Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) #31733248 válasza Muerte68 (#43438) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#43438) Muerte68

Őszintén szólva ezek a legtöbbször eléggé bugyuta viták. Az A6000-nek eleve van 13 képstílusa, amelyek tovább finomhangolhatók. Ha valakinek a standard színek nem eléggé ütősek, választhat még egy tucat közül, aztán még állítgathatja azokat is kedve szerint. Csak eddig nem szoktak eljutni. :N Nemrég egy profi fotósként dolgozó, canonos ismerősömnek mutattam meg az Autumn Leaves színprofil képeit -3 kontraszttal, meg néhány vízparton lőtt fotót Clear színprofillal, a végén pedig a Neutral színprofillal készült, gradingen átesett videót. Egyszerűen nem akarta elhinni, hogy ilyenek esnek ki a vázból, meg kérdezgette, hogy ő miért nem hallott erről. Mondtam neki, hogy a legtöbb Sony-tulaj sem tudja, mit fog a kezében, de ha valaki kicsit elmélyed benne, csodálkozni fog. :D

(#43452) frankstork


frankstork
aktív tag

Akármikor jövök, mindig csak a Sony. A Sony de jó, a Sony szuper, a Sony... Ti meg canonoztok, nikonoztok, vagy úristen mft... Hát mit képzeltek már...

(#43453) DUB Inc. válasza MineFox54 (#43450) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nekem hang és videó egyszerre kellene elfogadható minőségben. Ha lenne külső csatlakozás, akkor ugye könnyebb lenne. Az A6000 külső mikrofonja már jó?

(#43454) MineFox54 válasza DUB Inc. (#43453) üzenetére


MineFox54
őstag

Értelek persze, de ezt így szokás... A felvett sávot ráilleszted és ennyi. Hangtechnikus vagyok egyébként...

Az A6000 külső mikrofonja már jó irány, hasonló van ezekben a felvevőkben is.

(#43455) DUB Inc. válasza MineFox54 (#43454) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

"Hangtechnikus vagyok egyébként..."

Én meg lusta. :D Köszönöm a tanácsokat. :R

(#43456) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#43453) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony multi-interface csatlakozós mikrofon árából elég jó külső hangrögzítőt is lehet venni. Szóval ez fajta csatlakozás szerintem inkább csak arra jó, hogy specifikációban ki lehessen pipálni, hogy ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

(#43457) 80hun válasza DUB Inc. (#43455) üzenetére


80hun
addikt

Hát akkor Pana G80 v. G7 esetleg A6300 :)

(#43458) asdf_ válasza Tin_Shield (#43456) üzenetére


asdf_
veterán

+ vendor lock in

(#43459) #31733248 válasza Tin_Shield (#43456) üzenetére


#31733248
törölt tag

"A Sony multi-interface csatlakozós mikrofon árából elég jó külső hangrögzítőt is lehet venni."

Kérdés, hogy van-e a kamerának ehhez bemenete. :) Mert a két emlegetett gép közül egyiknek sincs. Ebben amúgy igazad van, egy arra alkalmas géphez én is RODE VideoMicrot javasolnék, az árához képest (20,000 Ft) szerintem nagyon jó a teljesítménye. A vlogomhoz most egy Sony ICD-UX 560B CE7 diktafont használok leginkább, elégedett vagyok vele.

(#43460) MineFox54 válasza #31733248 (#43459) üzenetére


MineFox54
őstag

Hangrögzítő != mikrofon, de nagyon nem...

Most hasonló megoldásról beszélünk, nyilván ebben az esetben nem a gépre rögzített hanggal, hanem külön hozzáillesztve. Ennek csak egy része a mikrofon...

(#43461) Muerte68 válasza #31733248 (#43451) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem nem engem kell meggyőzni-főleg hogy most harmadszor is leírom -nekem nem volt bajom vele- :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43462) DUB Inc. válasza 80hun (#43457) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Inkább a G80, de ehhez még szét kell vernem a malacperselyt. Nem vennék olyan drága Sonyt, amin tojást lehet sütni...

