Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) MrChris válasza #31733248 (#44496) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudom én azt csak magas labda volt. :DDD Mint ahogy Rapid136 képén is látni a csodálatos modern led megvilágítás hátrányait.

(#44502) Rapid136 válasza MrChris (#44501) üzenetére


Rapid136
őstag

Mi bajod vele? Ez egy szinház, nem egységes a szin és a megvilágítás.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44503) kutga


kutga
nagyúr

Nem lenne jobb ezt máshol folytatni? :U

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#44504) tvamos válasza kutga (#44503) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oda felesleges menni, mert akinek nincs kalibrált monitorja, és nem ül órákat a ps elôtt, az annyit kap, hogy shift-del.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#44505) mikrofon válasza Rapid136 (#44497) üzenetére


mikrofon
addikt

Melyik előadásból van a kép?

(#44506) Rapid136 válasza kutga (#44503) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem tudom, viszont mit gondolsz adjam el a gépem, vagy idővel azért tudok majd jó képet is készíteni?
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44507) Muerte68 válasza kutga (#44503) üzenetére


Muerte68
addikt

igazáből kár bárhol folytatni-ez egyni ízlés kérdése,elhangzott hogy az oly-fuji jpg a legegyszerűbben kezelhető-csak ez Econ kollégánál mindig egy szent háborút indít el (fölöslegesen)ami általában napokig tartó semmibe vezető vitákat eredményez,mostanában hálistennek moderációt+hsz törlést is-de ő ettől boldog :)

Rapid136 neked jók a képeid általában de olcsóért adhatod :D

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44508) Rapid136 válasza mikrofon (#44505) üzenetére


Rapid136
őstag

Vízkereszt vagy amit...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44509) kutga válasza Rapid136 (#44506) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem jó kép, főleg az én szintemen. Nem ezzel van a probléma, hanem a Sony vs. mindenki más adok-kapokkal. :D

MOD
Muerte68
Ha neki az tetszik, az jön be, nyilván azt fogja nyomni. De abban egyetértünk, hogy nem fogjátok egymást meggyőzni.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#44510) mikrofon


mikrofon
addikt

Szines témához az én vélemény:

Le lehet tölteni a DxO PhotoLab Elit verziójának a Demo változatát. Ott van egy olyan menüpont, ahol az adatbázisban levő bármelyik váz szinprofilját rá lehet húzni a nyers RAW-ra. (Tudom jpg-röl beszéltek és feldolgozás nélkül, de) Így bárki kipróbálhatja, hogy milyenek lennének a gyári színek ha a kiválasztott vázat birtokolná. Javaslom mindenkinek, ha van egy kis ideje. Mert szerintem érdekes volt látni, hogy egy-egy gyártó mennyire másképpen, egyedileg értelmezi a színeket. Ráadásul nekem több különböző értelmezés is tetszett...
Jah és váz vásárlás előtt meg lehet nézni milyen lesz az új vázzal a színkezelés....

Egyébként végül is a demo lejárta után pont a szinek miatt nem a DXO szoftver mellet döntöttem. Mégpedig azért nem, mert a bőr színeket nagyon elrontotta, olyankor amikor minden más szép és kontrasztos volt a képen. A bőrszín "elrontását" egyébként a csúcsfény és árnyék csúszkák okozzák konkrétan. Az új maszkos lehetőséggel rendbe lehetne rakni külön, de ez így elég macera nekem.... Pedig a bőrszíneket leszámítva nagyon jó szoftver lenne...


[ Szerkesztve ]

(#44511) mikrofon válasza Rapid136 (#44508) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor ezért volt olyan ismerős a díszlet és jelenet ;)

[ Szerkesztve ]

(#44512) topikk válasza #31733248 (#44499) üzenetére


topikk
senior tag

Betehetned vegre az igert kepeket, lassuk van-e kulonbseg.

