Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#61701) rbalint88 válasza JoceeHunt (#61698) üzenetére


rbalint88
addikt

MMf: 4/3-m4/3 gyári jelátvivős átalakító.
ZD35/3,5: 4/3-os olcsó makróobi (30 körül szokott lenni)
EX25: 25mm-es makró közgyűrű 4/3-ra.

és ebből már nagyon majdnem kijön egy m.Zuiko 60/2,8 macro is.
studi: így jó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61702) Studi válasza JoceeHunt (#61698) üzenetére


Studi
addikt

MMF: Olympus gyártású konverter, amivel 4/3-os objektívet tudsz feltenni micro4/3 vázra. Háromfélét gyártottak, MMF-1,2,3 néven, a működésükben nincs lényeges különbség. Gyárt a Panasonic is ilyet, de ezek a gyáriak igen drágák, érdemes utángyártottat (elsősorban Viltrox, de már láttam valami másik félét is) keresni.

ZD35: Zuiko Digital 35mm/3.5, ez egy 4/3 rendszerű makróobi, nagyon szép, éles képe van, 1:1 leképezést tud. Az AF lassú vele, de ettől függetlenül makrózásra jól használható m43 vázakon is MF-el.

EX25: Olympus EX-25 közgyűrű, 25mm hosszú elektronikus közgyűrű, amivel tovább növelhető a nagyítás makró esetén. A munkatávolság csökkenésével. A működését fentebb írta ROBOTER. Halmozni nem lehet, egy darabot enged a rendszer feltenni.

rbalint88: annyiért vennék én is 60/2.8-at! :DDD Olcsóbbak ezek manapság, MMF-ből a gyári 25 használtan, az üveg 30, a közgyűrű megintcsak inkább 25 körül.

[ Szerkesztve ]

(#61703) JoceeHunt válasza Mercutio_ (#61700) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Lassan nyitnom kell egy Word fájlt amiben ezeket a hasznos infókat elmentem, szuper magyarázatok, köszönöm szépen!

(#61701) rbalint88
(#61702) Studi
Nektek is! :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#61704) MrChris válasza JoceeHunt (#61703) üzenetére


MrChris
nagyúr

látom mindenki egyszerre leírta :D

(#61705) .: JuSzT :. válasza MrChris (#61704) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

én csak felvettem a trollfonalat :D

(#61706) zolko74


zolko74
tag

Sziasztok!

G3-hoz keresek SD kártyát. Videózni is szeretnék vele hobbi szinten, kipróbálva pár Hack-et is. :D
A segítségeteket szeretném kérni, hogy melyiket válasszam.

http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-SD-XC-SDXC-95MB-SEC-60M-WRITE-64GB-UHS-I-U3-ULTIMATE-64G-64-G-GB-CARD-/331206660736?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d1d749280

http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-SD-HC-SDHC-90MB-SEC-32GB-UHS-I-U1-CLASS-10-ULTIMATE-600X-32G-32-G-GB-/371065101950?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5665341e7e

Köszönöm!

(#61707) .: JuSzT :. válasza zolko74 (#61706) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mindkettő jó, jó helyről. Rendeld. . :R

(#61708) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Én közgyűrűt az MMF mögé tenném, villanyos közgyűrű olcsóbb m4/3-ban, mint 4/3-ban.

(#61709) Studi válasza ROBOTER (#61708) üzenetére


Studi
addikt

Teljesen jogos, ráadásul variálható a hossza, míg a 4/3-os fix. :R

(#61710) MrChris válasza Studi (#61576) üzenetére


MrChris
nagyúr

5d, váá! Mitől véres, hogyan? Nagyon kíváncsi lennék rá, egyszer kölcsönadhatnád :D

(#61711) Studi válasza MrChris (#61710) üzenetére


Studi
addikt

Az eladó bevallása szerinte 120k expo fölött jár, és a szenzor előtti szűrőn van két nagyon apró sérülés.
A zár szépen jár, jól veszi a sorozatot is, nincs vele gond egyelőre, és a manuálozással én olyan sokat nem is fogom hajtani.
Az érzékelőn levő sérülésnek egyelőre nem fedeztem fel nyomát a képeken. Persze ha nagyon rámegyek teszttel, és pixelkukkolok biztos megtalálható, de talán jobb a helyzet, mint a kosznál, mert nem blokkolja, legfeljebb picit eltéríti a beérkező fényt.

[ Szerkesztve ]

(#61712) MrChris válasza Studi (#61711) üzenetére


MrChris
nagyúr

zajban mit tud? Lelépi már az em1?

