Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) haruspex


haruspex
aktív tag

Sziasztok!

Tudom off, de van valakinek tapasztalata az eglobal centrallal? Gyanusan jó áraik vannak, pláne most akciókkal, de vakon még igy is neccesnek tűnik.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#43352) Tin_Shield válasza haruspex (#43351) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Fuji topikban van többeknek. is. Szürkeimport, annak minden előnyével és hátrányával együtt.

(#43353) haruspex válasza Tin_Shield (#43352) üzenetére


haruspex
aktív tag

Köszönöm.

A szürkeimporttal ezúttal együtt tudok élni, csak érkezzen meg :)

[ Szerkesztve ]

(#43354) cdl válasza haruspex (#43351) üzenetére


cdl
senior tag

Nekem gond nélkül megjött egy objektív.

(#43355) haruspex válasza cdl (#43354) üzenetére


haruspex
aktív tag

Köszönöm, akkor rendelek.

(#43356) g_g_g válasza haruspex (#43355) üzenetére


g_g_g
őstag

Azt tudod, hogy ma még van egy jó kis akciójuk :)
Eglobal akció

(#43357) haruspex válasza g_g_g (#43356) üzenetére


haruspex
aktív tag

:R nem tudtam, csak a Halloween-it láttam köszönöm.

(#43358) bakosgabor57 válasza g_g_g (#43356) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Létezik, hogy egy Pana 14-140 csak 105k mai árfolyamon? Ami ráadásul elvileg vámmentes?

[ Szerkesztve ]

(#43359) MrChris válasza bakosgabor57 (#43358) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt most hogyan kell érteni? Egyes vagy kettes verzió? Használt/új? Mo-ról, EU-ból/EU-n kívülről?

(#43360) bakosgabor57 válasza MrChris (#43359) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Az előző hsz-re reagáltam, eglobalcentral - 290 Ł

[ Szerkesztve ]

(#43361) seven7 válasza haruspex (#43351) üzenetére


seven7
aktív tag

Két obim is onnan van, semmi gondom nem volt még velük.

(#43362) g_g_g válasza bakosgabor57 (#43358) üzenetére


g_g_g
őstag

Igazi szürke bolt, nézz utána mit jelent. Többen rendeltek már innen, jó tapasztalatokkal.
Ma én is megrendeltem a Fuji X-T10-et 18-55-ös obival. Remélem nekem is rendben lesz.

Semmi plusz költség nem lesz, EU-n belülről küldik.
PayPal-lal tudsz fizetni, az véd.
A gari természezesen macerásabb lehet, ezt mérlegelni kell.
Én erről az eu-s oldalról rendeltem.
Eglobal

(#43363) Balinov válasza g_g_g (#43362) üzenetére


Balinov
félisten

Baaaz, 199€ a sami halszem! Ezért most a feleségem nem fog megkedvelni! :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#43364) g_g_g válasza Balinov (#43363) üzenetére


g_g_g
őstag

Nem baj :) Nekem is van, elég ha ő kedvel engem :)

(#43365) Studi válasza Balinov (#43363) üzenetére


Studi
addikt

Veszélyes egy oldal... :K

(#43364) g_g_g: de ha te is bevásárolsz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43366) bakosgabor57 válasza Studi (#43365) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Rendeltem volna, de én úgy látom csak UK- on belül szállítanak.

[ Szerkesztve ]

(#43367) g_g_g válasza bakosgabor57 (#43366) üzenetére


g_g_g
őstag

Lehet rendelni ide, hidd el.
Szerintem a gond ott van, hogy te a https://www.eglobalcentral.co.uk oldalt nézted (ahonnan ezek szerint nem lehet), viszont a https://www.eglobalcentral.eu oldalról lehet Magyarországra rendelni.

Itt is van, 304 EUR.
Panasonic H-FS14140 Lumix G Vario 14-140mm F3.5-5.6 ASPH

[ Szerkesztve ]

(#43368) bakosgabor57 válasza g_g_g (#43367) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Valóban, köszönöm. :R

(#43369) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Sziasztok!

