Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) Domonkos válasza szabessz (#38350) üzenetére


Domonkos
Ármester

Esetleg egy ozone strike battle spectra? Szerintem nem rosszabb a tobbinel, raadasul ez is cherry mx reddel jon. Ennel halkabbat ilyen feltetelek mellett nem fogsz talalni.
A claymore jo billentyuzet, de nagyon tularazott. Szerintem szebb a vilagitasa, de nem indokolja a cerberushoz kepest a felarat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38352) szabessz válasza Domonkos (#38351) üzenetére


szabessz
tag

Ez a OZONE Strike Battle Spectra se rossz de nincs numpad rajt.
Cerberus világítás terén ugyanaz tudja mint a Claymore?
Illetve gombok minősége más lehet?
Nem tudom ki nézetén kívül mibe tudd többet Claymore.
Honnét lehet tudni milyen kapcsolóval jön?
Mert sehol se látom feltüntetve.
Barna nem halkabb,és jobb használni kezdőnek,nem az áll közelebb membránhoz?

[ Szerkesztve ]

(#38353) macman507 válasza szabessz (#38352) üzenetére


macman507
aktív tag

Én első billentyűzetemnél azt hittem tetszeni fog a barna kapcsoló az érezhető "bump" miatt, mikor lenyomja az ember a gombot, de inkább csak zavart, teljesen más, mint a membrános, kicsit olyan mintha hibás lenne a kapcsoló és megakadna ott egy picit, pedig maga a kapcsoló ilyen. A hangjával is gondom volt. (TESORO Durandal G1N)

Mondjuk nem sok mechanikusat próbáltam, barna kapcsolósat meg csak egyet, úgyhogy lehet vannak különbségek, de ki tudja, hiszen cherry mx barna kapcsolós volt.
Szóval én mindenképp piros/fekete kapcsolósat vennék. Meg valószínűleg tennék a gombok alá olyan gumi o-gyűrűket, hogy a lehető legkisebb utat tegye meg a gomb, mikor lenyomom, és a leghalkabb legyen.

Úgy vettem észre, hogy akkor hangosak ezek a mechanikus billentyűzetek, amikor teljesen leér a billentyűzet aljára a gomb és hozzáütődik az aljához. (Cherry MX-hez írom ezt főleg, kivéve persze a kéket, mert az mindenképp hangos lesz)

Egyébként a leghallkabb mechanikus kapcsoló a SteelSeries QS1, amit a Kaihua ("Kailh") gyárt.
Sajnos ilyen csak az Apex M800-ban van tudtommal, és az előző hsz-emben írtam, hogy pont most mondtam le egy rendelést, amiatt, amiket találtam a billentyűzettel kapcsolatban.
Nagyon sajnálom, mert (majdnem) pont olyan billentyűzet volt, amilyet kerestem, főleg amiatt csak majdnem, mert amúgy német kiosztású, magyar lenne az igazi. Persze még mindig gondolkozom rajta, hogy lehet mégis venni kéne egyet, de senkinek nem volt még ilyenje, vagy nem osztotta meg a tapasztalatait itt, így csak a külföldi fórumokon olvastam a borzalmakat.

(ha hülyeséget írtam, javítson ki majd valaki)

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#38354) szabessz válasza macman507 (#38353) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm az infót.
SteelSeries QS1 nem magyar kiosztású ahogy látom.
Értem akkor red érdemes venni.
Az általam ki nézettnek is ASUS Cerberus Mech RGB,ASUS Rog Claymore van elvileg red csak nem tudni melyiknek. Ahogy olvasom Claymore red adják általában,Cerberus-t meg Brown Kaihua kapta aki iponál vette.

Amúgy valóban megéri mecahanikus jobb élmény vele játszani ?
Sokan dicsérik őket,jobb még gépelés is rajt.

