Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) szilu7 válasza Neck (#44650) üzenetére


szilu7
senior tag

Látszólag úgy néz ki, mintha egy dologról menne a vita, de igazából kettőről.
Ha csak a jpeg színekről beszélünk, akkor alapvetően egyetértek.
De a jpeg motor nem csak erről szól, amit nyilván az itteni törzsgárdának nem kéne nagyon magyarázni, de mégis keveredik folyamatosan a két fogalom.
Zajszűrés, élesítés, kontraszt, dinamika, tömörítés. Azért ezekben már lehet objektív különbség, főleg, ha megnézzük, hogy mekkora teret enged a váz ezek állításában. Azzal egyetértek, hogy nem szabad színek tekintetében kinyilatkoztatni, de a jpeg motort általában nem zárnám ki. Fogadjuk el, hogy a felhasználók egy részének fontos, hogy milyen minőségű jpeg-et lehet kihozni a vázból, mert nem akar/tud utómunkázni.

(#44652) mikrofon válasza szilu7 (#44651) üzenetére


mikrofon
addikt

DE akkor már nem csak jpeg motor hanem, hanem RAW motor is!
Vagy mégsem!

Pl:

Nikon D850-ben a RAW jó nagy méretű a 36MPx miatt: de van tömörítetlen, veszteségmentes tömörítés és veszteséges tömörítés. Ezzel szemben a Sony A7RII és A7RIII RAW-jai is brutálisan nagyok, de ott csak tömörítetten és Veszteségesen tömörített van.

Akinek ilyen nagy fájlokat készít a gépe és ezekkel kell dolgoznia, tárolnia, azok tudják mennyire jó a Nikon veszteségmentesen tömörített fájljait használni. Ennek ellenére mégsem ez lesz a döntő a Nikon d850 és Sony A7RIII csúcskamerák között... Jah és nem is az ár mert hasonlóan drága....

Ráadásul ezen a szinten a Nikonról Sony-ra váltók esetén ez igen fájó pont a profiknak, mégis váltanak ennek ellenére....

[ Szerkesztve ]

(#44653) 80hun válasza mikrofon (#44652) üzenetére


80hun
addikt

Itt egy teszt a sony rawról.

(#44654) Neck válasza szilu7 (#44651) üzenetére


Neck
veterán

Rendben, akkor aki JPG alapján szeretne egyik vázat ajánlani a másik ellenében, az állítson fel egy rangsort objektív módon az általad leírt szempontok alapján a JPGk között tesztek / összemérhető adatok segítségével, úgy, hogy konszenzus van mögötte. Tegyétek be az összefoglalóba, és hivatkozzunk rá.
Kíváncsian várom.
Ha meg tudsz győzni tények alapján, én is elfogadom, és figyelembe fogom venni, ha gépet ajánlok / új vázat vásárolok.

:R

Ja, és szeretném jelezni, hogy az olyan tesztek, hogy "Jóska elé odatettünk 10 képet, ő sorbarendezte, emiatt A jobb mint B" típusú tesztek evidens módon csak Jóska magánvéleményét tükrözik. :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44655) szilu7 válasza mikrofon (#44652) üzenetére


