Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) danee91


danee91
senior tag

Hali!
Karácsonyra mobilt szeretnék magamnak. Namost előfizetéses konstrukciók nem érdekellnek, vagy kártyás(lehetőleg VODAFONE), vagy független készülékem lesz, de inkább független, mivel sok telefon nincs a szolgáltató kínálatában, ami megfelel nekem. Eddig a K700i-met nyúzom 2,5 éve. Nagyon húzok a Sony Ericcson felé, méghozzá a Walkman széria felé, ugyanis jelenlegi telefonomat is 90%-ban zenehallgatásra hallgatom(rádió+amit a 41MB megenged). Persze megnéztem a többi SE készüléket is, nekem mégis a W610 ami bejön, sokan mondták, h jobb mint a W810i, 3G nekem nem fontos, W580i-t is néztem, de 3G-s, cserébe no autófókusz. Azért ez is fontos lenne, igaz a kamerát nem hiszem h soxor használnám. Nokia-t is nézegettem, az újaknak mind jó a kijelzőjük(nekem alap a 176*220+262k szín, Nokianál meg inkább már 240*320 16 mill a jellemző.) Az egészre 40-et szánnék, legszélsőségesebb esetekben talán 45-50, de ez már télleg a max! Nokiában tudtok olyan mondani, ami jó? Fontosak a zenei képességek(Expressmusic széria nemtom mien, 5700 joystickos, K700i-m joystickjából okulva azt mondtam, soha többet joystickosat, összecsukhatós sem kell, max ha minden jó ezen tulajdonságán kívül). 5300-át is néztem, hát nemtom:D Ja meg ahogy nézegettem Nokiánál szinte sehol sincs autófókusz...Memória bővíthetőség is alap. Kicsit hosszú lett, de remélem tudtok segíteni.
Üdv!

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#3852) nike_ válasza danee91 (#3851) üzenetére


nike_
addikt

K550i v. W610i v. W810i.Amelyik szimpatikusabb azt vedd.

A K550i-n van lencsevédő és autófókusz sőt asszem macerásan de rá lehet tolni a Walkman szoftvert.Cserébe a gombok sztem borzalmasak.

A W610i-n nincs lencsevédő de Walkman és autófókuszos.Itt is furák a gombok szerintem.

A W810i-n sincs lencsevédő de Walkman és autófókusz.Normálisak a gombok.

Én a W810i-t venném.Ha cserébe lencsevédő kell a walkman helyett akkor K550i.De mondom, lehet hogy rá lehet tenni a K550i-re a Walkman-t de szerintem az egyenlő garvesztés.

Ha Nokiába gondolkodsz, akkor 6120 Classic nem lenne jó?Rengeteg zenelejátszó van hozzá mivel Symbianos.Cserébe no autófókusz.:(De az enyém szép képet csinál, nem olyat mint a tesztben.Én 50k-ért vettem függetlenül, ha ennyit rászánsz szerintem a legjobb választás.;)

[ Szerkesztve ]

(#3854) Viktor0610 válasza nike_ (#3852) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is a W810i mellett döntenék.

Samsung Galaxy A54

(#3855) AMD Power válasza nike_ (#3852) üzenetére


AMD Power
titán

W810i még mindig nagyon jó telefon! Én már csak a gombok miatt is azt venném a három közül.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3856) Sipi16 válasza danee91 (#3851) üzenetére


Sipi16
senior tag

Zene, kamera egyértelmű W810i (Tapasztalatból tudom, hogy jó.) Amúgy nem gáz, hogy nincs kameravédő. Maximum poros lesz. Arra meg ott van a fülpiszkáló. :)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3857) amol válasza Sipi16 (#3856) üzenetére


amol
addikt

Én a fogamat piszkálom, a fülemet pucolom :DDD

(#3858) Sipi16 válasza AMD Power (#3045) üzenetére


Sipi16
senior tag

Szerintem nem olyan nó az M600 minősége. Nem véletlenül cseréltem le 2 hét után.
Az 5200 nem tűnik rossz választásnak.

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3859) danee91


danee91
senior tag

Valamiért W610 jobban bejön, újabb(a szoftver is), meg talán javítottak vmit a régiekhez képest.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#3860) cornflakes.


cornflakes.
csendes tag

sziasztok
karácsonyra telefont veszek
SE s500i vs. samsung u700
szerintetek melyik?
indokokat is írjatok léci
u700ason nagyon idegesítő az érintősgomb? meg lehet szokni?

