Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) arm1n_


arm1n_
csendes tag

Sziasztok,

Történt egy kis baleset és szeretném az egyik switchet illetve két keycap-et cserélni a billentyűzetemen.

Tudnátok abban segíteni, hogy honnan lehet rendelni darabra? Nincs szükségem egy egész szettre, csak 1 db switchre és pár keycapre. Sajnos csak set-ben láttam, illetve az összefoglalóban sem láttam releváns infót.

(#63202) dqdb válasza arm1n_ (#63201) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kupakkészletet csak egyben tudsz venni, ha egyáltalán kapható a billentyűzeteddel kompatibilis készlet külön.

Kapcsolóból tipikusan 10 darab a minimum mennyiség, árban a szállítási költség miatt alig lesz eltérés, mintha csak egyet vennél. A konkrét típustól függ, hogy honnan beszerezhető annál pontosabban, hogy külföldről.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63203) Alan[HUN] válasza errorcode06 (#63198) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Pengés, általában a rugó szokta okozni, és ezt erősíti fel a plate és a ház, aminek rendes gépelési sebességnél nagyo zavaró tud lenni a hangja. Ha a kiválasztott Varmilo a kiválasztott switchekkel nem peng, akkor jó eséllyel a tied sem fog.

(#63204) dqdb válasza magyarc (#63191) üzenetére


dqdb
nagyúr

Halkított taktilisből Gateron Brown, Aliaz, Kailh Box Silent Brown, Keebwerk Tacit és Zilent a lehetséges opciók listája a többiek által említett Outemu/Gazzew kapcsolókon felül.

Nemrég mintha pont egy olyan hozzászólásodat olvastam volna ahol egy 50EUR-os banggood-os billentyűzetet teszteltek.
Ez volt és úgy tűnik, hogy tényleg csak volt. Kizárólag ANSI-ban volt kapható, amíg kapható volt.

Van olyan hely, ahonnan filcet, kapcsolót, szerszámot egyszerre egy csomagban egy vámolással meg tudnék rendelni?
Ez a kiválasztott termékektől függ, hogy hol kaphatóak azok, mert amíg nagyon egyszerű majdnem mindent megtalálni egy helyen, addig tényleg mindent nehéz. Kinából KPrepublic, KPrepublic és KBDfans lehet ilyen, Európában a Keygem, valamint részleges találatra Candykeys és a Mykeyboard.

Kínai beszerzésnél problémás lehet, hogy júliustól változnak a vámolás szabályai, így már nem biztos, hogy ideér onnan a cucc időben, és ha nem, akkor az új, még jelenleg ismeretlen szabályok szerint fogják kezelni.

Létezik olyan TKL (ezek szerint műanyag plate-es) hot swap kapcsolós billentyűzet, ami eleve nem igényel filcet, vagy a garancia elvesztése nélkül lehet tenni bele?
Létezik, csak sajnos nem az alap GMMK árkategóriájában, és nem úgy, hogy gondolsz egyet, bemész a boltba és megveszed. Azt a megjegyzést csak azért tettem hozzá, mert az utóbbi időben kezd a topikban eluralkodni a tömjünk ki mindent szivaccsal, filccel és szilikonnal mozgalom, mintha az lenne a megoldás mindenre. Sajnos nem, ez csak kényszermegoldás, a gyártóknak kellene értelmesen tervezniük és nem lenne probléma sem. Eleve egy olyan billentyűzetben, mint a high profile Redragon, ha acél helyett FR4 plate-et használnának (FR4=nyák alapanyag), ezzel a plate fémes hangja azonnal megszűnne és valószínűleg olcsóbb is lenne gyártani.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63205) arm1n_ válasza dqdb (#63202) üzenetére


arm1n_
csendes tag

A switch-csel kéne kompatibilisnek lenni a cap-nek nem? Szerintem azok egységesek. Illetve nem magyar specifikus karakterekről van szó (F3-F4, Home cap-pek). Cherry silent red switchről lenne szó, ( [link] ) tudsz esetleg ajánlani oldalt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#63206) dqdb válasza arm1n_ (#63205) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Cherry kapcsolók beszerezhetősége a legrosszabb és abból is a silent red kiemelkedik.

