Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) benvolio válasza stvnppp (#30198) üzenetére


benvolio
őstag

Ha van lehetőséged Ósanba vásárolni akkor ott a Panasonic TZ8-at most 45ezerért árulják. 5-ből meg kijön egy kis tok is hozzá és egy 4GB-os SD kártya.

(#30202) lacy8


lacy8
csendes tag

Hali

Karácsonyra vennék gépet és a segítségeteket kérném.
Az fontos lenne hogy ha már veszek hosszú távra veszem. Megbizható és tartós legyen.
Fontos hogy aksival sokat bírjon (AA) és ha lehet adjanak is hozzá töltőt + elemet (aksit).

Családi képeket otthon és szabadban is használnám kirándulások alkalmával.
Árban 35-45 körül nézelődnék.
Amiket eddig néztem:
Fuji FinePix S2950HD
Fuji FinePix S3200
Kodak EasyShare Z981

Ezekröl is mondhattok véleményt de ajánlhatnátok újakat is :) Előre is köszi.

(#30203) szg88 válasza stvnppp (#30200) üzenetére


szg88
őstag

Még nem vettem. Most akartam, de felemelték az sx220 árát. Ami még játszhatna az a sony hx7v, vagy a Pana tz7-est is néztem. Csak ezeken nincs túl sok manuális lehetőség. Még a sony több van, mint a Panán. Igazából még most is kétségek közt vagyok, hogy mi legyen :) Vannak még jó kis masinák, csak drágák. Az Olympus EPL1 is tetszene csak nekem már túl drága.

(#30202) lacy8: A Canon sx130 se rossz képminőségre, de töltőt, meg tölthető elemet nem adnak hozzá. Ne nagyon számíts rá, hogy fognak ilyesmiket adni elemes gépekhez.

[ Szerkesztve ]

(#30204) tengo24


tengo24
tag

Sziasztok!

Van valakinek Sony Cyber-shot DSC-S3000 gépe?
[link]
Ha megosztaná róla véleményét megköszönném.

Esetleg mit ajánlanátok még ebben a kategóriában (20.000 Ft)

(#30205) mdk01 válasza szg88 (#30179) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi :R

Az a baj ha külön helyekről rendelem ezeket a cuccokat akkor a pk.-gel ugyan ott vagyok mintha ha egy helyről jönne minden és ingyen.Ki van ez találva.:)
Azért köszi majd körbenézek.

(#30206) szg88 válasza mdk01 (#30205) üzenetére


szg88
őstag

Nem biztos. Az akksi csak 450.- A fólia meg 90.- a postaköltség. Az nem vészes sztem.

(#30207) mdk01 válasza szg88 (#30206) üzenetére


mdk01
addikt

Az igaz, bár a memkártyára gondoltam leginkább.

(#30208) Mishra19


Mishra19
csendes tag

Üdv!

2 Gép közül szeretnék választani egyet. Nem nagyon értek hozzá, hogy melyik mennyiben jobb ezért kérnék egy kis segítséget. A 2 csoda:
Nikon COOLPIX L120
Canon PowerShot SX130 IS
Néztem összehasonlítást de abból nem tudtam megítélni melyik a jobb. Esetleg ha van valakinek vagy ismeritek őket pár pro/kontra dolgot leírhatnátok.

Köszi előre is :)

(#30209) szg88 válasza mdk01 (#30207) üzenetére


szg88
őstag

Én a Ósanba vettem sam-ot 4 ezeré 8gb c6-ost. Lehetett volna olcsóbban is de sürgős
volt. ha úgy is mész pestbe ott is megnézheted.

(#30208) Mishra19: A canon tud mindenféle manuális cuccot, a nikon meg majdnem teljes automata. Itt tudsz képet hasonlítani: [link]
Ha elmész a kezdő fotósok fényképei topicba, megkeresed AMDPower-t neki sx130-a van. Hátha regél róla.

[ Szerkesztve ]

(#30210) BiriBum válasza Ed Parker (#30180) üzenetére


BiriBum
őstag

Ja, hogy picinek is kell lennie :DDD [link]

(#30211) themebuilder válasza Mishra19 (#30208) üzenetére


themebuilder
senior tag

Pár ajánlott masina 40-65 ezer Forint körül

Nikon Coolpix L120 (21x optikai zoom) 55000Ft

Design 4.5
Features 3.5
Ease-of-use 4.5
Image Quality 4
Value for money 4

Canon Powershot SX130 IS (12x optikai zoom) 40000Ft

Design 4
Features 4
Ease-of-use 4.5
Image Quality 4
Value for money 5

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30212) Ed Parker válasza themebuilder (#30211) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hehe, ez csini gép, de ha nem tetszik majd a fejemhez vágja:)
Sztem majd g12-t veszek neki, g9-ese már volt, azt szerette.

