Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Jelenleg még egy Logitech G9x-et nyúzok, a görgő már kicsit meg van csúnyulva, nem vészes végülis még annyira. A kérdésem az lenne, hogy ehhez az egérhez képest milyen vétel a Razer Deathadder 3.5g? Érdemesebb vennem a jelenlegihez egy új görgőt vagy inkább a Razer?

Ha jól olvasom a Razer nem lézeres, tehát azt gondolom látni fogom ha megemelem (nem tudom milyen tartományban világít a razer), a Logitech-el ellentétben.

[ Szerkesztve ]

(#49152) Vanir válasza syler123 (#49151) üzenetére


Vanir
veterán

Teljesen más fogásra a Razer, szenzorilag viszont mérföldekkel jobb.

(#49153) jaffa 2843 válasza Vanir (#49152) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A földet miért méri az egér? :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#49154) TeebyKay válasza jaffa 2843 (#49153) üzenetére


TeebyKay
őstag

A nemzetközi humor-társulat nevében várom bocsánatkérését ezért a hozzászólásért :DDD

(#49155) syler123 válasza Vanir (#49152) üzenetére


syler123
veterán

Megmondom őszintén rettentő sokáig tartott megszoknom a G9x fogását, most már teljesen megszoktam, lehet hogy a Razer kényelmesebb is lenne, végülis nem nagy beruházás lenne, olyan 7,5k-ból jönnék ki. Akkor úgy általánosságba véve jobb egér a Razer? Dpi állítást csak én nem látok rajta?

TeebyKay +1 :C

[ Szerkesztve ]

(#49156) Vanir válasza jaffa 2843 (#49153) üzenetére


Vanir
veterán

:W :DDD Ez fájt.

syler123: szoftveresen azt állítasz be nekit, amit csak akarsz (Synapse), bár legacy drivert feltéve csak 450-900-1800-3500-as léptékek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#49157) syler123 válasza Vanir (#49156) üzenetére


syler123
veterán

Azt én értem, de akkor fizikai gomb nincs rajta, amivel állítani lehetne. Nem feltétlen probléma ritkán használom, de a játékok alatt jó szokott lenni hogy rábökök a nagyobb dpi-re.

(#49158) Erunosta


Erunosta
tag

Az összefoglalóval kapcsolatban lenne egy olyan kérésem, ötletem (és ezért nem kell engem leoltani, ha nem tetszik vagy feleslegesnek érzitek illetve túlságosan megtördelné a listát azt én elfogadom tiszteletben tartom), hogy a szenzoroknál írhatnátok egy kis plusz - amolyan érdekességkép - infót róluk. Gondolok itt arra, hogy melyik egérnél használták először vagy melyik egér vált legendássá általa, miért/miben kiváló. Igen tudom ez nem egértörténelem cikk, hanem összefoglaló és a google a barátom amúgy is. Nem is kérném, hogy tüzetesen nézzetek utána vagy túl sok időt áldozzatok bele, de mivel több tucat egér volt már a kezetek alatt biztosan tudtok fejből is hozzátenni egy két érdekességet. :K

(#49159) dobragab válasza Erunosta (#49158) üzenetére


dobragab
addikt

Az ötletet elrakom, lehet, hogy lesz belőle egy kis cikk, de nem összefoglalóba való :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49160) izee válasza Erunosta (#49158) üzenetére


izee
senior tag

[own]f4te leírásával még lehet, hogy nem találkoztál.
Ha már itt tartok, szerintem A3060 kicsit több megbecsülést érdemel szerintem. Ikari optical, első generációs Zowie EC-k mentek vele, és az A4tech-ek ugye.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#49161) dobragab válasza syler123 (#49157) üzenetére


dobragab
addikt

A DA 3.5G szenzora infravörös, így abból se látsz semmit.

A DPI-t pedig illik 1800-on hagyni, és csak a Legacy drivert használni, a Synapse ront a teljesítményén.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49162) Erunosta válasza dobragab (#49159) üzenetére


Erunosta
tag

Az végül is mindegy hová írod. Köszönöm, hogy legalább megfontolod. Azért gondoltam mert a magamfajta játékos aki nem néz soha versenyeket, nem figyeli napi szinten az új játékos perifériákat, nincs benne ennyire a dolgokban, nincs lehetősége több egeret kipróbálni, de még csak megfogdosni (vidéken még boltba se kapni) az is kapjon egy képet a típusokról, fejlődésükről. Kitaláltam magamfajtára egy nevet is: perifériaturista. :DD
izee: Köszi a linket, nem olvastam még.

