Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) Enton


Enton
addikt

XD

"Anti Stress Enter Key" review

Kicsit rövid de legalább a lényeg benne van. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#62402) Csandi válasza fordjee (#62400) üzenetére


Csandi
őstag

Igen, de inkább a DIY vagy nagyon "réteg" vonalon, a standard mindenhol kapható "tucatbillek" között szerintem nincs, vagy csak nagyon elvétve. Pl. a Razer Huntsman TE és Mini USB-C -s, de ezek ugye "hc gamer" billek.

Rétegebb vonalon van a Keychron amiről tudom, hogy Type-C -s, illetve az épített billek többsége már az.

Logi MX Keys is az, de az akkor is wirelessben működik ha be van dugva, a Type-C az nála csak töltő.

[ Szerkesztve ]

(#62403) Crabface válasza fordjee (#62400) üzenetére


Crabface
senior tag

Összes jelenlegi Ducky pl. c-c kábellel telon is használom rendszeresen.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62404) fordjee


fordjee
aktív tag

Köszi a válaszokat, azt hittem elterjedtebb kicsit.

fordjee

(#62405) nyunyu válasza fordjee (#62400) üzenetére


nyunyu
félisten

Hápogókon USB C aljzat van, de USB A-C kábelt adnak hozzá.

Macre kötéshez külön C-C kábel kéne hozzá.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62406) Radeon_5 válasza Enton (#62401) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Jaja ezzel en is szemezek mar egy ideje, lattam egy havernal tavaly :D
Valszeg atmappolnam valahogy valami masra az Enter helyett - lehet ilyet, kifejezetten csak erre az eszkozre?

Son of a Bit

(#62407) Shkiz0 válasza fordjee (#62400) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amit most vettem HyperX Alloy Origins az Type-C

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#62408) fordjee válasza Shkiz0 (#62407) üzenetére


fordjee
aktív tag

Jól néz ki, meg az ára is, azt hittem pár ezer Ft-ert is van. Kicsit el voltam tájolva😀

fordjee

(#62409) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

1.Mekkora összeget szánsz rá? lehető legkevesebbet. csak annyit amennyi kell
2.Használt szóba jöhet? igen, de csak amazonról
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Logitech MX Keys, mert pocsék.
4.Mire használnád a billentyűzetet? tanulás - programozás
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik?

nincs, sose láttam mechanikust
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyart szeretnék, de a uk amazonon nincs
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? teljes
9.Extra igények működjön, ne legyen zsúfolt


Fogalmam sincs a billentyűzetekről, rengeteget próbáltam már minddel problémám volt
pl ilyenek Microsoft Wireless Desktop 900 Keyboard and Mouse ezt tegnap küldtem vissza / 10 cm re van a dongle/ és vissza szedtem az MX keyboard-om, de elegem van, hogy írok és elfelejt írni. Ezért csak vezetékes, bár az nagy vissalépés.
Win10 biztos jó, mert 2 külön gép, és egyik fél éve, másik hónapja lett telepítve.

Ezt találtam, ez mennyire használható?
Ha nem jó, akkor nem, nem értek hozzá, fogalmam sincs mi a blue switch. Csak ezt dobta fel elsőnek.

(#62410) Jorus válasza Jorus (#53434) üzenetére


Jorus
nagyúr

No, ez a csudás szerkezet kicsit több, mint 1 évet bírt, pedig szinte sosem csatoltam le a numpadot. Elkezdte egyre többször nem érzékelni a numpadot, míg végül már egyik oldalon sem működött. Próbáltam tisztítani a csatifelületeket, de nem sokra mentem vele. No, legalább lesz egy remek TKL-em itthon tarcsiban. :D

