Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) mikrofon válasza vihartigris (#43950) üzenetére


mikrofon
addikt

Huhh tényleg ezt el is felejtettem....
A tamronnak ebből az új SP sorozatból, a fehérgalléros FF F/2.8-as zoom objektívjei igen jók. Tapasztalatból tudom..

Ezt nem ismerem!
De ezt az átfogást szerintem már két-három objektívből érdemes kiépíteni....
Ezért is a neve cserélhető objektíves rendszer....

Itt van egypár teszt hozzá:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43952) Attila.,


Attila.,
csendes tag

Köszönöm mindekinek.

Esetleg még ennyi tippet kérnék, hogy az objektivekről milyen oldalt lenne érdemes olvasgatni. Találtam párat pl
http://www.fotozz-alkoss.info/images/modulok/oktatas/foto_objektivek.html

Viszont ha hagyjuk a zoomot, és a Makróra fokuszálunk, (Rovarok, kis virágok) akkor egyértelműen jobban járnék egy MILC-el?

(#43953) philoxenia válasza Attila., (#43952) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A makrofotózásról.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43954) mazsi70 válasza philoxenia (#43945) üzenetére


mazsi70
senior tag

Már a 16-300 is komoly kompromisszumokat kíván tudtommal.

Jól tudod . :K

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#43955) Muerte68 válasza Attila., (#43952) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]-egy másik makrós leírás,elég komplett :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43956) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ismerős ajánlott nekem egy új Nikon D3300 típusú gépet a kisebbik, AF-P 18-55 VR kit objektívvel, inkább ezt választanátok, vagy újonnan a D3400-at, ugyanezzel az obival? A D3300 ismerősön keresztül kedvezőbb árban lenne.

Egyelőre általános felhasználás lenne a cél. Pár hete ismerkedem a Nikon tükrösével és úgy döntöttem ez a vonal lesz.

Let the Zone take me if I am.

(#43957) Tin_Shield válasza kutga (#43956) üzenetére


Tin_Shield
őstag

D3300. Persze nézd össze a specifikációkat, de szerinitem semmi olyat nem tud az újabb, hogy megérné azt választani. Sőt még pár ponton butították is. Ha meg az ár is kedvezőbb akkor nem kérdés melyik a jobb választás.

(#43958) kutga válasza Tin_Shield (#43957) üzenetére


kutga
nagyúr

Azért (is) olcsóbb, mert előbbire nincs garancia. A D3400 újonnan 3 évvel jön.

Let the Zone take me if I am.

(#43959) Tin_Shield válasza kutga (#43958) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Értem. Neked kell mérlegelni, hogy megéri-e a kockázatot. Nem egy elromlós gépek ezek, ha nem timelapse-ezett vagy ilyesmi, akkor elég kicsi a rizikó, a számlálót a Nikon DSLR-ekben nem nehéz ellenőrizni (legalábbis a régebbi modellekben, egy ideje nem vagyok nikonos)
Nem olyan régi modell a D3300, ha számla és/vagy a garancipapír megvan, lehet még valamennnyi garancia is van rá.
Én az ár alapján döntenék, nyilván 10-20% miatt nem mondanék le a garanciáról, de mondjuk 40% környékén már elgondolkodnék.

(#43960) kutga válasza Tin_Shield (#43959) üzenetére


kutga
nagyúr

Na igen. Ajándék gép, tartozékai megvannak, papírjai sajnos nincsenek. Cserébe viszont vadi új, még átgondolom.

Let the Zone take me if I am.

(#43961) StLui válasza kutga (#43960) üzenetére


StLui
veterán

Én ezt sosem értem, hogy egy értékesebb műszaki cikknek, hogy-hogy nincsenek papírjai. Adtunk már mi is ajándékba, de egyértelmű, hogy odaadtuk a papírjait is, (ha meg cégre vették, akkor a másolatot legalább)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43962) kutga válasza StLui (#43961) üzenetére


kutga
nagyúr

Kiderítettem. Nyereményjátékból van a gép, egyébként valóban nem használt.

