Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34835) lacy027


lacy027
tag

Egyébként meg nem tudom, mi van, bennem van a hiba vagy a klímában? 5 fok alatt rendes inverteres klímaként működik a Daikin FTXF25A, nem kapcsol ki, látszólag szabályoz, ahogy kell, viszont a hőérzet csapnivaló. Átmeneti időben vagy jó, vagy pedig sok a klíma, ilyenkor kapcsolgat, baromi meleget csinál, nem panaszkodhatok arra, hogy fázok, most meg mint ha nem bírna a szobával. A hőmérők által mutatott hőfok egyre fentebb kúszik, a klímán az addig beállított 21-22 fokból akár 24-25 fok is lesz, folyamatosan megy, nem kapcsolgat, mégis sokszor olyan, mint ha nem lenne fűtés. Csukott ajtónál sem jobb, sőt rosszabb, mint ha hideg levegő keringene. Hiába van meghajtva a klíma és erőteljes módban 50+ fokos levegőt fúj ki, kb. nem érezni a szobában. Már nem maradt olyan légterelőállás, ventilátorfordulat és hőfokbeállítás, amit ne próbáltam volna ki, egyszerűen sem fentebb, sem lentebb fújt bármilyen meleg levegő nem segít, nem érzem azt a meleget, amit szeretnék érezni, miközben átmeneti időben szinte mindegy hova van állítva, rendesen fűt és jó a hőérzet is. Nem fagytam meg -4 fokban sem, ennél hidegebb még nem volt, kitartóan fűtött, a hőfok megvolt, csak a hőérzet nem. Jelenleg 300-400 W fogyasztással 37-40 fokos levegőt fúj ki, ami eléállva langyosnak tűnik, mégis, mintha 10 fokos, hideg levegőt szívnék be, bárhol állok a szobában.
23 fokra állítva 28-nál kapcsolna ki (ezt most nem éri el, mert le tud szabályozni), de 26-nál még fűt rendesen. Később visszavesz, aztán már 25 fokot mér, érezhetően csökken a hőfok, de nem hajlandó emelni a teljesítményen, hogy szinten tartson, esetleg csak megemeli a ventilátor fordulatszámát. Egyszer gondol egyet, egy darab jég nincs a hőcserélőn, mégis leolvaszt, aztán megint elkezd rendesen fűteni.
Olyan, mint ha ez a klíma egyáltalán nem lenne fűtésre alkalmas, még csak ideiglenes jelleggel sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.