Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) hemaka válasza PuMbA (#44284) üzenetére


hemaka
nagyúr

Erdekes video, a sony es a pana tenyleg eleg ocsmany kepeket tolt ki magabol jpegben. :D

(#44302) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék venni egy fényképezőgépet ajándékba a szülinapjára.
Egy könnyen kezelhető, új gépet szeretnék obival 200eFt környékén.
Videó képesség és a méret nem számít, de a strapabíróság nyilvánvalóan igen.
Mivel textilművesként dolgozik, így elsősorban ruhák és apróbb kiegészítők fotózására használná rendszeresen.

Olvasom a topikot, de teljesen el vagyok veszve a témában. :B
Segítsetek pls!

(#44303) szbalogh válasza 80hun (#44277) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem tudom még. Valami régi APS-C vagy 4/3 szenzorost nézegetek. E-bay-en figyelek egyenlőre de nagyon sok van és gyorsan pörögnek.
Szóval felfedeztem pár youtube videót, amik arról szólnak hogy lehet régi m42-es lencséket rakosgatni a fenti szenzotokhoz is. Ahogy néztem mindenhez van átalakító.
Közben pár cikket is elolvastam, amiben esküsznek mondjuk Asahi Takumar vagy mire meg még pár márkát említenek.
Valószínűleg lencse nélkül veszek gépet, azokból van választék. Gondolom a lencsék sokkal többet érnek és azokat külön árulják.
Ahogy néztem Industar és Helios lencséből bőven van választék. Ezek mennyire csinálnak gyengébb képet , mint a 100e Ft-os gyári lencsék? Mik a hátrányok a manuális zoom-on kívül?
Másik nagyon kezdő kérdésem, hogy mi van ha pl full frame szenzor elé ilyen kicsi lencsét rakok? Használható egyáltalán vagy ilyen nem létezik?
Elsősorban makró kéne, meg egy általános használatra.

Tin_shield: köszi

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#44304) PuMbA válasza Frenky89 (#44302) üzenetére


PuMbA
titán

A Canon 200D a legegyszerűbb kezelésű és legkisebb méretű új DSLR gép. Még leírásokkal tarkított, képekkel illusztrált menü részletek is vannak benne és a tapizható képernyője is pont úgy működik, mint egy mobiltelefon :) Ez ugrott be elsőnek nekem.

[ Szerkesztve ]

(#44305) 80hun válasza szbalogh (#44303) üzenetére


80hun
addikt

A régi manuálok mint pl az M42, Oly OM , Canon FD , stb. mind kirajzolják a FF képkört.

A lényeg sztem amire neked kell hogy mindig ugyanazokkal a beállításokkal fotózd az órát egy sötétszobában.
És akkor kijönnek a festékek közti különbségek.

(#44306) szbalogh válasza MrChris (#44285) üzenetére


szbalogh
őstag

Örülök, hogy valakit felizgatott a téma :)
Igen ezeket mind be kéne játszani, erre kéne egy jó kis rendszer. Régi is jó talán, nem kell nagy felbontás.
Hajnalban próbáltam az A610-et, mikor teljesen le van merülve az óra fénye. Nem lett jó. Szemmel látom de mindent maxra tolva (iso400, +2EV, 15sec) se különült el a háttértől. Nem azt láttam, amit szabad szemmel.
És igen a nyomi hátsó ledek is villogtak közben, elhet, hogy azért lett erősebb végül a háttér, mint maga az óra? Na majd mepróbálom leragasztva is.
Igen, manuális lencse bőven elég lenne, csak eygszer kell beállítani aztán had menjen. Nem kell rohangáló gyerek után zoomolgatni. Bár arra is használnám :D

Nick: HE_Storm

(#44307) MrChris válasza szbalogh (#44306) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha lesz egy kis időm kipróbálok néhány beállítást és objektívet a régi órámon. Sok minden befolyásolja ezt a dolgot. Kapásból mivel és mennyi ideig mennyire világítod 'töltöd' fel a számlapot.