(#43463) MrChris válasza DUB Inc. (#43462) üzenetére


MrChris
nagyúr

G80 szerintem nagyon jó szolgáltatással rendelkező váz, csak nekem kissé drága, főképp abból a szempontból, hogy képben, videóban kb. ugyan az mint a gx80. Ha valami komolyabb hangminőséget szeretnél akkor a tascam dr05 hangrögzítő jó választás, sok zenész is használja, ~10e-essel több mint egy alap külső mikrofon. Jó minőségű mikrofonjai vannak és 24bit, 96kHz-en rögzít, amit annyira nem is tudnak a vázak.
Kérdés hogy mennyire van szükséged a jó videóra és jó hangra, mert ha mindkettő kompromisszum mentesen kell az elég sokba kerül és elkerülhetetlen némi utómunka. Ehhez jön még a stabilizálás problémája.

(#43464) MineFox54 válasza MrChris (#43463) üzenetére


MineFox54
őstag

Tascamra +1. Igaz, nekünk Zoom van, de a Tascam még jobb is talán.

(#43465) #31733248 válasza MineFox54 (#43460) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tudom, mint írtam, én sem csak mikrofont használok erre a célra. De egy kezdő kollégának azért érdemesebb egy könnyebben kezelhető megoldást javasolni.

(#43462) DUB Inc.

MrChrisnek igaza van, mivel úgyis Panát veszel, én is meggondolnám a helyedben a GX80-at, nem biztos, hogy érdemes a drágább modellt venned.

[ Szerkesztve ]

(#43466) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Ennyire profin nem szeretnék rögzíteni, max a Youtube-ra pár anyagot a hifimről és a hangjáról...

De köszi minden hasznos infót!

@Econ: Még nem lefutott dolog...

(#43467) Tin_Shield válasza #31733248 (#43459) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Idáig az a6000-ről és a GX80-ról, és egyiken sincs hagyományos mikrofon csatlakozó. A Panán semmilyen, a Sony pedig ez a Multi-Interface. Ezek a speckó csatlakozók (mint az Olympus Accessory Port vagy Sony Multi-Interface) szerintem leginkább felhasználó szivatásnak jók, marha drágán vehetsz hozzájuk korlátozott tudású cuccot. Pl az említett Tascam kb. egy tizessel olcsóbb mint a Sony vakupapucsos mikrofonja, és hát nem ugyanazt tudják.

(#43468) #31733248 válasza Tin_Shield (#43467) üzenetére


#31733248
törölt tag

Feltéve, hogy lesz kedve a mezei átlagfelhasználónak hangsávokat illesztenie. :) De általában nincs, ezért vagy beéri a beépített mikrofon tudásával, vagy felpattint egy 110 eurós, a beépített mikrofonnál sokkal jobb külső mikrofont a Sonyra és örül. :)

(#43469) 80hun válasza Tin_Shield (#43467) üzenetére


80hun
addikt

Ne csak az "olcsó" vázakban gondolkodj :)

(#43470) MrChris válasza DUB Inc. (#43466) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha ez a cél akkor kb mindegy melyiket veszed. El is bizonytalanított, hogy egy hifi hangját akarod rögzíteni. Szép videót lehetne róla csinálni, de a hangot nem értem.

(#43471) DUB Inc. válasza MrChris (#43470) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ilyesmire gondolok: [link]

(#43472) MrChris válasza DUB Inc. (#43471) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez Erik Satie Gymnopedie!
Bár egyszerűnek látszik, de ezt nem úszod meg felvétel válogatás, vágás, gradelés nélkül. A hang ugye utólag lett alátéve.
Hasonló snittek jutottak eszembe, amihez valami slider vagy minidolly, némi találékonyság nem fog ártani.

