Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) bakosgabor57 válasza Muerte68 (#44050) üzenetére


bakosgabor57
őstag

A kiolvasás a lassú?
Van EF-EOS M adapter, azzal lenne obi bőséggel.

(#44052) #31733248 válasza bakosgabor57 (#44049) üzenetére


#31733248
törölt tag

A hasonló műfajnál kell a raw dinamikatartománya (saját példám: előtte - utána), úgyhogy Sony A6000/A6300, vagy Fuji X-T10/T20. Nagyon jó kép egyébként, ment a kedvencek közé!

[ Szerkesztve ]

(#44053) Muerte68 válasza bakosgabor57 (#44051) üzenetére


Muerte68
addikt

[link] itt a teszt de hogy adpterezve hogy működik az AF-azt nem tudom :N

Erre gondoltam :)
A Canon EOS M5 sebesség tekintetében nem tartozik a csúcsdöngetők közé. Bekapcsolási ideje átlagos, lejátszás módba váltása sem fürge, közel 2 mp. A képek közötti lapozás sebessége elfogadható, gyorsnak speciel nem mondható.
A kártyaírás sebessége rendben van, de az UHS-II kártyák képességeit a gép nem képes kihasználni.

A Sony szenzor jobban húzható-jobb dinamika-nagyobb iso értéknél is kevesebb zaj :K
A Fuji-ban is az van csak az a fuji fejlesztés alapján készül .

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44054) bakosgabor57 válasza #31733248 (#44052) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Nyilván én is raw- t(is) használok, a lassúságot nem értem.

(#44055) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#44054) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Egyelőre elengedem ezt a gépváltási ingert, marad a G7, köszönöm mindőtöknek a javaslatokat.
Legalábbis jobban át kell ezt gondolnom, az akciós hétvége miatt rám jött a most vagy soha érzés. :N

[ Szerkesztve ]

(#44056) Rapid136 válasza bakosgabor57 (#44051) üzenetére


Rapid136
őstag

Az ember többek közt azért használ MILC-et hogy ne kelljen túlméretes obikat használni :)
Vagy ha mégis akkor azok jófajta régi manuális obik legyenek.
A sima A7-es is durva áron beszerezhető és az legalább fullframe.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44057) jjeahh válasza bakosgabor57 (#44049) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én ezért még nem váltanék gépet, meglőném expó sorozattal és kész :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44058) MrChris válasza bakosgabor57 (#44055) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha úgy érzed gátol az alkotásban vagy nem leled örömed benne akkor váltsál, ha nem videózol igazán akkor nem is ajánlanám a G7-et. Akkor már fejest ugranék az A7-be vagy Fujiba, persze főképp manuálokban gondolkodva.
Másrészt érdemes megnézni más miket művel azzal a cuccal amid jelenleg van, vagy simán a m4/3-al. Ebből felmérhető, hogy az eszköz kevés vagy a kreativitás.

(#44059) bakosgabor57 válasza MrChris (#44058) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Persze szerintem is valószínűbb az, hogy nem jöttem még rá minden fortélyra. Köszönöm a tanácsokat.

(#44060) haruspex válasza Muerte68 (#44053) üzenetére


haruspex
aktív tag

Kipróbáltuk a camera kft-ben, régebbi obikkal is, kompromisszum mentesnek tűnt, gyors volt, úgy működött minden mintha tükrösön lenne. Mondjuk a gép maga már problémásabb, minden sorozat után kell kis szünet amíg sötét a kijelző, és nem jöttünk rá, hogy-hogy lehet megoldani.

(#44061) Muerte68 válasza haruspex (#44060) üzenetére


Muerte68
addikt

igen ezt találják problémásnak a gépnél-ha az adapterezett obikkal is jól működik az jó dolog már csak egy kicsi kell hozzá hogy egy tényleg jó milc-et csináljanak :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44062) haruspex válasza Muerte68 (#44061) üzenetére


haruspex
aktív tag

Én nagyon gondolkodtam rajta, hogy váltok, mer, ha egy rendszeren akarok mindent megoldani, akkor csak a Canon, és az MFT jöhet szóba, a kisméretű nagylátó miatt, de nincs belenagyítás a keresőbe, nincs teljes elektronikus zár, ha jól tudom, meg ez a blackout probléma, pláne ilyen ár mellett....amúgy pedig tök jó gép lenne az m5-m6 páros.

[ Szerkesztve ]

(#44063) philoxenia válasza haruspex (#44062) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem soha nem lesz olyan rendszer, ami mindenre jó. A sok szempont egy kicsit is komolyabban fotózónál nem fog közös halmazt alkotni. Van amire komoly méretű felszerelés kell, van ahová nem vihetsz ilyet valamiért.
Van amikor muszáj kompromisszumot kötnöd, van amikor semmiképp sem akarsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44064) MrChris válasza philoxenia (#44063) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig elég lenne ha csak annyit tudna mint a több milc gyártó kb. belépő keresős váza. Az ára azért elég ütős, pl A6000-hez, vagy XE2-höz képest amikkel szerintem egy ligában kéne tartoznia.

