Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) ricsi99 válasza makoss (#7650) üzenetére


ricsi99
addikt

Öszinte leszek ,gőzőm sincs
Gyors guggli után ,az usb 3.1 max sebesség messze egy ssd sebessége fölött van.
Én személyes tapasztalatom ,hogy olyat vegyél amit a win ismer ,driver gond lehet a legnagyobb problémád. Ha életbevágó a maximum sebesség ,akkor meg inkább néz körül ,hogy server fronton ,hogyan oldják meg ,és hidd el egy hardwares vezérlókártya sem fillér.
+ ha külsö ssd-hez ragaszkodsz ,akkor meg miért nem e-sata dobozra cseréled le?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7652) ricsi99 válasza makoss (#7650) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez alapján el fogja vinni szinte bármi aminek van jó drivere... ne ragozd túl, tesztekben kimérhető 20-30mb kólönbséget az életben nem fogod észrevenni a való életben.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7653) makoss válasza ricsi99 (#7651) üzenetére


makoss
addikt

e-sata doboz nem túl mobil, már erről is szó volt....
Kellene valamilyen adapter ami biztos jobb mint a mostani USB 3.1 GEN1 :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7654) makoss válasza ricsi99 (#7652) üzenetére


makoss
addikt

Kicst nem régi az infó?
GEN1 vagy GEN 2 az adapter?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7655) ricsi99 válasza makoss (#7654) üzenetére


ricsi99
addikt

Mire kell neked a max sebesség+moblitás?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7656) makoss válasza ricsi99 (#7655) üzenetére


makoss
addikt

Szerinted ezeket mivel mérték?
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7657) makoss válasza ricsi99 (#7655) üzenetére


makoss
addikt

Ha már adva van az eszköz és sebesség, miért ne éljek vele? :U
Csak kellene már egy valami amivel ezeket az értékeket el is tudjam érni! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7658) bot1978


bot1978
senior tag

Sziasztok

Z77-Extreme4-M típusú lap

Azt tapasztalom, hogy nincs USB3 sávszél, pedig a BIOS-ban engedélyezve van. Gép újraindít, BIOS-ba be, USB3-nál disable majd vissza enable (tehát semmit nem csinálok csak kapcsolgatom) mentem a BIOS-t kilépek és van USB3 sávszél és az eszközkezelőben felismer superspeed USB hubokat.

Kikapcsolom a gépet, USB-kről leveszi a feszt, mert így van beállítva a BIOS. Visszakapcsolom és megint nincs USB3 sávszél, amíg ezt újból el nem játszom a BIOS-ban.

Amikor éppen nincs a portokon 3.0-ás sávszél, akkor is látom az eszközkezelőben ezeket:

- USB-gyökérhub (USB 3.0)

- Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft)

Ezeket betölti mindig, megfelelően működnek, maga az USB is működik csak éppen a sávszél 2.0-ás a kék USB-ken is az alaplapon hátul is Szóval nem az előlapi cucc hibás.

BIOS kapcsolgatás után viszont megjelenik a SuperSpeed sor is az eszközkezelőben. Kínomban feltettem egy béta BIOS-t, idén májusi új CPU-kat tartalmaz, de persze nem oldotta meg...

Másnál is van ilyen?

(#7659) ricsi99 válasza bot1978 (#7658) üzenetére


ricsi99
addikt

Sziasztok
z75-ös lapban probált e valaki Xeon processort?
Az érdekelne ,hogy a "non k oc" működik e vagy csak desktop cpu-val?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7660) otto1 válasza ricsi99 (#7659) üzenetére


otto1
tag

Xeonnal nincs semmilyen OC.

