Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Korte123 válasza KaiotEch (#3397) üzenetére


Korte123
csendes tag

Jó hát jó, én inkább gépet szoktam venni mint telót, :)
2 évente 1-et 20ér azt csókolom :)

(#3402) fateless válasza Korte123 (#3395) üzenetére


fateless
veterán

Teljesen megértelek és egyetértek a ne vegyünk sokért telefon filozófiával. A 25k nagyon jó ár azért a készülékért, nem hiszem, hogy sokkal lejjebb menne, sőt véleményem szerint karácsony után kicsit feljebb is fog menni, de végül kicsi a valószínűsége, hogy ennél olcsóbb legyen - hacsak a Nokia 3500 nem lesz tartósan a többi szolgáltatónál is 20k, mert akkor talán leviszik. (De ennek az esélye minimális.)

Mondom én, hogy jó gondolkodás az olcsó telefon vásárlása, miközben most akarok egy drágát venni :W

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3403) amol válasza #16820480 (#3393) üzenetére


amol
addikt

Én rendszerint nem másolok adatokat a telefonra, mert nem használom zenehallgatásra. Ezért is mindegy milyen a füles csatlakozója. De mindkettőre ott a bluetooth is, ha készítek pár képet azzal tolom át a gépre. A sebesség tök mindegy, kijelölöm amelyiket át akarom küldeni aztán leteszem a telefont és egyszer úgyis átmegy. Ha egyáltalán készítek képet, mert úgyis mind vacak, hívóazonosítónak ellenben bőven elég. Fényképező szinte mindig van nálunk.

A k750i-vel az a gond hogy már több mint két éves és bár vigyáztam rá eléggé döglődik. A joystick tökölődik, koszolódik (nem lopta magát a szívembe), a szoftverfrissítés macerás és már nem is nagyon újítják. Érte 1-2 ütés is.
Az újabbak szoftverét lehet magáról a telefonról frissíteni, tudják az ismétlődő naptárbejegyzéseket (ez hiányzott talán a legjobban Nokia után), több ébresztőt lehet beállítani, stb. Nagyobb a képernyő felbontása és főleg fényereje, valamint ez elég bumfordi a maga 2 centis vastagságával és a hátul kilógó kamerafedéllel. Ja igen és csak gprs-t tud. A 3g-től nem vagyok elájulva mert általánosabb az edge lefedettség, de az azért jól lönne.
Újra bevállalok 2 évet mivel szinte biztos hogy nem váltok szolgáltatót és még az említett árakból is engednek.

Én ott is többször írtam hogy én csak újat vennék, nem én szoktam mindenkinek használtat ajánlani. :P

[ Szerkesztve ]

(#3404) AMD Power válasza amol (#3403) üzenetére


AMD Power
titán

SE K550i esetleg? Azt nézted már?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3405) medvegy


medvegy
aktív tag

üdv, SE w580i-t akartam venni, de mivel mindenhol csak az igencsak nőies/buzis fehér narancs színben van ezért letettem róla. Mivel jelenleg nem igazán vok otthon a témában, arra szeretnélek kérni benneteket, hogy ajánljatok nekem valami a w580i-hez hasonló árban passzoló szétcsúsztatható telefont. thx

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#3406) kavicssli válasza AMD Power (#3404) üzenetére


kavicssli
addikt

SE K550 nel lehet fotókat bloggolni? vagy ez a bloggolás készülékhez kötött? :F

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3407) nike_ válasza medvegy (#3405) üzenetére


nike_
addikt

S500i. Bár az nem Walkman mobil de szólni kb. ugyanúgy szól.

(#3408) nike_


nike_
addikt

Na szerintem én pedig N80-at veszek. :)

(#3409) amol válasza nike_ (#3408) üzenetére


amol
addikt

Verekedéshez lesz? Egy husáng olcsóbb ;]

AMDPower
: néztem, nem tetszik és qvga-t szeretnék.

(#3410) nike_ válasza amol (#3409) üzenetére


nike_
addikt

Nem kellene cukkolni! Amúgy meg igenis sokat tud és nekem tetszik is hogy nem ilyen anorexiás féreg hanem van egy kis husi rajta. :D

(#3411) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát választ nem igazán kaptam a kérdésemre vagyis segítséget csak 1-et amit nem rtek hogy az illető miért írt?! Tehát most vagy nem tud senki segíteni vagy átugrottátok a hsz-t!