(#43473) Tin_Shield válasza 80hun (#43469) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Persze, de idáig 200e alatti gépekről volt szó (E-M10II, GX80, a6000). Az Oly gyorsan ki is esett a videó miatt.
Feljebb lépve már nincs gond, a6300-tól vagy a Pana G/GH gépkben ott a csatlakozó

(#43468) Econ

Nyilván egyszerűbb, de ettől még nem tudom eldönteni melyik a nagyobb szemétség, csak simán lehagynia a jacket, vagy aranyáron megvetetni valami saját cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#43474) Neck válasza Tin_Shield (#43473) üzenetére


Neck
veterán

Az utóbbinál a felhasználóra bízzák a döntést, számomra mindenképpen ez a szimpatikusabb.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#43475) #31733248 válasza Tin_Shield (#43473) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézőpont kérdése, mi számít aranyáron történő vásárlásnak, de egy 110 eurós, a beépítettnél sokkal jobb hangmínőségű darab szerintem nem az.

(#43476) Tin_Shield válasza #31733248 (#43475) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha olcsóbban (vagy annyiért) komolyabb hangrögzítő is kapható akkor jó ár/érték arányúnak semmiképpen sem nevezném...

[ Szerkesztve ]

(#43477) MrChris válasza Tin_Shield (#43476) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nem lenne egy rendes mikrofonom régebbről (amit most nem tudok a gx80-hoz csatlakoztatni) :DDD akkor nem is vennék azt a vázra hanem a Tascam recordert. Azt is lehet mikrofonként használni, meg ahogy írtam paramétereiben is elég jól rögzít, kiváló mikrofon is. Speciális csatlakozósat meg ilyen hobbi szinten egyáltalán nem ajánlanám, nagyon megköti a kreatív felhasználót. Az is tényező, hogy szimplán hangrögzítésre is lehet használni, esetleg mikroport helyett. Egy baja van számomra, hogy kicsit nagyocska, bár nem sokkal nagyobb egy mikrofonnál.

(#43478) 80hun válasza MrChris (#43477) üzenetére


80hun
addikt

És valami olcsó de egész jó mikrofon tipp amit vakupapucsba rakhatok? :)

(#43479) MrChris válasza 80hun (#43478) üzenetére


MrChris
nagyúr

Amit Econ írt RODE VideoMicro. Annál lejjebb már szerintem nincs értelme. Van mindene, rezgés csillapító, macskafarok, kábel. Nem kell bele elem se és nem kell arra se figyelni hogy ki/be kapcsolgasd. A dslr videós topikban talán okosabbak...

(#43480) MineFox54 válasza MrChris (#43479) üzenetére


MineFox54
őstag

RODE ilyesmiben remek, bármelyik termékük vehető, hangosítok kondijukkal, nagyon szeretjük.

(#43481) 80hun válasza MineFox54 (#43480) üzenetére


80hun
addikt

És ez a Boya BY-VM01 , nagyon gagyi lenne?

(#43482) MineFox54 válasza 80hun (#43481) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem ismerem, hangtechnikában közvetlenül szerintem nincsenek jelen.
6500 forintért én körülbelül semmit sem várnék. Van 1-2 márka aki ennyiért is tud adni használható mikrofont, de azok jóval egyszerűbb felépítésűek mint ez (dinamikus vs. kondenzátor különbségnek nézz utána).
A kis Rodeot mindenképp tudom ajánlani, DE: a váznak feszültséget kell kiadni magából a működéséhez, anélkül nem fog menni az elektronikája, és nem ad ki magából hangot. A7II úgy látom ad ki pl.

[ Szerkesztve ]

(#43483) #31733248 válasza Tin_Shield (#43476) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#43476) Tin_Shield

Szerintem jó, hogy van több fajta natív megoldás is, sokaknak egyszerűen nem opció az utólagos hangsáv illesztés. Az átlagember igényeit a legolcsóbb gyári megoldás is bőven kielégíti.

(#43480) MineFox54

"RODE ilyesmiben remek, bármelyik termékük vehető, hangosítok kondijukkal, nagyon szeretjük."

Mindenkitől ezt hallottam én is, nem véletlenül annyira népszerűek a videósok körében. Nem ismered véletlenül az általam használt Sony ICD-UX 560B CE7 diktafont? Beszédhang rögzítéséhez vettem hangmérnök ismerős ajánlása alapján, számomra meglepően jónak tűnik.

