Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44104) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Panasonic Lumix DMC-G70-ről (14-42) mi a véleményetek?

(#44105) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#44104) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azt hiszem ezt a gépet még érinti a shutter shock probléma, talán fw frissítést is adott ki emiatt a Pana.
Egyébként jó gép, sokat tud, de inkább videós mint fotós, szerintem.

(#44106) DUB Inc. válasza Tin_Shield (#44105) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Értem. Tudása alapján tetszene pedig. Jobb kereső, mikrofonbemenet...

(#44107) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#44106) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem vagyok Panás, pár perces tapit leszámítva nincs a G7/70-nel tapasztalatom. Olvass jobban utána, mit javítottak a firmware-rel, azt hiszem nagyrészt eliminálták a shutter shockot.

(#44108) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44109) mikrofon válasza DUB Inc. (#44106) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha nem olyan sürgős most megvenned, akkor esetleg kivárhatsz januárig, mert ha megjelenik, az előbb linkelt G9 szerintem változni fognak kicsit vagy nagyon a használtpiaci árak. Elképzelhető, hogy többen akarnak majd váltani és lehet lesz olyan is, aki "gyorsan" így lehet, hogy lesznek nyomottabb áron vázak....

(#44110) DUB Inc. válasza mikrofon (#44109) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Karira szeretnék valamit, de nem oly sürgős... :)

(#44111) krakler


krakler
csendes tag

Sziasztok, a megszokott kérés... Nikon coolpix P 500- ról váltanék cserélhető objektivesre. Család, utazás tájkép és makro fotókat szeretnék csinálni főként, abszolút hobbi fotós vagyok ezért jó lenne ha lenne a gépben (az első időszakra legalábbis) téma szerinti beállítás is ez a P500-nál a scene üzemmódban volt. Persze tanulgatom a manuális beállításokat is de legalább eleinte legyen némi sikerélmény is :B
Fontos lenne még az állítható, kihajtható lcd is, azt nagyon szeretem a régi gépemnél. Kb. 100-120e lenne a keretem, szóval valószínűleg csak használt gépek jönnek szóba. Próbáltam utána olvasni a témának de olyan sok az információ hogy csak kapkodom a fejem...szóval help!!!!
Idáig ami tetszett az a Sony A6000, a Canon 600, 650, Panasonic G6, G7, vagy a Nikon J5. Mindegyikről olvastam jót is rosszat is. Szerintetek? Még abban is kérnék tanácsot, hogy az említett témához milyen objektíveket nézzek.
Előre is köszi a segítséget!

(#44112) philoxenia válasza krakler (#44111) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kétféle előnye van a cserélhető obisoknak. A tükrösöknél a kereső, a MIL C-eknél az EVF, mindkettő jobb a kihajtható LCD-nél. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44113) krakler válasza philoxenia (#44112) üzenetére


krakler
csendes tag

Hát lehet, bár amikor a pók a levél aljára mászik jól jön a kihajtható lcd, nem kell a sárban hasalni.... Nem vagyok egy mai csirke...:D

(#44114) krakler válasza krakler (#44111) üzenetére


krakler
csendes tag

Ja, és még kifelejtettem a listából a Sony A350-est...

(#44115) philoxenia válasza krakler (#44113) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mainapság a wifi+EVF megoldja az ilyesmit...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44116) Muerte68 válasza krakler (#44111) üzenetére


Muerte68
addikt

Olympus EM10-is jó lehet szerintem-kit obival először de később a tele,vagy a Sigma fix-ek is jó árban vannak hozzá mivel váz stabis.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44117) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Kirándulásokhoz keresek gépet. Fontos lenne az is, hogy automata módban megfelelő fényértékkel ellátott képet kapjak. Tudom, erre találták ki az expozíció kompenzációt, de mégis...

Rengeteg Kontrasztos, alexpósnak tűnő képet látok. A 3-4 évvel ezelőtti képekhez képest az újabb masinák képei sötétebbnek tűnnek.

Tudnátok tanácsot adni milyen cserélhető objektíves típusok között keresgéljek?

Köszönöm a tippeket előre is...

