Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#61901) schawo


schawo
titán

Ki volt a budakeszi vadasparkban tegnap délután? Láttam egy M1-et (vagy esetleg M5-öt, csak egy pillanatra láttam) nyakban lógva, esetleg idevalósi volt?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61902) Studi válasza schawo (#61901) üzenetére


Studi
addikt

Én az alcsúti arborétumban voltam az E-M1el. :)

(#61903) hegyimorc válasza pandur99 (#61898) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Valahogy sose jön össze az igazi :( "

XM1-nél már kiderült, hogy hiányzik a "kukucs", de te később újból vettél egy gépet amin nincs és ismét rájöttél, hogy hiányzik?? Nem lep meg, hogy így nem jön össze az igazi :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#61904) jmakk válasza Studi (#61902) üzenetére


jmakk
őstag

Kétezred magaddal? Úgy hallottam egy hóvirágra legalább három fotós jutott. :)

(#61905) schawo válasza hegyimorc (#61903) üzenetére


schawo
titán

Van aki szereti, ha a rossz végén áll. :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61906) gorgo válasza Studi (#61902) üzenetére


gorgo
őstag

Akkor tessék képelni!
Én is lőttem párat a 45-össel és a 10mm makró közgyűrűvel.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#61907) Studi válasza jmakk (#61904) üzenetére


Studi
addikt

Vasárnap mentünk, három után nem sokkal értünk oda. A parkolóhely keresés nem volt egyszerű, és volt egy 10-15 perc sorbanállás a pénztárnál is, de bent már szépen eloszlott a tömeg. Voltak sokan, de azért virág jócskán több volt, lehetett nyugodtan időzni egy-egy példánynál. A naplementével kicsit mondjuk elszámoltam magam, mert ott a fák között már elég kevés fény jutott. Igyekszem hamar előkotorni a képeket. :)

(#61908) Mercutio_ válasza Studi (#61907) üzenetére


Mercutio_
félisten

Naplementére ott a Dunapart palack borral meg kockás pléddel, Viki-házvégében romantikázni....piha :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61909) Parci válasza jmakk (#61904) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor felvágnék kicsit: a hóvirág itt figyel a terasz előtt, de itt mögöttünk az erdő is tele van, cserébe nem kell elmenni piktor a lektor a pénzdetektor környékére sem, égnek hála

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61910) madgie válasza Parci (#61909) üzenetére


madgie
titán

Nekem is itt van az ablak alatt, még felé se néztem :D

(#61911) immi77 válasza Studi (#61907) üzenetére


immi77
tag

Dejó, hogy erre mifelénk Zalában ezért kb, kettőt kell lépni. :D Igaz, rajtunk kívül voltak 7-8-an az erdőben azt én már tömegnek éreztem. :)

És egy Helios-szal.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#61912) Studi válasza Parci (#61909) üzenetére


Studi
addikt

Ha nagyon körülnéznék biztos találnék itt a környéken is, de még lusta voltam felfedezni a festői Maglód szépségeit. :DDD

(#61913) Mirman


Mirman
őstag

Üdv!

Beszálltam ma egy Olympus E-PL5-el én is hozzátok. :) Kérdésem az lenne hogy innen ki milyen állványt és vakut használ vagy mi az a szint amit már érdemes megvenni mert nem gagyi és nem megy tönkre egyhamar ?
Azért itt kérdezem mert ez az egyik legjobban pörgő topik ezzel kapcsolatban , ahogy láttam az állványos topik eléggé halott.

(#61914) Mercutio_ válasza Mirman (#61913) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fényerős obi. Ha állvánnyal akarnék b*szkódni vehetnék DSLR-t ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61915) Schanyee válasza Mirman (#61913) üzenetére


Schanyee
senior tag

Felhasználástól függ abszolút, ezt nem lehet így megmondani.

Nekem van egy Braun feliratú gorillapod másolatom, ami túlélt már pár vizes, erdős helyet, de nem használom minden nap, tökéletesen bevált. Aztán van egy Manfrotto állványom, amit az előzőhöz hasonlóan nem ajánlanának semmi pénzért se az állványos topic-ban. 3 éve használom, évente 3-szor, a legnagyobb állásba sose nyitom ki (ott elismerem hogy már nem az igazi), de nem is gond, mert nem DSLR optikai keresőjén nézek a világra, így nem kell lehajoljak ha 165cm-ről fotózom mondjuk a 190cm-es magasságommal, sőt jobban kézre áll. Nem volt még vele semmi bajom, nagy előnye, hogy kicsire összecsukható. Mindennapi használatra nem ajánlanám.

