Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69451) hito válasza MrChris (#69450) üzenetére


hito
nagyúr

GH2-n láttam még ilyen formátumot, de mivel youtube erősen butít, így összehasonlítani nem tudtam. Olyból van olyan gép, ami tolerálja a felvétel alatti iso, EV állítást? ;]

Persze 100eFt-ig (csak a váz, használtan).

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69452) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Oly E-PL5 és Helios M44-2 párosításhoz milyen adaptert ajánlotok? Jó a legolcsóbb Fotga, vagy kell valamire figyelni?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#69453) .: JuSzT :. válasza Tomi_Sci (#69452) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Peremes legyen, ha az M42 obi végén van a beugrasztó pöcök. Ha nincs pöcök, nem kell peremes adapter.

(#69454) jjeahh válasza Tomi_Sci (#69452) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69455) Tomi_Sci válasza .: JuSzT :. (#69453) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi a válaszokat! Tehát egyrészt jjeahh ajánlása szerint legyen forgatható a menetes rész. Mit értesz a peremes adapter alatt? Helios alján szerintem nincs pöcök, bár most nincs nálam az obi.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#69456) .: JuSzT :. válasza Tomi_Sci (#69455) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az a perem arra jó, hogy ha pöckös az objektív, akkor ahogy csavarod rá az adaptert, az a perem szépen benyomja a pöcköt, így az végig benyomva marad. Így tudsz az objektíven rekeszt állítani.

(#69457) 80hun válasza Tomi_Sci (#69452) üzenetére


80hun
addikt

A 44-2 az preset obi(fokozatmentes blende) nem kell hozzá peremes adapter.
A 44-3 is preset.
A 44M-en van A/M kapcsoló , ehez se kell.
A 44M-4 től felfelé kell hozzá a peremes adapter.
:)

(#69458) .: JuSzT :. válasza 80hun (#69457) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem tudom nekem milyen volt, de A/M volt rajta, és kellett hozzá peremes adapter.

(#69459) hibavissza válasza jjeahh (#69447) üzenetére


hibavissza
veterán

egy évre listáz. nem találtam meg

(#69460) 80hun válasza .: JuSzT :. (#69458) üzenetére


80hun
addikt

Heliosból egyedűl a 44M-en van a/m kapcsoló, lehet szét volt már akadva belül.
Én mindegyik ilyen obimnál ugy oldom meg hogy szétszedem a hátulját és a pöckre ráhúzok egy méretre vágott tollbetétdarabot ami kitámasztja. Pont olyan lesz mintha benyomva tartanád.
Még dslr/dslt korszakomból rögzödött be mert beleért a tüköraknába a kis pöcök. :)

Persze ezt csak olyannak ajánlom aki már szedett szét obit.

(#69461) Tomi_Sci válasza 80hun (#69460) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi a segítséget! Időközben megtaláltam a tollbetétes trükköt is, ha esetleg kéne.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#69462) hito


hito
nagyúr

Használt, szép állapotú GH2 mennyit érhet most?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69463) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Nekem van egy Sonnar 135/3.5-öm, az blende pöckös, viszont nem találtam peremes adaptert ebayen, úgyhogy simát rendeltem, majd holnap kiderül mihez kezdek vele.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#69464) MrChris válasza hito (#69462) üzenetére


MrChris
nagyúr

gh2

(#69465) hito válasza MrChris (#69464) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, én is ezt néztem :) Az érdekelne, hogy ér-e még ennyit a GH2.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69466) MrChris válasza hito (#69465) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szinte célhardver, csak akkor ha azokra az extra képességeire van szükséged.