Arra mindenesetre rájöttem mellékágon, hogy ki nem állhatom a red kapcsolókat, pfejj, nagyon örülök, hogy megszabadultam tőlük. Az új billben brown kapcsolók vannak, sokkal nagyobb élmény így a gépelés, mint a redek száraz, steril-semmilyen fílingjével. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#62411) copass válasza Jorus (#62410) üzenetére


copass
veterán

asus supportnak azért dobnék egy emailt, persze ha már nincs gari rá. hátha reagálnak valamit.
kinek mi jön be, én rosszul vagyok a tactiletól.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#62412) Jorus válasza copass (#62411) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kitúrom majd a papírját, de úgyis szerettem volna a nyaralóba egy TKL-t, hát jó lesz oda. Kapcsolók terén nálam a blue a kedvenc, a Varmilomban is az van, de nem nagyon találtam hazai webshopban most hirtelen olyan Asust (lap-ház-hűtő-bill-egér-háttérled ökoszisztéma miatt Asust használok napi szinten, de mondjuk az egyetemen a beadandókat a Varmin írom :D), amit blueval szereltek, így maradt a barna, és nekem nagyon bejön eddig.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#62413) Loicence


Loicence
friss újonc

Sziasztok!

Olvasgattam pár órát a fórumot és végül sikerült leszűkítenem a kört két billentyűzetre. A CK550-re és a uRage Exodus 900-ra. A véleményeteket kérném a két modellről.

Előre is köszi. ;)

(#62414) dqdb válasza Jorus (#62410) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az új billben brown kapcsolók vannak, sokkal nagyobb élmény így a gépelés, mint a redek száraz, steril-semmilyen fílingjével.
Én is a taktilis kapcsolókat szeretem, ezért hónapok óta kizárólag lineárison gépelek :DDD Tapasztalatom szerint a jó lineáris kapcsolóknak kell a megfelelő körítés, hogy tényleg jók legyenek. Ezt az átlag gamer billentyűzetek nem tudják megadni, erőteljesen sarkítva csak arra jók, hogy kedvét elvegyék az ember a lineáris kapcsolóktól. A taktilis és clicky kapcsolók nem ennyire válogatósak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#62415) Jorus válasza dqdb (#62414) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, lehet ez az oka simán. Most egy Rog Strix Scope Deluxe lett az új napi használós bill brown kapcsolókkal, meg persze helyből cseréltem Razer PBT-kre a kupakokat - igaz, a nyomi Ctrl és Space nem cserélhető, mert nem kompatibilis a mérete, de ennyi kompromisszum belefér.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#62416) 3psilon


3psilon
aktív tag

Szaisztok!

Most egy Tesoro Durandal billentyűzetem van (Cherry Red kapcsolókkal). Ez nem kattog, de attól még ugye klattyog, és feleség is, kollégák is megőrülnek tőle. Ez önmagában nem zavarna, de lassan én is váltanék. :DDD

Melóhoz (programozás) előző helyen Cougar 200K-t vettem, csak az ott lett felejtve a cégnél. Meg anno fateromnak is vettem. De tőle sem akarom elcsórni. Az nagyon jó kis billentyűzet volt, ollós mechanikával. Ha jól látom, most már sehol nem kapható. :O

Tehát: van hasonló, minőségi, halk, de határozott nyomásponttal rendelkező ollós mechanikájú billentyűzet a piacon? Nem 50.000 Ft-os Apple billentyűzetre gondoltam. Keresem, de nem találom, mert általában rosszak a termékleírások is.

(Szerk. értelemszerűen teljes billentyűzet kell, numpaddal és F gombokkal stb. Magyar kiosztás nem elvárás, de lehetőleg legyen ISO.)

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#62417) nyunyu válasza 3psilon (#62416) üzenetére


nyunyu
félisten

Magyar ollós kitétellel jelenleg talán még lehet választani a Cherry Stream 3.0-ból.
Utódjából már nincs magyar!

MX Brownnál keményebb, nagyon nem gamer billzet, maximum irodai használatra tudnám elképzelni, laptopbillzet fanoknak.

(Ami nem én vagyok.
Nálam melós laptopra is távoli asztal megy, hogy a 3 vintage mechából legózott FrankenCherrymet használhassam. :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62418) Create.


Create.
addikt

Sziasztok!

A coolermaster ck350 billentyűzet milyen? Sokkal rosszabb, mint a ck550?