(#30213) BiriBum válasza Ed Parker (#30212) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha 40-65k között látsz, szólj, mert én is veszek egyet. Kár volt feltenni az eredeti kérdést. :W

(#30214) The_dog


The_dog
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A Canon A2200 és A3200-ról kérdezném a jártasakat!

Tervezem a két kamera egyikét megvenni. A habozás abból adódik, hogy láttam A2200-zal készített képeket, és nagyon tetszenek, amiket Poster Mode-ban csináltak vele, annyira megtetszett, hogy egyből elhatároztam, veszek egy ilyet. Aztán vettem észre, hogy nincs benne optikai stabilizátor, mindössze digitális, optikai csak az A3200-ban van. A kettő nagyon hasonlónak tűnik, viszont nem tudom, hogy belsőre a 3200-asban van e még a stabilizátoron kívül különbség, vagy egyéb alkatrészve nézve ugyan az van benne mint a 2200-ban?? Azért érdekes ez, mert az A2200-as színtónusai nagyon tetszettek, és ha az A3200 ugyanolyan tónusokat ad, akkor rendben, de ha az eltérő belső szerkezet miatt színbeli eltérések lehetségesek, akkor nem biztos, hogy azt venném meg, hiába a stabilizátor. Annak a képeit még nem láttam, szóval csak úgy nem veszem meg, ha úgysem tetszenek majd a színei. Egyébként szükséges az optikai stabilizátor ha főleg tájkápeket készítenék?

(#30215) Ed Parker válasza BiriBum (#30213) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Picit leestem a szánkóról, ezt hogy érted hogy kár volt feltenni az eredeti kérdést?

(#30216) DelArco


DelArco
aktív tag

Nos vegul leszukitettem 3 gepre ezek pont 40ezer alatt vannak meg es addig terjed a keret.
samsung sh100
canon ixus 115 hs
canon powershot a3300 is
Hasonlo pontszamot kapott mindharom. Szerintetek ezek kozul melyiket lenne erdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#30217) The_dog válasza DelArco (#30216) üzenetére


The_dog
csendes tag

A Canon A3300-at szerintem ne vedd meg. A Cnet-en többen is írták, hogy torzít a lencséje annak a típusnak.

(#30218) Ed Parker válasza DelArco (#30216) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem gondolkoztál egy használt ám de komolyabb gépen, ha "csak" ennyit szánnál rá?
Lehet kifogni jókat a pixinfo apróhirdetéseiben.

(#30219) szg88 válasza The_dog (#30214) üzenetére


szg88
őstag

3000 v. 3200

Amúgy a használt is jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#30220) kelly7


kelly7
aktív tag

Megvettem ma a Panasonic FS16-ot. Elegem volt már a tesztek bújásából hogy mit is vegyek : Első benyomásra pofás kis gép. Könnyű, menüje egyszerű, és gyorsan reagál. Nőnek való :) Kártyát még nem tettem bele, azzal kíváncsi leszek ha lesz rajta pár száz kép, befolyásol-e valamit.

(#30221) szg88 válasza kelly7 (#30220) üzenetére


szg88
őstag

Te nő vagy :F :B Eszembe nem jutott volna. :U
Jól választottál a panával. Majd szólj ha tettél fel képeket.

(#30222) DelArco válasza Ed Parker (#30218) üzenetére


DelArco
aktív tag

Igen gondolkoztam rajta de mivel ajandekba veszem nem nagyon akartam hasznaltat venni. De azert megnezem a hirdeteseket koszi!

Youth hides the key to salvation

(#30223) Ed Parker válasza DelArco (#30222) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jah, bocs, ez nekem nem derült ki a kérdésből.
Ettől független, van ott is nagyon keveset használt vagy új, ami eladó.
Ki lehet fogni.

(#30224) kelly7 válasza szg88 (#30221) üzenetére


kelly7
aktív tag

NEM. Nem vagyok nő de neki lett véve! :DD Remélem is hogy jól jártam (árához mérten) és nem lesz gond vele. Köszönöm az itteni infókat is. Képet teszek majd fel, viszont karácsony előtt nem biztos mert hát arra lesz.

(#30225) szg88 válasza DelArco (#30222) üzenetére


szg88
őstag

Összehasonlítottad a képeiket??
Amúgy én a 115-öst venném.

[ Szerkesztve ]

(#30226) vanek


vanek
tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék venni egy fényképezőgépet karácsonyra...de sajnos nagyon nem vagyok otthon ezekben a dolgokban..

