Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) voriae válasza bigsee (#43647) üzenetére


voriae
tag

Javaslat: szerintem fontos lenne megemlíteni, hogy mire használja a gépét, aki ezekre válaszol. Sport, videó, makró, rendezvény, művészi beállítások... nagyon különböző műfajok vannak, és te hiába találtad meg a tökéletes gépet az egyik területre, ha a kérdező mást fényképezne.

(#43652) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Hogy megtörjem ezt a témát... A Pentax gépekről mi az általános vélemény? Pl. Pentax K70?

(#43653) xXxian válasza DUB Inc. (#43652) üzenetére


xXxian
senior tag

Általános vélemény? :)

Szubjektív van csak. Nekem volt/van K-500.

Ez a váz (is) kimagaslóan sokat nyújt a kategóriájában:

-pentaprizmás kereső, 100% lefedettség
-stabilizátor
-fókuszmotor
-két vezérlőtárcsa
-ISO 51200
-6 fps sorozat
-aksi helyére (adapterrrel) AA aksi/elem tehető

Nikon / Canon vonalon ilyet sokkal drágábban kapsz csak.

-Blendevezérlés maghalt párszor tízezer expónál. 35-40k a javítás. S hiába tesztelik 100-150k expóra a zárat, ha van gyengébb láncszem.

-Pentax viszonylag későn jött rá, hogy lehet villámgyors, csendes fókuszmotort építeni az obkektívekbe. Pár hónapja néztem utána, nem sok ilyen objektív van a piacon. A régebbiek meg lassú, zajos, vázról vezérelt kövületek.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#43654) fefe9 válasza bigsee (#43650) üzenetére


fefe9
tag

Ez tetszik, el is kezdeném, hátha hasznos lesz másnak is, vagy kedvet kapnak hozzá a többiek is.

1. Milyen rendszerem (váz, objektív, stb) van most?
- Panasonic GX7 MILC egy 14-42mm II kitobival, + 2 db Helios 44-M, Minolta MD 50mm f 1.7, Minolta MD 28mm f2.8, Pentacon 30mm f3.5. (ezeket kicsit félve sorolom fel, mert tudom, hogy a manuális szekta tagjai közt van olyan, akinek tizen-huszon darab manuál van, nyilván nem biztos, hogy van értelme mindet felsorolni).

- Fujifilm X20 kompakt másod, és hurcolászós gépnek, páromnak lett véve, de mindenki használja a családban (7 éves fiam is), szinte mindig nálunk van.

2. Hogyan jutottam ide?
Röviden: kb. 2 évvel ezelőtt még kis szenzoros kompakttal fotóztunk, aztán karácsonyra fotós barkácsnaptárat akartunk a nagyszülőknek, és rájöttünk, hogy nagyon kevés használható képünk van (bemozdult, életlen viszont rengeteg). A kompakt fórumban szerencsémre a topiktársak (Vond és jjeahh) áttereltek a cserélhetősek irányába, így jött képbe a MILC. Black friday-en vettünk egy Nikon 1 S1 kitet, de éreztem, hogy kevés lesz, főleg a manuálokhoz a kereső miatt. Gyűjtögettünk, aztán tavaly ősszel meglett a GX7 kit helyette, idén nyáron meg az X20.

3. Mit szeretek?
A Nikon 1 rendszer autófókusza szvsz. a leggyorsabb, amivel valaha találkoztam, iszonyat sebessége van, tvamos fórumtárs majd megerősít.

A GX7 ár/érték arányban szerintem egy nagyon jó gép, jó a fogása, a távmérős forma nekem bejön. Van benne minden olyan, ami nekem a manuális obikhoz fontos (peaking, kereső, belenagyítás, még egy kissé kezdetleges szenzorstabi is). Dönthető az EVF-je, kihajtható az érintőkijelzője, van wifi, sok programozható gomb. A videója kategóriájában jó, bár én nem sokat használtam erre. Kismillió natív obi van a rendszerben, elérhető áron. Sokan nem szeretik a régebbi Pana jpeg világát, eleinte nekem sem jött át, de találtam custom beállításokat rá, amivel már nincs gondom. Számomra egyedüli hátránya, hogy a Lightroom-ban nincsenek színprofilok hozzá, csak a Silkypix-ben.
Itt van pár kép, amit én csináltam vele: [link], itt meg amit mások: [link] (portréban érdemes megnézni ezeket: [link], elég jók szvsz.)

A Fuji X20, bár nem ebbe a kategóriába való, de le kell írnom róla: nettó szerelem, a kisebb szenzor ellenére abszolúte vállalható képeket készít, öröm használni, igazi retro "sájniszekszi" gép.

