Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Tükörrefis gép vásárlása előtt vagyok. Nem ismeretlen ez a műfaj, Practica MTL-el, meg Zenit 12-fényképezőkkel korábban elég sokat lövöldöztem analóg, szeretném felmelegíteni a tudást digitális géppel is.
Cannon és Nikon között vacillálok (gondolom, mint sokan mások), objektívvel együtt 160-170 körül összegből ki szeretném hozni a történetet.
Kezdőként a EOS 1300D és a 3300-3400 képalkotási szintje szerintem elegendő lenne nekem. Egy "Feature" viszont nagyon hiányzik, és ez a kihajtható kijelző. Ezt, ha jól látom, először a 5300-tól kapom meg.
Esetleg tudtok olyan gépet ami olcsóbb, mint az 5300, de tudja az előbb említettet?

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#43202) Royo85 válasza helixP (#43201) üzenetére


Royo85
tag

Szia!
Nézd meg a Canon EOS 750D-t.

(#43203) csacsi77 válasza helixP (#43201) üzenetére


csacsi77
senior tag

Kezdőként a EOS 1300D és a 3300-3400 képalkotási szintje szerintem elegendő lenne nekem. Egy "Feature" viszont nagyon hiányzik, és ez a kihajtható kijelző. Ezt, ha jól látom, először a 5300-tól kapom meg.

A Canon 1300D és a Nikon D3300/3400 nagyon nincs egy szinten képalkotást illetően. A Nikon érzékelője egyértelműen jobb.
Kihajtható kijelzőt DSLR-ben először a Canon 600D tudott (ennek ugyanaz az érzékeője, mint az 1300D-é).
Szerintem Canonból is a 24 MP-el érzékelővel felszerelteket nézd. Nem a pixelszám miatt, hanem erre a szériára hozta be a lemaradasát (érzékelő!!) a Canon a Nikonnal.

Öreg fater megoldja!!!!

(#43204) helixP válasza csacsi77 (#43203) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a választ, Amúgy is Nikon a preferált, nekem barátságosabb a menüje is.
Nikon D5300-ról mi a vélemény?

Royo85: Köszi, de ahogy írtam, van egy 160-as keret, amit nagyjából tartani akarok.

(#43205) Royo85 válasza helixP (#43204) üzenetére


Royo85
tag

Tarthatod is: :) [link]

(#43206) helixP válasza Royo85 (#43205) üzenetére


helixP
nagyúr

Használt nem jön szóba, köszönöm, már lebeszéltem az úriemberrel.

(#43207) csacsi77 válasza helixP (#43206) üzenetére


csacsi77
senior tag

160 eFt-ért nem fogsz új Nikon D5300-at kapni kitobival.

Öreg fater megoldja!!!!

(#43208) Royo85 válasza helixP (#43206) üzenetére


Royo85
tag

Ezt nem tudtam.

(#43209) helixP válasza csacsi77 (#43207) üzenetére


helixP
nagyúr

Kicsit több, mint 160, meg láttam 170-ért is.
De egyre inkább hajlok a D3300/3400-felé, első körben valószínűleg elegendő nekem.

(#43210) Rapid136 válasza helixP (#43209) üzenetére


Rapid136
őstag

Az a baj az ujjal hogy ha valami feature miatt mégis inkább más márkára váltanál, na akkor az durva veszteség.
Egy használt, de még garanciális géppel (a Sonynál ráadásul egy éven belül kiterjesztheted a garanciát ujabb 2-3-5 évre is) nekiindulni és lecserélni kevésbé fájdalmas.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43211) helixP válasza Rapid136 (#43210) üzenetére


helixP
nagyúr

Mivel kezdő vagyok, bőven elég lesz nekem ezt az "alap" gépet kitanulni, és majd 3-4-5 év múlva váltani,
nem gondolkodom lecserélésben
Többet ér nekem az, hogy én vagyok az első júzer, mint, hogy hiába érvényesítsek garanciát, mert olyan rejtett hibája volt, ami nem garanciális és miatt más elpasszolta.