(#44513) Muerte68 válasza kutga (#44509) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem azzal van a gond hogy neki az a véleménye(nekem sincs bajom a sony szinekkel-de elég sok embernek nem tetszik)hanem hogy utána rögtön jön hogy csak a Sony-a többi meg hulladék-vagyis a stílus a szándékos ferdítések-mint az eltanácsolt ajánlóba :) -és az egyébb tényszerűtlen állítások-semmivel alátámasztva.
Nekem nincs bajom a Sony-val szoktam is ajánlani,volt is majdnem vettem A6000-et is csak más okok miatt lett Fuji,amivel teljesen elégedett vagyok-de nem fogom mindenkire ráerőltetni.
És igen nem fogjuk meggyőzni egymást engem nem kell ,őt nem lehet :D .

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44514) kutga válasza Muerte68 (#44513) üzenetére


kutga
nagyúr

Tegnap délután felmentünk a Várba kattintani párat az új géppel, közben figyeltem kinek mi lóg a nyakában, jó pár Sony is akadt.

Let the Zone take me if I am.

(#44515) Tin_Shield válasza kutga (#44514) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs ebben semmi meglepő, jók a Sony gépek. Ráadásul egy hatalmas tőkerős multiról van szó, iszonyú erős marketinggel. És már bőven felnőtt az a generáció akinek a Sony nem csak egy walkmant jelent :)
Hogy szubjektív okok miatt valaki mást választ azzal sincs baj, nekem sem volt még Sony fényképezőm.

(#44516) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Bár videó, de itt a Sony színei szerintem sokkal közelebb állnak a természeteshez....
Itt pedig a Pana színek gyakran tűnnek erőltetettnek.

Bár a bélsár jól mutat ilyen színekben. ;]

A Sony azt próbálja visszaadni, ami van, a Pana kicsit szépít. Mondjuk, hogy a Sony realista, a Pana meg optimista.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44517) asdf_ válasza kutga (#44509) üzenetére


asdf_
veterán

Ha neki az tetszik, az jön be, nyilván azt fogja nyomni. De abban egyetértünk, hogy nem fogjátok egymást meggyőzni.

Biztosan nem fogjak meggyozni egymast, mert Econ olyan, mint egy ovodas kisgyerek aki foldrevagja magat es toporzekol, ha "bancsak" a Sony-t. Teljesen mindegy, hogy ki, teljesen mindegy, hogy hanyan, es teljesen mindegy, hogy lenyegeben mit mond a masik (es hogy annak van-e egyaltalan barmi ertelmes sulya, mint most pl. a szineken vitatkozni, neki ez tetszik, jjeah-nak -meg egy kupac masiknak meg az oly es fuji szinek aztan ennyi, foleg ilyen egyaltalan nem egzakt, szemelyes preferencian alapulo dolgon), az ovetol eltero velemeny el- es befogadasara totalisan alkalmatlan, konszenzuskeptelen ember. Ezert nem is farad senki a meggyozesenek a kiserletevel sem, csak probalja az altala terjesztett hulyeseg/valotlansag/altalanos nepigazsagkent kezelt sajat velemeny langjat oltani.
Verre meno vitara lehetne vele menni akkor is, ha en beirnam, hogy smalltitsFTW, o meg epp tortenetesen nagycsocsfan, akkor sem lehetne meggyozni, hogy letezik az ovetol eltero izlesu ember.

[ Szerkesztve ]

(#44518) kutga válasza Tin_Shield (#44515) üzenetére


kutga
nagyúr

Jók bizony, egy-kettő élőben nagyon meggyőző.

Let the Zone take me if I am.

(#44519) MrChris válasza philoxenia (#44516) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jóapám 35 évet húzott le a filmiparban, foglalkozott filmmel, majd a videóval mérnökként, magasabb titulusban. Voltak találmányai is amiket alkalmazva a filmlab gyár szép pénzeket keresett. Őt elég hiteles forrásnak tartom ilyen témában és ami ide tartozik, hogy a Sony képalkotó rendszereivel örökösen probléma volt, nem műszaki, hanem a színek milyenségével, esztétikai értelemben. Se a megrendelők, se a dolgozók nem szerették. Hasonlóan a Panasonichoz :DDD Ha lehetőség és pénz volt akkor inkább mások amúgy írtó drága gépeit vettek, mint pl a rank cintel, canon, barco... meg már nem is emlékszem milyet. Sony azért volt jó, mert kevésbé volt qrva drága, ami alatt sok száz millió ft-os gépeket kell érteni. Ettől még jó meg minden, csak van nála tetszetősebb.