(#44308) philoxenia válasza MrChris (#44307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magát a feltöltést is standardizálni kéne a pontos tesztekhez...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44309) szbalogh válasza philoxenia (#44308) üzenetére


szbalogh
őstag

Bár csak ott tartanék már :D

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#44310) philoxenia válasza szbalogh (#44309) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mivel igazából egy kvázi mérőeszközt akarsz csinálni, legalább olyan fontos az input mérése, mint az outputé.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44311) Warton válasza szbalogh (#44303) üzenetére


Warton
őstag

Erre a feladatra (órák éjszakai fotózása) egy Industar 50-2 háromezerér' simán jó megoldás lehet, csak kell hozzá még egy M42-es közgyűrű, hogy tudj makrózni, meg egy adapter a kiválasztott géphez aztán csá. Erre a feladatra én nem költenék harmincezreket egy takumarra.

Normál fotózáshoz azért jól jön az autófókusz arra nem igazán javasolnám az Industart, de lehet vele képeket készíteni csak sok gyakorlást igényel.

(#44312) szbalogh válasza Warton (#44311) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszönöm szépen! Akkor nem is nézem a komolyabb lencséket :R
Az 50-2 azt jelenti, hogy a legkisebb fókusztáv 2mm? Tehát ez az érték legyen nagyon kicsi a makrókhoz?
Hát ez tényleg brutál [link] :Y

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#44313) szbalogh


szbalogh
őstag

A lenti makró és esti képekre melyiket választanátok?
[link]

Nick: HE_Storm

(#44314) 80hun válasza Warton (#44311) üzenetére


80hun
addikt

Nem kell takumar de azért ne is egy Industar 50-2 ami f3.5-es
Ráadásúl a közgyűrűvel csúnyán esik a fényerő :)

10-12e-ért van válasték bőven jó fényerős obikból . PL SMC Pentax-M 50/2 , Pentacon 50/1.7 , Minolta MD 50/1.7

(#44315) 80hun válasza szbalogh (#44313) üzenetére


80hun
addikt

Egyértelműen az X-T10 :)

De azért elég nagy használtárkülönbség van a két gép között.
A GF1 kb 20-25e-t érhet az X-T10 meg 100e körül megy :)

(#44316) Frenky89 válasza PuMbA (#44304) üzenetére


Frenky89
őstag

Szimpatikus. Köszönöm az ajánlást!

(#44317) #31733248 válasza jjeahh (#44300) üzenetére


#31733248
törölt tag

Na ez megint egy nagy duma, de tudod mit? Fogadjunk, hogy ha kivágom az ugyanakkor készült képekből a Sony és az Oly egét, akkor halvány segédfogalmad nem lesz róla, melyik az Olyé? :)))

(#44318) PuMbA válasza Frenky89 (#44316) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve év végéig biztosan van még 16 000Ft-os pénzvisszatérítés és regisztráció esetén 1 helyett 3 év garancia a nagyobb boltokban, mint például 220Volt, FotoPlus, ED, MM :) Így 200k alatt vagy biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#44319) Warton válasza szbalogh (#44312) üzenetére


Warton
őstag

Nem, nem azt jelenti, az csak egy verziószám talán. Maga az objektív nem tud makrózni, azért kell hozzá a közgyűrű, amiben nincs lencse, csak távolabb helyezi az objektívet a szenzortól, így nagyít a képen.

(#44320) Warton válasza 80hun (#44314) üzenetére


Warton
őstag

A srác makrózni szeretne, tök felesleges az 1.7, mert úgyis f5.6-on vagy még szűkebben fog fotózni, hosszú záridő mellett, ahogy a belinkelt képen is 15 sec volt a záridő, ha jól emlékszem. Ha valaki 1.7-en akar makrózni annak csak sok szerencsét kívánok hozzá.