Let the Zone take me if I am.

(#43963) StLui válasza kutga (#43962) üzenetére


StLui
veterán

Akkor is megkapja a garancia papírjait.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43964) hibavissza válasza kutga (#43960) üzenetére


hibavissza
veterán

Lopott. Számlamásolatot, nyereményről igazolólap másolatát bármikor be lehet szerezni emailben. 2017 van.

(#43965) kutga válasza StLui (#43963) üzenetére


kutga
nagyúr

Olcsó húsnak...

Na mindegy, azért csak megnézem, így legalább tovább faraghatok az árából. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#43966) xXxian válasza kutga (#43965) üzenetére


xXxian
senior tag

Morális szempontból az lenne a kívánatos, ha NEM vennél bizonytalan eredetű gépet.

Vagy méginkább az, ha nem is gondolkoznál ilyesmin...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#43967) Rapid136 válasza kutga (#43960) üzenetére


Rapid136
őstag

Azt még tudd hogy nálad kibukik bármi miatt (szervizbe viszed, stb.) hogy lopott a gép akkor igen nagy bajban leszel. Ha adásvételit írtok, akkor kicsit jobb helyzet, de a gépet viszi a rendőrség az eredeti tulajnak kártérítés nélkül.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43968) kutga válasza Rapid136 (#43967) üzenetére


kutga
nagyúr

Kár érte. Megyek inkább a D3400 irányába.

Let the Zone take me if I am.

(#43969) excalibur36 válasza Muerte68 (#43943) üzenetére


excalibur36
senior tag

Hát nem győzött a Sonys maffia...
Az ember akivel megbeszéltem, hogy megyek érte, eladta másnak...
Nem baj, így megvettem a Fuji X-T10-et.. ;] ;] ;]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43970) Matska válasza excalibur36 (#43969) üzenetére


Matska
senior tag

Jó döntés volt :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#43971) Muerte68 válasza excalibur36 (#43969) üzenetére


Muerte68
addikt

A sors keze :D
Az is jó gép lett volna külömben de ahogy írtam is annyiért manuálozni A7-inkább mivel FF :K
Semmi bajom a Sony-gépekkel külömben csak az oldalukról szokott jönni a mft-hordázás sokszor azért írtam :)
Így a Nex6-megmarad,vagy mindenképp megy?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43972) excalibur36 válasza Muerte68 (#43971) üzenetére


excalibur36
senior tag

:D :D
berendeltem egy pár adaptert, már alig várom, hogy megérkezzenek.
van egy Helios 44-3 MC, egy Jupiter 8 és egy Yashica ML 50/1,7. kezdetnek elég lesz... :-)
Bár szemezek egy Helios Zenit 77 M4 MC optikával is... de lehet, hogy ezt elengedem, mert szerintem drágáért méri a tulaja 30e. Ft....
A Sony szettemet meghirdettem külön ( váz, 35,18, 16,55 ) de lehet megtartom odaadom az asszonynak én meg elmanuálozok a Fujimmal... :DDD :DDD

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43973) Matska válasza excalibur36 (#43972) üzenetére


Matska
senior tag

A Heliosért sokat kérnek, a Jupitert meg nem fogod használni a meglévő Helios meg Yashica mellet. Nagy különlegességet nem tartogat egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#43974) fefe9 válasza excalibur36 (#43972) üzenetére


fefe9
tag

Én személy szerint sokallnék 30-at egy Helios-ért, legyen bármilyen karakteres és éles is, annyiért vagy picit többért már megkapod a legolcsóbb natív zoom-ot a Fujira.
Manuálisból meg ennyiért már van 50-es Takumar 1.4, vagy a Pentax-os változata, Minolta 50mm 1.4, a Yashica 50mm 1.7 meg fele ennyiért szokott menni, ha jól emlékszem.
Manuálos topikban van fórumtárs, aki végigpróbált jó néhány 50-es, végül maradt a Yashi mellett (nem emlékszem pontosan, talán fattyu volt, rá kell keresni).

