Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88801) Synthwave válasza SunMount3r (#88798) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most is tudod copy/paste-elni. Kattintasz a mezőn, CTRL+C.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88802) Yodamest


Yodamest
addikt

Endgame Gear-ről lehet tudni valamit miért nem haladnak a szoftvereikkel? Kész vicc, hogy az XM1r egerükhöz már évek óta NINCS szoftver, "coming soon" felirattal az oldalukon... Megszűnőben vannak vagy mi van?

(#88803) Synthwave válasza Yodamest (#88802) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A szoftver kb. felesleges hozzá. Amúgy meg a PH-s tesztből letölthető.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88804) Yodamest válasza Synthwave (#88803) üzenetére


Yodamest
addikt

á tudtam hogy ez lesz a válasz :) de nekem kell mert 1200dpi-t használok és a gyári profilok amiket szoftver nélkül elérsz 400-800-1600-3200 (amit amúgy nem is értek, 1200-at betehették volna közé mondjuk a 3200 helyett, senki nem használja annyin az egerét....)

Ami letölthető az gondolom az RGB verzióhoz van, az van nekem is, de az Xm1r-hez nincsen (valami béta driver van a reddit berkeiben egyszer már megtaláltam, de azt fogadjuk el, hogy nem egy normális hivatalos oldalról leszedhető driver)

[ Szerkesztve ]

(#88805) ferni válasza Yodamest (#88804) üzenetére


ferni
őstag

?
Hivatalosan megjelent Béta szoftver kint van már majdnem egy éve hozzá.

A hivatalos Endgame Discordról fixen le tudod tölteni.
Oldalon azért nincs kint, mert béta.

https://discord.com/invite/6nMqr6ppdB

[ Szerkesztve ]

(#88806) Yodamest válasza ferni (#88805) üzenetére


Yodamest
addikt

Ja akkor onnan bocsánat, de a lényeg hogy ilyen felületeken kell keresgélni (én elég nehezen bukkantam rá) és béta már évek óta. Nem tudom mi van ezekkel, sajnálnám ha bemondanák az unalmast, mert nekem tényleg endgame lett ez az egér.

(#88807) ferni válasza Yodamest (#88806) üzenetére


ferni
őstag

Nálam a google másodikra kidobta.

Endgamenél meg minden rendben van, egyszerűen nem foglalkoznak ezzel, lehet szimplán elfelejtették feltenni, mert mint látod kész a progi és kevesebb mint 1 éve béta.

Wireless fix jön majd az XM1ből, twitteren pedzegetik ezt folyamat, meg lassan egy XM1 Minit is kidobhatnának :DDD

De ha bárkit is érdekel az egértéma arra ott a reddit, twitteren meg kb az összes gyártó aktív, lehet szemezgetni a kis infómorzsákból amiket csepegtetnek.

[ Szerkesztve ]

(#88808) Synthwave válasza Yodamest (#88804) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Eleinte én is húztam az 1200 felé, amikor először lett CM MM710-em, de aztán idővel arra jutottam, hogy mivel sokminden megfordul itt (netán le is telepszik), inkább olyat keresek, ami effektíve sztenderd, és egyszerűbb vele sensiket is számolni/konvertálni (s ha már átálltam, JÓ ideig ne is kelljen ilyesmivel foglalkozni), jó eséllyel drivert sem kell hozzá telepíteni, ha nem akarok, viszont desktopon kellően magas érték a rom kezemnek. --->

---> Sok év 800 cpi és egy rövid átmeneti, kísérletezős időszak után kilukadtam az 1600-nál, és még az input lagom is alacsonyabb egy hangyányit. Így, ha új dög van itt tesztelni, szórakázni, maradni, akkor cpi-váltó (ha van) átprogramoz másra, 1600-at fixre belő (nyilván, ha nem valami nagyon vintage cucc), a többi fokozat kikapcsol, és így a dögök nagy része valamilyen szinten egységesítve lesz.

"amit amúgy nem is értek, 1200-at betehették volna közé mondjuk a 3200 helyett, senki nem használja annyin az egerét...."

