Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) amol válasza Antonio (#3497) üzenetére


amol
addikt

A D900i MM-ban most 50k.
Ahogy én nézegettem a 6500 classic tudása megvan egy feleanniyba kerülő telefonban is, csak a kinézetért kell ennyit fizetni.

(#3502) nemi


nemi
tag

bajban vagyok igy karacsony kozeledtevel(elofizum lejart).

Ár: 50-60e Ft elofizuval(engem nem zavar se Ts se a Vodas menu)

Amiket nezegettem:

- SE K770i
- SE K810i (Xenon itt szvsz semmit sem ér)
- SE k800i(vodka)
- Nokia 6300
- Nokia 6120c
- SE W880i
- Nokia E61i
esetleg W910i vagy i600

Az a baj hogy nem nagyon tudom melyik lenne jó nekem(pedig rajtam kivül ki tudhatná)

- fontos a szép kijelző( itt már elvérzik a i600. Elvileg a 16,8M szín szebb képet ad mint a SE 268e színe..
- ha oprendszer akkor csakis a legfrissebb (E61i kiesett)
- Dugó van esetleg maradt 1-2 oras szunetem akkor egy egermozit lezavarnek esetleg jatekok.(SE telefonok mellett a jatekok szolnak, ugye seria forum..., viszont nem tudom van e normalis java lejatszo(symbian elony). i600 WM 6.0 alapjára egyáltalán van e valami ?....
- snes emulator... Ugyebar Symbianra van hasznalhato de javara......
- radio jó ha van (w880i kiesik)
- kamera. Igen is meg nem is. Azért örülnék ha hasznalható képeket csinálna(3.2 AF), viszont jövö re tervezek venni digigépet..(6300, W910i kiesett).

Kész meghaltam. tanácstalan vagyok. (egy N82 megoldaná a problámámat csak kapni nem lehet. N95re is befizetnék.... csak nem az igazi a kamerája a N82 képest. Ugy meg nincs kedvem kiadni 100e Ftot.

(#3503) blueMerle válasza nemi (#3502) üzenetére


blueMerle
veterán

Bocs, de a K810i-nél miért nem ér semmit a Xenon? Használtad már hogy ennyire lehúzod? Nekem volt K800i-m, és fantasztikusan sokat dob a xenon a fotókon, egyetlen ledes villanó sem érhet a nyomába.

Vagy 6120c vagy K810i-t venném a helyedben. Ha nem fontos a symbian és nem használod ki, akkor K810i.

(#3504) amol válasza nemi (#3502) üzenetére


amol
addikt

Az emberi szem kb. 256 színt tud egymástól megkülönböztetni.
Ha van olyan telefon ami mindent tud amit leírtál és még olcsó is, akkor nem kapható mert mindenki azt használ és hiánycikk.

(#3505) nemi válasza blueMerle (#3503) üzenetére


nemi
tag

Kicsit markásan fogalmaztan, bocs. Haveromnak van K810i és mutatott fotokat amit "szurkuletben" muvelt és nem sikerultek jol. Neked hiszek, szolv ugy latszik hogy teves kovetkeztetes volt sorry :))

kicsit off : Ha függetlenül szeretnek telefont venni akkor hol tegyem meg ? PartNero arai igen csak jok.. vagy a GSMLine.

Amugy mostmr tudatosult bennem hogy k810i lesz a befutó. Csak szemezek még az N82vel. Még sosem vettem GSMboltban telot, fenntartásaim vannak(garancia+ originált e a cumó)

(#3506) nemi válasza amol (#3504) üzenetére


nemi
tag

Azert szemlatomas kulonbség van egy 65e szinu es egy 16mill szinu kijelzo kozott :)
De ebbe nem menjunk bele :)

k770i kulseju 6300 anyaghasznaltu es kijelzoju + k810i kamera

(#3507) Antonio válasza Antonio (#3497) üzenetére


Antonio
senior tag

továbbra is kérnék valami lámáknak is érthető választ Series 40, 5th Edition ra feltett kérdésemre :B

nemi Gsmline az a legolcsobbak egyike ha nem éppen az ... amúgy rámész telefonguru.hu -ra ott kiválasztod a kívánt telefont és az adatlap alatt közvetlen van egy ilyen hogy
Hol és mennyiért kapható egy xy telefon?
Keres

klikk a keresre: és kapod a legfrissebb árlistát üzletekre lebontva (sokszor frisebb mint magának az adott bolt honlapján lévő adat)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#3508) Gebriel válasza amol (#3504) üzenetére