4. Hová lépek tovább és miért?
Ez egyéni hülyeség, nem szabad követni, kütyümániám miatt időnként kell valami más. Álom a Fuji MILC rendszer, majd egyszer az is sorra kerül, de a realitás a közeli jövőben szerintem az mft marad, Olympus E-M10 Mark II. a stabi, a jpeg motor és a kinézet miatt, vagy Panasonic GX80, mert tetszik, és mégiscsak Pana :)

5. Mire használom a rendszerem?
Általános, családi képek kint és bent, rohangáló kis gyerekek, és már pózoló, a fotó kedvéért megálló nagyobbak is vannak a szűkebb családban. Utazás. Hobbiként a manuális obikkal való játszadozás, ami a fotós alapok megtanulására is nagyon jó volt.

Elnézést, nagyon hosszú lett, de bízom benne, hogy van akinek hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#43655) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Én meg asszem elhúzom a gyíkot ebből a topikból egy jó időre, kevés már az agysejtem, spórolni kell vele :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43656) MineFox54 válasza fefe9 (#43654) üzenetére


MineFox54
őstag

:R

Én is írok egy Sonysat majd holnap, ma már fáradt vagyok hozzá.
Korrekt. Semmit nem gyaláz stb. Meg is jött a kedvem egy régebbi MFT vázhoz.

(#43657) wms válasza fefe9 (#43654) üzenetére


wms
senior tag

Köszi, jó volt olvasni! :R

(#43658) atis78 válasza fefe9 (#43654) üzenetére


atis78
tag

@Fefe:
Meg szabad kerdezni mik azok a jpeg beallitasok amikkel te hasznalod a GX7et?

(#43659) fefe9 válasza MineFox54 (#43656) üzenetére


fefe9
tag

Köszönöm, elismerés jár az ötletgazdáknak (bigsee és voriae), magamtól nem jutott volna eszembe :)
Ha van időd, írd meg te is a magad részét, és a többiek is csatlakozhatnak, ha van idő és szándék, biztosan lenne néhány tanulságos "eset".

Én azt gondolom, akkor nyilatkoztatok véleményt egy eszközről, ha tartósabban használtam, legalább néhány hétig. De ez az én véleményem. A gyalázás ilyen értelembe fel sem merült bennem, attól, hogy nekem nem szimpatikus pl. a DSLR, vagy pl. a Sony apsc vonal, nem török addig pálcát felette, amíg nem ismerem.

(#43657) wms: köszi.

(#43658) atis78: persze, semmi titok nincs benne, neten találtam én is (rágugliztam a "gx7 jpeg settings" kifejezésre, lett jó pár találat :B ), de egy kis türelmet kérek majd hozzá, amikor lesz több időm rá, leírom részletesen az általam jónak tartott beállításokat, de inkább az mft topikba.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#43660) MineFox54


MineFox54
őstag

1. Milyen rendszerem (váz, objektív, stb) van most?
- Sony A5000 + SELP1650 kitobi + Helios 44M4 + egy Viltrox EF-NEX adapter, melyen alkalmilag van egy EF-S1855 vagy EF75-300.

2. Hogyan jutottam ide?
Korábban egy Fuji S5600 volt családi gépként, ezután egy említésre nem méltó Fuji kompakt (ingyen volt ;] ), miután jött ez a rendszer.

3. Mit szeretek?
Kis méret, könnyű, remek flexibilitás az E-Mount miatt. Jó szenzor, bár még nem használom ki. Jó AF a 1650-el, bár nem használom.

4. Mit nem szeretek?
Csak egy irányba dönthető kijelző, nem ártana ha lefele is lehetne dönteni. Akksiidő, de ezt be kell nyelni ha nem DSLR-t vesz az embert, ami nekem kizárt volt (második napján ment a gép Amerikába :D )
Nincs kereső + vakupapucs, ez a többi modellen megvan. AF-et nem használok, videózni nem videózok, ezekről nem tudok nyilatkozni.

4. Hová lépek tovább és miért?
Valószínűleg A6000 vagy még inkább A7 irányába. (PDAF nem mozgat annyira, az FF már annál inkább).
Kereső nem jönne rosszul. Emellett szeretnék belekóstolni az mFT-be is.

5. Mire használom a rendszerem?
Családi képek, tájfotók, tárgyfotók néha-néha.

Nem tudtam többet írni, de a lényeg átjön.

[ Szerkesztve ]

(#43661) bigsee


bigsee
addikt

- Milyen rendszerem van most?
Olympus E-M10 MK II gyári markolattal, 12-40/2.8Pro, Zuiko Digital 35/3.5 Macro és OM 50/1.8. Yongnuo manual vaku, Godox TT350o és egy Meike makróvaku. Hama Star állvány, plusz monopod.