Pedig az XM1r-t pont lehet, és a gold sztenderd kb. 1000 éve a 400/800/1600/3200-as default fokozatok. A legjobb szenzorimplementációk esetén az az általánosan ajánlott, végső lépték, és 2-3 db 4K-s monitorból álló desktopon már lehet, hogy megbékélsz vele. Persze van millió abszlút laikus is, aki 5000, meg 75249857239875 cpi-t használ.

"Ami letölthető az gondolom az RGB verzióhoz van"

Ha rákeresnél a szóban forgó tesztre...

Leszeded, beállítod, letörlöd, aztán jónapot.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88809) Synthwave válasza ferni (#88807) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Wireless fix jön majd az XM1ből, twitteren pedzegetik ezt folyamat, meg lassan egy XM1 Minit is kidobhatnának"

Inkább egy 50 grammos, paracordos XM1r Superlight-ot. Insta venném. :D De a 200 ojró a PMM nyomtatott, 54 grammos XM1/G305 hibridjéért azért muh.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88810) Yodamest válasza Synthwave (#88808) üzenetére


Yodamest
addikt

"Sok év 800 cpi és egy rövid átmeneti, kísérletezős időszak után kilukadtam az 1600-nál"

Ez is egy megoldás, elhiszem, de többszörösen kompromisszumos, ha ennyire szoftver nélkül akarsz mindent megoldani, mert egyszer már eleve ott az 1600dpi, amit persze megtudnék szokni, bár elég zavaró lenne, minden játékban ezt szoktam már meg, nem csak a windows kezelésről van szó. De ezen felül ott van az is, hogy tegyük fel alapból 3mm LoD van beállítva az egéren és csak a szoftveréből tudod módosítani, akkor mi van? Továbbá oké tudom nem lényeg, de mégiscsak ott vannak az rgb funkciók, nekem nagyon teszik az Xm1 RGB világítása.

Nem kötözködés képpen írom, nehogy annak vedd, csak be kell látni, hogy azért a szoftveres támogatottság elég fontos több szempontból is, erre akartam csak rávilágítani, és ennek fényében gáz amit az EGG művel azért.

(#88811) gaben88


gaben88
őstag

Steelseriesből melyik vezetéknélküli egér az ajánlott már mindennapi használatra/játékra/munkára? Van olyan közülük, amelyik halkabb, mint egy standard egér? Ja és nem lenne hátrány, ha SOS helyzetben vezetékes egérként is lehetne használni. Gigabyte GM-M6880X egeret váltana.

(Ha Steelseries helyett mást ajánlottok, az is okés lehet, de jó lenne, ha nem kéne újabb kliens programokat telepíteni hozzájuk.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#88812) Synthwave válasza Yodamest (#88810) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ez is egy megoldás, elhiszem, de többszörösen kompromisszumos"

Mi a kompromisszum? Übererterjedt, nem AKKORA váltás (nem mittomén 450-ről jönnél), szinte mindenen hozzáférhető driver nélkül is, és egyszer kell átszámolni a régi sensitivityt.

"De ezen felül ott van az is, hogy tegyük fel alapból 3mm LoD van beállítva az egéren és csak a szoftveréből tudod módosítani, akkor mi van? "

Tapefix, ami kb. 10 másodperc és 1forint 20 fillér, de normális, új egérnél nem lesz ilyen.

"nekem nagyon teszik az Xm1 RGB világítása."

Azt hittem, hogy az XM1r-ről beszélünk, annak nincs. Egyébként szép, különösen az áttetsző és átlátszó (az r-ből is), de +10 gramm a fényekert az nálam mindenhogy no thx.

"azért a szoftveres támogatottság elég fontos több szempontból is, erre akartam csak rávilágítani, és ennek fényében gáz amit az EGG művel azért."