Feltehetném a szokásos kérdést, hogy milyen MILC masinát ajánl a hozzáértő gárda, de miután átolvastam a topik nagyrészét nagyjából (a kiszemelt árkategóriát tekintve) 3 gépre redukálódott a történet. A6000, GX80, E-M10 II. Viszont minél többet olvasok róluk annál nagyobb bennem a kavarodás. Elolvasok valamit róluk az egyik helyen, majd a másikon jön hozzá plusz olyan infó ami bekavarja ez előbbi okoskodást. Az egyik írásban a Pana képeit dicsérik, másikban lehúzzák stb. Nem egyszerű, főleg a sok hype miatt...

Átgondolva a dolgot nekem leginkább a GX80 felelne meg, mert a videózás is fontos szempont, viszont a neten fellelhető tesztek és egyéb vélemények nem adnak pontos infót arra, hogy az általános használata milyen a gépnek a másik kettőhöz viszonyítva. Valaki komolyabban össze tudná foglalni, akinek nemcsak pár percig volt a kezében a három (de inkább 2, mert az oly videója nem túl acélosnak tűnik) gép? Gondolok itt a kezelhetőségre, tényeleges képminőségre (általános használatra és nem művészi fotózásra) és egyéb olyan dologra, ami a tesztekből nem derül ki.

Leginkább a GX80 érdekelne, az A6000 melegedése és a stabi hiánya kicsit visszatart.

Előre is köszönöm!.

(#43370) Royo85 válasza DUB Inc. (#43369) üzenetére


Royo85
tag

A GX80 jó választás.
A dual stabi jól jön videózáskor.
4k alatt sem melegedett túl soha.

(#43371) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43369) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Pana a 4k videóval, a szenzorstabival, és a nagyobb és jobb natív objektív választékkal tud többet, a Sony szenzora nagyobb, az autófókusza fejlettebb, és szélesebb körben adapterezhetők rá a külső objektívek.
A kezelhetőség szubjektív dolog és megszokható. Egy alapos fogáspróba azért nem árt, elég kicsi gépek ezek, lehet nem igazán fog tetszeni egy-egy méretesebb objektívvel a balansz. Általános használatra bármelyik gép képminősége bőven elég jó, de a Sony szenzorában több a tartalék, ha extrém utómunkázást is tervezel ezzel is érdemes számolni. A gépek színvilága olyan-amilyen, szerintem mindkettőt szokni kell és egyik sem ér fel az Olympus (vagy a Fuji) nyomába, de ez megintcsak szubjektív dolog, láttam már olyan videót ahol a Paná-t hozták ki a legjobbnak, és van olyan aki a Sonyra esküszik.
Ha erre téved Econ majd megkapod jól az a6000 "ajánlóját", sok hasznos info mellett Pana (mft) fikázással, (azzal résszel nem nagyon kell foglalkozni, erősen elfogult Sonyfan)
A GX80-nal kapcsolatban keresd meg az MrChris-t az mft topikban, ilyet használ, biztos tud segíteni a gépspecifikus kérdésekben.

(#43370) Royo85

Jó ott a sima IBIS önmagában is, videóban az is elveri a legtöbb optikai stabit.

(#43372) MrChris válasza DUB Inc. (#43369) üzenetére


MrChris
nagyúr

Legjobb kézben kipróbálni, mindegyiknek vannak jó tulajdonságai. Olympust a 'tedd próbára' akcióban el tudod vinni egy hétre mindenféle kötöttség nélkül. Másik kettőre meg megbeszélhetsz egy-egy találkozót.
Mivel csereobis gépek ezért érdemes körbenézned objektívek között is, melyekre van szükséged, melyiket tudod megvenni.

(#43373) Royo85 válasza Tin_Shield (#43371) üzenetére


Royo85
tag

Persze ez igaz.
De összeadva hihetetlen jól fogja a képet.

(#43374) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Igen, az Olympus nagyon szimpi egyébként (kivitelre abszolút), csak mindig sokat akar az ember és az a fránya videózás vonz a többiben... Azt elfelejtettem írni, hogy nem szándékozom utómunkálatokkal tölteni az időt, a gép tudjon minél többet csak úgy. :)

Ma megyek az MM-be tapizni...