Nos

kb 40 k körül szeretnék..sajnos mást nem nagyon tudok mondani, mármint az igényről..tisztában vagyok vele, hogy nem kapok csúcsmodellt..de valamire csak futja..

Köszi előre is!

Boldog Mikulást mindenkinek! :D

(#30227) themebuilder válasza The_dog (#30214) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Canon PowerShot A2200 inkább gyerekeknek ajánlható például kirándulásaik megörökítésére. Canon PowerShot A3000 IS-re viszont már nem lehet (annyira) ugyanezt elmondani.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30228) themebuilder válasza DelArco (#30216) üzenetére


themebuilder
senior tag

Canon IXUS 115 HS vs Canon PowerShot A3300 IS, de egyébként itt van még a Canon PowerShot SX130 IS is.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30229) The_dog válasza themebuilder (#30227) üzenetére


The_dog
csendes tag

Ez teljesen oké, viszont itt most az a gond, hogy én direkt a Poster effekt miatt venném meg, tehát normál képeket nekem igazából teljesen mindegy milyen minőségben készít. Felőlem lehet tök gagyi is, nekem a Poster Effektes képek kellenek belőle, azokat láttam én nagyon tetszettek. Azaz ha egy Canon Ixus 980-at adnának ugyanannyiért mint az A2200-at, akkor is az utóbbit venném meg. Ebből kifolyólag kérdezem, hogy a stabilizátoron kívül más alkatrész eltér-e az A3200-ban, azok közül, amik a képalkotást végzik, hogy tudjam, ugyanazok a színtónusok vannak-e a felvételen végeredményképp, mint az A2200-nál? A stabilizátor jó lenne, de ha eltérő színei vannak az A3200-nak, nem veszem meg, mert lehet nem fog tetszeni, akkor meg felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#30230) The_dog válasza themebuilder (#30228) üzenetére


The_dog
csendes tag

Én nem kockáztatnék az A3300 IS-sel:

http://reviews.cnet.com/2300-6501_7-10007561-5.html?s=0&o=10007561
http://www.imaging-resource.com/PRODS/A3300IS/A3300ISA.HTM

Mindkét helyen említik, hogy torzít, és sok értékelésben említik ezt a vásárlók is, hogy kifizették érte a sok pénzt, aztán nagy volt a családi képen az emberek feje.

(#30231) scarabaeus válasza The_dog (#30230) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Ahogy nézem, mindkét helyen épp a torzítás kis mértékét emelik ki.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30232) The_dog válasza scarabaeus (#30231) üzenetére


The_dog
csendes tag

Hát ha megnézed a belinkelt képet, azért eléggé szembeöltő a dolog. De mondom, ha rákeresel vásárlói értékelésekben, pl. Amazonon, láthatod, hogy mezei felhasználóknak is feltünt, és zavarta őket:

Pl. Amazon:

" They basically end up looking like individuals afflicted with certain types of dwarfism, where there is an exaggerated forehead; or, in some of the images, the subjects looked like they were in a fun-house mirror with weird elongated and skewed faces and heads. The distortion was more subtle in some shots and more obvious in others; but I know my own family, and it was fairly easy to look at the image then look across the room and see that something was clearly wrong with the picture. "

(#30233) scarabaeus válasza The_dog (#30232) üzenetére


scarabaeus
őstag

A mezei felhasználók gyakran nagylátóban portréznak, mert úgy indít a kompakt, közelről, hogy jól látszódjon az alany. Perspektivikus torzítás, ez nem lencse hiba.
A lényeg ennyi, a linkelt tesztekből:
(kiemelések tőlem)

cnet:
"There is slight barrel distortion at the wide end of the A3300's lens (top) and maybe a little with the lens in telephoto, too."

imaging resource:
"There is actually only a little barrel distortion at wide-angle (0.3%), and almost no perceptible distortion (0.1% barrel) at telephoto."
"Wide: Low barrel distortion; hardly noticeable"
"Tele: A tiny amount of barrel distortion, though barely visible"

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30234) BiriBum válasza Ed Parker (#30215) üzenetére


BiriBum
őstag

1. Már eleve tudtad, hogy mit szeretnél.
2. Az, amit szeretnél nem 40-60 ezres kategória.

(#30235) tibz03 válasza kelly7 (#30220) üzenetére


tibz03
őstag

Én is ugyanilyen elhatározásból vettem FS16-ot (elegem volt a tesztekből, fekete Nikon Coolpix S5100-at nem találtam sehol, csak drágán eBay-en). Nem bántam meg. Azt, hogy nőnek való, így nem jelenteném ki, pl. ez a fekete egyáltalán nem nőies. Ezt nem is értem, miért mondtad. A kis mérete miatt (ami amúgy az összes hasonló kategóriájú fényképezőt jellemzi)? Ennyi erővel ezek az ultrakompaktok mind csak nőknek valók... :U

Egyébként az általad vásárolt gépben van magyar menü? Az enyémben nincs, igaz, én Angliában vettem, de ettől függetlenül még lehetne, ahogy az üzletben kiállított fényképezők többségében volt is.

