Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) benvolio válasza Ed Parker (#30148) üzenetére


benvolio
őstag

Az asszonynak ez a Canon S100 való. :K

(#30152) futo001 válasza benvolio (#30151) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Erről a típusról eddig nem is hallottam, de nagyon ígéretes.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30153) Ed Parker válasza futo001 (#30149) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

megmondom mért gondoltam a vaku nélküli megoldást.
egy kedves barátom is fotózta a pici babát vakuval és begyulladt a kislány szeme és az orvos határozott utasítására,tilos pici babát vakuval fotózni.

innen a para,ezért kellene olyan megoldás amit már fentebb taglaltam.

a sony nex 5-öst néztem,de az már tükrös árban van.

(#30154) Ed Parker válasza benvolio (#30151) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez a gép még meg sem jelent.

én úgy tudom hogy a thaiföldi árvizek miatt késni fog.
de ez tetszik

[ Szerkesztve ]

(#30155) futo001 válasza Ed Parker (#30153) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nektek a NEX-3 is jó. 80-90 körül van ott, ahol még kapható.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30156) PRO-peller válasza benvolio (#30151) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Erről nekem pedig az s90-es ugrik be, hiszen a videjó nem számít. Olcsóbb még a Nikon p300. A Canon "nagy" érzékelős. :)

[ Szerkesztve ]

(#30157) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

25 körül milyen gépet ajánlanátok?

Felhasználás:
Kirándulás közben szabadban néhány fotó, esetleg home-videó semmi komolyabb. Nem feltétel, hogy komplex beállítási lehetőségek legyenek, nem szeretek ilyesmivel pöcsölni.

Ami kéne:
-Árához képest jó képminőség
-kompakt kivitel
-Emberi áron cserélhető akku
-720p videó, hanggal, zoomolást hangját ne rögzítse
-Legalább 2 év garancia

Kérlek még írjátok le, hogy milyen választási lehetőségek lennének egy kategóriával feljebb/lejjebb

Mikor érdemes venni, most vagy karácsony után?
J

(#30158) themebuilder válasza joysefke (#30157) üzenetére


themebuilder
senior tag

Canon PowerShot A3000 IS (720p-t nem tud)
Nikon Coolpix S5100

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30159) mdk01 válasza szg88 (#30150) üzenetére


mdk01
addikt

Már tök mindegy hol nézi az ember 65k alatt nincs sehol. Sztem bebattyogok itt fehérváron az edigital-ba aztán megveszem 67k-ért személyesen aztán kész.
Sztem az euró miatt ment fel és néhányan későn reagáltak a nagykerárra. Lásd. Grando, és AV planet.

(#30160) mdk01


mdk01
addikt

Mekkora szerepe van a full hd videó folytonosságában a memória kártya sebességének?

Köszi

(#30161) mdk01


mdk01
addikt

Na még1:)

Mit jelent a 220V-nál a Pick pack pnton való átvétel?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#30162) Ed Parker válasza mdk01 (#30160) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Semmi,class 2-vel is folytonos, 550d-n tesztelve.

(#30163) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok

egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. egyáltalán nem értek a fényképezőgépekhez,így rátok bíznám magam. egy 15 éves kis csajnak milyen gépet javasolnátok teljesen alap felhasználásra(barátnőkkel-barátokkal fényképezkedés, közösségi portálos élet és ami egy ilyen korú átlag gyermek életéhez tartozik). semmi extra igény nincs,csak az általános dolgok. az ár 30 körüli és egy jó ár-érték aránnyal bíró gépet szeretnék venni neki
köszönöm!

(#30164) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
A nyáron elromlott a kis kompakt fényképezőm.
Szeretnék újat venni.

Igazából nincsenek nagy elvárásaim vele szemben, azon kívül, hogy ne legyen drága. Nagyon nem vagyok képben az árakkal, de 30.000 forintnál többet nem szeretnék rá kiadni.

Utazások során, saját életem eseményeit örökíteném meg vele. Tehát nem akarok természetet fotózni, meg szupernagyfelbontású, fotópályázat nyertes képeket készíteni vele.

Van ebben az árkategóriában olyan, amit tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm.

(#30165) kovta23 válasza barrasz (#30142) üzenetére


kovta23
tag

Oké! Majd írok a tapasztalatomról ha megjött a gép.