Gebriel
veterán

Rakj egymás mellé egy Nokia 6300 és egy Nokia 6234 az elöbbinek 16m az utobbink 262e a kijelzöje szemmel látható a különbség. :U

Nokia 6300
Kijelző pixel QVGA (240*320)
Színes kijelző TFT
Színárnyalatok száma 16 777 216

Nokia 6234
Kijelző pixel QVGA (240*320)
Színes kijelző TFT
Színárnyalatok száma 262 144

(#3509) nemi válasza amol (#3504) üzenetére


nemi
tag

Antonio: kosz :)

[ Szerkesztve ]

(#3510) amol válasza Gebriel (#3508) üzenetére


amol
addikt

Most épp egyik sincs a környéken. Telefonálás közben úgyis a hangminőségre figyelek, nem a felesleges bizbaszokra.

Nem úgy kell mérni egy telefont hogy hú, ennek egy tizedcollal nagyobb a kijelzője, hú ez egy árnyalatnyival jobb képet csinál (majdnem megközelítve a legszarabb fényképező minőségét), vagy nagyobb felbontású még mindig nevetséges videót rögzít és halvány gőze sincs arról, hogy melyiknek milyen erős az antennája, milyen a hangminősége, mennyire sugárzik stb.

(#3511) AMD Power válasza Neró (#3480) üzenetére


AMD Power
titán

Én egyiket se venném meg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3512) nemi válasza amol (#3510) üzenetére


nemi
tag

sugarzast leszarom, hangminoseg mar alap, nem alsokategoriaban vagyunk.
Ilyen erovel A1018 veszek.

(#3513) amol válasza Antonio (#3507) üzenetére


amol
addikt

telefonguru.hu: néha ránézek, de amint meglátom miket írnak az emberek elmenekülök. Remélem nem tükrözi hűen az emberek értelmi színvonalát. Bár ha jobban belegondolok de.

nemi: te tudod. Szép lenne a világ ha ami drága kivétel nélkül jó is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3514) AMD Power válasza amol (#3513) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon gyenge az az oldal. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3515) amol válasza AMD Power (#3514) üzenetére


amol
addikt

Nekem a hozzászólókkal van bajom, némelyik olyan sötét hogy azt sem tudom hogy tanulta meg az IE kezelését.

(#3516) nemi válasza amol (#3513) üzenetére


nemi
tag

Én igy jobban megnezve nem talaltam rajta semmit, hszeket meg nem olvastam. Ugy latszik jol tettem.

(#3517) Gebriel válasza amol (#3510) üzenetére


Gebriel
veterán

Telefonálás közben úgyis a hangminőségre figyelek, nem a felesleges bizbaszokra.
Még most!

De lassan,még ha nagyon lassan is a videó telefonálás is teret kap és ott bizony számit a kép minőség..
Ha lesz rá mondod nézd meg a két telcsit egymás mellett.

(#3518) AMD Power válasza amol (#3515) üzenetére


AMD Power
titán

A másik fele pedig az , hogy sok telcsi infó nem tükrözi a valóságot.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3519) nemi válasza AMD Power (#3518) üzenetére


nemi
tag

Ha jol olvastam neked k800i vagy k810i van ? Ha igen lenne hozzad egy kerdesem(foleg mert MMs vagy es szereted tapizni a telefonokat).

Kijelzője egy 6300 képest milyen ? Egyik nagy oldal tesztjénél a k850i kijelzője olyan volt mint egy N95 kijelzője(marmint szinek, kontraszt) sőt... szerintem jobb is pedig csak 262e szinu. [teszt]

Szerinted a k810i kijelzoje helyt all mondjuk egy 6300 kijelzoje ellen ?

(#3520) nemi válasza nemi (#3519) üzenetére


nemi
tag

[kamerateszt alul]
Peldaul ez a kep igen erdekes:
[kijelző teszt: T650i / K770i / K800i ]

Mostmar tenyleg nem tudom eldonteni hogy k770i vagy k810i :S

[ Szerkesztve ]

(#3521) Gebriel válasza nemi (#3519) üzenetére


Gebriel
veterán

Tudom nem nekem címezted a kérdést,de válaszolnék én is :DDD
Igen helyt áll,de ha még sem akkor a gépezet hátulján lévő 3.2 mp kamera eldönti a harcot :)

(#3522) Antonio válasza amol (#3513) üzenetére


Antonio
senior tag

én csak azért mondtam telefonguru-t mert ott hamar össze lehet szedni hol mennyiért van a telefon :)

hozzászólások meg hát "olyanok"

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#3523) nemi válasza Gebriel (#3521) üzenetére


nemi
tag

Mindenkinek a velemenyere kivancsi vagyok. Koeket megnezegetve(elozo komment) te mit gondolsz.
Szerintem k770i kijelzoje teltebb,bár igy képek elkeszulte utan k800i kozelebb van a valosaghoz. Kepek meg vegyesek.

