Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) SkyLaci válasza AMD Power (#30699) üzenetére


SkyLaci
őstag

hibás a link, mindenkit a saját Picasa oldalára vezet

(#30702) scarabaeus válasza benvolio (#30700) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kis objektív, nagy átfogással. Az A590 ekv. 35-140 (4x) F2,6-5,5, az SX130 ekv. 28-336 (12x) F3,4-5,6. Az EX1-esem is viszonylag új, mégis ekv. 24-72 (3x) F1,8-2,4, a digitális korban öreg FZ20-asom ekv. 36-432 (12x) végig F2,8. Nem az új vagy régi számít.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30703) AMD Power válasza SkyLaci (#30701) üzenetére


AMD Power
titán

Remélem most jó lesz...

1.
2.
3.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30704) benvolio válasza scarabaeus (#30702) üzenetére


benvolio
őstag

Hát én ezzel tisztában vagyok, de én pont a két gép kezdőjét emeltem ki direkt. Szobába általában nagylátón fényképezel és ott számít leginkább a rossz fényviszonyok között. Persze, hogy vannak most is jobbak, de nem 40ezerbe kerülnek.

(#30705) schleier


schleier
tag

keresek egy kompaktot amivel rövid videót is lehet készíteni elfogadható minőségben.
Milyet ajánlanátok?

(#30706) izomhod válasza benvolio (#30704) üzenetére


izomhod
senior tag

amiket a szobában fotóztam ma reggel, azokat fel se tettem:D

(#30707) izomhod válasza AMD Power (#30703) üzenetére


izomhod
senior tag

nektek van valami állványotok a géphez?
nekem még sose volt, de néha úgy szeretnék elmolyolni vele

(#30708) KTU válasza schleier (#30705) üzenetére


KTU
addikt

Panasonic DMC-LS5 gépet vettem tegnap este, anyóséknak 19k azosanban, MM 20k
ma még lövök vele pár képet, videót és felrakom valahova

ha olcsó alap gép kell :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30709) BiriBum válasza benvolio (#30700) üzenetére


BiriBum
őstag

A kezdő fényereje (2,8) valóban jobb nem egészen 1 stoppal, a vége viszont gyengusz (105-nél 4,8). A 130-as 5,6-os fényerejű a sokkal hosszabb 336mm-en.

(#30710) izomhod válasza KTU (#30708) üzenetére


izomhod
senior tag

alap gép, de 14 megapixel?!

én azokat a gyártókat, akik 8 felett gyártanak, bezáratnám :D

(#30711) SkyLaci válasza izomhod (#30710) üzenetére


SkyLaci
őstag

na ugye azt hallani hogy nem jó a sok pixel kis helyen.

az lenne a kérdésem hogy ha 12 megapixelről 6 megapixelre állítom a felbontást akkor összességében jobb lesz-e a kép, vagy ugyan azt az eredményt kapom mint ha a 12 megapixeles képet utólag kicsinyíteném?

(#30712) izomhod válasza SkyLaci (#30711) üzenetére


izomhod
senior tag

szerintem nem
nem akarok hülyeséget írni indoklásképpen, majd a többiek megmondják, hogy miért nem

(#30713) SkyLaci válasza izomhod (#30712) üzenetére


SkyLaci
őstag

melyik nem? sikerült egy mondatban 2 ellentétes kérdést feltennem :D

(#30714) izomhod válasza SkyLaci (#30713) üzenetére


izomhod
senior tag

nem lesz jobb a kép, ha 12ről 6ra állítod
legalábbis ami a zajt illeti

na inkább csendben maradok, és figyelek:)

[ Szerkesztve ]

(#30715) szg88 válasza schleier (#30705) üzenetére


szg88
őstag

Árban?????

(#30716) szg88 válasza izomhod (#30712) üzenetére


szg88
őstag

Ha annyira nem vagy vele megelégedve vidd vissza, nem kötelező rögtön másikat venni, ha csak nem sürgős.