(#61713) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egyébként nekem két EX-25-öm volt. Az egyiket átalakítottam elektonika nélkülire, de meghagytam a jelátvitelt. Így tudtam kombinálni telekonverterrel, másik közgyűrűvel. Később mások kérésére is alakítottam át EX-25-öket.

(#61714) .mf válasza JoceeHunt (#61698) üzenetére


.mf
veterán

lmfgtfy? :U
Csodálom, hogy a többiek ilyen türelmesek.

Más.
Urban safari :))

Figyelmeztetés: vér, erőszak, halál, stb.

A szomszéd fotós / time-lapse-es srác csöngetett be, hogy nézzem csak... hát csak néztem.


Tudom, hogy vannak ragadozók a városban, meg láttam is már párat, de hogy a házunk belső udvarában lakmározzon, miközben az egyik lakást felújítják, és 4-6 m-re tőle mennek el emberek...


Nézőközönség

---

Studi: ne gépeljél, képeljél :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#61715) pajibá válasza .mf (#61714) üzenetére


pajibá
tag

Nálunk nem egyszer a hátam mögött csapott le a tujákba, és vitte a csurikat (veréb!) a karvaly koma.
Itt szintén erőszak, vér már nincs.
[link]

(#61716) hegyimorc válasza .mf (#61714) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Egyet én is láttam ebéd közben pár hete: video

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#61717) pajibá válasza hegyimorc (#61716) üzenetére


pajibá
tag

Ez kemény. :(( A rigóért kár, mert Ő hasznos. Nem válogat.

[ Szerkesztve ]

(#61718) feeder42


feeder42
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy szerintetek érdemes még Pana GF1-et venni vagy lenne valami más olcsóbb alternatíva?
Javaslatokat szívesen fogadok.
Általános dolgokra kellene és persze fotózás tanulására.
Köszönöm.

(#61719) Mercutio_ válasza .mf (#61714) üzenetére


Mercutio_
félisten

A korlátos mobilnetet használok védőszentje vezesse a kezed testvérem ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61720) .mf válasza feeder42 (#61718) üzenetére


.mf
veterán

Az leginkább attól függ, hogy mennyi az annyi. Olympus E-Px, E-PLx széria régebbi darabjai is elég alacsony árakon futnak, főleg az E-PL5 kiakciózása után. Meg az E-PL5 is egy jó opció, kiváló kurrens Sony szenzor, alig használtan a 14-42-vel kitben 60-ért is találni. Ha keresős vázat szeretnél, a Pana G1, G3 is már alacsony árakon futnak, de még jó gépek.

Mercutio: :F ez a Ph fórumképpé átméretezése, 500px széles, 17-40 kB darabja, a három együtt nincs 100 kB. A nagyobb képek linkelve vannak. Szerintem igazán tekintettel voltam :P

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#61721) feeder42 válasza .mf (#61720) üzenetére


feeder42
csendes tag

Köszönöm a választ arra gondoltam,hogy most egy olcsóbb géppel tanulnék és utána azt oda tudnám adni a gyereknek.
Elsőre nem szeretnék sokat költeni de utána is csak max 150.000 lenne a rá való.
Persze tudom az obi nagyon fontos erre apránként költenék.
Ha őszinte akarok lenni akkor az E-M10 nagyon tettszik de azt csak részletre tudnám megvenni ,bár gőzöm sincs,hogy a mintaboltban van-e rá lehetőség?

(#61722) Lassú Víz válasza Studi (#61709) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akinek az van, használja azt. Nekem ilyen ósdi 4/3 makrós cuccaim vannak. Igazat megvallva már ez is túlzás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#61723) MrChris válasza feeder42 (#61721) üzenetére


MrChris
nagyúr

PL5 most nagyon nyerő, ha sikerül kifogni egyet 40-ért azzal hosszú időre betáraztad magad, utána már csak obit kell vadászni rá, vázcserére sokáig nem lesz gondod.