Ha RGB háttérvilágításos változat kell, akkor Kínából 10 darab vagy USA-ból 70 darab vagy méregdrágán Európából darabáron.

Ha háttérvilágítás nélküli, akkor Európából darabáron, a korábban kapható teszt kit eltűnt.

A switch-csel kéne kompatibilisnek lenni a cap-nek nem?
Azzal is és a switchek elhelyezésével is, amiben az alsó sort illetően a gyártók a felhasználók rovására egyénieskednek. A Glorious világítós kupakkészlete a legolcsóbb, az F-sor valószínűleg el fog ütni stílusában a mostanidtól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63207) arm1n_ válasza dqdb (#63206) üzenetére


arm1n_
csendes tag

Szuper, nem RGB-s switch-eim vannak, a 0.6EUR azért nem méregdrága (vagy csak irónia volt, fáradt vagyok). Honnan tudom kideríteni, hogy kompatibilis-e a billentyűzetem foglalatával? Ha jól láttam a "swtich cserélő" videókon, csak egy tool segítségével kipattintották a switchet és ki lehet cserélni. Ennél bonyolultabb a művelet?

Varmilo VA109M / VA109MP a Model / Article száma, valahol ezt le tudom ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#63208) dqdb válasza arm1n_ (#63207) üzenetére


dqdb
nagyúr

nem RGB-s switch-eim vannak, a 0.6EUR azért nem méregdrága
Az is bőven több, mint amennyit ér a konkurenciát is nézve, de az 1 eurós RGB változatra nehéz mást mondani.

Ennél bonyolultabb a művelet?
A kipattintás előtt azért még ki kell forrasztani és bepattintás után beforrasztani, egyik Varmilo sem hotswap.

Ha Varmilo, akkor a Glorious kupakkészlet rettenetesen el fog tőle ütni mind színben, mind magasságban, mind formában. Korábban lehetett külön kapni a 109 gombos kupakkészletüket olyan 70-80 eurós áron, de sehol sem látom készleten. KPrepublictól vagy AliExpressről kell valami olcsóbb Cherry profilos készletet nézni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63209) nyunyu válasza arm1n_ (#63207) üzenetére


nyunyu
félisten

Örvendek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63210) copass válasza arm1n_ (#63205) üzenetére


copass
veterán

reichelt.de
volt nem olyan development kit, de már nincs. csak darabra.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#63211) copass válasza dqdb (#63204) üzenetére


copass
veterán

"a gyártóknak kellene értelmesen tervezniük és nem lenne probléma sem"
eljön az is szerintem egyszer. csak győzzük kivárni! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#63212) arm1n_ válasza dqdb (#63208) üzenetére


arm1n_
csendes tag

Akkor a forrasztást nem úszom meg. Belegondolva az 1 vagy a 0.6 EUR-os ár azért húzós tud lenni, ha az ember többet akar venni, mondjuk egy egész szettet.

Köszi a linkeket.

(#63213) magyarc válasza dqdb (#63204) üzenetére


magyarc
tag

Pont a vámszabály változások miatt gondoltam egy helyről rendelni mindent. Egy csipeszért kifizetni a többezer forintos vámkezelési költséget nem lenne túl kellemes.
Milyen billentyűzet lenne az, talán egy DROP CTRL? Az egyetlen amire gondolni tudok az a GMMK Pro. Az már sajnos tényleg nem az én árkategóriám. Nem 50 USD-ből gondoltam kihozni a billentyűzetet, de ez már jóval 100eFt felett érne végett.

(#63214) haxiboy válasza dqdb (#63176) üzenetére


haxiboy
veterán

Simán lehet, vagy csak akitől érkezett foglalkozik főleg cm cuccokkal.
Egyébként volt köztük olyan is ahol látszott hogy kapott erős behatást a billentyűzet...lehet nem fordult a kód és valaki jó nagyot rácsapott.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63215) arm1n_ válasza arm1n_ (#63212) üzenetére


arm1n_
csendes tag

Azt esetleg honnan tudom, hogy hány pin-es kapcsolót vegyek a fenti modellbe? Láttam 3 és 5 pin-est is [link] , ha jól látom a két extra "pin" az csak egy műanyag láb nem? Vagy az is tényleges csatlakozó?