szilu7
senior tag

De hol itt a gond? Igen, az is egy paramétere a két gépnek. Egy profi biztosan ezt is fogja mérlegelni, még ha nem is ez lesz a döntő szempont. Megnézi milyen a tömörített raw-ja a Sonynak a tömörítetlenhez képest, mennyibe kerül a winchester, meg a memóriakártya stb. Megnézi az összes többi paramétert, aztán ha a többi paraméterben számára előnyösebb a Sony, mint a Nikon, akkor azt választja.
Én sem azt írtam, hogy kizárólag a jpeg motor a fontos, csak próbáltam rávilágítani a kérdésre más nézőpontból. Az amatőröknek hadd számítson már, hogy milyen fotó jön ki egy fényképezőgépből, anélkül, hogy tudná mi az a raw, meg utómunka. Nem kizárólag ez alapján kell választani, de mint írtam a felhasználók egy jó részénél érdekes lehet. Például nálam is szempont volt. Próbáljunk már meg nem burokban élni és elképzelni, hogy másnak nem az a hobbija, hogy órákat baszogassa pofozgassa a fotóit LR-ban. Csak szeretne kicsit próbálkozni a mobilfotózáson túli világban.
Nem akarom tovább ragozni a témát és remélem, hogy senkinek a lelkébe nem sikerült belegázolnom, részemről lezártam. Az biztos, hogy egy igénytelen, balfék jpeg shooter biztosan követni fogja továbbra is ezt a topikot. :B (Mentségemre szóljon, hogy a kamera raw konverterében néha állítok utólag WB-t és filmszimulációt.) :DDD
Neck: Az a baj, hogy valaki már beletrollkodta az összefoglalóba ezt a hülyeséget: :)
"A JPG fájlok képminősége nagyban függ az adott gép JPG feldolgozó rendszerétől, egy raw-ban igen jó képminőséggel büszkélkedő gép is produkálhat a konkurenciájánál rosszabb képeket JPG-ben és fordítva, gépvázon belül értve ezt. Természetesen külső programmal egy jó RAW képből csodás JPG is kreálható némi tudással.

Érdemes tehát vásárlás előtt az adott gép JPG feldolgozó algoritmusának képességeiről tájékozódni - természetesen amennyiben ez fontos szempont számunkra és JPG-ben is szeretnénk használni a gépet extra utómunka nélkül. "

[ Szerkesztve ]

(#44656) Neck válasza szilu7 (#44655) üzenetére


Neck
veterán

Nagyon sokan lőnek JPG-be, ezzel nincs semmi baj. Csak az, ami az egyik embernek must have, amiatt egy másik eladja a gépet...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44657) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Sziasztok ! Segítséget kérnék!
Feleségemnek szeretnénk mindenes fényképezőt vásárolni. Súly és méret miatt elsősorban MILC jönne szóba.
Témát főleg a három éves kislányunk és a folyton vicces mopsz kutyusunk képezné. Főleg fényképezés, kissebb részben videózás lenne az elképzelés.
Sony A5100 jelenleg a kiszemelt, esetleg valami más ötlet a 150 ezres ársávból ?
Netalántán valami akció, pénzvisszafizetés, kedvező (akár külföldi) ajánlat ?
Köszönöm előre is!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#44658) Neck válasza meridaharcos (#44657) üzenetére


Neck
veterán

Ennyiért inkább használt A6000, vagy egész kicsivel többért újonnan is elérhető. Sokkal fejlettebb, mint az A5100, méretben meg ugyanakkora.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44659) meridaharcos válasza Neck (#44658) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm, nézem.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#44660) wms válasza meridaharcos (#44657) üzenetére


wms
senior tag

Az A6000-el jobban járnátok :K

(#44661) meridaharcos válasza wms (#44660) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Neked is köszi ! Alakulunk... :D

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#44662) mikrofon válasza 80hun (#44653) üzenetére


mikrofon
addikt

Az alapján egész jó a tömörítés és amúgy is, meg mindenhogy.
Ezért azt javasolják több helyen, hogy a felhasználó használja, úgy, hogy akkor kapcsol csak tömörítetlenbe, ha széles a dinamikai tartomány... Tehát sok az árnyék és a napsütés. Tehát egyszerre van jelen kiégett és bebukott terület...
Sajnos ez a linkelt tesztből hiányzik....

[ Szerkesztve ]

(#44663) mikrofon válasza meridaharcos (#44657) üzenetére


mikrofon
addikt

Kicsit idegen itt, DE!

biztos kell a MILC mármint a cserélhető objektív. Szeretnétek több lencsét venni és cserélgetni?
A sony-nak elég jó az RX100-as szériája. Használtból pedig már nem csak az első kettő kiadás fér bele, hanem a harmadik negyedi is.... És ezek azért elég jók.

A Panasonic lx100-ra is nézz rá....