(#7661) atteee


atteee
tag

Sziasztok. Pici segitséget kérnék.
Asrock z77 pro3 alaplap
I7 2600k Cpu Be Quiet Dark Rock Pro 3
4gb és 8gb Hyper x ram
1 ssd 1hdd
VGA Gtx 970
Cooler master Elite v2 500w
Elképzelhető hogy a táp nem bírja hogy 4.6 ghz-re felhúzam a procit? Az előre beállitott O.C.-t próbáltam

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 Edge 32GB

(#7662) ricsi99 válasza atteee (#7661) üzenetére


ricsi99
addikt

Hogy most játékok/3d alatt elszál az egy dolog.
De ha mondjuk csak egy cpu tesztet csinálsz max terheléssel akkor sem lépheted át a 300W küszöböt.
Minden proci más és más... egyénileg kell belöni... a gyáritói oc paraméterek nem bizti ,hogy jók minden esetben.
Szóval nem a tápoddal van a gond.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7663) atteee válasza ricsi99 (#7662) üzenetére


atteee
tag

Aztán sikerült megoldani +0,060v így már müködik rendesen

Samsung S7 Edge 32GB

(#7664) djoky


djoky
újonc

Sziasztok!

Adott egy Z77 extreme 6/TB4 -es lap benne egy 2600kval és 2x8gb Kingston Fury 1866-os memóriával.
Tegnap játék közben megfagyott a gép és kikapcsolás után nem akart újra indulni cmos resettel sem.
4000Mhz-en ment a proci a ramok 2133 Cl-10 -en.
Áramtalanítottam elem ki, majd 10 perc után vissza minden és bekapcs.
Namármost tuningolhatatlan lett a lap. Ramoknak csak 1066 és 1333 frekvenciát lehet állítani, a proci-t úgy kezeli mintha non K-s lenne. Szorzót sehogy nem lehet állítani.
Valamint volt a gépben egy NVME-s SSD is ami ugyebár PCI-E 3.0-n kommunikál. Azt sem látja már a gép és a VGA -nál is csak PCI-E 2.0 -át látok.
Bios 2.20 -as volt rajta. Amit visszabutítottam 2.10 -re, de ott is ugyanez.

Anno P67 Extreme 6 -al volt olyan problémám, hogy eltűnt a K-s proci szorzóállítási lehetősége, de bios újraírással megoldódott. Itt viszont semmi változás.
Windows alatt az asrock tuning programja sem engedi 38-asnál feljebb a szorzót. :U

Volt már valakinek ilyen jellegű problémája?

(#7665) boz82


boz82
tag

6 év után feladta... Asrock z77 pro 3.... El sem indul O.
Vmi kell helyette izibe 🔥

(#7666) ot93 válasza boz82 (#7665) üzenetére


ot93
senior tag

Nekem is két hét múlva lesz 6 éves a B75 Pro3... enyém eddig fasza, azt levéve, hogy 1x netkábelen bejött a villám és a netes részét kiütötte, az azóta sem működik de lett véve bele PCI lan kártya, így azóta is tökéletesen megvan :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#7667) boz82 válasza ot93 (#7666) üzenetére


boz82
tag

Nah...ASUS P8B75-M beszerezve. Tökéletes :C

(#7668) ot93 válasza boz82 (#7667) üzenetére


ot93
senior tag

:)
gondolom használt, de még remélhetőleg sokáig kihúzza :)
Én egyébként lehet, hogy néhány év múlva, de max. a 10. évére le akarom cserélni, ezt meg a procit, memóriát elteszem tartalék konfignak. A többi alkotóelem elvileg még használható lesz akkor is (pl. ssd, táp stb.). Mostani ssd-t csak másodlagos tárhelynek, abból is akarok akkor majd egy újat az akkori foglalat szerint...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#7669) Raidon


Raidon
őstag

Asrock Z77 Extreme-4 nel hol lehet azt beallitani hogy a winchestereket ne ugy irja mint pl a pendrive-ot a rendszer hogy levalaszthato!?