(#38355) arcitec válasza szabessz (#38354) üzenetére


arcitec
addikt

Ha nem korlát az ár, még ezt is megnézheted kielégíti a feltételeket- kivéve hang -, ráadásul az Asus-nál jóval olcsóbb, igazán tökéletes meg nem igazán lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38356) nyunyu


nyunyu
félisten

Milyen is az ideális billentyűzet?
- magyar kiosztású
- mechanikus
- halk
- olcsó
- NKRO
- per key RGB
- emészthető dizájn
- minőségi kupakok

Ezekből vajon hány feltételt lehet egyszerre kielégíteni? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38357) Domonkos válasza macman507 (#38353) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Egyébként a leghallkabb mechanikus kapcsoló a SteelSeries QS1...
Szerintem meg akarmelyik dampened alps halkabb nala. Sot, talan meg a toprek is. Mondjuk igaz, hogy ezeknek a beszerezhetosege is korlatozottabb.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38358) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#38356) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mindig leírom:

- mecha
- olcsó
- magyar

ezekből válassz kettőt, mint a minőség, jó, és gyors munkánál :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38359) Ringman válasza nyunyu (#38356) üzenetére


Ringman
nagyúr

- magyar kiosztású
- mechanikus
- halk
- olcsó
- NKRO
- per key RGB
- emészthető dizájn
- minőségi kupakok

kettő híján mindet :))

vagy:
- magyar kiosztású
- mechanikus
- halk
- olcsó
- NKRO
- per key RGB
- emészthető dizájn
- minőségi kupakok

[ Szerkesztve ]

(#38360) Ringman válasza Domonkos (#38357) üzenetére


Ringman
nagyúr

halkabb nala. Sot, talan meg a toprek is.

a topre hangosabb, mint egy mx red :) - tapasztalat. a silenced / dental bandos nem, de az meg megint spec eset. - az meg az mx silenttel kellene összehasonlítani.

(#38361) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#38358) üzenetére


Domonkos
Ármester

Model m amugy egyszerre teljesitene mindharmat, csak lehetne beszerezni :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38362) Piftuka válasza dqdb (#38155) üzenetére


Piftuka
veterán

"[..] Két igazán jó megoldás létezik: asztali kislámpa vagy világos kupakok."

A kislámpát most éppen használom, ám meglehetősen erős fénnyel árasztja el a szobát. Azért ha sötét szobában játszanék, akkor ez nem megoldás.

A világos kupak sem. Ezt kipróbáltam a fehér színű vezetékes telefonommal. Nyilván érezhetően jobban látszik, mint a fekete billentyűzet, de a feliratok olvasásához így is "sasolni" kell. Sajnos nem az a megoldás, amit keresek!

"Ha eléggé régi, akkor valószínűleg nem LED, hanem CCFL háttérvilágítás van."

2009 év végén gyártották, és Samsung P2070 a típusa. És természetesen nem "VN", hanem "TN" panellel szerelt. :)

Valószínű, hogy CCFL a megvilágítása, bár ezt egyértelműen nem merem kijelenteni.

Mindenesetre a következő monitorom PWM-mentes lesz, az biztos. :K

"Aquila non captat muscas."

(#38363) Piftuka válasza vlevi (#38158) üzenetére


Piftuka
veterán

Én láttam, hogy már ezt ajánlottad.

Alapvetően nem rossz, de mint az imént is írtam. sajnos nem elegendő! Nem az a megoldás, amit keresek.

(Egyébként dizájn szempontból sem passzolna a "képbe". Az asztalomon minden hardver fekete színű...)

"Aquila non captat muscas."

(#38364) Hauptmann válasza arcitec (#38355) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én is agyalok ezen a Tesoro Lobera Spectrum-on, a másik versenyző a CM Masterkeys Pro L RGB (igaz, ez csak brownk kapcsolóval kapható európai layout-tal).

Szerintetek melyik a jobb?

(#38365) Domonkos válasza Hauptmann (#38364) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nekem a cherry kapcsoli sokkal jobban bejonnek, mint a kailhe. A ketto kozul en a CM-et vennem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38366) Hauptmann válasza Domonkos (#38365) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mondjuk kailh kapcsolót még nem nyomogattam.