(#3412) amol válasza nike_ (#3410) üzenetére


amol
addikt

De, hadd! :D
Mindíg utáltam ezeket a dögöket, ezen már nem is husi van, már sóbetnóbinak is beletörne a rudija hogy lefogyassza :P (gyémántrépával könnyebb dolga van) 26mm vastagság...
Tudás... egy WM6-os pda-telefonhoz hasonlítva elenyésző. Van amelyikben még gps is van, méretben pedig hasonlóak. És már kb. árban is.
Természetesen semmi bajom nincs azzal hogy ki mit vásárol, nem akarlak bántani.

(#3413) #16820480 válasza amol (#3409) üzenetére


#16820480
törölt tag

SE T650?

amúgy igenis legyen vastagsága egy telefonnak, nem szeretem azokat az ostyafonokat, amiket a technika oltárán való áldozásnál lehet kettétörni :) persze a 26mm már szerintem is sok, de egy olyan 20mm körül van az ideális kinyitható telefon, és legfeljebb 15 (de inkább felette) a sima nyalóka féle :)
amúgy egy pda-t nem igazán lehet egy telefonhoz hasonlítani. nagyobb tudásuk van bizonyos tekiintetben, de pont a telefon funkciók nem olyan kényelmesen használhatóak rajtuk (próbálj meg mondjuk 1 kézzel sms-t írni).

(#3414) nike_ válasza #16820480 (#3413) üzenetére


nike_
addikt

Na most már vacilálok.Lehet karira pénzt kérek mindenkitől és akkor össze kell gyűlnie egy komolyabb telóra a pénznek.Szal most már a pénz nem számít.Na jó azért 60k alatt maradjunk.

Szóval a kérdés továbbra is:

Nokia E65 vs. Nokia N80

Pro E65:

Szerintem szebb dizájn
Jobb aksi, mint az N80

Pro N80:

Nagyobb kijelző
Jobb kamera

Egyforma:

Wi-Fi
Symbian

Melyik legyen?

Szerk.: Ja és csak azt tudom hogy az N80-on 9.1-es Symbian van.Az E65-ön asszem már 9.2 de még nem Fp1 és le van korlátozva tehát valamit aktiválni kell hogy lehessen rá progikat rakni.Ez igaz?:F

[ Szerkesztve ]

(#3415) amol válasza #16820480 (#3413) üzenetére


amol
addikt

Néztem azt is, nem tartja a szolgáltató. Írtam egy listát a kínálatról.
Vékonyabb mint ami szerinted ideális :)
Én nem telefonálok napi 20 órát, nem kell hogy jó "fogása" legyen. És persze ott a bt füles.

amúgy egy pda-t nem igazán lehet egy telefonhoz hasonlítani. nagyobb tudásuk van bizonyos tekiintetben, de pont a telefon funkciók nem olyan kényelmesen használhatóak rajtuk (próbálj meg mondjuk 1 kézzel sms-t írni).
Nézz körül a boltokban ahol vagy :) Vannak teljes billentyűzetesek és vannak olyanok is amelyikek úgy néznek ki mint egy telefon (FuSi-nak, Hp-nek például).

Igazából mi az amit tudnia kell egy telefonnak és csak oprendszerrel tudja?

(#3416) nike_


nike_
addikt

Köszönöm mindenkinek az eddigi tippeket de szerintem az E65 lesz.Külsőre nagyon bejön,Symbian is ugyanaz,kamera nem szempont,többet bír az akksi,szerintem szebbnek tűnik a kijelző,és ami a tesztben volt szürkés-feketés téma nagyon bejön. :)

(#3417) AMD Power válasza amol (#3415) üzenetére


AMD Power
titán

SE W580i? Ezüstszürkében álom szép.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3418) amol válasza AMD Power (#3417) üzenetére


amol
addikt

Szép, de a P-nál asszem csak fehérben van.
Ezek vannak versenyben SE-ból: W580i, S500i, W880i, K770i, esetleg W910i (ehhez nyomós érv kell :) )

nike_: hogy szerzed meg ezeket 60 alatt? Használtan?

[ Szerkesztve ]

(#3419) AMD Power válasza amol (#3418) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezek közül a W910i-t venném meg. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3420) amol válasza AMD Power (#3419) üzenetére


amol
addikt

Ez aztán a nyomós érv :DD

Mi indokolja a dupla árat a nagy kijelzőn kívül, ha nem hallgatok rajta zenét? Gyengébb fényképező (tudom írtam hogy nem olyan fontos nekem), nincs pilács. Az tényleg nem rossz hogy nem csak a 3g-t hanem az edge-t is tudja.

