Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69201) hito válasza Studi (#69200) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem most is van QX10, de a QX100 azért más kategória. Gyakorlatilag egy hengerbe rejtett első generációs kicsit butított RX100. Na majd ha ennyi lesz a QX1, akkor gyosabb légy! ;] Bár arra várhatunk, mert sajnos hozzánk nem hozta be a szoni :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69202) Studi válasza hito (#69201) üzenetére


Studi
addikt

Dehogy veszek (cserélhető obis) szotyit, ha ilyenhez vannak itthon üvegeim. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69203) hito válasza Studi (#69202) üzenetére


hito
nagyúr

Basszus ez meg mi, es miert nem tudtam eddig rola? :Y Kicsit korbe is jarom :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69204) MrChris válasza Studi (#69202) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mire használod?

(#69205) Gondwana válasza MrChris (#69204) üzenetére


Gondwana
addikt

(az én olvasatomban csak üvegei vannak hozzà, ahogy itt többünknek :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#69206) Mirman válasza Ear001 (#69194) üzenetére


Mirman
őstag

Ó nem hiszem hogy nekem szűk lenne. Eddig a legszélesebb látókörű obim a 45mm , multkor azzal fotóztam le a parlamentet . Mondanom sem kell 20-30 képből állt a végeredmény és 800mb lett (termszetesen rossz lett mert eloszor csinaltam ilyet es az alján keves atfedest hagytam ezert elcsúszott). Szóval a 25mm is maga lenne a megváltás már. :)

(#69207) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sigma 60 vs 85/1.8G

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69208) scarabaeus válasza Mirman (#69206) üzenetére


scarabaeus
őstag

Panorámára specializálódott programmal próbáltad, vagy a múltkor itt is emlegetett PS volt? Attól, hogy az alsó sor képei közt nincs meg a szükséges átfedés, a fölötte lévő sor képeihez még kötődhetnek a lenti képek, és pár átfedő pontot még a vízszintesek közt is ki lehetne jelölni, kézzel akár, segítségül a panoráma programnak, hogy pontosítsa a számolt pozíciókat. Ha a sorok közt nincs elég átfedés, akkor pedig ott segíteni manuálisan. Mondjuk, ha lyuk van, az ellen nem véd. Viszont a fókusztávolságból és a képszámból gondolva, nem a Batthyány tér lehetett, mivel 400 m-ről a 45-ös úgy 153 m-t átfog abban a távolságban a hosszabbik, 115 m-t a rövidebbik élen, közelebbről viszont sok sor, az elég nehézkes lehet, valóban.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#69209) Mirman válasza scarabaeus (#69208) üzenetére


Mirman
őstag

Közvetlen a parlament meletti lovas szobortól. Volt egy találkozom es elotte gyorsan lőttem par kepet semmi tudatos tervezés nem volt a dologban . Tudnal linkelni ilyen celszoftvert ? En psel csinaltam.

(#69210) scarabaeus válasza Mirman (#69209) üzenetére


scarabaeus
őstag

A lovasszobortól, 45-össel, kézből, tényleg kihívás.

A Hugint sokan ajánlják, az célszoftver, és ingyenes. Bele lehet szólni a dolgok menetébe és egysorostól többsoroson át gömbpanorámáig mindenfélét lehet vele csinálni, én nem ismerem.
Én ezt használom, Autopano Giga, ez drága.
Legtöbbször a PTGui kerül szóba, mint "A" panoráma készítő program, mondjuk az se olcsó.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#69211) MrChris válasza Gondwana (#69205) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor mire használná?

(#69212) MrChris válasza Gondwana (#69205) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor mire használná?

(#69213) konyi79 válasza Studi (#69200) üzenetére


konyi79
addikt

A T-nek vannak ilyen soha készleten nem lévő akciói. Nekem egy ps4 kontroller van berakva 10k-ért, úgy másfél éve. Szóval szerinten ne erre alapozd a kereskedelmi stratégiád. Ez szerintem csak 1db-os készlet volt egy ott dolgozónak ;]

[ Szerkesztve ]

(#69214) rumos14


rumos14
nagyúr

azért ez nem rossz...korrekt 4k videós váz, jó minőségű ultrazoom-mal: [link]
egy kicsit gondolkodom is a Sony NEX rendszerem jövőjén.

[ Szerkesztve ]

(#69215) 80hun válasza rumos14 (#69214) üzenetére


80hun
addikt

:)
Mostmár hogy az A6000 utód késik a lefoglalt gyártósor miatt. :-)
Nemgyőzik ontani az új A7RII-t.