(#62419) Mr.Csizmás válasza Jorus (#62412) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ökoszisztéma miatt Asust használok napi szinten

ajaj :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#62420) nyunyu válasza Mr.Csizmás (#62419) üzenetére


nyunyu
félisten

Annál már csak a másik A betűs szekta van lejjebb :DDD

De azokat legalább nem az RGBvel húzzák le pénztárcailag, hanem a minimál dizájnnal.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62421) dqdb válasza nyunyu (#62420) üzenetére


dqdb
nagyúr

Múlt héten vettem egy billentyűzetet, A neve A betűvel kezdődik és öt betűs. Alumíniumból van a háza minimál designnal. Nincsen rajta nemhogy RGB, de egy árva Caps Lock LED kivezetésen kívül más LED kivezetés sem. És még várhatok is rá egy ideig.

Akkor én most szektatag vagyok? ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#62422) nyunyu válasza dqdb (#62421) üzenetére


nyunyu
félisten

Ajtóéknek biztos jó az A1243 ;]

[szerk:]Itthon nem sikerült még működő példányt találni, hogy várni kell rá? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62423) Amerigo57 válasza nyunyu (#62417) üzenetére


Amerigo57
őstag

nyunyu.
A Cherry Stream 3.0-ból feketeszínűt lehet még valahol kapni amely teljesen magyar ékezetes, mint az általad belinkelt képen ?
Link:

(#62424) nyunyu válasza Amerigo57 (#62423) üzenetére


nyunyu
félisten

Stream 3 magyar kiosztással csak a képen látható, fekete aljú, fehér tetejű kivitelben volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62425) Kasya válasza nyunyu (#62417) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kipróbáltam játékra, de katasztrófa. Arcade játékra még elmegy, de komolyabb (esport szintű) játékoknál azonnal elvérzik.

Párszor anyaztak is a társaim LoL-ba, hogy milyen béna vagyok...pedig csak a billentyűzet hagyott ki...

[ Szerkesztve ]

(#62426) dqdb válasza Amerigo57 (#62423) üzenetére


dqdb
nagyúr

Magyarból sosem lehetett, a Cherry oldalán szerepel az összes változat. A magyar nyelvű fekete Cherry Stream 3.0 a webshopok találmánya hibás adatainak eredménye, ami vissza-visszatér.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#62427) copass válasza Kasya (#62425) üzenetére


copass
veterán

én a doom eternal-t simán végigvittem vele! :D
de tény hogy nem játékra van kitalálva, cserébe viszont halk.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#62428) 3psilon válasza nyunyu (#62417) üzenetére


3psilon
aktív tag

Köszi. Igen, melóra kell. Sokat kell gépelni home officeban. Nemrég megtanultam vakon gépelni, így 30 évesen ideje volt. :D
Ez a Cherry Stream elég király, de a fehér meg szürke nem pálya, csak a fekete. Úgyhogy vagy német kiosztásos fekete cherry stream, vagy zsebbe nyúlok, és rendelek német Amazonról Cherry Stream Desktopot.
Esetleg még amivel jobban járok, magyar forgalmazónál utána kérdek először, hátha be tudnak szerezni. Van olyan bolt, amelyik "erős" billentyűzetekből?
Ha jól látom, a német kiosztás ugyanaz a 101 gombos, szóval teljesen jó lesz.

Szerk. meg is van :)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#62429) Create. válasza Create. (#62418) üzenetére


Create.
addikt

Erre valaki? Köszi

(#62430) nyunyu válasza 3psilon (#62428) üzenetére


nyunyu
félisten

Még mindig nem tudom, mi a bajotok az y2k előtti színű perifériákkal. :DDD

(Ja, döglődik a mekkmester akkuja, 2 hét helyett már csak 2 napot bír. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62431) Alan[HUN] válasza Create. (#62429) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Nincs akkora különbség. :N

[ Szerkesztve ]

(#62432) dqdb


dqdb
nagyúr

SA profil érzésre egyáltalán nem magas, sőt az F-sorban egy R1-nél magasabb R0 hiánya kifejezetten feltűnő. Persze olyan mondja ezt, aki az elmúlt 2 évből ~22 hónapot MT3 profilon gépelt :DDD

A konkáv space rossz, megfordítva is az, kissé vágja a hüvelykujjam szélé, sajnos 2.25u+275u osztásban nincsen konvex.