(#63216) haxiboy válasza arm1n_ (#63215) üzenetére


haxiboy
veterán

Plate vs PCB mounted a különbség.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63217) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mi a legegyszerűbb módja egy DIN billentyűzet (XT-AT kapcsolós) USB-re adapterezésének?
Van ajánlott adapter?

Szereztem egy ilyen vackot:

Ha jól ítélem meg, ALPS klónok vannak benne az APC gyártásában. Kapott egy durva takarítást, a kapcsolókat (szerencsére felülről nyithatóak) kitisztítottam és kaptak némi síkosítást, egész jó lett, a csinos színes modifieres doubleshot set már csak hab a tortán.
Baromi taktilis, és ebben a ratyi műanyag házban a műanyag plate-tel kifejezetten hangos is, ami nekem adja. :))

A PIII-am fogja ezt a billzetet kapni (valszeg PS2-re adapterezve, de az elvileg megy majd passzív adapterrel is), mellette viszont a tesztelős billzetnek is ezt állítanám be, mert néha jönnek hozzám cuccok, amikre félek rádugni a Shinobit.
Ehhez kellene USB-sítenem.

(#63218) dqdb válasza arm1n_ (#63215) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az 5 pines egy csípőfogóval bármikor 3 pinessé alakítható, és mivel van a billentyűzetedben plate, így a 3 pines akkor sem probléma, ha 5 pines kapcsolókkal szerelte a Varmilo. Szóval amilyet sikerül olcsóbban/egyszerűbben venni, az jó neked.

MX3A-L1NN: 3 pin
MX3A-L1NW: 5 pin
MX3A-L1NA: RGB 3 pin
MX3A-L1NB: RGB 5 pin

A Reicheltnél 3 pines van (MX3A-L1NN).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63219) copass válasza FoxiestFox (#63217) üzenetére


copass
veterán

pontos típus után tudsz keresni pro micro usb-s megoldást.
barkácsban meg promicro pár drót és annyi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#63220) arm1n_ válasza dqdb (#63218) üzenetére


arm1n_
csendes tag

Aliexpress-ről egy komplett keycap set és 10 db switch kerülne annyiba, mint az általad említett boltból 2 db switch.

Viszont az cherry clone - konrétan Gateron. Azt olvastam, hogy ezek a gyártók kompatibilisek a cherry switch-ekkel, így tudom helyettesíteni őket, igaz?

Are Gateron Switches Compatible With Cherry Keycaps? Yes, Gateron, Kailh, Outemu, Razer, and other Cherry MX clones all share the same PCB, plate, and keycap dimensions. Most third party or artisan keycaps will be designed to work interchangeably with any of these brands of switches.

(#63221) dqdb válasza arm1n_ (#63220) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kompatibilisnek kompatibilisek, csak éppen érzetre fognak eltérni.

A Gateron Red nem lesz halkított, érezhetően nehezebb és később kapcsol, mint a Cherry. Cserébe simábban jár és kevésbé hajlamos a rugója pengésre.

Aliexpress-ről egy komplett keycap set és 10 db switch kerülne annyiba, mint az általad említett boltból 2 db switch.
Melyik kupakkészlet fér bele 1,2 euróba?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63222) haxiboy válasza dqdb (#63221) üzenetére


haxiboy
veterán

Kicsit off de mi az aláírásod ? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63223) Kasya válasza haxiboy (#63222) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bitcoin cím ;]

[ Szerkesztve ]

(#63224) nyunyu válasza arm1n_ (#63220) üzenetére


nyunyu
félisten

???

Csinálj egy képet a sérült kapcsolókról meg a kupakokról, mert így látatlanban nem tudjuk miről beszélsz össze-vissza.

Gateron kapcsolót azért nem értem, mert az általam "mélyen tisztelt" márkát évekig NEM LEHETETT Gateronnal rendelni, csak Cherryvel szerelték.
Ez változott volna, mióta szívnak a pengő MX Brownokkal?