[ Szerkesztve ]

(#3524) AMD Power válasza nemi (#3519) üzenetére


AMD Power
titán

K800i van mint ami az adataimban is van. K800i/K810i kijelzője szép. Persze ma már így 2007 év végén nem egy nagy szám de jobb mint a 6300.

A telefonokat meg nem tapizom hanem eladom. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3525) blueMerle válasza nemi (#3519) üzenetére


blueMerle
veterán

A K810i/K800i kijelzöje nagyon szép, de bizony a 6300 megjelenítöjével szemben alulmarad. Ezen kár ferdíteni. Fotózásban viszont a K800i/K810i páros szénné alázza szegény kis 6300-át :))

(#3526) amol válasza Gebriel (#3517) üzenetére


amol
addikt

Lehet hogy teret kap de engem bizony nem érdekel :)
Nem elég hogy drága és vsz drágább is lesz mint a telefonálás, nekem úgy hiányzik hogy lásson akivel beszélek mint szar a zsebből. Néha jó, de ahhoz nem kell csúcsminőségű kijelző, hacsak nem a csajod új hajszínét akarod látni pontosan.

lsc: elég sokat olvastam a k770i-ről és láttam is élőben (bár dummy volt), nekem tetszett. Pláne úgy, hogy 40-ért kapnám meg a kéktől. Egyedül a SAR értéke magas (1,69) de ha jól emlékszem Téged az nem érdekel.

Többen arra panaszkodnak hogy kicsi a kijelzője, azoktól kérdezném hogy melyiknek nagyobb hasonló méret, tudás és felépítés mellett?

(#3527) blueMerle válasza amol (#3526) üzenetére


blueMerle
veterán

Pár hónapja még elég sokat videotelefonáltam, felénk -szlovákia- ez egyáltalán nem drága dolog, és relative mindenhol már van. Mint alternatív lehetöség bizony nem rossz dolog.

Per pillanat viszont nincsenek 3G-s telóim.

(#3528) amol válasza blueMerle (#3527) üzenetére


amol
addikt

Sok mindenben előrébb vagytok mint mi.

Őszintén, videotelefonáláskor mennyit számít milyen minőségű az az apró kijelző? Óriási különbségek nincsenek, csak nüansznyiak.
Úgy is kérdezhetném hogy milyen telefont használtál és mennyire voltál megelégedve a képpel.

(#3529) blueMerle válasza amol (#3528) üzenetére


blueMerle
veterán

Eddig videótelefonálasra 6120c-t, N73-ast, K610i-t ill. K800i-t használtam.
A képminöség a legjobb az N73/6120c kombóm volt a legjobb, SE-knél ugyanott, ahol a Nokiákon tökéletes volt a kép, bizony gond volt, akadozott néha a képfrissítés.

Természetesen az sem mindegy hogy a másik félnél milyen teló van, illetve milyen a lefedettség. De az én saját véleményem szerint videótelefonálásra a Nokiák a legjobbak.

(#3530) Gebriel válasza blueMerle (#3529) üzenetére


Gebriel
veterán

Én Samsung Z400,SE V630i,N6288-al vt-tam,nekem a Z400 jött be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#3531) Neró válasza nemma (#3486) üzenetére


Neró
őstag

Igen inkább a külső. :)
De azért a belső is számít.

| www.diablohungary.hu

(#3532) Neró válasza Neró (#3531) üzenetére


Neró
őstag

A Luna nekem nagyon szimpatikus.
Drága,de hát most mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#3533) blueMerle válasza Neró (#3532) üzenetére


blueMerle
veterán

Spórolj vagy vedd meg részletre, esetleg gyüjts adományokat. :D

(#3534) AMD Power válasza Neró (#3532) üzenetére


AMD Power
titán

Cetelem a hitelem. Gyere hozzánk és vedd meg. 210K. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3535) Neró


Neró
őstag

Igen.Lehet,hogy koldulok.
Már gondolkodok rajta. :D
De a hitel jobban hangzik. :DDD

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#3536) nemi válasza blueMerle (#3533) üzenetére


nemi
tag

Megtapiztam mindkét telefont.(k810i és a 6120c).
6120c áll nyerésre. Csak egy kérdésem lenne: fehér előlapot(és hátlapot) lehet valahol venni rá ?

másik esélyes a N82. Meg töröm kicsi fejem, hogy mégérné e nekem :)

(#3537) amol válasza AMD Power (#3534) üzenetére


amol
addikt

Aranyból van? Annyit egy szaros telefon sem ér.
A Luna meg tudásra 50-et sem. 140g...heh.

