Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61829) nyunyu válasza Genji (#61813) üzenetére


nyunyu
félisten

Definiáld kérlek, mit értesz alacsony profilú billzeten, mert ezek között van pár lépcső:

Sajnos a ma kapható mechák többsége a baloldali, ~41mm magas Cherry 3000-nél is magasabb, eleve vastagabb a billzet alja, plusz rájön még kb. 3mm, amivel magasabb az OEM kupak. *
(Régebben mintha valaki mérte volna vagy a Tesoro Durandalt, vagy a CM CK550-et, azok 44-45mm körül voltak?)

Jobb oldali ollós Stream 3 összesen ~19, ha nincs kihajtva a lába, de az viszonylag kemény billzet, én meg nem szeretek az asztalon kopácsolni.

11mm magas mágikus ajtóék szerintem még rosszabb ebből a szempontból: kemény is, hangos is.
(Egyik kollégám nagyon nem tudott a numpados alu ajtóéken touchtypeolni, durvább hangja volt, mint a K120-aknak :( )

Mostanában kapható gumidómok kb. 25mm vastagok az asztaltól az Esc kupak tetejéig.
(Frissebb szerzemény L K270: ~23mm)


MX lópofival szerelt billzetek 29-30mm magasak.
(CM SK530 29.8mm, vajon még tart az akciójuk, hogy utólag ingyen adnak hozzá értelmesebb formájú kupakot? Mondjuk azzal magasabb lenne.)

Jéé, Kailh Choc alapokra lehet 23mm vastag billzetet is építeni? :Y

Így már végképp nem értem, mi haszna van az MX lópofinak, azon kívül, hogy eggyel több, semmivel sem kompatibilis kapcsolófajta, amire egyedi kupakszettet kell gyártatni, mert a meglévő MX ökoszisztémájú kupakok lenyomáskor fennakadnának a plateen. :W

*: Hmm, Ducky OEM kupakprofilja ellenére 2mm-mel alacsonyabb, mint a 3000 :Y
Ha nem pengene annyira élesen az acél plateje, meg a reszelős MX Brownjai, akár még f*sza billzet is lehetne. :(
Közben nézem, hogy a nemszeretem billzet a Cherry profilhoz hasonló kupakjaival alig 33mm vastag, de az sem sokkal halkabb, mint a Ducky. (Plusz a szokásos fenntartásaim a márkával kapcsolatban.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.