(#43212) #31733248 válasza helixP (#43211) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Canon belépő gépei (1200D, 1300D) minden szempontból elég gyengék. Nem csak fapadosak, de a szenzor sem bírja annyira a magas ISO-n történő fotózást, vagy a fényes-árnyékos részek raw konverteren belüli húzását. A Nikon ilyen szempontból lényegesen jobb. Ugyanakkor az olcsó obik jobbak a Canon esetén és szebben bánik a bőrszínekkel is, mint a Nikon.

Harmadik váznak most nézegetek én is belépő Canont, használtan javaslom én is, mert nagyon komoly az egy éven belüli értékvesztése. De ha belefér, inkább a 24 megapixeles modelleket nézd, azoknál nem fogsz gyorsan kényszert érezni a cserére.

(#43213) helixP válasza #31733248 (#43212) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm szépen a választ Neked is, akkor Nikon fele fogok nézelődni.

Az értékvesztés kevésbé fontos nekem, nem befektetési célzattal veszem :)

(#43214) KawaBazsy válasza #31733248 (#43212) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Harmadik váznak?? Minek kell 3? :-)

(#43215) #31733248 válasza KawaBazsy (#43214) üzenetére


#31733248
törölt tag

Őszintén szólva van egy Nikon is. :D Elég sokan, 60-70 ezren nézik meg a videóimat, ezért fejlesztek e téren (gépet és világítástechnikát is). Eddig egyedül szerepeltem a vlogban, a jövőben viszont többször lesz majd vendégem is. Egy-egy gép lesz ránk állítva, egy pedig kettőnket együtt vesz majd.

(#43216) Bensid


Bensid
tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy Canon EOS 1300D után érdemes-e egy 77D-re beruházni?
Lesz-e akkora lépés, hogy megéri azt a 280 ezret, vagy inkább gyűjtögessek és vegyek egy még ennél is komolyabb gépet?

(#43217) vihartigris válasza Bensid (#43216) üzenetére


vihartigris
őstag

Miben érzed kevésnek az 1300D-t?
Jobb gép a 77D, de lehet, hogy egyenlőre az is elég ha a kitobi (feltételezem, hogy az van) mellé veszel egy fixet, vakut és azzal is előrébb leszel.

bármi reciproka a semmi

(#43218) 80hun válasza Bensid (#43216) üzenetére


80hun
addikt

Sztem inkább gyűjts egy 80D-re akár újonnan vagy alighasznált garis példányra Ha ennyit akarsz rááldozni akkor legyen legalább benne AF microadjusment.

Esetleg olcsóbban egy alighasznált garanciás 750D (ebbe nincs AF microadjusment).

(#43219) Bensid


Bensid
tag

Köszönöm az eddigi véleményeket. Az igazság az, hogy nem olyan régen kb. egy éve fogtam bele úgy komolyabban a fotózásba az 1300D-vel. Mivel folyamatosan kaptam mindenkitől a visszajelzéseket, hogy nagyon megy ez nekem, elkezdtek hívni engem fotózni családok, párok, vagy valaki csak úgy egyedül és már rendezvényen is voltam.
Ha már így kezd beindulni a dolog, akkor meg akarom adni a módját és nem egy teljesen kezdő géppel fotózni, jó lesz az másodlagosnak is! :)

(#43220) andreijj


andreijj
tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem.

MILC fényképezőt keresnék elsősorban utazás megörökítésére, a fotózás a videózásánál kicsit fontosabb, és 100-150 körül jó lenne kihozni (újonnan). Korábban a sony a5000-et néztem, most két KIT-ben is egész jó áron van az MM-nél:
- 16-50 (109e)
- 16-50 + 55-210 (180e)

Egy nagy utazás előtt állok, ezért is merült fel hogy jó lenne egy 55-210 is a gép mellé (Bridge-ről váltok). Van valami jobb KIT, amit érdemes lenne megtapiznom mielőtt döntök?

Köszi a segítséget előre is :R :R :R

(#43221) zolko74 válasza Bensid (#43219) üzenetére


zolko74
tag

Ha profi fotós akarsz lenni akkor Nikon D850.

(#43222) KawaBazsy válasza andreijj (#43220) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ha nem kell EVF, meg vakupapucs, akkor jól jársz az A5000-el.