- Hogyan jutottam ide?
Oly E-410 (Imádom a nevét: EVOLT :D ) Double Zoom Kit, 14-42+40-150. 2007-ben még amikor élt a PhotoHall, ott vettem életem első "nagy" gépét (ami akkoriban a legkisebb DSLR volt) és fényképeztem vele mindent, ami mozgott és ami nem. Korábban volt itthon Canon Powershot A530 is. 2015-ben vettem egy Nikon D5100-et, aminek az volt a jellegzetessége, hogy az óramutató járásával ellentétesen ment fel rá az objektív. Innen kezdve akármilyen "csúcs" lehetett a gép (nem volt rossz egyébként, APS-C, kihajtható LCD*, u.s.w.) ez a fiaskó elvette tőle a kedvem. Eddigi gépemre az óramutatóval megegyezően ment fel az obi, így ez ment otthonról. Ez van, ez már komoly beteség (kütyümánia forte :D)
Fölöslegesnek tartom a ki/behajtható kijelzőt, befordítva hordtam - már hogy ne sérüljön - és mindig hajtogattam kifele, hogy milyen lett a kép. Ezért én nem szeretem a kifordíthatóst

- Mit szeretek?
Kicsi, könnyen rámolható, nem kell hozzá böszme szatyor a válladra, és a kezedben is simán elfér. Isteni színvilág, ami az E-410-nél, mint "új gépnél" csodálattal töltött el, ez most már "alap". Simán lehet ISO-t emelni, akár 6400 fölé is, persze ez nem nagy szám, de nekem elég. A színvilághoz annyit, hogy amíg a 410-nél nem lehetett kilőni a "Warm color"-t, az E-M10-nél ki lehet (sztem ki is kell). A vázból kieső JPG-ek tálalásra készek és jók a szűrők, valamint egyéb, tárcsán választható témák (Scene-k). Pozitív a tárcsák elhelyezkedése és az egész ergonómia. (Enyém fekete, ezüstben sztem jobban néz ki :P )

- Mit nem szeretek?
Akku élettartam, ami a leginkább zavaró, illetve makrózásnál könnyen bemozdul, a mérete - és a súlya - miatt. A mérete miatt néha zsibbad a kezem, egy-egy hosszabb beállítást követően, ilyenkor szünetet kell tartani. Nem szigetelt, ezért meg kell gondolni, hogyan használja az ember különböző időjárási viszonyok során. De megoldható.

- Hová lépek tovább és miért?
Szemezek nagyon a Pentax FF-el, csak az átjárhatóság (O-P) miatt nem biztos, hogy bevállalom. (Távoli terveim között szerepel, hogy megtanulok fényépezni például! :D )
- Mire használom a rendszerem?
Családi képek, táj, hegyek-völgyek, virágok, makró és város.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#43662) voriae válasza MineFox54 (#43660) üzenetére


voriae
tag

6. Mire használom a rendszerem?

Utolsó kérdés, de inkább ezzel kezdem. Két rendszerem van, az egyik egy Canon FF, a másik egy M43 felszerelés.

Canon: rendezvény, portré, sötétben fotózás.

M43: hát, szóval én nagyon szeretem a vonatokat :D és egy olyan kiadónál van szerencsém dolgozni, ahol ezt el tudom sütni. Sokszor gyorsan mozgó szerelvényeket fotózom szép tájban, ilyesmi. Persze mindenféle határterületekkel, dokumentarizmus, sport, táj, néha riport... Sokat mozgok, jövök-megyek, gyalog, biciklivel, autóval, néha fára mászom a cuccal, lógok a hegyoldalban, meg ilyenek. A jó hordozhatóságot, kis méretet, strapabíróságot optimalizáltam a legjobb képminőséggel az M43 rendszerben (szerintem).

1. Milyen rendszerem (váz, objektív, stb) van most?

M43: EM10(1) és GX80 váz, Pana 12-32, Oly kit tele, Pana 25/1,7, Sigma 60/2,8, Oly 9-18, Samyang 7,5 hal, 5-6 manuál.

Canon: 6D, 35/2, 17-40/4, Tamron 70-200/2,8, a többi kacattól megszabadultam.
(+bizbaszok, vakuk, ilyesmi)

2. Hogyan jutottam ide?

M43: pár éve azt hittem, szeretnék videózni, és néztem valami gépet. Az Oly EM10-be beleszerettem, azóta sem videózom :D Mindig akartam egy Olympust, kb 25 éve (mjuII, IS200 és társai <3 ).