Régóta van rá megoldás, kaptál linkeket is, így nem értem, mi a probléma. Ennél az egérnél a szoftver csak extra, és ez az első XM1 óta így van. Soha nem azok voltak a célközönsége, akik nem tudtak élni telepítendő driver nélkül...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88813) Synthwave válasza gaben88 (#88811) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Steelseriesből melyik vezetéknélküli egér az ajánlott már mindennapi használatra/játékra/munkára? "

Nem igazán. Én legalábbis nem vennék, de mondjuk madzagost se sokat.

Ha válaszolsz az összefoglalóban feltett kérdésekre, könnyebb lesz írni valamit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88814) gaben88 válasza Synthwave (#88813) üzenetére


gaben88
őstag

Bocsi, jogos, akkor így teszem fel a kérdésem:
1. Mennyi a keret? - 30-40k, de rugalmas vagyok, jót akarok, hosszútávra
2. Használtpiac játszik? - ha lehet inkább nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? - EU-n belül igen
4. Mire használnád az egeret? - 40% irodai munka/böngészés, 50% játék (de nem kompetitív online fps) és 10% hobbi videó és kép szerkesztés
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? - nem claw, inkább palm, vagy talán néha fingertrip
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. - ~18cm (?)
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - változó, de egyre gyorsabb, érzékenyebben inkább (a régi Giga egerem, nem kényeztet el ebből a szempontból... :D)
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - vezetéknélküli legyen, de lehessen kábelről tölteni és ilyenkor is használni és ne kelljen hozzá plusz SW, ha nem muszáj (kivétel a Steelseries GG (Steelengine), mert azt használom máshoz is)

Köszönöm!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#88815) Yodamest válasza Synthwave (#88812) üzenetére


Yodamest
addikt

"Mi a kompromisszum? Übererterjedt, nem AKKORA váltás"

Nem akkora váltás.. hát kösz, de akkor sem a számomra optimális=valamilyen szinten kompromisszum. Azért ott a 800 és 1600 között irgalmatlan nagy a különbség, nekem egyik túl alacsony, a másik meg már túl érzékeny, pont kellene 400 as léptékkel még egy szint közéjük, szerintem adná is magát. A 3200 azt mondod használható, hát nem tudom, állítsd már be az egereden és nézd meg mennyit mozdul a kurzor 2cm húzással... konkrétan pontos használatra alkalmatlan, egy menüpontot nem tudnék mondjuk photoshopban megnyitni vele.

"Tapefix, ami kb. 10 másodperc és 1forint 20 fillér,"

Jó az ilyeneket hagyjuk is, komolytalan.

"akik nem tudtak élni telepítendő driver nélkül..."

Tudok nélkülie élni, de azért 2022-ben egy 20K-s egérnél könyörgöm had állítsak már be PONTOSAN olyan dpi értéket amilyet én szeretnék... szerintem ez konkrétan a minimim, lehet nekem vannak extra igényeim de na. :U

[ Szerkesztve ]

(#88816) Synthwave válasza Yodamest (#88815) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Jó az ilyeneket hagyjuk is, komolytalan."

Miért? Mert véletlenül megoldná a nem létező problémát? Amit amúgy nem kell, mert értelmes egérrel nem lesz 3 mm-es LoD-od default.


"A 3200 azt mondod használható, hát nem tudom, állítsd már be az egereden és nézd meg mennyit mozdul a kurzor 2cm húzással... konkrétan pontos használatra alkalmatlan, egy menüpontot nem tudnék mondjuk photoshopban megnyitni vele."

Nem az volt a kérdés, hogy neked vagy nekem mi a kényelmes, hanem az, hogy használják-e (és hogy ezzel az egérnél lehet-e, jitter/smoothing nélkül) és a válasz (mindkét kérdésre) egyértelmű igen.

"Tudok nélkülie élni, de azért 2022-ben egy 20K-s egérnél könyörgöm had állítsak már be PONTOSAN olyan dpi értéket amilyet én szeretnék..."

Beállíthatsz, már két linket is kaptál. Nem is tudom, miért lovagolunk még ezen. :U

Mindössze arra világítottam rá, hogy az Endgame egereket a Plug and Play-jel marketingelik a kezdetek óta, így ha amellett vettél ilyet, hogy de facto sztenderdnek tekinted a driver fontosságát, meglehet, hogy nem a jó terméket vásároltad.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88817) 4nick8 válasza gaben88 (#88811) üzenetére


4nick8
őstag

Nekem a Prime Mini Wireless bejön.

