Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69851) jeni válasza sideburns (#69849) üzenetére


jeni
félisten

Csakis a kedvedért ;)
A 200000Ft feletti camcorderek szerintem már alkalmasak komolyabb filmkészítésére otthoni célra.
Ugyanis nekem az a gondom ,hogy videózás terén nem áll a kezemre a jelenlegi fényképezőgép váz formája.

[ Szerkesztve ]

(#69852) 80hun válasza jeni (#69851) üzenetére


80hun
addikt

Azért azt is nézd meg milyen kis pötty szenzor van még egy 300e kamerába is. Egy 1/3"-os szenzortol sokat ne várj.

Ennyiből azért jól felszerelsz egy pana G6-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#69853) hibavissza válasza jeni (#69851) üzenetére


hibavissza
veterán

Na, most már csak otthonra kényelmesebb szerinted.... :DDD

Állj bele, ne hagyd magad és küzdj! ;]

[ Szerkesztve ]

(#69854) hito válasza 80hun (#69852) üzenetére


hito
nagyúr

Ha hihetünk ennek a postnak, akkor nem csak hogy a G6 sem használható professzionális célokra, de még a nagy videós GH4 is k@k@.

Egyébként szerintem ennek a 99%-a hiszti. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy tényleg ennyire rossz lenne a GH4.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69855) jjeahh válasza hito (#69854) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vazze, ez szerintem kemény user error :DDD Iso1600-ig még a g6 sem vészes....

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69856) hito válasza jjeahh (#69855) üzenetére


hito
nagyúr

Teljes képtelenségnek gondolom én is :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69857) hibavissza válasza hito (#69854) üzenetére


hibavissza
veterán

Vennie kellett volna egy 200 ezres kamerát. Az jobb. Mert otthon jobban kézre áll.

(#69858) hito válasza hibavissza (#69857) üzenetére


hito
nagyúr

Én ebbe most inkább nem folynék bele :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69859) 80hun válasza jjeahh (#69855) üzenetére


80hun
addikt

Nincs mese be kell rendelni egy A7S Mark2-őt , gyorsan eladom az autót de lehet az is kevés lesz :D

(#69860) hibavissza válasza 80hun (#69859) üzenetére


hibavissza
veterán

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy 12-35 vagy Oly 12-40 szintű obi mennyibe fáj egy A7-re.

[ Szerkesztve ]

(#69861) MrChris válasza hibavissza (#69860) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az mindegy mert helios lesz rá :DD

(#69862) madgie válasza MrChris (#69861) üzenetére


madgie
titán

Megy itt már nélkülem is a vérszívás :D

(#69863) 80hun válasza hibavissza (#69860) üzenetére


80hun
addikt

Sokba, de nekem elég lenne egy váz is , már küldetném is rá komámmal a canon fd 55/1.2 ssc-t :DD
Meg a 35mm f2 concave lencsét se vetném meg egy kis thorium bevonattal :D
Az olyt megtartanám az af-es obikkal mellé :)

[ Szerkesztve ]

(#69864) MrChris válasza jeni (#69847) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez olyan mint a belépő kompakt, kb kinyírta a telefon kamera, de már egyre feljebbi osztályokat is felfal. Otthoni, szobai fényviszonyok között rohadt zajosak a kézikamerák, kenterbe veri a Pana G6. Meg miért is kéne külön eszközt venni, használni erre? Kimegyek a gyerekkel a rétre fotózni és kiváló videót is csinálhatok róla, miért is kellene 200ezret elvernem kamkorderre és külön cipelnem, gondoskodni róla? Csak mert kicsivel rosszabb az ergonómiája? Mennyibe fájna egy 4/3-os érzékelő méretű videókamera?

(#69865) jjeahh válasza hito (#69856) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy szerintem valszeg rajtafelejtette az objektívsapkát... de sebaj a7s majd megoldja a problémát :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#69866) madgie válasza jjeahh (#69865) üzenetére


madgie
titán

Hm, azért azt menő dolog lenne, ha valaki lukat fúrna a bajonettvédő sapira és kézből videózna ISO 409600-on. Természetesen csak BW-ben, mert az elég hipszter lenne már úgy :))

szerk: francba, megint lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#69867) hibavissza válasza MrChris (#69861) üzenetére


hibavissza
veterán

Van 12-es!? Hol, hol? :DDD

(#69868) MrChris válasza hibavissza (#69867) üzenetére


MrChris
nagyúr

Eztet mostan nem értem.

(#69869) hibavissza válasza MrChris (#69868) üzenetére


hibavissza
veterán

12-35 helyett helios....engem érdekel egy 12-es helios, de úgy tudom nincs ilyen :)
Én 98%-ban a kitobi 14-es végén videózok.