(#61724) .: JuSzT :. válasza feeder42 (#61718) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Erdemes :)

(#61725) barrasz válasza MrChris (#61723) üzenetére


barrasz
aktív tag

Na én is érdeklődtem volna valami olcsó alternatíva után,de látom a válasz nekem is hasznomra vált.
Köszönöm neked és Juszt fórumtársnak is a tanácsot,bár már bánom azt az E-PL 5-öt. :W
Juszt kolléga tudja miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#61726) Degeczi válasza barrasz (#61725) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Decemberben 90-ért volt a MM-ban az E-PL5 duplakit (40-150 a 14-42 mellé), tényleg bombajó ajánlatként - de most is elég sűrűn látni ilyen eladó vázat alig használtan

(#61727) Mercutio_ válasza .mf (#61720) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, akkor csak ennyire sz*r a T 3G hálózata, bár most a Ph is köhög, rendszeresen kapok error 503-at.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61728) barrasz válasza Degeczi (#61726) üzenetére


barrasz
aktív tag

Igen tudom vettem is egyet de sajnos nem várt haláleset volt a családban és el kellett adnom így Juszt fórumtárs lecsapott rá és hamar el is vitte.Most ezért kerestem volna én is olcsó alternatívát de a kérdésem előtt megelőzött feeder42 .
Bár abban igazat adok neki is,hogy számomra is a jelen állás szerint az E-M10 lenne a nyerő.Persze mire megveszem addigra biztos jön valami új gép.
De ha belegondolok,hogy Eperkutyus-nak is teljesen megfelel akkor nekem meg pláne hosszú évekig jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#61729) ROBOTER


ROBOTER
addikt

40-150 PRO + 10mm közgyűrű

Azért ez így nem lesz rossz dögökre.

150mm:

Tárgytávolság: kb. 54cm
Munkatávolság: kb. 34cm (hood nélkül)

nagyítás: 1:3,1 (0,32x)

(#61730) MrChris válasza barrasz (#61728) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az új gép miatt nem aggódnék, szerintem kb ugyan azt a szenzort fogja kapni ugyan olyan képalkotási teljesítménnyel csak a körítés fog picit változni. Jobban számít az idő/árcsökkenés mutató, hogy majd akkor ócsóbban juthatsz em10-hez, maradék mehet obira.

(#61731) fattyu válasza Mercutio_ (#61719) üzenetére


fattyu
veterán

aláírásgyanus :))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61732) gorgo


gorgo
őstag

Teljesen OFF:
Rémálmom volt, igazi! Azt álmodtam ,hogy a halszem van fent az EM5-ön és azzal próbálnék fényképezni. Ahogy az már lenni szokott az álmokban, egy nagyon fontos képet kellett volna bármi áron elkészíteni, mindegy is hogy hogy sikerül, lényeg, hogy dokumentálva legyen. Erre a tetű gép nem exponál, mondván nincs meg a fókusz... <leizzadós smiley> (ez analóg azzal, mint amikor kergetnek neked meg futnod kéne, de még egy csiga is leelőz...). Ez még vagy pár alkalommal megismétlődik.
A feszültség csak nő, a k*** gép nem exponál :Y , majd a végkifejlet az, hogy már nem bírom idegileg, és földhözk** az egészet. Ekkor az obi frontlencse oldalról bereped, és halványkék fény dereng ki belőle. A váz megúszta. ...megúszta az első földhözvágást, de nem a 2. és nem a 3. földhözvágást. Végül már egy szétesett nyáklapot markolászok, amikről hullanak az alkatrészek, majd felébredek! <leizzadós smiley>

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#61733) |AP| válasza gorgo (#61732) üzenetére


|AP|
veterán

volt már szinte szóról szóra ugyanilyen. Ugyanaz, mint a futós téma, meg az, amikor nyomod a féket a kocsiban, de kicsit sem lassulsz, vagy amikor egy forgalmas helyen egyszer csak azt veszed észre, hogy teljesen meztelen vagy... (vagy ilyen csak nekem szokott lenni? :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#61734) Schanyee válasza |AP| (#61733) üzenetére


Schanyee
senior tag

Folytatom a terápiás kört, Sanyi vagyok, már 1 napja nem ittam :D amúgy ha ilyen fotós rémálmom nem volt még akkor nem is vagyok elég függő?

[ Szerkesztve ]

(#61735) Homer J. válasza gorgo (#61732) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Jól emlékszem, hogy Fujid van? :D

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#61736) Mercutio_ válasza |AP| (#61733) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak neked :K
Indulhat az önvizsgálat ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61737) |AP| válasza Mercutio_ (#61736) üzenetére


|AP|
veterán

ehh... tudtam... :B

[ Szerkesztve ]

(#61738) Studi válasza |AP| (#61733) üzenetére


Studi
addikt

Az utolsó az nem valami durva egyetemi party után volt? :DDD

(#61739) |AP| válasza Studi (#61738) üzenetére


|AP|
veterán

nem tudom, nem emlékszem az egyetemre :DDD

(#61740) jjeahh


jjeahh
nagyúr

végül hallgattam rátok, szal sigma 60 a házban, első blikkre jónak tűnik :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#61741) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#61740) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Érdekel amúgy a teknózási tapasztalatod. Én csak képelek velük, nem nagyon érdekel a CA meg ilyesmi.

