Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) szg88 válasza SkyLaci (#30450) üzenetére


szg88
őstag

Persze, ezzel egyet értek, meg vannak akciósak is. Én is odamentem mefogdosni a gépeket, de amiket én néztem azok dágábbak voltak, mint neten.

(#30452) tybsen válasza SkyLaci (#30450) üzenetére


tybsen
addikt

Nem raksz fel valahova tesztkepeket?

(#30453) SkyLaci válasza tybsen (#30452) üzenetére


SkyLaci
őstag

majd talán hét vége felé, most nem nagyon van időm a suli miatt, de úgyis kell majd maketteket fotóznom, majd abból szemezgetek.

(#30454) Anulu79 válasza szg88 (#30449) üzenetére


Anulu79
addikt

Még nem néztem az árakat. Holnap akarok szétnézni. Amit kinéztem az akciósan volt a neten 30,000 Ft alatt. Csak hamarabb kéne mint a postázás.

(#30455) koverkiraly


koverkiraly
csendes tag

Helló!
Eladnám NIKON P7000 típusú gépemet.
Júliusban vettem, még 2 év garancia van rá. Karácsonyig szeretném eladni, mivel sajnos elveszítettem a munkahelyem és szükségem lenne az érte kapott pénzre... Alig használtam, újságíróként sajtótájékoztatókon fotózgattam vele, adnék hozzá pluszban egy 4 gigás memóriakártyát és egy tokot is.
Ha érdekel, írjatok e-mailt (kovergergo@gmail.com), vagy privátot itt, esetleg hívjatok, a telefonszámom a profiloldalamon elérhető.
Ár: 100 ezer forint

(#30456) tybsen válasza SkyLaci (#30453) üzenetére


tybsen
addikt

klassz, thx

(#30457) szg88 válasza koverkiraly (#30455) üzenetére


szg88
őstag

Az apróban hirdesd meg a vaterán, többen látják.

(#30454) Anulu79: és mi az ha nem titok?

[ Szerkesztve ]

(#30458) mdk01


mdk01
addikt

Holnap hozzák az Canon SX220-at. Azt szeretném megkérdezni hogy ezzel a kártyával működik-e rendesen. Kompatibilitási hibák, stb ?
Bolt megbízható?
Más ötlet?

Köszi:)

(#30459) SkyLaci válasza mdk01 (#30458) üzenetére


SkyLaci
őstag

biztosan működik, jó választás

(#30460) szg88 válasza mdk01 (#30458) üzenetére


szg88
őstag

Azt vetted, de rosszul jártál :DD :DD Hol vetted?

(#30461) mdk01 válasza szg88 (#30460) üzenetére


mdk01
addikt

220V
Bepróbálkoztam az "olcsóban szeretném" lehetőséggel, ahol gondoltam a pofátlanság és biztosság határán belül egy pótaksi árával kevesebbet írok így megírtam a 63.400,- ot amit másnap telefonon elfogadtak, úgy hogy megrendeltem.
Az egyik legbízhatóbb üzlettől, az egyik legolcsóbban ,2év garral sztem jól jártam.:)

Skylaci: Köszi akkor megrendelem azt is.

(#30462) mdk01


mdk01
addikt

Na most ha jól látom megszüntették az "olcsóbban szeretném" lehetőséget a 220v-on.:U

(#30463) szg88 válasza mdk01 (#30462) üzenetére


szg88
őstag

Na ezt jól megcsináltad :C

(#30464) Laci4 válasza szg88 (#30413) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi a válaszodat!

Ahogy elnézem, ez csak feketében van, és mivel hölgyeknek lesz, jobban számít a külső, mint a belbecs :B ;)
Nem igazán jön be nekik.. mondjuk elég kevés helyen látom, és ott is rendelős a móka..
Kitétel barátosnémnak, hogy meg szeretné nézni,tapizni élőben, mielőtt megveszi, megvesszük.

Szóval, ha az általad linkelt fuji kiesik, és más nem kerűl, került a képbe az alábbi három gép közül melyik az inkább ajánlott?