[ Szerkesztve ]

(#69216) rumos14


rumos14
nagyúr

jan-ban érkezik a 2. gyerkőc és 4k-ban szeretném megörökíteni.. mert... csak... :U

gondolkodtam átmeneti jelleggel egy Pana FZ1000-en is, amíg végre meg nem jelenik az A6100 vagy mi. (persze korábban az volt a baj hogy csak úgy f.ssák a vázakat, furcsa, hogy most meg "hiány" van.

a teljes rendszercsere (G7) költséges, 2 fix is csak kéne az ultrazoom mellé (25/1.7, 42.5/1.7, csak stabis fixek jöhetnek szóba), sőt, még egy UWA is jó lenne (ekv. 18mm körül, oda nem kell stabi), ilyen sajnos nincs.

de ez elgondolkodtat [link] (két lehetséges új váz(méret) + a mostani).

akárhogy is, jó váz lett a G7 és 300k-ért ultrazoom-mal ez nagyon jó ár, a Sony-nál ilyen nem is volt és nem is lesz (persze ott már az obik megvannak nekem).

(#69217) madgie válasza rumos14 (#69216) üzenetére


madgie
titán

4K-t tud egy csomó telefon is :D

(#69218) rumos14 válasza madgie (#69217) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg, ja, meg a GoPro is! köszi! ;]

(#69219) ANOka válasza rumos14 (#69218) üzenetére


ANOka
őstag

A baba fejére is lesz már egy GoPro erősítve, hogy a születése belső, személyes nézetben is meg legyen? :DDD

(#69220) madgie válasza rumos14 (#69218) üzenetére


madgie
titán

Egyébként megértelek, miért akarod modern formátumban/felbontásban megörökíteni a gyerkőcöt :K

(#69221) rumos14 válasza ANOka (#69219) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem, ezt meghagynám neked, de majd feltétlen számolj be az élményeidről.

(#69222) jjeahh válasza ANOka (#69219) üzenetére


jjeahh
nagyúr

erről ez jutott eszembe :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69223) 80hun válasza jjeahh (#69222) üzenetére


80hun
addikt

Egy teleobi is jó erre :D

[ Szerkesztve ]

(#69224) jjeahh válasza 80hun (#69223) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha ki akarsz zoomolni a fülein :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69225) Lassú Víz válasza 80hun (#69223) üzenetére


Lassú Víz
őstag

LED-es körvakuval... :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#69226) hibavissza válasza rumos14 (#69216) üzenetére


hibavissza
veterán

A 25 1,7 nem stabis. Jó ez a G7. Én a shutter-shock-tól szabadulnék. Olyan annak is a zárja mint az egércsapda. Mondjuk a vazs Heliossal használva nincs ilyen gondom érdekes....
Szóval jó dolog ez a kicsi és könnyű gép, de kéne valami odaillő zárszerkezet is.

[ Szerkesztve ]

(#69227) jjeahh válasza hibavissza (#69226) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elektromos zár. Amúgy már ketten is észrevettük a topikban anno, hogy öreg manuálokkal ritkábban rázzák be a kis milc-ek a képet, valszeg a súlytöbblet miatt van ez, meg a fókuszgyűrű markolászása miatt gondolom picivel stabilabban tartod a gépet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69228) ooooobi válasza hibavissza (#69226) üzenetére


ooooobi
senior tag

Elektronikus zár :F

mod: lassú voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#69229) hibavissza válasza jjeahh (#69227) üzenetére


hibavissza
veterán

Elektromos zár = dinamikavesztés az amúgy sem bajnok szenzoron + zselé hatás, ha nem tökéletesen statikus dolgot fotózok. Statikus témánál meg van idő két-három képet csinálni, amiből egy nagy valószínűség szerint nem lesz shutteres. Szóval nálam ez az elektronyos zár a halottnak csók kategória.

Mióta meg van a Helios, a 45-ös Olyval nem bosszantom magam.

[ Szerkesztve ]

(#69230) jjeahh válasza hibavissza (#69229) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt a dinamika dolgot amióta leváltottam az e-p1-et nem értem. Ott még zavart (nagyon ritkán) a gyenge dinamika, de ezek a mai vázak gondolom e-shutterrel is körberöhögik.
"Mióta meg van a Helios, a 45-ös Olyval nem bosszantom magam."
Helios-al mozgó témát? Nem bosszantod a fránya 45-össel magad ha már van mellette egy szuper helios-od? Ez komoly vagy fordítva értetted és elírtad? :DDD
Viccet félretéve a 45-öst is próbáld úgy tartani mint a manuált (fogd-támaszd meg jól) és exponálás után pár tizedmásodpercig ne vedd el a szemedtől a gépet, így nem fog jobban bemozdulni vagy berázódni mint helios-al :)
Ne értsd félre én is sokáig heliost használtam, sőt, ma is használok egy F1.4-es manuált a sigma 60mm F2.8 mellett, mert azért az extra fényerő néha jól jön és szeretem a karakterét, de sztem ez kissé túlzás.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69231) rumos14 válasza hibavissza (#69226) üzenetére


