Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88401) Evil Snowman válasza 4nick8 (#88391) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Rendben. Köszi. :B

(#88402) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Orochi V2-höz itthoni webáruházból soft gripet tud valaki ajánlani? G305-höz és Viper minihez is jöhet. :R

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#88403) Zaied válasza PAtr0n (#88402) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Univerzális lizard skin

Corepadba is lehet találsz univerzálist itthon.

Formára vágva is ezeket keresném, de szerintem itthon nem kapni.

[ Szerkesztve ]

(#88404) Djuree


Djuree
félisten

logitech G604.
tudok-e olyat, hogy bemakrózni a játékban lévő kombókat, hogy egy gombnyomásra bejöjjenek? még nincs nálam az egér csak érdeklődöm.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#88405) PAtr0n válasza Zaied (#88403) üzenetére


PAtr0n
addikt

köszi, akkor lehet nézelődök külföldön inkább. ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#88406) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, tudtok valamit az Instant A725F szenzorról? Nem túl sok infót találtam róla, és azok sem hízelgőek, de jobban érdekelne az itteni szakik véleménye, mint random reddites kommentek pl. :)
Köszi!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#88407) kistusik


kistusik
tag

Hali.
Új egeret szeretnék venni. Jelenleg egy Steelseries Rival 3 van vezetékes. Szeretnék vezeték nélkülire váltani. Viszont nem elemcserélgetősre, hanem beépített akkusra. FPS játékokhoz kéne. Létezik ilyen egér 10-20k között? :F:F:F

(#88408) Csandi válasza kistusik (#88407) üzenetére


Csandi
őstag

10-20 között az egyetlen ajánlott vezetéknélküli a G305 és az elemcserélős. Ha akkusat szeretnél 30-40k-ra vidd fel a kereted.

(#88409) tope


tope
addikt

Szép napot!

10.000 Ft-ig milyen játékra is használható vezetékes "gamer" egér ami ajánlott?

Köszi az ajánlást előre is. (az összeg ennyiben lett megszabva)

[ Szerkesztve ]

(#88410) PAtr0n válasza kistusik (#88407) üzenetére


PAtr0n
addikt

Csak hogy tisztában legyél manapság egy normális wireless egérnél mennyire nyűg az elemcsere:
Pl Razer Orochi V2: Akár 400óra használat normális elemmel. (Energizer ultimate lithiummal simán tudja, ráadásul jóval könyebb mint a sima alkáli elemek.). A Logi G305 is közel tudja ugyanezt.
4db ilyen elem jó helyről rendelve kb. 2500Ft + posta, 1600óra gondtalan játék ennyi pénzért simán megéri.

tope:
Amit én nagyon tudok ajánlani az a Razer Viper Mini, persze fogás és tenyérméret függő, de most 8-ért is kapható (black friday alkalmával 6 is volt). Top szenzor, aránylag jó klikkek, jó anyaghasználat jellemzi.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#88411) Morris válasza PAtr0n (#88410) üzenetére


Morris
veterán

Fps-hez mennyire jók a wireless egerek? Nem hardcore gamingre gondolok. Csak otthoni farcry vagy ilyesmi.
Lehet, elkezdek én is nézelődni arrafelé

(#88412) Synthwave válasza tope (#88409) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen szűkösre szabtad, ha az apró nem játszik. Nagyon fogást, meg kézméretet sem kérdezek, mert ennyiből van Razer Viper Mini, Razer DeathAdder V2 Mini, Logitech G102/G203 (ugyanaz), esetleg Corsair Katar Pro XT (MM-ben most 8 pénz). Ezek közül egyértelműen a két Razer a legjobb.

Ha belefér a használt piac, már jóval rózsásabb a helyzet, viszont akkor az érdemi ajánlóhoz kell, hogy pontosan mekkora kezed van és hogyan fogod az egeret.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88413) Synthwave válasza Morris (#88411) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Logitech Lightspeed, Razer HyperSpeed, G-Wolves, Glorious és Finalmouse wirelessek patentek, akár versenyszintű Quake-hez is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88414) Morris válasza Synthwave (#88413) üzenetére


Morris
veterán

Azigen, ezt nem is tudtam. Akkor nézelődök.