(#38367) Mr.Csizmás válasza Hauptmann (#38366) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

melóban mx red - k red váltás volt. utóbbi kicsit pudingosabb, és érzésre úgy 1/3-al több erő kell hozzá.

cserébe az alján is puha, nem csattan, hanem tompít. (ikeás kispárna érzés)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38368) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#38367) üzenetére


Domonkos
Ármester

>serébe az alján is puha, nem csattan, hanem tompít. (ikeás kispárna érzés)

Es az jo? :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38369) tixem


tixem
addikt

Üdv!
Kérném szépen a szakértők tanácsát :)

1.Mekkora összeget szánsz rá? Max 30 ezer
2.Használt szóba jöhet? Ennyiért legyen már új, de ha éppen csak pár hetes/hónapos és sok garis szóba jöhet ha máshonnan nem megoldható
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Genius KB-G255. Azért mert miért ne :D
4.Mire használnád a billentyűzetet? Vegyes, de inkább játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Elsősorban mechanikus, de jó minőségű ollós, gumiharangos is jöhet
6.Van konkrét modell ami tetszik? Akad pár: MS Natural ergonomic, Isku FX, Osmium, Durandal ultimate, stb, sok szimpi van, bár nagy részük nem magyar :(
7.Milyen kiosztást szeretnél? kizárólag magyar
8.Extra igények? Világítás kell, de nem kell fényorgia (bár ebben a kategóriában ez lassan alap szóval nem kizáró ok), vezetéknélküli és vezetékes egyaránt jöhet. Wireless-ből inkább az ergonomikus vonal érdekelne. (MS Ergonomic-hoz hasonlóaknál viszont nem muszáj a háttérvilágítás)

köszi

Ja: numpadot szeretem ha van :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#38370) Land


Land
veterán

Üdv!

Az olcsóbb billentyűzeteknél a kitámasztón nem szokott lenni gumi talp így csúszkálhat az asztalon. Van valamilyen házi megoldás gumi felragasztására? Ezért nem fogok drágán billentyűzetet venni. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#38371) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#38368) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát, egy nagyobb jegyzőkönyvnél nem rezonálok ki a folyosóra az asztallal :U :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38372) Domonkos válasza tixem (#38369) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha egy nagyon picit meg tudod emelni a keretet, akkor a CM masterkeys pro + magyarito kupakszett lehet a legjobb valasztas. Ha nem, akkor valamelyik tesoro (emlekeim szerint van/volt beloluk magyar)
Viszont fontos, hogy membranos billert nehogy 10k-nal tobbet adj ki! Konkretan semmi extrat nem tudnak, amit mondjuk egy lenovo preferred, vagy cougar 200k ne tudna. Csak a marketinges BS miatt dragabbak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38373) tixem válasza Domonkos (#38372) üzenetére


tixem
addikt

Akkor pl egy Logi Illuminated K800 vagy Prodigy g213 sem ér egy fillért sem? Csekkoltam ezt a lenovo-t de egyrészt nem találok belőle magyar kiosztásút, meg úgy raktáron levőt se nagyon. Cougar meh.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#38374) macman507 válasza tixem (#38373) üzenetére


macman507
aktív tag

Ha valakinek nem jönnek be a mechanikus kapcsolók, de tetszik egy billentyűzet, akkor szerintem nyugodtan meg lehet venni, még ha esetleg drágább is és mások elájulnak tőle, hogy te membránosat vettél 30-40k-ért :D
Ugye, ha nem tetszik ott van a 14 napos elállás lehetősége.

Én így tudtam meg, hogy a cherry mx barna kapcsolók és a teljes méretű bill nem biztos, hogy a kedvencem. Előbbi simán nem tetszik, utóbbitól, pedig már nagyon elszoktam.

Annyi, hogy akár egy 3000 Ft-os billentyűzet is jó lehet több éven keresztül, meg az is előfordulhat, hogy a 30-40 ezres membrános/mechanikus meg sokkal hamarabb elkezdi megadni magát. (Emiatt félek megvenni egy SteelSeries Apex M800-at, mert fura dolgokat olvasni róla, meg mert csak németül van és pont erre nem egyszerű keycapeket szerezni...)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#38375) Domonkos válasza tixem (#38373) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem azt mondtam hogy semmit nem er, csupan semmivel nem lesz jobb, mint egy jonak mondhato, 10k alatt kaphato klaviatura. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38376) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Razer Blackwidow 2013-ból a UK layout az ISO-t jelenti?