Canon: gyerekkorom óta fotózom, akkor még főleg természetet, rovarokat. 4.-es gimis voltam, amikor megjelent a 300D, megkaptam ballagásra. A Tamron 90/2,8-as makróval használtam, imádtam. Utána volt 40D, 7D, 70D; és az objektívek is eléggé fluktuáltak. Volt, ami menthetetlenül tönkrement, volt, amit elloptak.

3. Mit szeretek?

M43: méret és súly, ez elsődleges. Amúgy meg ügyes kis gépek, millió funkcióval. Olcsó objektívpark megfelelő minőséggel. Szenzorstabi, főleg a GX80-é nagyon jó és hasznos, szeretek telézni.

Canon: tudom, hogy őskövület a 6D, de a szenzora nekem még mindig szimpatikus. Jól összeszoktunk az obikkal is az évek alatt.

4. Mit nem szeretek?

M43: trivialitás, de leírom: ha fogy a fény, hamarabb kell elrakni, mint a nagyobb szenzoros gépeket.

Canon: nagy, nehéz, böszme, otromba, bumfordi, hangos, elavult.

5. Hová lépek tovább és miért?

Nézegetem a Sony FF-et és a Fujit is. Még nem látom, hogy tudna párosulni a kétféle felhasználásom egy rendszerben. Addig is bízom az M43 fejlődésében. Az Oly 40-150/2,8-at is mindig megnézegetem, de túl nagy és nehéz. A Sony-ra hasonló obi meg már pont olyan böszme, mint a 6D-re, ráadásul nem egy vagyon, hanem kettő.

(#43663) cenzor válasza voriae (#43662) üzenetére


cenzor
tag

Szemezek a Sigma 60/2,8-cal, ez lenne a második objektívem. Gyakran használod, érdemes beruházni rá, vagy második obinak inkább valami általánosabbat érdemes venni, pl 25/1.7?

(#43664) asdf_ válasza vihartigris (#43612) üzenetére


asdf_
veterán

Nezd, en rendelkezem onkritikaval.
Ketfilleres kompaktrol mentem kisszenzoros csucskompaktra, majd errol MFT-re. Van ket kitobim meg egy 50-es manualom, a 135-os CZJ-vell meg csak szemezem (ennel tobbhoz pedig az otp-nek kene ramszakadnia). Kepeim 90%-a turistafoto magamnak, azon kivul brutallusta vagyok fotozni, pedig kene. Ezek alapjan kb. a nepstadion osszes fejlampajat kene ramiranyitani, hogy kinek nem kene egy geprol ajanlot irnia -meg ha a sajatja is-. Igy nem is teszem. Par tizezer expot meg el kell kovetnem ahhoz, hogy en akar csak egy a4-es oldalnyit is irjak egy geprol, hogy annak haszna is legyen, mert ugyanazt leirni (bar tovabbra is azt gondolom, az em10 mkII mocskosul nem egy olyan gep, amirol barkinek barmit is kene irnia, arra csak az idot kell raszanni elolvasni, amit masok mar megirtak).

(#43665) asdf_ válasza bigsee (#43650) üzenetére


asdf_
veterán

Tessen mindenki mellekelni legalabb 1 kepet a fentiekhez, anelkul nem er ;)

(#43666) voriae válasza cenzor (#43663) üzenetére


voriae
tag

A 25-ös nálam gyakrabban van fent, de hát az a so called általános obi, a 60-as meg egy szűkebb portré-tele.

(#43667) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Hosszú idő után ismét segítségül fordulnék hozzátok fényképezőgép vásárlásával kapcsolatban.

Anno a GH2 és GH3 között vacilláltam(streamelésre kerestem elsődlegesen) de végül egyiket se vásároltam meg.

Most a GH3 és GH4 van terítéken, leírom, hogy mire is lenne használva:

- Nyaraláskor táj, természet fotózás és videózás.
- Családi és baráti összejöveteleknél csoportképek és "buli-s" videók készítése
- Streamelés
- Sportesemények videózása.

Mennyi összeget szánok rá ? Ez egy jó kérdés, igazából egy olyan gépet szeretnék venni, ami hosszú évekig megbízhatóan és elégedettséggel kiszolgál, ha ehhez egy kicsit több összeget kell rászánni, akkor inkább rászánom.

A vázak áraival tisztában vagyok, úgyhogy inkább abban kérnék segítséget, hogy mennyibe kerülne a hozzájuk ajánlott obi a fenti felhasználásnak megfelelően. Esetleg az a lehetőség is szóba jöhet, hogy a gh4 váz és egy viszonylag nem drága de használható obi és majd később váltás egy komolyabbra, miután letisztult, hogy nagy részben mire is használjuk.

