Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68551) ati3x válasza .mf (#68536) üzenetére


ati3x
senior tag

Hali.

Teljesen egyetértek. A 7.5-es halszemhez teljesen felesleges ay AF. Jó kis obi.. Viszont van sami 12F2. kb 1/3-árban mint az oly 12-es. Szerintem még 12mm-en sem létszükséglet az AF.

A 10/2.8-as samy tejútra? Meg ugye van a kowa 8.5/2.8 aranyáron.. :)

Szal nekem most 7.5 samy halacska van, 12-50 ami ugye nagy, időjárás álló, meg van makró ha esetleg kedvem lenne. Meg elektromos zoom. GM1-en távezérelhető. Kb ezért marad meg.

Mert ugye van már 12-32, optikailag jobb mint a 12-50, most felváltva van az EM5-ön, és GM1-en.

Van még 45/1.8 Jelenleg legtöbbet ezt használom meg a 12-32-öt.

Kéne valami fix 15-25-ös tartományban. a 20-as lenne a favorit, de az af... Reménykedem hogy a pana talán megcsinálja a 3. reinkarnációt a DFD fókuszhoz.. vagy marad az oly25.

Sokat gondolkodtam még a 12-40-en. de.. lett helyette 12-32. Persze nem lehet egy lapon említeni a két obit, max a zoom átfogás hasonló.. szóval a 45 alá kéne vmi fix, és elég lenne.

Gondolkodtam még a 75 1.8-on.. De most inkább afelé hajlok, hogy nagy levegő és egy 40-150/2.8 1-2 éven belül.. Inkább portrézni szoktam, meg a jövöben pár repülönap, meg természet fotó lenne. Ezzel le is lenne tudva a tele zoom. A másik véglet egy 40-150f sötét az amazonról 99 dodóért.. :)

Szóval: a 7.5, 12-32 (12-50 ha makró), kéne egy 15? 20? 25? fix, a 45-ös, ami megvan, meg az "álom" a 40-150/2.8 (és tán még egy EM1 :) jó áron) Aztán kész is..

Apropó az EM1 AF sebessége hogy aránylik az EM5-höz? Hozvalami elönyt a fázis af a követő fókuszban? vagy nem sokat?

(#68552) ati3x válasza 80hun (#68550) üzenetére


ati3x
senior tag

Én nem aggódnák a műanyag foglalatos obik miatt. 1 volt, az első genes 14-42, PL1-en.. Háát nem egy bitang obi volt.. A legműanyagabb obim jelenleg a 12-32.. De a bajonet ott is fém..

[ Szerkesztve ]

(#68553) jeni válasza 80hun (#68543) üzenetére


jeni
félisten

megrendelted ha jól tudom?

ezek szerint az összes vázat ami lekerült a futószalagról azokat átnézik?

[ Szerkesztve ]

(#68554) 80hun válasza jeni (#68553) üzenetére


80hun
addikt

Igen meg. :D
Meg ha minden jól megy elhozok egy sima e-m10-et is az asszonynak. :D

Nem tudom, ha a műanyag bajonettes obikkal van baj az nem különösebben érint.
Holnap kiderül a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#68555) jeni válasza 80hun (#68554) üzenetére


jeni
félisten

de az a 10 MK1 nem lesz akciós mert már nincs 30000Ft visszatérítés :N
nálam 2 van egyelőre,de a gyártónak ki kell,hogy cserélje a hibás bajonettzáras 10MK II vázat!
itt nem az obi műanyag bajonettel van a baj,mert ezidáig semelyik vázon nem volt gond,hanem az új 10MKII vázzal lesz a gond!

ha ennyire negatív az Oly 10 MK II váz akkor lehet,hogy a Sony A6000 vagy a Panasonic DMX-GX7 lesz a befutó.
Holnap? Már kaptál értesítést,hogy megérkezett a váz?

[ Szerkesztve ]

(#68556) ati3x válasza 80hun (#68554) üzenetére


ati3x
senior tag

leállították az értékesítést... [link]

(#68557) ati3x válasza jeni (#68555) üzenetére


ati3x
senior tag

Háát nem tom.. Nekem ez inkább pozitív reklám.. Volt más rendszereknél nagyobb galiba, és próbálták eltusolni.

