Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) gkfx


gkfx
csendes tag

Sziasztok! Nerég érdeklődtem itt a GX80-n után, hogy milyen kit obival lenne érdemes megvenni. De közbe képbe jött a G80 (12-60) is. Ez a forma nekem jobban tetszik, mostani gépem is hasonló kialakítású (FZ150). Viszont nagyobb és nehezebb a GX80-ál ami túrázáskor nem feltétlenül előny.
Használ vki ilyet, érdemesebb lenne ezt választani a GX80 helyett? Tudtok esetleg Pesten boltot ahol van ilyen és meg lehetne tapizni?

(#43902) Terapeuta válasza gkfx (#43901) üzenetére


Terapeuta
őstag

Látatlanban: a Ferenc krt Üllői sarkán a pana márkaboltban biztosan van (de egy telefon nem árt). Nekem GH5-ig megmutattak mindent.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#43903) xXxian válasza gkfx (#43901) üzenetére


xXxian
senior tag

Nekem van G80 (1260+45200 II), jó kis gép, én is a DSLR like külső miatt vettem, mert ez együtt jár némi plus ergonómiával, néhány extra kezelőszervvel. Na meg időjárásálló is.

Kisebb MILC-em (PL5 dupla) rövid ideig volt, nekem az a feeling nem annyira jött be.

Neked kell tudni mi fontos, az is számít mekkor a kezed, na meg hogy szeretnéd-e zsebrevágni (G80-at nem fogod).

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#43904) gkfx válasza Terapeuta (#43902) üzenetére


gkfx
csendes tag

Terapeuta: Köszi ez jó lesz, benézek oda.

xXxian: Igen azért is szeretném megfogdosni őket, hogy érdemes e rááldozni a több lóvét a megszokott formára, időjárásállóságra, (mic csati) vagy nyerjen a kisebb méret és súly.

(#43905) hibavissza válasza jjeahh (#43899) üzenetére


hibavissza
veterán

Amúgy az, hogy a6300 + reducer-el nincs af, miért lenne érv az a7 mellett? Azon sem lesz af, ha manuál obit raksz rá

Mintha picit jobban ellátott lenne az a7 af-es "nagylátóval" mint az apsc. Már csak a crop faktor miatt is.

xXxian: Neked kell tudni mi fontos, az is számít mekkor a kezed, na meg hogy szeretnéd-e zsebrevágni (G80-at nem fogod).

Jó érzéssel nem vágod zsebre a gx80-at sem. A gx80 egyetlen objektív előnye a g80-nal szemben az ára.

[ Szerkesztve ]

(#43906) haruspex válasza gkfx (#43901) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Én gx7+12-32+9mm f8-cal túráztam elég sokat.

A gx7-nek kicsit jobb szerintem a fogása kicsit jobb, minden másban ugyan olyan vagy kicsit jobb a gx80, méretben is hasonlóak. Nekem ez elég jó kit volt, táskában nem is éreztem a súlyát a képminőség is jó volt. Ha változó volt az idő a gép egyszerűen elfért az esőkabát zsebében.

A G80 egy Panasonic promóciós workshoppon volt a kezemben, lőttem is vele, jó fogású váz jobb a kezelhetősége, a keresője, és 12-60 sem tűnt rossznak, ráadásul időjárásálló ami igen hasznos. Viszont majdnem akkor mint egy tükrös gép,és árban újonnan kijön a különbözetből egy ebayes 35-100 (ha van fent olcsón éppen)+ használt 20 f1.7 kombó, úgy hogy méretben és súlyban is ugyan ott vagy kb.

[ Szerkesztve ]

(#43907) Rapid136 válasza jjeahh (#43883) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért a focal reducer lencséje tuti nem javít a képminőségen :)
Mostanra meg a legtöbb obim már nativ, az adapterezés már csak néhány speciális obinál játszik. Nyilván amikor megvettem az A7-et akkor jó darabig elég volt az MD adapter és 16-200mm között egy halom Minolta obi. De azóta beszereztem jónéhány cuki holmit :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43908) Rapid136 válasza Rapid136 (#43907) üzenetére