[ Szerkesztve ]

(#49163) syler123 válasza dobragab (#49161) üzenetére


syler123
veterán

Értem. Hát köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat, azt hiszem ez lesz akkor a következő egerem, oldal elmentve, ha nagyon le akarom cserélni, akkor pedig meg is rendelem :DDD

(#49164) Picco


Picco
addikt

G602 £35, nem tudom h szallitanak e Magyarorszagra, sajnos nincs modomban megnezni. Rendelek egyet, ha nem tetszik siman visszakuldom.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49165) phenomHUN válasza Picco (#49164) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Hajrá, bár nem hinném, hogy más is venne ilyet a topik olvasói közül.
Max. annak éri meg, ami mindenképp ilyen egeret szeretne venni.

(#49166) Picco válasza phenomHUN (#49165) üzenetére


Picco
addikt

nem mindenki jatekra keres egeret, ez nekem sem arra lesz.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49167) dobragab válasza Picco (#49164) üzenetére


dobragab
addikt

Baromi nehéz még egyetlen elemmel is, volt nálam. Én nem tenném.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49168) Tin válasza dobragab (#49167) üzenetére


Tin
veterán

ne beszéljetek már mindenkit le a wireless egerekről, főleg, ha nem játékra kell.
a g602 egy király egér, több mint 1 hónapot kibír egy elemmel komolyabb használat mellett is, és egyszer sem döccent-röccent meg, pontos, úgy megy, ahogy kell.
a súly meg teljesen irreleváns, ha valaki nem emelgeti az egeret. a sok oldalgomb viszont nagyon király melóhoz is.
volt már pár vezetéknélküli egerem, magasan ez a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#49169) kemotox válasza Tin (#49168) üzenetére


kemotox
addikt

Ti meg felejtsétek már el légyszíves ezt a "nemjátékrakell" fétisszöveget, mert már lassan a saját pisámba fogom agyonfolytani magam, annyira kivagyok tőle... :D
Nekem excelezéshez sem kéne egy tégla ami szétcseszi a kezem és még le is merül.

(#49170) Tin válasza kemotox (#49169) üzenetére


Tin
veterán

neked.
de ettől még van, aki meg wireless-t szeretne. ha meg havonta egyszer lemerül az elem és cserélni kell (vagy belerakni egy feltöltött eneloopot), az nem hiszem, hogy akkora probléma lenne.

(#49171) jaffa 2843 válasza izee (#49160) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ikari optical... Kényelmesebb a kéznek mint egy formás cici. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#49172) kemotox válasza jaffa 2843 (#49171) üzenetére


kemotox
addikt

na

(#49173) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy Logitech mx egeret. Szerintetek ez egy nagyon jó egér? :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#49174) Vanir válasza zsolti72837 (#49173) üzenetére


Vanir
veterán

MX micsoda? Utána csak lennie kéne még valaminek. :DDD

(#49175) zsolti72837 válasza Vanir (#49174) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ilyen.

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#49176) TeebyKay válasza zsolti72837 (#49175) üzenetére


TeebyKay
őstag

Szóval egy vezetéknélküli Logitech MX Masterről beszélünk?

(#49177) kemotox válasza zsolti72837 (#49175) üzenetére


kemotox
addikt

Csak az első sorban van négyféle egér, végülis.. :DD

(#49178) dobragab válasza zsolti72837 (#49175) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem ez egy Performance MX. Nem mondanám, hogy nagyon jó :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49179) Vanir válasza zsolti72837 (#49175) üzenetére


Vanir
veterán

Attól függ, hogy mire. Persze ingyér' a szar is jó. ;]

(#49180) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Logitech Wireless Performance Mouse MX