(#3421) #16820480 válasza amol (#3415) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, vékonyabb, de most a te igényeidnek megfelelő telefont keresünk, nem? ha az én igényiemet tartom szem előtt, akkor 6110 Navigator. pont. :D

amúgy szerintem azért (is) fontos egy telefonnak a jó fogása, mert például egy ilyen vékony valami egyszrészt már olyan tepsi szokott lenni, ami sztem nem szép (például pont az SE csinálja azt, hoigy egy 5 centinél is szélesebb telefonba beletesz egy 2"-nál kisebb kijelzőt, így legalább 1-1 centi marad mindkét oldalon mellette a teló széléig. szerintem ez elég csúnya, aránytalan...), illetve nagyon vékony telefonon nem kényelmes sms-t írni. leglaábbis én a 26mm vastag (igaz kinyitható) X700-amnál kényelmesebbet nem találtam még :)

körülnéztem, de teljes qwerty-sek elég drágák, olyan 100ezer körül vannak (illetve még többért), ráadásul nagyok. most arról nem beszélek, hogy nem szeretem a windowst...
oprendszerrel amúgy sokkal flexibilisebb a telefon, könnyebben bővíthető, akár az alap alkalmazásokat is lecserélheted, ha nem tetszenek. meg multitasking (pl megnézni egy telefonszámot vagy naptár bejezgyzést, miközben éppen sms-t írsz, stb.)

(#3422) AMD Power válasza amol (#3420) üzenetére


AMD Power
titán

A zene se lényeg... Nehéz eset vagy te...:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3423) amol


amol
addikt

Hehe. Ha ott tartunk, a legkényelmesebb a N5110 :)
Tessék, itt egy használhatónak tűnő pda-telefon gps-el.

Látjátok érdekes, ha az ember nem hi-fi minőségű zenelejátszót vagy szuper fényképezőt keres csak egy jól használható mobiltelefont akkor már gond van. Szeretem a technikát, de ha valamire nincs szükségem akkor minek? Felőlem lehet benne quad processzor is, ha egy nap alatt lemerül én bizony kivágom.

Tehát lényegében azért a fénykép fontosabb mint a zene, néha előfordul hogy szükségem van rá. Ma beugrom a kékhez, hátha már árulja is a k770i-t és megnézem. SAR 1,69.
Mit lenne még érdemes? (fontosak újra: jó akkuidő, bt, qvga, hangtárcsázás)

(#3424) Gebriel válasza amol (#3423) üzenetére


Gebriel
veterán

Látjátok érdekes, ha az ember nem hi-fi minőségű zenelejátszót vagy szuper fényképezőt keres csak egy jól használható mobiltelefont akkor már gond van.

Van jó pár fajta telefon.Az hogy melyik telefon a legpraktikusabb neked az egyedül Te tudhatod.
De azért egyet értek.

[ Szerkesztve ]

(#3425) #16820480 válasza amol (#3423) üzenetére


#16820480
törölt tag

én is hasonlóan el vagyok keseredve általában, amikor megnézem a választékot: manapság fényképezőnek és walkmannek látszó tárgyakat gyártanak leginkább, beépített GSM/UMTS modullal.
ezért is szimpik nekem az üzleti telefonok (például Nokia E széria), mert szeirntem a jó szervező, meg esetleg egy-két irodai alkalmazás sokkal hazsnosabb egy telefonban, mint a megapixelek (az mp3 felett még nem törnék vesszőt, de sajnos még túl kicsi a választék 3,5mm-es dugasszal).

amúgy amit linkeltél Asus az nem rossz, de nincs benne wifi. akkor meg már inkább 6110n :)

az az 1,69-es SAR kicsit magas, nem? feleennyi kéne legyen manapság már egy telefonnak, leglaábbis 1-2 éve már olyanokat gyártottak, amik nem mentek 1 fölé :U

N 6300, 5310, E50, E51, E65; SE K810; iMate SPL, SP5; HTC Mteor, Moto Z6. ezek elvileg min megfelelnek neked (bár azért nem vennék rá mérget, hogy olyan kiemelkedően jó az utolsó 4 telefonnak az akksija).

(#3426) tildy


tildy
nagyúr

Én ma vettem a kéknél 9980Ftért SE z530i-t , prepaid csomagban :C
Igaz, készülékbeszámítással volt ennyi, viszont tud bluetootht, mp3 lejátszást, memória is bővíthető, egyedül nekem a rádió hiányozna.... :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3427) amol válasza #16820480 (#3425) üzenetére


amol
addikt

Köszi.
Jobban szeretem a k750i-t mint előtte bármelyik Nokiát ezért gondolkodtam SE-ban.
A SAR-érték az általad említett telefonok esetében mennyivel jobb?