(#43223) andreijj válasza KawaBazsy (#43222) üzenetére


andreijj
tag

Nem kell EVF, valszeg vakupapucs sem. Ha mégis kellene vakupapucs, milyen gép jöhet szóba?
Köszi :)

(#43224) vihartigris válasza Bensid (#43219) üzenetére


vihartigris
őstag

70D vagy 80D lesz a barátod, meg jó objektíveket kell még venni, meg még ..............

bármi reciproka a semmi

(#43225) MrChris válasza andreijj (#43220) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha csak ezt az egy objektívet tervezed mindenesnek, akkor túristáskodáskor elsősorban nagylátós képeknél csalódás érhet a gyenge, szétkent szélek és sarkok miatt. Nyitott rekeszen ez már a kép egyharmadánál láthatóvá válik. Erősen rekeszelned kell ami egy kevés fényű helyen elég kellemetlen. Például egy városi képnél már FHD méretben is belefuthatsz ebbe. Nem csak bizonyos helyzetekben, hanem természetesen ez a tesztekben is meglátszik. Itt egy, két példa összehasonlítással. Érdemes letölteni és megszemlélni fhd-ba leméretezve, mert még úgy is látszik.
Ha ennél többre vágysz akkor mélyebben zsebbe kell nyúlnod, vagy erős kompromisszummal megelégedsz. Bár csak egy kit objektív de a konkurensek hasonló, szintén kit objektívjei lényegesen jobb képminőségűek.

(#43226) KawaBazsy válasza andreijj (#43223) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Izé.. a többi márka kínálatát nem ismerem, csak anno én is néztem az A5000-t, meg az A6000-t is. Végül az utóbbi lett, nem az említett két feature, hanem a villámgyors fókusz miatt. Aztán azóta többször is kiderült, h jól döntöttem, mert az EVF kell a manualozáshoz (élesség állítás), a vakupapucs meg beltérben.

(#43227) andreijj válasza MrChris (#43225) üzenetére


andreijj
tag

Köszi szépen a részletes véleményedet, tudsz esetleg pár konkurens gépet ajánlani ebben a 100-150e ársávban?

KawaBazsy, köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

(#43228) MineFox54 válasza KawaBazsy (#43226) üzenetére


MineFox54
őstag

EVF miért is létszükség a manuálhoz? Focus peaking megy LCD-n is pl.

(#43229) vihartigris válasza MineFox54 (#43228) üzenetére


vihartigris
őstag

Egész jól megy.

bármi reciproka a semmi

(#43230) daniduke válasza MineFox54 (#43228) üzenetére


daniduke
tag

Megy persze, de ha süt a nap akkor oly mindegy, hogy van e peaking vagy nincs, nem látsz semmit evf nélkül. Persze van akinek nem letszükséglet, de én manuáloztam már eleget evf nélkül, elég volt egy életre.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#43231) KawaBazsy válasza MineFox54 (#43228) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A focus peaking-el csak nagyjából tudom élesre állítani, tűéles akkor lesz, ha bele is nagyítok. Biztos lehet lcd-n is, de EVF-en sokkal jobb a végeredmény.

(#43232) MineFox54 válasza KawaBazsy (#43231) üzenetére


MineFox54
őstag

Rendben. Egyelőre elégedett vagyok vele, de majd lehet cserélek A6000 vagy A7-re. (AF nem érdekel)

(#43233) #31733248 válasza andreijj (#43220) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, nézd meg a Sony A6000-et is (ennek már keresője is van, sok extrával), garanciális példányokat kapsz ennyiért. Írtam róla egy részletes ismertetőt, sok fontos tudnivalóval, ezt javaslom elolvasni: https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

A MILC-rendszerek választásának ügyében nyújt sok hasznos, gyakorlati információt ez az írásom: https://sites.google.com/site/milcrendszer/

[ Szerkesztve ]

(#43234) Royo85 válasza #31733248 (#43233) üzenetére


Royo85
tag

Elsiklottál felette! "100-150 körül jó lenne kihozni (újonnan)" :)