- Casio EXILIM EX-H5

- Samsung PL210

- Olympus VR-310 (D-720)

Ár: 30 ezer (+1-2 ezer)
zoom: 5 felett.. (ultrazoom)
Elsősorban beltérben lesz használva, néha egy egy kirándulás..
A kérdés persze úgy mindenkinek szól, nem csak neked szg88 ;) :R
Ami fura, hogy a samura csak 1 év garit írnak.. a többire kettőt...
Barátnőm a samu felé, én meg a casio felé hajlok. bár azt nem láttam élőben.
A samut meg az oly-t holnap (azaz ma..) még megnézem jobban...de várom a véleményeket..

szerk: hopp. most látom, a samut 2 napja már nem forgalmazzák az edigatal nál! :Y
A saturnban még mondjuk volt a minap...csak épp 2-3 ezerrel drágábban :(((

[ Szerkesztve ]

(#30465) szabilcs


szabilcs
csendes tag

Sziasztok!
Cannon digifényképezőm szeretném szervízbe vinni.Tudtok valamit ajánlani?Legjobb lenne fehérváron.
Köszi az infót:)

(#30466) Nagya21 válasza szabilcs (#30465) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Canon szerviz itt szfváron nincs.
Pesten a Camera kft, ha jól emlékszem......., igen lól tudtam:
Camera
és az hogy mennyire vannak megelégedve vele, az már más tészta.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#30467) baryll válasza mdk01 (#30461) üzenetére


baryll
tag

Szia! Gratulálok a géphez!
Ha megkaptad, megírnád azt hol van feltüntetve, hogy két év gari van a gépedre?
Én is vettem egy Canon-t, elvileg két év garival, de sehol nem találok utalást erre a garanciaidőre.

(#30468) kelly7 válasza scarabaeus (#30428) üzenetére


kelly7
aktív tag

Ha bemegyek vele egy sötét helyiségbe, és zoomolok vele, akkor is elő jön- aztán eltűnik. De ahogy néztem ezt csak a digit zoom tartományban csinálja és a képen nincs rajta

(#30469) scarabaeus válasza kelly7 (#30468) üzenetére


scarabaeus
őstag

Aha, nem mertem említeni, hogy digitális zoomot használsz-e, nehogy megsértődj esetleg:-)
Beragadt pixelek akkor, amelyeket nagyít a digitális zoom, képkészítéskor pedig szűri a gép.
Ha belezoomolsz addig, hogy látszódjanak, és indítasz egy videofelvételt, azon szerintem ottmaradnak.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30470) mdk01 válasza baryll (#30467) üzenetére


mdk01
addikt

Arra majd én is kíváncsi leszek.:) Szerencsére nem csak ez döntött a 220v mellett.
Te hol vetted?

(#30471) BiriBum válasza kelly7 (#30468) üzenetére


BiriBum
őstag

Digit zoom helyett croppold a kész képet, semmi értelme nincs. A gépednek nincs hibája.

(#30472) kelly7 válasza scarabaeus (#30469) üzenetére


kelly7
aktív tag

Nem használom így, csak próbálgattam, hogy mit tud a gép, mert nem az enyém lesz hanem ajándék karácsonyra asszonynak. Tehát akkor ez nem garis hiba? Amúgy az a furcsa, hogy akármilyen témára zoomolok, mindig az lcd ugyanazon pontján jelenik meg a pont. Mindig csak ott ragad be a pixel?

[ Szerkesztve ]

(#30473) kelly7 válasza BiriBum (#30471) üzenetére


kelly7
aktív tag

Biztos csinálnám ezt a cropolást, ha tudnám mi az :)

(#30474) SkyLaci


SkyLaci
őstag

El kezdtem gondolkodni egy ehhez hasonló panoráma fej barkácsolásán, azonban ehhez az kéne hogy tudjam hogy hol van a fényképezőgép nodális pontja, az nyilvánvaló hogy valahol az objektív tengelyén van, de nem tudom hogyan lehetne számolással meghatározni a pont ismeretlen koordinátáját. (tudom hogy egy rendes nodal ninján hogy kell beállítani, de én úgy akarom megcsinálni hogy fix legyen minden, minél kevesebb mozgó alkatrész legyen, kevesebb hiba lehetőséggel)
azt jól sejtem hogy a nodális pont zoomolásssal, előtét lencsékkel változik?

[ Szerkesztve ]

(#30475) Nagya21 válasza mdk01 (#30470) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
2papirt kapsz hozzá, az egyiken van a canon hivatalos garjegye, éa a másikon az övelük szerződésben álló kft garjegye.(a canon lejárta után a szerződéses kft-hez kell vinni javítani).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#30476) BiriBum válasza kelly7 (#30473) üzenetére


BiriBum
őstag

A digi zoom nem optikailag nagyított kép, hanem a max optikai zoomot nagyítja tovább, amit te is megtehetsz úgy, hogy a kész képből a PC-den kivágsz egy részletet. Ez a crop.
Én egyébként bepróbálkoznék a garival, attól függetlenül, hogy nem zavaró a jelenség.
A szenzoron is lehet rossz pixel, ami szűrésre kerül de az LCD-n is lehet hotpixel.