Itt még annyit megjegyeznék, hogy obi-t is használtan vennék inkább( híve vagyok annak, hogy használtan jobbat, mint újanon gyengébbet :DD )

Remélem, hogy mindent leírtam megfelelő részletességgel, ha valamit kihagytam írjátok meg !

(#43668) bigsee válasza asdf_ (#43665) üzenetére


bigsee
addikt

:D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#43669) tvamos válasza fefe9 (#43654) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom, hogy megszolitottal! :R Nagyon jo kis leiras a tied! Koszi!
Vegul en is osszehoztam egyet... remelem, nem vacak.
Azert bejegyzes mert igy barmikor ki tudom javitani, ha nem jo.
Szoval: Nikon 1 J5

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43670) cenzor válasza voriae (#43662) üzenetére


cenzor
tag

M43: trivialitás, de leírom: ha fogy a fény, hamarabb kell elrakni, mint a nagyobb szenzoros gépeket.

Mit jelent ez egy olyan embernek, aki még életében nem látott FF kamerát? Van esetleg erre valami példa kép, ami szemlélteti ezt? Gugliból is jó, de nem találtam semmi konkrét példát :)

(#43671) MineFox54 válasza cenzor (#43670) üzenetére


MineFox54
őstag

Nagyobb szenzor - több fény
nagyon leegyszerűsítve

(#43672) MrChris válasza cenzor (#43670) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nagyon leegyszerűsítve azonos érzékenységen, azonos expozíciónál kevesebb zajt tartalmaz egy nagyobb szenzorúval készült kép, mint egy kisebbel.
A dolgot bonyolítja a szenzor technológiája, fejlettsége, pixelek száma... és a szoftverek minősége.

[ Szerkesztve ]

(#43673) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Econ! A Sony A6000 minden előnyét oda-vissza leírtad már. a továbbiakban ezzel kapcsolatban ne posztolj légy szíves!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43674) #31733248 válasza philoxenia (#43673) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az ajánlót ugye linkelhetem, amikor ilyen gépet keres valaki?

(#43675) topikk válasza philoxenia (#43673) üzenetére


topikk
senior tag

Végre....

(#43676) DUB Inc. válasza xXxian (#43653) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

:R

(#43677) xXxian válasza DUB Inc. (#43676) üzenetére


xXxian
senior tag

Tükrösben egy D7100 Nikon eléggé bestbuy. 900+ kép aksiidő, időjárásálló váz, 2 SD slot, pentaprizma, 24MP, stb. stb. stb.

MILC volnalon meg, kinek a pap, kinek a paplan.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#43678) MineFox54 válasza #31733248 (#43674) üzenetére


MineFox54
őstag

Eléggé nyilvánvaló hogy nem...

(#43679) #31733248 válasza philoxenia (#43673) üzenetére


#31733248
törölt tag

1. Mi van most?

Sony A6300
Sony A3000
Sigma 8-16mm
Sony 16-50mm (pancake kitobi)
Sigma 17-70mm f/2.8-4 Contemporary
Sony 18-55mm (kitobi)
Sigma 30mm f1.4
Sony 50mm f1.8
Sony 55-210mm (kitobi)
Carl Zeiss Jena Sonnar MC electric 135mm f3.5
Sigma MC-11 adapter
Godox TT685S vakuk kioldóval
Yongnuo YN-560 IV vakuk kioldóval

Nikon 1 S1 + kitobi

Canon 1200D
Canon 18-55mm kitobi
Canon 50mm f1.8 STM

2 db. 90 centis octobox, állvánnyal, 125 wattos fénycsövekkel

2. Hogyan jutott ide?

A kompakt és később a MILC-gépek mellett több tükröst is kipróbáltam, de csak az első MILC-gépem, a Sony NEX-5N-t tartottam meg viszonylag sokáig. Több gépet, obit, adaptert adtam-vettem időközben. A NEX-5N-t tartós használatban A5000 követte, de feljebb akartam lépni, így A6000, majd A6300 lett belőle. Sok próbálgatás után kénytelen voltam belátni, hogy a tükrösök alapvetően nem nekem valók, elsősorban a méretük miatt. Pedig a Nikon D7200 nagyon-nagyon tetszett, de józan ésszel be kell látnom: egy ekkorát a legtöbbször nem sétáltatnék.

Szívesen feljebb lépnék, a Sony full-frame kínálata számomra most a csúcsok csúcsa. De itt már sajnos számomra túl méretes darabokról beszélünk és a mostani rendszeremhez képest elég jelentős lenne a méret- és árnövekedés. Lehet, hogy nevetségesen hangzik, de a hozzám hasonló felhasználók vásárlási hajlandóságán már egy pancake kitobival nagyot tudnának lendíteni. Szintén visszatart, hogy az A6300-hoz képest az A7 II gyengébb tudású, az A7R II pedig túl drága (ahogyan az egyébként csodás obik is azok).