(#30717) AMD Power válasza izomhod (#30707) üzenetére


AMD Power
titán

Igen nekem van egy Hama Star 63 F-V.
Teljesen jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30718) szg88 válasza ToBeY (#30681) üzenetére


szg88
őstag

Attól függ akarsz e manuális beállításokat, mert az L120-on nem nagyon lehet állítgatni. A másik kettőn lehet. A 130-ról itt olvashatsz bőven :D

(#30719) szg88 válasza AMD Power (#30717) üzenetére


szg88
őstag

Te még élsz :C :R

(#30720) petrasgabor


petrasgabor
csendes tag

Kedves kollégák, aki szeretne egy új, bontatlan 2 évig garanciális Nikon L120 fényképezőgépet karácsonyra, az megtalálja a Hardveraprón! /szándékosan nem linkeltem :) /

Az érdeklődőknek pedig mindig jól jön egy kis infó a gépről.
Nikon L120 főbb jellemzői:

- Tág határok között alkalmazható kiváló objektív. 25 mm-es széles látószögtől induló 21x-es optikai zoom aszférikus lencsetaggal
- 3" (7,5 cm) képátlójú, profi gépeket megszégyenítő 921 000 képpontos tükröződésmentes akril képernyő
- szenzormozgatásos valós képstabilizálás, plusz elektronikus stabilizátor
- 1cm-es makró!
- nagyszerű VIDEÓ képességek:
- 720p stabilizált HD videók rögzítése 30 kép/mp
- teljes optikai zoomtartomány használata és automatikus élességállítás a videofelvétel közben
- Stereo hangfelvétel, videofelvétel gomb, HDMI csatlakozó
- fejlett portrémód, arc- és mosolyérzékelés, automatikus vörösszem-korrekció
- 14,1 megapixeles CCD, bárhol könnyen pótolható AA elem/akkumulátor (~500 kép)

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

(#30721) scarabaeus válasza SkyLaci (#30711) üzenetére


scarabaeus
őstag

Fuji EXR szenzor esetén az azonos színű photosite-ok egymás mellé kerülnek, így lehetőség van arra, hogy egy átlagolt, nagyobb photosite-ként kezelje a gép ezeket (sőt, továbblépve, a külön kiolvasási csatornák miatt arra is lehetőség van, hogy a photosite-ok egyik fele más időtartam után legyen kiolvasva, összességében kiexponálva egy szélesebb dinamikatartományt).

A normál szenzorokon nem egymás mellett vannak az azonos színű photosite-ok, ilyen jellegű összekapcsolás nincs. Így a gép a belső RAW-n elvégzi az egyre intelligensebbé váló, tartalom-érzékeny Bayer-interpolációt, megkapja a színes képet, és vagy leméretezi, úgy menti jpegbe, vagy nem méretezi le, úgy menti jpegbe. Ha a gépből kijövő jpeget kicsinyítjük, akkor a jpeg újratömörítési veszteséggel kell számolnunk, amúgy a kicsinyítés eljárása lehet, hogy kifinomultabb lesz, mint a fényképezőgépben törtmásodperc alatt elvégzett művelet. RAW feldolgozása esetén pedig nincs választás, az mindig a teljes szenzoradat, még R, G, B photosite-onként, mindent elvégzünk, amit a fényképező elvégezne, majd kicsinyítünk a nekünk tetsző eljárással.

A kicsinyítésnek, az egyszerű átlagolástól felfelé van zajcsökkentő hatása (ezért sem érdemes zajt tesztelni webre kirakott párszáz pixel széles képeken, de persze van aki büszkén megteszi), az átlagolásnál butább pedig már csak a legegyszerűbb, a legközelebbi pixel adatát direktben leképező algoritmus lehet, na, annak nincs zajcsökkentő hatása.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30722) themebuilder válasza izomhod (#30689) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha megszoktad a Canon PowerShot A75-öt akkor nehéz lesz lényegesen jobb gépet találni 100000Ft alatt jelenleg. Talán Canon PowerShot SX230 HS-t kéne kipróbálnod még.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30723) need válasza izomhod (#30714) üzenetére


need
addikt

Én is hozzád hasonlóan nem régen vettem gépet..!

Igaz nem ilyet és nem kompaktot.. ;)

Nekem is az volt az első gondolatom hogy kezdjük iAutoban és motívum programokkal..!
Én nagyon kritikus vagyok magammal szemben...és ezek közül volt ami jó volt..szerintem
de arra jöttem rá..hogy ezt lehet még tovább gondolni és még lehet alakítani..!