[ Szerkesztve ]

(#69870) MrChris válasza hibavissza (#69869) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem, sokba fáj a7-re biztosan, de mindegy is mert mikrora se olyat tervezett, hanem metabonos adapterezett fixeket. Ez egy negatív előítélet volt részemről, szúrós viccnek szánva hogy a fél millás 4k-s cuccot így tervezi üvegezni...

Én meg szinte csak a 20-ast.

[ Szerkesztve ]

(#69871) hibavissza válasza MrChris (#69870) üzenetére


hibavissza
veterán

Ráadásul esküvőn, rendezvényen manuálozni...2-3-4 órán keresztül ahol az események java spontán....Imádom, hogy a Panán tetszőleges helyre teszem a fókuszt és csak akkor fókuszál, ha félig lenyomom a kioldót vagy ráállítom egy arcra, elmentem a memóriába és 100-ból 100-szor rááll.
Nem hiányzik a stabi a húszassal?

(#69872) MrChris válasza hibavissza (#69871) üzenetére


MrChris
nagyúr

Munka az más, nekem csak hobbi.
Jó lenne egy stabi, igazából elég lenne ha a remegések nem lennének, nekem nem szükséges hogy ússzon. Egy helyben állva, forogva, mozgatva nincs nagy vész, de ha elindulok akkor már elkélne valami. Szenzor/OIS elég is lenne.

(#69873) Mercutio_ válasza MrChris (#69872) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem már elmúlt a remegésem ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#69874) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Régen DSLR-verőnek, újabban már DSLR- és MILC-verőnek (egy ponton említik azokat is a leírásban) érkeznek új objektumok, mint most pl. ez a katyúsa, tőlük. Bár mondjuk nagylátót nem tud ez, sehogyse, elvitatni nem lehet, hogy nem hétköznapi :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#69875) 80hun válasza scarabaeus (#69874) üzenetére


80hun
addikt

Hát hogy miket ki nem találnak unalmukban :D

(#69876) ati3x


ati3x
senior tag

12-32 egész jó árban.. kb 60-ért.

(#69877) Freddy76


Freddy76
addikt

Urak, most olvasgattam régebbi teszteket, és szembe jött velem a Panasonic LX100 tesztje. Specifikációk alapján kiváló gép, az ára is elfogadható, mégsem tudok senkiről, aki beszerezte volna. Van valakinek tapasztalata róla (vagy a Leica párjáról)?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#69878) hegyimorc válasza Freddy76 (#69877) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A gm1 megjelenése óta nem látom értelmét szuperkompaktoknak

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#69879) #16820480 válasza hegyimorc (#69878) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az LX100-on több kezelőszerv van, normálisabb elrendezéssel, van evf és egy elég fényerős zoom obi, ami kényelmes, ha az ember nem akarja cserélgetni az üvegeket. Illetve az akksija is azért sokkal jobban bírja.

(#69880) madgie válasza hegyimorc (#69878) üzenetére


madgie
titán

És mit raksz a GM1-re, ami hasonlóan fényerős? 12/2-t és lábzoom? Vagy a kisebbik fényerős alapzoomot, a Pana 12-35/2.8-at? Elég hülyén néz ki úgy a masina.

Az alap 12-32 még OK, de az meg nem egy kategória fényerőben az LX100 objektívjével.

(#69881) Mercutio_ válasza madgie (#69880) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem arra gondolt morc, hogy 12-32, ha kell a fényerő 20/1.7 így rugalmasabb mint az LX100, bár tény, hogy nincs rajta üveg belenézőke :( és a nyomásra funkciót váltó tárcsa helyett a szerencsekereket szokni kell.
(ezeket megoldja a gm5, de az még drága)

Mondjuk Freddynek Fuji mellé valami amit használ is talán jobb az LX100 :K

szerk. : Ez a "mit rak rá amivel nem néz ki furán " havonta visszatérő kérdés, pedig a nagyobb, de nem nehéz obikkal semmi gond, annyi, hogy az obit fogod nem a vázat.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#69882) madgie válasza Mercutio_ (#69881) üzenetére


madgie
titán

Haggyámá, mi ez, Sony? :D

Hogy néz ez így ki?

(#69883) Mercutio_ válasza madgie (#69882) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megfelelő szögből és obival fotózva egy Fuji is lehet ormótlan / ronda ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#69884) Studi válasza madgie (#69882) üzenetére


Studi
addikt

Semmi baj, egy helyre kis karabinert rádobsz, máris faszán néz ki. :DDD

(#69885) madgie válasza Mercutio_ (#69883) üzenetére


madgie
titán

De ez mindennel ronda, b+, csak az alap 12-32-vel nem :D

Meg talán a 14/2.5 lehet még arányos rajta, vagy a 7.5 halacska.