[L]Rapid136: hát éppen ezaz, biztos vagyok benne, hogy nem szándékosan lila lett a feje, hanem letojják és ezzel világítanak. Szoktam színpadon erre-arra dolgozni és nagy az igénytelenség világításban (is). Ha valaki nem ért ahhoz amit csinál az nem művészi szabadság.

(#44520) Rapid136 válasza Tin_Shield (#44515) üzenetére


Rapid136
őstag

Azt azért nem kéne kifelejteni a Sony történetből hogy negvette a komplett Minolta foto/optikai üzletágát. A lencsék nagyrésze Minolta tervezés.
És a Nikon/Pentax DSLR-ekben és korai Canon szappantartókban is Sony érzékelő volt és van.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44521) mikrofon válasza Rapid136 (#44520) üzenetére


mikrofon
addikt

Nikon d850 szenzora kivétel. Így ez az "új" szenzorgyártó, hozhat még érdekes dolgokat....

[ Szerkesztve ]

(#44522) topikk válasza topikk (#44512) üzenetére


topikk
senior tag

(#44523) mikrofon válasza topikk (#44522) üzenetére


mikrofon
addikt

És mi az eredmény, következtetés?

(#44524) Tin_Shield válasza Rapid136 (#44520) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Persze, a Sony alapvetően egy elektronikai híradástechnikai óriás nem fotós cég. Sokat viccelődtünk azon, hogy - még a NEX időkben - a Sony több gépváz verziót mutatott be mint hozzá való üveget :D
Az APS-C-be azóta sem szakad bele, ellenben a fullframe vonal nagyon szépen felfejlődött, már komolyan vehető alternatívát kínál a Canikonnal szemben

A Sony félvezető üzletág elég komolyan le van választva, már-már önálló brand ha jól tudom, és ott is van összefonódás, a fotolitográfiai gépeket pl a Nikon gyártja. De nem feltétlenül jó iparági szempontból, hogy ekkorát tarolt a Sony, a túl nagyra nőtt kisgömböc még sosem vezetett jóra... Kár Samsungért, a Canon csak saját magának gyárt, a Panasonic gyára hozzá képest kisüzem. A Nikon egyébként próbálkozik, APS-C vonalon máshonnét is vett és vesz szenzort nem csak Sony-tól (Toshiba, Aptina)

[ Szerkesztve ]

(#44525) topikk válasza mikrofon (#44523) üzenetére


topikk
senior tag

Mufajtol fugg, de a Canon / Nikon a nyero paros. A meglepetes a Pana elokelo helyezese, a Fuji elott. Az Olympus jo a tajkepekben, az iPhone is, mig a Sony a vegso atlagolt pontozasban hatul vegzett.

(#44526) mikrofon válasza topikk (#44525) üzenetére


mikrofon
addikt

Pana-án én is meglepődtem, mert hogy kicsit rendezgettem a régebbi képeimet és megakadt a szemem azokon a saját képeimen amiket a Pana GX8 + Pana-Leica 25/1.4-es párásítással lőttem. Ami feltűnt a szép élénkzöld természet és a nagyon jó kontraszt. Jó mondjuk a képek azok tavasszal az éledező természet idején egy szép napos időben készültek, így feltehetően az összhatás is jó volt. Meg mondjuk a színprofil nem az alap volt, hanem saját ízlésem szerint, felhasználva a netes ajánlásokat kicsit igazítottam a fine tuning lehetőséggel, de utólag a színeket nem piszkáltam...
De mindenesetre megfordult a fejemben, az amit itt sokat olvasok, hogy nem jók a Pana színek... Az tény, hogy az ég az nem "Oly-blue" volt... De rossz színhatásnak nem mondanám semmiképpen...

