Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Rapid136 válasza MineFox54 (#43148) üzenetére


Rapid136
őstag

Crop? Az mi?
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43152) MineFox54 válasza Rapid136 (#43151) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem teljesen értem...
Mondod ezt FF-ről lenézően (ezt sejteti a smiley), vagy benéztem :D

(#43153) SkyLine3000 válasza Rapid136 (#43151) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Crop kivágás -> Mekkora egy adott érzékelő a 36x24mm-es (full frame) kockához képest.
Persze, ha komoly a kérdés... :) Nyilván nem.

[ Szerkesztve ]

(#43154) Rapid136 válasza MineFox54 (#43152) üzenetére


Rapid136
őstag

Ott a posztomban a válasz :-)
bő három éve A7-et használok manuális obikkal, idén vettem az első AF obimat...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43155) MineFox54 válasza Rapid136 (#43154) üzenetére


MineFox54
őstag

Látom, nem vagyok hülye, de ettől azért még nem lett volna teljesen egyértelmű... Mindegy.

(#43156) Rapid136 válasza MineFox54 (#43155) üzenetére


Rapid136
őstag

Igazából arra próbáltam reagálni hogy nem feltétlenül jár együtt a Sonyval a crop.
Egy uj A6000 kit árát megtoldva már elérhető a 7-es váz és azzal kompromisszummentesen lehet manuálozni. Én mondjuk használtam filmes vázat korábban, csak néhányan azt gondolják hogy a manuálozás a bölcsek köve. Vesznek egy MILC-et és majd olcsón megússzák a fotózást a régi obikkkal. Tudod hányszor jöttek az m42 fórumba olcsó 20mm alatti nagylátót keresni? Mikor a 24-es is ritka madár...
Az APS-C vázhoz olcsóbb a Sigma 19-es, mint bármely manuális 20-as amit leginkább csak a nagy márkák gyártottak. Sőt igazából a 30-as helyett se használnék manuális 28-ast...
Értem hogy érted, de ezt a fórumot sokan olvassák még, ha csak egy ember is megértette ebből hogy miről vitatkozunk, már megérte leirni :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43157) Muerte68 válasza Rapid136 (#43156) üzenetére


Muerte68
addikt

Az egészben csak annyi a bökkenő hogy 100000ft a keret a vázra erre rákínálsz egy A7 et ami nagyon nem annyi.
A többi stimmel ;)

Olcsó FF XE1+focal reducer-50+40.
Vagy Xe2-X10-reducer nélkül croppal ugyan de jobb mint a m4/3-felezése.
Vagy ahogy írtam EM10-vázstabival-de nagyobb croppal.
Ezek biztos beleférnek-az Oly mellé még vehet kit obit ennyiért ha mégsem akar mindig manuálozni :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43158) KawaBazsy válasza Muerte68 (#43157) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ezek a focal reducerek azért rontanak a képminőségen is, nem?

(#43159) Muerte68 válasza KawaBazsy (#43158) üzenetére


Muerte68
addikt

valamilyen szinten a széleken valószínűleg a közepén viszont javít-de nagyon objektív függő melyiken mennyit és hogy.Elvileg minél nagyobb a gyutáv annál jobban észrevehető a külömbség,ráadásul 1fényértéket javít is.
Nem egy eredeti FF szintje biztos de olcsóbb és hobbi szinten teljesen jó.
Én Camdioxot használok és a lensturbó jobb annál is.

Ez szinte módosítatlan kép pld.

Ez kicsit utómunkázott vágott-mindkettő teljesen nyitva.

Ez rekeszelve kicsit vágva-csak tesztkép :) Mind Jupiter 9 80/2 mc-obival.

Szerintem elfogadható képeket lehet csinálni vele

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43160) KawaBazsy válasza Muerte68 (#43159) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem az 55-ös Takumar után a 135-ös CZJ jön, s egy ilyen cuccot az utóbbi elé csavarva lenne gyútávom a kettő között is. :-) De úgy viszont nem kéne, ha lerontja az üveg tű élességét.

(#43161) 80hun válasza KawaBazsy (#43160) üzenetére


80hun
addikt

Középen még hozni is szokott a konyhára. :)
Viszont hoz 1FÉ-et, és kb megkapod a FF látószögét és mosodáját apsc-n .

