Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) Muerte68 válasza voriae (#44200) üzenetére


Muerte68
addikt

Nincs baj az A6000-el sőt nagyon jó gép mostmár jó ár érték aránnyal,csak nem mindenre a legjobb mint egy két ember próbálja mutatni :)
Neki például jó lehetne :K
De az biztos hogy a m4/3-rendszer olcsóbb.

Zeze94-fényszegény helyeken fotózáskor a nagyobb szenzor sokat számíthat.

Vagy az ajánlott fényérzékeny optikás gép :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44202) Tin_Shield válasza Zeze94 (#44196) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Örülök ha segíthettem, de azért próbáld ki valahol ha van lehetőséged az LX100-at. De nem hinném, hogy csalódnál a gépben. Építési minőségre nagyságrenddel jobb mint a tejfölöspohár belépő DSLR-ek, dedikált kezelőszervekben is, a szenzor is simán felveszi a versenyt a Canon APS-C-vel, az optika meg minden téren körberöhögi a kitobikat.

[ Szerkesztve ]

(#44203) topikk válasza 80hun (#44193) üzenetére


topikk
senior tag

En szinte csak e-zarat hasznalok az E-M1 ii-vel (vakuval szoktam csak mechanikus zarat) es teljesen hasznalhato. Sport vagy mozgo allat (kutya, madar) eseten soha nem tapasztaltam problemat.

[ Szerkesztve ]

(#44204) MrChris válasza Throme (#44199) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fogalmam sincs, csak magamból indultam ki. Crt-n is rawoztam, már csak a jó wb miatt is...

(#44205) mikrofon válasza Tin_Shield (#44202) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem is értem ezt az egész "belepő tükröst ajánlani, mert ott majd megtanulja a fotózást, meg ha azzal tud, akkor majd mással is fog..." Minap volt egy trabantos példa, "ha azzal megtanul vezetni, mindent fog tudni"... Azért megnézném, hogy valaki megtanul most vezetni trabanton, aztán átül egy közép kategóriás bérautóba, bármelyik komoly autókölcsönzőnél egy reptéren.... Szerintem csak pislogna mi ez a sok gomb, hogyan indul.... Hogy autópályán miért megy olyan nehezen nagy sebességnél a sávváltás előzés (jah mert, hogy a sávtartó automatika ellenkorrigál) a technikát ugyan úgy meg kell tanulni, meg kell szokni...

A te hozzáálásoddal és azzal amit (#44200) voriae írt, értek egyet, mégpedig el kell dönteni, hogy valaki szép képeket akar egyszerűen, de jókat vagy fotózni szeretne akár hobbiból családot,vagy művészkedni vagy esetleg később pénzt keresni vele.
A kétkategóriai közül első legjobban egy pénzének megfelelő mai prémiumkompakttal jár. Míg a másik kategóriába tartozó szintén a pénzének megfelelő de normális modern cserélhető objektíves géppel jár... Azzal amit évekig tud majd használni kezdetekkor egyszerűen kap szép eredményt, aztán tud tanulni fejlődni...Miért kellene szívnia a régi elavult cuccokkal... sokkal inkább ki kell használni a lehetőségeket... Ha valaki fotózni szeretne, akkor minek nehezítse meg a saját hobbi-ját....

Jó pár évvel ezelőtt volt még jó ajánlás a belepő DSLR, mert hozott képminőségbeli javulást, extra funkciókat ... De ma már a jobb kompaktok is vagy a komolyabb ultrazoomok is hozzák az extrákat és a a jobb képminőséget... Aztán ha valakinek nem egy sötét alap kitt lencseszettje van , hanem egy normális optika fix-en a vázra szerelve gyárilag lehet eszébe se jut hogy cserélhetős gépet vegyen...

Egy ideje már nem hallottam valódi indokot egy belepő DSL dupla kitt mellet... Szerintem már az áras sem olyan jó, vagyis van jobb....

Kellene itt az ajánlóban is egy kis frissítés....

Tudom régi manuálokkal is lehet fotózni régi vázakon is ... Nem is akár hogy...