Valamelyest bővült a kör, ma kaptam egy levelet miszerint ha aláírok még 2 évet akkor kapok havi 50 percet, ami a két év alatt kb. 28k-t tesz ki. Tehát ha függetlenül csak 30 körül kerül kevesebbe máshol, ugyanott vagyok. Illetve még előrébb is, mivel független.

Megnéztem amiket írtál, 6300-ban nincs 3g és tipikus Nokia menüs, 5310 szvsz randa, E50-nél megint csak joystick van, E51 és E65 viszont meggondolandó.
SE K810 nem qvga, a többinek pedig ahogy írtad is gyenge az akksijuk, mivel főleg telefonálásra kell nem szeretném beáldozni az akksiidőt és a kis súlyt a felesleges tudásért.

N6500 classic milyen, mitől kerül annyiba amennyibe?

[ Szerkesztve ]

(#3428) amol válasza amol (#3427) üzenetére


amol
addikt

E51 SAR 1,40. Nem sokkal jobb.

(#3429) #16820480 válasza amol (#3427) üzenetére


#16820480
törölt tag

én is Motorola (meg előtte Siemens) párti vagyok, de most jelenleg a Nokia győzött meg leginkább :)
SAR értékeknek utána tudsz názni a sar.nokia.com oldalon. E51 1,40; E65 0,74; 6500c 0,87...

közben rájöttem én is, hogy például az E50-et már felesleges ajánlgatni :) de addigra nem tudtam szerkeszteni a hsz-t.
a K810 hogy ne lenne qvga?
amúgy Nokiát manapság 3 féle menüvel kaphatsz: van a fekete-fehér, amit csak alsó kategóriás telókba tesznek (1100, stb), van az S40, ez gyakorlatilag minden másban van (6300, 6500, 5310, stb), és az S60 (symbian), ami meg ugye értelemszerűen az okostelefonokban (E65, E51, stb).
a 6500 is jó választás lehet. de azt azért tudod, hoyg a rájuk írt több száz órás készenléti idő közel sem áll a valósághoz, ugye (ez minden telóra igaz)?

(#3430) amol válasza #16820480 (#3429) üzenetére


amol
addikt

K810-et elnéztem, akkor a joystick miatt esik ki :DDD

de azt azért tudod, hoyg a rájuk írt több száz órás készenléti idő közel sem áll a valósághoz, ugye (ez minden telóra igaz)?
Persze, de ad támpontot. A k750i-re asszem 400 órát írnak és bírja majd egy hétig.

(#3431) #16820480 válasza amol (#3430) üzenetére


#16820480
törölt tag

á, értem :DDD és nézd a köcsögöt, sapka sincs rajta :P

nekem még a CX65-öm bírta kb egy hetet, előtte meg a C55-öm kb 10 napot, igaz azokat nem használtam még annyira ki, a mostnaiak már inkább 2-3 napot visznek (például ha hallgatok zenét is rajta). szerintem csodát nem érdemes várni, főleg ha használod is rendesen (péládul BT füles, és hasonlók).

(#3432) vabi


vabi
csendes tag

Sziasztok!
A haveromnak nokia 6680 van, lecserélné egy SE k800i-re. Kinek mi a véleménye? :DD

(#3433) AMD Power válasza #16820480 (#3425) üzenetére


AMD Power
titán

Azért ezek a walkmannek látszó látszó tárgyak csöppet komolyan szólnak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3434) #16820480 válasza AMD Power (#3433) üzenetére


#16820480
törölt tag

most olyan objektív leszek, mint te processzorok terén: nincs bennük 3,5mm-es jack csati, MS kártyát használnak, és még csúnyák is. innentől kezdve nem érdekel mit csinálnak :D
(ja, és sapka sincs rajtuk...)

egyébként akksival hogy bírja egy ilyen walkman?

(#3435) Pxs


Pxs
aktív tag

W810i-ben szépen használható a kamera...használtam is sokat, amíg egyszer el nem lopták :((

Amitől viszont lepadlóztam (és nem csak én, ismerősök is), az az N80 kamerája volt...egy németországi körúton több ezer fotót készítettem vele (3 Mpix és nem tud autofókuszt), kifogástalanok lettek. Hab a tortán az volt, amikor a havas bajor Alpokban barangolva fotóztam a hegyoldalt, képeslapra is jó lett volna akár a minősége. Otthon aztán nem hitték el, hogy telefonnal készültek a képek :D

Most egy Nokia E61-et nyúzok egy jó ideje, ha valaki meg tud barátkozni a külsejével, csak ajánlani tudom, eszméletlen jó teló (kamera nincs, de ez egy üzleti modell, nem fotózásra találták ki)..és jóval gyorsabb rajta a Symbian 9.1, mint az N80-on, pl.