Koszi a valaszokat. :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#7670) ricsi99 válasza Raidon (#7669) üzenetére


ricsi99
addikt

Az ahci műve... ha meg kikapcsolod akkor lassabb lesz a hdd..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7671) Gabás válasza Raidon (#7669) üzenetére


Gabás
addikt

van erre egy külön kapcsoló, ha jól emlékszem, a biosban a Storage Configuration részen

(#7672) Raidon válasza Gabás (#7671) üzenetére


Raidon
őstag

Sikerult csak tuninggal probalkozom kellett CMOS reset. Ahol kilistazza a merevlemezeket ott kell a Hot Plug-ot disabledre tenni :) Regen ugye ugy tudtam eltuntetni ha feltettem a Rapid Storage-t. De utana eszmeltem hogy nem is kell :D

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#7673) lipi67


lipi67
veterán

Sziasztok! Lenne egy kis problémám. Ismerősömnek van egy Asrock p67 fatal1ty performance- es gépe. Hibátlanul ment 2 héttel ezelőttig. Akkor frissítette magát a win s azóta bekapcsoláskor mikor már állna fel a windows, lefagy. Kikapcsolja , újraindítja és hibátlanul feláll a rendszer. Ha játszik, s ki szeretne lépni a játékból szintén ez a szitu. Találkoztatok már ilyennel, s ha igen, mivel orvosolható?
Előre is kösz! :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#7674) ricsi99 válasza lipi67 (#7673) üzenetére


ricsi99
addikt

"Hibátlanul ment 2 héttel ezelőttig. Akkor frissítette magát a win"
Szerintem megválaszoltad magad....Rendszervisszaállitás?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7675) lipi67 válasza ricsi99 (#7674) üzenetére


lipi67
veterán

Ok, de mit csinálhat vele, hogy újra jó legyen?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#7676) ricsi99 válasza lipi67 (#7675) üzenetére


ricsi99
addikt

Rendszer vissza állítás....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7677) Raidon


Raidon
őstag

Sziasztok!

AsRock Z77 Extreme4 hez erdemes feltenni a legfrisebb BETA biost?

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#7678) ricsi99 válasza Raidon (#7677) üzenetére


ricsi99
addikt

Abban csak a "zintel hüdemegrágcsálnakahackereklassicssukawin10" támogatás van benne.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7679) Raidon válasza ricsi99 (#7678) üzenetére


Raidon
őstag

Feltettem de ugy kulonosen nem vettem eszre semmit....

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#7680) ricsi99 válasza Raidon (#7679) üzenetére


ricsi99
addikt

Gondolom Vista 2.0-át használsz (win10)... az meg alapból pakolja fel a cpumegráglakneegyélmegéskivédem cpu pach okat... most már párral szemben is több a védelmed.
Szóval ezt csak akkor veszed észre , ha most csinálsz egy tesztsorozatot ,aztán visszamész win7-re és ugyan azt megcsinálod... géptöl függöen kimérhetsz itt ott 5-25% különbséget...van aki esküszik rá van aki meg lekamuzza... ezt neked kell ledöntened...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7681) Raidon válasza ricsi99 (#7680) üzenetére


Raidon
őstag

Akkor igazabol most ezzel nem veszitettem hogy feltettem a Beta legfrisebb BIOS-t :D Csak aggodtam hogy netalantan teljesitmeny csokkenest is fog maga utan vonni...

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#7682) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Most került hozzám egy P67 Fatality Pro lappal szerelt komplett gép. Amivel nincs is semmi gondom de a hátsó ház ventinek a hangja némileg zavar és szeretném vagy totál levenni a fordulatszámát vagy egyszerűen kikapcsolni mert mostanság nem nagyon van rá szükség. Kihúzni az alaplapból nem szeretném, hogy miért? hát csak.
Ha már itt vagyok, milyen minőségű lap ez? Ilyenem még nem volt.