Én próbáltam keresni olyan embert aki segít megismerni a gépet ill. ellát jó tanácsokkal..!
Szerencsére találtam is ilyet "Mr. Csizmás" :R
Pár instrukció után az igen csak rossz nappali szobai megvilágítás mellet is mondjuk azt hogy tűrhető képeket csinálok..!
Javasom hogy keres olyan embert akinek ilyen gépe van és úgy egy kicsit egyszerűbb lesz..!
Mindenképpen jó ötlet egy állvány... arra felrakod és lehet gyakorolni..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#30724) izomhod


izomhod
senior tag

ne tudd meg hogy visszasírom azt a gépet
egyszer elestem vele, szarrátört az egész váz belül, de a haverom megcsinálta
hogy aztán mi lett vele, nem is tudom

arra emlékszem, hogy amikor megvettem pesten, és jöttem vele haza vonattal este, a másodosztályú kocsi fényénél olyan frankó képeket készítettem, hogy csak na

na majd elő is keresem:)

(#30725) themebuilder válasza izomhod (#30724) üzenetére


themebuilder
senior tag

A60 és A70-et én is használtam. Ismerem őket. Megjelenéskor 80000Ft körül volt az ára. Ma is bőven használható gépek ezek, csak kicsit túlsúlyosak. Az AUTOmata módja remek.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30726) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Aki tervezi a fa alá egy ultrazoom bridge gép vásárlását: Fujifilm FinePix HS20EXR - bontatlan, 2 év hivatalos garis, ár alatt. Írj rám privátot a részletekért ;)

(#30727) izomhod válasza themebuilder (#30725) üzenetére


izomhod
senior tag

igaz, 4 elemes, nem könnyű, de úgy lehetett vele vakuzni, hogy amikor elromlott a diszkóban a stroboszkóp, az A75-öt tettük a helyébe!

(#30728) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, szerintetek jobb a Pana TZ18 képminősége (zaj, részletek) az FS35-nél? Ha igen, miben? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30729) themebuilder


themebuilder
senior tag

(#30730) szg88 válasza themebuilder (#30729) üzenetére


szg88
őstag

Lehet, hogy még jó is lenne, ha olyan 10Mpx-el körülire csinálták volna.

(#30731) junior11 válasza junior11 (#30728) üzenetére


junior11
veterán

Hát mit mondjak... Most nézegettem a tesztképeket, amiket a TZ18 készített, eléggé zizis a kép, nem vmi tiszta, színek szépek. Nem fedeztem fel nagy különbséget az FS35-tel szemben.

Viszont zaj szempontjából jobbnak tűntek a Sony HX7V és a WX7. Csak talán a Sony jobban mossa a részleteket? Vélemény? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30732) szg88 válasza junior11 (#30731) üzenetére


szg88
őstag

Pont most néztem amit kérdeztél elég "zizis" mindkettő, talán dinamikában jobb a 18-as. Nézd meg a tz7-es képeit azok nagyon jók sztem. A Sonyba van egy erős zajszűrő, de nekem még így is jobban tetszenek a képei, mint a Panáknak. Ha a hx7-ben több manuális lehetőség lenne én azt vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#30733) junior11 válasza szg88 (#30732) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen, és a TZ8? Te milyet vettél? :)

Most lesem a TZ7 képeit, tényleg jóval szebbek, tisztábbak...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30734) szg88 válasza junior11 (#30733) üzenetére


szg88
őstag

Jól sikerült a tz7, sztem képminőségre az a legjobb a tz szériából (legalább is amiket láttam) Még semmit nem vettem, az sx220-al meg a hx7-el szemeztem, de legjobban az Oly e-pl1 tetszik, csak nekem drága.

(#30735) szg88 válasza junior11 (#30733) üzenetére


szg88
őstag

Képminőségre ez is jó gép sztem: [link]

(#30736) junior11 válasza szg88 (#30735) üzenetére


junior11
veterán

Igen, dicsérték a WX5-t is, WX7-t már kevésbé. Amúgy tényleg jó masina a TZ7, olvasgattam egy kicsit róla, 2009es modell. Ha igaz, a jövő évi gépek már 18/20 Mpx lesznek, mi értelme ennek, nem tudom... :U

Amúgy pendrive-n keresztül megnéztem a letöltött tesztképeket (photographyblog-ról) különbőző beállításokkal (Canon IXUS 115, SX230HS, Pana TZ18/20/FS16/35, Sony WX5/7, HX7V). 2.5m nézve a tévén a képeket semmilyen, közelebbről (1m) minimális eltéréseket láttam, színekben nekem a Panák jöttek be (a tévé Sony NX710), Canon egy kicsit hidegebb szineket produkált, Sony HX7V is nagyon ott volt...

Úgyhogy mivel 99%-ban a készített képeket TV-n és PC-n fogjuk nézegni, nem tudom, van-e értelme drágább modellt választani (gondolok itt pl. a Pana TZ-kre és a Sony HX7re), vagy megelégednék pl. egy FS35-tel is, még nem tudom... :F

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30737) szg88 válasza junior11 (#30736) üzenetére


szg88
őstag

Hát olyan, mintha egyre rosszabbra akarnák csinálni őket.