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#49181) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Nagy nehezen elmásztam a Pixelbe markolászni néhány egeret. Razerjük nincs, SS viszont van, a Rival 100 árban megfelelne de picinek találtam, nem nagyobb mint a mostanim. A Rival 300 (20e fekete) nagyon kényelmes volt és feltehetően pontos is. Az egyik eladó aztán a kezembe nyomott egy ha jól emlékszem Zowie egeret, de nem tudom milyet, 18ezerért. Még él úgy tudom a SS 10% kódja de úgy is kb 19 ezer lenne a gyártótól rendelve egérpaddal. Mit gondoltok, van olyan komfortos (a most már nem titok, Phenom fórumtárs portrékája) a DA 3.5? Árban nagyon jó lenne, és ránézésre is kézhez simuló, továbbá méretében is kb a Rival 300hoz hasonló. Ahogy olvashatjátok az ár lenne most a legbefolyásosabb tényező, ha ilyen olcsón lehet Razert szerezni. A kapcsoló ha tönkremegy benne akkor mennyiért lehet kicserélni?

(#49182) Erunosta


Erunosta
tag

Ezt a cicis hasonlatot már nem először olvasom itt, kezdek aggódni értetek.
Én még mindig nem értem ezt a DPI beállítást. Nekem az 1600 DPI alatt túl lassú mégis sok egérnél 800DPI vagy még annál kevesebb is van az ajánlóban. A driverben illetve a windows beállításban középen kell hagyni az egér gyorsítását azt is írtátok. Akkor végül is nekem kell megszokni a lassabb mozgást a pontosság érdekében? Itt képbe jön akkor, hogy jóformán újra kell tanulnom/szoknom az egérkezelésem (hosszabb mozdulatok, gyakoribb egéremelgetés) ha pontosabban szeretnék célozni? Lehet mindez le van írva az összefoglalóba csak én nem tudom értelmezni.

(#49183) izee válasza Erunosta (#49162) üzenetére


izee
senior tag

Hát nem olvastad az összefoglalót? :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#49184) kemotox válasza Erunosta (#49182) üzenetére


kemotox
addikt

Minden szenzornak van egy natív felbontása, az igazi DPI. A többi össze vissza szorozgatott, osztott, emulált, töktudja milyen felbontás. A natívon a legpontosabb. (Ha megvan például az analóg-digitális átalakítás, akkor gondolj csak a kvantálási hibára :D )
FPSekben amúgy is a low sens ajánlatosabb, mert habár nagy fordulatokhoz nagy karmozdulat is kell, viszont sokkal jobban lehet célozni, mert nem "ugrik el" a célkereszt, hanem szépen finoman lehet irányítani. A karlóbálás meg megszokható, nem fárasztóbb egyáltalán. Persze egy méretes egérpad ajánlott.

izee: Te nem olvastad a kommentet inkább :DD

[ Szerkesztve ]

(#49185) izee válasza Erunosta (#49182) üzenetére


izee
senior tag

Az emberek 99.999%-a nem képes 15cm/360° -nál rövidebb úton elérni egy kiugróan jó célzást, ha sorozatlövésról van szó. Kb. ezt a tartományt nevezzük high sensnek.
Egyébként nem kell újraszoknod a mozgást, játékokban ugyanis be lehet állítani az érzékenységet olyanra, amilyet megszoktál.

kemotox: a nekem szóló részre válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#49186) Vanir válasza kemotox (#49184) üzenetére


Vanir
veterán

Megszokható, de csak úgy érdemes, ha fel tud valahova feküdni rendesen a könyök (szék karfája, asztal, satöbbi, reklám helye itt).

(#49187) kemotox válasza izee (#49185) üzenetére


kemotox
addikt

Jajj baszki tényleg, másik kommentre válaszoltál :DD Kettessel végződött mindkettő, na :D

(#49188) Zoli83 válasza Vanir (#49186) üzenetére


Zoli83
tag

Te, mint cs-s legalább értékelhetnéd az első mm warmupomat a Deathadder Chroma-val [link]. Vagy te dislikeoltad? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49189) Vanir válasza Zoli83 (#49188) üzenetére


Vanir
veterán

Spórolós vagy a töltényekkel! ;] Nem, amúgy én nem diszlájkolok randomban. :P
izee: így van. ;] Supreme Global Master General Elite Class

[ Szerkesztve ]

(#49190) izee


izee
senior tag

A supreme az lenne, ami a global elite után jön és mindketten benne vagytok?