[ Szerkesztve ]

(#44206) Muerte68 válasza mikrofon (#44205) üzenetére


Muerte68
addikt

Azért a kompaktok meg az ultrazoom ok minőségét haggyuk már :U Az a kompakt ami hozza akár egy dslr minőségét az már olyan drága mint egy jobb dslr.
Egy kőkorszaki D3000-vagy 1000d-vel is bármikor külömb képet lehet lőni mint a körömpiszok szenzoros kompaktal,pláne ultrazoom-al.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44207) mikrofon válasza topikk (#44203) üzenetére


mikrofon
addikt

A kép szép, tényleg! Ráadásul az Oly e-m1 mkii nem éppen átlag szenzorral rendelkezik.

Ennek ellenére a tény:
The E-M1 II has a very fast e-shutter read out speed at about 1/60 sec to read the whole sensor (vs normal m43 of 1/30 or 1/25, and old m43 speeds of 1/15 or 1/10, or large FF sensors of 1/5 sec), but mechanical (focal plane) shutters are faster at about 1/160 to 1/320 sec.

Tehát az első és az utolsó Pixel soron látható infók között ekkor időkülönbség van...
Te esetedben az alsó és felső sorokban a kék ég van, ami statikus téma... Így nálad sokkal jobb az arány... Egyébként ki lehet próbálni mondjuk kör alakú teljes képet kitöltő tárgy gyors mozgását fotózva egyből látszik. Nem kell hozzá nagy trükk... Vagy ugyan ilyen egy csarnokvilágítás, ahol az izzókat nem az előírt időközönként cserélik, és a fényképezett terület bizonyos részei rövidebb ideig kapnak fényt mint a kiolvasási idő..... Pl: az állítható fényerejű LED világítással jól lehet kísérletezni....

[ Szerkesztve ]

(#44208) mikrofon válasza Muerte68 (#44206) üzenetére


mikrofon
addikt

RX10 melyik kategóriába tartozik?
vagy RX100?
Vagy a LX100?
és ugye lehetne még folytatni a sort.....

[ Szerkesztve ]

(#44209) Muerte68 válasza mikrofon (#44208) üzenetére


Muerte68
addikt

mennyibe kerül? 120000?-Rx10-250000?Lx 100-180000?ez nem belépőszint mint amivel összehasonlítod és egyedül az rx10-ben van akkora szenzor mint a dslr-ek ben.
És az ultrazoom-ok ban mekkora van,és melyiknek van képminősége is?
Ez a három gép amik csúcskompaktok amik szóba jöhetnek képminőséggel,és ahogy írtam nem olcsók egyáltalán.
Meg a Fuji X100f-400000-ért.
Kíváncsi vagyok mi volna a folytatás?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44210) mikrofon válasza Muerte68 (#44209) üzenetére


mikrofon
addikt

Miért szerinted mennyi egy belepő DSLR kitt?
Most hangzott el pár hsz-szel ezelőtt, hogy 150e alatt nagyon nehezen jön össze....
Azért vagy kicsivel többért igen jó kompaktott kapsz... Kár erre több szó
Egy Lx 100 össze sem hasonlítható egy belepő DSL-rel
Ráadásul az RX100 most 90e HUF...
RX100II - 150e -
RX100III is 190e HUF ez meg ugye kifejezetten jobb nézd már meg a rajta levő 24 - 70 mm f/1.8 - 2.8
optikát...
Mondjál nekem olyat ami árban jobb és tudásban is jobb ennél az RX100III-nél a DSLR-ek közül.....

Kár a ferdítés.... és erőlködés...
Kellene egy kis frissítés....

[ Szerkesztve ]

(#44211) 80hun válasza Muerte68 (#44209) üzenetére


80hun
addikt

Az RX10-ben is 1"-os szenzor van.

(#44212) mikrofon válasza 80hun (#44211) üzenetére


mikrofon
addikt

és konstans f/2.8-as ekv 24-200 optika...
Hol kap egy kezdő 260e környékén ilyen DSLR-t, mert ez a zoom ez ennyibe kerül...

[ Szerkesztve ]

(#44213) Muerte68 válasza mikrofon (#44210) üzenetére


Muerte68
addikt

az rx100-ra 120000-et írtam [link]
És a rx10-szenzorát is nagyítottam véletlenül hol a ferdítés?
Nem erőlködök vegyél kompaktot,ha olyan jó-vagy azt a szuper ultrazoom-ot amire még mindig nem láttam az épkézláb példát mit is tud,és melyik olyan jó?

