Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) crom47


crom47
csendes újonc

Sziasztok !
Ma kaptam egy ASUS STRIX CLAW DARK EDITION egeret .
Mivel elég mulya vagyok ebben , kérnék egy kis segítséget a beállításában !
Hardware mode vs software mode ?
A Performance beállításnál a DPI csúszkákat mennyire állítsam , hogy jó legyen ?
Előre is köszönöm a hozzáértők segítségét !

(#49752) Vanir válasza crom47 (#49751) üzenetére


Vanir
veterán

400-1600 kozott erdemes valahol, ahogy neked kenyelmes.

(#49753) dobragab válasza crom47 (#49751) üzenetére


dobragab
addikt

800 DPI-re.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49754) Vanir válasza nakos1212 (#49744) üzenetére


Vanir
veterán

Omron D2F-01F az ajánlott modell, összefoglalóban benne van a beszerzési hely, és szerintem kérdezz körbe az ismerősi körödben, hátha valakinek van hozzá felszerelése.

(#49755) SP!T válasza e-newsee (#49747) üzenetére


SP!T
addikt

Nee'! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#49756) Dyde


Dyde
aktív tag

Képzeljétek előkotortam a fiók aljából otthon a 2 éve nem használt MX518-at mert nem emlékeztem hogy mi romlott el rajta ami miatt váltottam. Hát még mindig zseniális ez az egér és döbbenetemre csak DPI csökkentő gomb nem működik minden más pöpec, leszámítva hogy tiszta retek az egész + a görgő is nagyon dzsuvás. Még sose szedtem szét egeret, érdemes szétcsavaroznom megtisztíni a görgő részét valahogy, vagy hova lehetne érdemes elvinni egy kitisztításra, akár apró javításra. 1-2 ezret nem sajnálnék rá hogy jó legyen :)

(#49757) SP!T válasza Dyde (#49756) üzenetére


SP!T
addikt

Szedd szét darabokra, majd mosószeres vízzel, kefével kicsit megsikálod. A scroll belső részébe, vagy a rugóra, amin pörög érdemes egy kis zsír-t rakni (na ne libát) és könnyen, halkan fog járni. Nem nehéz szétszedni, olyan mint a Lego, majd rájössz menet közben. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#49758) scream válasza SP!T (#49757) üzenetére


scream
veterán

Aztán összerakás után jön ide panaszkodni, hogy jól átmosta mosószeres vízben a szenzort meg a nyákot, miért nem megy. ;]

(#49759) Dyde válasza scream (#49758) üzenetére


Dyde
aktív tag

Azért annyira sülthal nem vok :((( :U

(#49760) blu79 válasza SP!T (#49755) üzenetére


blu79
addikt

Ez igen, ilyen fehéret meg honnan lehet? Rendelni

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#49761) e-newsee


e-newsee
addikt

Strix Claw-hoz szeretnék segítséget. Feltelepítem a szoftvert. Beállítom a dolgokat rajta. Beállítok két profilt, hozzárendelve a játékot. Innentől meghülyül. Ha elindítom a játékot, a DPI-re vonatkozó gombok működnek (mindegy hova állítom őket), de más nem. Se a beállított billentyűnyomások, se a világítás ki-be kapcsolása a profiltól függően. Ha kézzel átállítom a profilt, akkor működik minden. De automatikusan nem. Átváltja, de pl ha bezárom a játékot, nem váltja vissza az alapra. Ezen kívül, ha egyszer bezárom a programot, többet nem tudom megnyitni. Ez a legfrissebb sw/fw kombóval. A legkorábbi sw verzióval nincs ilyen megnyitásos gond, de a profilok automatikus váltása ott sem teljes. Sem hardver, sem szoftver módban. Amúgy az egér tökéletesen működik, ha nem állítok be extra profilt. Amit ki sikerült nyomoznom, hogy ha a windows appdata mappából törlöm a létrehozott profilokat, akkor ismét elindul a program. Tehát valamit a profilok mentésénél/beolvasásánál kormányoz el.
A kérdés, hogy más is találkozott valaki ezzel a jelenséggel, akinek ilyen egere van? Vagy ez csak nálam fordul elő?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#49762) dobragab válasza e-newsee (#49761) üzenetére


dobragab
addikt

Megmondom őszintén, a profilok beállításával nem is próbálkoztam :D
A LOD-ot ne 10-esen használd, különben a kurzor megbolondul, ennyit tudok róla.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49763) Maotun válasza dobragab (#49753) üzenetére


Maotun
őstag

800 dpi rendben gazda :R
másik kérdés is volt hw vagy sw mód?