(#88415) Synthwave válasza Morris (#88414) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha mondasz egy kézméretet és fogást, hamar leszűkíthejük az amúgy sem túlságosan nagy sugarú kört.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88416) tope válasza PAtr0n (#88410) üzenetére


tope
addikt

+Synthwave: köszönöm, utána nézek ezeknek, nem nekem lesz, én csak kérdést kaptam, hogy mit ennyiért :D

[ Szerkesztve ]

(#88417) Morris válasza Synthwave (#88415) üzenetére


Morris
veterán

Clawgrip és fingertip között fél úton
20cm a kézméret (jelenleg Gigabyte M6800 van és kényelmes nagyon. Próbáltam egy Logitech 402 Hyperion Furyt is. Az is remek.)

A méret miatt szemezek a Corsair clawgrip-el is. De még nem döntöttem, hogy mi legyen.
Néztem a Glorius model O-t is, de azt mondták itt a srácok, hogy ótvar az anyaghasználat) Ergonómiában amúgy sem kiemelkedő ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#88418) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Ha láma kérdés lesz, előre is elnézést!
Macbookhoz keresnénk olyan vezeték nélküli egeret, ami külön vevőegység nélküli, mint a gyári, de alacsonyabb az árazása.
Általános felhasználásra kell, árban 20000 forint alatt maradnánk.
Mit tudnátok ajánlani, ami a fentieknek megfelel?

Előre is köszönöm! :R

(#88419) Synthwave válasza Morris (#88417) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezekkel a paraméterekkel egyértelműen Logitech G305 vagy Razer Orochi v2. A kettő közül inkább a Logi, mert kicsit nagyobb és lényegesen olcsóbb. Nehezebb is a Razernél, de mivel te a böhöm téglákhoz vagy szokva, az a 82 gramm (Energizer Ultimate Lithium AAA elemmel + egy darab alufóliával ennyi) élhető lesz a számodra. Kell rá egy szett Corepad/Hyperglide tappancs, mert a gyári Logik gagyik (az 50 ezres egerükön is), aztán már csak egy valamire való pad kell alá, és mehet a csuhajja.

A Corsairt inkább hanyagolnám.

"Ergonómiában amúgy sem kiemelkedő ahogy látom."

Az ergonómia fogalma személyenként változik (és nem feltétlenül jelent aszimmetrikus kialakítást).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88420) ADAM1337 válasza 4nick8 (#88387) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Maxgaming-en kivül lehet közelebbről rendelni, eu-n belül ?
Logitech G Pro X Superlight-ra vennék.
A többi egeremet úgy fest eladom értelmetlen megtartani a viperultit is meg a glorious-t is ami javításra szorul.

(#88421) 4nick8 válasza ADAM1337 (#88420) üzenetére


4nick8
őstag

Még nem érkezett a Max-hoz sem. Ha ott lesz akkor itthon is lesz.

(#88422) Zaied válasza PAtr0n (#88410) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Az aksisok max 100 órát ha tudnak világítás nélkül és az is ritka, inkább a 40-60 óra a gyakoribb. Én se tartanék az elemtől.

A Viper minibe nem top szenzor van, de elég jó :)

(#88423) Morris válasza Synthwave (#88419) üzenetére


Morris
veterán

Oksa, köszi!

Ezt a Corepad/Hyperglide-et honnan érdemes beszerezni?
Pad milyen legyen? Gondolkodom egy 900x35-ös méretben. Azon már kényelmesen elférnék.

(#88424) ADAM1337 válasza 4nick8 (#88421) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Pedig instock-ot ír:

(#88425) Csandi válasza Morris (#88423) üzenetére


Csandi
őstag

Van rá egérpad topik, de amúgy a méret sokadlagos kérdés a padnál. Persze legyen minél nagyobb, de el lehet veszni az apró részletekben egy padnál, és inkább az a fontos. Eleve control vagy speed padot szeretsz? Kemény vagy szövet? milyen vastag? varrott szél? Aztán még ezeken belül is kismillió apróság van.

(#88426) Morris válasza Csandi (#88425) üzenetére


Morris
veterán

A control/speed részt nem vágom. De jelenleg egy 4 vagy 5 mm vastag szövet egérpadom van. Nagyon szeretem. Jó lenne ilyen nagy méretben. Egyébként rgb jól jönne.