80hun igen azt elnéztem :R

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44214) mikrofon válasza Muerte68 (#44213) üzenetére


mikrofon
addikt

A Sony rx10 sorozat mind és panasonic fz1000 vagy felette... Rakjál már kérlek melléjük egy egy dslr-t. Én írtam elég kompaktot te meg még egy dslr szettet sem főleg nem árral... Most te jössz...

Én nem veszek mert nem a belépő kategóriában keresgélek. Vagy elfelejtetted, hogy onnan indultunk hogy a belépő DSLR helyett van jobb kompakt....

[ Szerkesztve ]

(#44215) philoxenia válasza mikrofon (#44214) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kompakt nem fejleszthető. Ez egy. A másik a sebesség. A K10D szerintem még minden kompaktot agyonverne most is sebességben, használhatóságban, ha kicsit kiismered. Tíz éves lesz mindjárt.
Félre ne értsen senki, nem vagyok igazi fotós, csak tudom hová nyúljak, ha a zöld vonalnál nem tetszik a kép.
A Minolta Z2 ami volt előtte, nagyon jó kompakt volt, de ennyi idősen már kuka és javíthatatlan. DSLR-hez vehetsz obikat, amik húsz év múlva is obik.
Igazából kompaktot max 5-6 évre vesz az ember, egy DSLR-t meg szerintem tízre.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44216) Muerte68 válasza mikrofon (#44214) üzenetére


Muerte68
addikt

nem a gépek minőségéről van szó,hanem hogy a kompakt-és ultrazoom gépek jobbak,amiből nem tudom mire gondolsz,még mindig.Nem a csúcskompakt-ot kérdőjelezem meg hanem a kompakt-ultrazoom kategóriát.
A csúcskompakt ugyanúgy nem olcsó-de az biztos hogy van olyan mikor jobb mint a csrélhető objektíves gép-viszont a szenzor méret ugyanúgy nem mindegy,hiába fényerősebb egy objektív ha kisebb szenzorra kell a fényt kivetíteni.
Én nem fogok ezen tovább vitázni legyen igazad :R
Viszont azt azért megjegyzem hogy a cserélhető objektíves topic összefoglalóját azért frissíteni hogy a kompaktok(aminek van topicja)belekerüljenek mint jobb lehetőség hát...érdekes gondolat :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44217) topikk válasza mikrofon (#44205) üzenetére


topikk
senior tag

Nem is mondtam, hogy egyaltalan nincs rolling shutter, csak azt mondtam hogy hasznalhato. Ami azt jelenti, hogy nem veszed eszre a kepen. Persze ha 250 km/h-val robogo vonatot fotozol akkor biztosan elojon, de a Sony sem lehet sokkal kulonb ebben az esetben.

(arra valaszotam eredetileg, hogy egyedul a Sony A9 e-shutter-je hasznalhato)

(#44218) 80hun válasza topikk (#44217) üzenetére


80hun
addikt

De pont hogy az A9 az első ami különb ebben az esetben is :)

(#44219) bakosgabor57 válasza 80hun (#44218) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Lassan ott vagyunk, hogy az e-zár használhatatlan. Pedig szerintem a mindennapos használat során fotóra az esetek 99%-ban nagyon is jól használható. Videóban nyilván problémásabb.

[ Szerkesztve ]

(#44220) 80hun válasza bakosgabor57 (#44219) üzenetére


80hun
addikt

Senki nem mondta hogy használhatatlan csak kompromisszumos. :)

[ Szerkesztve ]

(#44221) #31733248 válasza topikk (#44203) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ott van a képeden a probléma, de nem feltűnő mértékben:

(#44222) MrChris válasza #31733248 (#44221) üzenetére


MrChris
nagyúr

Már az furcsa, hogy 14mp-es kép és 490kb! 2mp-es képeknek is sovány. Itt valami nem kerek, tiszta artifact az egész, meg maszk hatás a ludak peremén, a kék is blokkos. Maguk a madarak kinagyítva már nem olyan egyértelműen mozdulat mentes. Ettől persze az e-zár még olyan amilyen, vannak helyzetek amikben jól használható, pl észrevétlen fotózásnál. Vagy mikor pózolnak a gyerekek ('felnőttek' is), ha hallják a kattanást azonnal szaladnak (sorozat kizárva), hogy megnézzék, így ezt e-zárral csak akkor teszik mikor mondom, hogy ok.