Még a Sony full-frame gépeknél is jobban vonz a Fuji, a kisebb méretek és alapvetően két obi miatt. De sajnos tudom jól, hogy hiába esem hasra az 50-140mm f2.8 képeitől, nem fogok egy kilós obit magammal vinni. Az 56mm f1.2 a másik hasonló, itt a lassú fókusszal és a Sony 85-ösének ígéretével próbálom vigasztalni magam, de nem teljes a siker... Szintén piros pont a két jó minőségű kit alapzoom miatt, de erre végülis van jó minőségű, adapterezett megoldásom jelenleg is.

3. Mit szeret benne?

A jó fogású rangefinder vázra felpattintott pancake kitobi a hordozhatóság szempontjából óriási pluszt ad, mert minden nehézség nélkül magammal vihetem egy övtáskában. Az adapternek köszönhetően a minőségi obik nagyon olcsón elérhetőek. A fókusz nem csak villámgyors, de okos és kiszámítható is. Az arcfelismerés és a követő fókusz nagyon hatékony. A szenzor kimondottan jó és jól is húzható. A 4K videó minősége, a videós extrák nagyon erősek. Nagyon jó gép, öröm a használata.

4. Hova lép/fejlődik tovább és miért?

A vlogom fejlesztem elsősorban, mert sokan nézik (erre szolgál a három váz). A hang- és fénytechnikát is fejlesztenem kell. A videós utómunkában is szeretnék fejlődni (van is honnan). A Canon gépre átmenetileg esett a választásom, kíváncsiságból, mivel a korábban megszokott Canon színvilágra vágyó és más, a fotózás iránt érdeklődő kollégákon szeretnék ilyen módon segíteni. Ha nem annyit dolgoznék, amennyit most, szívesen mennék többször várost (épületet), tájképet és portrét is fotózni... Vágyom még a közeli koncertfotózás élményére és a szintén közeli, gyors sportfotókra is.

A portréhoz még egy Sony 85mm f1.8 fog kelleni és a Canon 70-200mm f4-et (IS nélkül) is megveszem, ez utóbbit nem annyira a valós igények, inkább csak a birtoklási vágy miatt. :) Az ideális obit a Sigmától várom egy szép mosodájú 60mm f1.4 képében, remélem, teljesül. :)

5.Mire használja a gépét?

A vlogom a legfontosabb, de messze nem ez a leggyakoribb használat. Sok a tájkép és városnézős fotóm, a női portrém (sajátról :) ), a családi képem és videóm.

[ Szerkesztve ]

(#43680) hibavissza válasza #31733248 (#43679) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem nyugodtan linkeld be ide kétszer naponta. Nekem sem volt egyértelmű. ;] ;] ;]

(#43679) Econ: engem végül is 3 dolog győzött meg a Sony a6000 fényképezőgép nagyságáról. Az ajánlód, a remek személyiséged és a gyönyörű képeid.
Csak így tovább! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43681) MineFox54 válasza #31733248 (#43679) üzenetére


MineFox54
őstag

Csak én látom úgy vagy tényleg kimaradt a "Mit nem szeretek" kérdés? ;]

(#43682) #31733248 válasza hibavissza (#43680) üzenetére


#31733248
törölt tag

Felőlem nyomhatjátok falkában is ezt a konfliktuskereső, hülyegyerekes stílust, de amint látod, felesleges. :N Végülis ezzel a mentalitással irtottátok ki innen a moderatúra tétlensége mellett szinte az összes tükrös gépes kollégát, a falkátok legnagyobb örömére.

[ Szerkesztve ]

(#43683) hibavissza válasza #31733248 (#43682) üzenetére


hibavissza
veterán

Mi a véleményed a Sony a6000 fényképezőgépről a Sony a6300 tükrében? Leírnád? Meg a linket is pls. :))
De tényleg, Jeah-nak van igaza.....

[ Szerkesztve ]

(#43684) philoxenia válasza #31733248 (#43679) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most, hogy ezt leírtad, gondolom mindent elmondtál vele, amit szerettél volna. A továbbiakban olyan információkat írj, amik itt nem szerepelnek. Az ajánlód ellenben már elég sokat szerepelt. Írd le Logout blogban és akkor megjelenik a neved mellett, vagy tedd be aláírásba. Ellenben azért ne posztolj többet, hogy újra és újra belinkeld. Amikor írsz, mindig vedd figyelembe a kérdező szempontjait! Ha válaszolsz valakinek legyen releváns a válasz. Neked elképzelhető, hogy ez a gép a legjobb, másnak meg teljesen más. Képzeld el a topikot úgy, hogy húsz-harminc tag ugyanebben a stílusban ajánlja a saját kedvenc gépét! Gyakorlatilag olvashatatlan lenne a topik.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43685) #31733248 válasza philoxenia (#43684) üzenetére


#31733248
törölt tag

Bár nem értek vele egyet, de tiszteletben tartom a kérésed, betettem az aláírásomba, ahogy javasoltad.