(#30166) scarabaeus válasza mdk01 (#30161) üzenetére


scarabaeus
őstag

szerintem :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30167) Nagya21 válasza mdk01 (#30161) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha kézbe akarod probálni itt szfváron, az enyémet megtapizhatod(sx220hs)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#30168) szg88 válasza mdk01 (#30159) üzenetére


szg88
őstag

Ma beszéltem velük, próbálják elbagatellizálni a grando-t, hogy ne kelljen azon az áron elküldeniük. Amúgy a "tonervilág-nál" még annyi, ha csak hétfőn fel nem emelik ők is.

(#30169) szg88 válasza Ed Parker (#30162) üzenetére


szg88
őstag

Én se vettem észre semmilyen írási hibát a régi kártyámmal. De azért class 6-osat vettem. :C Nincs nagy árkülönbség.

SCARABEUS nagyon gonosz vagy :DD

[ Szerkesztve ]

(#30170) szg88 válasza Nagya21 (#30167) üzenetére


szg88
őstag

Kár, hogy odaírtad a végére :Y :DD :DD :DD :C

(#30164)DANGERZONE: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30171) szg88 válasza daffy1989 (#30163) üzenetére


szg88
őstag

neked is ajánlom: [link]

(#30157) JOYSEFKE: nem nagyon van olyan gép, főleg olcsón aminél nem lehet hallani a zoom-ot videó közben.

[ Szerkesztve ]

(#30172) Ed Parker válasza szg88 (#30169) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem maradt tavalyról egy ilyen kártyám,azt érdekesség képpen kipróbáltam,gondoltam a full hd az 550d-n majd jól szétakasztja,de nem. 12 perxig ment simán,ott lett 4gb és megállt.

Szóval ez csak egy nagy kamu hogy kell a gyors kártya.
A 7D-nél kell a 8fps miatt,ott nyomja a két digic 4-es proci az adatot.

(#30173) mdk01 válasza Ed Parker (#30162) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi
Te milyen minőségben töltötted meg a 4gb-os kártyát 12perc videóval?:F Most nézegetem a memóriakártyákat hogy 4/8gb. Ne ijesztgess hogy még a 8gb is kevés a full hd-hez.

scarabaeus :B :R

szg88: Most még a 220v-ot nézegetem mert ott még olcsóbb kicsivel viszont 2év gari-val van, Budaörsöt még útba lehet ejteni ha Bp.-re megyek.

[ Szerkesztve ]

(#30174) szg88 válasza mdk01 (#30173) üzenetére


szg88
őstag

Hát biza jobb ha megbarátkozol vele. Az sx220 használatija szerint alapbeállításon a full hd: 14 perc=4 giga. (Le tudod tölteni a canon.hu-ról)
Itt jegyzem meg, hogy én kinéztem a gépet te meg megveszed ez azért már... :D

(#30175) Ed Parker válasza mdk01 (#30173) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem vagyok benne biztos,de ugy emlékszem nem volt állítási lehetőség minőségből,csak az fps 24 v 30.
Bizony a full hd az tölti rendesen,de ha kamerát veszel az valamivel takarékosabb.

(#30176) BiriBum válasza Ed Parker (#30153) üzenetére


BiriBum
őstag

Igen ez így helyes, nem vakuzunk otrombán, nem villantjuk szét a baba retináját.
Emiatt ne verd magad költségekbe. Én egy Canon SX230HS-sal fotózom az egy hónapos babát-természetesen vaku nélkül. Ha kevés a fény, na bumm ISO 800-tökéletes a családi albumba.
Ez a gép mindig kéznél van, az asszony és a nagytestvér is fotózza; a tükröst egyikük sem szereti csak én. :DDD -de én nagyon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30177) themebuilder válasza daffy1989 (#30163) üzenetére


themebuilder
senior tag

Canon PowerShot A3000 IS vagy Nikon Coolpix S5100.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30178) szg88 válasza Ed Parker (#30172) üzenetére


szg88
őstag

Sztem is, csak azért találják, hogy mindig újat vegyünk. A "100éves" kingston vagy sandisc 256MB-os "class -1" kártyára is simán tudtam rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#30179) szg88 válasza mdk01 (#30173) üzenetére


szg88
őstag

Amúgy ajánlom ezeket figyelmedbe: [link], [link], [link]

(#30180) Ed Parker válasza BiriBum (#30176) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én is szeretem a tükröst, de az asszony nem, mert nehéz és bonyolult neki az 5dmkII.
Ezért akarok neki valo pici gépet,amit csak megnyom oszt kész.