(#43235) b.vr válasza #31733248 (#43233) üzenetére


b.vr
őstag

"A MILC-rendszerek választásának ügyében nyújt sok hasznos, gyakorlati információt ez az írásom: https://sites.google.com/site/milcrendszer/"

Minden leendő olvasó figyelmébe: ez egy releváns tapasztalatok nélkül megírt marketingbrossúra, komoly és komolyan vehető összehasonlító írásként teljességgel hiteltelen. Ennek szem előtt tartásával olvassátok, és kérdezzetek rá nála nyugodtan milyen széles körű, rendszereken átívelő tapasztalatai vannak amelyekre támaszkodva hitelesen lenne képes ilyen "ajánlót" írni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43236) _csocso_ válasza b.vr (#43235) üzenetére


_csocso_
senior tag

Jubilált, megvan a 200.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#43237) MrChris válasza #31733248 (#43233) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mielőtt még jobban tolnád a bullshites írásaid ezt nézd meg, mert a GH5-ös fókusztesztet revidiálták, egy videós annyira bepöccent ezen a fake teszten, hogy elrepült a tesztelőkhöz és együtt igazolták, hogy a GH5 tökéletesen jól tud fókuszálni videózáskor is, szépen leköveti a témát. Kíváncsi vagyok képes leszel e átlépni magadon és igazat adni azoknak akik saját magukat hajlandóak voltak megcáfolni és korrigálni, vagy továbbra is a tévedésüket fogod hirdetni?
Almát az almával FHD-t a FHD-val. Illene korrigálnod azt is, hogy az A6000 fhd 50 képes képsebességét hasonlítod a Panasonicok 4k-ban ritkább 25 képes képsebességéhez és ebből azt a teljesen szakmaiatlan tévedést vonod le hogy ettől jobb. Tudtad, hogy a mozikban 24 képet vetítenek másodpercenként? Akkor a Videoton TV jobb az 50i-vel? A Panasonic is ugyan úgy tudja FHD-ban az 50képet másodpercenként, megvan a választási lehetőség.
Továbbá figyelmedbe ajánlom, hogy a Sigma 2.8-as sorával (talán még mással is?) videó alatt vibráló, használhatatlan lesz az autofókusz. 60-assal csak azért tűnik úgy hogy nem, mert kevésbé látszik. Nem beszélve a berregő-csörgő hangjáról. Egyöntetű vélemény, hogy videóra csak manuál módban ajánlott, máris oda a bármilyen videós fókuszelőny.
És még lehetne sorolni...
Abbahagyhatnád a megtévesztésektől, csúsztatásoktól és valótlanságtól terhes írásaid osztását egy fórumon és ha már ezt nem bírod ki és a konkurensek fikázásába ekkora energiát és honlapot fordítasz csinálhatnád tisztességesen.

[ Szerkesztve ]

(#43238) b.vr válasza _csocso_ (#43236) üzenetére


b.vr
őstag

:D

Viszont ez most ráadásul annyival rosszabb hogy itt elvileg "összehasonlít", és ha valaki nem ért hozzá (márpedig vélhetőleg ebbe a topicba olyanok jönnek akik nem értenek) még a végén komolyan is veszik, hacsak nem jelezzük mindig hogy ez az írás hiteltelen.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43239) 80hun válasza MrChris (#43237) üzenetére


80hun
addikt

A vibráló AF-et csinálja bármelyik sony ha C-AF van és nincs aktiválva a PDAF. tehát ha a CDAF-et használod. (Na jó lehet az A7SII nem csinálja :) )
Ezt csinálja az Oly is HA NEM C-AF+TR-be vagy főleg közeli témáknál látszik.

Videóra egyébként a Sony-n is csak a natív obi az ajánlott.
A sigma dn sor f2.8-asai egyébként sem tudják használni a teljes PDAF területet hanem csak a közepét.
A teljes PDAF mező kihasználására Sony-n csakis a DN 30/1.4 képes. a dn sorból.

Ez csak úgy kiegészítésnek szántam :)

[ Szerkesztve ]

(#43240) _csocso_ válasza 80hun (#43239) üzenetére


_csocso_
senior tag

Megvan már minden A6000 rajongónak a DÖRR Action Black No 0.7, hisz kihagyhatatlan..
Bocsi nem neked szántam, csak úgy általában..

