Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88501) Oposszum válasza eihwaz (#88460) üzenetére


Oposszum
tag

Szia, én ugyan ennyire extrém módon nem használom a görgőt, de a G305 bevált. Nagyon szeretem. Ha nem hallani más fórumokon sem, hogy ennek a görgője ne bírná a terhelést akkor jó lehet. Egyébkén a görgőjét kifejezetten szeretem.

(#88502) ferni válasza Springfieldx (#88500) üzenetére


ferni
őstag

Akkor miért nem linkelted be a videót?
Nehéz segíteni, ha ilyen infókat "titkolsz".

[ Szerkesztve ]

(#88503) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megjött a vezetékes, ötgombos Pulsar Xlite (fehér), ami formára egy Zowie EC1 utánérzés. Nem kicsi (122,66 x 66,17 x 42 mm), de az endoskeleton dizájnnak köszönhetően 49 gramm, és masszívabbnak érződik, mint sok 70-80 grammos egér, meg merem kockáztatni, hogy Endgame Gear XM1 színvonal. Nagyon össze van rakva, semmi recsegés-ropogás, flex vagy búbánat, vastag a műanyag, és nem a csúszós fajtából van. A kábelből kilógott egy bolyhos csomó, azt lenyestem, de ennyi. A rajta lévő szövet eléggé gyűrődős, viszont maga a madzag könnyű és igen flexibilis, mindenképp a jobb implementációk közé tartozik.


(Nyilván ez a fekete váza, és az Omronból látható, hogy a régebbi batch-ről készült a kép.)

Top szenzor (PAW 3370), PureTrak Talenten korrekt talpak. Kissé orrnehéz, de nem zavaró módon. A szoftver patika, csak ami kell, nem egy bloatware, kb. 4 MB-ot foglal az SSD-n/HDD-n és aktív ablakkal 3,6 MB rendszermemóriát kér, halleluja – ha a gyári default 1200 cpi/1000 Hz nem fekszik neked, a felbontás állításához telepítened kell, de azt hiszem, ilyen erőforrásigényekkel ez igazán megbocsátható.

A görgő halk, finoman jár, de a fokozatai érezhetően elkülönülnek (talán TTC encoder?), a középső klikk komfortos, közepes keménységű, az oldalgombok igen taktilisek és könnyen járnak, pre-travel nagyon kevés, post travel jóval több, de hát nem tuszkolja annyira az ember, hogy ez releváns legyen.

Az egyedüli sirámom egyelőre csak az, hogy a bal és jobb klikk aktuálásához elég sok erőkifejtés kell, igen-igen feszesek a főgombok (elhanyagolható pre-travel, gyakorlatilag zéró post travel és nulla horizontális holtjáték). Ja, meg az, hogy piros csak a wirelessből van, de most, hogy vettem egy fehéret, 1-2 hónapon belül biztos jön belőle a wired is. :C


Újabb batch-ből van, tehát Kailh GM 8.0-k vannak benne Omron (20M)-ek helyett, viszont érezhetően nehezebb őket benyomni, mint bármilyen más GM 8.0-val szerelt egeret, ami a polcon van vagy amit próbáltam. Kíváncsi vagyok, hogy a D2F-01F vagy a TTC Gold Dustproof/Pink orvosolná-e a dolgot. Azért ne úgy értsd, hogy meg kell szakadni, mire lenyomod, de én jobb szeretem a légies kapcsolást.

Amúgy 20,2 x 10,5 cm-es kézzel és pincer claw grippel (ami itt most néha palmba folyik), alapvető szimmetrikus preferenciával (Hati S, G305, MM710, Ninox Aurora) baromi kényelmesnek tartom, szerintem ez a maus eléggé etalon a nagy méretű ergo modellek halmazában. Az abszolút tökély akkor lenne, ha a fő klikkek lájtoshabbak volnának (~-10 gf), a kábel leválasztható lenne és lenne a görgő alatt egy cpi-váltó, amire ráprogramozhatnám a nagykötőjel karaktert.