Rapid136
őstag

Ja amit kihagytam...
Szóval az adapterezés a nativ obik bővülésével kezd háttérbe szorulni. Hiába kis méretű az A7 váz, ha egy adapterezett, a tükrösre készült objektivvel együtt megint túlméretes lesz a táskája az embernek.
Itt a polcon a Minolta 2/28mm, a Sonyé feleakkora és még AF is van benne. Az LTM Nokton 1,4/35 meg napellenzővel, adapterrel együtt elfér a tenyeremben.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43909) MrChris válasza 80hun (#43890) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáltam az egész negatívot befotózni és nem annyira tetszett. Egész más a denzitása, nem véletlenül kell ehhez speciális érzékelő, azaz szkenner. Meg hát már két objektíven meg miegymáson jut el a monitorra a kép. Nem csak tesztelni szeretném, hanem majd használni, sony-om adapterem már van, tehát az első lépést már megtettem a lejtőn :DDD
p_adam: Ebben bízom. Majd ha több időm lesz és még lejjebb megy az A7 beszerzek egyet.

(#43910) Gubicaj


Gubicaj
csendes tag

Hali! Szeretném segítségeteket kérni a vásárlásban. Teljesen kezdő vagyok.
Gépre szánt összeg objektívvel együtt 50 nagyon max 70ezer forint.
Cserélhető objektíves gépet szeretnék, makro fotózásra.
Videóra nincs szükség. Keretből adódóan használt gépben gondolkozom.
Canon eos vonalon nézelődtem eddig, de a hozzá való objektívek között elvesztem.
Előre is köszönöm!

(#43911) MrChris válasza Gubicaj (#43910) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mennyire makró? Bogár, vagy tányér leves? Olcsó makrózás adapterezett és közgyűrűzött régi manuállal érhető el.

(#43912) Gubicaj válasza MrChris (#43911) üzenetére


Gubicaj
csendes tag

Hát 2-3 cm-es ásványékszereket kellene befotózni főleg, de hobbiból lennének tücskök bogarak is :)

(#43913) MrChris válasza Gubicaj (#43912) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor alapvetően olyat kell keresni amivel van liveview és ezzel megfelelően bele lehet nagyítani a pontos élességhez. Meg persze nem árt egy állvány és derítő sátor sem a kavicsnak. A problémát a kicsi mélységélesség okozhatja, mert ehhez inkább a nagy mélységélesség dukálna. Szűk rekesszel lehet valamennyire növelni amihez meg sok fény kell, vagy hosszú záridő. A kit zoomot inkább általános célra tudod használni esetleg a dcr250-es makro lencsével kiegészítve tudsz makrózni. Egy makro sín se fog ártani én nagy hasznát veszem, mert a nem dedikált makró obijektíveknek elég korlátozot, rövid a fókusz útjuk, meg könnyebb vele a focus stacking.

(#43914) excalibur36


excalibur36
senior tag

Szervusztok!
A segítségetek kérem gép választásban!
Szeretnék venni egy vázat a meglévő Sony Nex 6 mellé(helyett), első sorban manuál optikákkal használnám.
Az alábbiak közül ti melyiket ajánlnátok és miért?
Olympus OMD E-M10 Mark II
Fuji X-T10
Fuji X-E2
Fuji X-E1
Fujifilm FinePix X-Pro1

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43915) MineFox54 válasza excalibur36 (#43914) üzenetére


MineFox54
őstag

Sony nem játszik? A modernebb vázaik jobbak mint a NEX széria, jobb a menü stb.

(#43916) Tin_Shield válasza excalibur36 (#43914) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Fuji XE2 vagy XT10.
De lehet érdemes lenne a Sony vonalon maradást is megfontolni.

(#43917) #31733248 válasza excalibur36 (#43914) üzenetére


#31733248
törölt tag

Célszerűbb lenne a Sonynál maradni, házon belül ott van például az A6000. Manuális üvegekkel különösen, a focus peaking a Sonynál működik a legjobban. 3 fokozatban tudod állítani az erősségét és 3 színben, az APS-C szenzorra is jobban rajzolnak a régebbi üvegek, mint m4/3-ra (de a legjobban full-frame szenzorra).