[ Szerkesztve ]

(#44664) KawaBazsy válasza muranyig (#44643) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Igen, előzőleg egy Fuji bridge gépem volt 10 évig, optikai stabi nélkül. Meg kellett tanulnom stabilan tartani a gépet. :-) A Sony A6000 kitobijának stabija meg nagyon jó, simán le tudok menni záridőben 1/10-ig is. Videón is hibátlan sztem.

(#44665) meridaharcos válasza mikrofon (#44663) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm, ezt is megfontolom!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#44666) 80hun válasza meridaharcos (#44659) üzenetére


80hun
addikt

Annyi hogy ha jól látom most épp nem akciós de gyakran akciózzák az A6000L-t 160e-ért.

(#44667) tvamos válasza Tin_Shield (#44648) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezert szeretem a N1-et. Van PDAF, es hasznalja is. Nem lassu...
Nekem megfelenek a jpegjei is.

Oke... lehet, (jo-jo, biztos...) hogy az utolso szerias RX100 jobb a N1J5-nel.
De arra meg nincs 70-300-as obi.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#44668) mikrofon válasza tvamos (#44667) üzenetére


mikrofon
addikt

valóban jó az a kis nikon családi fotózásra is, de fényerőben az rx100-ak jobbak.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#44669) tvamos válasza mikrofon (#44668) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Sony-rol nem lehet az obit levenni, es igy azert nem olyan univerzalis.
A vegeredmeny szempontjabol, (fenyero/iso,) en ugy tudom, hogy csak a legujabb Sony jobb nala.
Viszont sebessegben nagyon ott van a N1, szerintem gyorsabb az RX100-nal. (De ez is csak szubjektiv... mert szerintem van igy.) Sok DSLR/obi kombot megszegyenit... az tuti.

Persze, ha bokeh-buzulni kell, akkor ugyis FF kell, oda nem eleg a Sony fenyereje.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#44671) Neck válasza KawaBazsy (#44664) üzenetére


Neck
veterán

Ezt megerősíteném. Fotóztam vele hosszú záridejű vízesést, egész hosszú záridővel, és a kis "lefújjogott" kitobi kiváló partner volt, nagyon jó az OSS.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44672) bongeszo válasza Neck (#44658) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Nem pont az ellenkezője? Mintha belül ugyan az lenne a kettő, csak az 5100 kisebb és érintőkijelzős.
Fél éve kerestem én is gépet és ez miatt az a5100 eggyel jobban tetszett volna videózáshoz...

(#44673) Muerte68 válasza bongeszo (#44672) üzenetére


Muerte68
addikt

De igen a 6000 meg az 5100 belseje egyforma

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44674) muranyig válasza KawaBazsy (#44664) üzenetére


muranyig
tag

Nekem nem jött be pl. iphone 7 jobban stabilizál... és az egy telefon

(#44675) bigsee


bigsee
addikt

Nemrég ajánlott itt valaki megbízható Ebay-es, vagy Amazonos eladót, aki micro sd-t árul. Vagy itt, vagy más topikban, már nem tudom. Megvan valakinek?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#44676) Muerte68 válasza bigsee (#44675) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]-topic

[link]-eladó

[link]-ebay ugyanaz :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44677) bigsee válasza Muerte68 (#44676) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi, ez az! :))

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#44678) MrChris válasza KawaBazsy (#44664) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt meg a Pana szenzorstabija tudja akár szódásüveggel is: :DDD
Görkori
Ezt meg egy fadarabra csavarozva két végén biciklifogantyú segítségével a fogás érdekében, amolyan
házirig.
Fotózásban 1sec körül van a határ utána úgy tapasztaltam bemozdítja a stabilizátor a szenzort.

[ Szerkesztve ]

(#44679) muranyig válasza MrChris (#44678) üzenetére


muranyig
tag

A görkorisat milyen beállításokkal csináltad?

(#44680) 80hun válasza muranyig (#44674) üzenetére


80hun
addikt

Szoftveres stabit ráengethetsz bármelyik videóra utólag.

