mindne telójukra 2 év garancia van. ha ennél 1 nappal is kevesebbet mond a bolt, akkro ott nem tiszta a beszerzési forrás, szóval lényegében mindegy, hogy 1 hónapot mondanak rá, vagy 1 évet, egyik esetben sem lehet a Nokia szervízzel javíttatni a telefont, a bolt jóindulatán múlik minden.

(#3810) mark83bp válasza #16820480 (#3809) üzenetére


mark83bp
tag

hát ebben lehet valami...meg a 3hónap..pláne drágább készülékeknél nevetséges..ismim így vett mobilt és 5hónap múlva 30rongy volt a szervíze... szoval azóta én csak szolgáltatótól..vagy hivatalos márkaboltból..nem akkora az ár különbség hogy a sunyi gsm-ekkel vacakoljak..

Ericsson A2628 - Nokia 3310 - Nokia 3510i - Sharp GX-20 - Sharp GX-25 - Sharp GX-30i - SonyEricsson S700 - SonyEricsson K750i - Nokia 8910i - SHARP v903 - Nokia N95 - Nokia 8800 - Samsung G800

(#3811) KaiotEch válasza mark83bp (#3810) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát azért van egy kis különbség, de a gari sztem többet ér! Ugye most legolcsóbban a Nokia 6500 Slide-ot meg lehet vásárolni 79990 Ft-ért (asszem no garival), de tudok egy helyet ahol ugyan ezt megkapom 60000Ft-ért csakhogy az 6 hónap üzleti gari... Azzal meg hát sokra nem megyek!

Viszont amikor el akarod adni a telefonodat kereskedőnél vagy más személynek az első a válasza a garira, hogy: Az engem/minket nem érdekel...

Anno amikor a 6230-ammal gond lett (2 év gari volt rá) és pont lejárt a gari és akkor romlott el a hang (már miért ne akkor romoljon el, ha már nincs rá gari: Murphy-törvény) bevittem a T-Mobile boltba és nem tudom hogy de visszamenőlegesen megoldották, hogy MÉG garisan vittem vissza és kaptam egy új mobilt...

A lényeg az, hogy a gari sem ér sokat...

[ Szerkesztve ]

(#3812) Ricardo válasza KaiotEch (#3811) üzenetére


Ricardo
félisten

[I]"Anno amikor a 6230-ammal gond lett (2 év gari volt rá) és pont lejárt a gari és akkor romlott el a hang (már miért ne akkor romoljon el, ha már nincs rá gari: Murphy-törvény) bevittem a T-Mobile boltba és nem tudom hogy de visszamenőlegesen megoldották, hogy MÉG garisan vittem vissza és kaptam egy új mobilt..."

"A lényeg az, hogy a gari sem ér sokat..."[/I]

Csak én érzem úgy hogy ez a két mondatod üti egymást :F

(#3813) KaiotEch válasza Ricardo (#3812) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet, hogy egy kicsit rosszul fogalmaztam, de azt akartam belőle kihozni, hogy a gari számít ha sokáig használod a telót, de amikor netán el akarod adni akkor semmit sem ér...

(#3814) mark83bp


mark83bp
tag

én megfogadtam hogy a gari lejárta előtt mindig eladom..nehogy 1 szobadísszé váljon :W

de max évente szoktam cserélgetni..mert így mindig csak 20-30-t kell rádobnom hogy a legújabb tipusok legyenek az enyéim..és a nagyobb árzuhik előtt megszabadulok(újabb tipus kijövetele..stb..)

Ericsson A2628 - Nokia 3310 - Nokia 3510i - Sharp GX-20 - Sharp GX-25 - Sharp GX-30i - SonyEricsson S700 - SonyEricsson K750i - Nokia 8910i - SHARP v903 - Nokia N95 - Nokia 8800 - Samsung G800

(#3815) KaiotEch válasza mark83bp (#3814) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hmm nem rossz 5let, de én pl 65000Ft-ért vettem az N72-met augusztusban és 3 hónapra rá már csak 32000Ft-ért tudtam eladni... Ja és még 21 hónap gari volt rá...