(#30477) scarabaeus válasza SkyLaci (#30474) üzenetére


scarabaeus
őstag

"azt jól sejtem hogy a nodális pont zoomolásssal, előtét lencsékkel változik?"
Változik, ha "bebetonozott" megoldást építesz, akkor a végleges felszerelést kell bemérni hozzá.
Nem tartom valószínűnek, bár elképzelhető, hogy az adott fényképezőgép-előtét pároshoz megmérte már valaki a nodális pont helyét. Én attól függetlenül az adott példányon mérném meg. A próbálgatáshoz valamilyen ideiglenes sínes megoldást kellene összerakni (ráadásul az állványmenetet is az optikai tengely alá kellene csúsztatni első menetben egy merőleges tengelyen), vagy a készülő szerkezeten kellene ideiglenes kötéseket összehozni valahogy.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30478) Desyn Ray


Desyn Ray
csendes tag

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem, így karácsony előtt! Digi Kompakt kis gépet szeretnék, az elvárás a HD videófelvétel, és a hallottak alapján az optikai stabilizátoros gépek jobbak, márkailag Sony-t, Panasonicot ajánlottak, de nem zárkózok el semmitől!
Amiket kinéztem eddig:

Casio EXILIM EX-H5 digitális fényképezőgép
Olympus VR-310 (D-720) digitális fényképezőgép
Nikon COOLPIX S3100 digitális fényképezőgép
Panasonic Lumix DMC-LS5 digitális fényképezőgép
Panasonic Lumix DMC-FS16 digitális fényképezőgép
Panasonic Lumix DMC-FS18 digitális fényképezőgép

Köszi előre is!

(#30479) dabgergo válasza SkyLaci (#30396) üzenetére


dabgergo
őstag

Ezek elég komoly elírások! Köszi a helyesbítést! Így tuti h sx130 lesz akkor!
Hol érdmes most venni? Hnap megvenném.

(#30480) SkyLaci válasza scarabaeus (#30477) üzenetére


SkyLaci
őstag

talán panorámázni előtétlencse és zoom nélkül érdemes. Gondolom az előtétlencse rontja valamelyest a képminőséget, és a panorámakép végső felbontását is csökkenti, ha pedig zoomolok akor több képet kell készíteni meg nehéz lenne mindig pont annyira zoomolni ahogy az állvány be lett állítva. Alapállapotú géphez talán nagyobb eséllyel találok méréseket. Egyébként mennyire kell pontosnak lennie a fej beállításának? 2-3 mm pontatlanság gondolom nem okoz gondot, vagy igen?

(#30481) SkyLaci válasza dabgergo (#30479) üzenetére


SkyLaci
őstag

árgépen nézd meg, nagy valószinüséggel 39000 a legolcsóbb helyeken, de MMban is csak 40000, és az talán egyszerűbb, nem kell megrendelni, postát fizetni vagy keresgélni egy kis boltot valahol a világvégén ahol átveheted.

(#30482) scarabaeus válasza SkyLaci (#30480) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem tudom, jól látom-e, ezen a fórumon csak egy egyoldalas panoráma topik van (az indexen van egy 12 ezres, nem tudom, ildomos-e linkelni a konkurenciát, inkább annyit róla, az a címe, Panorámafotózás).
Ha egy egy-két soros panorámáról van szó, akkor nem annyira lényeges a képek száma, kisebb látószöggel is végig lehet pásztázni (sőt, a mozaikok közt is divat a nagytelével készült gigapixeles, robottal). A cél itt belső tér 180°-ig, nem gömb, az előtét azért merült fel, ugye, ha esetleg panoráma nélküli megoldásra lenne szükség. A beállítás pontossága eléggé fontos, én pixelszinten ellenőriztem, szerintem a végén már milliméter alatti elmozdításokkal, ez látószögfüggő is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30483) baryll válasza mdk01 (#30470) üzenetére


baryll
tag

Én megrendeltem az ittveddmegnél, azok átpasszoltak az AVplanethez, és onnan kaptam a számlát. Először sx220-at rendeltem, aztán sx230 lett belőle. Eddig minden rendben, csak a beígért két év garit nem találom feltüntetve sehol sem. A 220voltnál én is próbáltam alkudozni, két ajánlatomat elutasították, majd levették az ajánlattételi lehetőséget is :) .
Jó kis gép, életem első fényképezője. Hosszabb videózásnál melegszik, de lehet ez így természetes.