Vaku - egy Yongnuo yn 460 kínai manuális vakut használok, mivel ha kell a nagy vaku ráérek tökölni azzal, hogy kézzel beállítsam az erejét, cserébe az ára töredéke a márkásaknak. Ja az elemfedél úgy néz ki, mint ami bármikor letörhet, de az újkorában is olyan volt és részegen használva sem lett baja :) . De használtan vettem több mint 3 éve, évente használom ezt is vagy 4-szer, arra tökéletes.

Ha bármelyiket gyakrabban használnád nem biztos hogy ajánlanám ezeket (kivéve talán az elsőt, azt használtam a legtöbbet és nyoma sincs használatnak). De az is tuti, nekem arra amire használom beváltak, egy fillért sem bántam meg, hogy kiadtam értük, és többet nem is költenék egyikre se.

[ Szerkesztve ]

(#61916) Lassú Víz válasza Mirman (#61913) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne dőlj be Mercinak :) , nagy nehéz gép alá nagy és nehéz állvány, kicsi könnyű gép alá meg kicsi, könnyű állvány. Egy Nat geo állványt használok. Nem túl stabil, viszont megtart egy PEN-t alap objektívvel vagy 14-150-nel. Pár másodperces rázkódásvédelem mellett nem fog bemozdulni. Elég magas, a lábai 3 szögben is terpeszthetők, középoszlop ketté csavarozható, megfordítható. Szerintem megérte az árát. De amikor a ZD 50-200, meg az E-M1 alá kell állvány akkor arra van egy Velbon amelyiknek csak a feje 2,2 kg, szemben a másik full 0,9 kg-os súlyával. Gondold meg mit akarsz rátenni, mérd le, szorozd meg kettővel és keress olyan terhelhetőségűt. A többi már csak pénztárca kérdése.

A 4/3 rendszerből maradt FL-36-os vakut használom. Egy PEN vázon nagy és ormótlan, de nem érdekel. Ha kell, akkor kell. Vannak kisebb Metzek, Oly/Pana talppal keress. De vehetsz manuális Yongnuo-t is.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#61917) ANOka válasza Lassú Víz (#61916) üzenetére


ANOka
őstag

Vaku ügyben nekem is az a bajom, hogy amit tud vezérelni auto üzemmódban a gép, akkor bagy a gyári van, vagy a Metz. Semmi olcsóbb alternatíva! :(
(Nem manuálról üzemmódra gondolok.)

(#61918) eeXaa válasza Mirman (#61913) üzenetére


eeXaa
addikt

..nekem van egy egyszerű alapvető tesztem erre... ha fel van állítva, megpöckölöm a menetnél, ha beremeg, akkor selejt... de persze vannak más szempontok is...

[ Szerkesztve ]

(#61919) schawo válasza ANOka (#61917) üzenetére


schawo
titán

Egy Metz 24 AF-1 18 pénz újonnan és TTL, tehát vezérelt automata. Használtan 10 körül megvan. Igaz, hogy nem forgatható, de a plafonra tud lőni landscape-ben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61920) .mf válasza Mirman (#61913) üzenetére


.mf
veterán

"Azért itt kérdezem mert ez az egyik legjobban pörgő topik ezzel kapcsolatban , ahogy láttam az állványos topik eléggé halott."

Pedig az utolsó oldalán is vagy háromszor írtam le ugyanazt... látom visszaolvasni manapság luxus :U

Nálam jelenleg 3 állvány van: mini (lecserélés alatt, tervben: Velbon EX-Macro), utazós közepes (Weifeng 6615), komolyabb (Induro AT214 + olcsódejó kínai BK-03), azt (/-okat) viszem, amelyik a helyzethez passzol.

Vakuból egy FL36R-t sikerült jó áron szereznem; de még a kitvakuval is sikerült egy pár egész jót deríteni közelre éjszaka is (arc megfelelően exponálva, sarki fény jól látható a háttérben -- slow synch ftw).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#61921) _seth_


_seth_
veterán

Jól sejtem, hogy azért van 5e forint kedvezmény a pl6 duplakitre az oly mintaboltban, hogy a klubkártyát ne lehessen használni?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#61922) schawo válasza _seth_ (#61921) üzenetére


schawo
titán

Nagyon úgy tűnik.
:U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61923) _seth_ válasza schawo (#61922) üzenetére


_seth_
veterán

Nehéz szavakat találni rá, holnap rájuk csörgök, hogy a jóindulatú akciójuk meddig tart :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#61924) Tin_Shield válasza jjeahh (#61881) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"valaki használt amúgy már itt hosszú távon 60-as sigmát?"