(#3538) AMD Power válasza amol (#3537) üzenetére


AMD Power
titán

Ami aranyból "van". 8800 Gold az 400K nálunk. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3539) amol válasza AMD Power (#3538) üzenetére


amol
addikt

Hogy viszik?

(#3540) AMD Power válasza amol (#3539) üzenetére


AMD Power
titán

Eddig kettő volt és ebből kettőt adtam el.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3541) nike_


nike_
addikt

Milyen telót vegyek?

5700 vs. 6120c

A Wi-Fi most már kiesett mert rájöttem hogy a sulinkba nincs Wi-Fi.Itthon meg itt a gép.

5700-hoz ugye sokkal jobbfülest adnak allapból, a 6120c meg jóval olcsóbb.

Melyiket?

(#3542) AMD Power válasza nike_ (#3541) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a kettő közül a 6120c jobban kéne...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3543) czappa


czappa
aktív tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek eldönteni, hogy milyen telefont vegyek.
Amit eredetileg kinéztem: Samsung D900i.
De a ph!s topicját olvasgatva úgy látom, hogy nem egyszerű rá JAVA-s programokat telepíteni, és mivel engem érdekel a mobilos JAVA programozás, ezért nekem arra van szükségem, hogy egszerű legyen a telepítésük. (A másik meg azt olvastam, max. 4 MB-t bocsát a telefon JAVA-s programok rendelkezésére, ez igaz?)
Kár pedig amúgy a telefon nekem megfeleő lenne, tetszik a kijelző méret (240 x 320 képpont),stb.

Ezek után elkezdtem nézelődni másfelé: SonyEriccson K810.
Kijelző ugyan akkora, tudásra nekem okésnak tűnik, két fontos dolog:
1)Erre a .jar fájlok telepítése egyszerű? Nincs vele szívás? Ameddig van hely a beépített memórián / + bővítőkártyán addig bármennyi JAVA-s .jar telepíthető? Ez nekem fontos lenne.
2)Az SE-k joystickjét ált. sokan szídják, és ez elbizonytalanít. Ennél a típusnál ez mennyire gáz?
További kontra még, hogy ez +10 ezer HUF igaz 2 év garral. (Az árakat a linkelt oldalról írtam.)

A kérdésem tehát, hogy a fenti két pont alapján ajánljátok megvételre az SE K810-et vagy sem?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3544) nemi válasza czappa (#3543) üzenetére


nemi
tag

K810i : Jar fajl átmásol(pl kekfog),katt ra és egybol install(k608inél is).
Jbechmark szerint eleg gyors a cucc, szoval jobban jarnal mint a Samuval.

(#3545) nike_ válasza AMD Power (#3542) üzenetére


nike_
addikt

Miért?Csak úgy? :D

(#3546) czappa válasza nemi (#3544) üzenetére


czappa
aktív tag

Először is köszi a választ!

Én abban a boltban ahol néztem nem találtam k810i-t "csak" k800-at, van valamilyen komoly különbség a kettő között?
A másik: a joystick-al vannak problémák, vagy ezt már javították ezeknél a telefonoknál? (Esetleg soha nem is volt bajuk? :) - még nem volt SE telóm, csak hallottam/olvastam ezt, azt)

(#3547) nike_ válasza czappa (#3546) üzenetére


nike_
addikt

A különbség az, hogy a K810i-nek másak a gombjai, vékonyabb és mélyebben van a joystick.Meg drágább mint a K800i.Én a K800i-t venném felesleges pénzkidobás helyett.

(#3548) czappa válasza nike_ (#3547) üzenetére


czappa
aktív tag

Neked is köszi!

Viszont az előbb marhaságot írtam,
tehát ahol én nézem az árakat ott k800 sima és k810 sima van.
Ekkor is áll az állításod, hogy inkább k800?
(Nekem tetszik, "belsőre" meg ahogy látom ua.)

To all:
Milyen boltot ajánlotok? Én ideáig mgsm.hu-t néztem, más esetleg?

#3549: Oks, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3549) nike_ válasza czappa (#3548) üzenetére


nike_
addikt

Igen, mondom ugyanaz de a K810i mindenhol drágább.

(#3550) amol válasza AMD Power (#3540) üzenetére


amol
addikt

Megérdemlik. Ócska sznobok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.