(#44118) philoxenia válasza ggf8600gts (#44117) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Cserélhetőnél az obin múlik inkább, sok a kitobis kép szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44119) ggf8600gts válasza philoxenia (#44118) üzenetére


ggf8600gts
tag

Konkrétan a Panasonic GX80-as képeit néztem, és nekem a JPEG-ek elég sötétnek tűntek módosítás
nélkül.

(#44120) philoxenia válasza ggf8600gts (#44119) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapból érdemes kicsit alulexponálni mindig, mert utólag több részlet hozható elő. A kiégett részleteknek annyi, míg az alulexpósokból lehet valami...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44121) ggf8600gts válasza philoxenia (#44120) üzenetére


ggf8600gts
tag

Ajánlanál konkrét típusokat, amelyek között érdemes keresgetni?

(#44122) philoxenia válasza ggf8600gts (#44121) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a pénz nem számít, persze józan keretek között, a G9 nagyon ígéretesnek tűnik... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44123) ggf8600gts válasza philoxenia (#44122) üzenetére


ggf8600gts
tag

250.000 Ft -ig bezárólag kellene... ;)

(#44125) philoxenia válasza ggf8600gts (#44123) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát még akár bele is férhet... á nem...[link]

Nekem mondjuk megvan, mire kéne gyűjtenem... ;]

Két év múlva olcsóbb lesz.... :O

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44126) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sziasztok! Samsung nx 500 - hoz egy jó fényerős,( mondjuk 1.8 körül)fix obi mibe kerül? Illetve merre tudok a milc gépekhez objektíveket nézni?

Javítva.. Az a fránya autocorrect

[ Szerkesztve ]

(#44127) philoxenia válasza monroe8609 (#44126) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milf gépek? :Y Persze, mert tudja, hogy milyen oldalakra szoktál járni... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44128) Muerte68 válasza ggf8600gts (#44123) üzenetére


Muerte68
addikt

ha jó jpg-t akarsz akkor Fuji vagy oly-esetleg Sony bár az véleményes(szerintem jó :K )
Az is kérdés hogy csak új vagy használt is mehet?

[link]-SonyA6000

[link]-ez a jobbik fényerős kit obi!!-.Fuji XE2s

[link]-olympus EM10 mk2

mind obival a fuji obi 2,8-ról kezd az a leg fényerősebb :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44129) monroe8609 válasza philoxenia (#44127) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Nem járok.. Vagyis nem a telefonon :D hazudnék ha azt mondanám hogy a telon még nem írtam le ezt a szót, de max a haverok közti "betegebb" beszélgetésekben.. :)

(#44130) ggf8600gts válasza Muerte68 (#44128) üzenetére


ggf8600gts
tag

inkább új.

(#44131) #31733248 válasza ggf8600gts (#44117) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sony A6000-nek nagyon jó az automata módja és mindenben megfelel az igényeidnek.

(#44132) philoxenia válasza monroe8609 (#44129) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Majha' megöregszel, nekem az a korosztály már általában nálam jóval fiatalabb... :U

Már aki Milcet használ... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44133) mellov


mellov
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni. Tárgyfotózás miatt szeretnék fényképezőgépet venni, később rendezvényfotózás is szóba jöhet. Teljesen kezdő vagyok a témában, viszont nagyon lelkes :) . Pár éve volt egy Nikon D80-as gépem amivel teljesen amatőr módon kattintgattam mindenfélét.Egyébként nagyon meg voltam elégedve vele, de sajnos elromlott. Az óta nem igazán foglalkoztam a témával, viszont annál jobbat szeretnék venni.
Méretben kicsit sem ragaszkodom ahhoz hogy kicsi legyen... Anyagi lehetőségeim korlátozottsága miatt objektíveket se nagyon tudok egy jó ideig vásárolni hozzá. Nagyjából 130-140 ezret tudnék rászánni, és használtban gondolkodom mindenképp. Néztem többféle gyártót és márkát és jelenleg a Nikon d5200, d5300-as modell ami kicsit érdekel. Tetszik hogy videó funkcióval is rendelkeznek, tudnám ezt is használni a jövőben.
Ti mit tudnátok ajánlani? Egyáltalán jó modellekkel szemezek? Szimpi a Nikon :) . Van bármi hasznos tanácsotok amire figyelnem kéne vásárlás előtt? Elnézést ha esetleg hülyeségeket kérdeztem.Válaszaitokért előre is ezer hála :) .