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#43241) b.vr válasza 80hun (#43239) üzenetére


b.vr
őstag

na de ráadásul az összes "ajánlója" ami az apsc sony-t illeti, az adapterezett dslr obikkal van tele (ami nem csoda hiszen maga a Sony is teljesen a FF-re állt rá, az apsc-t még olyan szintre sem hozta fel mint ami legalább a Canonnál, Nikonnál a külső beszállítók nélkül, saját márkából megvan)
Semmi gond ha valaki pont ebben találja meg a számítását, de azért akik teljesen kezdők, őket nem kéne rögtön az erdőbe vezetni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43242) MineFox54 válasza b.vr (#43241) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem mondom, tényleg leszarja jelenleg a Sony az APSC-t, de azt remélem nem várod el hogy egy 6 éves rendszerre ugyanolyan objektívpark legyen, mint a most 30 éves EF-re vagy az 58 éves F-re. ("apsc-t még olyan szintre sem hozta fel mint ami legalább a Canonnál, Nikonnál a külső beszállítók nélkül, saját márkából megvan")

És Econ, tényleg túlmentél a határon... (Sonym van, ajánlom is bárkinek ha a helyzet azt kívánja.)

[ Szerkesztve ]

(#43243) MrChris válasza 80hun (#43239) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ha valaki Olyval akar videózni... ;) Ez egyébként fotó mód ott ugye nincs akkora jelentősége, videó módban lehet másként csinálja, gondolom főképp lassabb :DDD próbáld ki, nekem nincs Olym. Sonynál lehet, hogy videó alatt eleve csak natív obival megy a pdaf? Mert hiába van Sigmánál középen a téma akkor is csinálja. Ez magyarázat lenne, ha ekkor kontraszt alapú. Abban nem túl erős, nagyon nagy a 'fókuszlégzése'. A Pana DFD ennek töredéke, alig lehet látni.

(#43244) b.vr válasza MineFox54 (#43242) üzenetére


b.vr
őstag

Ácsi, kimondottan a crop szenzoros rendszereket írtam! Szóval nem 30 meg 58 évekről van szó :)
(amúgy a témában érdemes Thom Hogant olvasni, ő rendszeren ekézi a Nikont hogy a full frame-mel szemben mennyire elmarad a kimondottan apsc szenzorokhoz fejlesztett objektívekkel és hogy ez miért probléma (hiába működnek azokon gond nélkül a ff üvegek)

És ezért írtam már többször hogy meg kell nézni a Fujit hogy ha valamelyik gyártó kimondottan apsc-re épít akkor azt hogyan kell csinálni. Plusz ez az egész mellékes, ez csupán a történeti háttér.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43245) #31733248 válasza b.vr (#43235) üzenetére


#31733248
törölt tag

Majd formálgatom még, nemrég módosítottam rajta pár helyen. :K A véget nem érő vitába nem megyek bele, mert nem tartom valami jó ötletnek, hogy néhányan szétoffolják a topicot.

(#43246) b.vr válasza #31733248 (#43245) üzenetére


b.vr
őstag

Egyáltalán nem tartom szétoffolásnak hogy a leendő gyanútlan olvasók figyelmét felhívom arra hogy ez egy teljességgel hiteltelen írás, lévén hiányoznak hozzá a releváns tapasztaltaid! És remélhetőleg feltűnik majd nekik, hogy ezt még csak tagadni sem próbálod, nemhogy cáfolni azzal hogy hozod a kimerítő alaposságú saját példáidat!

Nézd, a szándék hogy ezt megírd, az méltánylandó, de ehhez pusztán a szándék az nagyon-nagyon kevés. Ilyen írásokat a Thom Hoganek és hasonlók tudnak írni, akik évtizedek óta fotózással foglalkoznak, ebből élnek, közben oktatnak, cikkeket írnak, és állandóan tesztelik a különböző rendszereket, és mindezt éles körülmények között.