Pót kupak beszerzés meg nem lesz egyszerű, mivel külön kupakszettet nem nagyon gyártanak.
Amikor volt, akkor meg 80€ volt az egész ára, darabra sosem lehetett kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63225) nyunyu válasza Kasya (#63223) üzenetére


nyunyu
félisten

Azzal gondolom jobban lehet keresni, mint billentyűzet szervizzel/szaktanácsadással.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63226) dqdb válasza haxiboy (#63222) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olyan régen állítottam be, hogy már elfelejtettem, aztán gyorsan megfejtettem, hogy mi van mögötte. Semmi köze nincsen a bitcoinhoz :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63227) Alan[HUN] válasza dqdb (#63226) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Hah, meg is van, csak a pontos kódolást kell még kitúrnom, adja :C

(#63228) copass válasza haxiboy (#63222) üzenetére


copass
veterán

süsü és a vadkörte esete base64-re kódolva.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#63229) Alan[HUN] válasza copass (#63228) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Igen, azt néztem én is, de valahogy nem adtaki a base64 egyik karakterkódolással sem. (Bár lusta voltam fellőni a vm-et, szóval lehet terminálból jó lett volna dolog)

(#63230) dqdb válasza copass (#63228) üzenetére


dqdb
nagyúr

És mindez DOS alatt futtatható formában. Ez utóbbi nem rémlett már, csak a szövegről volt halvány sejtésem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63231) FoxiestFox válasza copass (#63219) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Soaerers kicsit drága buli, azt most skipelném.
Már van egy, SDL -> USB darabom, egy IBM billzettel használtam, a billt eladtam, de a konverter itthon eladhatatlan, külföldre pedig drága kipostázni. :(
De az ugye SDL volt, nem mindennapi cucc billzeteken, ellenben a DIN csatival, azt hittem van már valami 5 dolcsis Alis megoldás a szabvány egykori elterjedtsége alapján.
De akkor ez megint szopó.

(#63232) nyunyu válasza FoxiestFox (#63231) üzenetére


nyunyu
félisten

Fogsz egy ilyen 2-3$-os alis PS2-USB konvertert:

Aztán levágod róla a lila csatit, helyére teszel egy 180 fokos DIN5 lengő aljzatot. (zöld, egér ág nem kell.)

Aha, ez lesz az, de nem tudom, honnan vettem anno a fekete tesóját.
(Pesten nem lehetett kapni bézs/világosszürke DIN házat, csak feketét árultak :( )
Fekete változat

Ez a konverter nem fagy le, ha 6 gombnál többet nyomsz egyszerre, hanem szimplán skippeli a hetedik gombot.
uGreen az kifagyott az NKRO bilzettől. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63233) FoxiestFox válasza nyunyu (#63232) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na ez már király. :D De ha van DIN-PS2 adapterem, nem kell vágnom sem, ha jól értem, csak összedugom és cső?

(#63234) nyunyu válasza nyunyu (#63232) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, ez a konverter csak AT módra állított billzettel működik, XT billzetet nem érti.

#63233: Összedugod és cső.

Feketét a melóra szánt szép1800-hoz használtam, mivel nem volt másik AT-PS2 adapterem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63235) Crabface válasza nyunyu (#63234) üzenetére


Crabface
senior tag

Még a végén előveszem én is a tárolóból a G80-at... :Y

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#63236) FoxiestFox válasza nyunyu (#63234) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Király, köszi. :D AT módban már kipróbáltam egy PII lapon, műxik szépen.
Nem tudom mikori lehet a bill, az Intel kontroller benne 77-es, de a 90-es évek elejére teszem a gyártását (sehol nincs rajta dátum, még belül sem).
Amúgy csavarok sincsenek benne, a plate-et is a ház szorítja a helyére, viszont csavarhelyek vannak, amikbe én tettem először csavart, még menet sem volt bennük. :DDD
A ház maga összepattintós, a frász kerülgetett, mikor szétszedtem, egy fület meg is öltem, szerencsére jelentéktelen helyen.

Szerk. Ez tök ugyanannak az adapternek tűnik, valsz az is. Berendelem, így nem kell kivárno maz Alit.

[ Szerkesztve ]

(#63237) RoyceHUN


RoyceHUN
újonc

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Bluetooth billentyűzetet és egeret keresek tablethez, olyat amihez nem kell USB-s receiver, csak simán csatlakoztathatom BT-vel a táblagéphez, és megyen. Létezik ilyen? Előre is köszönöm!