A széleket meg kár nézegetni mert tájképre még a natív objektív is kényes téma sokszor a széleken. :)

(#43162) Rapid136 válasza Muerte68 (#43157) üzenetére


Rapid136
őstag

Tévedések elkerülés végett csak annyit írtam hogy kis érzékelővel korlátozottabb a manuálozás.
Aztán ebből jött a crop, meg a Sony a képbe, egyiket se én hoztam fel :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43163) Muerte68 válasza Rapid136 (#43162) üzenetére


Muerte68
addikt

Azt írtam hogy a gép árán kívül a többivel egyetértek:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43164) kornel1987


kornel1987
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, jó olvasni a sok információt, remélem nem baj, hogy nem írok minden hozzászólásra vissza, így összegezném. Most egy picit feljebb toltam a keretet,Sony a6000 és Olympus em-10 között vacillálok.

Olympus: tetszik, hogy van vázstabilizátor, ha jól gondolom,nem kelle hozzá vázstabis objektív; élénk színek.
A6000: jobb teszteredmények, pdaf fókusz, APS-C szenzor. Szerintetek melyiket válasszam?

Manuális objektívből először egy Helios 44-re gondoltam. Milyen obikat érdemes beszerezni (tudom ez távolságok, témák függvénye)?
Előre is köszi.

(#43165) #31733248 válasza kornel1987 (#43164) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én az A6000 mellett döntöttem, itt találsz róla egy általam írt, fontos ismereteket összefoglaló írást.

(#43166) Royo85 válasza kornel1987 (#43164) üzenetére


Royo85
tag

"Olympus: tetszik, hogy van vázstabilizátor, ha jól gondolom,nem kelle hozzá vázstabis objektív; élénk színek."
A váz stabi minden lencsével működik, legyen az M42, Minolta MD vagy Olympus OM!
Az Olympus jpeg motorja nagyon jó.

(#43167) Totheground


Totheground
addikt

Sony a6300-al kapcsolatban tapasztalata? Leginkabb termeszet (tajkep, emberek es allatok nelkul) illetve ejszakai fotozasra hasznalnam.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#43168) Tin_Shield válasza kornel1987 (#43164) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Általános célra mindkettő remek választás, egyikkel sem nyúlsz mellé. Én az alapján döntenék mi az elsődleges preferencia. Ha sokat szeretnél mozgó dolgokat fotózni, videózni akkor a Sony a nyerő, lényegesen fejlettebb a követő autófókusza. Ha a natív objektívek választéka és minősége a döntő akkor az Olympus sokkal jobb. Szenzorban van 2/3-ad FÉ előnye az a6000-nek, az Olympusban pedig van vázstabi. Megint csak egyéni preferencia kérdése kinek melyik ér többet.

[ Szerkesztve ]

(#43169) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok
Gép vásárlása előtt állok, és ebben szeretném kérni a segítségeteket!

Videózás nem érdekel, csak a kép minősége, Beléri események, kültéri város, éjszakai fótózás, és portré fotozás amit szeretnék egynelőre fotózni.

Kezdő-haladó szinten vagyok a témában, és abban kérem a ségtségeteket hogy melyik gépet is válasszam ár érték arányban. Nekem a kiszemeltem a Sony a 6000 kitel.
Esetleg tudnátok jobbat ajánlani, és más vagy ehez a géphez milyen obit érdemes lenne nekem venni?

Választ előre is megköszönném.

(#43170) apple87


apple87
senior tag

Most ráadásul a mediába jó áron van a sony a6000

(#43171) MineFox54 válasza apple87 (#43170) üzenetére


MineFox54
őstag

Hajrá. Vedd meg szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#43172) Tin_Shield válasza apple87 (#43169) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 jó választás, ennyiért most best-buy.
Ha a videózás nem érdekel a Fuji gépeit is érdemes szemügyre venni. Szuper a jpg motor, a filmszimulációk, és nagyon jók az objektívek (még a kitobi is)

[ Szerkesztve ]

(#43173) apple87


apple87
senior tag

Milyen obit ajánlanátok hozzá, érdemes megvenni a kittet?
Fent leírtam mire használnám.

(#43174) Tin_Shield válasza apple87 (#43173) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Első körben vedd meg kitobjektívvel, általános célra, tanulni, gyakorolni megfelel, idővel majd kialakul, hogy hol kevés. Portrézásra a SEL 50 f1.8, vagy a Sigma 60 f2.8 ajánlott.