(#3816) mandoky válasza KaiotEch (#3815) üzenetére


mandoky
csendes tag

Irtam Neked egy levelet .....1600, úgy hogy félreértés volt

kaktusz

(#3817) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Boccs ez nagyon off, de valaki meg tudná mondani, hogy mi az egy telefonnál, hogy 2,5G, 3,5G illetve 4G? Nameg az hogy lehet, hogy egy 3,5G-s symbianos telefonon csak 1 kamera tündököl?

(#3818) Ricardo válasza KaiotEch (#3817) üzenetére


Ricardo
félisten

A 2,5G az edge, a 3,5 a HSDPA. Ez az adatátvitel sebessége miatt nem mindegy. A videótelefonálás az a 3G -től felfele lehetséges, de ettől függetlenül nem minden ilyen telefonba raknak előlapi kamerát. Így fordulhat elő hogy 3,5 telefonban csak egy kamera van.

(#3819) KaiotEch válasza Ricardo (#3818) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Áááháá köszi a választ! És pont az E51-be nem raktam 2 kamerát és az az 1 is csak 2mpx :(

(#3820) Enclave


Enclave
aktív tag

Hali!

Mobilvásárláson töröm a fejemet de teljesen tanácstalan vagyok...

Úgy 35k-t tudnék max rászánni...

Most egy régi Nokiám van...És egy Nokia 6230i-t néztem ki... Elsősorban amiatt mert a nokiának tisztességesen volt leírva a szoftverénél néhány dolog...(és ez még a hagyományos, nem szétnyitható,csúsztatható formájú viszont 2005ös gyártmány ami nem a legfrissebb)

Ugyanis ami fontos lenne:

-"normális" kijelző:nem 1x1cm-es 10x10es felbontással...
-legyen benne ébresztő
-lehetőleg "hagyományos" külső,(nem szétnyitható,csúsztatható bár ha látok olyasmit ami felépítésében jó akkor ez másodlagos szempont)
-bluetooth-on keresztül lehessen rá hátteret és csengőhangot másolni(normális pc-s szoftver alap, a samsungnál semmi leírás nem volt,csak "neszetöltsdle", a nokiánál még bluetooth verzió és modem driver is ki van írva)
-bluetooth-on keresztül a laptophoz lehessen modemként használni netezéshez ideiglenesen,alkalomként
-esetleg java-ban írt progikat lehessen rajta futtatni,ne csak a netről letöltötteket
-kamera tökmind1,nem akarok fotózni,mp3 lejátszó sem lényeg,kamera igazából nem is kellene, egy alap kompakt digifényképező is fényévekkel jobb
-belső memóriára pár csengőhang és háttér férjen fel...de rengeteg sms férjen bele
-a szétnyithatókkal úgy igazából nem vagyok kibékülve mert lehet az én hülyeségem de 1db kézzel azt hogy veszi fel az ember,pl.amikor kapaszkodik??? (buszon-villamoson láttam,h. foggal-szájjal szokták :DDD na de ettől nem sérül?)
-normális üzemidő,súly

Köszönöm!

Ha valami még eszembe jutna,hozzáteszem...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#3821) KaiotEch válasza Enclave (#3820) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nokia 3110?

(#3822) Viktor0610 válasza Enclave (#3820) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kis gyakorlattal fél kézzel használhatóak a nyitható készülékek, nem kell foggal-szájjal szórakozni...

Egyébként sz.tem is 3110/3109 (amennyiben nem kell kamera/FM-rádió, utóbbi).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3823) KaiotEch válasza Viktor0610 (#3822) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jajj neharagudj, ez nagyon OFF, de erről a "kis gyakorlattal" szerkezetről jut eszembe ez a videó! Tekintsétek meg! :DD

(#3824) Enclave válasza KaiotEch (#3821) üzenetére


Enclave
aktív tag

Köszi a választ de asszem én néztem már ezt és a designjával nem voltam kibékülve...
Az én ízlésemnek ez egy kissé "agyon van kerekítve"? :F (gombok és környéke)

Erről első ránézésre valami "játéktelefon" jutna eszembe... :(

De a technikai paraméterek alapján megfelelőek lennének...

Sztem pl. a 6230i-nek "elegánsabb" a billentyűzete...

Mindenesetre köszi!

Mi a különbség a 3109 és 3110 között?

Talán lehet szétnyitható/csúsztatható is ha a dizájnja megfelel...viszont a többi márkának nem ismerem a pc-s szoftvereit....