(#44223) kutga


kutga
nagyúr

Milc topik van valahol?

Let the Zone take me if I am.

(#44224) zolko74 válasza kutga (#44223) üzenetére


zolko74
tag

Nikon D7000-ről van értelme váltani? Maradnék a Nikon vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#44225) Zeze94 válasza MrChris (#44198) üzenetére


Zeze94
tag

Mondjuk a nagy kijelző nem hátrány, ha sokan fogjuk használni. Sokszor megesett már, hogy kölcsönkérték valamelyik akción a gépet, és amikor odaadtam nekik, csak néztek rám nagy szemekkel, hogy mi van, miért nem látják, amit fényképezni fognak? Aztán, amikor mondtam, hogy nézzen bele a lukba ott fenn, akkor jött, hogy jaaaaaaj, ahaaa! Azt hiszem mi már a telefonnal a kezében felnőtt nemzedék vagyunk.

Való igaz, hogy a belépő kategóriát erre találták ki, nekünk is erre lett véve még régen a muternak egy alap tükrös Oly, de őt nem fogta meg a dolog, mert nagy, nehéz, macerás, sokat kell állíthatjuk. Engem annál inkább magával ragadott... :) Csak az kár, hogy igazán annyit nem fejlődtem, amennyit szerettem volna. Valahogy sose tudom igazán hol kezdjek neki...

#44199 Throme: Az részemről nem baj, ha a kis Pana rawozós, mostanság nekiálltam szórakozni a RAW képekkel Lightroomban amúgy is, és ámulatba ejtett, hogy mennyivel többet ki lehet hozni végeredményképp az egészből. Pedig csak, ahogy a fényképezésben is, inkább lelkes próbálkozó vagyok, egyszer láttam valakit, ahogy csinálja, és ez lett belőle... :) A színhelyes monitor is megvan valamennyire egy gyárilag kalibrált Dell személyében(tudom, nem egy maximalizmusra törekedő, profin kalibrált cucc, de addig még nem jutottam el). Itt inkább az a baj, hogy, ha fél év múlva befejezem a sulit, akkor ennyit szöszmötölni már senki sem fog vele utánam. Ahogy mondtad, elkattintják a képet, és mehet is fel a Fészbukra.

#44201 Muterte68: köszi a tippet! :)
...no meg mindenki másnak is!

Amúgy lehet, hogy feljebb lehet tolni még a keretet(100-200EURról van kb szó), mivel az egyéb pályázandó eszközökről kiderült, hogy lehet az olcsóbb is, mint, amit elsőre gondoltunk. Ha ezt a fennmaradó pénzösszeget sikerül a fényképezőre fordítani... Hát akkor istenkirály vagyok :D khm, vagyis akarom mondani, akkor nagyon boldog leszek. Majd szólok, mit sikerült kidumálnom :)

(#44226) philoxenia válasza kutga (#44223) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

MFT topik van.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44227) Throme válasza Zeze94 (#44225) üzenetére


Throme
veterán

"mert nagy, nehéz, macerás, sokat kell állíthatjuk"
Az első kettő egy szubjektív dolog, de sokat nem kell állítgatni, ha berakod auto módba, vagy valamelyik előre programozott (tájkép, naplemente, akármi....) módba.
Erre való a belépő, és innen nézve nem fapad. Simán lehet vele jó képeket lőni, csak egy itteni fórumon az auto mód használata skandalum, de vessen magára az, aki az itteni igényeknek akar megfelelni :P
Persze "muternak" egyszerűbb kézbe venni egy telót, vagy egy kicsi milcet, nekik nem is szoktak tükrös gépeket ajánlani.