(#88818) ferni


ferni
őstag

"Mindössze arra világítottam rá, hogy az Endgame egereket a Plug and Play-jel marketingelik a kezdetek óta, így ha amellett vettél ilyet, hogy de facto sztenderdnek tekinted a driver fontosságát, meglehet, hogy nem a jó terméket vásároltad."

De hát pont ez a vicces, hogy mégis van hozzá és az is baj, hogy van hozzá, csak nem a hivatalos oldalon ami ugye egyenlő azzal, hogy nincs hozzá :DDD

Ezek ha tetszik hanem esportra való egerek, elmész egy LANra hatalmas plusz, hogy neked nem kell semmi hülyeséget telepítened stb. Zowie egereknek is pontosan ezért nincs szoftver az egérhez, de hát ehhez még van is :DDD

3200 dpi ahogy írták is az embertelen nagy felbontásokra kell vagy sok nagy monitoros setupra is jó, ha nem kell precíz munka.

Ott a windows csúszka, 12 fokozat, simán be lehet állítani vele kb 1200as szintre, plusz a játékoknál sima matek a sensitivity átállítása.

[ Szerkesztve ]

(#88819) Casanova* válasza Yodamest (#88815) üzenetére


Casanova*
veterán

400 dpi a legjobb fps játékokba. 1600 dpi vel sokkal jobban felhúznak a fegyók,mint 400 dpi vel. Érdekes! Manapság az 1600 dpi a menő,nem is értem. Pl. Warzone-ba m4 assault no stockkal. 1600 dpi vel iszonyat felhúz. Nem lehet eltalalni az enemyt. 400 dpi vel sokkal kevésbé húz fel. Ez minden codban így van. Nem rég teszteltem ezt.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#88820) Synthwave válasza Casanova* (#88819) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"400 dpi a legjobb fps játékokba."

Egyáltalán nem. Száz százalékig egyén és preferencia függő, de persze van objektív optimum, ám az semmiképpen sem a 400 cpi (lásd lejjebb). Attól is függ egyén szintjén, hogy milyen sensitivity-t, esetleg fogást haszálsz. Tipikusan az alacsony sensis, palmos/karból játszó egyének szeretik a 400-at, mert úgy kevésbé finoman lehet mikrokorrekciókat végezni, mint fingertippel/claw grippel, így előny kovácsolódik abból, hogy egy hüvelyken kevesebb mintavételezési pont (counts) van, hiszen nincs hatással minden egyes mikroszkopikus rezdülésed a célkereszt mozgására (értsd "stabilabb" a célzás).

A másik oldalon a medium és high sens van, ahol sokkal-sokkal kisebb távolságokon mozog az egér, ezért a trajektória makulátlan követéséhez nagy előnyt jelent a magasabb szenzorfelbontás (értsd több mintavételezési pont hüvelykenként); a 400-nak itt esélye sincs a 800/1200/1600/1800 cpi-vel szemben. Az sem feltétlenül mellékes, hogy a magasabb cpi értékeknek mérhetően kevesebb a szenzorkésése, bár a 3200 cpi feletti tartományban már elenyészőek a különbségek; a sweet spot jelenleg az 1600 cpi.

Persze az sem mindegy, milyen felbontással megy a monitorod (meg hogy hány monitorod van). Full HD-n és fölötte már kissé kontraporduktív a 400 cpi, ha meg a Windows egércsúszkát állítod el az ajánlott 6/11-ről, azért lesz pontatlanabb; a sox pixel szereti, ha hüvelykenként több mintavételezési pont van 400-nál – legalábbis akkor, ha kedveled a precizitást. A legtöbben azért használják még mindig ezt, mert 100 évvel ezelőtt megszokták, netán karos/palmos emberek (vagy azt látták, hogy 10-ből 7 CS pro úgy nyomja).