Maga a profil egészen jó, a KAT és DSA közé lőném be a képzeletbeli dobogóm harmadik helyére, de az MT3 közelébe nem ér gépelési komfortban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#62433) Szeleya


Szeleya
tag

Sziasztok!
1. Mekkora összeget szánsz rá? Max 25-30k
2.Használt szóba jöhet? igen
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Modecom vulcano lanparty 2 rgb. Kell a változatosság
4.Mire használnád a billentyűzetet? Munka-game
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik?

Nen
7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? teljes
9.Extra igények: vezeték nélküli, vagy fehér, rgb

(#62434) Surrano94


Surrano94
csendes tag

Sziasztok!

A napokban próbáltam ki és küldtem vissza egy Varmilo-t silent black kapcsolókkal. A probléma az volt, hogy túlságosan pengett. Érdeklődni szeretnék, hogy ez a probléma ugyan úgy fenn áll Ducky Shine 7 / One 2 esetén is? Vagy ha nem silent kapcsolóval veszem van rá esély, hogy magának a kapcsolónak a hangja elnyomja a pengést?
Esetleg milyen alternatívát tudnátok javasolni? (Black vagy red switch - főként játékra)

(#62435) nyunyu válasza Surrano94 (#62434) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha megnyugtat, lehet találni pengő rugós MX Brownos Ducky One2-t is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62436) Surrano94 válasza nyunyu (#62435) üzenetére


Surrano94
csendes tag

Egyáltalán nem nyugtat meg. :D
Van olyan ami nem peng vagy szerencsejáték az egész és csak akkor derül ki, mikor kikerül a dobozból?

(#62437) Csandi válasza Surrano94 (#62436) üzenetére


Csandi
őstag

Szerencsejáték

(#62438) nyunyu válasza Surrano94 (#62436) üzenetére


nyunyu
félisten

Eléggé évjáratfüggő, 2017-2018-ban gyártott Cherry MX-ek jók, előtte iszonyúan reszeltek, újabbak meg pengenek.
Viszont magán a kapcsolón nincs feltüntetve, mikor gyártották.
2-3 évvel ezelőtt gyártott Cherry kapcsolós billzetekre nem volt panasz, tavaly piacrakerült billzetekre voltak panaszok dögivel.
Saját pengő Duckym ha jól rémlik, 2019 végi sorozatszámú.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62439) dqdb válasza nyunyu (#62435) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vajon mikor jut el végre egy mainstream gyártó oda, hogy hagyományos kialakításnál acél plate helyett FR4 mellett teszi le a voksát. Költségben valahol ugyanott lenne, cserébe a pengés nem létező dolog lenne.

Cserébe lehetne hallgatni a rugók pengését :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#62440) Crabface válasza nyunyu (#62438) üzenetére


Crabface
senior tag

2020-as Ducky One 2 Mini, mx speed silverrel, szintén peng. Mást nem is lehet hallani modolás után, csak a rugókat...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62441) copass válasza dqdb (#62439) üzenetére


copass
veterán

már az is elég lenne ha beleraknánank egy filcet,szivacsot.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#62442) Surrano94


Surrano94
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#62443) Szeleya válasza Crabface (#62440) üzenetére


Szeleya
tag

Szia! Neked mennyire vált be a One 2 mini? Nézegetem már egy ideje

(#62444) dqdb válasza copass (#62441) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az inkább a következmény elfedése lenne és nem a kiváltó ok megszüntetése.