(#44681) MrChris válasza muranyig (#44679) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez jó kérdés, mert már nem emlékszem rá. Bár sok varia nincs, vagy stabi, vagy még e-stabi. Meg persze némi gyakorlás, mintha egy steadicamet szeretnél imitálni. Ha még rádobok a görkorisra egy Mercallit akkor már egész gimbalos lesz. Persze a 4k croppol, az e-stabi croppol és a Mercalli is, de azért még elég használható képterület marad.

80hun: A szoftverstabi ilyet nem tud 'kiszedni', évekig használtam a Meracllit és Warpot. Egyrészt keletkeznek nagyobb berezdülések amik benne maradnak, még IS-el is, másrészt a remegés miatt rollingol amit szintén nem lehet teljesen eltávolítani, harmadrészt a záridő függvényében elmosódnak a képkockák úgy mint fotónál, amivel végképp nem lehet mit kezdeni.

(#44682) KawaBazsy válasza MrChris (#44678) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jó, hát szenzorstabira nekem is fáj a fogam, főleg, h csak a kitobim stabis. :-) De akkor is az a véleményem, h jól működik, nem értem, h olvtársunknak miért remeg annyira.

(#44683) muranyig válasza MrChris (#44681) üzenetére


muranyig
tag

Köszi, úgy értettem, hogy AFS, AFC, vagy MF?

(#44684) MrChris válasza muranyig (#44683) üzenetére


MrChris
nagyúr

AFS, elején egyszer fókuszálhattam. A folyamatos fókusz ki van kapcsolva. Valós élethelyzetben nekem ez a fókuszos dolog nem jelentett problémát, főképp kitobinál. Játszótéren nappal szűk a rekesz és több méterre van a gyerek kb minden éles. Persze szobában 25-össel tág rekeszen más a helyzet, egyszer fél méterre aztán háromra van a gyerek. Mivel tudom, hogy AFS ezért gombot nyomok és a maga tempójában fókuszál. Ami nem olyan gyors mint a Sonynál. Mostanában kezdtem használni az arcfelismerést videóhoz, szintén nem követőben, nem folyamatossan. Vegyes a tapasztalatom, valszeg nem lesz a barátom, mert elkapja a terület kijelölést.

(#44685) muranyig válasza MrChris (#44684) üzenetére


muranyig
tag

Köszi!

(#44686) bump3r111


bump3r111
tag

Hali! 200-ig milyen gép ajánlott ami best-buy? Kihajtható kijelző ami kötelező elem. Canon 77D-t nézegetem, van vetélytársa ebben a kategóriában? Kösz!!

(#44687) 80hun válasza bump3r111 (#44686) üzenetére


80hun
addikt

Videó a cél?

(#44688) Rapid136 válasza bump3r111 (#44686) üzenetére


Rapid136
őstag

Ajánlanám az összefoglaló kinyitását :)
Ha lenne bestbuy akkor nem vitáznánk napok, hetek óta ezen a fórumon...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44689) csacsi77 válasza bump3r111 (#44686) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az is kérdés, hogy elég-e a dönthető vagy mindenképpen kihajtható kell-e?
Videózni akarsz-e vele?
Cserélgetni fogsz vagy megelégszel egy objektívvel?

Öreg fater megoldja!!!!

(#44690) mazsi70 válasza Rapid136 (#44688) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha lenne bestbuy...

Szerencsére van miből válogatni ! :K

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#44691) philoxenia válasza bump3r111 (#44686) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mármint 200-nál olcsóbb ne legyen? A 77D váz már negyedével drágább.... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44692) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hali

Utazáshoz szeretnék DSLR gépet vásárolni. A Canon EOS 700D méretében keresek valamit mert azt láttam olyan pont ideálisan kézre állónak.

Árban olyan 100-150-200k körülre gondoltam. Nem vagyok profi fotós nem is szeretnék az lenni, a mobilomat szeretném kiváltani vele. Nem full frame-s gép kell, de azért lehessen jó képeket lőni vele.

Tud valaki ajánlani valamit?