Nekem kb. egy éve megvan, igaz nincs mindennap használatban, de idáig semmi baja. A kotyogás Sigma fícsör, lineáris motor mozgatja lencsetagot, ha kap delejt, a mágneses mező pozícióban tartja (és ha kell lépteti), ha nincs villany akkor a végállásba "esik", ha átfordítod az objektívet akkor meg a másikba :) Elviekben ettől nem lehet gondja, kalkuláltak vele a tervezéskor (legalábbis a leírásban említik, hogy ez a zaj normális), de tény megoldhatták volna elegánsabban is, mondjuk kikapcsolt állapotban valamelyik végállásban rögzítve, vagy legalább valami csillapító betéttel a végállásokban.

[ Szerkesztve ]

(#61925) jjeahh válasza Tin_Shield (#61924) üzenetére


jjeahh
nagyúr

értem, köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#61926) |AP| válasza _seth_ (#61921) üzenetére


|AP|
veterán

korábban a nagyobb akcióknál kiemelték, hogy nem vonható össze a klubkártyás kedvezménnyel és ezt fel is tüntették a honlapon. Most nem látok ilyet, úgyhogy egy kérdést mindenképp megér.

(#61927) pandur99 válasza hegyimorc (#61903) üzenetére


pandur99
aktív tag

Tudtam, hogy nem fog összejönni az "igazi", de anyagi okokból nem tudtam most meglépni a tutit. Az E-PL5-ösökkel most tele van a piac megfizethető áron, M5 vagy M10 nincs használtan, vagy ha van, jóval 100e fölött és jörészt ebayről. Váltani pedig inkább a 14-150-es "utazó" miatt váltottam. Hosszú évekig 18-200 VR-t használtam Nikonon, ezt akartam felváltani kisebb méretben, és ez sikerült. Volt ugyan több nagy fényerejű fixem, meg fix 2,8-as zoomom is, de a végén szinte csak a 18-200-ast használtam, csak nagy és nehéz lett egész nap hurcolászni. Az Oly a 14-150-essel jobb minőséget produkál a Nikonnál. Aztán ha valamikor lesz pénzem M5-re, akkor nagyobb bukó nélkül el fogom tudni adni a E-PL5-öt. A fuji azért nem maradt, mert arra nincs hasonló obi, illetve a 18-135 az horror árú. Kipróbálni viszont jó volt.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#61928) schawo válasza |AP| (#61926) üzenetére


schawo
titán

A PL5 sem kártyázható

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61929) Oly-Service válasza _seth_ (#61921) üzenetére


Oly-Service
tag

A félreértések elkerülése végett:
amely termékeknél a "Az akció, más akcióval (Klubbtagsággal) nem vonható össze!" szöveg szerepel, csak ott nem használható. De jelenleg az összes termékre lehet használni a klubbkártyát!

[ Szerkesztve ]

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#61930) Studi válasza Oly-Service (#61929) üzenetére


Studi
addikt

:R :R :R

(#61931) jjeahh


jjeahh
nagyúr

én képelek tovább :DDD sztetek az ilyen ellenfényes becsillanós kopott képekkel mit lehet csinálni? vagy jó így?

érdekes amúgy ez a sigma-flare, néha olyan mintha utólag fotosoppoltam volna oda :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#61932) madgie válasza jjeahh (#61931) üzenetére


madgie
titán

Mit lehet csinálni? Keresni a szöget, ahonnan a dominánsabb :)

Én mindig ezt teszem, imádom a becsillanást, flare-t :)