Egy délutánnyi nyúzás után azt mondom, hogy mindenképpen ajánlott, és a ~18 000 forintos ár több, mint indokolt, noha ez nem a value pack, amiben a monitor aljára rakható bungee vagy a grip tape szett is benne van.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88504) Evil Snowman válasza Synthwave (#88503) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszi a tesztet. :R Nagyon bitang az alján az a skeleton design. :DD

(#88505) Synthwave válasza Evil Snowman (#88504) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A "teszt" kissé túlzó, csak néhány gondolat volt, de nincs mit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88506) Evil Snowman válasza Synthwave (#88505) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Félve kérdezem meg - ha nem akarsz ne válaszolj - darabszám ügyileg mennyit motkányod van otthon? :DDD MX518 megvan még amit anno kivittem neked? :D

(#88507) Synthwave válasza Evil Snowman (#88506) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

16 (+3*) maus, meg 9 pad, de az adatlapomon egyébként szerepel, hogy milyen cuccaim vannak (na jó, a kapcsoló/kábel/encoder/talp tuning nincs rajta, meg desktop gépből is csak az egyik fért el, mert kevés a karakterszám az OCD-hez :DDD).

*+3: MS Sculpt Ergonomic Mouse, MS Serial Mouse 2.0a, és egy golyós Apple USB mouse (meg egy félhalott Razer Copperhead), de ezeket nem szoktam beleszámolni.

MX518: Azt egy barátomnak szereztem, aki azóta is elégedetten használja. : >

MX-ből itt 300, meg 500 van (mindkettő D2F-01F-ekkel, Hyperglide HG-1 talpakkal, és az MX300-hoz van tengerészkék parcord 550 is), bár az utóbbin sajna MX518 felső burkolat leledzik (tervben van a cseréje az eredetire).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88508) PitLee válasza Springfieldx (#88491) üzenetére


PitLee
őstag

(#88509) izee válasza Synthwave (#88503) üzenetére


izee
senior tag

Ahogy írják is a debounce time-nál, ha duplaklikkel, akkor csak tegyünk rá nagyobb késleltetést. Nem tudom, mennyire jellemző ez a beállítási lehetőség más egereknél. Mionix sárga Castor driverében láttam, csak Safety click latency néven.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#88510) Synthwave válasza izee (#88509) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezt nem tudom, hogy mire írtad. :F Nem klikkel duplán. 4 ms-ot használok vele, de be lehet állítani 2-t is.

Nem ritka szetting, bár általában 4 ms szokott lenni a minimum (eddig ezen a Pulsaron, meg az Xtrfy MZ1-en láttam 2-t, de biztos akad még egy-kettő).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88511) milan07


milan07
tag

Üdv, viper miniben hogyan lehet cserélni a lézeres kapcsolót, illetve milyen kell bele? Nem ment tönkre, csak kíváncsiságból kérdezem.

(#88512) Evil Snowman válasza Synthwave (#88507) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Basszus tényleg ez eszembe sem jutott. :R Az szép gyűjtemény. :C
Örülök, hogy az MX518 még "él". Elpusztíthatatlan egerek azok. :K

(#88513) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Múltkori akcióhoz hasonlóan most eMAG-on leárazták a fekete Razer VU-t dokkolóstul. Igaz picit drágább, mint a Mercury 27.390 vs 31.990, de szvsz még így is megéri a többi bolt 50-55 ezres árához képest.

Razer Viper Ultimate vezeték nélküli RGB gamer egér töltő dokkolóval, 20.000 DPI, Razer Chroma - eMAG.hu

Hozzá is csaptam egyet a CP edition megrendelés mellé, így meglesz a komplett szín paletta. :DDD

(#88514) Synthwave válasza Evil Snowman (#88512) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Az szép gyűjtemény."

Köszi, pedig kicsit megfogyatkozott, mert párat eladtam az elmúlt ~3-4 hónapban. Mindenesetre igyekszem minél értelmetlenebbül elb@szni azt a kevés pénzemet, ami van. :DDD

"Hozzá is csaptam egyet a CP edition megrendelés mellé, így meglesz a komplett szín paletta."