(#3861) Rolll15


Rolll15
csendes tag

Nagyon megköszönném ha segitenétek! Telefont szeretnék karácsonyra de egyszerüen nem tudom eldönteni 2 telefon közül h.melyiket válasszam! a 2 telefon : Vodafon 715, Nokia 3500
Elsősorban a zene és a képminőség illetve videó minőség a fontosabb.. :-)
Előre is köszönöm!

(#3862) KaiotEch válasza cornflakes. (#3860) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát tapasztalatból mondom, mert havernak U700-a van 1 hónapos a telefon és a kijelző széle már nem ezüst, hanem már fehér úgy elkopott...

Bár ha téged nem zavar az ilyen akkor jó teló. (Bár én soha az életemben nem fogok venni szutyok samsungot!)

Zenére nemtom mi a külcsi a 2 között, mert s500-asa senkinek nincs haveri körből :)

(#3863) KaiotEch válasza Rolll15 (#3861) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát lehet, hogy Voda 715-ben nagyobb a belső memória, de mind2 microSD-vel bővíthető! Kamerája a Nokiának jobb(2mpx), videófelvevője is jobb és több zeneformátumot támogat!

Így nálam a győztes: Nokia 3500

(#3864) nike_ válasza cornflakes. (#3860) üzenetére


nike_
addikt

Nem olyan idegesítő az érintőgomb de én (bocs a Samu fanoknak)nem nagyon csípem a Samsung tellákat.Egyedül az i450 az ami tetszik mert Symbianos és szép.Többi egyáltalán nem.A blackUI-t szerintem megunnád.De ha tetszik a Samu azt vedd.Ettől függetlenül a véleményem az, hogy:

Én a Sony-t venném.

Rolll15: 3500.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3865) South Velen válasza cornflakes. (#3860) üzenetére


South Velen
addikt

Az U700 a minőségét kivéve minden egyéb szempontból jobb telefon.

(#3866) South Velen válasza Rolll15 (#3861) üzenetére


South Velen
addikt

Te találkoztál már a 3500 kijelzőjével?

(#3867) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

sziasztok
szerintetek melyik éri meg jobban?
n95 8gb vagy a(z) n82?? aki miért választaná tanácsot szeretnék

(#3868) cornflakes.


cornflakes.
csendes tag

szerintem n95 8gb.. csak mert nagykijelző fan vagyok..
najó nem tudom nekem jobban bejön kinézetre is.. az n82nek azok a sony ericsson féle gombjai..hát .. :(

(#3869) KaiotEch válasza RandomGosu (#3867) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fú hát nem könnyű! Én N95-t vennék az biztos!

N95-nek nagyobb a kijelzője(+0,4inch), sokkal tovább bírja az akksija, igaz nem lehet bővíteni, de 8GB-t már minek?! :D
Carl Zeiss optikás, 30fps videónál... Igényesebben néz ki, végül, de nem utolsó sorban nagyon gyors a teló! Bár N82-t még nem láttam gyorsaságát tekintve!

Győztes: N95 8GB (szerintem)

(#3870) South Velen válasza RandomGosu (#3867) üzenetére


South Velen
addikt

N82 jobban megéri. Az N95-nek hiaba van olyan nagy kijelzöje, ha csak QVGA.

[ Szerkesztve ]

(#3871) cornflakes.


cornflakes.
csendes tag

mondjuk sony ericsson meg nokia párti vagyok. Nem azért mondtam mert utálom a sonyt.

(#3872) juventino7


juventino7
csendes tag

Hali!
Valaki tudna segíteni nekem a választásban?
4 mobilra szűkítettem le a listámat....
SE k550i, SE k610i, SE w810i, Nokia 3500 Classic.
Innen mindegyikkel van bajom és ezért kérném ki a véleményeteket. szóval a k550i-nek tetszik a dizájnja tudása is elég nekem csak hallottam róla eléggé éles kritikákat. A k610i-ből hiányzik nekem az RDS rádió de amúgy nagyon jó lenne mert ugye van benne 3G amit mondjuk csak pár honlap megtekintésére használnám ki néha. A Nokia 3500c lenne egyértelműen, ha nem akkora kijelzője lenne, mert így nem tudom hogy vannak-e rá játékok amikkel elütném unalmas óráimat. A w810i-ről meg csak egy kérdésem lenne hogy egyátalán lehet-e venni valamelyik szolgáltatónál, mert hallottam hogy be akarják szüntetni az árusítását. Na szóval ezek közül kéne nekem választani, bár ha valaki tud még valaki valamilyen hasonló tudásu és főleg árkategóriáju telefont azt is szívesen hallanám.