rumos14
nagyúr

upsz. akkor az nem lesz jó. azt hittem, ez lenne a komparaív előnye az Oly 25/1.8-hoz képest.
az oldalra kinyíló kijelzőt sem szeretem, a shutter shock is para (fényerős fixet pont hogy elég gyakran használnék 1/100s körül).
iso200 alapérzékenység videóban is -> nappal elfelejthetem a kis mélységélességet ND szűrő nélkül. vagy videónál is van elektr. zár?
jájj...

(#69232) MrChris válasza hibavissza (#69229) üzenetére


MrChris
nagyúr

Eléggé fifikás vagyok, de a G6-al még nem futottam bele berázásba, e-záras dinamikacsökkenésbe se, de majd ezt kitesztelem. Családfotózásnál még a zselésedés se tűnt fel. Egyedül a műfények csíkozása zavar és akkor nem is e-zárazok. Nem tagadom a jelenséget, de a mezei használati szokásoknál nem jellemző, vagy csak mindig szerencsém volt :D

(#69233) madgie válasza rumos14 (#69231) üzenetére


madgie
titán

Videóhoz amúgy sem árt az ND, "picit" darabos lesz a mozgásod gyors shutternél.

(#69234) jjeahh válasza rumos14 (#69231) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha ennyire igényes vagy, akkor egy varind pedig alap kéne legyen szerintem videóra, azzal aztán verőfényes napsütésben is leszoríthatod nyitott rekesszel a záridőt akár 1/50-re is :P Amúgy az alap érzékenység iso160, mondjuk szinte tökmindegy :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69235) hibavissza válasza jjeahh (#69230) üzenetére


hibavissza
veterán

Mozgó témánál a kitobi sokkal jobb az Oly 45-nél...gyakorlatilag bármelyik Pana obim jobb. A PL 25 is, pedig az nem egy szélvész. Értsd jól, jellemzően statikus témákra nekem szimpatikusabb a Helios. Még bele sem kell nagyítanom. Meglepő, de a G5 kijelzője olyan mintha törőékes lenne (tudom, ez hülyeség, de nagyon jól látni, mikor és hol éles). Valószínűleg nekem van a világon a legbénább Oly 45-öm és a legjobb Heliosom :D
Mondjuk a Helios friss szerzemény, lehet hat még az újdonság varázsa.

(#69232) MrChris: érzem, hogy a G6 nálam a favorit :D. A G7 shutter shock-ra a DPR tesztben is szántak egy fejezetet....

[ Szerkesztve ]

(#69236) hibavissza válasza rumos14 (#69231) üzenetére


hibavissza
veterán

Van egy kis manim és viszket a kezem a Sony a6000-re a Sigma fixekkel. A kitobi az szar, de azt úgy is eseményfotóra, videóra használnám oda meg több mint elég egy low end amatőrnek. Ezzel a 4K-val rendesen megnehezítette a Pana a választást.
Egyébként nem akkora para ez a shutter shock szerintem. Egy-két problémásabb objektív van ahogy így utánaolvastam. Lumix 14-140 II, 12-35 palacsinta, oly45. De pana vázakon. Pl. a 12-35 palacsintát egyáltalán nem ajánlják a G5-re, pedig már rég megvettem volna a 12-je miatt.

(#69237) Mirman válasza scarabaeus (#69210) üzenetére


Mirman
őstag

Na hát ugyanazokkal a képekkel amiket anno lőttem kipróbáltam a Hugint. Több mint 1 órát elszöttyögött vele és ezerszer roszabb az eredmény mint amit a PS 1/4-ed ilyen rövid idő alatt kidobott magából úgyhogy azt hiszem maradok ennél a későbbiekben. :)

Más : Az Oly 300mm F4 áráról van már valami infó ?

(#69238) scarabaeus válasza Mirman (#69237) üzenetére


scarabaeus
őstag

Adtál meg benne referenciapontokat a problémás részeken? Ha az átfedések problémásak, vagy félreért valamit az összerakásnál, akkor az automata műveleteket ki lehet egészíteni a pontozással, a fogalmazásmódból úgy tűnik, mindkét programot automatában futtattad (a PS-ét nem tudom, lehet-e másban).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#69239) MrChris válasza Mirman (#69237) üzenetére


MrChris
nagyúr

Annó mikor még 10-20db 5mp-es kép is megdolgoztatta/megfektette a kor gépét én előtte leméreteztem hogy gyorsba kipróbáljam. Egy monitorfelbontást gondolom 1-2 perc alatt ledarál. PTguit használtam.