(#49764) Maotun válasza Vanir (#49752) üzenetére


Maotun
őstag

meg ahogy a játék stílus igényli, 1600 főlé a gazdaur tesztje szerint sem érdemes feljebb menni :R
meg az én laikus tapasztalatom szerint ott már pontatlanul gyors.... nem tudom jobban megfogalmazni :DDD

(#49765) e-newsee válasza dobragab (#49762) üzenetére


e-newsee
addikt

A LOD az alap 5-ösön van.
Amúgy az egér nagyon bejön. Nekem simán jó fingertippel is. Mivel így a bal oldali alsó gomb hátsó sarkánál van a hüvelykujjam, egy emelésnél sem nyomom meg véletlenül.
De ez a profil para egy kicsit idegesít. Oké, a legújabb szoftver béta, de a legújabb 3 szoftver is béta. A legutolsó stabil verzió pedig ugyanezzel küzd, csak azt bezárás után is újra tudom indítani. De a profilokat az sem kezeli normálisan.
Maotun, nálad megy minden rendesen? Nem próbálnád ki a profilváltást?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#49766) hermandani


hermandani
tag

Sziasztok!

Egy Asus Strix Claw egérrel lenne olyan problémám, hogy fps játékokban (mást nem próbáltam) hiába nyomom a jobb egérgombot, nincsen zoom.
Vagy nyomva tartott egérgombra egy pillanatra mintha odakapná a fegyvert, de azonnal vissza is veszi, mintha elengedném a gombot. Vagy éppen semmi sem történik, hiába nyomkodom.
Asztalon, mappákon működik a jobb egérgomb.

Mit kéne beállítanom?
Az egér szoftverében a jobb gombra a jobb klikk van állítva, tehát jó.
Játékokban sincs semmi elállítva.

Ha valakinek van ötlete azt megköszönném, én tanácstalan vagyok. :F

(#49767) e-newsee válasza hermandani (#49766) üzenetére


e-newsee
addikt

Itt egy hasonló hiba, és valami megoldásféle.
Az alkalmazáshoz rendelt profilok nálad működnek rendesen? Oda-vissza váltás köztük, és hasonlók.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#49768) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Nem tudja véletlen valaki mennyi a natív dpi a G9x-nél?

(#49769) Ispy


Ispy
veterán

MD-n mos van Mionix Avior SK

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49770) scream válasza Ispy (#49769) üzenetére


scream
veterán

Az ott kiírt árra (+ $8 szállítás) jön még plusz költség?

(#49771) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Vásároltam az itteni ajánlás szerinte egy Asus ROG Sica, nagyon jó kis egér, köszönöm a topiknak a segítséget.

Viszont van egy lehet láma kérdésem, nem világít az egér érzékelőjén (talpán) a semmilyen led, ez normális?

Az egér hátán a felirat és logó igen, de a talpon semmi.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#49772) dobragab válasza Tanisz (#49771) üzenetére


dobragab
addikt

Igen, normális, infravörös LED van benne, azért nem látod.

(#49768) -FreaK-

800.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49773) Tanisz válasza dobragab (#49772) üzenetére


Tanisz
senior tag

:R

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#49774) Ispy válasza scream (#49770) üzenetére


Ispy
veterán

Hááát, most jót kérdeztél, én még nem rendeltem nagy értékű cuccot, nem tudom megfogják-e vámon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49775) \/ulp válasza Ispy (#49769) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Black Friday-kor ~12500 ft-ért vesztegették a románok, sajnos elkerülte a figyelmemet... :(

(#49776) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Uhh bakker, most láttam összefoglalóban, hogy 2016-ra végre megoldották az usb polling rate emelést 7-es feletti Win verziókra is. Elő a SZENT KRUMPLIT. 8)))

[ Szerkesztve ]

(#49777) Erunosta válasza blu79 (#49760) üzenetére


Erunosta
tag

A BestMarkt-ban most láttam egy ilyen fehér ASUS ROG Sica egeret 12k-ért. Jóval drágább ott a simánál ez nem tudom miért van. Úgy tűnik a P301-1B jelzésű lehet a fehér, a P301-1A meg a fekete.