(#3873) amol válasza KaiotEch (#3863) üzenetére


amol
addikt

Hát lehet, hogy Voda 715-ben nagyobb a belső memória, de mind2 microSD-vel bővíthető! Kamerája a Nokiának jobb(2mpx), videófelvevője is jobb és több zeneformátumot támogat!
Így nálam a győztes: Nokia 3500

Azért komoly, hogy ezek az elsődleges és döntő szempontok egy telefon vásárlásakor. Az hogy telefonnak melyik jobb, már lényegtelen?
Samsungot én sem vennék.

(#3874) amol válasza South Velen (#3870) üzenetére


amol
addikt

"csak" qvga? Mi legyen ekkora méretnél, uxga?

(#3875) South Velen válasza amol (#3874) üzenetére


South Velen
addikt

Arra akartam célozni, hogy amennyivel nagyobb, annál kevésbé szebb a képe, úgyhogy felesleges ilyen nagyot csinálni

(#3876) Rolll15 válasza South Velen (#3866) üzenetére


Rolll15
csendes tag

Nem igazán! Miért?

(#3877) South Velen válasza Rolll15 (#3876) üzenetére


South Velen
addikt

Mert nem egy szép látvány.

(#3878) kavicssli


kavicssli
addikt

Úgy néz ki egy samsung i450 :)) tulajdonosa leszek vasárnap! köszönöm szépen az itt jelenlévő PH-s tagoknak a segitséget még akkor ha minden telefonról kérdeztem csak az i450 ről nem! Előre is köszönök mindenkinek mindent!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3879) Rolll15 válasza South Velen (#3877) üzenetére


Rolll15
csendes tag

És a Vodafon 715 jobb? Mert azért még ennyire se láttam mint a Nokiáét..

(#3880) amol válasza South Velen (#3875) üzenetére


amol
addikt

Rendben, de:
- mobiltelefon méretben a qvga is szép, sőt átlagon felüli felbontás
- igazából miért is kell egy mobiltelefonba nagyfelbontású kijelző? Hogy a számokat kevésbé pixelesen írja ki?
- többet fogyaszt, sok esetben olvashatatlanul apró és vékony betűk.

(#3881) kavicssli válasza amol (#3880) üzenetére


kavicssli
addikt

..de a képek...csodaszépek :D

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3882) Rolll15


Rolll15
csendes tag

Nah de még mindig nemtom Nokia 3500 vagy Vodafone 715? ! :D

(#3883) South Velen válasza Rolll15 (#3879) üzenetére


South Velen
addikt

Azt én se láttam, de ha jól tudom a vodafone 176x220-as, míg a nokia 128x160-as felbontassal rendelkezik. Jobb a Nokia, de a kijelzöböl nagyon visszavettek. Samsung E200?

(#3884) Rolll15


Rolll15
csendes tag

Azt nem találom Vodafonba nekem csak vodás a jó..

(#3885) Viktor0610 válasza Rolll15 (#3884) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a Nokia telefont venném.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3886) Sipi16 válasza South Velen (#3883) üzenetére


Sipi16
senior tag

A Nokiának van egy minősége amit valaki elfogad valaki meg utáll. A "Vodafone" márkának ki tudja milyen a minősége? Meddig bírja a strapát...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3887) No-kia válasza Rolll15 (#3882) üzenetére


No-kia
őstag

Szerintem is a nokia

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3888) AMD Power válasza Rolll15 (#3882) üzenetére


AMD Power
titán

Jó a 3500. Inkább azt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3889) blueMerle válasza Sipi16 (#3886) üzenetére


blueMerle
veterán

Fogj meg egy 6288-ast, aztán majd beszélgetünk a Nokiáról meg a minöségröl. :U

(#3890) prüntyőke


prüntyőke
tag

Sziasztok!
Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen kérdezem, de azért 1 próbát megér (nem mobiltelefonnal kapcsolatos a kérdés).
A következő a helyzet:
A vezetékes telefonomat szeretném lecserélni vezeték nélkülire, lehetőleg olyanra, amelyikhez headset is van. Jó lenne minél nagyobb hatótávolságú.
1.Mit ajánlanátok?
2.A telefoncseréhez elég a hálózatból kihúzni a régit és bedugni az újat? Esetleg ez ennél bonyolultabb?( Laikus vagyok)
Köszönöm a válaszokat.