(#43175) #31733248 válasza Totheground (#43167) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#43167) Totheground

Gyere át a Sony MILC topicba, többen is használnak A6300-at. Rövidesen én is fogok. :)

(#43169) apple87

Erősen ajánlom a Sony A6000 ismertetőt, minden fontosabb infót megtalálsz benne.

Írtam egy Hasznos segítség MILC-rendszer választáshoz címűt írást is, ezt is ajánlom a figyelmetekbe, bár még itt-ott változtatni fogok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#43176) Muerte68 válasza #31733248 (#43175) üzenetére


Muerte68
addikt

Egy újabb írás miért jobb a Sony-mindennél :W Kissé elfogult és nem teljesen korrekt összehasonlítás :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43177) #31733248 válasza Muerte68 (#43176) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézz rá a MILC piacra: a legtöbb vásárlót a Sony vonzza, ezért nem olyan nagy csoda, ha sokan gondoljuk úgy, hogy az jelenti a legjobb vételt. Ezt nem muszáj elfogadnod sem Neked, sem másnak, a fotózás egyébként is egy szubjektív műfaj. :)

(#43178) asdf_ válasza #31733248 (#43177) üzenetére


asdf_
veterán

...a legtöbb vásárlót a Sony vonzza

Tudom, nem kene, de: forras?

(#43179) b.vr válasza #31733248 (#43175) üzenetére


b.vr
őstag

"Írtam egy Hasznos segítség MILC-rendszer választáshoz címűt írást is, ezt is ajánlom a figyelmetekbe"

Yééézusom... :(

Egyrészt tegyük hozzá azt a nem teljesen lényegtelen kiegészítést hogy jó ideje már a Sony aps-c rendszere csupán élőhalott állapotban vegetál, a Sony helyette a full frame rendszerére koncentrál.

Ettől még ha nagyon konkrétan azt keresi ami már rendelkezésre áll akkor _lehet_ persze jó választás - de általánosságban, ha valaki apsc rendszert szeretne, annak a Fuji legyen az elsőként figyelembe vett választás, a Fuji az aki kimondottan ehhez az érzékelőmérethez fejlesztette ki az objektívparkját.

* * *

Összességében pedig ez az egész írás így ebben a formában színtiszta fórumhuszárkodás. Akkor írj ilyeneket ha van sok _saját_ tapasztalatod! Pl. ne mások youtube videóit linkelgesd ha fókuszról szeretnél véleményt formálni, hanem elő a _saját_ tapasztalatokkal! Gondolom joggal feltételezhető hogy sokat fotózol rohangászó kisgyerekeket, ha már másoknak írsz erről tanácsokat. Elő tehát a _saját_ tapasztalataiddal, videóiddal, sorozatfotóiddal!

Rendszerek közötti választási tanácsokról pedig végképp akkor írj ilyen ajánlókat, ha kellő tapasztalatod van az összes "ismertetett" rendszerekről. Ez az egész így teljesen hiteltelen!
Persze világos hogy innentől minden egyes kérdésre copy-paste hogy "írtam egy kitűnő segítséget a választáshoz, javaslom olvasd el!" ... aztán más meg megírja ugyanezt ugyanilyen "minőségben" micro43-konklúzióval, meg Fuji-konklúzióval, meg hogy miért mégis Nikon, Canon. És aztán az érdeklődő delikvens megkapja ezeket a linkeket, csak épp semmi értelmük, ennyi erővel marketingbrossúrákat is olvasgathatna....

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43180) #31733248 válasza b.vr (#43179) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én másképp értékelem ezt, mint Te. Az A6000 ma is nagyon jó ajánlatot jelent, az A6300, vagy A6500 pedig szép fejlődést jelentenek. Az új obikat tényleg nem APS-C, hanem FF szenzorhoz fejlesztett a Sony, ezt valóban joggal fel lehet róni neki. De amíg más tükör nélküli rendszerekhez képest röhejes áron kapok hozzá Canon-bajonettes Sigmákat, addig ez sem érdekel igazán. :N

Fujit pedig valóban jó szívvel ajánlok én is, de az összefoglaló nem azoknak szól, akik milliós összeget akarnak költeni és 300 ezres objektíveken gondolkodnak. Nézd meg az itteni átlagot: 200 ezret szán a kitobjektíves gépre, ebből kell kiindulni.

(#43181) mazsi70 válasza #31733248 (#43180) üzenetére


mazsi70
senior tag

kapok hozzá Canon-bajonettes Sigmákat,
Miért nem Sony obikat használsz ?
Miért kell kis biciklit ,szigetelő szalagot ,adapter használni a Sonyhoz ,hogy Canon ,Nikon objektívet fel tudjál tenni ???!!!