"1600 dpi vel sokkal jobban felhúznak a fegyók,mint 400 dpi vel."

Fogalmam sincs, hogy ebben a formában ez mit jelent (pedig CoD-oztam eleget), de szinte kizártnak tartom, hogy a szenzor felbontása bármilyen hatást kifejt a szórás szimulációjára, szerintem csak valami user dolog lehet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88821) SunMount3r válasza Synthwave (#88820) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meg, hogy ki mihez van hozzá szokva. Aki a az őskorban is 400-al, meg 800-al tolta, mert nem is volt nagyon más választása, annak ezek jobban benne vannak a kezében. Én is sokat toltam 800-al (igaz egy maxi gagyi Speedlink egérrel, na hagyjuk), de ma már nem is tudnám elképzelni, hogy nekem mekkora asztal terület, meg egérpad kellene manapság hozzá. Már nem multizok, így 1600-1800-2000 cpi-n belefér, ha kicsit pontatlanabb is néha, de de legalább nem kell fél méterekre körbe-körbe rángatnom az egeret közbe. Kényelem rules... :D

[ Szerkesztve ]

(#88822) Casanova* válasza Synthwave (#88820) üzenetére


Casanova*
veterán

Ez igaz,értem én. De ha 1600 dpi vel nagyon felhúz a fegyó,baszhatom. Recoil miatt mondom,hogy jobb a 400 dpi.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#88823) Shalee


Shalee
csendes tag

Meg sem merek szólalni, hogy mióta az eszemet tudom, 3000-3200 dpi-vel használom az egereket. Amikor először hallottam, hogy e-sportban milyen értékekkel tolják, azt hittem, valami 5 méteres asztalon játszhatnak faltól-falig az egérrel...

(#88824) sNk77


sNk77
aktív tag

De "srácok", ne felejtsétek már el, hogy az edpi-hez vagyunk szokva és nem az egér dpi-hez (plusz szenzora válogatja, hogy a 400 az mennyi is valójában, meg márka stb).

Engem csak az zavar 1600 dpi-n, hogy évekig 800-on voltam és windows-ban mindig vissza kell állítani 800-ra. Van dedikált gomb, de akkor is. Nem érdekel pár ms pluszba.

#88822 Casanova* : Erre én is kíváncsi lennék, hogy mi van :DDD , pl. codban a fejlesztők szerinted 1600 dpi-re kisebb recoil-t programoztak mint 400-ra? Próbáld ki ingame a sensitivity állítást, nyugodtan. Pl. 400 dpi-n 1, 1600-on 0,25. Kész.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#88825) Evil Snowman válasza sNk77 (#88824) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Még állítgatnia sem kell. Menjen oda egy szabad falfelülethez, engedjen ki egy teljes tárat 400 majd 1600 dpi-n. Erősen kétlem, hogy más lenne a recoil pattern.

[ Szerkesztve ]

(#88826) ferni válasza Evil Snowman (#88825) üzenetére


ferni
őstag

lehet más ha a sensit nem állítja hozzá xD

(#88827) Evil Snowman válasza ferni (#88826) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Hát nem tudom. Ha irónia volt a részedről akkor ok. :D

Az biztos, hogy amit gamer körben recoil-nak hívnak az igazából bullet spray inkább, aminek egyik tényezője a fegyver visszarúgása (recoil) a másik a cső huzagolása, akárcsak a való életben. Nem véletlenül tanítják való életben az AK-47 esetén, hogy célra tartó lövés esetén az ember célozzon a cél tárgy ( sok esetben ember :( ) bal alsó-közepére, mert a visszarúgás és a csőhuzagolás miatt jobbra felfelé hord elég erőteljesen az AK. Így egy rövid sorozattal konkrétan bal lábtól jobb vállig " ketté tudod vágni" a célpontot.

Azért mondtam azt, hogy kizártnak tartom, hogyha a fent leírt módon kiürít a fórumtárs egy tárat 400 majd 1600 cpi-n úgy, hogy nem "tart ellen" a recoil-nak az egérrel, akkor más lenne a bullet spray pattern.