(#43918) Matska válasza excalibur36 (#43914) üzenetére


Matska
senior tag

Ha Apsc lesz, érdemes még a Lens Turbo 2 beszerzését megfontolni, és Sony meg Fujiból is olyat választanék, ami hajtogatós kijelzős. Csípőből lőni kevésbé feltünő utcán mint szemhez emelni.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#43919) Muerte68 válasza Matska (#43918) üzenetére


Muerte68
addikt

manuállal azért nem olyan egyszerű csípőből street-elni(meg egyáltalán utcai fotózni)ott nem elég egy kattintás még tekergetni kell :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43920) philoxenia válasza Muerte68 (#43919) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fix fókuszos? ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43921) excalibur36 válasza #31733248 (#43917) üzenetére


excalibur36
senior tag

Néztem az A6000-t, de nem érzem előrelépésnek a Nex 6-al szemben... :)
Az A 6300 lenne alternatíva, de most nem látok elfogadható áron...
Úgy néz ki, hogy holnap elmegyek megnézni egy Fuji X-T10-et...
Nekem bejön ez a retro stílus... :)
Néztem az XE2-t is, de úgy vettem észre, hogy az X-T10 egy kicsit jobb nála.
Bár ha nem jön össze, akkor megnézem az XE2-t is.

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43922) Muerte68 válasza philoxenia (#43920) üzenetére


Muerte68
addikt

hát magától nem fog élesre állítani az biztos :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43923) philoxenia válasza Muerte68 (#43922) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tőlem? :Y

Semmiképp ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43924) Rapid136 válasza excalibur36 (#43921) üzenetére


Rapid136
őstag

Én amint lehetőség volt rá lecseréltem.
Ujabb generációs érzékelő van benne és multiinterface vakucsatlakozó. A letölthető appokról nem is beszélve.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#43925) #31733248 válasza excalibur36 (#43921) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Néztem az A6000-t, de nem érzem előrelépésnek a Nex 6-al szemben... :)"

Jobb autofókusz, jobb szenzor, jobb videó stb... De ha a retro külső jön be (vagy jelent előrelépést), akkor valóban érdemes olyan gépet venned.

(#43926) Attila.,


Attila.,
csendes tag

Sziasztok.

Tervezem új fényképező vételét és a jelöltem a
https://edigital.hu/kompakt-fenykepezogep/nikon-coolpix-p900-fenykepezogep-fekete-p365027

Amiért ide írok, hogy ennyi pénzért járhatnék e jobban egy cserélhető objektíves géppel.
Nagyon sok minenre használom a gépet.
Most egy Nikon 830 om van és nagyon szeretem az erős zoomot benne, madarakat, állatokat, eget szoktam vele fényképezni.
De emellett rovarokat makrózok
pl
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1360018267368132&set=a.1404769179559707&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1433399970029961&set=a.1404769179559707&type=3&theater

Van valami javaslat, vagy ellenvetés? :)

Köszönöm.
Attila.

(#43927) haruspex válasza Attila., (#43926) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ezek ennyi pénzből cserélhető objektíves géppel csak használtan megoldhatóak, a zoomtartományod akkor is kisebb lesz, viszont a minőség láthatóan jobb.

[ Szerkesztve ]

(#43928) Neck válasza Attila., (#43926) üzenetére


Neck
veterán

Ennyiből szerintem ki lehet építeni egy makrós szettet valamelyik cserélhető obis rendszerrel is kezdésnek, de a többihez (madarak, ég, stb) további obik kellenek, amik jelentősen megdobják a költségeket.

Ha mindent 1 megoldással akarsz lefotózni, akkor ezek a bridge gépek jók lehetnek, viszont a körömnyi szenzortól és a viszonylag "setét" obitól ne várj nagy dinamikatartományt. Kicsit olyan ez, mint nagyon sok más területen, vannak "elmegy" univerzális megoldások, de speciális felhasználásra speciális "célhardverrel" (itt: objektívvel) jobb eredményt lehet elérni.

Tehát ha szeretnél kedvezőtlen fényviszonyok között és/vagy kis mélységélességgel és/vagy kevés zajjal fotózni, akkor inkább ennyi pénzből már el lehet indulni egy APSC / MFT rendszerrel, de számíts rá, hogy még költeni kell rá, mire minden felhasználási területre meglesz az obid - viszont a képek is sokkal jobbak lesznek.