I'm gangsta!

(#44693) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Követem jó pár hónapja a topikot, az már biztos hogy milcet fogok venni de még nem dőlt el melyik pontosan..
Igazából az nem kérdés hogy fénykép szempontból kivaltja a mobilt, viszont a videó képességre is kíváncsi lennék..Visszaneztem pár videót amit mobillal csináltam pl most karácsonykor, beltérben lampafenynel, Uhd-ből konvertalva full hd -re és megkell mondjam nagyjából elégedett vagyok a minőséggel. (galaxy s7)
Ugyanilyen felhasználás mellett lenne szükségem egy jó minőségben felvevő milcre.. Lakásban, tornateremben lenne a videók 80%a felveve. Mivel viszonylag sokat fotozom is az se mindegy milyen de amint mondtam szerintem bármelyik apsc milc köröket ver az összes mobilra.
Eleinte Panasonic lx 100 volt a kiszemelt de mostmár abszolút a milceket nézem a sonykat főleg, 5000,5100,6000.Szinte biztos hogy később objektíveket is vásárolnék.
Szóval a kérdésem csak annyi hogy tudnak e vajon a fentebb felsoroltak sokkal jobb videót készíteni mint egy mai Samsung csucstelo?

(#44694) Falovas válasza monroe8609 (#44693) üzenetére


Falovas
aktív tag

Na ez engem is érdekelni fog... :O

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#44695) jjeahh válasza monroe8609 (#44693) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A videó élessége-részletessége a felsorolt sonykkal tuti nem lesz jobb, viszont minden más igen... Ha képélességben is előrelépést akarsz, akkor valamilyen 4k-s pana milc, de ott az af lesz visszalépés.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44696) KawaBazsy válasza monroe8609 (#44693) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Bár nekem csak S4 mini van, s én is elégedett vagyok a videós teljesítménnyel, az A6000 videoja azért láthatóan jobb. S fejleszthető is, komolyabb objaktívvel (pl 18-105G), bár a kitobival is elégedett vagyok videora. Ha meg a legfullabb minőség kell, akkor le lehet tölteni tömörítetlen formátumban is az anyagot..

(#44697) monroe8609 válasza jjeahh (#44695) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Hogy érted hogy a reszletessegen kívül minden más jobb lesz? Miket kell érteni a többi alatt?
Panasonic? 4k? Nem tudom valóban szükségem van e rá.. Mindjárt utánanézek hol kezdődnek a 4k-s panak

(#44698) Neck válasza Muerte68 (#44673) üzenetére


Neck
veterán

Igen, teljesen egyforma, azért tud burst-ben az A6000 11fps-t, +EVF, plusz vakusaru, stb.

Igen, nagyobb az A6000, de nagyságrendileg nincs nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44699) jjeahh válasza monroe8609 (#44697) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sokkal nagyobb a szenzor, így pl. a dinamika fényévekkel jobb lesz panával és sonyval egyaránt, gyenge fényben szintén nagy előrelépés lesz és a dof-al való játék.. nos az teljesen más világ :D . Bár videónál az be is zavarhat, mert szűk dof-al (értsd: elmosott háttér) hamar kieshet a téma az éleségi síkból és az autofókusznak nehezebb a dolga.
Olcsó 4k pana: gx80.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44700) Muerte68 válasza Neck (#44698) üzenetére


Muerte68
addikt

ne forgasd ki amit mondtam a belsejét mondtam nem az EVF-et meg vakusarut az kívül van. :U
Az 5100-meg tapiképernyős-nem azt mondtam hogy a kettő ugyanaz hanem hogy a benne levő szenzor ilyesmi+kisebb és túlárazott :)
Ne legyél Econ :N
Azért mert vettél egy A6000-et még nem te leszel a mindenttudó-és mindent jobban tudó,vannak itt sokkal jobb fotósok profik tapasztaltabbak hozzáértőbbek(nem én)
Ti ketten econ-al mindent elkövettek nehogy nyugalom legyen a topicban mindig kell valami okosságot bedobni :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.