[ Szerkesztve ]

(#44527) jjeahh válasza #31733248 (#44496) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1. nem vagyok oly-fan, 2. nekem úgy tűnik egyrészt egyszerűen nem érted a lényeget, másrészt úgyem vallanád be soha a sonyk egyetlen hibáját vagy hátrányát sem.

topikk: Már többször volt linkelve, én meg már többször leírtam a véleményem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44528) Royo85 válasza mikrofon (#44526) üzenetére


Royo85
tag

Voltak régebbi Panasonic vázaim (GF1, GF2, GF3, GF5, GF6, G5 és G6), a gépből kiesett jpeg alap (natural) beállítás mellett valahogy nekem nem tetszettek. Ahogy látom az újabb gépeknél (G7 és GX80) már sokkal jobb a helyzet. Sokkal tetszetősebbek a színek. Persze, hozzáteszem ez csak az én véleményem. :)

(#44529) philoxenia válasza MrChris (#44519) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk az elvárható, hogy egy termék ha duplájába kerül, legyen is jobb.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44530) Neck válasza Muerte68 (#44485) üzenetére


Neck
veterán

Ja értem, szóval az atom lusta embereknek ajánlunk itt gépet. Tehát nem az a lényeg, hogy mit tud a váz, hanem hogy 1 gombnyomásra mi esik ki belőle? Csak én hittem azt, hogy ez egy szakmai fórum? Innentől lehet mindenkinek iPhone-t meg Samsung Note8-at ajánlani beépített HDR-rel? :U

Számomra a megfelelő színprofil beállítása úgyanúgy a fényképezés része, mint a helyes rekesz, zár, ISO beállítása (már amennyiben JPG-re fotózok). Ha pedig RAW, akkor még úgyis tárgytalan az egész vita.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44531) LakiGeri


LakiGeri
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő hobbifotósnak ~160k-ig (nem akarok sokat rá költeni, inkább a 100-hoz konvergáljon) milyen MILC fényképezőt javasoltok? Ami még nálam fontos az a kis méret, kompaktság, persze a jó kép függvényében.

Eddig amiket kinéztem:
Canon EOS M10 + 15-45mm IS STM
Olympus PEN E-PL7 + EZ-M1442EZ 14-42mm Pancake Zoom Kit
Panasonic Lumix DMC-GF7 + 12-32mm
Sony Alpha 5000 ILCE-A5000L.

Több fórumon a sony-t olvastam hogy nagyon jó gép, viszont a canon jobb fényképező-márka. Media marktba még javasolták az olympus-t is.
A nem túl mélyreható összehasonlításhoz az árukeresőt használtam.

Előre is köszönöm a véleményeiteket!

[ Szerkesztve ]

(#44532) jjeahh válasza Neck (#44530) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Ha pedig RAW, akkor még úgyis tárgytalan az egész vita"
Ezzel sem értek egyet, én kizárólag raw-ból dolgozok és pont azért szeretnék majd visszaváltani újra olympusra, mert az oly rawokkal sokkal kevesebb a munka, gyakorlatilag a színekkel egyáltalán nem kell t*kölnöm, mint ahogy jelenleg teszem a pana képekkel...

LakiGeri: "a canon jobb fényképező-márka" - nem is igaz :)) . Erről amúgy ez jut eszembe: [link] [link] :DDD
Hogy válaszoljak is a kérdésedre: az EOS M10-et a felsoroltak közül én hanyagolnám. Használt amúgy nem játszik?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44533) Royo85 válasza jjeahh (#44532) üzenetére


Royo85
tag

Ezt meg tudom erősíteni! :DD

(#44534) LakiGeri válasza jjeahh (#44532) üzenetére


LakiGeri
csendes tag

Hello!

Köszi a választ!

Picit tartok a használttól, mivel újonc vagyok a témában, könnyebb is megvezetni... Canon-EOS M10-zel mi a baj? (csak hogy ma is tanuljak valami újat :) ) Olympus és a Sony között gondolkozok amúgy. E között meg az a dilemma, hogy a sony-nak jobbak a paraméterei, viszont drágábbak a kiegészítők, ill azt hallottam Olympus-hoz járó lencsék jobbak. Még érik bennem a döntés, próbálok minél többet megtudni róluk hazai és külföldi forumokon. :)

(#44535) Tin_Shield válasza LakiGeri (#44534) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagyon félszívvel állt egyelőre be a Canon az EOS-M vonal mögé, semmi olyat nem tudnak a gépek amit más gyártó gépe ne tudna (sokkal) jobban. Ha vannak EF üvegeid akkor persze logikus lépés, vagy - hogy olajat öntsek a tűzre :D - ha a Canon színvilága tetszik.
Az Oly - és en bloc az mft - üvegek jók, még a kitobik is, de ez az EZ pont nem annyira, a Pana 12-32 sokkal jobb optikailag.