Szerintem vegyél egy APSC / MFT rendszert, egy tele obival meg egy közgyűrűsorral, új dimenziókat nyit meg, kis gyakorlással egészen jó dolgokat ki lehet hozni belőle.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#43929) Attila., válasza Neck (#43928) üzenetére


Attila.,
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek, esetleg valami konkrét ajánlat aminek utána tudok olvasni?

(#43930) haruspex válasza Attila., (#43929) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igazából azt kell eldönteni, hogy MILC vagy apsc vonalon akarsz-e elindulni. Illetve, hogy mindenképpen objektívvel akarod e megoldani a teljes zoom tartományt.

(#43931) xXxian válasza haruspex (#43930) üzenetére


xXxian
senior tag

APSC MILC is van.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#43932) MineFox54 válasza haruspex (#43930) üzenetére


MineFox54
őstag

MILC vagy APS-C? :W
MFT / APS-C / FF
MILC / DSLR ( / Sony A)
ezek jöhetnek szóba, de APS-C MILC is létezik pl, nekem is az van.

"Illetve, hogy mindenképpen objektívvel akarod e megoldani a teljes zoom tartományt."
Ehhez is gratulálok... Nem, objektív nélkül akarja megoldani...

[ Szerkesztve ]

(#43933) jjeahh válasza haruspex (#43930) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Igazából azt kell eldönteni, hogy MILC vagy apsc vonalon akarsz-e elindulni"

Milc vagy apsc? :D A kettő miért zárja ki egymást?

"Illetve, hogy mindenképpen objektívvel akarod e megoldani a teljes zoom tartományt."

Van olyan fényképezőkép, amivel objektív nélkül lehet fényképezni? :D

Attila.,: Szerintem ennyiért madárfotós szettet nem biztos, hogy kapsz :( . Cserélhető obis gépekre nem olcsó egy nagytele (madárfotós obi), cserébe a képminőség más dimenzió, főleg ha a raw-ban rejlő lehetőségeket is kihasználod... Esetleg kompakt vonalon még az fz300-ra nézz rá, a zoom a jelenlegi gépedhez képest is visszalépés, de cserébe az optikája fényerősebb és úgy összességében is egy komolyabb gép.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43934) haruspex válasza jjeahh (#43933) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ó baszki el kéne kezdenem visszaolvasni, csak közben mást csináltam... Bocsánat ennek így nem lett sok értelme tényleg.

(Nyilván apsc=tükrös, és kimaradt egy egy.)

[ Szerkesztve ]

(#43935) MrChris válasza jjeahh (#43933) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze, hogy van a lyukkamera! :DDD

(#43936) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Többetek tanácsát megfogadva úgy néz k, hogy holnap veszek egy Sony A6300-as vázat. :D
Ez év októberi külföldi vásárlás, pírjai ,doboza megvan.
Remélem, hogy jó vásárt fogok vele csinálni.
Ebből kifolyólag elszeretném adni a Sony Nex 6 vázamat., amit 2013.10. 15.-én a Sony szalonban vettem.
A váz nagyon szép, szinte újszerű állapotban van.A kijelzőjén új kora óta üvegfólia van.
Expó szám: 2290.[link]
Adom hozzá a gyári töltőjét, egy gyári aksit, papírjait és a gyári nyakpántját, amit az első naptól fogva a fiókba tettem...
Nos ezen bevezető után az lenne a kérdésem, hogy mennyiért lehet eladni?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43937) 80hun válasza excalibur36 (#43936) üzenetére


80hun
addikt

Miért nem várod meg a Black Friday-t hátha lesz akciósan.
Jelenleg is 280e hivatalos forgalmazótól aminek a gariját kibővítheted 5 évre.

Vagy ennyire olcsó lesz az a váz? :)

(#43938) excalibur36 válasza 80hun (#43937) üzenetére


excalibur36
senior tag

Hogy olcsó e, vagy sem nem tudom, de nekem az... az általad említett ártól 80 ezerrel kevesebbe kerül... :D

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43939) mikrofon válasza excalibur36 (#43938) üzenetére


mikrofon
addikt

Elvileg ígértek péntekre Sony akciót, közvetlenül az importőr fog akciózni... Ha mondjuk kap -20% akkor már nem is olyan olcsó az a kinti cucc....

Én biztos várnék még 5 napot.....