Azért ott is vannak bajok. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88515) Evil Snowman válasza Synthwave (#88514) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

"Köszi, pedig párat eladtam az elmúlt ~3-4 hónapban. Mindenesetre igyekszem minél értelmetlenebbül elb@szni azt a kevés pénzemet, ami van. :DDD"

Szintén zenész. Csak annyi, hogy ismertek; sajnos én eléggé "márkahű" vagyok, ráadásul sikerült a legdrágább gyártót kiszemelnem magamnak. :)
Már össze sem merem adni az értékét annak ami az asztalon van.

Közben találtam HA-n egy tökéletes egérpadot a CP edition alá. :)) Engedélyt kértem az itthoni pénzügy minisztertől. "Azt csinálsz amit akarsz" volt a válasz. :DDD

SS QcK az jó padnak számít?

[ Szerkesztve ]

(#88516) Synthwave válasza Evil Snowman (#88515) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

""Azt csinálsz amit akarsz" volt a válasz."

Helyes. Mé nem mondtad neki, hogy ez kérdés nélkül is így van? ;] :DDD

"sajnos én eléggé "márkahű" vagyok"

Van, amiben én is erősen húzok egy-egy irányba (pl. még kapható padoknál PureTrak/Artisan, monitoroknál az LG), de egereknél azt vettem észre, hogy a kisebb, újabb gyártók sokkal érdekesebb dolgokat szoktak csinálni, mint a régi nagyok. Mausban (és annak csomagolásában) itt jelenleg pl. eléggé a G-Wolves a császár, meg most ez a Pulsar is határozottan jó benyomást tett rám. Nálam a specifikáció az első (leginkább a tömeg és a forma), maga a gyártó huszadrangú kérdés. Fő rágcsálónak már biztos nem lesz nehezebb dögöm, mint 50 gramm – hacsak nem szánom el magamat egy totális anyagi csőd PMM P-305-re; annál belefér az 52. : >


"SS QcK az jó padnak számít?"

Az értelmes padok alja, az a kategória, ami alá nem adjuk, de ha már van értékelhető viszonyítási alapunk, minden valószínűség szerint másfelé nézelődünk. Sztenderd szövet, lassú kontroll cucc. Vannak bizonyos speciális (mintás, de nem mindegyik) kiadásai, amik bevonatosak, ezek gyorsabbak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88517) Evil Snowman válasza Synthwave (#88516) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

"Helyes. Mé nem mondtad neki, hogy ez kérdés nélkül is így van? ;] :DDD"

Esküvőre is kéne idén a pénz. :DDD

Igen azt már én is néztem, hogy package és package content szempontjából a G-Wolves - bocsánat a kifejezésért - "nem szarral gurigázik".

Én sajna elég nehezen nyergelek át más gyártóra, de nyilván azért Razer-ből sem veszem meg azt, ami itt jogosan nem ajánlott. Szóval, ha a súlytól, mint egyéni preferencia eltekintünk, akkor kb. ami nekem maradt mint opció az a Viper line-up és az Orochi V2. Na ezekből, jövőhét elejére vagy most hétvégére meglesz mind. Kivéve a 8K Viper-t. Basszus lehet kéne egy olyat is szerezni. ;]

Az SS QcK meg csak amiatt volt kérdés, mert ez jól mutatna a CP Viper alatt. :B

STEELSERIES QcK L Cyberpunk 2077 Edition - iPon - hardver és szoftver  hírek, tesztek, webshop, fórum

[ Szerkesztve ]

(#88518) ferni válasza Evil Snowman (#88517) üzenetére


ferni
őstag

Nekem van bevonatos Qck padom
[link]
Ezt használom jelenleg a billentyűzet alá, valamiért ez a legkomfortosabb a bal alkaromnak, pedig van pár egérpadom :DDD 2 L-es padot használok egymás mellett :D
Megveheted alá szerintem nyugodtan.
Annyi hogy ez a CP pad nincs leszegve, ha jól látom, de a Heavynél se volt ez akkora probléma a Steelseriesnél tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#88519) mzso


mzso
veterán

Helló!