(#69467) hito válasza MrChris (#69466) üzenetére


hito
nagyúr

Ez megint csak "válasz volt a kérdésemre" :D Igen, videóperverz vagyok, pont ezért nézem. Körbenézek e-bayen is. Kíváncsi vagyok ott mennyiért mennek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69468) hito válasza hito (#69467) üzenetére


hito
nagyúr

15-20eFt-tal drágább, mint a G6 úgy látom. Valószínűleg rendben van az az ár, amennyiért a srác hirdeti.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69469) MrChris válasza hito (#69468) üzenetére


MrChris
nagyúr

Multiaspis szenzor miatt nagyobb látószög mint a G6-nál, videónál iso12800 és ugye a magas bitráta hack... viszont nincs fhd50/60fps, talán ezek a fő videókép különbségek. Ennyi pénzért ez a legjobb minőségű videós gép. Ha valaki meg nem cáfol :D 100megabitnél azért azt is vedd számításba hogy több mint 3X akkora helyet foglalnak a vinyódon és kártyán a videók, mint az alap 28mbps-os. 1TB-ra aszem kb 22 óra videó fér. Ha nem dolgozod fel, dobod ki a selejtet gyorsan röpködnek a vinyóhelyek.

[ Szerkesztve ]

(#69470) jjeahh válasza hito (#69468) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 MrChris-nek, még pár dolgot hozzáfűznék, nem csak videóval hanem az egész géppel kapcs: nincsenek okos ficsőrök, pl wifi, nfc, gyengébb a puffer, lassabb sorozatot tud, a szenzor picivel gyengébb magas iso-n. Cserébe az anyagminősége jobb-masszívabb, a fókusz-sorozatmód kapcsoló meg tárcsa b*romi jó és hack-el a videója a g6 anyaga után is besz*rás, jó fényben nekem az a7s videójánál is jobban tetszett ami kipotyogott belőle, ami azért elég durva. Nekem egy ideje ez a hack van fent, eléggé bevált... mondjuk vimeon free accountal csak hd-ben mennek a videók ez elég gáz 2015-ben sztem :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69471) hito válasza MrChris (#69469) üzenetére


hito
nagyúr

&jjeahh: köszi! :R Ez a multiaspis szenzor lila gőzöm nincs, hogy micsoda, de biztos ez kell nekem :D Még el kell adnom a Nex6-ot. Már feltettem (csak a váz 99, 16-50-essel meg 129), de nem biztos, hogy gyors eladás lesz :U Nézegettem egyébként dpreview-n összehasonlító tesztábrákat (tudom, nem szabad) és ott nekem állóképben is jobban tetszett a GH2 teljesítménye, úgyhogy nem lesz itt gond.

A GH2 eladóval beszéltem, rendes tagnak tűnik. Remélem belátható időn belül elviszik a Nex6-ot, vagy az NX300-at és megyek is a GH2-ért.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69472) jjeahh válasza hito (#69471) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nézegetni szabad, csak nem feltétlen érdemes komolyan venni :D Én a gh2-őt jobban szeretem mint a g6-ot, de állóképben pont jobb az utóbbi :P Persze nem olyan nagy a különbség, de azért nekem már első blikkre feltűnt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69473) MrChris válasza hito (#69471) üzenetére


MrChris
nagyúr

Multi aspect sensor. Ha megfigyeled a 'hagyományos' m4/3 szenzorán a 16:9-es kép kisebb területet bír lefedni az obi által vetített képkörből, mint a gh2-é. Ami attól van hogy az a szenzor nagyobb, szélesebb, kilóg belőle. 4:3 képaránynál ugyan az, de ahogy szélesíted és vele keskenyíted :D a képet elkezdi használni a plusz területet. Ennek szerintem igazán csak a videónál veszed hasznát, már ha nem fotózol 16:9-ben.

Látom pörögnek a gépek! Az a nex6 ennyire nem vált be? Pedig az mintha jó vas lenne.

[ Szerkesztve ]

(#69474) Loner válasza Mercutio_ (#50) üzenetére


Loner
tag

Szerkeztve.

[ Szerkesztve ]

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#69475) hito válasza MrChris (#69473) üzenetére


hito
nagyúr

Pont 16:9-ben fotózom :D Jó is a Nex-6, de videóban...hát hogy is fogalmazzak, nem sikerült kimaxolni a gépet a mérnököknek ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69476) vASalo


vASalo
tag

Az E-PL5 automata módján lehet valahogy állítani?

Néha szeretné az asszony is használni a fényképezőt, de csak teljesen automata módon. Viszont a gép meglepően alacsony záridőket választ, így sokszor bemozdul a kép a bekapcsolt stabilizátor ellenére is. Be lehet állítani, hogy milyen tartományban legyen a záridő automata módban? Inkább legyen magasabb az ISO, minthogy bemozduljon a kép.