(#38377) Dtomka


Dtomka
veterán

Kailh Red vagy a blue jobb leginkább játékra?
Köszönöm előre is!

(#38378) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Corsair Strafe-ről vélemény: (Cherry MX-Brown)

Szinte csak apró negatívumokat tudok írni, de ezek elég jelentéktelen mértéküek. Szemből alulról a gombok széle nem teljesen fekete, amikor világításra van kapcsolva, hanem itt-ott kicsit átlátszó, foltos, nem teljesen homogén. A normál méretű enter világítása nem teljesen tökéletes, mert úgy vannak megcsinálva a gombok, hogy a tetején a betű rendesen világít, a kiegészítő karakterek viszont halványabbak. Az enternél viszont csak teljes fénynél jön át ugyanaz a szín, egyébként kicsit a felirat alja halványabb. Maguk a feliratok szerintem tökéletesek, főleg az apróbb betűk, pl. insert.
A kapcsolók jók, a hangja sem olyan vészes. Pár napig teszteltem, mert ajándéknak lesz, csak megjárattam, hogy, ha hibás lenne, akkor még most jöjjön ki az első pár napban.

A logitech-emhez képest azért elég sok volt az elgépelés, kicsit az angol nyelv is fura volt nekem, vagy észre sem vettem, hogy nem magyar, vagy épp nagyon hiányzott. Ha le kellene nézni, akkor azért így elsőre fura, az meg kicsit gáz, hogy, ha nem találod el, akkor mivel nincs ráírva vagy rossz helyre van írva, marad a próbálgatás, hogy akkor ez a Ú. Biztos, hogy max. pár hét alatt meg lehet szokni. Az sem segít ebben, hogy magasabbak a gombok.

A vezetéke még nagyon szembetűnő. Hátránya, hogy marha kemény, ellenben rohadt vastag. Olyan 8mm környéke lehet.
A program jól működik, annyi, hogy firmware-t kellett frissíteni, mert 2 effektet nem vitt. Az oldalsó két világító csík külön kikapcsolható. A billentyűn a világítás azt hiszem 4 fokozatú, de a programmal több árnyalat is elérhető a fekete és a piros között.

(#38379) dugo_ válasza Dtomka (#38377) üzenetére


dugo_
veterán

Red.

(#38380) Dtomka válasza dugo_ (#38379) üzenetére


Dtomka
veterán

OK & THX!

(#38381) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok, bar lehet kicsit off topic, de mivel erdemes billentyuzetet takaritani? Tobb helyen lattam ilyen ragacs-szeru dolgot ami elvileg osszeszedi az apro resekbol a koszt, mi arrol a velemeny?

(#38382) powerwade válasza dugo_ (#38379) üzenetére


powerwade
senior tag

Tuti? :U Játék közben nem bosszantó, ha fatfingerelsz és pl. a W mellett épp megérinted az E-t akkor ne lesz váratlan mellékhatása? :) Én még 1 hónap után is szokom a piros kapcsoló "könnyűségét". Játék hevében kitudja mennyi melléütést tud az ember produkálni...

geckowize: kupakot levenni, porszívóval vagy kefével nekiesni platenek, majd megáztatni egy kis mosószeres langyos vízben a kupakokat, megtörölni-szárítani és a végén örülni. Én így csinálnám. Az a ragacs nem tűnik emberbarátnak :)

[ Szerkesztve ]

(#38383) dugo_ válasza powerwade (#38382) üzenetére


dugo_
veterán

Persze, hogy tuti.

A koreai Starcraftosokon kívül senki nem játszik blue-val. :D

Nem kell rátehénkedni, az igaz. Én most cserélem MX Brown-ra, mert PUBG-ben nem tudok egyenesen futni (;]), CSGO-ban nem volt probléma, de ott nem is voltak kilométereken át változatlan bill lenyomások.