(#61933) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

E-pl5-nál nem tudja valaki, hogy a HDR sorozatot hol lehet kikapcsolni? :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#61934) jjeahh válasza madgie (#61932) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én is, csak pl. kezdő fotósok topikban köttek bele már, hogy kopott, ezzel bogarat ültetve a fülembe :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#61935) madgie válasza jjeahh (#61934) üzenetére


madgie
titán

Ne foglalkozz velük, ha neked ez tetszik, akkor használd bátran

(#61936) _seth_


_seth_
veterán

Felhívtam az oly mintaboltot, igénybe lehet venni a pl6 duplakitnél a klubkártyás kedvezményt, viszont jelenleg csak ezüst színben van.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#61937) rbalint88 válasza jjeahh (#61934) üzenetére


rbalint88
addikt

ha mindenki minden ottani tanácsot megfogadna, akkor hamarosan mindenki gyártaná a tökéletesen unalmas sablonképeket.
úgyhogy te csak ne bogarássz, hanem menj fotózni, amíg ilyen lelkes modelled van. :P

(#61938) Oly-Service válasza _seth_ (#61936) üzenetére


Oly-Service
tag

Várhatóan a mai/holnapi nap érkezik

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#61939) hemaka válasza jjeahh (#61931) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincs vele baj, ez igy jol nez ki szerintem is.

PL6 mennyivel jobb, mint az elodje egyebkent?

[ Szerkesztve ]

(#61940) jjeahh válasza madgie (#61935) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& rbalint88: ki kell szűrni onnan a hasznos kritikákat és akkor sokat lehet tanulni... a modellem nem lelkes sajnos, ha 10x rákészülünk, hogy na most megyünk képelni, abból általában 1 vagy 2 alkalom jön tényleg össze, a többi nyolc elmarad és összeveszünk rajta :DDD inkább én vagyok lelkes, szerinte túlságosan is :D az első képen amúgy nem fura a szája? nekem olyannak tűnik mint aki szilikonozza, állandóan Pamela Anderson, Angelina Jolie meg Locsmandisz kolléga modellje jut eszembe róla :D

hemaka: :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#61941) JoceeHunt válasza jjeahh (#61940) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azt a modelles mindenségit :). Témát kell váltanom :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#61942) schawo válasza Oly-Service (#61929) üzenetére


schawo
titán

[link] :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61943) Parci válasza Oly-Service (#61929) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részvétem, elég lobbanékony a fórumos hangulat... felmerül, hogy az akció akciójának akciójából esetleg nincs már 25% kedvezmény, és azonnal felhördül a nép. emberek, azért vegyétek észre, hogy a lendületesebben leárazott oly cuccok még a külföldiai árakkal is versenyképesek, ami nem nagyon mondható el a többi márkáról.

szerintem egy e-pl5 duplakit 90, 100 és 110e ft-ért is best buy :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61944) Oly-Service válasza schawo (#61942) üzenetére


Oly-Service
tag

az téves lehetett! (sorry)

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#61945) TayRol válasza Oly-Service (#61944) üzenetére


TayRol
veterán

Remélem mihamarabb terveztek 75/1.8-as akciót ismét.:D

(#61946) schawo válasza Oly-Service (#61944) üzenetére


schawo
titán

Oké, rendben, emiatt terjedt el itt félinformáció, nem saját kútfőből származik. :) Kösz, hogy tisztába került. És kösz a jó árakat is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61947) Studi válasza Parci (#61943) üzenetére


Studi
addikt

+1 :R

(#61948) .mf válasza jjeahh (#61931) üzenetére


.mf
veterán

"én képelek tovább :DDD"

Helyes :K

"sztetek az ilyen ellenfényes becsillanós kopott képekkel mit lehet csinálni? vagy jó így?"

Semmit, jó így, ennek is megvan a hangulata. Nem kell szubjektív dolgokban mindig másokra hallgatni, mert az az ő ízlésük, nem a sajátod.

Nézd a jó oldalát: könnyen összeszervezed azt a 10-et, amiből az az 1-2 összejön. Ha nem a tesód lenne, több szervezésbe kerülne 1 (amit kisebb arányban, de ugyanúgy lemondhat), mint az a 10; és nem csak szervezési időigény lenne, magasabb elvárással (portfólióba szépre photoshoppolt eredmény) vagy anyagi vonzattal is járna.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#61949) rbalint88 válasza .mf (#61948) üzenetére


rbalint88
addikt

"Portfólióba szépre photoshopolt eredmény"

csak minek. nem kell mindenkinek modellkednie. főleg annak nem, akinek rossz a bőre, bár jjeahh tesójánál ezzel szerencsére pont nincs gond, nem is kell belőle viaszbabát csinálni.

(#61950) schawo válasza rbalint88 (#61949) üzenetére


schawo
titán

Valamit félreértettél :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.