Nyílván normál fotózáshoz kevéske az Industar, de ezt írtam is.

(#44321) 80hun válasza Warton (#44320) üzenetére


80hun
addikt

Makrózni dedikált obi ajánlott de egy óra számlapját lefotózni még nem makró kategória. :)

De linkelek neked ken roki előszeretettel fotóz le órát is.
Itt van pl egy mezei Nikkor 50/1.8G max közelpontal a tesztben ahol pont egy óra van lefotózva Aps-c szenzoros géppel.

Na ezt a legtöbb manuál és af-es 50-es tudja Apsc szenzoron.

(#44322) mikrofon válasza 80hun (#44321) üzenetére


mikrofon
addikt

KenRockwell oldalán minden objektívnél óra számlap van ;)

(#44323) 80hun válasza 80hun (#44321) üzenetére


80hun
addikt

Csináltam egy példaképet.
Amit ő akar az nem egyszerű.

Itt az én Casio Edifice Red Bull órám ami egy 3 perces lámpafénytőltésétől úgy világítanak a mutatók mint az atyaisten.
25sec iso 800 , 50mm f4 -en
Tehát az akarom pl hogy a számlap is látszódjon akkor már a mutatók kiégnek.
Ez egy bonyolúlt feladat lesz :)
Persze én ezt csak összedobtam korom sötétben pár perc alatt háttér meg minden nélkül.
És ahogy látom a PH motorja is érdekesen kezeli a képeket :)

[ Szerkesztve ]

(#44324) Frenky89 válasza PuMbA (#44318) üzenetére


Frenky89
őstag

Már csak egyetlen kérdésem maradt: 18-55mm f/3.5-5.6 DC III vagy 18-55mm f/4-5.6 IS STM obi?

(#44325) Tin_Shield válasza Frenky89 (#44324) üzenetére


Tin_Shield
őstag

STM, már csak a képstabi miatt is.

(#44326) MrChris válasza 80hun (#44323) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sejtettem, hogy ez egy érdekes kihívás lesz és a legutolsó tényező a váz típusa :D
Egyrészt egyáltalán erről jó képet készíteni, másrészt meg hogy mit is akarunk elérni :D Jó lenne egy minta a netről.

(#44327) 80hun válasza MrChris (#44326) üzenetére


80hun
addikt

Ha jól veszem ki kell egy kiinduló fix alapbeállítás a géphez mert azt szeretné látni mint szabad szemmel.
Ezt ki kell kiséletezni. :)
És utánna mindegyik fotóhoz azt a záridőt, iso-t és rekesz-t kell használni ugyanazzal az obival ugyanolyan tárgytávolságra :)

Meg ugye a monitort is kalibrálni kéne , ugye itt sokat jelent a kalibrálásnál a környezeti fény is mert aszerint állítja be a monitor fényerejét a szoftver a kalibrálás során. Persze ha jól írom :)
Ha jól emlékszem az X-Rite Display-el először rámérsz a körynezeti fényre és utánna megy a színkalibrálás.
Mert ugye aztán azon nézzük és csak vakarjuk a fejünket hogy ennek nem így kéne kinéznie mert túl világos v. sötét a kép :D

Jó persze én könnyen vagyok mert vettem kalibrálót és szénné kalibráltam mindent még a telókat is :D

Jó kis játék ez :D

(#44328) PuMbA válasza Tin_Shield (#44325) üzenetére


PuMbA
titán

Ja :K

(#44329) szbalogh válasza 80hun (#44323) üzenetére


szbalogh
őstag

Gyorsan beugrottam pár fotóra az óráimhoz. Ez egy nem olyan régi festés.
A másik topicba is feltettem, remélem nem baj, hogy ide is bekerül.