(#68558) 80hun válasza jeni (#68555) üzenetére


80hun
addikt

Igen kaptam.
Mármint mi van 2 nálad?
Nekem egy kicsit úgy jött le hogy műanyag bajonettes obikkal van gond a vázon, de nem biztos.

Az A6000-em most adtam el. Ahelyett kell valami.
A GX7 max az asszonynak néztem

Azt tudom hogy 30e visszatérítés már nincs , abból kifutottam. :((
De -15% van mindenre. :)

(#68559) 80hun válasza ati3x (#68557) üzenetére


80hun
addikt

Ezt én is belinkeltem.
De az itthoniak még nem tudnak semmi ilyet.
Már csak szoltak volna nekik is.
Az is lehet hogy csak a belpiacos modelleket érinti.

De ahogy nézem egy két helyen van raktáron és van ahol csak előrendelés meg van ahol kiirták hogy szept 25. :((

[ Szerkesztve ]

(#68560) Wa2x_ válasza 80hun (#68558) üzenetére


Wa2x_
veterán

A -15%, hogy működik? Visszatérítéses vagy egyből úgy számlázzák? Ill. ÁFA-s számlát lehet így kérni? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#68561) jeni válasza 80hun (#68558) üzenetére


jeni
félisten

amit adtak dupla KIT-ben
Wa2x
a 15% csak érvényes Ol kártyával rendelkezőknek van és ez az összeg egyből lenvonásra kerül a végárból

[ Szerkesztve ]

(#68562) 80hun válasza jeni (#68561) üzenetére


80hun
addikt

Mármint e-m10 mark 2?
De lehet nem várom meg, ha a mark 2 -vel baj van veszek 2db e-m10-et

[ Szerkesztve ]

(#68563) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Csencselős topikba bedobtam egy EM5-öt.

(Egyelőre csak kérdés formájában, szóval az árat én kérdezem, nem te :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#68564) 80hun válasza Wa2x_ (#68560) üzenetére


80hun
addikt

(#68565) Wa2x_ válasza 80hun (#68564) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#68566) Mercutio_ válasza domedee (#68532) üzenetére


Mercutio_
félisten

15/8.0 <--- ezt felejtsd el. Ellentétben a jól sikerült a 9/8.0-val ez nem egy emlékezetes darab :( legalább is ezen a látószögön kell a fényerő és a jó rajz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#68567) ANOka válasza Wa2x_ (#68560) üzenetére


ANOka
őstag

Mindig ÁFÁ-s számlát adnak, de sztem a klubtagsági kedvezményt csak magánszemélyként veheted igénybe!

(#68568) Wa2x_ válasza ANOka (#68567) üzenetére


Wa2x_
veterán

Marad a használt, köszöntem a válaszokat!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#68569) .mf válasza domedee (#68542) üzenetére


.mf
veterán

Az "előbb egy-két jobb obi" teljesen jó elgondolás, erre ajánlottam a 20 vagy 25 és 45-öt.

A 19-30-60 sorral csak az a bajom, hogy APS-C gyútávok (FFe 27, 45, 90), m43-on kicsit kapufa (38 elmegy, 120 is bár kicsit hosszabb, de 60 nem az igazi), és pont vannak náluk jobb obik (20 vs 19, 25 vs 30).

Szóval PL6. Beltér, gyerek. Ezek főleg nem kedveznek a 60-asnak:
- mint írtam, 60 beltérre szerintem hosszú. Ha DZK-ed van, akkor tekerd a 40-150-est 60-ra és használd egy ideig úgy, majd tekerd 45-re, hogy számít-e.
- a hosszabb gyútáv miatt is rövidebb záridő kell, és a PL6-osban tudtommal még a régi gyengébb stabi van. Ha a gyerekek nem mozognak annyira, akkor 1/40 és 1/60 saccra, de lehet, hogy inkább 1/60 és 1/80 kéne minimum az éles képekhez. Bár lehet idővel úgyis a mozgó gyerek lesz a szűk keresztmetszet, és 1/100-1/125 kell minimum
- add hozzá, hogy az egyik f1.8 (rekesz 2.2), a másik meg f2.8, közel 1 FÉ amit a Sigmánál zajban kéne kompenzálnod.

Hardveraprón és Index fórum Fotós Adok-veszek apróján elég élénk m43 használt piac van, 20 és 45 gyorsan meglenne, de 25-ös is talán egy héten belül.