(#38384) Domonkos válasza powerwade (#38382) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem hardcore jatekra nem jo keket venni. Clicky kapcsolok feneje, hogy magasabban van a reset az actuation pontjanal, ami double-tap-nel hatranyos lehet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38385) tixem válasza Domonkos (#38375) üzenetére


tixem
addikt

Értem :) Kérdés: ha megveszem a cm magyar keycap pakkot, akkor azt más cherry-s billentyűzetre is rá tudom tenni, vagy csak a cm-re? Mert egy ilyen keycap pakkal azért nézelődhetnék a nem magyar kiosztásúak közt is.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#38386) dugo_ válasza tixem (#38385) üzenetére


dugo_
veterán

Fizikailag rá tudod tenni, csak sem a szín, sem a forma, sem a betűtípus nem fog stimmelni.

(#38387) tixem válasza dugo_ (#38386) üzenetére


tixem
addikt

Azt még talán elviselem. Ezeket hajtom most, de itthon nem találok olyan boltot ami árulna magyar cherry keycapet. Viszont akkor a lényeg az, hogy bármilyen cherry-s billre rá tudom rakni a cherry kompatibilis keycap.-et, csak küllemre lesz eltérő? Ha igen akkor már csak magyart kell belőle találni és meg van oldva a dolog.

Bocsmá', hogy itt értetlenkedek, de nem akarok felülni a sz*órollerre :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#38388) dugo_ válasza tixem (#38387) üzenetére


dugo_
veterán

Ja, bármilyenre. Csak legyen ISO kiosztású.

(#38389) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok,

Gumidómos billentyűzetek között lehet valamiféle eltérés? Úgy értem, magában a gumidóm kialakításában, működésében.
Néztem párat az MM-ben, pl. a Asus Cerberust és olyan érzés volt többivel összehasonlítva, mintha rövidebb útvonalon járna és könnyebb lenne lenyomni mint a többit.

Jelenleg egy A4Tech KR-85-öt használok, semmi extra, olcsó és viszonylag csendes.

Viszont ha van ilyesféle különbség a bill-ek között, akkor lehet beneveznék egy kicsit komolyabbra.
Ha nem nagyon van olyan ami a lenti feltételeknek nem felel meg, az se baj, egy iránymutató is jó.

1.Mekkora összeget szánsz rá? - 10-15k (attól is függ, hogy új vagy használt-e)
2.Használt szóba jöhet? - Igen, ebay, amazon, HA, stb.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - Fentebb írtam
4.Mire használnád a billentyűzetet? - Általános felhasználás, játék.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) - Gumiharangos (Mecha jelenleg drága nekem)
6.Van konkrét modell ami tetszik? - Nincs, de jobb szeretem a hagyományos kialakítást, egyszerűséget (Cerberus, Hama Urage és "gamer" kialakítású tsai nekem túl csicsásak.)
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO, magyar, dedikált í betű, stb.
8.Extra igények? - fehér háttérvilágítás, esetleg plusz multimédiagombok

[ Szerkesztve ]

(#38390) dqdb válasza tixem (#38387) üzenetére


dqdb
nagyúr

A küllemre az eltérés eléggé durva tud lenni, ne csak színre és betűtípusra gondol, hanem más kialakítású (szélességű, ívű, mélységű) kupaktetőre, ami gépelési érzésben sokkal durvábban kijön, mint szemre.


Vagy itt van a kétféle leggyakoribb profil, a CM kupakja a bal oldalihoz hasonlóak, ha ezt felrakod egy alacsonyabb kupakkészletű billentyűzetre, akkor folyamatosan bele fog akadni az ujjad az ékezetes betűkbe.