(#43484) MineFox54 válasza #31733248 (#43483) üzenetére


MineFox54
őstag

Biztosan jó, én diktafonnal nem dolgozom, hangrögzítőkkel időnként.

Ha Sony akkor csak jó lehet, mi? ;] Az a lényeg hogy elégedett vagy vele, ennél többet nem tudok mondani.

(#43485) #31733248 válasza MineFox54 (#43484) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem azért, mert Sony, de tényleg ezt ajánlották. :) Annyit kértem, hogy legyen egészen pici, viszonylag jól paraméterezhető a felvételi környezethez képest és jól rögzítsen beszédhangot. Aztán ez lett belőle. :) A tesztelők is elégedettek vele.

(#43486) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

GX80 esetében lehet videózni, fényképezni USB-n való töltéskor?

(#43487) MrChris válasza DUB Inc. (#43486) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem.
Nem sok vázon engedik ezt meg, konkrétan most egyről se tudok, talán valamelyik újabb Sony. Vettem egy műelemet és egy usb konvertert, ezzel tudom usb-s töltőről/powerbankról folyamatosan üzemeltetni. E célból viszont kialakítottak egy lyukat az akksi ajtón! :DDD

(#43488) DUB Inc. válasza MrChris (#43487) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

(#43489) 80hun válasza DUB Inc. (#43488) üzenetére


80hun
addikt

De ez egy házilag hekkelt csoda sztem :)

(#43490) MrChris válasza DUB Inc. (#43488) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egyedileg készített markolat, szintén dummy akkuként müxik usb-ről amit egy kapcsolóval váltogat. Ilyet már nem makiznék össze, elég volt a szimpla.

(#43491) pandoukht


pandoukht
csendes tag

Sziasztok!

Egy kompakt Canon PowerShot S200-at használtam néhány évig, elsősorban webre, tárgyfotózáshoz, nem profi, bevilágított stúdióban, de igyekeztem vállalható képeket csinálni saját lightboxszal (fix világítással).

Viszont úgy érzem, kinőttem:
* A fehér/fekete hátteres képeken túl szeretnék egyre több beállított környezetes, "lakberendezett" képet is lőni.
* A textúrákkal, környezettel fontos lenne a szűkebb mélységélesség, a közeliken kevésbé torz geometria.
* Több életképet csinálnék, külső fotót, akár kézből rosszabb fényviszonyok között is.
* Néha, de nem elsősorban pedig tájat is fotóznék.
* Nagyobb nyomatokhoz is elég nagy felbontás kéne, de gondolom az S200-hoz képest ma már bármi többet nyújt.
* Full HD videó, esetleg 60fps vagy még lassúbb előny lenne.

150e fölé semmiképp nem mennék. Van ez alatt vállalható új MILC + ezekhez a célokhoz egy objektív (nagy objektívparkkal most még nem készülnék)? Vagy inkább a kompaktok között érdemes keresgélnem (PowerShot GX9 Mark II)? Köszi

(#43492) jjeahh válasza pandoukht (#43491) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használt sony a6000 vagy panasonic gx80? Esetleg g6, gx7. Szűk mélységélességhez meg lehet ennyiért egy jobb filléres manuális objektív is beleférne, a te témád úgysem szalad el. Amúgy jó képek :K
Ja, ha kompakt, akkor használt lx100, rx100 sorozat... de ezekkel annyira sosem lesz szűk a dof, mint egy cserélhető obis gép + fényerős fix-el.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43493) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sony A6000 MILC- geppel kinek van tapasztalata ejszakai fotozas teren?

Nikon D40-nel (Sigma 18-200as zoom) keszitettem ezeket:

Hid1

Hid2

Ha hasonloan lehet vele fotozni, akkor megfontolnam, mint uj gepet vagy maradok a nikon vonalon es veszek D3300at.
Koszonom a valaszokat!
:R

[ Szerkesztve ]

(#43494) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok szeretném jobban beleásni magam a fotózás csodás világába, teljesen kezdőként nem szeretnék sokat költeni, de tanácstalan vagyok, hogy melyik az a DSLR gép ami viszonylag olcsó, de megtanulhatok vele jó minőségű képeket készíteni, mert a telefonom az már kevés és nagyon zajosak a képei.