(#30738) izomhod válasza szg88 (#30737) üzenetére


izomhod
senior tag

ha szuper gépeket csinálnának, ki venné meg a drágább, jobb gépeket?
ez van:(

(#30739) themebuilder válasza szg88 (#30730) üzenetére


themebuilder
senior tag

Pont azért jó, mert nem úgy csinálták. Nem előny a túl sok MegaPixel.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30740) szg88 válasza themebuilder (#30739) üzenetére


szg88
őstag

Nem értelek. 14Mpx-el lett nem, kisebben jobb lett volna. Nem ezt írtam?

[ Szerkesztve ]

(#30741) themebuilder válasza szg88 (#30740) üzenetére


themebuilder
senior tag

Hirtelen azt hittem, hogy az A60 és az A70-esre gondolsz.

Ez igazából majdnem ugyanaz, mint az S2550.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30742) szg88 válasza themebuilder (#30741) üzenetére


szg88
őstag

Ja értelek. Azokat nem ismerem még tesztből sem. Az tény, hogy a régi canon a420-am szép képeket csinált a maga 4Mpx-ével, (csak "2 perc" volt egy vaku töltés) De az gondoltam annyi év után már könnyű lesz vmi jobbat szerezni, de k-ra nem.

[ Szerkesztve ]

(#30743) BiriBum


BiriBum
őstag

Nem pusztán a megapixellel van a gond, hanem, azzal, hogy maradt az 1/2.3" méret. Persze a szenzorlapkák technológiája is sokat fejlődött, elég csak a CMOS hatalmas változására gondolni. Általában a szenzort kiszolgáló elektronika is pozitívan változott.
A tükrösök APS-C méretű szenzorja simán elbírja a 14-16 megapixelt, feltéve, hogy az elécsavart lencse felbontóképessége bírja ezt.
Az olcsó kompaktokba, gyengébb szenzort és ócskább, műanyag lencsét tesznek, nem kell tőle sokat várni. Van olyan gép, ahol az elektronika a keletkezett képzajt túlszűri. Zaj ugyan nincs, a képek viszont mosottak lesznek.

(#30744) AMD Power válasza szg88 (#30719) üzenetére


AMD Power
titán

Persze!:)

Csaj sajnos nincs időm foglalkozni a fotózással mostanság. Nálunk a dec halál. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30745) junior11 válasza BiriBum (#30743) üzenetére


junior11
veterán

Van olyan gép, ahol az elektronika a keletkezett képzajt túlszűri. Zaj ugyan nincs, a képek viszont mosottak lesznek.

Én ezt veszem észre egyes Sonyknál. Túlzottan agresszív a zajszűrés, s ezáltal elmossa a részleteket...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30746) realmadrid92


realmadrid92
tag

Volt itt szó az elmúlt hsz-ekben a fotó minőségéről, nemrégiben írtam h vettem egy sx130-at, és nem automat módon szeretném használni, viszont némelyik beállításról asse tudom mi az :)
Van olyan oldal ahol le van írva, h témától függően milyen beállítások lehetnek a jók, ill. hogyan érdemes használni a gépet? (gondolok itt iso, stb..)
köszi

[ Szerkesztve ]

(#30747) BiriBum válasza realmadrid92 (#30746) üzenetére


BiriBum
őstag

[link]
[link]
[link]
És még ezer más helyen le van írva ez a téma.

Az itt olvasottakat párosítsd a gépkönyvben leírtakkal: Av,Tv,P,Auto, M mód, ISO stb., össze fog állni a kép.

Aztán meg gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni...

(#30748) izomhod válasza BiriBum (#30747) üzenetére


izomhod
senior tag

a fotózz-alkossról másolom

"Ehhez mindenképpen szükség van állványra, babzsákra vagy egyéb stabil alapzatra"

BABZSÁKRA? hogy jött ez? :D

(#30749) A Zéé válasza izomhod (#30748) üzenetére


A Zéé
addikt

[link]
Sok helyzetben segítség lehet. Pl sziklák, ahol esélytelen akármilyen állványt felállítani, vagy autó tetejéről fotózni, vagy ha valamiért földre akarod rakni a gépet. Sokkal stabilabb ilyen helyzetekben mint akármilyen Gorillapod, vagy kicsi tripod.

Just a simple Lineman...

(#30750) BiriBum válasza izomhod (#30748) üzenetére


BiriBum
őstag

[link]

Van, amikor állványra rakott extrém telére még rá kell egy ilyet rakni, hogy stabil legyen - minden esetben, amikor az állvány és a távkioldó nem nyújt elég stabilitást a tükör felcsapódás okozta rezgésre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.