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#43975) Muerte68 válasza excalibur36 (#43972) üzenetére


Muerte68
addikt

A yashica jó darab-de ha már sokért akarsz jó 50-est akkor Takumar :K -az fényerős 1,4 jófajta :K
Fölösleges sok 50-es obit beszerezni nem fogod használni őket :N
Ha viszonylag olcsón akarsz obikat akkor Minolta 50/1,7-az jó éles+Yashica 50/1,7-az jó karakteres és nem kell más :)
Vagy Takumar és kész :K
Ha többért veszel inkább 80-100-as portré obik közül valamelyik azok már jobb fajták bár drágábbak és ritkábbak :K
De a manuál topicban többet meg lehet tudni :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43976) excalibur36 válasza Muerte68 (#43975) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm az infókat!

A yasit és a Helios 44-3 MC-t megtartom, a Jupitert eladom.
Abban esetleg tudsz segíteni, hogy hol és mit kell állítanom a gépben ahhoz, hogyha az AF élesre állt csipogjon?
Elvileg tudja, de a manuálban sehol nem írják, hogy hol kell bekapcsolnom ezt.
Jelenleg a keresőben a fókusz terület bezöldül, illetve a a led hátul....

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43977) Zserigta


Zserigta
csendes tag

Üdv.

Tükörreflexes fényképezőgépet szeretnék vásárolni, és ebben kérnék némi segítséget.
Amit szeretném, hogy tudjon: végtelen záridő (BULB), Timer vezérlő rákötési lehetőség, 1080p/60fps, raw formátum.

Erre eddigi legjobb amit én találtam a Nikon D3400.

Amire szeretném:
- Macro (olyan szinten, hogy pl a légy szeme szépen látszódjon, ehhez gondolom közgyűrű is kelleni fog)
pl: Kép
- Alacsony mélységélesség (a virágmezőn a fókuszban lévő virág tűélés, körülötte meg minden homályos)
pl: Kép
- És persze általános fotózásra, tárgyak, tájak.

Méret, súly, nem számít, és csak új jöhet szóba.

Max összeg a vázra és objektívekre együtt max 250e Ft.

Kérdés, hogy milyen objektíveket lenne célszerű hozzá vennem, hogy a fentebb leírtaknak megfeleljen és a példaképekhez hasonló eredményt tudjak produkálni?
Vagy esetleg ajánlotok e inkább másik fajta fényképezőgépet amellyel olcsóbban teljesíthetőek a fenti kívánságok?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#43978) Muerte68 válasza excalibur36 (#43976) üzenetére


Muerte68
addikt

Xt-10-ben nem igazán vagyok képben,mivel még sajnos nincs-de a Fuji topic-ban [link]-biztos segítenek :K
Nekem XE-1-van egyenlőre,én csak a zöldet nézem,csipogást nem is kerestem egy gépben sem :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43979) excalibur36 válasza Muerte68 (#43978) üzenetére


excalibur36
senior tag

:DD :DD
Annyit még megtudnál nekem mondani, hogy a Neewer 35mm F1.7-es objektív Fuji X foglalattal optikát megérné megvenni?
:R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43980) Muerte68 válasza excalibur36 (#43979) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát ez elég megosztó dolog hogy jó e vagy nem valaki szereti valaki nem+elég nagy a gyártási szórás-aki próbálta többet tudna mondani,vagy a fujis vagy az obis topicban-én nem bírtam rábeszélni magam jobban hiszek a régi manuális obikban :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43981) excalibur36 válasza Muerte68 (#43980) üzenetére


excalibur36
senior tag

:R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43982) asdf_ válasza hibavissza (#43964) üzenetére


asdf_
veterán

Plusz ha jol remlik meg mintha valami olyasmi is lenne, hogy a targynyeremeny utani nyeremenyadot -jellemzoen- a szervezo fizeti be a nevedben, melyhez elkeri az adoszamodat es meg valami igazolast is kiad az egeszrol. Nagyon regi, nagyon kodos emlek, szoval keszpenznek ne vegye senki.