(#63238) haxiboy válasza Kasya (#63223) üzenetére


haxiboy
veterán

:N Azt felismerem :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63239) ollie válasza RoyceHUN (#63237) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

BT-hez nem kell receiver, ha azt írják egy billentyűzetről és egérről, hogy BT-sek, akkor azok, és nincs hozzájuk BT receiver, mert nem kell. Ha mégis van, akkor az rádiós receiver (mert mindkettőt tudja), és nem kell a BT-hez.

***

(#63240) Markidzsi


Markidzsi
friss újonc

Sziasztok,
Szeretnék venni egy Ducky One 2 minit játszásra. Az a probléma hogy nem tudom eldönteni hogy milyen switchel vegyem meg. Már egy csomó helyen utánaolvastam de még mindig nem tudom eldönteni hogy a kéket vagy a speed silvert válasszam. Én nekem a speed silver felé húz a szívem mert halkabbnak és gyorsabbnak tűnik de nagyon sokan panaszkodtak arra hogy alig érnek hozzá és le is nyomódik, és ettől félek, hogy ez nagyon zavarni fog. Ti melyik switchet ajánlanátok?

(#63241) Crabface válasza Markidzsi (#63240) üzenetére


Crabface
senior tag

Nekem speed silverrel szerelt van. Mx blue-mx black-mx red-mx silver utat jártam be. Meg kell tanulni tényleg, hogy mennyire kell lenyomni a kapcsolásig. Mx red ugyanilyen erővel nyomódik le, csak a silver fele úton kapcsol, tényleg nagyon hamar. Hosszú távú gépelésre annyira nem ajánlom, de játékra szerintem nagyon jó (fps)

Vékony acél plate miatt "magas" visszhangja van folyamatos bottom out esetén. Touch type esetén pedig a visszacsapódó rugót kell megszokni. Vagy mást választani.

Van egy custom házam is hozzá, ami átalakítás alatt van éppen + vastag pbt kupakszett, azzal kellemesen mély hangot produkál.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#63242) nyunyu válasza Markidzsi (#63240) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezekkel az aggályokkal inkább a Silent Red verziót kergetném.

Gépelni a Brown, Blue ugyan jobb lenne, de azok hangosabbak (pláne a Blue)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63243) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Mostanában előfordult, hogy megfájdult a bal kezem, csukló részen. Egyelőre semmi komoly így érzésre, és előtte sosem fordult elő. Nem tudom, hogy valami megváltozott-e a szokásaimban az új programok használata miatt (más billentyűkombinációk stb) és az okozza, netán kezd sok lenni neki a rengeteg gép előtt töltött év, idő, de szeretném még azelőtt kicsit javítani a helyzetet míg nem késő.

Persze ehhez nem elég új billentyűzet, nyilván az asztal, szék, monitor és egyéb tényezők is erősen közrejátszanak, ezekre is fektetek hangsúlyt mindenképp.

Jelenleg készül egy mechanikus billentyűzetem, apránként, de még nincs meg minden, így továbbra is a Sidewinder billentyűzetem használom.

A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan ergonomikus billentyűzet ilyen esetekre ami a marketingfogáson kívül valóban hasznos. Átmenetileg az lenne a legideálisabb ha árban nem olyan húzós, de ajánlhattok jobbat is, maximum későbbre betervezem.

Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a véleményetekre, egyáltalán nem biztos egyébként, hogy kell ergonomikus, hiszen lehetséges, hogy a szokások megváltoztatásával, odafigyeléssel, és az egyéb tényezők rendbetételével megoldódik a gond és használható a sima is, mindössze kíváncsi lennék ki futott már bele ilyesmibe, hogy kezelte, stb.

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#63244) dqdb válasza freelanced (#63243) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ki van nyitva a billentyűzeted lába? Ha igen, akkor csukd be, mert jellemzően kinyitott lábbal túl meredek lesz a billentyűzetek dőlésszöge, ami a csuklót terheli túl. A dőlésszöget, könnyű kiszámolni némi méricskélés és szögfüggvény használatával, 5-8 fok között nevezhető ideálisnak.

A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan ergonomikus billentyűzet ilyen esetekre ami a marketingfogáson kívül valóban hasznos.
Az a fogalom, hogy ergonomikus billentyűzet, nagyon sokféle dolgot tud jelenteni.