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv Mindenkinek, Zola. :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#7683) oke


oke
senior tag

Sziasztok,
Segítségeteket kérném, a lenti problémában, kifogytam az ötletekből:
Van egy régi B75 pro3 alaplapom, alapban 2*4 GB RAM-al. A RAMok dual chaneles KIngston blu ramok, 9-9-9-24-es időzítésűek 667 MHZ, Szeretem volna bővíteni + 2x4 GB-al. Amiatt kerestem egy ugyan olyan típusú ram párt.
Sikerült is venni használtan, de mint kiderült mégis kicsit más, 11-11-11-28, 800 Mhz.
Pár hónapja, mikor megvettem, nem akart elsőre működni a 16 GB, nem ismerte fel a BIOS. Lefrissítettem 1.90-re és így műr működött. A régi ramok az A1, B1 az új RAM-ok az A2,B2-ben voltak. Örültem, használtam.
Minap viszont egyszer kidobta a windows7, hogy kevés a memória. Megnéztem és megint csa 8 GB-ot mutatott, ahogy a BIOS is. Azóta nem tudom elérni, hogy mennyen a 16 GB. Volt elem kivétel, CMOS reset, memória cserélgetések, se semmi. Ha mind a 4 bent van, akkor csak az A2, B2-ben lévő üzemel, de még 12 GB sem jön össze 3 modullal.A 4 db modul viszont bármilyen összetételben működik, ha csak 2 modult rakok be. Tehát Ram hiba nem igazán lehet. Ha a BIOS-ban az alapla "képét" megnézem, ott mindig mutatja mind a 4 modult. Mit tudnék még tenni? Miért nem mennek? BIOS-ban a RAM beállítások auto-n vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7684) ot93 válasza oke (#7683) üzenetére


ot93
senior tag

Szerintem próbáld meg az időzítéseket mindegyik esetén 11-11-11-28 -ra állítani

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#7685) oke válasza ot93 (#7684) üzenetére


oke
senior tag

Szia,Sajnos így sem jó, nem látja a 16 GB, csak 8-at ugyan úgy. Ráadásul fagyott is a bios.
Sajnos külön nem tudom állítani Ramokat, csak elvileg egyszerre:


[kép] [kép] [kép] [kép]

(#7686) ot93 válasza oke (#7685) üzenetére


ot93
senior tag

És ha 1333 mhz-re állítod őket?
Alapvetően úgy kell őket beállítani, hogy a gyengébbiknek a képességeire, tehát kisebb frekvencia, nagyobb időzítések, stb.
de azt nem értem, hogy mindegyiknek teljesen ugyanaz a típusszáma ahogy látom, akkor hogy lehet, hogy más időzítéseket igényelnének :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#7687) oke válasza ot93 (#7686) üzenetére


oke
senior tag

Kipróbáltam, így sem jó. A proci I5-2320-as, úgyhogy 1600 MHZ-en nem is menne.
A két kép a memóriáról a két különböző kitről késziült, a kittek 2 db-ja ugyan olyan. A két kitt más osrszágban és vélelmezem más időben készült, lehet ezért térnak el.
Lehet CPU hiba?
Nem is zavarna a dolog, ha az elejétől kezdve nem működött volna, de egy ideig ment a 4 db memória együtt.

[ Szerkesztve ]

(#7688) ot93 válasza oke (#7687) üzenetére


ot93
senior tag

Hát nem tudok más ötletet, szerintem a memória topikba írj, ők jóval hozzáértőbbek :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#7689) oke válasza ot93 (#7688) üzenetére


oke
senior tag

Köszi, oda is felraktam a kérdést. :)

(#7690) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Meghalt a Z77-es Gigabyte lapom, és helyette egy B75 Pro3-M lap jön. Az lenne a kérdés, hogy a legfrisebb Biossal vásárolt lap, tudja kezelni, az 1866Mhz-es ramjaimat ? A lap ugye 1600mhz-es ramokat támogatja maximum

(#7691) bot1978 válasza oke (#7685) üzenetére


bot1978
senior tag

Velem is ez történt tegnap. Azóta szívok. Z77-Extreme4-M, 1.9 beta BIOS, évek óta ment a 16GB, tegnap óta nem.
Nekem az egyik dualkit egyik modulját ki is sípolta.
Bevittem ma a melóba, betettem egy DELL brand gépbe a ram modult és hibátlanul lement a memtest, de a brand gép csak 1333-on kezeli a ramot.