[ Szerkesztve ]

(#49778) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Látom, valamelyik elvetemült pont a hetekben csinált róla bemutatót. Azért vicces egy majd 15 éves egeret review-zni. :D

(#49779) blu79 válasza Erunosta (#49777) üzenetére


blu79
addikt

Köszi :R azért jó tudni a számozást. Elvileg ma jön meg a sima amit rendeltem. Ha tudom hogy van fehér lehet az lett volna, bár a barátnőm mondta hogy kényes lenne

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#49780) Azharel


Azharel
aktív tag

Sziasztok!

Logitech g500 egeremben a kábel meg van törve. Van olyan amire nagyon kell figyelni kábel vásárláskor, vagy akár jó ez is ? Annyira nincs kedvem most 20-30k között kiadni egy egérre :)) Kapcsolót pár hónapja cseréltem benne.

(#49781) SP!T válasza Erunosta (#49777) üzenetére


SP!T
addikt

Én nagykerben vettem, de valóban drágábbra van árazva.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#49782) TeebyKay válasza Azharel (#49780) üzenetére


TeebyKay
őstag

Teljesen jó sőt nekem anno azt mondták egy sima usb hosszabbító vezeték is megfelel, a színek bekötésére kell figyelni.

(#49783) Vanir válasza Sz4bolcs (#49778) üzenetére


Vanir
veterán

;)

(#49784) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy roccat kone + egeret, mi a véleményetek róla? Nem értek az egerekhez és a külseje, na meg a márka (roccat isku billentyűm van) fogott meg.

Egy másik topikban tettem fel a kérdésem és onnan irányítottak ide:

„Egy roccat kone plus egérrel játszom Steelseries QCK padon, de nem az igazi. Teszteltem úgy, hogy egy vízszintes vonalat lassan követek az egérrel és feltűnt, hogy a mutató ugrál. Ugyanezen a padon egy G9 és egy gigabyte aiviva tökéletes. Viszont egy giga aivia egérpadon a roccat is elfogatható, de ez a pad nem tetszik. Nincs „egér+egérpad kombó lista?”
Milyen egérpadot ajánlotok a roccat kone plus egérhez? köszönöm.”

Tiszta Windows, rendes ház!

(#49785) Goldmember01


Goldmember01
tag

Üdv mindenkinek!

Látom a fenti listában ott szerepel az ezelőtt sokak által már ajánlott G400s. MX518-as egerem ment tönkre még évekkel ezelőtt és most újra szeretnék FPS játékokkal játszani csak ez a mostani Tesco-s 1000 forintos nem igazán jó erre a célra. Csupán annyi lenne a kérdésem, hogy hol tudnék vásárolni egy G400s-t? Sehol sem találok sajna. Még a hétvégén szeretnék vásárolni egyet!

Válaszotokat nagyon köszönöm!

(#49786) TeebyKay válasza Goldmember01 (#49785) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ebay.

(#49787) dobragab válasza scabi78 (#49784) üzenetére


dobragab
addikt

Vélemény: előbb kellett volna idejönnöd, és elolvasnod az összefoglalót.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49788) Vanir válasza scabi78 (#49784) üzenetére


Vanir
veterán

Igazából elég gány a szenzora a Kone Plus-nak, de próbáld meg letisztítani a lencsét.

(#49789) Goldmember01 válasza TeebyKay (#49786) üzenetére


Goldmember01
tag

Az nem fog menni, mert nem fogok heteket várni rá. Esetleg még ma is gyártott hasonló egér az MX518-hoz vagy a G400s-hez?

(#49790) dobragab válasza Goldmember01 (#49789) üzenetére


dobragab
addikt

Nem igazán.