Ezt csak szemnek valónak szántam, nem ilyen körülmények lennének :B

itt az összes amit lőttem [link]

Nick: HE_Storm

(#44330) Warton válasza 80hun (#44321) üzenetére


Warton
őstag

Az Industar közelpontja 0,65 m, a Heliosnak 0,55 m, tehát kell egy közgyűrű, azaz ilyen objektívekkel makró kategória.

Néhány tesztkép, amibe nem sok energiát fektettem, egy viszonylag kisebb méretű óráról csutkára, azaz 0,65-re tekerve, nem volt kedvem állványozni, így be is mozdult egy kicsit, meg alexpos is, csak a nagyítás szemléltetése miatt.

Közgyűrű nélkül

13 mm-nyi közgyűrűvel

21 mm-nyi közgyűrűvel

A Heliossal jobb a helyzet közgyűrű nélkül, de még ott is erősen ajánlott a közgyűrű, hogy ne kelljen kroppolni. Más low budget objektívem nincs, csak egy 100mm macro, de az már más árkategóriát képvisel.

Minolta 1.7-est pont eladtam de a megmaradt 1.4-esnek meg a 2.0-ásnak 0,45 m a közelpontja így azok még jobbak lehetnek, de ott is javasolt a közgyűrű.

(#44331) szbalogh válasza Warton (#44330) üzenetére


szbalogh
őstag

Ha tudnám miről beszéltek :D :B

De hogy ne csak offoljak. Azt nézem, hogy ezzel a kis vacakkal is egészen vidáman el tudok játszani. Ehhez képest egy 4/3-os 5x nagyobb szenzor.
Egy panasonic pixelmérete 1.5x nagyobb és gondolom az a négy év fejlesztés is látszik rajta.
Vagy mi a véleményetek? 1,5x nagyobb cmos (2009-es) vs 2005-ös ccd?
[link]

A panát lehetne használtan 20 körül kifogni.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#44332) 80hun válasza Warton (#44330) üzenetére


80hun
addikt

Csak az a gond ha visszaolvasol ( példáúl )ő nem simán órát akar fotózni :)
Tehát neki nem egy makróobi kell.

(#44333) szbalogh válasza 80hun (#44332) üzenetére


szbalogh
őstag

Ha ilyen olcsók és elfogadható minőségűek az orosz lencsék, akkor lehet külön makró és egy általános felhasználású is.

Nick: HE_Storm

(#44334) vihartigris válasza Frenky89 (#44324) üzenetére


vihartigris
őstag

Ez teljesen egyértelmű: STM

bármi reciproka a semmi

(#44335) Warton válasza szbalogh (#44333) üzenetére


Warton
őstag

Nem nagyon fogsz vintage orosz makró obit találni. Én nem is nagyon tudok most így hirtelen mondani egyet sem. A Minoltának tudom, hogy van 50-es is meg 100-as is. A 20-30 ezres árkategóriában.

(#44336) 80hun válasza Warton (#44335) üzenetére


80hun
addikt

Industar 61 L/Z

(#44337) faki_ válasza Warton (#44335) üzenetére


faki_
senior tag

Volna-9, Industar-61 L/Z.

(#44338) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.
Hobbi szinten fotózgatok, volt egy Nikon d3200 vázam, 18-55 (Nikon 18-55/F3.5-5.6 AF-P DX G VR) kit objektívvel + egy 55-300-as (Nikon AF-S DX 55-300 mm f/4.5-5.6G ED VR) objektívvel.

Hasonló tudású szerkezetet keresnék, ezt CANON EOS 1300D + 18-55 DC + 70-300 DC Kit néztem ki.
Ami a lényeg lenne, hogy az előző nikon szett tudását hozza. Ezzel a canon-al mellé lőnék?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44339) csacsi77 válasza mycso (#44338) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nagyon.
A Nikonban sokkal jobb az érzékelő és a két Canon obi sem túl acélos.
Erre nem váltanék semmiképpen sem.

Öreg fater megoldja!!!!