(#30181) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Nem igazán vagyok tájékozott a témában, ezért is fordulok hozzátok segítségért!
Jelenleg van egy HP PhotoSmart 435, és ezt kellene lecserélni. Ez egy 2003-as gép, úgyhogy ebből is kiderül, hogy nincsenek nagy igényeim, pusztán családi események, utazások megörökítésére használnám, de azért ezt szeretném a legjobb minőségben. Videózás annyira nem is fontos. Viszont fontos lenne, ha lenne benne jó képstabilizáló, és fókuszálás is gyorsan menne, mert gyakran sikerülnek szarul a képeim, mert mindig bemozdul a kezem. A keret 50.000 Ft, amiben már tényleg jó lenne, ha minden benne lenne, így az akksi, kábel, memóriakártya, esetleg tok. (nem tudom, hogy mit mellékelne az gyári csomagban)
Valamint még az érdekelne, hogy láttam, hogy általában a Canont, a Nikont ajánljátok, és hogy a Samsung és a Sony lemaradt tőlük, vagy van valami más oka ennek?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
István

(#30182) JoceeHunt válasza mdk01 (#30161) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az ország Pick-Pack szerződött hálózatában átveheted a terméket. Olcsóbb a "posta" díja így.
Te választhatod ki hol szeretnéd átvenni. Google-ban keress rá, van pickpack oldal is.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#30183) kelly7


kelly7
aktív tag

Jövőhéten pontot kéne tenni a gép vásárlásra, mert minél többet nézelődök annál bizonytalanabb vagyok. :F
Sanszos hogy maradok a pana fs16-nál, de most olvasgattam az Olimpus vr310-ről. Ez árban kb ugyanott van. Érdemesebb ezt venni, vagy nincs eget rengető különbség köztük?

(#30184) futo001 válasza stvnppp (#30181) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Használtan egy Pana FZ38-at ajánlanék, újan Olympus VR-320, Canon PowerShot SX130 IS.

A legtöbben ugyanebben az árkategóriában nézelődnek, és az 50.000 környékén a Canonnak egyértelmű előnye van.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30185) szg88 válasza stvnppp (#30181) üzenetére


szg88
őstag

Általában minden márkában vannak jó gépek. Attól függetlenül, hogy miket ajánlunk sztem mindenképp érdemes teszteket, mintaképeket, fórumokat elolvasni mielőtt döntesz. Meg ha van lehetőséged akkor megnézni vmi boltban. Itt van néhány amiről tesztekben jót írnak: 43400-tól, 43910-töl, 45090-től,
Meg a kolléga ajánlásai is jók (fz38, sx130)

[ Szerkesztve ]

(#30186) szg88


szg88
őstag

Valakinek van tapasztalata a Panasonic TZ7-tel kapcsolatban?

(#30187) shenmuedc


shenmuedc
tag

40000ft-ból mit érdemes? Sd kártyás kéne.

(#30188) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello

Fényképezőt szeretnék venni és eredetileg egy Nikon Coolpix s5100ast néztem ki ami ugye 30000 ft környékén van.
A kérdés az lenne hogy 40000 Ft környékén mennyivel tudnék ennél jobb gépet venni? Van e olyan gép esetleg ami 40ezer környékén ennél jóval jobb?

Youth hides the key to salvation

(#30189) TechData


TechData
tag

Sziasztok.
Lenne itt egy Fujifilm FinePix AX300.....De nem tudok róla semmit,csak annyit hogy régebbi típus....szerintetek jó vétel?Megéri a pénzét?

Fujifilm FinePix AX300

Kiváncsi lennék a véleményetekre,meglátásaitokra esetleg vásárlási tanácsaitokra.
Várom a hozzászolásokat.

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#30190) stvnppp


stvnppp
senior tag

futo001, szg88:
Köszönöm a tippeket!

Mindenképpen újat akarok venni, a használtak így kiesnek.
Még annyi megerősítést szeretnék kérni, hogy jól láttam-e, hogy szinte alapból van újratölthető akksi a gyári csomagban is, memória meg általában nincs, vagy ha van akkor az nagyon kevés, így mindenképpen hozzá kell számolni egy memóriakártya árát is?

Pl.: a Canon PowerShot SX130 IS nincs akksi...