(#44536) jjeahh válasza LakiGeri (#44534) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A canon nagyon fapados, nagyon kevés kezelőszervel és nagyon hiányos objektív parkal. Az oly, pana, sony, fuji sokkal kiforrottabb rendszereket kínál milc fronton. Szal a canikon-pentax dslr-ekben jó, de milc oldalon ők a leggyengébbek jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44537) Rapid136 válasza MrChris (#44519) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát pont ez a gond, hogy a saját kalibrált monitorom előtt ülve nem lila a feje... amúgy a nézőtér felé a tenger, mögötte a sziget volt, tehát a kékesebb előtér és a háttér sárga világítása ezt hivatott jelezni.
Nekem ezen a képen a szinek rendben vannak, persze a kétféle világítás miatt van némi eltérés a bőrszinben, de számomra ez bőven hibahatáron belül van.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44538) Rapid136 válasza jjeahh (#44532) üzenetére


Rapid136
őstag

Mióta beállt a Sony az Oly mögé?
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44539) Rapid136 válasza LakiGeri (#44534) üzenetére


Rapid136
őstag

Olyan mint a lány a mesében, hozott is ajándékot meg nem is...
Kellett egy MILC a Canonnak, de nem csinálhatott konkurenciát a saját tükrös vonalának amiből baromi jól megél (még egy kis ideig). Szóval a korai verziók elég fapadosra sikeredtek. Mostanra végre már legalább fényképezőgépnek néz ki :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#44540) LakiGeri válasza Rapid136 (#44539) üzenetére


LakiGeri
csendes tag

Rapid136, jjeahh, Tin_Shield Köszi a válaszokat. :)

Egyéb iránt, tudok nekem javasolni olyan oldalakat ahol jó review-k, tesztek vannak a fényképezőgépekről? Van(nak) nektek olyan oldal(ak), ami(k) bevált(ak)? Több külföldi oldalt találtam már, de még nem tudtam eldönteni melyik közülük a legjobb, leghasznosabb.

[ Szerkesztve ]

(#44541) Rudi500


Rudi500
csendes tag

Hi. Egy gyors kérdés? Oly epl8 vagy pana gf7 ? Mi s vélemény? Oly epl 8 at tudnék venni 120 ért. Üdv

(#44543) MrChris válasza Rudi500 (#44541) üzenetére


MrChris
nagyúr

Oly epl 8

(#44544) Royo85 válasza Rudi500 (#44541) üzenetére


Royo85
tag

Olympus E-PL8-at választanám.
Beépített vázstabilizátor. :)

(#44545) bigsee válasza LakiGeri (#44540) üzenetére


bigsee
addikt

Egy hazai!

OFF:
Ezért nem jók a színek... :D

:DDD

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#44546) Tin_Shield válasza LakiGeri (#44540) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Többet is érdemes olvasni, úgy lehet viszonylag jól képbe kerülni. A magam részéről a "régimotoros" tesztoldalakat szeretem: Dpreview, Imaging-resource.
De sokszor egy-egy márkaspecifikus tesztoldal/blog jobb, pl. anno Robin Wong Olympus írásai, ő tényleg ki tudta hozni a maximumot a gépekből, nem feltétlenül alapbeállítason nyomta végig az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#44547) #31733248 válasza tvamos (#44500) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#44500) tvamos

"Szerintem az ide jövô kérdezôk közül nagyon sok alap beállításon, auto-ban fogja használni a gépet."

És ebben a mostani Sony-kínálatot szépen fülig is dicsérték az összes tesztben. :K Megjegyzem, okosabb is ezen a téren a többi gyártónál, atom jó a fókusz, a legjobban itt működik az arcfelismerés és még az automata mód sem ostoba.