Kéne valami amivel távolról (nem asztalnál ülve) kényelmesen lehet irányítani a gépet. Mivel lehetne ez kényelmes?
Láttam, hogy a Genius-nak voltak ilyen "Ring Mouse" nevezetű szerkezetei, de nem látom, hogy kaphatóak lennének még. (Egyébként próbálta őket valaki? Jók voltak?)

Meg ilyeneket látok kínából:

Esetleg valami hasonlót Magyarországon is be lehet szerezni? (Bár ez már inkább trackball.)

(#88520) izee válasza Synthwave (#88510) üzenetére


izee
senior tag

Csak örültem, hogy megtaláltam a debounce time beállítást, mert akkor nem kell rögtön kidobni vagy javítani az egeret, ha duplaklikkel. Gondoltam, elhintem ezt a szerintem fontos infót.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#88521) Synthwave válasza Evil Snowman (#88517) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Kivéve a 8K Viper-t. Basszus lehet kéne egy olyat is szerezni."

Meg akkor már egy sima Vipert, meg a három Viper Minit is. ;]

"Az SS QcK meg csak amiatt volt kérdés, mert ez jól mutatna a CP Viper alatt."

Gondoltam. Akkor egy ilyen kupakszett sem ártana, nem? :))

---------------------------------------------------------------------------

(#88519) mzso: De durva. Huszonegy-két éve láttam utoljára ilyet egy Gamestarban.

Inkább valami touchpades wireless billentyűzetet (/[link]) néznék.

---------------------------------------------------------------------------

(#88520) izee: Azért a legtöbben a default 10-12 ms-ot szokták használni, ha meg már ott is dupla klikkel, ildomos a kapcsolócsere. Ez inkább arra van, hogy ha az amúgy teljesen jó egér valamiért nem szeresse a nagyon alacsony értékeket, legyen egy kis mozgástér.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88522) Amerigo57 válasza Synthwave (#88507) üzenetére


Amerigo57
őstag

Synthwave. :)

Nem látok az egereid között sem SteelSeries, sem Mionix Naos egeret. :U

Mint ahogy történész kollégáim mondják, nehéz lovasság nélkül nem ér semmit a könnyű

gyalogság. - Bocs. :R

(#88523) Evil Snowman válasza ferni (#88518) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszi az infot. :R

Szegés hiánya nem zavar a Pro Glide sincs szegve, azzal sincs semmi problémám. :B

(#88524) Evil Snowman válasza Synthwave (#88521) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jogos, bár elvileg a sima Viper-t váltotta a 8k-s ugyanazért az árért, külföldön már nem is lehet kapni a simát. :(

Néztem a kupak szettet elég csecse. Elvileg kompatibilis a Huntsman Mini-vel. És az 1400 Fülöp-szigeteki peso forintban kb. 9 rongy. Kár, hogy nincs shipping hozzánk. :D Na majd keresgélek, köszi az info-t. :R

Még egy ilyet kéne lőni valahonnan -> Arctis 1 Wireless Cyberpunk Edition Netrunner | SteelSeries :DDD

(#88525) Synthwave válasza Amerigo57 (#88522) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Kinzu v1 kb. beszerezhetetlen, a Mionix meg nem tudott még olyat gyártani, ami kicsit is mozgatna.

"nehéz lovasság nélkül nem ér semmit a könnyű gyalogság."

Valamit félrenézhettél, mert ez a légierő, szóval valójában A-10 Thunderbolt II raj vs. a lovagjaid a történet fő konfliktusa. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88526) 4nick8 válasza Synthwave (#88525) üzenetére


4nick8
őstag

Egy szó : Ikari

(#88527) Synthwave válasza 4nick8 (#88526) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még egy szó: tégla.


:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88528) Zaied válasza milan07 (#88511) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

milan07
Forrasztásos úton, gyakorlatilag csak ugyan arra cserélheted ami benne is van. Annyi hogy érdemesebb sokkal jobb fölszereléssel csinálni, mert érzékenyebb.

Synthwave
Szerintem van 1 vagy 2db Kinzu v1 még itthon XD

(#88529) PAtr0n válasza Zaied (#88528) üzenetére


PAtr0n
addikt

Amúgy a V2-nél milyen változtatások voltak? Nekem az van, imádtam míg használtam, most már csak az egyik laptop mellé van csomagolva, nagyritkán vetem be :B

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#88530) Synthwave válasza Zaied (#88528) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88531) jaffa 2843 válasza Zaied (#88528) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Talán még KinzuAdder is van valahol :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#88532) Casanova*


Casanova*
veterán

Használ valaki ilyen carpio-2 egér csuklótámaszt? [link] [videó] 2 napja használom és csak ajánlani tudom. Low érzékenységgel játszok és sokkal kényelmesebb carpio-val. Csuklóm nem dörzsölődik az egérpadhoz,így jobban célzok is.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#88533) Zaied válasza jaffa 2843 (#88531) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Van nálami is egy, de az rossz.

(#88534) ubiii


ubiii
csendes tag

Sziasztok! Látom szóvá tettétek a Kinzu egereket, Steelseriestől. Évekkel ezelőtt volt egy v2-m belőle de sajna behalt a görgője és már nem tudtak újat adni helyette. Tudnátok ajánlani valamit, ami nagyon közel all hozzá? :)

(#88535) Zaied válasza ubiii (#88534) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Megjavíttatod :DDD

(#88536) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy Logitech G402-es egerem amit imádok, korábban csak az MX518 volt ami hasonló módon bejött. A gond annyi vele, hogy anno Emag-tól vettem, besz@rt a középső click, visszaküldtem, javították de sztem valami monyák megoldással és gari után megint elromlott. Nem is nagyon zavart, nem nagyon játszottam olyan játékot amiben kellett volna de most már a bal klikk is elég nyikorgós.

Nem tudom mit vegyek helyette.

1. Mennyi a keret?
Max 20k környéke
2. Használtpiac játszik?
Annyira nem mert számla kell róla.
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
nem
4. Mire használnád az egeret?
Általános felhasználás, néha játéj (PUBG, WOT, CS:GO szóval inkább FPS-ek).
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
18 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
passz :) G402-őn világít a 3 gomb olyanon :))
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Nem szeretem a jobbra balra dőlő görgőt más igény annyira nincs. G402 ill. MX518-al nem volt bajom. Esetleg kitekintgetnék vezeték-nélküli irányba, Logitechet preferálnám az USB vevő miatt mivel az a billenyűzet miatt már van (Unifying).

(#88537) Janoo_07 válasza Casanova* (#88532) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Nálam 3 hete van egy S-es carpio 2.0. Karácsonyra kaptam egy L-est ami nagy volt, de gyorsan meg lett oldva hogy S legyen helyette. Elég jó fej az ügyfélszolgálatuk.

Én mindenkinek csak ajánlani tudom, bár az alap ára kicsit dárga 30EUR, de ha többet vesz az ember ismerőssel ott már vannak kedvezények.

Én amúgy munkára használom egy G703-as egérrel egész nap, egy ASUS speed egérpad van alatta, amin csodásan siklik. A csuklóm sem fáj mostanában. Bár kell egy kis idő mire megszokja az ember :D. Szóval valóban jó. :K Vegyétek.

[ Szerkesztve ]

(#88538) Casanova* válasza Janoo_07 (#88537) üzenetére


Casanova*
veterán

Meg az tetszik benne,hogy nem csúszik annyira,mint az egér talpa. Jobban megtudom állítani az egeret. A kezem tisztára aimbot lett. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#88539) Janoo_07 válasza Casanova* (#88538) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Nálam pont fordítva van, bár lehet ebben szerpe van a különböző egérpadnak és az egerem talpának. Mellesleg nagyon jó a carpio teflonos talpa, meglököm az egérpadon és szépen siklik nagyon pici ellenállással.