(#30191) lacy8


lacy8
csendes tag

Sziasztok erröl a gépröl mondanátok nekem véleményt ?
Otthon és kirándulások alkalmával használnánk.

http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/kodak/easyshare-z981-p41456686/termek-leiras.html#properties

[ Szerkesztve ]

(#30192) futo001 válasza stvnppp (#30190) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos ahogy írod. Max valami akcióban kapsz hozzá memkártyát.
Akku általában a saját akksit használókhoz jár, ritka, hogy AA akksit használókhoz adnának (bár én anno kaptam a Sony S800-hoz).

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30193) themebuilder válasza shenmuedc (#30187) üzenetére


themebuilder
senior tag

Canon PowerShot SX130 IS (Átalakító adapterrel a microSD is belemegy az SD kártyás gépekbe)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30194) szg88 válasza stvnppp (#30190) üzenetére


szg88
őstag

Az sx130-hoz csak elem van, de nem jössz ki sokkal drágábban, mint ha pót akksikat veszel. Még annyit, hogy ha az sx130-at veszed feltétlen nézd meg előbb vhol boltban. (pl: MM) És csak komoly tölthető elemet vegyél hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#30195) stvnppp válasza szg88 (#30194) üzenetére


stvnppp
senior tag

Miért kell megnézni? A mérete miatt?

Elemből esetleg tudnál valamit ajánlani?

Jól körbe akarom járni a témát, mivel hogy jövök ki pénzügyileg...

[ Szerkesztve ]

(#30196) szg88 válasza DelArco (#30188) üzenetére


szg88
őstag

[link]

(#30195) i90venom: Nem szívesen mondom el, mert nem akarok senkit se lebeszélni róla. Nagyon jó a képminőségű meg sok a beállítási lehetőség rajta. Lehet, hogy nekem túl nagyok az elvárásaim vagy nem tudom, de az MM-ben mikor bekapcsoltam nekem annyira nem jött be. Más volt, mint amire számítottam. Meg egy jobb gépet néztem előtte biztos az is beleszámított, így nincs objektív véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#30197) szg88 válasza stvnppp (#30195) üzenetére


szg88
őstag

Azért is mondtam, hogy mindenképp szét kell nézni alaposan. (én már mondjuk túlzásba vittem, de mindegy :) )
Ha a sx130-nál maradtam volna, vagy bármire elem kellene, én ezt a csomagot venném: [link]

(#30191) lacy8: itt egy teszt, nem nagyon dicsérik photoblog

[ Szerkesztve ]

(#30198) stvnppp válasza szg88 (#30197) üzenetére


stvnppp
senior tag

Értem én, hogy szét kell nézni. :U Amúgy karácsonyi beruházás lesz, így lesz dec. 23 is, mire tényleges vásárlás lesz belőle. Csak szeretem tudni, amikor a boltban fogdosom meg, hogy mit is kell célzottan. Nem szeretek hülyén bemenni a MM-be sem.

Köszi az elemet is!

Amúgy valószínűleg kompaktabbra esik a döntés, amiben lesz gyári akksi. Csak rákérdeztem, mert van vez. nélküli egerem, táv kapcs, abba is jól jön az újraelem.

[ Szerkesztve ]

(#30199) szg88 válasza stvnppp (#30198) üzenetére


szg88
őstag

Jó kis elemek (vélemények alapján) fogkefébe én is veszek, ha megpusztulnak az energizer-ek.
Igazából elég nehéz ez a 40-50ezres kategória. Valamiben mindenképp kompromisszumot kell kötni. Mielőtt boltba mész célszerű néhány gépet konkrétan kiválasztani, hogy mit is akarsz. Képminőséget tudsz neten nézni. Ha szerencséd van tudsz fényképezni kisebb boltokban kisebb áruházakban is vele, úgy hogy viszel egy saját kártyát, és otthon megnézed melyik tetszik jobban (MM-ben nem).
Itt egy oldal ahol tudsz hasonlítgatni képminőséget: [link]
A többi gépből tetszett valamelyik??

(#30200) stvnppp válasza szg88 (#30199) üzenetére


stvnppp
senior tag

Sony Cyber-shot DSC-WX1; Panasonic Lumix DMC-FS37; Sony Cyber-shot DSC-W570; CANON IXUS 220 HS

Ezeket nézegettem, de ez tényleg csak nézegetés egyelőre. Talán az első kettő, ami talán jobban bejön... Most nézem a linkelt oldalon, de sajnos ezek a képek nem nagyon mondanak semmit sem, meg nincs is meg az első kettő tesztképe.

Te is akkor mostanában vettél, Te melyiket választottad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.