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#3825) maci07


maci07
csendes tag

Sziasztok!

Most akarok venni egy N70 –es Nokiát !
Ezzel kapcsolatban lenne kérdéseim.
1 éves csak T-mobil hálózatot használja, karcmentes. 512 MB kártyával csuklopántal stb... Tehát megkimélt a kicsike!!! Szerintetek 30000 Huf megér? Lehet, hogy lesz még belőle 25000 Huf is. :P

Mekkora memóriakártyát lehet bele tenni max?
Ha navigációt szeretnék hozzá annak mi a feltétele?

THX!! :R

MP

(#3826) KaiotEch válasza maci07 (#3825) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tömörprofesszor módszerrel:

Az ára jó, ha nem T-Mobile-os kártyád van akkor elmész egy boltba és 500-1000Ft körül kifüggetlenítik neked.

Ha jól emlékszem akkor maximum 4GB-s kártyát tud kezelni. (Mint sok más teló) A navigációhoz meg egy másik telefon(N6110) vagy egy különálló GPS-t javaslok! Bár lehetséges, hogy van hozzá GPS-vevő kiegészítője a Nokiának.

(#3827) AMD Power válasza maci07 (#3825) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk újonnan van két év garival függetlenűl 50K-ért.

(#3828) Lasi válasza KaiotEch (#3799) üzenetére


Lasi
tag

Rendben, ez igaz. Persze amikor nincs pont olyan telcsi amit az ember keres, akkor ki kell próbálni mást is. ;)

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#3829) osszaki


osszaki
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állnék (milyen meglepő... :)) ) és a segítségeteket kérném. Motorola V8 illetve Nokia N73 között tétovázok. A technikai paramétereket már meglestem, teszteket / hozzászólásokat nagyjából átnéztem. Amire sehol nem láttam utalást, az az,hogy ha mp3-at rakok be csengőhangnak melyik szól szebben / tisztábban? A divatmajom és egyéb hozzászólásoktól kíméljetek meg kérlek, nekem mind2 tetszik, és én telefonálásra / sms / zenehallgatásra használnám. 3G stb. nem érdekel, fényképezni digis géppel fényképezek. Köszi előre is a segítségeteket. :) (Nekem a T-Mobilos leányzó a Nokiát ajánlotta, pedig a Motohoz hajlanék :U )

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#3830) blueMerle válasza osszaki (#3829) üzenetére


blueMerle
veterán

melyik szól szebben / tisztábban?
személyes tapasztalat szerint a Motorola V8 ilyen tekintetben súlyosan lealázza az N73 ilyen-olyan szuper sztereó 3D hangzását.

(#3831) #16820480 válasza osszaki (#3829) üzenetére


#16820480
törölt tag

a V8 sokkal szebb szerintem, meg Linux alapú rendszer van rajta, ami nagy királyság, de sajnos nem bővíthető a memóriája, így zenehallgatásra nem annyira jó (a 2gigás persze elég, de a fájlok felmásolása körülményesebb szerintem).
ha nincs szükséged a symbianra, akkor szeirntem az N73 nem annyira jó, mert az a telefon még van elég lassú ahhoz, hogy idegesítő legyen.

szerintem az igényeidnek mindkettő megfelel, de ha az egyszerűséget, meg a stílust tartod szem előtt, akkor szerintem a V8 a nyerő.

(#3832) nike_


nike_
addikt

Hellosztok!

Érdemes a gsmline.hu oldalról rendelni?Mert azt írják hogy szakszervízben csinálják meg a hibát,ez egész hihető.Nem csapnak be, megbízhatóak?Ráadásulfüggetlen telókat árulnak, és odaírták az operációs rendszerhez mind1ik telefonhoz hogy "ha különleges".Ez mit takar?

Előre is köszönöm a válaszokat

(#3833) nemma válasza nike_ (#3832) üzenetére


nemma
addikt

Írni sok mindent lehet, mindentől függetlenül a telefonok bolti garanciásak, ezért én nem vennék ott semmit.
Ez a "ha különleges" nekem is rejtély :)

(#3834) nike_ válasza nemma (#3833) üzenetére


nike_
addikt

És az baj ha bolti garisak?Szakszervíz megcsinálja.Ez viszont egész hihető.