Igaz, a nem fém plate alkalmazása is következmény elfedése lenne, mégpedig a nem jól megtervezett plate-rögzítésé, mert a mindent mindennel összecsavarozunk, hogy jó merev legyen megközelítés arra jó, hogy a legkisebb rezgést is felerősítve átadja a háznak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#62445) imi3est


imi3est
csendes tag

Csak egy kis redragon tuning infó: Nemrég beruháztam egy redragon manyu-ba. Rendeltem hozzá pár tuning cuccot is, de a szivacs és a lube még sajna nem jött meg. Viszont megjöttek a silent gray kapcsolók és jöttek 1,5mm vastag keycap gumigyűrűk. Eredetileg blue switch van benne, ami nagyon zavaróan hangos - főleg ha tövig lenyomom akkor csattan nagyot az alján, de amúgy sem halk. Írta itt valaki és én is azt hittem hogy ezeket a szigetes outemu-kat nem lehet keycap gumigyűrűzéssel halkítani. Na ez nem igaz, sőt egész jó lett a hangja. Próbálgattam a kombinációkat, 1,5mm és 2,5mm vastag gumigyűrűkkel, és a legjobb ha 2db 1,5mm-est rakok a kupakokra. A billentyűút rövidebb lesz (nekem ez külön tetszik), a bottom out csattanás megszűnik. Még csak egy keveset használtam így, de szimpatikus az eredmény, lehet nem is cserélem silent gray-re a blue-kat. Közben persze a silent gray-t is próbálgattam, és meglepően jó az is: sznte teljesen halk, minimális pengés marad, de azt majd a szivacs és a kenés megoldja. Ráadásul a dupla gumigyűrűs keycap hack-el a billentyűút rövidebb és a nyomáspont határozottabban érezhető és magasabban van mint a brown-nál. A switch kiszedés azért még mindig kicsit szívás mert hiába a hotswap, eléggé bele vannak gyógyulva a gyári billentyűk. (kis ragasztót szerintem mindehova raktak). Na csak ennyit akartam, egy kis helyzetjelentés hogy mire jutottam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#62446) nyunyu válasza dqdb (#62444) üzenetére


nyunyu
félisten

Érdekes, mert a Cherry battleship felső sorai alatt is acél plate van, de az ottani gombok nem csörögnek, mint a Duckyban.

Pedig az MX Clear stemje nagyobbat rúg a rugóba, mint az MX Browné...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62447) Crabface válasza Szeleya (#62443) üzenetére


Crabface
senior tag

Teljesen jó. Napi 10+ órát van püfölve, elégedett vagyok vele. Bár sem a gyári kupakokkal, sem a gyári házzal nem voltam kibékülve. Valamint alaposan csattognak a stabilizátorok is, amit ennyi pénzért nem vártam.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62448) dqdb válasza nyunyu (#62446) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lásd a második bekezdésemet. Bár acél plate-tel is megoldható, hogy ne pengjen, de a battleship kisméretű, más szöget bezáró extra plate-je szerintem nem jó példa erre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#62449) Alan[HUN] válasza imi3est (#62445) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

De egyébként a tactile feedback megmarad? Elvileg 4mm a travel a blue-n, szóval két 1,5-es o-ring esetén 1mm marad, ami elég kevésnek tűnik. (De nem használtam o-ringet, szóval lehet, hogy tévedek :)) )

Meg ha te is a mellé adott kiszedőt használtad, szerintem az is lehet az ok, hogy nehezen jöttek ki, meg a foglalat is ilyen, bár az tény, hogy 3-4-et én is szétbarmoltam kicsit a 104-ből :(((

(#62450) nyunyu válasza Alan[HUN] (#62449) üzenetére


nyunyu
félisten

OEM kupaknak 5mm körül van a belseje, 2x1.5mm o-ringet ráhúzva 2mm tud becsúszni a kapcsolóba.

GMMKhoz adott kapcsoló kiszedő az egy vicc, szívás vele dolgozni.
Keríts inkább egy IC kiszedő csipeszt

Tactile feedbacknek meg mi köze az o-ringhez?
Kapcsoló stemjén lévő púp (barna jellegűeknél), meg a stem mozgó szoknyája (kékeknél) produkálja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.