Ati3x: a 10 f2.8 egy dSLR obi, adapter nélkül is fél kiló fölött van és marha nagy; teljesítményben pedig a tesztelők nem voltak túlzottan elragadtatva tőle, bár inkább a szélek miatt, ami itt lehet, hogy képkörön kívül esne. De inkább az, hogy ez már ekv. 20, szélesebb jobb lenne.

Ismétlem, a Pana 20-as AF-je egy modern vázon (a PL3-hoz képest EM5-tel sokat gyorsult), amíg a Nap még nem tűnt el a horizont alatt, bőven elégséges. A gondok sötétben vannak, hogy huntol 2-3 teljes oda-vissza kört, aminek darabja 1-1.5 s, és még akkor se biztos, hogy fókuszt fog. A 17-es 1 s alatt vagy talál valamit vagy nem, de az meg a becsillanások miatt szívás éjszaka.

45 alá a 15 kissé nagy űrt hagy. Vagy 20-45 vagy 14-25-45, szerintem.

Szerintem próbálj ki egy sima 40-150-est, amilyen olcsó, még ha nem is jön be és továbbadod, a svéd árak mellett, egy hamburger árába fáj csak :P Az egy egészen korrekt obi, árához képest meglepően jó. Repnapon meg úgyis rekeszelsz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#68570) gorgo válasza .mf (#68569) üzenetére


gorgo
őstag

"Bár lehet idővel úgyis a mozgó gyerek lesz a szűk keresztmetszet, és 1/100-1/125 kell minimum"
Tutira ez lesz a szűk keresztmetszet! 1/100-nál rövidebb akkor lehet, ha a gyerek rajzol :)
Fókusz: gyerekhez a 20-as palacsinta mehet, ha manuál fókusszal használja, amit előre le kell játszani fejben (már hogy hol lesz majd a gyerek), ahhoz állítani mindent, és mehet az expó. Gyakorlatot igényel. AF mellett elmulasztott/félig lecsúszott pillanatok nagy százalékban várhatók.
Anno ezért váltottam 20-asról 17-esre...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#68571) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Ez jó lesz nekem vagy más márka javasolt? M4/3-M42 adapter

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#68572) m.albert


m.albert
csendes tag

Végigtúrtam fotókat. Ezen képen remekül látszódik az Olympus 17/1.8 érdekes optikai hatása, sötét képen, az élesség tartományon kívüli pontszerű fények környékén, van ilyen furcsaság. A jelenséget nem egészen értem, a legtöbb képen nincs, ezen valamiért fokozattan jelentkezik, de létezik. Nem tartom kizártnak, hogy a kb. 90% páratartalom sem tett jót azon az estén.

(képet nem kritizálni)

(#68573) jjeahh válasza Wa2x_ (#68571) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek az olcsó adapterek közül szerintem szinte mindegy melyiket veszed, nekem pl. noname kínaiak vannak, amire figyelj az az, hogy a menet kiszedhető, csavarral rögzített legyen, ahogy elnézem a linkelt adapter is ilyen. Viszonylag gyakran előfordul, hogy rosszul van rájuk "vágva" a menet, ezért az objektíven a skálák, feliratok alul vagy oldalt lesznek... az ilyen szédszedhető adaptereknél ez korrigálható.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68574) domedee válasza .mf (#68569) üzenetére


domedee
senior tag

Végignéztem az elmúlt év képeit. (kielemeztem @scarabaeus ajánlása alapján az Exposureplot progival, évenkénti bontásban). Egyelőre még nem vagyok biztos teljesen az eredményben, mert olyan, mintha nem minden esetben sikerült volna 35mm ekv. távolságot vennie. Meg az is torzítja, hogy nem tudja fényképezőgép szerint szétszedni az eredményeket. Így nem tudom ellenőrizni az eredményeket sem egyelőre. Meg még hátravan a 2009 előtti évek vizsgálata is, amiben benne van 2 év fotózás, amit még az egyetemi újságnak követtem el.

Itt az eddigi elemzés: [link]

Még csak értelmezgetem az eredményt, de addig is meglepőbb az eloszlása a fókusztávoknak, mint számítottam volna. Ha megvan a biztosan korrekt eredmény, az még érdekesebb lesz.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#68575) MrChris válasza Wa2x_ (#68571) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha m42-es obit akarsz m4/3-ra tenni akkor ilyen kell. Képen lévőn nem látni kivetni valót. A többi akkor derül ki mikor felteszed.