(#43940) #31733248 válasza excalibur36 (#43936) üzenetére


#31733248
törölt tag

70-80 körül tudod a NEX-6-ot eladni. Ha ki akarsz próbálni valamilyen obit, akkor szólj, nekem is több féle van hozzá, de a szaktopic tagsága is nagyon segítőkész. Többekkel üzleteltünk is már, kivétel nélkül maximálisan korrektek voltak.

(#43941) excalibur36 válasza #31733248 (#43940) üzenetére


excalibur36
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :R !

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#43942) tvamos válasza Attila., (#43926) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg a Nikon 1 J5 dupla kit jo valasztas lehet. Mondjuk nincs kukucska, meg vakupapucs, de jopofa kis gep. Szenzorban meg eleg jo. Ha bokeh buzulni akarsz, akkor felejtos.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43943) Muerte68 válasza excalibur36 (#43936) üzenetére


Muerte68
addikt

Győzött a Sony maffia? ;] ;)
Jó gép biztos nem nyúlsz mellé vele ,de ha már a manuál volt a fő szempont miért nem A7?-az az igazi manuálos gép mivel FF-alapból kirajzolja a teljes képet-az A 6300-ugyanúgy apsc-mint a Nex 6.Mindenféle szempontból jobb gép de manuálozni az volna igazi előrelépés :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43944) Attila., válasza jjeahh (#43933) üzenetére


Attila.,
csendes tag

Köszönöm mindekinek a segítséget.

MILC gépre gondoltam, a jelenlegi "32x" zoom alá nem adnám, és nem tudom pontosan hogy kell számolni az objektivből meg az érzékelőből a zoomot.

Azt tudom, hog a P900 "83x" zoomját cserélhető obis gépekkel nem lehet közel sem ennyi pénzből összerakni, viszont nem is biztos, hogy az kell nekem.

(#43945) philoxenia válasza Attila., (#43944) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs 32x-es zoom normális cserélhető objektívben tudtommal...
Már a 16-300 is komoly kompromisszumokat kíván tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43946) Muerte68 válasza Attila., (#43944) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha van ilyen obi az van 2-3 millió árban biztos

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43947) philoxenia válasza Muerte68 (#43946) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem nincs, értelmetlen lenne, egy ilyen obit nagyon jó minőségben már vázzal együtt forgalmaznának, a hibák könnyebb korrigálása miatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43948) mikrofon válasza Attila., (#43944) üzenetére


mikrofon
addikt

ilyen nem létezik, natív, normális használhatósággal...
Zoom=legnagyobb fókusztáv/legkisebb...
Talán a legnagyobb ami létezik az 18-300mm 300/18=16,67
de ehelyett inkább a 70-300-at vagy 75-300-at szokták ajánlani....

Ha a nagy tele a cél, akkor mondjuk MFT rendszerben egy 100-400mm-es pana leica objektív..
Azért MFT, mert itt a szenzor méret miatt van még egy 2-szeres szorzó az ekv. fókusztávhoz....
árban még jó az MFT vonalon a pana 100-300 vagy az oly 75-300 Mindkettőnek ekv 600mm a vége....

Ha APS-c akkor vannak a 400mm-es vagy 500mm-es végű tele objektívek, amik igen nagyok méretben és súlyban és egy normális darabnak az ára is igen magas..... de ezek is 100-200mm-ről indulnak így 5x alatt marad az átfogás....

Ha mondjuk MFT-t vesszük alapul és két objektívvel lefeded a nagylátótól (kb ekv 24-től) a nagytele kb. ekv 600mm-ig) tartományig. Akkor két objektívvel is még csak 25x a zoom tartományod....

Ha a zoom a lényeg akkor inkább a "Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?" topikban érdeklődj....

Az meg a következő kérdés.... hogy vajon mire használható egy olyan ultrazoom, aminek a vége ekv. 1200mm vagy felette van? .... Szerintem semmire.....

[ Szerkesztve ]

(#43949) MrChris válasza Attila., (#43944) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor felejtsd el a csereobis rendszereket, maradj az ultra zoomnál.

[ Szerkesztve ]

(#43950) vihartigris válasza mikrofon (#43948) üzenetére


vihartigris
őstag

Van a Tamron 18-400 22 X zúmmal. Én nem feltétlenül akarnám birtokolni. :N

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.