(#44228) Rapid136 válasza kutga (#44223) üzenetére


Rapid136
őstag

Meg Sony MILC.
Csak tükörnélkülinek nincs igazán értelme valószínűleg.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44229) Muerte68 válasza kutga (#44223) üzenetére


Muerte68
addikt

Meg Fuji is :K [link]
Minden tipusnak van de külön milc-nincs :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44230) #86322688 válasza csacsi77 (#44154) üzenetére


#86322688
törölt tag

"...A felsoroltak közül a Nikon D3200-nak van messze a legjobb szenzora.
....régi, még filmre fejlesztett optikák, amik ha működnek is digitális vázakon, akkor sem nyújtanak csúcsteljesítményt."

Ezt a zagyvaságot egyedül sikerült leírnod vagy segítettek ? :C

(#44231) itouchfan válasza #86322688 (#44230) üzenetére


itouchfan
senior tag

mostmár mindegy, mert vettem egy D3200-ast, és elengedtem a Canonokat :B bár amennyiért, és amilyen szinte vadi új állapotban ezt a vázat sikerült kifogni, nem hiszem, hogy dönthettem volna jobban :B de majd az élet eldönti :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#44232) 80hun válasza #86322688 (#44230) üzenetére


80hun
addikt

(#44233) philoxenia válasza 80hun (#44232) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért ez nem teljesen van így... az 1fok és a179 fok is szög.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44234) csacsi77 válasza #86322688 (#44230) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem, segítettek.
Például Ropi összefoglalója.
Neked mi erről a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#44235) MrChris válasza 80hun (#44232) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebből az elgondolásból következne, hogy a filmes obik jó része rosszul működne szenzorral, de csak elvétve lehet ilyen, különben tömegével lennének listázva az emiatt kerülendő obik. A gyakorlat is cáfolja ezt. Nagy reneszánsza van az A7 szérián a régi manuál optikáknak (de a Canon ff-n is), ami éles ellentétben áll egy ilyen általánosításnak. Kroppos szenzoron meg végképp nincs is jelentősége.
Az OM sorom nagyon jól működik A7-en, még a 24mm-es is, de még a nagyon rövid bázistávú m39-es optikák is. Tehát elméletileg ez jól hangzik, de megoldották a problémát jobb mikrolencsékkel, vékonyabb réteg közökkel és nagyobb helykihasználású fotodiódákkal. Szerintem ezekkel ti is tisztában vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#44236) Rapid136 válasza csacsi77 (#44234) üzenetére


Rapid136
őstag

Bő 3 éve használok Minolta és egy halom más obit az A7-en, Adaptallos zoomot szinházi fotózásra és most kell megtudnom hogy szar?
:))
Na jó annyi igaz a sztoriból hogy az extrém nagylátók valóban nem tökéletesek, a Minolta 2,8/20mm hagyott kivánnivalót maga után és az Adaptall 17-es is. De ennek ellenére azért használhatóak voltak.
Viszont a távmérős Voigtlander 15-ös a rövid bázistáv ellenére is éles nyitva a széleken.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44237) #86322688 válasza csacsi77 (#44234) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ropit tisztelem a tapasztalata miatt, sokat tanulok tőle én is.

A d3200-as helyett felsőbb kategóriát választottam volna, bár nikonom soha nem volt és nem is lesz...de van kettő a családban, és 5000-es szériák, nincsenek megelégedve bár ez relatív...a manuális obikkal volt szerencsém jó sokkal, nem tudom kinek mi a csúcs, de nagyon sok jó optika van amibe nem igazán lehet belekötni, Jupiterek, Zeissek stb...alap optikába egyik dslr sem tudja hozni az elvárt élességet ezekhez képest, ez viszont biztos.

A másik, hogy micro adjustment nélkül soha többet nem veszek dslr-t, kínlódtam eleget.

(#44238) 80hun válasza MrChris (#44235) üzenetére


80hun
addikt

Fotózz egyet vele A7-en és utána filmesen.
Szkenneld be profi módon és vesd össze a kettőt.

Nem használhatatlanok ezt senki nem mondta de tény hogy a digitre normálisan megtervezett obik jobbak a régi manuálóknál v. analóg obiknál.

Annó még a minolta is újratervezett pár AF-es obit ezek voltak a D jelölésűek.