Itthon áttettem 1333-ra azzal a kittel amit nem sípolt ki, bettem a másik kitet is, gép postol BIOS megy, de a BIOS csak 8GB-ot lát, AIDA64, CPU-Z látja a 16GB-ot, de a Windows csak 8GB-ot tud megcímezni. Visszatettem 1600-ra gép postol, nincs síp. Megy, de csak 8GB-ot címez meg a Windows. Cserélgettem a bankokban a két kitet. Próbáltam egyesével.

Érthetetlen az egész. Ezt nézd meg: [kép]

(#7692) bot1978


bot1978
senior tag

Z77 Extreme4-M 1.8-as BIOS-ában benne van már a 3570K mikrokódja?
Időben benne lehet, mert fél évvel a CPU megjelenése után jött ki az 1.8, de az 1.9 leírása az, hogy új CPU mikrokódok.
Használ valaki 1.8-as BIOS-t 3570K-val?

(#7693) pmheros válasza bot1978 (#7692) üzenetére


pmheros
senior tag

Már a legelső BIOS verzió is ismerte: [link]

nem vagyok tökéletes

(#7694) oke válasza bot1978 (#7691) üzenetére


oke
senior tag

Hasonló volt nálam is, csak síp nélkül. Cserélgettem a ramokat össze vissza, de semmi. Elkezdem a BIOS-okat cserélgetni, 1.40 volt fent régen, aminél nem ismerte fel az új Ramokat, feltettem, akkor az 1.90-et azzal ment ehy ideig. Most felrakram az 1.80-at, semmi, felraktam az, 1.70 és 1.50-et, semmi. Mondtam magamban akkor kezdjük az elején, visszaraktam az eredeti 1.40-et, hogy majd arra rakom fel ismét az 1.90-et. És láss csodát, már az 1.40 felismerte a 16 GB-ot, ami ugye eredetileg nem. Most azóta, kb 2 hete működik. A fene se érti.. Mondjuk radíroztam is a memóriákat és próbáltam a foglallatokat is kitisztítani, de a többi BIOS-nál nem hozott változást, így nem gondolom, hogy annak köze van hozzá.

(#7695) bot1978 válasza oke (#7694) üzenetére


bot1978
senior tag

Biztos BIOS bug, mert csak A1-B1-ben és csak A2-B2-ben megy a dualkit dualban 1600-on memtest86 végigment hiba nélkül. RAM tuti jó, mindkét kit. A tosz se érti miért sípolt az egyikre. Most nem sípol már, látja is a mapon csak nem címzi meg. Akkor én is kezdem elölről. 1.8-at tettem vissza, de akkor 1.4-el kezdem én is. 1.8-al viszont jó volt elsőre az USB3 :DDD
(#7693) pmheros
Köszi ezt megtaláltam én is, csak ebben egyetlen sor sincs az 1.9-es BIOS-ról, miközben annak added new CPU-s a leírása, ezért kérdeztem. Biztos ami tuti, mert kavarnak ezek a sárgák össze-vissza.

Az 1.9-essel nekem idáig minden jó volt, de kapcsolgatni kellett néha az USB3-at. Bementem BIOS-ba USB3 enabled-disabled-enabled kiléptem és jó lett a sávszél, addig meg csak USB2 sávszél volt az USB3 aljzatban is. Nekem meg kellett a 3 a Riftnek emiatt kapcsolgattam. Ha

1.4-el nem lesz jó csak a ram az lesz a faxa :U

Minden esetre örülök, hogy kiderült, hogy a RAM moduloknak semmi baja. :)

(#7696) bot1978 válasza oke (#7694) üzenetére


bot1978
senior tag

Nekem az 1.4-el se címezi meg az A1-B1 párost, csak akkor, ha B2-A2 üres.
Máshol van a bug, nem a flashelés segített neked. Jó lenne rájönni mi a tosz.