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#49191) m_dawe válasza Zoli83 (#49188) üzenetére


m_dawe
senior tag

Biztos jó szoftvert töltöttél le?:D

(#49192) kemotox válasza Zoli83 (#49188) üzenetére


kemotox
addikt

Konfigold be az aimot rendesen, mert néha kihagy.

(#49193) Erunosta válasza izee (#49185) üzenetére


Erunosta
tag

Pont ez az, ha a játékban állítom az érzékenységet az mennyivel jobb mintha az egéren állítanám a DPI-t inkább? Az is valami szorzózgatás lesz vagy nem?
Amúgy a játékok is (nem online) mennyire becsapnak néha. Crysis-ben egy küldetésnél elcsesztem valamit és baromi sokan rontottak rám, élethalálharcot vívtam végül győztem. Egy világ dőlt össze bennem később mikor olvastam, hogy ha lecsökken a HP-m akkor az ellenfelek rosszabbul céloznak illetve az én lövéseim erősebbek meg úgymond auto-aim szerűen célba találnak.
Én tényleg annyira suta vagyok hogy sokszor mások által észlelhető különbségeket én nem érzem vagy nem tudnám eldönteni melyik a rosszabb. Igazán ezért se merülök bele komolyabb tesztelgetésekbe még ha szájbarágósan le is van írva a összefoglalóban. Ezért is kérdezek ilyesmiket, hogy mégis mit érdemesebb állítani és hogyan meg miért.
kemotox: Most vettem egy 320x285 méretű padot (természetesen ez is V7 egérhez passzoló :D ), sajnos nem férne el nagyobb mert még oldscool kihúzható periféria tartós asztalom van.

[ Szerkesztve ]

(#49194) Vanir válasza Erunosta (#49193) üzenetére


Vanir
veterán

Állíts be egy fix DPI-t, meg játékban is egy kényelemes szenzit oszt csókolom.

(#49195) izee válasza Erunosta (#49193) üzenetére


izee
senior tag

mások által észlelhető különbségeket én nem érzem

Én sem, ezért (is) kezdtem pályámat egy IMO 1.1a -val és nem tértem le a jobb egerek vonaláról.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#49196) Buci21


Buci21
addikt

Sziasztok :R

Úgy tűnik, hogy lenne egy kis keretem egy új egérre (kb 30 font használtan = 12-13k). FPS-re és "irodaira" használnám. Eddig egy sensei raw frost blue csücsült az egérpadon, elégedett vagyok a formájával és a méretével is, de a kíváncsiság nagy úr, így 2 év után cserélném. 540dpi-n és 1.0-s ingame sensitivity-n tolok CS-t, mást meg kocának, arra mindegy. Ha tudtok valamit ajánlani, megköszönném :R

Az igényeim:
-Szimmetrikus, palm grip, de a cskulóm lent van az asztalon.
-A lehető legkevésbé világítson csicsásan, vagy legyen kikapcsolható.
-Legyen 2-2 gomb a két oldalán a gránátoknak

(#49197) syler123


syler123
veterán

Szerintetek ez eredeti Razer?

Erről a videóról jutottam el a termékhez, mindenki dicséri, a serialt elfogadja a progija, vagy ettől még nem tuti?

(#49198) Vanir válasza Buci21 (#49196) üzenetére


Vanir
veterán

Ez a 2-2 gomb ez általában úgy működik, hogy egyszerre csak az egyik oldal működik, legalábbis Zowie téren tuti. Ha erre mindenképpen szükséged van, akkor szerintem maradj a mostaninál.

MINDEN aliexpresses Razer, SteelSeries és még jóegyéb más gémermárka összes terméke hamisítvány.

[ Szerkesztve ]

(#49199) dobragab válasza syler123 (#49197) üzenetére


dobragab
addikt

Ettől még nem tuti, DA 3.5G-t ezerrel hamisítják. Csak takasta12-től vegyél ebayről, róla tudjuk, hogy eredeti.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49200) dobragab válasza Buci21 (#49196) üzenetére


dobragab
addikt

EVGA TORQ X3 / X5 Optical. Szerintem bármelyik jó lehet neked, bár a formájuk más.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.