(#44239) philoxenia válasza 80hun (#44238) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Válasszuk ketté azért a dolgot. Lágyabb nekem a K10D-n kicsit a manuálobis eredmény, de teljesen megfelelő bizonyos méretig. Nyilván cropos váz, de a vonalélességet pl. ez nem befolyásolja. Amatőr felhasználásra szerintem nagyon jók, meg tudni kell mire is akarod használni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44240) itouchfan válasza #86322688 (#44237) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én a legszívesebben nem is 5x00 szériát, hanem egyből D750-t vettem volna... ;) csak sajnos 19 évesen az embernek vannak anyagi korlátai, pedig az egyetem mellett dolgozom is valamicskét. És igen, tudtam volna tovább gyűjtögetni erre, de inkább szeretnék ezen a nyáron is külföldre utazni a barátaimmal, vagy moziba menni a barátnőmmel (se csaj, se jó film nincsen de ez részletkérdés :DD ;] ). Szóval inkább tanulok én, és megpróbálom ebből a gépből kihozni a maximumot, mert azért láttunk már ezzel a vázzal is kiváló képeket, szvsz.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#44241) csacsi77 válasza #86322688 (#44237) üzenetére


csacsi77
senior tag

Azért azt vegyük figyelembe, hogy mi volt a kérdés. Ha jól emlékszem az. hogy vegyen Nikon D3200-at vagy Canon 1200D-t és használja a régi, megmaradt EF-es obikat rá.
Akkor te vagy más mit ajánlott volna? Szerintem a Nikon D3200 egy AF-P 18-55-el remek választás. Kiváló szenzor, kezdésre a kit is megteszi és majd eldönti, hogy hogyan tovább. Vagy vegyen egy elavult Canon 1200D-t és használja egy 35-70 obival? Akkor melyik a jobb páros?

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#44242) PuMbA válasza itouchfan (#44240) üzenetére


PuMbA
titán

Több esetben felesleges drága gépért rohangálni. Egy olcsó gép jó optikával sokszor jobb eredményt ad, mint egy drága gép olcsó optikával: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#44243) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok szeretnék tanácsot kérni,hogy a két gép közül melyik lenne jobb választás.
Panasonic GH2 vagy Panasonic G5.
A pro és kontra érveket előre is köszönöm.

(#44244) jjeahh válasza barrasz (#44243) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Videóra én a gh2-őt venném és meghekkelném, fotóra inkább a g5. Bár a gh2-nek van még pár vonzó tulajdonsága a videón kívül, pl. a több dedikált kezelőszerv, multiaszpi szenzor...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44245) barrasz válasza jjeahh (#44244) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm szépen a tanácsodat.

(#44246) 80hun válasza philoxenia (#44239) üzenetére


80hun
addikt

Persze hogy jók :)
Nekem is van még elég sok manuálom is. Meg ugye soknak a képi válága is nagyon redben van.

Meg ugye a pikszelkukkolásról is leszokik idővel az ember :D

(#44247) mikrofon


mikrofon
addikt

Egy újabb "áldozat"... ...

Lehet gondolkodni miért mondják itt is egyre többen, a sok szájhős ellenére, hogy ....

Most éppen úgy sincs szájkarate itt a topikban....

[ Szerkesztve ]

(#44248) Muerte68 válasza mikrofon (#44247) üzenetére


Muerte68
addikt

Nincs ebben meglepő,sokan váltanak a profik közül-sőt egyre több Fuji-t is látok a hivatalos fotósoknál tv-ben újságban.
Ha nem kell a nagyon gyors fókusz-vagy a nagytelék-ott teljesen megfelelőek.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44249) itouchfan válasza Muerte68 (#44248) üzenetére


itouchfan
senior tag

Fujiból mi? X-T1, X-T2, X-Pro2?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#44250) Muerte68 válasza itouchfan (#44249) üzenetére


Muerte68
addikt

T2-őt már láttam-valószínű pro2-is volt de volt hogy csak a fuji emblémát láttam a gép tetején mikor ráközelítettek.
Én olyan buggyant vagyok hogy nézni szoktam mivel fotóznak,forma1-en riportoknál ism... :D Páran már hülyének néztek e miatt :DDD

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.