(#44134) Tin_Shield válasza mellov (#44133) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Videóra macerásabb a DSLR mint egy jó (videós) MILC.
Ha a Nikon szimpatikus bátran válassz közülük, a D5x00 széria jól sikerült, a képminőség a 16Mp-es szenzorral is remek, a 24-es erre még rátett egy lapáttal. Néhány kompromisszumot kötni kell persze, a kereső kisebb és sötétebb mint a D80-é, a váz csak tárcsával rendelkezik, nincs státusz LCD stb, szóval alacsonyabb kategóriás, de elég sok mindenért kárpótol a forgatható LCD. A D80/90 utódja egyébként a D7x00 széria lett, de feljebb is lépett fél kategóriát. Objektívből első körben a Nikon 18-105VR ajánlott, nagyon jól hasznáható optikai átfogás, elfogadható rajz.
A tárgyfotózáshoz szükséged lesz kiegészítőkre: állvány, világítás, fénysátor, távkioldó stb, és ha kis méretűek a tárgyak akkor makró előtétlencse, makro objektív stb. A rendezvényfotózás nem igazán kitobjektíves műfaj, rendszervaku, fényerős objektív kell hozzá. És tapasztalat egy tárgyfotó bármennyiszer megismételhető, de egy adott pillanat nem.

[ Szerkesztve ]

(#44135) mellov válasza Tin_Shield (#44134) üzenetére


mellov
csendes tag

Köszönöm a választ :). Nézegettem a d7000 szériát de viszonylag kevés expószámú és jó árú ajánlattal nem találkoztam, így kicsit letettem róla. + volt bennem egy olyan gondolat hogy videó tekintetében kicsit kiforrottabb lehet egy d5300. Ez mondjuk lehet hülyeség.

(#44136) MrChris válasza mellov (#44135) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos videó képminőségben a dslr-ek nem brillíroznak. A milceknél is hektikus a dolog, meg attól függ mik az igények, részletesség, élesség, vagy színek, felbontás, dinamika, képfrissítés, meg funkciók.

(#44137) mellov válasza MrChris (#44136) üzenetére


mellov
csendes tag

Igazából úgy vagyok vele hogy ha tud videót is a szerkezet akkor onnantól rosszul nem járhatok. Esetleg csinálhatnék vele teljesen amatőr szinten iskolai projektfeladatot. Tényleg nagyon amatőr vagyok. Már az is örömet okoz ha hd minőségű filmeket tudok vágogatni, stb. :) . De ugye ez a filmes dolog csak kikacsintás, a lényeg továbbra is a fotózáson lenne.
Egyébként ma direkt bementem egy mediamarktba hogy megnézzem magamnak közelről is milyen egy d5300-as. Ott persze rögtön felfigyeltem egy d7200-ra is ami eléggé tetszett fogásra stb. Sajnos az nekem jelenleg megfizethetetlen szóval vissza is tettem a helyére :) .