Azt ugyanakkor el tudom képzelni, hogyha 1600-n játszik, akkor már izom memóriából annyit mozgatja (virtuálisan ellentart a recoil-nak) ellen az egeret, hogy fixen egy adott ponton marad a célkeresztje. 400-on nyilván, már többet kell ellen mozgatni picit az egeret, hogy ugyanazt az eredményt érjük el, mint 1600-on. Nekem legalábbis ez a gyakorlati tapasztalatom 800 vs 1600 vonatkozásában.

(#88828) Casanova* válasza sNk77 (#88824) üzenetére


Casanova*
veterán

nézd csak meg! 1600 dpi--n jóval jobban felhúz a fegyó. sensy mindegy! ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#88829) ferni válasza Evil Snowman (#88827) üzenetére


ferni
őstag

ja hogy a pattern.

én arra értettem, hogy nem állítja a DPIhez a sensit. :DDD

hivatalosan mondjuk a 400 dpi 1 sensi = 800 dpi 0.5 = 1600 dpi 0.25

én csak Valozok meg CSzek, ott fixen nincs így, ha a CODban kajak így van, akkor valamit nagyon elcsesztek a játék fejlesztésében.

Milyen egered van Casanova?

Lehet a szenzorba van dpi deviation és hiába állítod a megváltozott DPIhez a sensit mégis többnek érződik emiatt.
Másra eskü nem tudok gondolni, mert ilyennek nem szabadna lennie a játékban.

Mert az egered ha azonos az eDPI (dpi és a sensi szorzata) 400, 800, 1600 dpin beállítva, akkor te neked az egered fixen ugyanannyit halad az egérpadon, nincs lényegi különbség abban amit te írsz. Vagy nem egyenletes a sensi állítás, mint ahogy én azt leírtam.

Próbáld ki egérpad bal széltől a jobb széléig mennyit fordulsz 360ban a különböző dpin, ha ez a táv azonos és kajak másabb a recoil valami gubanc van a rendszerben.

"Még állítgatnia sem kell. Menjen oda egy szabad falfelülethez, engedjen ki egy teljes tárat 400 majd 1600 dpi-n. Erősen kétlem, hogy más lenne a recoil pattern."

Ez meg a másik opció, itt a sensi hogy mozgatja az egeret szóba se kerül ugye. Lehetetlen, hogy másabb legyen.

Sztem a magasabb DPI valahogy magasabb sensit eredményez azért érzed azt amit. Próbáld ki az egérpados baltől jobbig módszert azonos eDPIn teszteled-e ezt, mert itt elcsúszhat nálad érzetre a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#88830) ferni válasza ferni (#88829) üzenetére


ferni
őstag

max még valami aim assistos hülyeség lehet, ami belenyúl az aimba vagy valami hülye warzone beállítás, tölts le egy CS-t fix nem látsz ilyet.

(#88831) Casanova* válasza ferni (#88829) üzenetére


Casanova*
veterán

Razer és logi egereim vannak. Tegnap újra leteszteltem mindkét egérrel. 1600 dpi vel gyorsabban felhúz a fegyó. Érdekes! Falon a recoil minták egyformák. Csak 1600 dpi vel gyorsabban felhúz. No stock fegyóval elég nagy a különbség. Magas sensyvel próbáljátok ki. Én elég magas sensyvel játszok. Pl. 1600 dpi 5 sensy vel. 400 dpi 20 sensy.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#88832) PitLee


PitLee
őstag

Fullextrás esport egér, vezeték nélkül! | Xtrfy M4 Wireless teszt
https://youtu.be/zCdFIv7Yw3A

(#88833) ferni válasza Casanova* (#88831) üzenetére


ferni
őstag

Kérlek, hasonlítsd össze az 1600 dpi 5 sensit a 400 dpi 20 sensivel, hogy ugyanakkorát fordulsz-e 360°ban ha az egérpad bal szélétől elmész a jobb széléig az egérrel.

Konkrét egérfajtát írj, ne márkát pls.