[ Szerkesztve ]

(#43983) Rapid136 válasza Zserigta (#43977) üzenetére


Rapid136
őstag

A makrozáshoz a kihajtható LCD és az élőkép, lehetőleg belenagyítás funkcióval a minimum.
A közgyűrű ideig-óráig megoldás, egy direkt makroobi jobb, de egyik se pótolja a makrozás technikájának ismeretét. A nagyon mikro fotók, mint valószinűleg a mellékelt is, több képből lettek összeállítva hogy nagyobb legyen a mélységélesség.
A kis mélységélességhez viszont fényerős (leginkább fix) objektiv kell, ezeknek az ára exponenciálisan magasabb. Manuális objektivekkel olcsóbban megúszható a dolog, azonban pont a Nikon az amin szinte lehetetlen manuálozni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43984) MrChris válasza Zserigta (#43977) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyen képekhez kevés lesz a keret. A makró felvétel valamilyen élesebb fajta dedikált makrobi lehet, vagy valami jól összeállított, de szerintem egy képes. A tudás és tapasztalat mellett további felszerelést is igényel.
Visszább mész itt és itt van két ismertető róla. A madárkás is egy fényerősebb teleobi lehet, ami nyitva is éles. Ezek az objektívek önmagukban felemésztik a pénz jó részét.
Valamilyen kompromisszumot kell kötnöd az igényeiddel, meg előtte jobb kicsit belejönni a fotózásba a sima kitobival.

(#43985) #31733248 válasza Attila., (#43944) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tükrös gépekre ott van 100 ezer körül a Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD, vagy 300 ezer körül a Tamron/Sigma 150-600-as telék. Kb. ezek a hosszukhoz képest jó árú telék, amelyekben érdemes gondolkodni. Esetleg a 40-70 ezer forintos tükör objektívek jöhetnek még szóba, például a Samyang 500mm f/8, vagy a Samyang 800mm f/8, ha elég a kompakt minőség, akkor elég lesz egy ilyen is.

(#43986) haruspex válasza Zserigta (#43977) üzenetére


haruspex
aktív tag

Mint azt előttem is írták kevés lesz a keret, különösen újonnan. A Nikonnal, amit kinéztél két baj van a nehéz adapterezhetőség, és a kicsi sötét kereső, ami nagyon vissza fog ütni makrónál, ahol kézzel kell élesre állítani.
a madarakhoz a legolcsóbb megoldás egy sigma/tamron 70-300 40k körül, (használtan 20)

Makróra, ehhez amit szeretnél, legalább egy manuális vaku kell (Ebay, amazon 10k+), fényterelők. Emellett ha ilyen nagyítást akarsz az már inkább kihuzatos játék.
Makróra kezdésnek valamelyik 1:1 nagyítás 90-100mm es makróobit mondanám azokkal viszonylag könnyű dolgozni. Gyakorlatilag mindegy melyiket, a legtöbb elég jó, ha nincs fókusz vagy végtelen makrónál az sem számít. Ha kicsi a nagyításuk, akkor jöhet a közgyűrű, és az előtét, főleg az utóbbi. Vagy elkezdhetsz obit forgatni.

Ha a gépet újonnan is veszed a többit már használtan érdemes nézegetni, vagy sokat rá kell dobni a keretre. De ha a makró ekkora cél akkor egy Milc lehet hogy jobb választás, a belenagyítás, és fókuszpeaking funkciók miatt, de a manuál fókuszhoz mindenképpen prizmás keresőjű Dslr-t néznék. Az 200 alatt újonnan olyan viszont ha jól emlékszem kb. a Pentaxnak van.

(#43987) Uckz


Uckz
tag

Sziasztok, egy Lumix dmc g1w gép jött ma velem szembe, 23ezer yenért (54 ezer forint). Egyáltalán nem értek kamerákhoz, de egy ideje érlelem a gondolatot hogy veszek egyet, itt Japánban elég olcsón vannak használtak ha az ember tudja hol kell keresni.