Aprón nézz körül, szokott lenni jó állapotú MX518 / G400 / G400s.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49791) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, hát megjött az új sajtrágóm :)) . Fantasztikus, nagyon tetszik, mind kinézetre mind használat közben :D . Gyárilag 1200 Dpi-re van állítva, egyelőre nem állítottam semmit, szerintetek érdemes ezen hagyni vagy lejebb illetve feljebb is vihetem a csúszkát. Tetszik és hasznos kis program az Armoury, itt gyakorlatilag minden beállítást elvégezhetünk az egeren. Aki a palm grip fogást kedveli nem ajánlott, annál inkább a fingertip grip -eseknek :) . Hihetetlen érzés a régi egér után, ami egy mk330 szett. Most már egy ehhez illő billentyűzetet kell néznem :D Esetleg tipp? :) Majd következik a játékteszt. Addig is egy pár kép akit érdekel:

Remélem sokáig megállja a helyét ez az egér, és tényleg fantasztikus érzés egy ilyen egérrel dolgozni , játszani, nem is gondoltam volna...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#49792) hermandani válasza e-newsee (#49767) üzenetére


hermandani
tag

Angolból elég gyenge vagyok, de most még a fordítós szöveget sem értem.

A válasz lenne a problémára:
"Maga a szoftver telepítéséhez, hogy jött vele? Továbbá talán vegye be BF4 profilját, és tegyük máshol, ahol átmenetileg. Ezután futtassa a játékot, és hagyjuk, hogy létrehoz egy új konfig. hátha működik majd. Ha így van, menjen vissza a régi profilt, és a csípés a beállításokat, vagy újra felvenni a gombokat."

Ez full kínai, hogy mit kéne csinálni.

Egyetlen fps játékban sem működik a jobb egérgomb, az idegbaj kerülget, hogy nem tudom mit állítsak be, mikor minden jó.

Amit írtál, hogy "alkalmazáshoz rendelt profilok nálad működnek rendesen? Oda-vissza váltás köztük, és hasonlók."

Nekem ez is kínai sajnos, mi ez, vagy hol tudom megnézni, beállítani? :B

(#49793) Erunosta válasza hermandani (#49792) üzenetére


Erunosta
tag

Lehet többre mennének az eredeti angol szöveggel, ha azt idézted volna. Ez így lenni kicsit nem magyar. :DD

(#49794) hermandani válasza Erunosta (#49793) üzenetére


hermandani
tag

Közben feltettem egy beta verziós updatet és jó lett...

[ Szerkesztve ]

(#49795) Goldmember01 válasza dobragab (#49790) üzenetére


Goldmember01
tag

Akkor tudnátok ajánlani MX518 után egy olyat, amit ma is gyártanak és tudok újonnan venni és tetszeni fog? Listából párat néztem de semmi tapasztalatom velük, ezért kérdem.

(#49796) dobragab válasza Goldmember01 (#49795) üzenetére


dobragab
addikt

G402, elvileg az a G400s utódja, de laposabb és hosszabb. Ha lehet, tapogass meg egyet egy MM-ben.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49797) scabi78 válasza dobragab (#49787) üzenetére


scabi78
senior tag

Igen, igaz. De mivel roccat isku billentyűm van és tetszik, ezért mindenképp ki akartam próbálni egy roccat egeret is. A kone +-hoz 4 k-ért jutottam hozzá, ennyit megér(t) egy próba. :K

Tiszta Windows, rendes ház!

(#49798) Goldmember01 válasza dobragab (#49796) üzenetére


Goldmember01
tag

Elég ocsmányul néz ki, más esetleg? Köszi!

(#49799) PR0JECTNR56 válasza Goldmember01 (#49798) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nincs más. Érdemes levadászni valamit a hardverapróról, ami az MX500/518, G400/400s kvartett része.

(#49800) Goldmember01 válasza PR0JECTNR56 (#49799) üzenetére


Goldmember01
tag

Nem igazán szeretek használt termékeket venni, köszönöm mindenkinek a segítséget! Abban maradok, hogy elmegyek és kipróbálgatok mindenféle új egeret.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.