Hagyományos kiosztással lehet Mirosoft Natural keyboard mintára simán V alakban kettéosztott , szimpla V helyett lehet jobban a kézhez igazodó kiosztású, lehet valódi split, tenting támogatással, ahol a két oldal az asztallappal is szöget zár be. Alternatív kiosztásúban lehet ortolineáris, ahol a gombok mátrix elrendezésűek, columnar staggered, ahol a gombok függőlegesen elcsúsztatott mátrixban vannak, vagy a ebből is a kézformádhoz igazított.

A hagyományos kiosztású kettéosztott/split könnyen szokható, egyedül a határvonalon lévő Y-H-B igényel némi tanulást, a többinél először neked kell alkalmazkodni a billentyűzethez, aztán a billentyűzet kiosztását kell a kezedhez igazítani.

Az, hogy ezek közül neked melyik válik be, nagyon jó kérdés, csak választ ne várj rá :)

A költségeket és beszerezhetőséget illetően három lehetőség van: vagy drága lesz, vagy építeni kell, vagy építeni kell és drága lesz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63245) nyunyu válasza dqdb (#63244) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha a tervezésre, építésre elment időt is forintosítod, akkor biztosan drága lesz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63246) copass válasza freelanced (#63243) üzenetére


copass
veterán

csuklótámasszal tudsz emelni a kezeden, így csökken a szög.
pl. Kingston HyperX HX-WR, memóriahabos zselés móka.
nekem speciel a 67g rugók már sok, 1 napot se bírok vele mert megérzem.
nyújts rendszeresen, de a jóga se rossz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#63247) freelanced válasza dqdb (#63244) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a részletes választ!

Sidewinder x6 van, azon nincs láb, vagy csak elhagytam, de viszonylag low profile-nak tűnik dőlés tekintetében is, bár konkrét adataim nincsenek egyelőre.

Akkor gondolom ez is hosszas tesztelgetést, próbálgatást igényel.

Amik készen vannak, abszolút használhatatlanok egyébként, átmenetileg is?

copass

Ugye van beépített csuklótámasz a billentyűzeten, szóval nem tudom mennyire működne plusz egy csuklótámasz hozzá.
Köszönöm a videókat, tippeket.

c4d keyboard microsoft sidewinder x6

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#63248) dqdb válasza freelanced (#63247) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amik készen vannak, abszolút használhatatlanok egyébként, átmenetileg is?
Dehogy azok, csak éppen a készen kapható ergonomikus mechanikus választék nem túl bő, ami pedig akad, az a kisszériás gyártás mellékhatásaként drága lesz.

Ha olcsón kell ergonomikusnak számító darab, akkor a Microsoft és Logitech nem mechanikus kínálatát kell megnézni.

nyunyu: Ha a tervezésre, építésre elment időt is forintosítod, akkor biztosan drága lesz.
Ez a kívánt végeredménytől függ. Ha nem tudod, hogy mit akarsz, akkor a piac és lehetősége felmérésébe is rengeteg idő belemegy, ha tudod, hogy mit szeretnél, akkor például columnar staggered vonalon egészen olcsó lehet az élet úgy is, hogy az építés idejét beszámolod a költségekbe.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63249) nyunyu válasza dqdb (#63248) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha a billzet topikos ötleteléseim idejének tizedét billzetépítésre fordítottam volna, akkor most lenne vagy 5 kész billzetem a köbméternyi alkatrészhalmaz helyett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63250) ollie válasza freelanced (#63247) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az én csuklómnak az kényelmes, ha messze van a billentyűzettől a csuklótámasz, így egy kicsit a csuklóm alatt támaszkodik meg a karom rajta. Ha közvetlenül a billentyűzethez van tolva a támasz, akkor nem is a csuklómat támasztja, hanem a tenyerem alsó részét. Nem is értem úgy hogyan lehet bárkinek is kényelmes, mivel a csuklót úgy be kell hajlítani. A támasznak meg pont az lenne a lényege, hogy az alkar meg a kézfej nagyjából egy síkban maradjon, így a csuklót nem kell behajlítani. Persze lehet, hogy rosszul gondolom, de nekem pont ez a kényelmes.

***

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.