[ Szerkesztve ]

(#43686) voriae válasza hibavissza (#43683) üzenetére


voriae
tag

Az a6300-ban nincs tükör! :P ;]

(#43687) hibavissza válasza #31733248 (#43685) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem "tényszerűen", inkább "Tényekszerűen". :D Az meg külön kedves, hogy tiszteletben tartod a moderátor kérését.... :))
De tényleg libbenek, mert ez már kínos.

(#43688) bigsee válasza #31733248 (#43685) üzenetére


bigsee
addikt

Az éles képhez pontos fókuszálás kell

Olyan gépet érdemes választanod, amely a fotózáskor várható helyzetekben biztosítja részedre a pontos fókuszálást. A statikus témáknál ennek kevesebb, elsősorban kényelmi jelentősége van: a mozdulatlan tárgyak azt is megvárják, hogy egy manuális objektívvel élesre állítsd a képet, ezért ha csak ilyesmit fényképezel, ennek nem lesz komoly jelentősége.

Ha szaladgáló gyerekeket, izgő-mozgó állatokat, száguldó járműveket akarsz fényképezni, jobban jársz, ha fejlett autofókuszú gépet választasz magadnak.

Szóval ha ilyesmit fotózol, lehetőleg inkább olyan típust keress, amelynek jó a követő fókusza és tud PDAF-et (fázisérzékelő autofókusz).”

Elolvastam.

“Szóval ha ilyesmit fotózol, lehetőleg inkább olyan típust keress, amelynek jó a követő fókusza és tud PDAF-et (fázisérzékelő autofókusz).” Miért?

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#43689) 80hun válasza bigsee (#43688) üzenetére


80hun
addikt

Ne menjünk már bele hogy miért kell a Hibrid AF a gyors mozgás lekövetésére..

(#43690) Lacy6 válasza bigsee (#43688) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem teljesen jól meg van fogalmazva, hogy miért. :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#43691) Neck válasza philoxenia (#43684) üzenetére


Neck
veterán

Javaslom, hogy az ebben, és az előző hozzászólásodban leírtak legyenek érvényesek azokra is, akik kb 70x leírták már, mi bajuk a SELP1650 kitobival, és belinkelték ugyanazokat a vele (bénán) készült, rosszul sikerült képeket, engem ez is ugyanígy zavar / untat. Illetve, kérlek tedd off topicba, mivel nem fotózással kapcsolatosan írtál :B
Köszi!

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#43692) scyllarus


scyllarus
veterán

Sziasztok! Első "komolyabb" gépnek teljesen amatőr felhasználó részére a Nikon D5300-ról mik a vélemények? Általános felhasználás, ami extra, az sok uszodai fotózás lenne.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#43693) vihartigris válasza scyllarus (#43692) üzenetére


vihartigris
őstag

A gép teljesen rendben van. Ami problémásabb lesz az az objektív.
Feltételezem, hogy nem mindig fényárban lévő uszodában fogsz fotózni, ezért fényerős objektívre lesz szükséged, nem kitobira, hogy ne legyen túl zajos, bemozdult a kép. Ezen objektívek ára a gép ára vagy annak többszöröse is lehet.

bármi reciproka a semmi

(#43694) Tin_Shield válasza scyllarus (#43692) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó gép, jó a szenzora, sok benne a tartalék. De kitobjektív helyett/mellett valószínűleg szükséged lesz egy fényerős objektívre. Ha viszonylag szabadon tudsz mozogni fényképezés közben akkor fix gyújtótávolságú objektív is jó lehet, ha korlátozott a mozgási lehetőség akkor fényerős zoomra. A Nikon topikban tudnak segíteni mik a lehetőségek, van-e valami bestbuy stb.
És még egy, nem tudom honnét fogsz fotózni, de a gép nem szigetelt, nem szereti a vizet, a túl sok párát, erre figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#43695) MineFox54 válasza scyllarus (#43692) üzenetére


MineFox54
őstag

Jó, de ahogy a kolléga is mondta, kelleni fog egy fényerős, AF-es objektív.
Ilyet olcsón főképpen a Canonnál kapsz, 50/1,8 pl. Használtan akár egy 20-asért is megkapod, de újban sem vészes.
Vagy (ezért megköveznek) van 11-ért egész jó kínai másolat is, Yongnuo EF501,8 néven, de ezt nem én mondtam ;]

Így inkább Canon vonalon indulnék el, pl 750D, bár azt tudni kell hogy ezeknek a szenzora gyengébb, stb.