Egyébként mennyit érhet most használtan egy E61 ? T-Mobile függő, picit kopottas karosszériával, kijelző viszont sértetlen.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#3436) nike_ válasza amol (#3418) üzenetére


nike_
addikt

Igen.

(#3437) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Na akkor valaki segítene, hogy melyik is legyen:

- Nokia 6500 Slide
- Nokia 5610
- Sony Ericsson k810i

Ált. zenére használnám, meg játékra, csak azért a fényképező rész is fontos!

(#3438) nike_ válasza KaiotEch (#3437) üzenetére


nike_
addikt

Nekem a 6500 Slide jön be a legjobban.Én azt venném.

(#3439) KaiotEch válasza nike_ (#3438) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha értem és a billentyűzet karcolása ellen esetleg valami cucc?

(#3440) joshua7 válasza KaiotEch (#3437) üzenetére


joshua7
veterán

Slide komolyabb. Nálam is versenyez mind2 teló.

Semper Fi

(#3441) nike_ válasza KaiotEch (#3439) üzenetére


nike_
addikt

Az, hogy vigyázol rá :DD

(#3442) nemma válasza KaiotEch (#3437) üzenetére


nemma
addikt

Ha multitask kell, akkor K810i ;)
Egyébként ha az nem kell és van pénzed, akkor 6500 Slide!

[ Szerkesztve ]

(#3443) KaiotEch válasza nemma (#3442) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Háát nem rossz az amikor a k810i-ben leteszem a játékot kis méretbe és csinálok mást! De Nokia 6230-amba is tudtam zenét hallgatni és játszani egyszerre, persze nem ha játszottam sámot nem tudtam váltani!

[ Szerkesztve ]

(#3444) nike_ válasza KaiotEch (#3443) üzenetére


nike_
addikt

Ha nagyon szereted ezeket akkor válassz egy Symbianos telcsit.Azokban akár 4 programot is futtathatsz egyszerre.Főleg ami most jelent meg N82 abba 256 MB RAM van.Az az ért már nem semmi.Szal ott be is tudsz lépni.Viszont a K810i-nél mondjuk el kell rohannod úgy felejted a játékot akkor az végig menni fog, miovel csak akkor kérdezi meg h folytatod-e vagy nem amikor belépsz a játékokba.

[ Szerkesztve ]

(#3445) nemma válasza nike_ (#3444) üzenetére


nemma
addikt

Neem, valami nem stimmel. Én úgy tudom, hogy mondjuk akár egy K800i-vel is tudsz egyszerre 8 alkalmazást futtatni. Álmodtam? De 4-nél biztos többet. Symbiannal pláne.

(#3446) KaiotEch válasza nike_ (#3444) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na symbiant azt soha többet! Gyűlölöm...! Ilyen elrohanás nagyon nem lesz, mert a tanárok tesznek rá hogy mit csinálsz órán! Csak tudd az anyagot =)

[ Szerkesztve ]

(#3447) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Csak k810i-re panszkodnak sokan, mert recseg, ropog állítólag! 6500 meg szétkarcolja a bill-t na melyik jobb? :)

(#3448) nike_ válasza nemma (#3445) üzenetére


nike_
addikt

Huh nem tom.A Symbiant jobban ismerem mint a K800i-t.Ja hát úgy lehet vagy 6-ot nem ha csak pont azokat nyitod meg amiket le lehet tenni kis méretbe?

KaiotEch: 6500.:)

[ Szerkesztve ]

(#3449) KaiotEch válasza nike_ (#3448) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha oké! Vettél már arabtól telefont? Mert van egy bolt ahol elég olcsó(relatív) a telefon és 6 hó bolti garit kapok rá! ... Érdemes megvenni ott?

(#3450) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!

Szerintetek SE V630i 19950-ért,vagy SE K550i 24990-ért? :F 3G nagyon nem érdekel,HPM-70-es fülesem van,2gigás M2 karim is.Külsőre jobban bejön a V630i,de az liveos,K550i-nek jobb a kamerája,jobb a szoftja(nem akarom buherálni,céges teló lessz!),de a szine jobb a K550i-nek. :F 3 napja ezen rágom magam. :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.