Sztem dpi deviation lesz, fix nem ugyanakkora a két sensid, hiába papíron ugyanannyinak kéne lenni.

De már azt se értem miről beszélünk annyira abszurd a dolog, szóval hagyjuk inkább :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88834) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A SteelSeries Prime egér, itt most akciós. 12 590 Ft
Link:
ÁK: 20-30 K között. Link:

(#88835) Evil Snowman válasza ferni (#88833) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Én értem mire gondol. :DDD Elvileg 1600 cpi-n gyorsabban felhúzza a recoil-t a játék, a programozók által beállított max magasságra. De ennek szintén semmi köze sem kéne legyen a cpi értékekhez. Ha pedig van, akkor szarul van leprogramozva a játék (nem lepődnék meg mondjuk).

Jobb is, hogy abba hagytam anno, mert a f@szom ki volt vele, hogy minimális realitás sincs már a WZ-ben.
Guggolva, ADS-elve lőttem a gyereket rövid sorozatokkal, hogy kisebb legyen a recoil, az meg egy kurva SMG-vel ugrásból lelőtt csípő tüzelésből, spray and pray-elve. Utána néztem spactate mode-ban, nem csalt, egyszerűen ennyire köze nincs a valósághoz annak a játéknak.

Hol van már a fasza kis COD UO multi, a rifle only, one shot szerókkal. :( Oda kellett skill, a WZ-hez már semmi kb.

(#88836) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Erre kiváncsi leszek, hogy tényleg bejátsza-e Min. :DDD

r/razer - Potential Boomslang Revival?

[ Szerkesztve ]

(#88837) SunMount3r válasza PitLee (#88832) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mitől lesz "esport" egy egér? Vannak jó egerek meg rossz egerek. De mitől "esport"? Tán az ára miatt? :D :U 35K, akkor már lehetne a "Wall Street-i milliomosok egerének" is nevezni.

(Amúgy nem lehúzás képen írom, de azért, hogy nincs hozzá legalább egy pár MB-os alap szoftver, amiben a szokásos alap dolgokat be lehetne állítani, azért elég gáz...)

(#88838) Synthwave válasza SunMount3r (#88837) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mitől lesz "esport" egy egér?"

Attól, hogy valami eszes marketinges kitalálja. Egyébként a legalább 4-5 m/s-os, anomáliáktól mentes szenzortól és az alacsony tömegtől leginkább. A talpak/kapcsolók/encoder/kábel kérdését azért nem feszegetem, mert ezek fillérekből cserélhetők bármin.

"35K, akkor már lehetne a "Wall Street-i milliomosok egerének" is nevezni."

Wireless gaming szegmensben egyáltalán nincs elszállt ára, sok kerül ugyanennyibe vagy többe. Mondjuk személyes tapasztalatom nincs vele, így nem tudom, hogy vezeték nélküli kapcsolat terén hozza-e a Logi Lightspeed/Razer HyperSpeed/Glorious/G-Wolves/Finalmouse szintet.

"de azért, hogy nincs hozzá legalább egy pár MB-os alap szoftver, amiben a szokásos alap dolgokat be lehetne állítani, azért elég gáz..."

Mindent be tudsz rajta állítani szoftver nélkül (MZ1-en például még a debouncing time-ot is). Az újgenerációs Xtrfy egerek csodája. Ez nem gáz, hanem feature, amire más gyártók is fordíthatnának hasonló mértékű figyelmet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88839) Synthwave válasza Amerigo57 (#88834) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az nagyon korrekt ár érte.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88840) 4nick8 válasza SunMount3r (#88837) üzenetére


4nick8
őstag

Szerinted a 35K az valami nagy összeg? Pont azért esport egér többek között mert nincs hozzá szoftver mint a Zowie-khoz se. Gondolod hogy egy versenyen hagyják hogy installálgass valamit? Plug and Play. Bedugod és megy és mindent tudsz gombokról állítani.