Szóval ne akarj CM kiegészítő készletet máshoz párosítani, ha a szopóroller elkerülése a célod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38391) tixem válasza dqdb (#38390) üzenetére


tixem
addikt

Pedig olyan szép gondolatnak tűnt... Na hát akkor back to kutakodás. Ozone strike pro-val szemezek, de idegesít a fix piros világítás azon a pár billentyűn. Bár van rá 14 napom, hogy megszokjam.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#38392) kurazsi válasza Mikeee89 (#38264) üzenetére


kurazsi
csendes újonc

Szia, megkérdezhetem, hogy ez méretben mekkora? Van rajta numpad? Próbáltam rákeresni, de kicsit bizonytalan vagyok, több féle verzió van és nem mindig jól rakják ki a képeket. Ez a PRO vagy az Elite változat? (vagy egyik se?)

(#38393) macman507


macman507
aktív tag

Nem lehet elég korán kezdeni: https://www.youtube.com/watch?v=lXAZD2w__bw
:D

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#38394) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Zalman K400G billentyűzetet, ezért meg is osztanám az első észrevételeimet vele kapcsolatban. A gombok érzékenysége kiváló, és rendkívül halk az előző Logitech K120hoz képest. Tetszik az is, hogy külön vannak választva a multimédiás gombok, és részben ezért is vettem meg. Egyedül azoknak nem tudom javasolni, akik kevésbé rutinosak a karakterek elhelyezkedésében, ugyanis gyengécske és egyenetlen is a háttérvilágítása, ráadásul gyengén is gravírozottak a billentyűk. Összegzésképpen nem hiába olcsó szerkezet, de egy korábbi Trust GXT 280asomhoz viszonyítva számomra sokkal használhatóbb. :)

(#38395) Fikasz


Fikasz
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van egy hibátlanul működő ámde öreg kb. 7-8 éves Gigabyte Aivia K8100 billentyűzetem. Gondolkodtam azon, hogy lecserélem abban az esetben ha valamelyest előrébb lennék az újjal a keret max. az 5-20ezer Forintos kategóriák. Gépelésre és játékra egyaránt használnám. Az "Ajánlott billentyűzetek listájában" nincs túl sok kínálat, ráadásul a háttérvilágítás is fontos szempont. Tudnátok valamit ajánlani, vagy nem biztos, hogy megéri lecserélni az Aiviat főleg, hogy hibátlanul működik?
Köszi, a válaszokat.

(#38396) Domonkos válasza Fikasz (#38395) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha meg vagy vele elegedve, akkor nem szukseges a csere, foleg azert is, mert 20k alatt nem igazan talalnal olyat amivel sokkal elorebb lenne. Max a hasznalt piacrol par belepo szintu mechara erne meg cserelni, de azoknak aligha lesz vilagitasuk ennyiert.
Vagy rendelhetsz kulfoldrol olcso kinai mechat is, csak talalj magadnak tetszot.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#38397) Ringman válasza dqdb (#38390) üzenetére


Ringman
nagyúr

ráadásul a cherry mx board 3.0 / G80-3850, annak meg devlin L kupakjai vannak.

(#38398) MaNR


MaNR
tag

Sziasztok!

Adott egy Filco Majestouch Minila Air Mechanical billentyűzet MX Cherry RED kapcsolókkal. Maga a billentyűzet kialakítása nagyon tetszik viszont az MX cherry RED nem nagyon tetszik (munkában Brown-t használok, azt szoktam meg).

Kérdés: tudok valahogy a pirosból barnát csinálni? A kapcsolók plate-mounted-ek szóval elvileg nem lenne gond levenni a felső részüket!

Köszi!

(#38399) dugo_ válasza MaNR (#38398) üzenetére


dugo_
veterán

A kapcsolók plate-mounted-ek szóval elvileg nem lenne gond levenni a felső részüket!

Valójában pedig pont emiatt nem lehet. Kiforraszt-beforraszt a művelet, ha van hozzá affinitásod.

(#38400) Skullwipe válasza dugo_ (#38399) üzenetére


Skullwipe
senior tag

A pcb mount ilyen, a két pöcköt kell két oldalon felpattintani, már többször láttam ilyet videón, ne mond már. Külön szerszám is van ilyen helyzetre. Sajnos nem elég két fogpiszkáló hozzá :O

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.