Kérdés, ez egy régebbi kamera, 2008-as. Jelenleg a telefonomat használom fényképek készítésére, elsősorban jó fény viszonyok mellett készítek táj képeket, házakat stb, szóval nagyon nincsen komoly igényem. Ennek megfelelően jó döntés lenne megvenni ezt a kamerát? Az eladó nagyon győzködött, de nem nagyon mertem csak úgy rá vágni az igent.

Mellé jár még objektív is pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#43988) MrChris válasza Uckz (#43987) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó, hogy megkérdezted, szerintem nagyon nem éri meg. Az első genes kitobi max 20e, a váz se nagyon több, de azt a vázat én meg se venném, se az obit.

[ Szerkesztve ]

(#43989) hibavissza válasza Uckz (#43987) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha mellé adja az 55-200-at is. Váz+a két obi. Szerintem egyben árulja. Csak az 1 db alap kitobival nagyon irreális. A G1 egy jó fényképezőgép ahogy a Pentium III is jó proci széria volt valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#43990) mikrofon válasza hibavissza (#43989) üzenetére


mikrofon
addikt

Egyetértek, ha dupla kittel van, akkor jó lehet a szett valakinek, akinek ez elég. Ezt meg már csak a kérdező tudja eldönteni, hogy neki elég-e....

(#43991) MrChris válasza Uckz (#43987) üzenetére


MrChris
nagyúr

Végül is érdemes lenne tudni milyen objektívekkel adja, mert így nem egyértelmű. Van ahol 14-42-vel, de van ahol a jobb 14-45 és 45-200-as telezoommal együtt árulják.

(#43992) hibavissza válasza MrChris (#43991) üzenetére


hibavissza
veterán

A G1 szenzorán nem marginális a 14-42 I. felbontás hátránya. Nyugodtan meg lehet azzal venni. A 14-45 egyértelműen jobb, de csak a 16-os szenzoron érzed. Egy kis ügyes élesítéssel a 16-os szenzoron is jól muzsikál a 14-42 I. Szerintem a két obival jó vétel a G1 ennyiért. Kezdő fotósnak ideális. Egy éven belül úgy is továbbad rajta. Így nem nagyon fog bukni.

(#43993) #04331520


#04331520
törölt tag

Szüleim szeretnének max 60ezer forint értékben használt gépet kitobival, utazásokhoz, nyaraláshoz. Mit ajánlotok? D3200 van ilyen áron meg néha 65ezerért látok 1300D-t, 600D-t.

(#43994) Nagya21 válasza MrChris (#43991) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A képen 14-45-el adják, az árcédulán ott van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#43995) asdf_ válasza #04331520 (#43993) üzenetére


asdf_
veterán

Epl5/6-ot kitobival és tökre fogják kajálni, hogy nem egy böhömnagy bazinehéz izét kell hordozni és csomagméretben elhelyezni nyaraláskor. Ha kitobin kívül a későbbiekben sem gondolkodnak további objektívekben, akkor meg lehet, inkább valami régebbi jobbfajta kompaktban kéne gondolkodni (még kisebb).

(#43996) MrChris válasza Nagya21 (#43994) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bakker, az a vicc, hogy Operamini-ről néztem és azon ez a kép nem csak nem jelent meg, hanem még utalás se volt rá, hogy itt képnek kéne lenni. Így 54e-t megéri! Az a váz viszont továbbra is nagyon gyenge. Ha már ilyen használt cikkes hely még kell alkudni :DDD

(#43997) apple87


apple87
senior tag

Szerintetek ez mennyire éri meg vagy valós? [link]

(#43998) 80hun válasza apple87 (#43997) üzenetére


80hun
addikt

Ha nem valós ugyis megtudod rendelés után , mert le fogják mondani :)
Egyébként hivatalos márkabolt.
Megrandeled majd holnap felhívod őket hogy kb mikorra várható a rendelésed és minden kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#43999) apple87 válasza 80hun (#43998) üzenetére


apple87
senior tag

Elíták :D
399 volt most 699 :D

(#44000) 80hun válasza apple87 (#43999) üzenetére


80hun
addikt

Mentek sorra a megrendelések aztán rájöttek hogy gond van :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.