Szerk.:Ha baj, akkor hol vegyem?

Ja egyébként új és független.

[ Szerkesztve ]

(#3835) KaiotEch válasza nike_ (#3834) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A gsmdepo elég megbízható! Jó pár embert ismerek, aki onnan rendelt! A fennakadás csak annyi volt, hogy nem 1 hanem 3-4 napon belül szállították a terméket! Ez attól függ mennyien rendelnek... És most még a házhozszállítás is ingyenes.

(#3836) nemma válasza nike_ (#3834) üzenetére


nemma
addikt

Szakszerviz? Ezt én is elmondhatom magamról... :U
Nézd, a lényeg, hogyha elromlik, akkor az állítólagos szakszervizbe kell vinned, ami gondolom Bp-en van, te pedig nem.
Ha hivatalos, teljeskörű gyártói garanciád van, akkor elég elmenned a legközelbbi márkaszervizbe és ott megcsinálják neked ingyen.

(#3837) AMD Power


AMD Power
titán

ujmobil.hu is jó. :K

(#3838) #16820480 válasza nike_ (#3834) üzenetére


#16820480
törölt tag

a bolti garis pontosan azt jelenti, hogy a szakszervíz nem csinálja meg (ingyen nem). 0 perces telefonra mindenhol bolti garanciális. új telefont meg bárhol vehetsz szinte, ahol adnak hozzá megfelelő papírokat.

[ Szerkesztve ]

(#3839) nemma válasza #16820480 (#3838) üzenetére


nemma
addikt

A gsmline mondja magáról, hogy szakszerviz... :U ;]

(#3840) nike_ válasza #16820480 (#3838) üzenetére


nike_
addikt

Nah, végülis meg lett rendelve, teljesen normálisan.Adásvételivel,futárral hozzák,3 hónap teljeskörű garancia.50k a 6120 Classic kihozással együtt.Új, független.Ha baja lesz, akkor bevarrjuk a gyereket. ;]

(#3841) #16820480 válasza nemma (#3839) üzenetére


#16820480
törölt tag

biztosan van Nokia márkájú forrasztópákájuk, azé'... ;] ja, meg SE, meg Samsung is.

(#3842) nike_ válasza nemma (#3836) üzenetére


nike_
addikt

Jaa, igen csak gyártói garival vagy 5-10k-val drágább.És az nekem nagyon sok lenne. :O

Szerk.:nemma!Rájöttem a ha különleges jelentésére.Az, hogy árulnak angol menüs telót is(én nem olyat vettem)és gondolom azért.De nem tuti;)

[ Szerkesztve ]

(#3843) #16820480 válasza nike_ (#3842) üzenetére


#16820480
törölt tag

5-10k az semmi... az első szervizelésnél behozza az árát. :( bár mostmár mindegy.

(#3844) KaiotEch válasza #16820480 (#3843) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De persze csak, ha kell szervizelni :DD

[ Szerkesztve ]

(#3845) Stefa0009


Stefa0009
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek Nokia N70 és a 6120C közül melyiket érdemesebb megvenni?

(#3846) AMD Power válasza Stefa0009 (#3845) üzenetére


AMD Power
titán

6120 egy csöppet jobb választás. ;)

Az N70 mellet csak a nagyobb kijelző szól.

[ Szerkesztve ]

(#3847) KaiotEch válasza Stefa0009 (#3845) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem kérdéses! 6120 sokkal gyorsabb! Igaz csak 1 cam-ot, de van benne wlan! Asszem N70-be nincs! Illetve sokkal újabb modell!

(#3848) atylivi


atylivi
csendes tag

szentem te keversz valamit.. a 6120ban nincs wlan.... és az n70ben sincs

N 1611 -> Er A1016 -> N 3310 -> N 3510i -> SE T610 -> Moto V360 -> N 6120c

(#3849) atylivi


atylivi
csendes tag

Szentem mindenképp a 6120at vegyed, énis a 2 közül válaasztottam, de az n70 már elavult...... (persze mihez képest..)

N 1611 -> Er A1016 -> N 3310 -> N 3510i -> SE T610 -> Moto V360 -> N 6120c

(#3850) KaiotEch válasza atylivi (#3848) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hú tényleg kevertem egy kicsit, de lényeg ugyan az: 6120C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.