Én vettem hozzá eBay-en egy pótakksit, ami elvileg ma jön meg (~10 font), de lehet, hogy fölösleges volt, mert idő közben észrevettem, hogy kb. 100 fotó és 5 fél perces videó után is 3/3 csíkon van az akksija, azaz még nem sikerült lemerítenem.

Összességében elégedett vagyok a cuccal. Az ár/érték arányban szerintem korrekt vétel. Negatívumnak azt tudnám mondani, hogy a töltéshez ki kell venni az akksit, valamint, hogy videózás közben nem lehet zoomolni (bár ez ebben a kategóriában talán nem annyira meglepő).

Ha valakit konkrétan érdekel, teszek fel pár fotót szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#30236) DelArco válasza themebuilder (#30228) üzenetére


DelArco
aktív tag

Koszonom. Jelenleg ugy nez ki az SX130 IS lesz a befuto.
Az egyetlen dolog ami kicsit zavar benne hogy elemes illetve irtak paran hogy videofelvetelnel van egy alapzaj es a zoomolas is belehallatszik.
Majd meglatjuk de 45ert jo vetelnek tunik igy is.

Youth hides the key to salvation

(#30237) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
30k körüli, fiatal nőnek, kompatk (ultrakompakt?) gépet mit lehet javasolni? Részemről sötét vagyok ehhez, de gondolom amit jó figyelembe venni: jó váz(?), strapabíróbb burkolat, lehetőleg több szolgáltatás, esetleg jó videós tulajdonságok, kis méret, könnyű kezelhetőség, stb., stb.
Szerintem legtöbbször szimpla tájkép, portrék, de amennyire ösmerem, szereti az apróbb részleteket, érdekes témákat, részleteket. (talán olyan apróságok, "művészi" jelenetek amiket mosatnság a fiatalok gyártanak, majd a fészbúkra tolják fel)
Van-e valami besztbáj ebben az ársávban? Nikon Coolpix S3100 pl.? Erre alternatíva?
Köszönet

(#30238) futo001 válasza ro_bert17 (#30237) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én asszem Oly VR-320-at vennék ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30239) harry válasza BiriBum (#30234) üzenetére


harry
veterán

Mikor mondott 40-60k kategóriát? [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#30240) tibz03 válasza ro_bert17 (#30237) üzenetére


tibz03
őstag

S3100 nem ajánlott, S5100 már sokkal inkább, valamint a Canon A3200 IS és a 3300 IS (bár ezek már némileg 30k fölött vannak). Ezt a 3-mat ajánlgatják ebben a topicban erőteljesen, de legyünk őszinték: ezeket is "csak" netes review-ekre alapozva ajánlják. Én személy szerint egy Panasonic Lumix DMC-FS16-ot vettem pár napja, és abszolút elégedett vagyok vele. Videó szempontjából szerintem a hasonló árú készülékeknél jobb valamivel (őszintén szólva engem ez fogott meg :D ), arról nem is beszélve, hogy némileg olcsóbb a fent említett 3 készüléknél, tehát 30k-ért már memóriakártyástól (és esetleg egy olcsóbb tokostól) hozzá lehet jutni. Optikai képstabilizátor van benne, ami eddigi tapasztalataim szerint jól dolgozik. Tesztekben dicsérik a jó Auto üzemmódját, nagyon jól választja meg a fehéregyensúlyt, és valóban jó képek lőhetők vele. Igényes külső, fémházas (míg pl. a Nikon S5100 nem az). A kis méretet és a könnyű kezelhetőséget abszolút kipipálhatjuk. Ennek ellenére manuális beállításokra is lehetőség van, ha éppen erre van igény.
Összegezve: eszemben sincs az első három készüléket leszólni, már csak azért se, mert nem is ismerem őket. Az biztos, hogy ilyen kategóriában itt őket ajánlják leginkább. De én azt mondom, hogy az FS16-tal biztos, hogy nem fog rosszul járni az illető. ;)