Köszönöm.

(#69477) Wa2x_ válasza vASalo (#69476) üzenetére


Wa2x_
veterán

Miért nem használjátok rekeszprioban?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#69478) Lassú Víz válasza vASalo (#69476) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az automata ISO állítás határait lehet beállítani. A gép törekszik az 1/35mm ekv gyújtótávolság szabály betartására, amíg a fény mennyisége ezt lehetővé teszi.

(#69477) Wa2x_: Mert legfeljebb az S mód, azaz a záridő prioritás adhatna jó eredményt.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#69479) FEDman


FEDman
addikt

E-M5 II vs Pana GX8 stabi teszt.

(#69480) vASalo válasza Lassú Víz (#69478) üzenetére


vASalo
tag

Pont ez az én gondom. Pl, lassan mozgó autóból készült képek, területbejárás közben:

nexus 5 telefon (f/2.4 1/669 3.97 mm ISO100):

E-PL-5 automata módban (f/8 1/200 42 mm ISO200):

Ha ezen nem lehet állítani, akkor számára marad a telefon. :(

(#69481) 80hun válasza FEDman (#69479) üzenetére


80hun
addikt

Remélem idővel megkapják az oly vázak is a dual is-t pana obikkal. :)
Nagyon meggyőző.

[ Szerkesztve ]

(#69482) FEDman válasza 80hun (#69481) üzenetére


FEDman
addikt

Ismerve a két gyártó legendásan jó együttműködését, szerintem ennek esélye közelíti a nullát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69483) Lassú Víz válasza vASalo (#69480) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Amennyiben az S mód 1/1000, automata ISO túl nagy kihívás neki, akkor marad a telefon.

Szerk: Az is jó lehet, amit MrChris javasol. Scene mód, és ott sport téma.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#69484) MrChris válasza vASalo (#69480) üzenetére


MrChris
nagyúr

f:8 !! Ez szűk rekesz értelmetlenül. Ha már mindenképp autómata akkor próbáljátok meg sport módban.

(#69485) vASalo válasza Lassú Víz (#69483) üzenetére


vASalo
tag

Gondolom megtanulná, ha akarná, de nem érdekli. Ameddig egy telefon point-and-shoot módon jobb képet készít nem is fog ezzel foglalkozni.
Én nem használtam még automatán ezért nem tűnt fel, hogy az automata mód ennyire buta. Nem nagy gond ez, csak kíváncsi voltam, hátha lehet állítani.

@MrChris: Igen, nagyon szűk. Nem is értem, hogy ezt így miért csinálta. A sport módot kipróbáljuk.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#69486) hibavissza válasza Lassú Víz (#69478) üzenetére


hibavissza
veterán

1/60-as záridő monnyon le. P mód emiatt felejtős nálam is.

(#69487) Studi válasza vASalo (#69485) üzenetére


Studi
addikt

"Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye." ;)

A legjobb képminőséget adó beállításokat alkalmazta, arra a gép nem számíthat, hogy valaki mozgó járműből használja.

(#69488) 80hun válasza FEDman (#69482) üzenetére


80hun
addikt

:(( Pedig milyen jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#69489) athomi válasza vASalo (#69485) üzenetére


athomi
veterán

Tudnia kéne a gépnek hogy te mozgó járműből fotózol? :F

(#69490) vASalo válasza athomi (#69489) üzenetére


vASalo
tag

Ki mondta, hogy elvárás, hogy a gép tudja, hogy mozgó autóban vagyok? :F
A kérdésem az volt, hogy lehet-e állítani az automata módon, hogy rövidebb záridőre törekedjen.

[ Szerkesztve ]

(#69491) athomi válasza vASalo (#69490) üzenetére


athomi
veterán

"Én nem használtam még automatán ezért nem tűnt fel, hogy az automata mód ennyire buta."

Én kérek elnézést...