[ Szerkesztve ]

(#43696) mikrofon válasza Tin_Shield (#43694) üzenetére


mikrofon
addikt

Uszodában kifejezetten javaslom az időjárásálló vázat és a nagyon kevés obi cserét. Jelenleg kevés az ózon fertőtlenítésű úszoda hazánkban. Így a pára klórt, kloridot is fog tartalmazni.
Nah ez kifejtettem vészélyes. Ráadásul ez a réz felületen elszíneződést okoz, így hiba esetén könnyen észreveszik tehát ugrik a gari....
Ugyan ez igaz az obi-ra is...
Ha mindenképpen tükrös, akkor nézz szét a Pentax házatáján....

[ Szerkesztve ]

(#43697) philoxenia válasza Neck (#43691) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért nem tettem offba, mert a topikkal kapcsolatos hozzászólás volt. Inkább még alakítottam rajta. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43698) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Üdvözlet Mindenkinek !

Rendszer választás előtt állok én nem szeretnék rosszul dönteni mivel elég költséges lehet "átszállni" egy másikra.

Amire használnám :

- átlagos családi dolgok, események, nyaralás
- tetszenek a "természetes fénynél" készült képek, vagyis fontos lenne a magas ISO-n lévő kevés zaj
- kevés fénynél is működő, pontos AF
- objektív park mind 3 nagy gyártónál bőven lefedi az igényimet ( nagy látó fényerős fix, 4-5 utazó zoom )

Annyit már sikerült döntenem hogy FF vázat szeretnék, csak melyiket.

Canon
- tetszik a "színvilága"
- rengeteg használt cucc
- 6D low light fókusza( középső # )

Nikon
- "modernebb" gépek
- magasabb ISO, zajmentesebb képek
- Nikon D750 -3EV fókusz

Amitől kicsit félek a DSLR-nél az a back-focus és front-focus jelenség, kalibráltatni hordani az obikat, vagy otthon szenvedni velük, nem is nagyon értek hozzá, stb.
A kezem se egy stabil állvány :) , tudom vannak stabis obik de főként a zoomok, fixek alig.

Itt jön a képbe a Sony A7II sorozat, nagyon tetszik a beépített szenzor stabilizáció, viszont nem nagyon dicsérik a fogását, ergonómiáját, fókuszát. Drága saját obik, bár ehhez tervezném beszerezni egy Sigma mc-11 konvertert a Canon obikhoz. ( most akciós egybe több helyen is )

Vagyis amit keresnék az egy FF váz aminek gyors és pontos a low light fókusza, viszonylag zajmentes képeket készít még magasabb ISO-n is. ( lehetőleg legyen 500.000.- körül az ára, új vagy használt az mindegy )

Amiket már nézegettem de nem tudok dönteni a következők :
Canon 6D, 5D MK III
Nikon D750, D610, D810
Sony A7 II, Sony A7S

Lehetőleg olyan emberek véleményét várnám aki már próbált többet is az említett gépek közül, vagy rendszert cserélt hasonló okok miatt, stb.

Köszönöm a segítséget Mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#43699) zolko74 válasza HUNgabus (#43698) üzenetére


zolko74
tag

Én Fujit vennék, és nem FF-et.

(#43700) jjeahh válasza HUNgabus (#43698) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A7s-t sokat használtam, a fogása tényleg nem valami jó (de ez szubjektív) és nem azért mert nem lehet megmarkolni, hanem mert szögletes és mindenhol élek vannak. Lassú is úgy az egész működése, legalábbis a pana g6-omhoz képest, de ezek a hátrányok szvsz nem olyan vészesek, mindkettőt meg lehet szokni... Cserébe nem egy nagy gép, a válladat sem húzza le, a gyengefényes teljesítménye egy álom, nekem a kezelőszervek a videó gombot leszámítva bejöttek, a kereső nagy és a szenzornak hála akkor is látsz vele, amikor szabad szemmel már nem :D . Az autofókusz nem tom milyen, mert én a legtöbbet manuálokkal használtam, pl. samy 24/1.4-el.
Amúgy meg szerintem m3ss kolléga a te embered, neki volt/van canon ff és sony a7II is.

Ja, +1, a fujikra is vess egy pillantást, elég jók magas iso-n és ahogy elnéztem fuji fronton kb. a színzajt el lehet felejteni...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.