(#88841) PitLee válasza SunMount3r (#88837) üzenetére


PitLee
őstag

"(Amúgy nem lehúzás képen írom, de azért, hogy nincs hozzá legalább egy pár MB-os alap szoftver, amiben a szokásos alap dolgokat be lehetne állítani, azért elég gáz...)"
Vs
Razer 648MB :DDD

Az akció tényleg rövid ideig volt vagy nem tudom volt -e ?
Mást kerestem a YT-on, de feldobta ezt a videót alig volt akkor egy órája fent és a végén a srác "asszongya", hogy akcióban 30k, de most a websohpban nézve 35k.

(#88842) NightGT válasza SunMount3r (#88837) üzenetére


NightGT
senior tag

Logi G Prókat leszámitva pont az "esport" egerek a legolcsóbbak (Zowie, Glorious, Gwolves, Xtrfy, újabbak). Már ha az utóbbi pár évben kijött, minél könnyebb, minél funkcionálisabb mezőnyre gondolunk. A mindenféle rgb-s, sokgombos, 100grammos, nagy márkás csodák kerülnek 35-50k-kba...

Speed is the only truly modern sensation

(#88843) Synthwave válasza PitLee (#88841) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Vs
Razer 648MB"

VS. iCUE ~2 GB. Bestest. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88844) gaben88 válasza PitLee (#88832) üzenetére


gaben88
őstag

Wow, tetszik. Lehet ez lenne a tokeletes eger szamomra?
[link] :U

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#88845) Synthwave válasza gaben88 (#88844) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"nem claw, inkább palm, vagy talán néha fingertrip"

Fő a határozottság, mert a palm és a fingertip a két véglet, és az esetek nagy részében gyökeresen eltérő ajánlásokat jelent. :DDD

Ninjutso Katana Superlight Wireless. Esetleg Logitech G PRO X Superlight, oszt jónapot. Ennél a cpi váltáshoz kelleni fog a szoftver, mert nincs rajta hozzá fizikai gomb, de egyszer beállítod, amit be kell, aztán letörlöd. Vagy megvárhatod a Pulsar Xlite v2 Minit.

Akárhogy is, 3200 cpi fölé egyikkel sem célszerű menni (meg úgy általában semmivel se, sőt).

A fogásokat illetően amúgy ez jobb támpont.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88846) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A G305 már tényleg túl kicsi lenne egy nagy tenyeresnek? (20cm, mint már írtam). Jó lenne valami wireless, már a kábelekből is elegem van. A G403 G603 nagyobb, de drágább is. (Az a kék G305 variáns meg eléggé szemrevaló).

[ Szerkesztve ]

(#88847) SunMount3r válasza SunMount3r (#88846) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A G603 elég nehéz, de a G703 Light Speed valamivel könnyebb. De akkor ez akkor most ugyan az a G703 Prodigy Wireless, ami az ajánlóban szerepel? (De jó lenne 100g alatt maradni valahogy...)

(#88848) Csandi válasza SunMount3r (#88847) üzenetére


Csandi
őstag

Pulsar Xlite Wireless (v2 jön nem sokára). Wireless is, könnyű is és jó nagy.

Razer Deathadder v2 Pro is esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#88849) SunMount3r válasza Csandi (#88848) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy plusz gombról már kezdek lemondani (a tetején ideálisan 2 kellene nekem), de a Pulsar-on még csak 1 sincs. És ahogy nézem a V2-őn sem lesz. Ezért esett ki már korábban is, mikor ajánlották.

Deathadder: horror ár (nekem az), ennyit már semmiképp.

(#88850) Csandi válasza SunMount3r (#88849) üzenetére


Csandi
őstag

Milyen plusz gobmra gondolsz? A pulsaron kettő is van, hüvelykujjnál. Vagy azon felül kéne még?

szerk: Ja a tetetjén, azt nem vettem észre előbb.

kb. 7 ezer ft-al drágább a deathadder mint a pulsar, ha az az ami minden tekintetben megfelel akkor szerintem ennyi difit megérhet.

Ami wireless is, nagy is és van is felül gombja még így hirtelen ami eszembe jut az a G303 Shroud de hát az jóval drágább az eddig említett egereknél

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.