(Econ ajánlóján túl vagyok, nehéz is lenne megkerülni, mert oldalanként néhányszor belefut az ember. :D)

[ Szerkesztve ]

(#43375) voriae válasza DUB Inc. (#43374) üzenetére


voriae
tag

Az objektívparkkal kapcsolatban mik az elképzeléseid? Ez simán eldöntheti a kérdést.

(#43376) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43374) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Esetleg E-M10mIII? Jobb, használhatóbb videót kapott mint az elődök. Elvileg. Mondjuk nem értek hozzá, nem videózok, csak néha pár másodperces emlékeket, arra pedig az én szintemen elég a markI videója is (de azért látom a korlátait, a Sony vagy a Pana videóval szemben)

(#43377) MrChris válasza Tin_Shield (#43376) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáltam, szinte ugyan az mint az mk1, csak háromszoros bitrátán. Interpolált élesség és 72mbps ellenére blokkosodik.

(#43378) Tin_Shield válasza MrChris (#43377) üzenetére


Tin_Shield
őstag

:(( Ez azért elég gáz. Az E-M1mII videóját már nem szokták annyira szapulni, azt hittem lecsorgat valamit az Oly alsó kategóriába is. Más újat nem nagyon hozott a markIII.

(#43379) DUB Inc. válasza voriae (#43375) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Igazából nincs elképzelésem, ezzel kapcsolatban is várom a tanácsaitokat. Nagyon nem merülnék bele egyébként, de nem baj, ha a jobbik megoldást választom.

(#43380) MrChris válasza Tin_Shield (#43378) üzenetére


MrChris
nagyúr

Abban is a többlet videóban a 4k meg válsztható képsebesség. Sajnos általános az a trend, hogy érdemben már nem nyúlnak a fhd-hoz, pedig lett volna mit javítani rajta.

(#43381) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Most jöttem haza az MM-ből, megvolt a nagy tapizás, nyomkodás. :)

Nem túl hozzáértőként és viszonylag kevés próbalehetőség után a kialakult véleményem a következő.

Fogásra a Sony, Panasonic, Olympus volt a sorrend nálam, az első kettő közt nem volt nagy különbség, az Oly-t erősen szoknom kellene...

Külalakra egyértelműen a Panasonic, majd a Sony és csalódásként az Olympus zárta a sort, mert ezüst színben eléggé gagyi/műanyaghatású az egész. Képeken nézve sokkal komolyabbnak tűnt. nem mondom, hogy csúnya, de nagyon "keleti" hatású élőben.

Megépítésében, gyártási minőségben a Panasonic vitte nálam a prímet, minden részletében (feliratozás, illesztés minősége, anyaghasználat stb.) szépen kidolgozottnak tűnt. Kinézete ellenére az Olympus szépen össze van rakva, a Sony sem rosszabb, de ott a zörgő zoom motor és a gombok olcsó hatása rontott kicsit az összképen. A Panasonic és az Olympus esetében jobb oldalon kicsit zavaró helyen vannak a nyakpánt fülei.

Kezelhetőség terén fura a helyzet, mert az Olympus és a Panasonic érintő képernyője nagyon jó, de nekem még szokatlan kurzoros kezeléshez képest. Azt gondolom (ennyi tapasztalatból), hogy a fókusz kényelmes kezelésétől eltekintve nem rosszabb a kurzorral kezelni a menüt, vagy csak ezt szoktam meg. A Panasonic esetében nagyon rossz helyen van a power gomb, mert a fölötte lévő tárcsa tekerésekor simán ki lehet kapcsolni egy rossz mozdulattal, erre figyelhettek volna. Az Olympus power gombja bal oldalon van, nekem megszokottabb a jobb oldali, egykezes bekapcsolás... A Sony vakugombja számomra kicsit nehezen kezelhetőnek tűnik, nyomni kell rendesen a besüllyesztés miatt.

Kereső tekintetében nekem az Olympus tetszett a legjobban, utána a Sony, majd a Panasonic...Kijelzők közül a két érintős majd a Sony volt as befutó.

