Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30916) sanzi89 válasza HagaNRG (#30914) üzenetére


sanzi89
addikt

Melyik gép érné meg jobban?

Sony ILCE-5000: 99.900Ft
Sony ILCE-5100: 169.915Ft

Ha jól utána olvastam a két gép közötti különbségek:
- nagyobb felbontású szenzor, ami elvileg kisebb zajt is eredményez (első nem fontos, második fontos lehet...)
- érintő kijelző (nem igazán fontos számomra)
- fejlettebb, Live View AF, mint az A6000-ben (ezt nem tudom megítélni szükségem lenne-e rá)

Mást nem találtam. Tényleg ezek a különbségek? Hobbi fotós lennék, elsődleges cél a különféle események jó minőségben való megörökítése. Nagyon fontos lenne a fizikai méret, valamint számomra hatalmas előny az USB-ről való tölthetőség - több napos gyalog vagy kerékpártúra sátorral, egyedüli áramforrás a power bank. Valószínűleg külső vakut, optikákat nem használnék soha - maximum egy fix, nagyobb fényerős darabot beltérbe, de ez majd később.

Eddig egy Samsung WB750-est használtam, pár napig egy Sony DSC-RX100 I.-est, igazából az indította el a lavinát. Ugye a Sony ILC-5000 produkál olyan képeket, mint a Sony DSC-RX100? Kisebb érzékelő, de 1.8-as induló fényerő... Van esetleg erre valami kalkulátor?

Mik lennének esetleg a tanácsok? Köszönöm mindenkinek!

u.i.: bocsi, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.