[ Szerkesztve ]

(#44065) haruspex válasza philoxenia (#44063) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen csak mondjuk nem annyira engedhetem meg magamnak, hogy két rendszert tartsak meg, most számoltam/számolom fel a Pentaxot, és az mft kevés fényben még mindig gyengébb. A Cannonál meg igazából nem hiszem el, hogyha kicsit is érdekelné őket akkor nem tudnák megoldani ezeket a dolgokat, csak mivel őket Canon, ezért valamiért nem. A videofelvételük meg kb. pont ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#44066) philoxenia válasza haruspex (#44065) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pentaxot nem adom. :D
Sajnos videóban az új Pentaxok is gyengék, úgy hirlik. Nekem egy középformátumú érzékelővel szerelt milc lenne jó felfújható habkönnyű 1.8 -as obiparkkal. Ja és kompakt áron... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44067) jjeahh válasza philoxenia (#44066) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De hát minek t*k*lsz körömpiszok méretű croppos középformátummal, amikor van nagyobb is?... :F ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44068) MrChris válasza jjeahh (#44067) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bakker, ez tényleg nagy! És még nem is buta a specifikáció szerint, van videó méghozzá 4k. Ehhez azért lencse is kell.

(#44069) vihartigris válasza MrChris (#44068) üzenetére


vihartigris
őstag

tessék
;]

bármi reciproka a semmi

(#44070) haruspex válasza philoxenia (#44066) üzenetére


haruspex
aktív tag

:D Nekem is fájt a szívem. Igazából a videó nem érdekelt, csak már muszáj volt valahogy rendezni a sorokat.

Igen, de az egész legyen nikon 1 méretű :D

(#44071) mikrofon válasza jjeahh (#44067) üzenetére


mikrofon
addikt

Aztamindenit!
Vajon kik és mire használnak egy ilyen céleszközt?

(#44072) MrChris válasza mikrofon (#44071) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért azt tegyük hozzá, hogy nincs benne színszűrő, így legalább nem kell félni a lila CA-tól :DDD

(#44073) mikrofon válasza MrChris (#44072) üzenetére


mikrofon
addikt

:))

(#44074) mikrofon


mikrofon
addikt

Ezt beraknám ide mert akciós és nagyon rövid ideig:
Sony a7 - Amazon.de 777EUR

(#44075) jjeahh válasza mikrofon (#44071) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gazdag hipszterek fekete fehér ázsiai aktokra? A képek mellé meg csupa nagybetűvel odaírják mivel készült :DDD 12mp a4-es méretű szenzorral én sem értem mit lehet jobban meglőni, mint egy középformátummal, vagy a9-el, max ha vannak rá brutál fényerős fix-ek, érdekes hatású képeket lehetne csinálni egészalakos képeknél emberméretű bokehekkel :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44076) mikrofon


mikrofon
addikt

Elgurult a nikon gyógyszere. Nagyon kemény akciót hirdettek, korlátozott ideig:

NIKON 1 V3 + 1 NIKKOR VR 10–30 mm PD-ZOOM + 1 NIKKOR VR 10–100 mm PD-ZOOM -
KORÁBBAN 479 800 Ft
MOST 161 999 Ft
MEGTAKARÍTÁS: 317 801 Ft

(#44077) frankstork válasza mikrofon (#44076) üzenetére


frankstork
aktív tag

Úgy nem nehéz hirdetni, hogy nincs raktáron...

(#44078) mikrofon válasza frankstork (#44077) üzenetére


mikrofon
addikt

Mintha lett volna még amikor linkeltem, de akkor elnézést.... Ezek szerint még az is lehet kamu volt....

(#44079) kutga válasza mikrofon (#44076) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet csak elírták, és a megtakarítást tették be új árnak. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#44080) Szevaszam


Szevaszam
csendes tag

Sziasztok!
Kompakt gép után váltanék az első DSLR-emre, kezdő, belépő szintű gépet keresek kb. max 100-125e Ft körül. Tudnátok ebben segíteni?

(#44081) Neck válasza Szevaszam (#44080) üzenetére


Neck
veterán

Mire szeretnéd használni? Fontos-e a méret? A kereső? Szeretnél videózni? Stb.
Nézd meg az összefoglalót. Nincs tökéletes gép, nincs legjobb mindenes. Egyéni dolgokra egyéni személyre szabott ajánlások vannak.

Minél több infót adsz, annál jobban le tudjuk szűkíteni, mi lehet neked megfelelő.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44082) MrChris válasza Szevaszam (#44080) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezért van a topik!