(#69240) Mirman válasza scarabaeus (#69238) üzenetére


Mirman
őstag

Semmit nem adtam meg neki , photoshophoz nagyjából értek , de bevallom a Hugin első ránézésre bonyolultnak tűnt nekem. Igyekszem majd jól fotózni és a PS-re bízni a dolgokat. :)

MrChris: Ez egy jó megoldás lehet majd kipróbálom legközelebb. :R

[ Szerkesztve ]

(#69241) scarabaeus válasza Mirman (#69240) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Ha veszendőbe mennének a képek, mert lemondasz a feldolgozásukról, én azt gondolom, ha lekicsinyítve, egy fájlba pakolva letölthetővé teszed őket, akár privátban, én megpróbálnám esetleg az Autopano Gigával, tesztből, lehet-e belőle panoráma, ha nincs nagy parallaxis hiba, akkor lehet, hogy lehet)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#69242) Mirman válasza scarabaeus (#69241) üzenetére


Mirman
őstag

Köszönöm nagyon rendes tőled de csak teszteltem hogy mennyire működőképes a dolog sok képpel. :) Nem éri meg vesződni a képekkel mert ezt 5 perc alatt el tudom készíteni megint bármikor , semmi különleges nem volt benne. :)

(#69243) eeXaa


eeXaa
addikt

...régen képeltem, ez alkalomból hoztam egyet a múlt heti termésből.

(#69244) Studi


Studi
addikt

Láttam ma élőben Tamron 14-150-est a Megaparkban. A fura kinézete ellenére kézbevéve nem is olyan elrettentő. Egész mokány kis darab, kézbevéve bíztatóbbnak tűnik, mint a régi verziós Oly. Ott volt viszont az új is mellette, az sem rossz. Bár külsőre a pro obik formavilágát idézi, azért ez nem olyan masszív borítású, picit műanyagos. De azért jobb benyomást keltett még a Tamronnál is, csak az ára erős egy picit így önmagában.

(#69245) rumos14 válasza jjeahh (#69234) üzenetére


rumos14
nagyúr

na de pont hogy nem vagyok ennyire igényes. vegyesen videózok, fényképezek, az utóbbinál már zavaró a variND, és én nem fogom fel-le rakosgatni.
és inkább kis mélységélesség, darabos mozgással, mint végtelen DOF folyamatos mozgással, ez ugyebár megint csak az igénytelenség jele :)
na egyelőre lebeszéltem magam a G7-ről, de azért egy jó váz és a 14-140 II bizony jó obi.

(#69246) silmatauki válasza Mirman (#69240) üzenetére


silmatauki
őstag

kiprobalhatnad az MS ICE-ot, az faek egyszerusegu, es megis altalaban jo a kimenete.

(#69247) jjeahh válasza rumos14 (#69245) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha csak az 1/4000-es limit zavar, de túl sok a fény akkor fotóhoz is túl sok lesz a fény ugyanúgy mint videóhoz, tehát egy jó minőségű varind nem lesz zavaró. Mondjuk ha csak simán nyitott rekesszel akarsz erős fényben videózni meg fotózni és nem zavar videó alatt a gyors záridővel járó darabos mozgás, akkor egy sima fix nd4 is megfelelhet, ezek sokkal olcsóbbak mint egy varind, télen meg ellenfényben én is ilyent használok fotóra. No de te tudod :) Engem jobban zavar a záridő korlát meg a kiégés ilyenkor, mint az nd fel-le rakosgatása.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69248) 80hun


80hun
addikt

88-ért GH2 váz. :)

(#69249) jjeahh válasza 80hun (#69248) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon tartja az árát, ennek ellenére akinek nem kell az 50fps meg wifi és egyéb apróságok jobb választás lehet videóra mint a g6, én jobban szeretem a kezelőszerveit, jobb az anyagminősége és a videója hackelve brutális :)) Csak a gyenge puffert gyűlölöm benne, egy rövid sorozat után ugyanúgy másodpercekig gondolkozik mint a g3, vissza sem lehet nézni a képeket.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69250) hibavissza válasza jjeahh (#69249) üzenetére


hibavissza
veterán

Neked van három Panád. Melyik a jobb? Melyiket tartanád meg a G3, GH2, G6 trióból, ha csak egy maradhat? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.