(#88540) Evil Snowman válasza BaLee (#88536) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ha bejött az MX518, akkor vedd meg a frissített változatát. Ugyanaz a kasztni, egyik legjobb szenzorral a piacon.

Logitech G MX518 játékhoz tervezett egér

(#88541) ubiii válasza Zaied (#88535) üzenetére


ubiii
csendes tag

5 éves sztori legalább, levásároltam anno az árát :))

(#88542) BaLee válasza Evil Snowman (#88540) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megnézem akkor az 518-at bár a G305 piszkálja a fantáziámat. Meg kellene valahol fogdosni. Palm fogáshoz nem tudom mennyire passzolna.

Köszi a tippet!

(#88543) Synthwave válasza BaLee (#88542) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

18 cm-es kézzel talán még egész jó is lehet.

Amúgy meg nem vacakolnék a helyedben, hanem bepróbálnám a vezetékes Pulsar Xlite-ot.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88544) Yany


Yany
addikt

Párom G305 egere elkezdett pár hete duplázni kattintáskor, illetve el-elengedi a drag&drop-olt cuccokat menet közben. Ma mondja kollégám, hogy neki a fiókban pihen duplakatt miatt a G305, szóval látom, hogy itt sokszor megy ajánlásba ez a típus, pedig ezek szerint nagyon nem oké. Ráadásul a G Pro egerem is gyakran duplázik a "Back" gombjára. Mi ez, Logitech betegség?

Mindenesetre Amazonról berendeltem 47 euróért az Orochi V2-t, remélem nem fog csalódást okozni. Idehaza majd' 2x ennyit elkérnek érte, nem semmi.

szerk.: az egere még csak néhány hónapos tökéletesen újszerű állapotban, tehát nem a kíméletlen használat tette tönkre :N

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#88545) Synthwave válasza Yany (#88544) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Loginak legendásan gyatrák ebből a szempontból a kapcsolói, a cseréjük minőségi darabokra meg switch-től függően 500-1800 forint/párban (D2F-01F, Kailh GM 4.0, Kailh GM 8.0, TTC Gold Dustproof, TTC Pink) megáll, szóval teljesen rendben van az, pláne, hogy eredetileg úgyis Omron (20M)-eket vagy (50M)-eket használnak. A G305 a kategóriájában abszolút best buy.

A talpaik is gagyik, még az G PRO X Superlight-on is azok, szóval Logi egér vásárlásakor az extra szett Corepad/Hyperglide/Esports Tiger tappancsot is célszerű belekalkulálni az ügymenetbe.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88546) Yany válasza Synthwave (#88545) üzenetére


Yany
addikt

Köszi a tippeket, mindenesetre a "teljesen rendben van az" kijelentésed nem kicsit ironikus egy az iparban kvázi standardnek számító brand kapcsán. Nagyon nincs ez rendben, de házi tuninggal ezek szerint megoldható. Van erről valahol valami leírás, hogy hogyan tudom a hibás kapcsolókat kicserélni az egyik általad is említettekre? Vagy szervizbe vigyem?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#88547) PitLee válasza Yany (#88544) üzenetére


PitLee
őstag

Ha van olyan ismerősöd akit már láttál fórásztopalkával a kezében, azt megkérheted cserélje ki a mikrokapcsolót.
Valaki csak azért cserél, mert nem tetszik neki a klikk erőssége, vagy milyensége.
https://youtu.be/f3ZFqZbTnL4?t=193

(#88548) Yany válasza Synthwave (#88545) üzenetére


Yany
addikt

Tappancsokra és kapcsolókra tudsz (akár privátban) bolt linkeket küldeni, kérlek? :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#88549) Synthwave válasza Yany (#88548) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kapcsolók: 1, 2

Talpak: arukereso.hu

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88550) yoogie válasza Synthwave (#88497) üzenetére


yoogie
aktív tag

Végülis elég persze a 2,4 GHz.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.