(#44507) Muerte68

Értem én, hogy jó dolog az MFT-falkával együtt futni, de ez ott kezdődött, hogy a kolléga szerint annyira sz.r a Sony, hogy csak a "botszeműek" elégedettek vele. Erről ugye könnyen elfeledkezel. Persze a vakteszttől elmenekül a nyuszika, de hát ebben nincs semmi meglepő. :)

(#44510) mikrofon

"Le lehet tölteni a DxO PhotoLab Elit verziójának a Demo változatát. Ott van egy olyan menüpont, ahol az adatbázisban levő bármelyik váz szinprofilját rá lehet húzni a nyers RAW-ra."

Ugyanígy a Capture One-ban is így megy. :K

(#44531) LakiGeri

Nekem ebből a listából az utolsó kettő van/volt. Inkább használtan javaslom megvenni, úgy sokkal olcsóbb és én az A5000-re szavazok.

(#44548) jjeahh válasza #31733248 (#44547) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ferdítsd el és fordítsd ki amit írtam, válaszolj mindenkinek félkövér betűkkel és nyuszikázd le az egész mft falkát, a végén még meggyőzöl mindenkit :DDD
Én voltam a hülye, hogy belementem a vitába, no de mondok valamit: igazad van, sőt a sony bőrtónusok, meg a sony-kék legendásan jó és mindent ver, ettől zeng a fél internet. Most már elégedett vagy? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44549) Muerte68 válasza #31733248 (#44547) üzenetére


Muerte68
addikt

Én saját tapasztalatból írok és volt Oly-Pana-Sony-Canon-Samsung-Fuji gépem nem vagyok fanboy-ahogy írtam a Sony-t ugyanúgy ajánlom mint bármi mást itt a szó a vázból kieső jpg-képről volt-amit itt próbálsz állandóan kiforgatni.
De ha megint kezded a személyeskedős falkázós szöveget ne csodálkozz ha esetleg jelzem a modiknak az ismételt topicromboló hadjáratodat :U
Amíg én normális hangnemben kommunikálok addig mástól is elvárom.

(#44530) Neck Elmondom mégegyszer mint a fentebb levő kollégádnak-A VÁZBÓL KIESŐ JPG-képekről volt szó nem hogy ki mit tud kihozni a vázból :U
És bármilyen furcsa sokan szeretnek csak úgy fényképezni sőt lehet hogy nem is Raw-ban.

És mégegyszer mindkettőtöknek nem nekem van bajom a Sony szinekel hanem több ember véleménye én használtam nekem jó volt de az Oly Fuji jpg szerintem az ami a legtöbb embernek elsőre megfelel.

Ja és nem ajánluk telefont mert ez a cserélhető objektíves gépek topikja :)

(#44531) LakiGeri Ha nem kell az EVF,meg nem zavar hogy menüben kell állítani dolgokat az A5000-jó lehet apsc-szenzor kis méret,akár zsebben is elfér.
A Canon nem az igazi még nem nagyon törődnek vele :N
A Pana Oly nagyjából hasonló kisebb szenzor az oly-hoz olcsóbb az obi mivel a vázban van a stabi.
Esetleg használt de még garis EM10-et is megnézheted abban van kereső is.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44550) itouchfan válasza #31733248 (#44547) üzenetére


itouchfan
senior tag

2 napja olvasom ezt a vitát, meg kb. 2 hónapja ezt a topikot. Egyszerűen nevetséges. :D
Egy átlag felhasználó, akinek egy MFT az első komolyabb gépe, úgyis a saját képeinek a színét, a saját gépe színvilágát fogja megkedvelni, és azzal fog próbálkozni, játszadozni.
Nem kell mindenkire ráerőltetni azt amit neked tetszik, mert a többi is lehet jó.
Ehhez nem kell 80 feletti IQ, hogy ezt elfogadja bárki is. Kivéve, ha a Sony által fizetett nagykövet vagy :D bár ezzel a magatartással inkább elriasztod az embereket a Sonytol...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.