(#68576) Wa2x_ válasza MrChris (#68575) üzenetére


Wa2x_
veterán

E-M5-re lesz, köszöntem! :R

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#68577) Lassú Víz válasza domedee (#68574) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az utóbbi 2-3 évet szerintem elég kiértékelni, mert az jobban tükrözi a jelenlegi fotózási szokásaidat mint a 2009 előtti időszak, és ahhoz érdemes objektívet választani.
(A 2015-ös grafikonon a 16 mm nem valószínű, hogy ekvivalens érték.)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#68578) domedee válasza Lassú Víz (#68577) üzenetére


domedee
senior tag

Az ideiben már keveredik a bridge és a PL6 gépem. A régi években is van hasonló keveredés, amikor 2-3 gép is keveredik, így egyelőre nem a végleges eredmény. Mint írtam, szerintem, nem mindig veszi ki jól az exif-ből a 35mm-es fókusztávolságot. Az elmúlt 2-3 évben pedig sokkal kevesebbet fotóztam, mnt régebben. Nem csak darabszámban, de a témák tekintetében is. Olyan 2005-től van digitális gépem, szóval vissza akarok menni addig. A 2005-2012 közötti időszak adja a legjobb áttekintést. A legjobb képeim (legalábbis szerintem) is ekkor készültek. Az ezutániaknál valahogy kevesebb időm volt fotózni. Most próbálok kicsit találni több időt rá.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#68579) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tudom, hogy páran nem szeretitek a manuális kínai csodákat, de ez palacsinta :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68580) madgie válasza jjeahh (#68579) üzenetére


madgie
titán

Koma meg a fiókban talált valami Altix gépet, aminek a végén ott kacsintott kifelé egy Trioplan 50/2.9 :Y

(#68581) jjeahh válasza madgie (#68580) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálunk miért nincsenek ilyen 50-70 éve elfelejtett fiókok? :O :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68582) gorgo válasza jjeahh (#68579) üzenetére


gorgo
őstag

hmm, palacsinta f0.95-tel. aha. Akkor ez ilyen low-end/játszós obi lesz? Végül is, ha kici-óccó jó játék lehet!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#68583) MrChris válasza jjeahh (#68579) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kigurítanák az f:1.0 és erősebb kicsi m4/3 üvegeket az elég nagy csábító erő lenne minden nagyobb szenzoros rendszerrel szemben. Nem mintha az 1.7-en is karcoló üvegek ne szolgálnák ki a mosodát :D

(#68584) jjeahh válasza MrChris (#68583) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Natív autofókuszosban? Azokkal az lenne a gond szerintem, hogy pro szériába vagy leica logóval jönnének ki horror áron szokás szerint :((( Mondjuk egyelőre még a megfizethető F1.4-es vagy F1.2-es fényerő is álom mft-re, nemhogy F1.0...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68585) gorgo válasza jjeahh (#68584) üzenetére


gorgo
őstag

Hát ezaz, az ár szempontjából nem épp kedvező Fuji f1.2-es portréja is kapható használt piacon 250 v. fölötte, boltban is "csekély" 330k. Erre a panáé messze 400 fölött, használtan nem létezik. Most még valamelyik kijönne f1.0 obival, ilyen alapon az már fél milka felé lenne. Realitás meg nulla.
Sosem értem a Pana árpolitikáját. OKÉ ez prémium cucc, nem a lúzereknek szántuk. Csak éppen olyan mint Columbo felesége. Beszélnek róla de még senki nem látta (most újságírókat hagyjuk). Nagyon megéri nekik tervezni és gyártani, ha nem veszi senki :F ?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#68586) ANOka válasza gorgo (#68585) üzenetére


ANOka
őstag

"...ha nem veszi senki?"

Mármint hol? Hazánkban az "európai szintű bérekkel" elhiszem. :D

(#68587) jjeahh válasza gorgo (#68585) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van valami ebben, fuji F1.2-es meg mondjuk 75-ös oly képekkel tele a flickr is, de nocticron képeket leginkább csak tesztekben látni, még az F0.95-ös voigtlanderek is népszerűbbek :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68588) MrChris válasza jjeahh (#68584) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nyílván drágán adnák, a 75-ös, em1, A7, d800... is drága mégis veszik mint a cukrot. Nem te, én lennénk a célközönség egyértelmű. 25/1.8 120e-be kerül, a hipotetikus 0.9-es meg lenne 1000$/€ tuti vennék. Egy ilyen prémium plusz sor vázzal együtt meg van 2millából ez egy középosztálybeli júzernek kb semmi kirívó, hobbiautóra amiket látni sokszorosa megy el a fenntartott jó életszínvonal, 2 gyerek mellett.