(#44340) taptaq válasza szbalogh (#44303) üzenetére


taptaq
aktív tag

Én egy Olympus E-PL-3-as pici milcet vettem, rendeltem hozzá egy c-mount adapter+ Fujion 35mm F1.6-os obit+makró közgyűrűsort = 8000ft(ez már az új Aps-c szenzoros gépekhez is jó). Este sem kell állvány városi fények mellett portréhoz, vagy akár a szobában készült képeknél, igaz az iso-t meg kell tolni egy kicsikét. Ezek a c-mountos obik elég "pénztárca barátok" szerintem.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#44341) taptaq válasza taptaq (#44340) üzenetére


taptaq
aktív tag

Fujian az obi neve, elírtam elnézést.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#44342) szbalogh válasza taptaq (#44341) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszönöm szépen! Igen, a másik márka lencséje 5x annyiba kerül :B

Egyre inkább a mikro 4/3 felé nézelődöm. Vagy EOS M de az már nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#44343) 80hun válasza szbalogh (#44342) üzenetére


80hun
addikt

Mond meg mennyi rá a keret és ajánlunk valamit. :)

(#44344) szbalogh válasza 80hun (#44343) üzenetére


szbalogh
őstag

Á nagyon köszi de tudod kishibásat keresek. Nem sürgős, majd ha akad valami javítható olcsó arra lecsapok. Valami hibás záras, hibás mechanikás de elektronikusan hibátlan és hiánytalan darabra hajtok.

Igazából se tükör se zár nem kell a hosszú expozícióhoz ha ezek nélkül is szóra lehet bírni még jobb.

A lenti készülékeknél magas ISO-n elég nagy már a különbség. Főleg az egyik potenciális jelölt GF1 és D5100 között.
[link]

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#44345) taptaq válasza szbalogh (#44344) üzenetére


taptaq
aktív tag

Azért azt is vedd figyelembe, hogy 5100-nek a kit obival a kezdő fényereje f5.6-tól kezdődik +makró közgyűrűsor, ehhez viszont magasabb ISO is kellesz. Viszont az a gép ami nekem van a cmount f1.6 obi+átalakító+makró gyűrűk megvan neked 35.000 ft-ból. Kisebb a szenzor, de fényerős az objektív. Ez saját vélemény, nem akarok okoskodni.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#44346) 80hun válasza taptaq (#44345) üzenetére


80hun
addikt

Ne vezessétek félre , sem makró obi sem közgyűrű nem kell neki arra amire ő szeretné használni a gépet.

Ne linkeljem már be töbször hogy mire akarja használni. :)

(#44347) taptaq válasza 80hun (#44346) üzenetére


taptaq
aktív tag

Nincs itt megvezetve senki sem, tisztában vagyok vele mire szeretné használni. Követem az órás és a mobilos fórumot is, ott is szokott érdeklődni. Az obi amit ajánlottam az nem makró obi, de jár hozzá a makró közgyűrűsor is, ennyi a történet, csak segíteni akartam.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#44348) szbalogh válasza taptaq (#44347) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! Bárcsak tudnám mit miért mondotok de buzgón olvasok cikkeket :B
Most pl ezt.
Lehet, hogy egy ideig inkább átmegyek az azonnali kérdéses topicba :D

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#44349) szbalogh


szbalogh
őstag

Makróból ilyesmi megoldás lenne az igazi:
Kamera messze a tárgytól, hogy könnyen odaférjek csipeszekkel. Közben nagy monitorra vezetve a képet fel is vehessem amit csinálok és ne kelljen a lupéval szenvednem.

Ez egy kínai olcsó mikroszkóppal készült de ezzel nagyon közel kell menni na meg csak 640x480-as.
[link]

Nick: HE_Storm

(#44350) Muerte68 válasza szbalogh (#44349) üzenetére


Muerte68
addikt

Néha szoktak lenni eladó orvosi rendelőkből felszámolt olympos mikroszkópok azokon van oly bajonett rá lehet rakni fényképezőt.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.