Az a baj, hogy dög nehéz a gépház meg még a fenekén egy 50cm-es tartály tele löttyel és persze az emeleten van. A kompresszor meg a pinyóban. Az is 50 literes két dugattyús. Most vigyem le kifújni?

szerk:
Ez is milyen már, hogy úgy kell az url-t editálni a régi biosokért, áhh csíkok ezek. Szép zöld lett az elején az logo, ennyit értem el vele. fúj, de nincs kedvem ezzel vacakolni, jusson már eszedbe vajon mit tettél meg vele

[ Szerkesztve ]

(#7697) oke válasza bot1978 (#7696) üzenetére


oke
senior tag

Mást nem csináltam vele, csak azt amit leírtam. Megradíroztam a RAM érintkezőit, ecsettel meg kicsit megtisztítottam a foglalatokat. Próbálkoztam elem kivétellel, CMOS resettel, megoldást nem hozott egyik sem, a fent lévő 1.90-es BIOS-al, csak a régi visszarakása oldotta meg. BIOS-ban minden automatán maradt. Nekem más az alaplapom mint neked, így a BIOS verziük nem tiédre vonatkoznak.

(#7698) bot1978 válasza oke (#7697) üzenetére


bot1978
senior tag

Alkohollal töröltem a ram érintkezőit. Foglalatot nem tisztogattam még, de ha a foglalattal lenne gond akkor miért megy az A1-B1-ben is ha a A2-B2-őt kiveszem? Ez nem a foglalat. Lényegében ch nincs, mert ha csak az A1-A2-be teszek az A1-et ugyanúgy nem látja. Olyan mintha a kétcsatornás memvezérlő egyik csatornája nem menne, de az meg a CPU-ban van. CPU-t nem piszkáltad?

(#7699) oke válasza bot1978 (#7698) üzenetére


oke
senior tag

CPU-t nem piszkáltam, az lett volna a következő lépés, de nem igazán vett rá a léleg a hűtés leszedés, visszarakás miatt, de nem kellett végül.

(#7700) bot1978 válasza oke (#7699) üzenetére


bot1978
senior tag

Neked is corsair legalább az egyik kit?

Az összes hasonló eset, amit találtam [például] egyetlen közös pontja, hogy kivétel nélkül mindenkinek a panaszosok között kivétel nélkül legalább kettő a négyből corsair, de van akinek mind a 4 egyforma corsair (persze pont olyan mint az enyém) és szívott ezzel Asrock lapban, ami nem olyan mint az enyém, de ugyanígy, szóval ...
Kíváncsi vagyok neked milyen ramod van.

(#7701) oke válasza bot1978 (#7700) üzenetére


oke
senior tag

Nekem csak Kingstonok vannak?
[#7685]

(#7702) bot1978 válasza oke (#7701) üzenetére


bot1978
senior tag

Akkor meg csak vetemedés lehet, nincs más ötletem. Azt el tudom képzelni, hogy a CPU blokkom meg volt húzva annyira, hogy pár év alatt hajlított annyit a lapon, hogy egyik napról a másikra elkezdje... de ritka egy fos egy BIOS ez, hogy nincs egy remap benne, hát ott a modul, látja a nyomorult ha rámegyek az egérrel még az időzítéseket is jól írja és nem címzi meg.

Tettem bele egy 3770-et, állati érdekes, a hídon nincs IGP a BIOS-ban. Egyszerűen nincs. Ha dedikált VGA nélkül akarok bootolni 5 hosszú beep, ami azt jelenti, hogy nincs VGA. Nyilván szar a memkezelés így, mert hát osztott memória beállítás sincs, semmi integrált vga-ra vonatkozó menüpont nincs ott ahol lennie kéne. Visszamentem 1.1-ig, semmi. Ki kéne szerelni, de lusta vagyok, előbb teszek bele 2x8-at a 4x4 helyett :DDD

(#7703) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok. Asrock z77 extreme 6 alaplap bios problémám van. Bios frissítés közben fagyás. Hogy kell a biost jumperelni? Van vkinek magyar használati útmutatója?