(#68589) Parci válasza gorgo (#68585) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már csak azért sem logikus ez, mert az f1,2-nek igenis a dof miatt van értelme (hagyjuk már, hogy a záridőhöz kell, azt kicsit olcsóbban megoldod, ha tekersz egyet a nemlétező iso tárcsán). ott viszont az aps-c szenzornak van 2/3 fé előnye. csak olcsóbban venném meg a panát, na.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68590) ati3x válasza MrChris (#68588) üzenetére


ati3x
senior tag

Persze, meg tudom erösíteni. Pl a fotoklubbvezetö aki szintén csak amatör fotós elökapja a fullframe nikont, rajta egy 400-as 2.8-as fixel. Ami elmondàsa szerint 100 ezer korona volt. És ez csak egy obija. Màskor bejött egy hàtizsàknyi màsik obival. A màsik hapsi sony a7 zeiss kombóval. Egy csaj leicàval.. Vagy egyszer elökerült egy börönd tele hasselblad cuccokkal. Szal majdnem nekem kell elnézést kérni, a kis em5-el. Persze ez így nem igaz,mer pàr klubtagnak meg tényleg alap dslr, söt kompaktja van. Sosem éreztem azt, hogy kinek nagyobb a...

(#68591) Lassú Víz válasza ati3x (#68590) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Sosem éreztem azt, hogy kinek nagyobb a..."

Ha érezted volna, akkor megnyerted volna mind a négy betűt. Kezdve a B-vel... ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#68592) 80hun


80hun
addikt

Mai szerzeményem. :D

(#68593) ANOka válasza 80hun (#68592) üzenetére


ANOka
őstag

Üdv a klubban! :)

(#68594) 80hun válasza ANOka (#68593) üzenetére


80hun
addikt

Köszi.
Már csak azt kell kivárni hogy az akkuk feltöltődjenek. :)

(#68595) jeni válasza 80hun (#68592) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Mi a manó? Megjött mai napon az 10 MK II az Olympus váz a mintaboltból? Neked protekciód van arra felé. :K
Mesélj ;]

[ Szerkesztve ]

(#68596) 80hun válasza jeni (#68595) üzenetére


80hun
addikt

Van még nekik ezüst de csak így mint ez palacsinta zoom-al. :-)
Egyébként nem érzek különbséget a bajonettben a sima e-m10 és az e-m10m2 között.
Az asszony kapott egy sima e-m10-et. duplakitben:-)

Valaki modja már meg hol kapcsolom ki azt a nyomorúlt sugót. :)

Egyébként faszán össze van rakva.
De a menüt még szoknom kell. :-)

[ Szerkesztve ]

(#68597) Nippon válasza 80hun (#68596) üzenetére


Nippon
őstag

Jó lenne pár szubjektív tapasztalat tőled az A6000 után.
Mondjuk azt a menüt szerintem soha nem tudnám megszokni, de elég egyszer belőni úgyhogy belefér.

(#68598) 80hun válasza 80hun (#68596) üzenetére


80hun
addikt

Rájöttem ép csak nem szúrta ki a szemem. :C

Egyenlőre még ismerkednünk kell , majd holnap kicsit jobban összebarátkozunk a kis géppel.
Az A6000 menüje nekem egyáltalán nem volt bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#68599) gasparzoltan


gasparzoltan
csendes tag

Na, megint én vagyok. A gép esetében az E-M5 Mk2 nyert Link), de most obikkal vagyok bajban. Kéne egy nagyobb látószögű, első körben a Panasonic 15 mm F1.7-et néztem ki magamnak, a cikk szerint Link) egész jónak tűnik, de elég drága. Helyette az Olympus 17 mm F1.8 jó választás? A Panasonic 20-asa már túl szűk lenne. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#68600) 80hun válasza gasparzoltan (#68599) üzenetére


80hun
addikt

Pana 14mm f2.5?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.