(#44083) frankstork válasza mikrofon (#44078) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nincs miért elnézést kérned, nem követtél el semmit. Nálam amúgy is a szándék a fontos. Csak ez megint olyan jellemzően magyar bf akció...

(#44084) Szevaszam válasza Neck (#44081) üzenetére


Szevaszam
csendes tag

Főleg családi eseményeket szeretnék fotózni, valamint a szabadidőmbe túrázni és barangolni vele, tájképeket élethelyzeteket fotózni.
Méret: Nem fontos
Kereső: Inkább elektronikus
Videó: Nem szeretnék videózni vele

(#44085) MineFox54 válasza Szevaszam (#44084) üzenetére


MineFox54
őstag

>szabadidőmbe túrázni és barangolni vele, tájképeket élethelyzeteket fotózni.
>Méret: Nem fontos
Biztos vagy ebben? :)
Ha elektronikus kereső, akkor MILC.

[ Szerkesztve ]

(#44086) hibavissza válasza Szevaszam (#44084) üzenetére


hibavissza
veterán

Fuji X-E1+16-50 használtan, Olympus EM-10+14-42 használtan. Ezeknél jobbat csak lényegesen drágábban kapsz. Esetleg egy brutál akciós Nikon 1V3 kit. De az gyengébb képminőség és rosszabb bővíthetőséget jelent.

Ha nem áll szándékodban nagy obiparkot összevásárolni, érdemes megfontolni egy belépő tükröst valami túraobival. A szervizben talán egy objektívre össze tudják lőni a fókuszt megbízhatóra. Egy Nikon belépők nagyon jó szenzort kapnak és a Nikon túraobik is elég jók.

[ Szerkesztve ]

(#44087) hibavissza válasza hibavissza (#44086) üzenetére


hibavissza
veterán

nem, nem google fordítóval csináltam :DDD

(#44088) #31733248 válasza Szevaszam (#44080) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tükrösből sok szóba jöhet, a túrázást inkább a kis kitobjektívvel szerelt MILC gépek támogatják, például a hasonló áron már kapható, APS-C szenzoros Sony A6000, az Fujifilm X-E1, vagy a m4/3 szenzoros Olympus E-M10. Tükrösből elektronikus keresővel a Sony A58 rendszeresen előfordul a hirdetésekben 75 ezer körüli áron (kitobjektívvel).

(#44089) hibavissza válasza #31733248 (#44088) üzenetére


hibavissza
veterán

A kérdező keretébe nem fér bele csak valami alapzoom. Sajnos a szotyi kitzoom annyira retek, hogy messziről kerülendő. Akkor már vegyen egy jobb mobilt.
Az a58 slt rendszerű. Halott rendszer. Nem véletlenül olcsó. Tele a net elhullott darabokkal. Egy kisebb koccanás a vázon és oda a fókuszrendszer. Rossz konstrukció. Egyesíti a milc és tükrös rendszer hibáit, stb.

Te miért akarsz rosszat másoknak? :F

(#44090) Neck válasza hibavissza (#44089) üzenetére


Neck
veterán

Ne haragudj, de nekem üvölt a hozzászólásodból, hogy nem volt a kezedben A6000 kitzoommal.
Azok írják róla az élcelődő, "szotyizó" hozzászólásokat, akik ki se próbálták.

Pici, könnyű "pancake", kiváló stabi van benne, és ekv 24 szélesen indul. Igen, nem egy tűéles csodaobjektív, de a fentiek és az ára fényében ne is várja senki.
Mostanában olyan áron megy már az A6000 kitobival, mint korábban a váz maga se, azaz a kitobit tényleg ingyen adják hozzá...
Viszont simán lehet vele jó képeket csinálni.

Szevaszam:
Nézz körül, ha kapsz használtan A6000-et, szerintem elégedett leszel vele.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44091) Szevaszam válasza hibavissza (#44086) üzenetére


Szevaszam
csendes tag

Nem szeretnék túl sok obit hozzá, kezdésnek egy, utána talán még egy de nem többet egyelőre.
Melyik belépő tükrös gép jöhet szóba a fenti MILC-eken kívül?

(#44092) Tin_Shield válasza Szevaszam (#44091) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Bármelyik 16MP-es Nikon váz egy 18-105-tel már elég jó (pl. D5100, D7000). Vagy az újabb 24MP-es szenzorral szerelt vázak valamelyike.

(#44093) MineFox54 válasza Szevaszam (#44091) üzenetére


MineFox54
őstag

Elektronikus keresőt nem kapsz DSLR-en :)

(#44100) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Veszekedést oldjátok meg privátban!

Javasolható egy személyes találkozás közös fotózással. Mobilos "ellenségek"-nél gyakran használt.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.