(#30484) szg88 válasza Desyn Ray (#30478) üzenetére


szg88
őstag

Utsó 3 közül valamelyik, ha nem akarsz túl sokat befektetni, akkor az Ls5-is megteszi.

(#30483) baryll: Nem csinál túl erős a kromatikus aberrációja szted??

[ Szerkesztve ]

(#30485) Desyn Ray válasza szg88 (#30484) üzenetére


Desyn Ray
csendes tag

Szia
Köszi választ.

Az olympus akkor egyáltalán? és a casio se? vmi bővebb infót mondanál, hogy mért a 3 pana közül válasszak?

Köszi

(#30486) szg88 válasza Desyn Ray (#30485) üzenetére


szg88
őstag

Az LS5-öst itt dicsérték néhányan, persze csodát nem szabad várni. Az fs18 teszt szerint jó a képminősége (bár 16Mpx-es, ami nem túl biztató). A Casio-nak, meg az oly-nak viszont nem írtak túl jót. Szívem szerint vmi Canont mondanék, de ott a hd-sek drágábbak. A photoblog -on olvasgathatsz teszteket

[ Szerkesztve ]

(#30487) junior11 válasza szg88 (#30486) üzenetére


junior11
veterán

Akkor inkább FS16 ("csak" 14Mpx).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30488) benvolio válasza Desyn Ray (#30485) üzenetére


benvolio
őstag

A Canon A3200 30ezer az MM-be, az jó kis gép.

(#30489) Desyn Ray válasza szg88 (#30486) üzenetére


Desyn Ray
csendes tag

Okés , akkor körbenézek, és Pana lesz, vagy talán Canon. De nyugodtan mondhattok konkrét típust is!

(#30490) junior11 válasza Desyn Ray (#30489) üzenetére


junior11
veterán

Mennyit szeretnél adni érte?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30491) Desyn Ray válasza junior11 (#30490) üzenetére


Desyn Ray
csendes tag

max. 40e a keret!

(#30492) szg88 válasza Desyn Ray (#30491) üzenetére


szg88
őstag

canon sx130

(#30493) korcsillio


korcsillio
őstag

Én az olympus vr310 mellett döntöttem(remélem jól),most 23.000ft 2év garanciával Kistarcsán.

(#30494) kelly7 válasza scarabaeus (#30469) üzenetére


kelly7
aktív tag

Na most sikerült kipróbálnom videóval is. Ha belezoomolok addig, hogy a kijelzőn lássam a fehér pontot, mihelyst megnyomom a felvétel gombot, azonnal el tűnik, és a felvételen sincs rajta. :)) Képeken szintén nincs. Lehet azt csinálom majd, hogy gari idő lejárta előtt megpróbálom kicseréltetni. De nem értem miért csinálja.

(#30495) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Keresek max. kb. 40ezer Ft-ig olyan gépet, ami fémházas, akksis és a technikához nem annyira értő emberek is könnyen kezelhetnek. HD videó és egy jó képstabilizátor jó lenne bele. Fontos lenne még a hosszú garancia is.

Remélem tudtok ajánlani párat.

Köszönöm!

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#30496) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok mit tudtok ajánlani 20-30k ármagasságában.
Ami fontos lenne:
- 720p video 30fps-el.
- árhoz képest best buy legyen képminőség is jó legyen.
- Aksis legyen, ha lehet olyat néznék amihez nem csak 1db-ot adnak.
- sdhc de ez manapság alap dolog.
- Normális kijelző/kezelő felület, és ne atom gagyi kopós műanyag legyen a készülék ház.
-A márkák terén sony/samsung/nikon/canon gépek érdekelnének inkább.

Hirtelen ennyi, semmi éjszakai fotózás perverzió nincs a képben, de elfogadható vaku-ja legyen.

(#30497) domesz


domesz
aktív tag

Hali!

Most készülök gépet venni.

Mindenképpen kompakt vagy félkompakt kellene, 720p /lehetőleg nagyon szép videó/, legalább 10x optikai zoom

Árba 40-45 lenne rá

köszi előre is

üdv.: Domesz

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#30498) Nagya21 válasza domesz (#30497) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha jó gépet akarsz, akkor ajánlom az Oly Sz-20-at.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#30499) szg88 válasza Nagya21 (#30498) üzenetére


szg88
őstag

Miért?

(#30500) Nagya21 válasza szg88 (#30499) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Fényképeztem eggyel a hétvégén, és jó benyomásokat tett rám.
Üdv Nagya
UI: hol a farkas????

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.