(#30241) kelly7 válasza tibz03 (#30235) üzenetére


kelly7
aktív tag

Szia
Én piros színben vettem azért nőies :K . De azért néha el fogom én is kérni. Az enyém magyar menüs,ez szempont is volt nálam. Én külön örülök, hogy nem a gépben kell tölteni. Szerintem ez így jobb, Bár azt nem tudom hogy usb-n keresztül töltődik-e. Feketében is szép, de mivel nőnek lett véve, és az tetszett neki burkolt megmutatásnál hát ez lett. Videót még nem próbáltam, nem jött még meg a kártya, a belső memóriára meg nem enged HD-t tenni. Gondolom a méret miatt. Tesztekben ahol olvastam olyan 260 képet ír az akksira, de valahol láttam után gyártottat 3500ft-ért. Nézegettem én is a Nikon S5100-at, de az már kiesett a költségvetésből ,meg nem hiszem hogy annyira szebb képet csinálna. Ennél olvasgattam tesztet, hogy gyors mind a menüje. Meg nem sokat gondolkodik két kép készítése között. És ez ahogy néztem így is van. Ismerősömnek van azt hiszem Fuji na az szörnyű hogy mennyit gondolkodik. Én szívesen néznék képeket, mert ezzel nem lesz fényképezés karácsonyig. :)

(#30242) kelly7 válasza ro_bert17 (#30237) üzenetére


kelly7
aktív tag

Ja FS16 piros! Nőnek biztos bejön. És az én első benyomásom is pozitív :)

(#30243) tibz03 válasza kelly7 (#30241) üzenetére


tibz03
őstag

Én eddig úgy tudtam, hogy USB-n keresztül nem tölti az akksit, de most úgy látszik, hogy mégis. Rá volt dugva a laptopra egy 10 percig, és amikor lehúztam, 2-esen volt a töltöttséget jelző csík, míg emlékeim szerint előtte már csak 1-esen volt - de nem vennék rá mérget... majd idővel kiderül. Végül is annyira valóban nem fontos szempont, de csak jó, ha tölt USB-ről is.
Feltöltök pár képet valahova. Most Goggle+-ra próbáltam (anno Picasa, de össze lett fűzve :W ), de ott, ahogy látom, feltöltés után nem lehet hozzáférni a teljes méretű, módosítatlan fotókhoz, tehát az nem lesz jó. Lehet, hogy összecsomagolom a képeket, és egy fájlmegosztóra feltöltöm, bár ez sem egy elegáns megoldás. Meg ezzel a lassú nettel, ami itt van, nem könnyű 100 megát feltolni. Minden esetre rajta vagyok az ügyön. ;)

(#30244) benvolio válasza DelArco (#30236) üzenetére


benvolio
őstag

Nézd meg a Cora Áruházba, mert ott 40ért árulják.

(#30245) themebuilder válasza ro_bert17 (#30237) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nikon Coolpix S5100 ajánlott inkább, mert az S3100 az kicsit gyengére sikerült.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#30246) tibz03


tibz03
őstag

Panasonic Lumix DMC-FS16 képek

Sajnos csak így sikerült feltöltenem, a rar-ban 18 fotó, mind eredeti, ahogy "kijött" a fényképezőből - kivéve egyet, ami el lett forgatva 90 fokkal.
Igyekeztem többféle képet beleválogatni, sok éjszakai, vagy legalábbis rossz fényviszonyok közt készült kép van (a múzeumbeli fotók szinte mind azok), de akad nappali és makró is. Ki-ki döntse el, hogy egy ilyen árú fényképezőtől ezek a fotók mennyire elfogadhatóak.
Még annyit fűznék hozzá, hogy abszolút amatőr vagyok fotózás terén, egy hozzáértő talán még jobb képeket ki tudna belőle csalogatni.

[ Szerkesztve ]

(#30247) junior11


junior11
veterán

Sziasztok

Panasonic TZ18 (TZ20) vagy Sony HX5V (HX7V)? Mi a véleményetek?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30248) junior11 válasza junior11 (#30247) üzenetére


junior11
veterán

Esetleg vki?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30249) stvnppp


stvnppp
senior tag

Megint én...

Róla mi a vélemény? Úgy megtetszett :B

(Azon kívül, hogy máshol olcsóbban megkapom...)

(#30250) vanek


vanek
tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék venni egy fényképezőgépet karácsonyra...de sajnos nagyon nem vagyok otthon ezekben a dolgokban..

Nos

kb 40 k körül szeretnék..sajnos mást nem nagyon tudok mondani, mármint az igényről..tisztában vagyok vele, hogy nem kapok csúcsmodellt..de valamire csak futja..

valaki esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.