Képminőségről nem tudok nyilatkozni.

Beszélgettem a részlegen dolgozó manussal ő csak annyit mondott: minél nagyobb érzékelő annál jobb. Na puff! :D

Szóval ennyi "vizsgálatból" megértem az A6000 sikerét, tényleg nem tűnik rossznak, főleg az érzékelő miatt, de egyébként kézben fogva sem rossz masina. Nekem még mindig a Panasonic felé húz a szívem, de rezeg a léc picit. Az Olympust elengedtem. :)

(#43382) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43381) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Beszélgettem a részlegen dolgozó manussal ő csak annyit mondott: minél nagyobb érzékelő annál jobb. Na puff! :D

Ez általánosságban amúgy igaz. A másik nagy igazság, hogy minél jobb minőségű az objektív annál jobb. Jelen esetben az egyikben a Sony a jobb (érzékelő), a másikban a Pana (objektív). Feltételezve, hogy első körben kitobjektívet tervezel. Ha más objektívben gondolkodsz a kéöbbiekben, akkor is mérlegelni kell a kínálatot, mert egy-egy objektív megléte (vagy nemléte), ára, minősége stb el is döntheti a kérdést.

Jól tetted, hogy a lehetőségekhez képest kipróbáltad a gépeket, a személyes bemnyomást semmilyen teszt nem tudja pótolni. Az számomra meglepő, hogy az OM-D ezüstben gagyi hatásúnak találtad, mert amúgy a legszebb fényképezőgép építési hagyományokat idézi fel, szerintem ízlésen ötvözve a retrot a modernnel. Persze az igaz hogy ezt a területet a távol-keletiek uralják, szóval végülis nem meglepő a keleti hatás :) A távmérősre emlékeztető formavilág (a Pana, és kissé a Sony is, bár az inkább csak modern) európaiasabb.

[ Szerkesztve ]

(#43383) DUB Inc. válasza Tin_Shield (#43382) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Az Olympus retrós törekvését értem és tetszene is, csak valahogy nem jött át, pedig neten nézegetve tetszett... Ok, nem annyira vészes a helyzet egyébként, csak a kályhaezüst objektívvel már nekem sok picit...

[ Szerkesztve ]

(#43384) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43383) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ilyen ez, ezek szubjektív dolgok. Az ezüst váz fekete objektív kombó jobban néz ki, létezik olyan is. A GX80 nem tetszik ezüst/barnában, az a6000 sem. De pl a Fuji X100 vagy az XE gépek igen.

[ Szerkesztve ]

(#43385) DUB Inc. válasza Tin_Shield (#43384) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Szép a retró, ha fém és nem műanyag. ha már műanyag, akkor inkább legyen fekete.

Mondjuk ez oda...: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43386) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43385) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mondjuk az Oly (legalábbis a váz) fém, még ha műanyagnak is nézted :)
Talán az E-PL szériában használtak(nak) műanyagot a vázhoz

(#43387) DUB Inc. válasza Tin_Shield (#43386) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Az egész? Nekem csak a felső lemez tűnt annak. Sajnos ezeket vitrinben tartják az MM-ben így kevesebbet bíbelődhettem vele.

(Olvastam az oldalukon, hogy fém...)

[ Szerkesztve ]

(#43388) Grga_Pitic válasza DUB Inc. (#43385) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Én nem vagyok retró rajongó egyáltalán, de a Panasonic GX80 és Olympus E-M10 II közül nekem egyértelműen utóbbi a szebb. A vázon az ezüst részek nagyrészt fémből vannak, az objektívek általában műanyag borítást kapnak, de szerintem esztétikusan és igényesen van megcsinálva.
De tényleg ízlés kérdése.

Hupsz, lassú voltam. :)

(#43389) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43387) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Vannak rajta műanyag részek, pl a vaku háza vagy az akksifedél, de maga a váz fém. Nem magnézium mint nagytesóknál, hanem úgy rémlik alumíniumot olvastam.

(#43390) DUB Inc. válasza Tin_Shield (#43389) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A Pana magnézium.