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#43182) Rapid136 válasza mazsi70 (#43181) üzenetére


Rapid136
őstag

Én konkrétan 3 év után vettem meg az első Sony AF obimat, de addig és azóta is élvezem azt hogy bármit, de tényleg bármit feltehetek a Sony E vázaimra.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43183) Throme válasza mazsi70 (#43181) üzenetére


Throme
veterán

Ezt speciel én se értettem. Ha canon bajonettes obiról beszélünk, akkor miért tegyünk mögé sony vázat?

(#43184) b.vr válasza #31733248 (#43180) üzenetére


b.vr
őstag

Valóban másként látjuk az aps-c sony helyzetét, de most ez itt a legkevésbé fontos.

Még egyszer, ajánlókat akkor ildomos írni ha jelentős saját tapasztalatokkal rendelkezel , összehasonlító ajánlókat ráadásul akkor, ha minden szóba került rendszerrel és területen jelentős saját tapasztalattal rendelkezel. Nos, ennek ebben az írásban semmi nyoma, ez az ajánló teljességgel hiteltelen.

Ha a továbbiakban is ezt szeretnéd folyamatosan copypaste-elni, azt javaslom keresd meg az írással Parcit, illetve a PH! stábját, és amennyiben ők úgy látják hogy ez simán meghaladja egy kétes hitelességgel bíró marketingbrossúra szintjét és valóban egy alapos, igényes, széles tekintetben hasznos írás, akkor a főoldalra is kiteszik cikknek, eleve sokan olvashatják majd, és lehet szabadon linkelni bárki által bátran bárkinek.

Addig viszont pihentetni kellene ezt a dolgot, még valaki egészen véletlenül marketingtevékenységnek nézné...

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43185) MrChris válasza #31733248 (#43175) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez az egész kezd egy szánalmas bohózattá silányodni. Csupa önigazolás, iszonyúan erős elfogultsággal. Lényegében csak arról szól, hogy lehet ficeregni, de csak a Sony.
Illene az ügyesen, csúsztatásokkal elhallgatott gyengeségekről is írni, mert valszeg teljesen elvakít a hadjárat amit minden konkurens milc ellen fojtatsz. Pl mi van, ha valaki videózna és nem az ótvar 16-50-est teszi fel a világ legjobb fényképezőgépére, hanem kevés pénzből pl a 19-es Sigmát a csodálatos követőfókusszal, ami összecsinálja magát és hányingeres remegésbe kezd (figyeld a csávó mögött mit művel). De itt is más a leányzó fekvése ha nem a kit, hanem az említett Sigma kerül fel, nem csak lassabb, hanem iszonyú pulzálásba kezd.
A többit nem is írom, de lehetne minden ajánló után egy csúsztatásokról lerántó esszét linkelni. Most csak egyet emelnék ki, az A6000-t fényezed, hogy 50p-ben tudja a videót, a GX80 meg csak 25p-ben, de ezt ügyesen fogalmazva teszed és nem említed meg hogy a GX80 4k-ban tudja a 25p-t, míg FHD-ban ugyan úgy képes az 50p-re, mégis szerinted ebből egyenes következtetés, hogy az A6000 az 50p miatt jobb. Azt meg aztán végképp elhallgatod, hogy a Panák FHD-ja lényegesen jobb felbontású, élességű, Sony-é a szokásos interpolált kamu mosott FHD.
Mellesleg ha nem vetted volna észre ez az egész kortes hadjárat teljesen tönkrevágja a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#43186) mazsi70 válasza Rapid136 (#43182) üzenetére


mazsi70
senior tag

Tehát ,akkor muszáj adapterezni .A többi Milcnél miért nem áll fenn ez a probléma ? Nem kell azon agyalni ,hogy mit barkácsoljon fel a vázra ,mert vesz hozzá obit.
Summa summarum :
A Sonynál kényszer az adapterezés
Az m4/3 rendszernél (mert rendszeresen azzal van összehasonlítva) meg opció

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#43187) 80hun válasza mazsi70 (#43181) üzenetére


80hun
addikt

Én Canon EF obikat használok az A7II-n és mintnemondjak csakis low-lightba lassúl be némelyik darab Canon de ez is változó melyik hogy..