[ Szerkesztve ]

(#69492) Mirman


Mirman
őstag

Erre az Olympusos Glamour Workshopra jon innen valaki ? Gondolom ide nem olyan mely tudással is el lehet menni . :)

[ Szerkesztve ]

(#69493) asdf_ válasza vASalo (#69485) üzenetére


asdf_
veterán

Én nem használtam még automatán ezért nem tűnt fel, hogy az automata mód ennyire buta.

Pedig a keszulek masik oldalan van a problema, nem a keszulekben. Tessek szepen atrakni sport uzemmodba, ha mozog jarmubol kivan fenykepezni, vagy tolja at rekeszprioritasba es legtagabb rekeszre (3.5 gondolom) es maris jo lesz. A gep nem tudja, hogy mozgo autobol lo vagy hogy mozog a tema, kitalalni sem tudja, igy meg kell mondani neki a helyes uzemmod kivalasztasaval.

[ Szerkesztve ]

(#69494) Studi válasza Mirman (#69492) üzenetére


Studi
addikt

Én gondolkozom rajta. :)

(#69495) .mf válasza FEDman (#69479) üzenetére


.mf
veterán

"Teszt". Nem akarok elvakult OMD-fannak látszani, de ezt sem tesztnek, sem fair összehasonlításnak nem nevezném. A FFe 28-ról a "tele end" címén nem a szokásos kitobi 84-jére, hanem egyből 280-ra ugrottak, ami már köztudottan az obi-IS-nek kezdvez, s az Oly is köztudottan a szélesebb oldalon hatékonyabb. Mert majd éjszaka pont FFe 280-as gyútávon fog mindenki 1/4s-on lőni. S ekkora óriási kilengéssel... az Oly talán már le se tudja követni, akkor a mozgás. Impresszív, hogy FFe 280 mm-en 1/4 s-nál még látszólag éles kép készül, csak ne egy ilyen megrendezett, életszerűtlen összehasonlításként tálalták volna...
Viszont ha igazak a pletykák arról, hogy az Oly 300-as IS-t kap, és az Oly is fog dual-IS-rendszerben működni, az elég érdekes dolgokat vetít előre. Állványra még ritkábban lesz szükség; magasabb ISO-ra is csak a bemozdulás ellen, mert statikusra brutál-hosszú záridőket ki lehet majd tartani kézből...

vASaló: miért f8 (kitobi ott már gyengébb) és főleg, miért csak 1/200? Nekem ez mozgástól bemozdultnak tűnik (leginkább a dísztárcsákon látszik), minimum 1/500 de inkább 1/1000 kéne. Milyen gyútáv volt egyáltalán, elég hosszúnak néz ki (talán nem is az alap-zoom 84-e, hanem annál is hosszabb)? Szerintem a kép a gyútáv + záridő párosától lett olyan, amilyen. Ha a telefonhoz hasonló gyútávon és zársebességgel lőné, a fgép kiütéssel győzne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#69496) hibavissza válasza Studi (#69487) üzenetére


hibavissza
veterán

f8-nál már látható diffrakciós hatás. szóval elég zavaros az a víz

(#69497) madgie válasza .mf (#69495) üzenetére


madgie
titán

"mert majd éjszaka pont FFe 280-as gyútávon fog mindenki 1/4s-on lőni."

Szerintem akkor az alapérzékenység sem normális, látod, embere válogatja, kinek mi fér bele az adott témába.

(#69498) Studi válasza hibavissza (#69496) üzenetére


Studi
addikt

A közhiedelem szerint. A matek mást mond.

(#69499) FEDman válasza .mf (#69495) üzenetére


FEDman
addikt

Meg kell mondjam, az utóbbi időben nagyon jókat derülök a "na majd én megmondom a tutit" típusú kommenteiden. :)

Ez most különösen szórakoztatóra sikeredett. Egy íráson belül te is elismered, hogy nagy telénél adott esetben előnyösebb lehet az ha van az obiban is stabi és azt használja is a váz, majd kárhoztatod a videót azért amiért minderre rámutat. Ja hát végül is logikus.. :D

(#69500) hibavissza válasza Studi (#69498) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez a netes kalkulátor szar. F11-nél olyan diffrakció van, hogy nekiállsz Clin-nel lemosni a monitort.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.