(#44138) itouchfan


itouchfan
senior tag

sziasztok!
Komolyabb fényképezőgépet szeretnék venni, mivel analóg technikákkal, illetve kompakt géppel már úgy érzem túl vagyok a fotózással való ismerkedésen, és itt az ideje egy komolyabb gépnek. Nagyon konkrét témáim nincsenek, érdekel a streetfotózás, de legtöbbet talán természetfotózáshoz, túrák, utazások alkalmával használnám, tehát leginkább szabadtéren. Fontos, hogy később igény szerint az objektív parkot is bővíteni tudjam. Ennek ellenére a keret most nem túl bő, és így elsőre nem is szeretnék többet rászánni, ez konkrétan kb 80-max90 ezer forintot jelent.
Amiket néztem, nyilvánvalóan használt gépek, ezekkel kapcsolatban kérném segítségeteket. A Nikon gépek fogása, mérete jobban tetszik, a Canon mellett viszont az szól hogy van 2 régebbi EF obim, amiket esetleg tudnék használni, amíg nem lesz egy komolyabb objektívem. Fontos lenne a kereső is.
Ezekből ti melyiket választanátok:
Nikon D90, D3100, D3200
Canon 500D, 550D, 1200D
esetleg Sony a5000? (a milc-ek fogása, mérete nem annyira tetszik, ugyanakkor tudom, a legkorszerűbb technika, stb..de nekem a súly, méret nem probléma, és kényelmesebb nekem dslr-rel fotózni, mint kicsi Milcekkel, lehet hülyeség, de ezért nem is nagyon néztem más tükör nélküliket.)
Expo számot tekintve mindenképp 20.000 alatti, de inkább 10.000 körüli gépet szeretnék, ez így rendben van?
Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok, előre is köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#44139) Muerte68 válasza itouchfan (#44138) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha kicsi gép nem jó az A5000-et ne vedd az nagyon kicsi :)
A Nikon-on Canon-on az EF-obikat nem fogod tudni használni a bázistávolság miatt nem adapterezhetőek rájuk :N
Ha a méret nem lényeges érdemes lenne megnézned pld a Fuji XE1-et a váz 50-kit obi 40 90-ből megvan ,és arra tudod adapterezni az EF-es obikat is.Hátránya a lassú AF meg fix kijelző és a drágább de egyébként jó obik.
A Sony apsc-nél a két kit obin kívül elég drága es hiányos a választék még a Sigma Fix-ek megfizethetőek de nincs stabi bennük.
Ha a több olcsó obi a cél akkor még a m4/3-os gépeket érdemes megnézni ott elég olcsó obi választék van-a gépek viszont szintén nem méretesek.
Amiket Dslr-eket írtál azok belépő szintű gépek nagy külömbség nincs köztük bármelyik jó lehet-a keresőjük elég sötét és kicsi de van.
Az A5000-nem keresős és az oly-nál ennyi pénzért nem lesz evf-panából a g3-belefér.
A Fuji evf-es.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44140) #31733248 válasza Muerte68 (#44139) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kérdés, hogy a street fotóra vajon mi alkalmasabb, egy kis gép, vagy egy nagy DSLR? :) Azt pedig felejtsd el, hogy a Sonyhoz drágák az obik (lásd az aláírásomban szereplő összehasonlítást). Én egyébként nagyon szívesen mennék streetfotózni, de az nekem sajnos csak külföldön menne... :(

[ Szerkesztve ]

(#44141) asdf_ válasza #31733248 (#44140) üzenetére


asdf_
veterán

Azert annyira edes, amikor egyreszt az erto olvasast mellozve ruganyosan atlepsz azon, hogy Muerte68 szandekosan kulon irta a Sony-hoz az alternativ es a nativ obikat, meg az is, amikor az iromanyodban az arosszehasolitasban Fuji-hoz, M4/3-hoz kvazi kizarolagosan nativ obit raksz, ASP-C-n meg mast sem latni, mint Sigma ez, Sigma az, Sigma amaz (MFT-nel meg a Sigma 60 2.8 meg mondjuk -ami kollektiv megegyezes alapjan kibajo obi- ~35/55 hasznalt/uj aron, na az meg nem is letezik, MFT-re nincs Sigma es kesz (es igen, 2.8, gyengebb DOF, de nem mindenkinek arra all a cerkaja, hogy 3 centi legyen a fokuszsik, mint ahogy a PDAF-re sem).
De a lenyeg, hogy "tenyszeruen" irtal le mindent :P

[ Szerkesztve ]

(#44142) Muerte68 válasza #31733248 (#44140) üzenetére


Muerte68
addikt

Használt gépről obiról van szó-90000-kerettel amibe pld a Sony evf-es gépek közül kb semmi sem fér bele :N
A leírásodban szereplő árak meg szintén új árak amik kit obik esetén nem épp mérvadóak mivel vagy kit-ben vagy kit-ből kivásárolva vesz az ember nem ennyiért.

a linkedben szereplő dolgok meg elég egyoldalúak mivel pld nagyvonalúan elfelejdkezel arról hogy sigma fix-ek vannak m4/3 is ráadásul ott nem gond a stabi hiány mivel az oly-és az újabb pana vázakban van