[ Szerkesztve ]

(#88427) PAtr0n válasza Zaied (#88422) üzenetére


PAtr0n
addikt

Top 10-be belefér nem? :DDD
Azt viszont nem is tudtam, hogy az aksisok ennyire gyatrák. Arról nem beszélve, hogy az üzemidő folyamatosan romlik, a töltési ciklusok növekedésével.

#88411Morris:
Én is le voltam maradva még pár hónapja, aztán idetévedtem, és rögtön lett 2 wireless egerem (plusz egy vezetékes). :B
Nagyon jó FPS játékra, konkértan semmi késést nem tapasztalok a vezetékeshez képest. (Nyilván van, de ember legyen aki ezt érzi)

#88419Synthwave:
Nemrég cseréltem tappancsot az Orochin, meg a G305-ön is, utóbbin tényleg gyász volt gyári, pedig csak kínai Tigermouse-t vagy mit kaptak innen: [link]
A G305 sokkal jobb lett tőle, az Orochi lehet csak placebo, de mintha jobban siklana az is.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#88428) 4nick8 válasza ADAM1337 (#88424) üzenetére


4nick8
őstag

Hoppá, nem találtam mert nem a Pulsar márka alatt van.

(#88429) kistusik válasza PAtr0n (#88410) üzenetére


kistusik
tag

Ezt jó hallani, mert le vagyok maradva. Volt vezetéknélkülim, de kb 10 éve. És ott sűrűn kellett cserélgetni. De akkor valószínűleg benevezek egy Logira. :K Viszont a Steelseries Rival 3-at szidják, hogy borzalmas üzemideje van. Most nekem ugyan olyan van, csak vezetékes :K

[ Szerkesztve ]

(#88430) Zaied válasza kistusik (#88429) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

PAtr0n
Model O Wireless 71 óra papíron, világítás nélkül persze. G Pro X Superlight 70 óra, ez igaz is.
Sima G Pro Wireless 48-60 óra papíron. Csak hogy így pár népszerű egeret mondjak. Elemeseknél mindre több van írva és tudják is egy megfelelően jó minőségű elemmel.

kistusik
A Rival 3 Wirelessnek ráadásul magas az input lagja is a többihez képest.

(#88431) PAtr0n válasza kistusik (#88429) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ahogy Zaied írja, a gyártók akiknek TOP (és ez már tényleg top), a wireless technológiája az a Razer, a Logitech (meg még tán van 1, azt hirtelen nem tudom), a Steelseries sajnos nincs köztük. Se a Razerrel se a Logival nem nyúlsz mellé.

Zaied:
Durva. Intenzív napi 8-10 óra játékkal hetente tölteni kell. :(

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#88432) Synthwave válasza PAtr0n (#88431) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Glorious, G-Wolves, Finalmouse.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88433) ferni válasza Synthwave (#88432) üzenetére


ferni
őstag

És most az Endgame is elég komoly wireless technológiát ígér, ami szerintük elég jó lesz.
[link]

A Finalmouse meg belengetett egy TenZ Finalmouse egeret most nyárra.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#88434) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Sziasztok!

Olvasgatom a topikot már egy ideje, eddig nem igazán tudtam eldönteni mit szeretnék, hozzászoktam nagyon a jelenlegi egeremhez és nem is nagyon váltottam volna.

Viszont most már kezd útban lenni a kábelek mennyisége az asztalon, illetve szembe jött velem a Razer Basilisk Ultimate Emagos/Edigitalos ára úgyhogy bár nagy szívfájdalommal, de úgy döntöttem 16 év után nyugdíjazom az MX518-at.

Ahogy néztem, a Razer tömegre és méretre is színte teljesen megegyezik vele, csakhát egy évtizeddel fejlettebb technológia van benne. Kíváncsi leszek, hogy vele is lesz-e ennyi boldog évem mint az elődjével. :)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#88435) Synthwave válasza MaddeNNNN (#88434) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem valószínű. Már más korszakot taposunk, plusz ez akksis.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88436) kristof123 válasza kristof123 (#88365) üzenetére


kristof123
őstag

Kiegészítés az előzőhöz.
Csináltam pár PCS "tesztet", képeket itt találjátok.