(#61742) schawo válasza jjeahh (#61740) üzenetére


schawo
titán

Nagyszerű. Annak kábé ugyanaz a látószöge, mint a Heliosnak, nem kell átszokni. Jó fényeket. Ránk férne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61743) Studi válasza jjeahh (#61740) üzenetére


Studi
addikt

:R Pedig nagyon ellenkeztél, mikor tippként feldobtam! :R

Kíváncsian várjuk a képeket a tesódrólaz új obival! :R Remélem elégedett leszel vele, pár kattintásig használtam csak, de szerintem igen korrekt üveg, méltó ellenfele a 45/1.8-nak ár/érték arányban.

(#61744) madgie válasza jjeahh (#61740) üzenetére


madgie
titán

Rátok? Kire? :))

(#61745) jjeahh


jjeahh
nagyúr

köszi! nem igazán merek beszámolni, mer' átok ül a fejemen, de majd pár képet bedobok valszeg :D

Studi: azért néztem utánna, mert annyira ajánltátok :D na meg a stabis panára nincs türelmem várni nyárig vagy meddig, amíg végre kézbe lehet venni, ez a sigma képileg valami hihetetlen jónak tűnik az áráért, a látószöge is jobban tetszik, így úgy döntöttem lesz**om a stabit, ha nagyon gyengék a fények még mindíg használhatom az F1.4-es manuált :) remélem jól döntöttem, nem bánom meg

madgie: Studi, .: JuSzT :. ajánlta ha jól emlékszek

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#61746) Mercutio_ válasza schawo (#61742) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én kinézek az ablakon és hétágra süt a nap... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61747) schawo válasza Mercutio_ (#61746) üzenetére


schawo
titán

Most épp igen. Ránk fér. Örülünk is neki. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61748) FEDman válasza jjeahh (#61740) üzenetére


FEDman
addikt

Végre léptél valami értelmeset is. :DDD

Nekem nagy szívfájdalmam, hogy Fujira nem adta ki a Sigma a 60/2,8-at. Máskülönben lehet már nekem is lenne egy olyanom.

(#61749) .mf válasza gorgo (#61732) üzenetére


.mf
veterán

Akarszrólabeszélni? :))
Nem tudom, hogy állt ez össze nálad. Nálam még akkor is exponált, amikor nem volt fókusz :DDD
Ha még Fujival mondtad volna, akkor még elhinném ;]

Pollai: "meg az, amikor nyomod a féket a kocsiban, de kicsit sem lassulsz"

Volt már hasonlóm, de sajnos nem ébredtem fel belőle :Y
Még első vagy második pályázásom során, noobként túragumikkal mentem fel és a nyomást sem csökkentettem. A gumi túlmelegedett és megolvadt... Euroring célrará előtti visszafordító-kombináció, fékezek szép progresszíven, erre mindkettő kerék csak csúszik mint a taknyon, alig lassulok, a rázókő meg jön....

"nem tudom, nem emlékszem az egyetemre :DDD"

Akkor az jó hosszú buli lehetett :DDD

Schanyee: nem feltétele. Nekem sem volt ilyen rémálmom (álmom is ritkán van, vagy legalábbis reggel nem emlékszem rá, rémálmom amiből felébredtem meg mindössze párszor volt); ettől még én is függő vagyok :DDD

Jjeahh: és milyen eddig?

Schawo: itt süt a nap?... :F S az utóbbi pár nap is naposan indult
Ha nem lennék nyakig melóval, szerintem hétvégén mennék valahova képelni, már vágyok ki...

Néztem, ki az az új ava, aztán látom Mazsi. Ezt tervezed magadra tetoválni? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#61750) jjeahh válasza .mf (#61749) üzenetére


jjeahh
nagyúr

full fém :DDD de komolyan, manuálokhoz szokott fejjel sem tűnik rossznak építésre... van egy baromi masszív szütyője, meg napellenzőt is adtak hozzá, egyelőre ennyit tudok mondani, képileg fogalmam sincs milyen lesz, majd holnap letesztelem :)
szerk: annyi biztos, hogy ronda :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.