Sztem az mft, fuji tulajok is örülnének ha EF obikat pattinthatnának a gépre mert vannak használtan igen olcsó és jó obik. Persze van új is pl a sigma art-ok v. akár a gyári canon obik. :)

Tehát ez is nézőpont kérdése

De mit nem mondjak azért az Oly MFT-k re is felpattintanak régi FT üvegeket mert vannak köztük olyanok ami még natívba nem is léteznek meg van olyan is ami csak nagyonjól sikerült. Tehát nem csak a sony tulajok csinálják ezt hanem ez is egy lehetőség..

Meg ha már milc használjuk ki ezt is , persze nem kötelező :)

Persze a natív a legjobb de hát ez van :)

(#43188) mazsi70 válasza 80hun (#43187) üzenetére


mazsi70
senior tag

Értem !
Lehet így is beszélgetni ebben a fórumban . :R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#43189) b.vr válasza 80hun (#43187) üzenetére


b.vr
őstag

"Én Canon EF obikat használok az A7II-n"

De ez azért más ügy mert a Sony A7 körül már a debütálás előtt azért volt nagy a "buzz" hogy végre egy full frame "digitális hátfal", itt a "szegény ember Leicá"-ja. Főleg mert az elején még elég sokáig nagyon kevés volt a natív FF üveg.

De az apsc Sony az nem ez a helyzet! A Sony még jobban elhanyagolja mint a Nikon meg a Canon a saját apsc rendszerét (ami nem kis szó, főleg hogy a Sonynak évekig nem is lett volna más dolga mint erre hozni az üvegeket, most meg persze már amúgy is levette innen az erőforrásait a FF javára)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43190) #31733248 válasza mazsi70 (#43181) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#43181) mazsi70

Hogyne használnék Sony obikat. :) De ebben a rendszerben számomra nagy előny, hogy gond nélkül feltehetek mást is. Abból pedig nem származik semmi baj, ha más is tud erről.

(#43184) b.vr

Eltér a véleményünk az ajánlókról is, de annyi baj legyen. Azt a butaságot pedig ne erőltesd a marketingtevékenységgel, egyszerűen bejönnek a rendszer előnyei - másnak meg más jön be, nincs ezzel semmi gond.

(#43191) Rapid136 válasza mazsi70 (#43186) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem, nem muszáj... És van egy halom baromi jó kis obi, amiket nem tudsz, vagy nem érdemes tükrös vázra rakni, m4/3-ra meg mégannyira se. Miért lenne kényszer, mikor van egy halom nativ objektiv is és folyamatosan jönnek ujabbak? Az Oly is elkezdte valahol a mini bajonett gyártását, ott se volt több obi induláskor. A Sony később szállt be az E bajonettel, ennyi hátránya van...
Van egy halom Minolta Rokkor filmes obim, amiknek a minősége simán hozzá bármelyik új obi szintjét, minek vegyek belőle gyárit?
A Summád nettó baromság...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43192) mazsi70 válasza Rapid136 (#43191) üzenetére


mazsi70
senior tag

Van egy halom Minolta Rokkor filmes obim, amiknek a minősége simán hozzá bármelyik új obi szintjét, minek vegyek belőle gyárit?

Akkor már rég be kellett volna fejezni az obi gyártást .Mert jó a régi occso is .

A Summád nettó baromság...

Ezt azért meséld el másnak is itt a fórumon .A személyeskedésből meg vegyél vissza !!!

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#43193) b.vr válasza #31733248 (#43190) üzenetére


b.vr
őstag

Világos, ezt szokták szeretni a "post-truth" korszakban, minden csak vélemény, mért ne mondhatná el mindenki a magáét az agysebészetről, kvantumfizikáról, stb, stb.

Ez az iromány nem üti meg azt a szintet hogy ajánlónak lehessen nevezni, teljességgel hiteltelen, nem ér többet mint egy marketingbrossúra. Szeretném látni a saját tapasztalataidat amikre támaszkodni tusz (fotók, videók, többféle rendszerrel is) , ameddig viszont ez nem történik meg, ahányszor erre járok és látom ezt a linket, majd én is mindig becopyzom róla az indoklásomat hogy miért komolyan vehetetlen ez az iromány, aztán az olvasóid persze majd eldöntik érdemes-e figyelni arra amiket írsz vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43194) Rapid136 válasza mazsi70 (#43192) üzenetére