Most csupán egyetlen konkrét területet kiragadva az írásodból, melyet meglehetősen jól ismerek, a portréfotózás. Képes voltál az írásodban (amiből tök releváns m43 és Fuji objektíveket is kihagytál itt is, de mind1....) ezt a kérdést leegyszerűsíteni arra hogy itt is a Sony aps-c az árbajnok. És ennyi. Miközben én sokat és komolyan foglalkozom portréfotózással (írtam is róla, sok saját képpel ha valaki utána szeretne nézni), és pontosan egy rendszer van, mégpedig a Sony aps-c, amiről úgy gondolom ezen a területen _számításba_se_érdemes_venni_! Ezzel szemben a m43, Fuji, Sony FE, mindről meg tudom mondani mikor gondolkozzon benne valaki és miért. És ez most csak egyetlen terület volt.

(amúgy még csak annyi, az is tökéletesen elhibázott gondolat ami utána jön hogy egy "hasznos segítséget" úgy képzelsz el hogy 4 rendszerből kiválasztasz 3-3 objektívet, összeadod a listaárakat és akkor lám-lám mi jön ki. Mindegy, nem is folytatom tényleg, nem érdemes, szinte mondatonként végig lehetne menni az egészen)

(viszont az külön kiemelendő még amit a többiek hoztak fel a videós dolgokra, fókusz is meg más egyebek is, de ezt rátok hagyom, én nem videózom)

Az a helyzet hogy ezt nem formálgatnod kell, hanem erről le kell mondanod. Olvassál inkább sok Thom Hogant vagy bárki hasonlót, hogy kellő perspektívába helyezd magad, ha amúgy nem hinnéd el miért volt ez részedről egy hatalmas túl-vállalás.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43247) b.vr válasza b.vr (#43246) üzenetére


b.vr
őstag

egy kiegészítés a portréfotózáshoz, még mielőtt félreértés lenne: a sony apsc-t nem azért nem veszem számításba mert teljesen alkalmatlan lenne. De ugyanígy nem alkalmatlan erre a Nikon és Canon crop, a Nikon és Canon full frame, vagy a Pentaxok, stb. Ha valaki bármi más okból kifolyólag ilyen rendszereket használ, természetesen fog tudni velük portrézni is. Viszont ha ez egy fontos szempont, akkor az általam írt három közül (fuji, m43, sony FE) érdemes választania.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43248) MrChris válasza #31733248 (#43245) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csúsztatásoddal, valótlan állításaiddal szemben a kellemetlen tények offolás? :D Kényelmetlen mikor kiderül a turpisság.

(#43249) #31733248 válasza b.vr (#43246) üzenetére


#31733248
törölt tag

Miért hiányoznának a releváns tapasztalataim? :) Saját tapasztalatot szereztem arról, milyenek az árak összehasonlításában szereplő gépek és ezek a tapasztalatok mások tesztjeiben is visszaköszönnek.

Az pedig bocs, de a legtöbb gépet kereső ember választása szempontjából nem lesz érdekes, hogy egy 300 ezer forintos Oly 75, vagy egy 400+ ezer forintos Pana Nocticron, esetleg a Sony 85-ös GM milyen. Az ajánló a fényképezőgépet kereső átlagnak szól, annak a rétegnek, amely igyekszik olcsón és jó minőségben vásárolni. Nekik viszont hasznos segítséget jelent, mert így könnyebb az adott rendszerhez tartozó megoldások összehasonlítása. Ettől Te még nyugodtan hajtogathatod, szerinted kinek van joga ilyen cikket írni, hiszen ez is egy vélemény, még ha megmosolyogtató is. :)

Részemről nem szeretnék részt venni ebben az iszapbirkózásban. :N

[ Szerkesztve ]

(#43250) jjeahh válasza #31733248 (#43249) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én azt nem értem, hogy ha szinte mindenkit irritál már ez az egész, akkor legalább a közösség békéje érdekében miért nem hagyod a francba végre ezt a gyakorlatias ajánlósdit? Személy szerint én miattad egyre gyakraban hanyagolom már a topikot és mivel nem úgy tűnik, hogy valaha feladod, valszeg lassan ki is kerül a kedvencekből... nincs idegem nap mint nap többszáz hsz-t végigböngészni az ügyben :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.