(#3891) #16820480 válasza amol (#3880) üzenetére


#16820480
törölt tag

ilyen hozzáállással akkor teljesen felesleges eleve egy N95 vagy N82 úgy ahogy van. ha csak telefonálni akarsz, akkor arra egy Moto F3 vagy N1110 is bőven jó.
ezeknél a multimédiás szörnyeknél már nenm csak a telefonáláson van a hangsúly, hanem azon is, hogy tudsz-e vele megfelelően netezni (telefonhoz képest), zenét hallgatni rajta, esetleg fényképezni, emailezni, szöveget szerkeszteni, videót nézni, navigálni, vagy ilyesmiket. ezekhez pedig kell a megfelelő mérető és felbontású kijelző. te is tudod, hogy ugyanannyi pixelt fizikailag nagoybb képernyőre feltéve rosszabb képet kapsz (megy is a lehúzás a laptopoknál egy 17"@1280x800-as kijelző miatt, illetve régebben a Siemens telókat a sárba tiporták a pixeles kijelzőjük miatt). erről van szó pontosan az N95 8GB esetében is, mert csak a méretet növelték, a felbontást nem.
a telefonálás minősége tényleg nagyon fontos, de mivel ezt 99%-ban már minden telefon tudja hozni, így a döntést végül mégis az extra szolgáltatások és a szubjektív szépségideál alapján hozza meg az ember.

(#3892) blueMerle válasza prüntyőke (#3890) üzenetére


blueMerle
veterán

Szia, nem jó helyen kérdezel, ez a mobiletelefon szekció. Amire neked van szükséged az vonalas, vezetéknélküli DECT telefon.
1. ebben nem vagyok jártas
2. igen.

(#3893) amol válasza #16820480 (#3891) üzenetére


amol
addikt

Akinek ilyen dolgokra tényleg szüksége van, vegye meg, bár csodák nincsenek maximum boldog optikusok. 2-2,2" kijelzőnél a qvga is elég apró képpontokat jelent ahhoz hogy szép legyen a kép. Netezni még vga pda-n is gyatra.
17" laptopból nemigen láttam még wxga-t, csak 1440x900-ast, de mindketten tudjuk hogy ha nem célhasználatra kell akkor elég.

MM-ban kiállított N6120c egyik gombja hiányzott és a fényes hátulja már most karcos...

(#3894) #16820480 válasza amol (#3893) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, egy 2-2,2"-os kijelzőnél nagyon szép képe van a kijelzőnek qvga felbontással, de egy 2,6-2,8"-os kijelzőnél már kevésbé... bár szerintem ennél fontosabb a transflektív kijelző, mert különben feltekert fényerő mellett sem lesz olyan jól olvasható napon.

amúgy a kiállított darabok nem mindig mérvadóak. én EW-ben láttam olyan Samu D600-ast annó (aminek amúgy esküdtek a minőségére, hogy milyn szuper, tartós, stb), hogy a gombok fele hiányzott, a slide nem működött...
ettől függetlenül szerintem azok a fém felületek elég sérülékenyek lehetnek, nekem is a kamerafedője már szét van karcolódva a 6110-emnek, pedig csak 2 hetes, és a legkeméynebb felület, amivel találkozik az a fa asztal...

(#3895) AMD Power válasza prüntyőke (#3890) üzenetére


AMD Power
titán

Ez tényleg nem az a részleg de a Panasonic a legjobb ezekből. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3896) Blaise7


Blaise7
tag

Hali!
Egy nagy kérdésem lenne...
5610 vs F330
Szerintetek melyiket válasszam?

(#3897) blueMerle válasza Blaise7 (#3896) üzenetére


blueMerle
veterán

Mindenféle indoklás és magyarázkodás nélkul 5610.
Azt hogy mi a különbség, bárhol megtudod.

(#3898) joshua7 válasza Blaise7 (#3896) üzenetére


joshua7
veterán

A Nokia okosabb, a Samu szebb. Én az előbbit venném.

Semper Fi

(#3899) Rolll15


Rolll15
csendes tag

a Sagem My600v jó telcsi? Vagy maradjak a Nokia 3500-nál? :)

(#3900) South Velen válasza Blaise7 (#3896) üzenetére


South Velen
addikt

Nokia 5610.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.