Rapid136
őstag

Ezzel most sok embert meggyőztél ám, csak a tényekre nem reagáltál...
áh, amúgy nem téged barmoztalak le hanem csak a kinyilatkoztatásodat :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43195) #31733248 válasza b.vr (#43193) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd, mióta az A6000 ajánlót megírtam, egy halom köszönőlevelet kaptam azoktól, akik ennek alapján választottak gépet (obit, vakut) maguknak. Olyanok is írtak, akik ide egyébként egy sort sem. Merthogy olyan teszt nemigen akad, ahol a fontosabb obik, a vakuk, a mikrofonok, a szoftvertámogatás és az adapterrel elérhető választék együttesen szerepelnek, így aztán sokan újra és újra elolvassák, tanácsot kérnek stb... És nagyon örülnek a gépüknek. A másik oldalon pedig ott álltok néhányan Ti, durcás kismalacok, no problem. :N

(#43196) b.vr válasza #31733248 (#43195) üzenetére


b.vr
őstag

Én a magam nevében tudok nyilatkozni, de semmiképp sem tartozom semmiféle "durcás kismalacok" közé. Bár az ominózusA6000 ajánlód is problémás, de itt most "sikerült" szintet lépned.

Meg lehet próbálni ilyen "no problem"-szinten elütni az élét hogy releváns tapasztalatok nélkül próbálsz írni egy ilyen teljesen hiteltelen "ajánlót" , csak hát azért a dolgok nem egészen így működnek. Hiába itt a szájkarate, nem ez támasztja alá hogy hiteles véleményt tudjál formálni fényképezőgépek összehasonlításában. Ahhoz bizony a saját tapasztalatokat kell hozni és azokra tudni támaszkodni.

szerk: természetesen (mielőtt még a moderátorok kipucolnák a topicot) én ezt itt most befejeztem, amúgy sincs időm ilyen sehová sem vezető iszapbirkózásra. Azt viszont tartom hogy ha épp meglátom a linket, alá fogom én is copypaste-elni hogy releváns saját tapasztalatok hiányában készült és mindenki ennek tudatában olvassa csak.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43197) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Kezdésnek Pentax K-m 18-55ös obival?
Város/épületek, család, semmi extra. Nem művészi képeket akarok csinálni (ahogy eddig sem), csak jó minőségűeket.
Néztem még a Canon eos 1000d-t, vagy 500d-t és hasonlókat.

(#43198) Rapid136 válasza SkyLine3000 (#43197) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem a kezdéssel szokott a baj lenni hanem a hogyan továbbal :-)
Kezdésre bármi jó, de ha később elkezd valami érdekelni akkor esetleg már nem mindegy mivel kezdtél.
Alapból a legtöbb gépben (Pentax, Nikon, Sony) azonos Sony érzékelő van, 16 vagy 24 mpixeles APS-C méretű. Más világ a Canon és a Fuji, és az Olympus is elvileg, de ők közben összebútoroztak a Sonyval.
DxoMark teszteket nézve a Canon belépő szintű műanyag vázai és az érzékelő tudása jelentősen elmaradnak a többi gyártó vázainak teljesítményétől.
Szóval a nyers kép közel azonos, csak más a szoftveres feldolgozás. A kitobjektivek szintjén se számíts nagy eltérésre egymáshoz képest, nyilván egy kompaktét bőven túlhaladják.
Egy fix vagy komolyabb fényerős zoom kipróbálása után viszont lesz majd fogak csikorgatása :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43199) SkyLine3000 válasza Rapid136 (#43198) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem hiszem, h közben valami más kezdene el érdekelni. Már a 80as évek 2. felében is kb ugyanezt fényképeztem Smenával. :) Elég sokat fotózok, csak már túl akarok lépni a kompakt és telefonnal való fotózáson. Volt egy Fuji S4500am is, de minőségben nem volt előrelépés a G3hoz képest. Ami nem csoda... :)
Tehát belenyúlhatok egy ilyen Pentaxba is akár?
Mondjuk nem akarom elsietni. A sötét esték miatt átcsúszhat tavaszra is a vétel. De ha közben látok vmi jó vételt, akkor lehet, megveszem.

(#43200) Rapid136 válasza SkyLine3000 (#43199) üzenetére


Rapid136
őstag

Akkor lehet hogy egy bridge is jó választás. Talán azért az a neve mert hid a kompakt és cserélhető objektives gépek közt. Bár sajnos a jobb, keresős daraboknak már durva ára van...

Egyébként egy jó kis fényerős obival a sötét este sem akadály a mai érzékelőkkel.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.