- Gépre szánt összeg? 50-60k lehetőleg objektívvel együtt mivel nem szeretnék sokat költeni az elején.

- Felhasználás? A tájképek azok amik mindig is érdekeltek, de ugye azt se bánnám ha egy családi összejövetel során is tudnám használni a gépet, ezért nem szeretnék egyenlőre nagy látószögű objektívet.

- Méret számít? Ha lehetséges ebben a árkategóriában akkor kényelmes legyen használni.

- Videóra szükség van ? Nem lényeges mivel még a telefonommal sem videóztam sose, de ha tud esetleg videó felvételt az sem baj

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak használt jöhet szóba, de ez látszik az árból is amit megadtam

- Egyéb kívánság, speciális igények? Nikon vagy Canon gép legyen, meg lehetőleg képes legyen SD kártyát fogadni. Raw formátumra nem tudom minden gép képes e, de ez sem lenne utolsó szempont

Remélem nem túl nagyok az elvárásaim, és van olyan gép ami belefér a keretembe és megfelelő.

Huawei P20 Pro Black

(#43495) mutyuru válasza Levwi (#43494) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Szia!

Nikon DSLR topik osszefoglalojaban van egy tablazat, ami bar egy ideje nem frissitett, de a hasznalt gep vasarlasahoz jo kiindulot ad ha Nikonba gondolkoznal:

Nikon vazak

Nekem egy 2006bol valo D40 tipusom van, ami tokeletes volt, hogy megtanuljam hasznalni. Cseret azert tervezem, mert kicsit eljart felette az ido, de valamelyik utodjat nyugodt szivvel ajanlom.

Szerintem gondolkozz el es nezd meg a Sony kamerakat is, mert minoseginek es olcsobbnak titulaljak, mint a Nikont vagy a Canont. Ami fontos, ha egyszer mar van egy vazad es hozza objektiveid, akkor mar elindultal egy uton es eleg nehez atvalltani masik markaju termekre pl Canonbol Nikonra, mert sokba kerul.
Fontos meg egy megbizhato allvany es 2-3 jo objektiv.
Ha fontos a suly vagyis a hordozhatosag, akkor a MILC tipuson is erdemes elgondolkozni: pl nagyon ajanlott a Sony A6000 -> itt a forumon eleg sokat irtak rola. :))

(#43496) MineFox54 válasza mutyuru (#43493) üzenetére


MineFox54
őstag

Szerintem egyáltalán nincs akadálya, sőt még szerintem jobbat is tudsz kihozni belőle.

(#43497) KawaBazsy válasza mutyuru (#43493) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem az A6000 az occsós Sigma30f2.8-al igen szép éjszakai képeket készít. A D40 egy több, mint 10 éves gép, kötve hiszem, h bármilyen paraméterben ne tudná tartani a Sony a lépést..

(#43498) Levwi válasza mutyuru (#43495) üzenetére


Levwi
aktív tag

köszi találtam egy nikon d60 gépet DX AF-S 18-55 mm 1:3,5-5,6G VR objektívvel, bele is fér a keretembe, csak nem tudom ez az objektív mire lehet elég kezdésnek. Meg a másik kérdés, hogy kb mennyi exposzámot bírnak ki ezek a vázak.

Huawei P20 Pro Black

(#43499) mutyuru válasza MineFox54 (#43496) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Koszonom a valaszod! Tisztelem a velemenyed es a tapasztalatod, viszont azert szeretnek konkret tapasztalatot hallani - kepet latni -, mert orlodom a MILC es a DSLR kozott.
Sajnos nincsen lehetosegem mindkettot kiprobalni, ha pedig megveszem a MILC-t es megsem valna be, akkor elkonyvelhetem egy draga tesztnek. a Nikonhoz pedig mar van par cuccom, amit vaz csere utan tovabb hasznalhatok.
Ez a ket oldal all egymassal szembe. :)

(#43500) mutyuru válasza KawaBazsy (#43497) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Koszi! tudnal kerlek linkelni par kepet, amit ezzel a komboval lottel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.