(#88437) Synthwave válasza kristof123 (#88436) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem ment fölé, vagy eddig bírtad karral?

Mondjuk igazából lényegtelen, ez a manapság várható minimum.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88438) kristof123 válasza Synthwave (#88437) üzenetére


kristof123
őstag

Nem láttam értelmét, meg nem is akartam "megerőltetni" magam. : D

(#88439) weri


weri
senior tag

Tökéletes Ms. IMO 1.1a remake :DD :C

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#88440) weiss


weiss
addikt

Ezt a Blitzwolf BW-MO2 egeret ismeri valaki?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#88441) Synthwave válasza weiss (#88440) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Random kínai junk, ha erre irányult a kérdés. Eleve az ára kizárja a komoly technológiát, pláne, hogy vezeték nélküli.

Ahogy így nézegettem, elméletileg az összeszerelési minőség jó, szóval nem egypálcás cucc, de az tuti, hogy szenzor és wireless tekintetében gagyi. Kicsit tartanék ezektől a nagyon halk kapcsolóktól is, azt meg nem hiszem, hogy ennyiért optikai switch van benne (bár az szimpi, hogy kattintásra nem 856 milliárdot írnak, hanem kb. 2 milliót). Nyilván a virgin grade PTFE talp is felejtős. Üresen 100 gramm, és csomó vélemény azt írja erre, hogy "(nagyon) könnyű"... értsd kb. olyanok írták ezeket, akiknek még életében nem volt jó egerük, így nem tudják, milyen az. : / Anno én is ugyanezt hittem az első értelmes egeremre (MS IME 3.0), pedig valójában egy kisebb tégla.

tl;dr: Ha netezni, irodázni kell, végülis bepróbálhatod, úgy sejtem, szétesni nem fog, mert így látatlanban eddig az jött le, hogy ugyan fos a hardver (értsd 15 éve sem imponált volna), de legalább igényesen van csomagolva. Sokat nem veszítesz, ha nem válik be.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88442) weiss válasza Synthwave (#88441) üzenetére


weiss
addikt

Egy MS WMO 1.1-t /aminek egyelőre semmi baja/ gondoltam vele váltani, hogy tegyek egy próbát a wireless egerekkel, de akkor skippelem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#88443) weri válasza weiss (#88442) üzenetére


weri
senior tag

Ninjutso Katana ugyan az kb.
20 000 iponon :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#88444) Synthwave válasza bLaCkDoGoNe (#88406) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, ez alapján nem egy csoda, az biztos. A 1,5 m/s és 7200 fps-es DSP kb. 20 éve volt impozáns. Némi viszonyítási alap:

-A Logi Avago ADNS-A2020-szal szerelt egerei (MX300, MX500) már 2002-ben 3,91 m/s-ot tudtak 500/1000 Hz-en.

-Az MS WMO 1.1a/IM 1.1/IME 3.0 tudott 1,5 m/s-ot 500/1000 Hz-en (a 8 bites adatsáv végett volt drasztikus perfect control növekedés magas polling rate-en, ugyanúgy, mint a Logiknál; a két szenzor alapból csak 1 m/s-ot tudott 125/250 Hz-en), ellenben már azoknak a második generációja is 9000 fps-es volt, és emiatt , plusz az angle snapping teljes hiánya miatt volt annyira természetes, raw feeljük.

-Az első genes Razer Diamondbackek és Krait (2004-es és 2006-os modellekről van szó) ugyan csak 6400 fps-t tudtak, viszont 400 cpi-n 4 m/s környékén hozták a perfect controlt, de 1600 cpi-n is megvolt az ~1,8 m/s. Angle snappinggel ugyan, de ha ez nem ótvar módon erős (ezeknél nem volt az), akkor végülis preferencia kérdése, hogy bejön-e vagy sem. Nekem bejöttek.