(#7704) Bogarka1989


Bogarka1989
újonc

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok.
Van egy Asrock Z77 Extreme4 alaplap, benne egy 3570k + 4x4GB RAM. (520W-os Thermaltake táp)
A kérdésem az lenne, hogy ha beledobok egy AMD VGA-t és telepíteném a drivert, akkor kifagy a gép. Több kártyával próbáltam (Mind AMD), mindegyikkel ugyanazt csinálja. A táp egy másik lapban működött a kérdéses VGA-val. A lapon mind2 PCI-E3 foglalatban ezt produkálja.
Van valami ötletetek? BIOS frissítés esetleg?
Válaszotok előre is köszönöm.

Bogarka1989

[ Szerkesztve ]

(#7705) peu407 válasza peu407 (#7703) üzenetére


peu407
senior tag

Megoldottam.

(#7706) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki RST-t manapság?
Még 2012-ben vettem a konfigot, nyilván manapság érdemes nagy SSD-t venni és kész, de a hardver adott, nem cserélem, ha nem muszáj.

Konfig:
Z68 Extreme3 Gen3
i5 3570K
4x4GB DDR3 RAM
Velociraptor 10k rpm 500GB HDD (nem tölt kínosan lassan, de nem SSD :))
Kingston SV100S 60GB SSD

Beállítás:
- Friss Win 10 Install a HDD-n
- Friss Intel RST feltelepítve 17.7.0.1006
- Még szoftver telepítés előtt beállítottam a controllert RAID módba
- a 6GBs interfészen van az SSD és a HDD is
- Az SSD-ről töröltem a partíciót

RST telepítés és indítás után a Status fülön nincs performance opció, ahol beállíthatnám az SSHD fícsört. Hogy lehet elővarázsolni?

Egyéb telepítéseket nem eszközöltem, csak az RST-t tettem fel a friss installra.

-- end of transmission --

(#7707) Gabás válasza SaNyEe (#7706) üzenetére


Gabás
addikt

Próbáld régebbi Intel RST illesztővel, a 15.7.0.1014 verzióval működik nekem

(#7708) SaNyEe válasza Gabás (#7707) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Köszi, és valóban :)
Inteltől be tudtam szerezni a 15.9 valamit, s ott van az opció. Rögtön jobban tetszik a 25s boot time, amiből kb 10 a splash screen+post

Az normális, hogy a HDD végéről le kellett csapni párszáz MB helyet a 0xA005004E hiba miatt? Neked is dobta?

-- end of transmission --

(#7709) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !
Az törvényszerű, hogy bios frissítésnél elvesznek a korábban mentett bios profilok?
Z77 Extreme4 lapről van szól.
Esetleg bármilyen módon ki lehet nyerni az elmentett profilokat?

(#7710) flash-


flash-
veterán

üdv
érdemes a z75 pro3 biosát frissiteni 2.0 ról 2.10re(beta)? fogok érezni bármi előnyt?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7711) Hulot


Hulot
tag

Üdv! A fórum címben lévő alaplapokba lehet tenni _bootolható_ NVMe M.2 meghajtót PCIE adapterrel? Tudja a Sandy Bridge/Ivy Bridge chipset?

(#7712) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Eléggé kihalt ez a topic. :(
Nem mai darabok ezek a lapok.
Ha valakinek lenne értelmes árban (értelmes ár ~ 25000Ft) eladó Asrock Z77 Extreme alaplapja az írjon. :)
Vennék egyet tartalékba.

[ Szerkesztve ]

(#7713) BaLee válasza BaLee (#7712) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szereztem egyet. :R

(#7714) Irvine81


Irvine81
csendes tag

Asrock Z77 Extreme 4 alaplapba lehet tenni bootolható NVMe M.2 meghajtót PCIE adapterrel?
Bootol róla a windows?

(#7715) flash-


flash-
veterán

ebben a melegben ha renderelek és böngészek akkor 10 perc után lekapcsol a gép
de nem értem miért, a gpu 75 fokos, core voltage -12mv, core clock is lejjeb van kicsit húzva.

ezek a fokok render alatt, valaki esetleg tudja mi lehet a meleg?
[kép] [kép] [kép]

Asrock Z75 pro3 a lap
i5-3570k a cpu
r9 290oc a gpu

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.