(#43391) MrChris válasza DUB Inc. (#43383) üzenetére


MrChris
nagyúr

Általában képeken az ezüst váz jobban néz ki, kézben a fekete. Ezek a fém részek csak show elemek, nem szerkezeti tartórészek, műanyag váz pár vékony fémlapocskával. Nálam em10/2-ből az ezüst járt, nekem se tetszett ez a kivitel, meg az ezüst 12/2, ami mivel kopottas is volt még rátett egy lapáttal. Gx80 elsőre számomra játékgép érzetű volt főképp a programtárcsa miatt, viszont a súlya és masszívsága ellenpontozza. Az ezüst fuji xe1 is képen tetszett, de élőben olyan hatása volt a tetőlemeznek mintha öntött műanyag lenne. Nekem van pár régi OM2-esem ezüst is, azok valahogy egészen másmilyenek, nincs műanyag érzetük egy pillanatra se.
Aztán ott vannak még kérdésként az objektívek tubus anyaga, kivitele, pl Panához a kis kompakt kivitelű nyitogatós zoom, plasztik testtel, fantasztik képpel.

[ Szerkesztve ]

(#43392) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43390) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Valamilyen videót láttam régebben az Olyról, úgy rémlik a felső lemez, az alsó lemez, és az előlap fém, a hátlap talán valamilyen kompozit, nincs olyan egybeöntött váza mint mondjuk az E-M1-nek.
A magnézium minőségibb anyag mint az alu. A GX80 nekem kifejezetten meggyőző volt, 200e körül szerintem nincs komolyabb építési minőségű gép.

[ Szerkesztve ]

(#43393) cenzor válasza DUB Inc. (#43381) üzenetére


cenzor
tag

Az IBIS hiánya miatt a Panasonic G7 ki szokott maradni az ajánlott gépek listájából, talán joggal is. De ha ettől el tud valaki tekinteni, akkor érdemes megfontolni azt a gépet is. A DSLR-hez hasonló grip szerintem nagyon sokat jelent a mindennapi használat során. Az egyéb funkciók terén pedig abszolút megállja a helyét. (Vagy el lehet adni a családi aranyakat és szemezgetni a G80-nal.)

(#43394) voriae válasza MrChris (#43391) üzenetére


voriae
tag

Az EM10 és a GX80 között szerintem masszívságban egyedül a kihajtható kijelzőben van különbség. Az Oly ott is tank, a Pana olyan vékonyka hatású. Persze millió kihajtás után nálam semmi baja :)

(#43395) DUB Inc. válasza cenzor (#43393) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nem sürgős, van időm átgondolni a dolgot így 12 év kameracsere után. Az öreg masinámat meg tudja ugrani bármelyik szerintem. [link] :D

Ami még kézbe véve és kidolgozásra nagyon tetszett az a Canon M5, de az már másik történet lenne lenne.

(#43396) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43395) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Canon EOS-M rendszerbe amúgy sem túl sok értelme lenne beleugrani. Kb. semmit sem tud amit a konkurens gépek ne tudnának (akár sokkal) jobban, rendszerszinten pedig fényévekre le van maradva a többi Milc-től.
Ha vannak EF objektívjeid ami alá kell egy kisméretű váz akkor esetleg, de arra is inkább a 200D szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43397) 80hun válasza Tin_Shield (#43396) üzenetére


80hun
addikt

Hát azért egyvalamit tud a canon és az a színvilág :)

Egyébként az EOS-M5 árazása jobb lenne sokkal akor jó kis váz lenne az nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#43398) Tin_Shield válasza 80hun (#43397) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azt tudja a Fuji és az Olympus is, bár nyilván ez ízlés dolga :)
A váz persze rendben van, és az a 4-5 objektív is jó, csak rendszerszinten sehol sincs a többihez képest.

(#43399) Tin_Shield válasza 80hun (#43397) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerk: bocs, dupla

[ Szerkesztve ]

(#43400) KawaBazsy válasza DUB Inc. (#43395) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Hehe, én S6500 Fd-t cseréltem le 10 év után, Sony A6000-re. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.