Szóval ez az A725F egy filléres cucc. Ha játszani kell, legfeljebb csak akkor használható, ha medium/high senses vagy ÉS feltételezzük, hogy nincs brutális angle snapping, jitter vagy smoothing, amit egy specifikációs dokumentumból minden bizonnyal nem fogunk megtudni. Meg ahogy nézem elég magas LoD-ja van, szóval lehet, hogy tapefix kellhet hozzá. Valószínűleg ennek még van natív cpi értéke, és nem tudom, hogy a magasabb értékeket interpolálja-e vagy sem (ANNYIRA nem mélyedtem bele), illetve azt találtam, hogy hardwired 125 Hz, ami ha igaz, akkor blöeh.

tl;dr: Max. poénból vennék olyan egeret, amiben ilyen van, nem komoly céllal. Esetleg netezni/irodázni (jó, a magam részéről arra sem, de ez már személyes történet).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88445) Synthwave válasza weiss (#88442) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahogy weri is írta, ha szereted a formáját a jó öreg WMO-nak, akkor a Ninjutso Katana a méltó utód.

Vagy a Ninjutso Katana Superlight Wireless, ha már mindenképp vezeték nélkülit akarsz. Tudtommal a wirelesse nem top-top kategóriás, de az utóbbi ~3-4 évben (a Logi Lightspeed megjelenését követően) tetemeset fejlődtek az értelmesebb gyártók gaming wireless implementációi, és ha nem is feltétlenül szeretnél velük mondjuk Quake ligázni, nagyságrendekkel jobbak, mint előtte voltak (értsd úgy, hogy kocajátékosnak, nem FPS gőzhengereknek valószínűleg fel sem tűnik az a pár ezredmásodpercnyi késés).

Viszont a WMO-t arra a BlitzWolfra tuti nem cserélném le (hacsak nem pusztítana el lelkileg a 400 cpi desktopon – de ha játszani is akarnék vele, akkor sem váltanék).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88446) Synthwave válasza ferni (#88433) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én már egy 50 grammos, vezetékes XM1-ért sem feltétlenül sajnálnám a ~30 ezret, de van egy olyan érzésem, hogy a wirelessük még egy XM1r-nél sem lesz könnyebb...

A Finalmouse meg bekaphatja a dropjait. Meg a jobb lábfejemet. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88447) weri válasza Synthwave (#88446) üzenetére


weri
senior tag

Van érezhető külömbség egy 250 ips és egy 400ips -es szenzor között szerinted ? :) (3360 vs 3389) :)) :Y

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#88448) chatran válasza Synthwave (#88445) üzenetére


chatran
őstag

A Katana kábele mennyire merev? Összehasonlítási alapom egy első generációs Model O és egy Cm MM710. Ezeknél számomra teljesen észrevehetetlen a kábel. Ezekhez képest milyen a Katana?

A wireless-t meg láttam, hogy előrendelhető már a Maxgamingen. Itthon is be lehet majd szerezni?
Menő a piros talp, így méginkább hasonlít az imo 1.1-re. :)

(#88449) weri válasza chatran (#88448) üzenetére


weri
senior tag

Merevebb mint pl. a Zowie C szériás egerein lévők, de így is jobb mint egy gumírozott társai. + nagyon könnyű 100% PTFE talpakat raktak alá és lehet teljesen plug n' play -be használni (szoftver nélkül) :))

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#88450) Synthwave válasza weri (#88447) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem igazán.

Akkor talán, ha kifejezetten magas felbontást használsz. A 3360 32 frame-nyi smoothingot alkalmaz 2100 cpi felett, míg a 3389 ugyanennyit, csak 1900 cpi felett, de az előbbi ezt konzisztensen tartja, míg az utóbbinál jellemzően növekedik az érték, ahogy duplázod a felbontást.

Persze sok függ az implementációtól is, mert van néhány egér, aminél ki van kapcsolva a smoothing regiszter, 3200 cpi-n még tökéletes (pl. Xtrfy MZ1), és elfuseráltan magas cpi értékeken is csak jitter van. Ezért is célszerű általánosságban véve 2000 cpi alatt maradni; szerintem az 1600/1800 cpi a sweet spot, és a 3200-as érték input lagja gyakorlatilag elhanyagolhatóan kevesebb (minél lejjebb mész a felbontási lépcsőn, annál több lesz a késés).

Vannak, akik azt mondják, hogy a 3389 egy leheletnyivel reszponzívabb, ellenenben a 3360 meg picit stabilabbnak érződik. Fene tudja. Azonos körülmények mellett szerintem tökmindegy, hogy melyiket veszed. Amit meglövök az egyikkel, azt meglövöm a másikkal is. Nem ez lesz a szűk keresztmetszet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.