[ Szerkesztve ]

(#69886) Mercutio_ válasza Studi (#69884) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudtam, hogy ezt a képet egyszer viszontlátom :P

madgie :Ez kérlek nem ronda, hanem megosztó ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#69887) 80hun válasza scarabaeus (#69874) üzenetére


80hun
addikt

1700 dollárért azért kicsit kemény ára lesz a gépnek :D

(#69888) Parci válasza hegyimorc (#69878) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69889) |AP| válasza Freddy76 (#69877) üzenetére


|AP|
veterán

ugyan nekem sem volt LX100-am, de sok tesztképet megnéztem és az alapján a jpeg motor nem az igazi ( a Leica testvérében már sokkal jobb). RAW-ból sokkal jobb eredmény érhető el.
A másik ami még zavaró lehet az a zoom lassúsága, illetve az érintőképernyő hiánya.

A GM1 témához: valóban, már a 20-as is bután hat rajta, egy kiegészítő markolat segített nekem ezen.
Ami tökéletesen passzol az a 14/2.5, a 12-32, a 7.5 halacska és a 9-18 (bár kicsit hosszú rajta). Na meg persze a kifejezetten erre a vázra kitalált 35-100 és 15/1.7.

(#69890) gorgo válasza madgie (#69885) üzenetére


gorgo
őstag

ez a ronda/szép/retró/nemretró kb. huszadrangú. barátnőnél ez szempont, itt alig.
Tipp: a 45-ös is passzolhat rá, a 25/1.8-asok; és a 14/2.5-ös, szal van rá értelmes fix sor és zoom is!
(jövő héten perverzkedni fogok, felrakom a GM1-et a 12-40-re, 25/1.4-re is és halszemre is).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#69891) TayRol válasza Freddy76 (#69877) üzenetére


TayRol
veterán

Természetesen nekem volt.

(#69892) ANOka


ANOka
őstag

Szervusztok!

Véleményeket szeretnék kérni a Panasonic H-HS030E (30mm f2.8) vs. Olympus M.Zuiko Digital ED 60mm 1:2.8 makró objektívek tekintetében.
(Az ár most nem szempont, mivel a régi Oly kártya kedvezménnyel + pénz visszatérítési akcióval mindkettő hasonló árkategóriára jön ki.)

Melyik a "jobb"? :P

Tudom, írjam meg, hogy mire akarnám használni. Hát makrózni! :DDD
De kezdő vagyok, ismerkednék a makrózással. Még nem volt semmilyen makrós obim, így még azt sem találtam ki pontosan, hogy mit akarnék fényképezni. (Valószínűleg a természet szépségeit: virágokat, rovarokat, stb...)

Nem tudom, hogy melyik fókusztávolsággal/látószöggel fogjak neki... :R

[ Szerkesztve ]

(#69893) Mercutio_ válasza ANOka (#69892) üzenetére


Mercutio_
félisten

rovarra a 30-as kevés lesz, mivel a munkatáv kicsi és az elriasztja az izgágább rovarokat.

pollai: Jaja, a markolattal pofásabb a GM1 :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#69894) madgie válasza gorgo (#69890) üzenetére


madgie
titán

Még mindig ott tartunk, hogy Freddy az LX100 felől érdeklődött, gyanítom, hogy nem akar még egy cserélhető objektíves rendszert fixekkel a Fujija mellé, ellenben egy zsebrevágható vagány kis nyaralós/kirándulós gépre vágyik, felesleges macera nélkül.

(#69895) hito válasza scarabaeus (#69874) üzenetére


hito
nagyúr

Ez meg mi a fészkes fene? :Y Csípem az ilyen őrültségeket. Viszont piszok drága lesz, és egyértelmű bukta ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#69896) 80hun válasza ANOka (#69892) üzenetére


80hun
addikt

A mostani akcióban sztem az olyt válaszd :)
A 30-as nekem megvan sajna a 60-as nem volt akciós mikor vettem :(
A közelpont mindkettőnél nagyonközeli 30mm szenzortól 105mm az 1:1
60mm szenzortól 190mm az 1:1

Most oly 60mm-re szavaszok , most így akcióba én is azt venném persze ha oly vázra rakod:)

(#69897) Parci válasza Mercutio_ (#69893) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért még így is elég pofátlan... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69898) ANOka válasza 80hun (#69896) üzenetére


ANOka
őstag

Oly vázaim vannak.

(Írtam, hogy most az ár nem szempont - számomra - az összehasonlításnál, te mégis leginkább azzal foglalkoztál.) :(

[ Szerkesztve ]

(#69899) MrChris válasza hito (#69895) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sigma foveon is egy különutas rendszer, van közönsége, szerintem ennek is meg lesz a tábora és talán még el is tartja. Nem tom van e, kell e bele AF, ha nem akkor nincs fókuszálási idő!

(#69900) ANOka válasza MrChris (#69899) üzenetére


ANOka
őstag

Én azon gondolkodok, hogy "mi kerül abban a fényképezőgépben" ~1700 USD-be?
A 16 db optika "anyagára", vagy a fejlesztésre fordított mérnöki munkaóra?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.