(#44138) itouchfan-kicsit elnéztem-az EF-obikat a Canon-on természetesen tudod használni,de nem túl acélosak,nem biztos hogy érdemes miattuk rendszert választani-főleg hogy a Canon kit-obi kb 20000ft.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44143) #31733248 válasza asdf_ (#44141) üzenetére


#31733248
törölt tag

Akkor most olvassuk el együtt és figyelmesen az ismertetőből ezt a részt:

"Ebben a versenyszámban is a Sony APS-C alternatíva az árbajnok. Bár a Sigma fent említett 19-30-60 sorát m4/3 gépekhez is gyártják, a gyújtótávolságok alapján kijelenthető, hogy ez a sor kifejezetten APS-C szenzormérethez, a klasszikussá vált, közkedvelt látószögekhez készült."

Szóval amit hiányolsz, az benne van.

(#44142) Muerte68

Az A5000-et a kolléga maga hozta fel, streetre mondjuk sokkal jobb egy DSLR-nél. De egyébként tényleg, Neki lehet, hogy a Canonnál kellene maradnia, ezért sem érveltem más mellett.

[ Szerkesztve ]

(#44144) philoxenia válasza #31733248 (#44143) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Melyik vázzal mi fér bele a 90k-s keretbe?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44145) #31733248 válasza philoxenia (#44144) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ennyiből egy kitobis Canon 1200D-t vennék a két meglévő EF obi mellé és mondjuk egy olcsó 50-es fixet. Szerény szett, de talán azzal járna a legjobban, igaz, nem kifejezetten támogatja a street fotózást. :D

(#44146) Muerte68 válasza #31733248 (#44143) üzenetére


Muerte68
addikt

de nekem a súly, méret nem probléma, és kényelmesebb nekem dslr-rel fotózni, mint kicsi Milcekkel, lehet hülyeség, de ezért nem is nagyon néztem más tükör nélküliket.)

Fontos lenne a kereső is.

Fontos, hogy később igény szerint az objektív parkot is bővíteni tudjam. Ennek ellenére a keret most nem túl bő, és így elsőre nem is szeretnék többet rászánni, ez konkrétan kb 80-max90 ezer forintot jelent.

Ezek alapján nem igazán fér bele Sony-gép főleg keresővel,nem tudom az A5000-hogy került neki képbe,de jeleztem is neki hogy nincs kereső.
Street fotóra a kicsi gép biztos jobb,de neki inkább a nagyobb tetszik-és ebben az árkategóriában nem igazán van kicsi evf-es gép.
Fuji X100-de az nem cserélhető obis és 100000ft-viszont jó streetre-és nincs több költség :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44147) MrChris válasza #31733248 (#44143) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megkért a moderátor hogy ezeket a gagyi csúsztató ajánlókat hagyd abba vagy tedd a blogba. De nem csodálom, hogy nem mered szakmai lektoráltatni. Három hétig bírtad. Most újra kezded aláírásba bújtatva. Ez mire jó? Következő lépés az a6000 tukmáló aláírásból ajánlás? Ez valami kiskapu lett?

(#44148) asdf_ válasza #31733248 (#44143) üzenetére


asdf_
veterán

Szóval amit hiányolsz, az benne van.

Abban az egyetlen mondatban, amin ugyanugy atsiklik az erdeklodo mint ahogy nekem sikerult.

(#44149) Béló


Béló
aktív tag

Sziasztok!

A tanácsotoknak megfelelően vettem egy Olympus E-PM2 fényképezőt, amelyet egy Helios 44m-4 objektívvel használok, eddig nagy megelégedéssel.

A gyermekem szeretném vele fotózni játék közben, de nagyon izgő.mozgó így elég kevés éles képet tudok készíteni, nagy segítség ebben a "kvázi" focus peaking, de így sem tökéletes.

Szeretnék venni egy olcsó autofocusos m4/3 vagy 4/3 objektívet hozzá, milyet érdemes vennem max. 20 ezer forintig?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#44150) pandur99 válasza Béló (#44149) üzenetére


pandur99
aktív tag

A legolcsóbb, amit kaphatsz, egy első kiadású m.zuiko 14-42 kitobjektív, ez néha felbukkan 20e körüli áron. Az újabbak 25e körül mennek. Más tudtommal ezen az áron nincsen.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.