Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) benvolio válasza need (#30544) üzenetére


benvolio
őstag

A miskolciba biztos, mert ma is láttam, de pl. a csepelibe is annyi volt, és nem akciózva, hanem ennyire árazták be, gondolom, mert kifutó, de a Pana TZ8 is 45ezer akció nélkül, amit szerintem szintén megér.
Üdv!

(#30552) Nagya21 válasza Loituma69 (#30549) üzenetére


Nagya21
addikt

vazzeeeeee Ember te is Szfvári vagy??
Mikor-hol futhatnánk össze egy kis kölcsönös géptapizásra????
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#30553) Loituma69 válasza szg88 (#30550) üzenetére


Loituma69
őstag

Nem a nagy zoom a hátrány, hanem egyszerüen egy állványra kell rakni a gépet! A 5x zoomos gépet hiába rakod állványra az akkor sem hozza közelebb a témát
A kicsi zoom hátránya a kicsi zoom :DD

(#30554) Loituma69 válasza Nagya21 (#30552) üzenetére


Loituma69
őstag

Fehérvári bizony!

(#30555) szg88 válasza Loituma69 (#30553) üzenetére


szg88
őstag

A nagynak meg a shake it baby, de azér én is azt szeretem :D

(#30551) benvolio: Obival együtt van? (Miskolc innen nincs messze)

[ Szerkesztve ]

(#30556) Heromark17


Heromark17
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van 20-25 ezer FT körnéykén olyan fényképező, aminek aksija van( nem erre az elem méretű és formájú aksira gondolok, hanem olyanra, amit 220-ról lehet tölteni?

Köszi a válaszokat!

(#30557) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

légyszi mondjatok nekem néhány olyan oldalt ahol kompakt fényképezőket tesztelnek, tesztfokkal szemléltetve!
Köszönöm!

z

(#30558) szg88 válasza Heromark17 (#30556) üzenetére


szg88
őstag

Van. [link]

(#30557) zümzümm: [link] ezen meg képeket tudsz összehasonlítani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30559) benvolio válasza szg88 (#30555) üzenetére


benvolio
őstag

Ugy ahogy itt van. Bár megkérdezhettem volna, hogy hány darab van belőle vagy csak az utolsót árulják e esetleg. Ha komolyan érdekel csörögj oda és kérdezz rá szerintem, az a biztos.
Üdv!

(#30560) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#30496) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

UP

(#30561) zümzümm


zümzümm
senior tag

Nah, jól elkereredtem... Én azt hittem hogy 25-30ezerért már kapok olyan kompakt kis gépet ami valóban jó képeket csinál. De ahogy elnézegettem a tesztképeket ebben az árkategóriában háááát... ezek a tesztfotok azokra a fotokra emlékeztettel amikor kb 1 évvel ezelőtt olyan mobilt akartam venni ami jó minőségű fotokat csinál. Nagyon minimális a különbség. De még a 40-50 ezres kategóriában is...
De lehet hogy eddig csak a silányabbakat néztem.

Eddig talán a legszimpatikusabb a Canon Powershot SX130 IS...

Kéne egy olyan gép ami természetesen szép képeket csinál, színekben gazdag élettel teli képeket, HD videófelvételt tud, és lehetőleg 30fps-nél többre legyen képes, és max 40-45 ezer ft legyen... Van ilyen? :F
z

szg88: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30562) szg88 válasza zümzümm (#30561) üzenetére


szg88
őstag

Hát az a3000-es nem rossz, csak videóba gyengébb. Az sx 130 az egy jó kis gép. vagy ennek olvass utána (állítólag lassu a vakuja) [link] vagy ez: [link], esetleg vmi akciós pana.

(#30563) izomhod válasza szg88 (#30562) üzenetére


izomhod
senior tag

[link]
18x zoom a samunak? az igen

ahogy nézem, nem valami szuper képeket csinál, legalábbis ebben a tesztben

[ Szerkesztve ]

(#30564) szg88 válasza izomhod (#30563) üzenetére


szg88
őstag

Hát igen, nehéz 60 alatt tökéletes masinát találni, mindegyik "valamiben" erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#30565) szg88 válasza ADAM1337 (#30496) üzenetére


szg88
őstag

Tudtommal egy géphez sem adnak plusz akksit (ha mégis az nem ez az árkategória)
Néhány ami jó lehet, de nem biztos, hogy mindenben teljesíti a feltételeket: [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#30566) raziel01 válasza zümzümm (#30561) üzenetére


raziel01
veterán

SX130 meg egy kis photoshop kontraszt állítás/szaturáció esetleg auto tune és nem olyan vészes képeket lehet csinálni.

(#30567) kelly7 válasza zümzümm (#30561) üzenetére


kelly7
aktív tag

30-ért szerintem a Pana FS-16 sem csinál rossz képeket.

(#30568) junior11 válasza kelly7 (#30567) üzenetére


junior11
veterán

Éppen most olvasok róla egy tesztet (FS16): [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#30569) SkyLaci válasza tybsen (#30456) üzenetére


SkyLaci
őstag

Ahogy ígértem, pár kép sx130al, makettokat fotóztam, autó módban, kézből, teljesen kezdőként, tehát nyilván lehetnének a képek jobbak, de ezek így sikerültek.

Picasa album

[ Szerkesztve ]

(#30570) korcsillio válasza Laci4 (#30528) üzenetére


korcsillio
őstag

Ma megvettük,de csak karácsonyra kapom meg az asszonytól...Sokat filózta mire eldöntöttem mi legyen,remélem jó választás volt,majd tesztelem.

(#30571) szg88 válasza korcsillio (#30570) üzenetére


szg88
őstag

:D :D hát ez m@rha jó, pont, mint nálunk "kell vmi a fa alá" :C amúgy mit vettél? Nem árt azért kipróbálni a 3 napos cseregari miatt.

[ Szerkesztve ]

(#30572) tybsen válasza SkyLaci (#30569) üzenetére


tybsen
addikt

klassz :-) koszi! amint gepkozelben leszek, megnezem oket.

(#30573) zümzümm


zümzümm
senior tag

(#30567) kelly7
Igen 30ért nem rossz képek, de akkor már inkább a nikon s3100at választanám, a tesztfotói valamivel jobban tetszenek.

(#30562) szg88
(#30566) raziel01
Eddig az SX130 tesztfotói tetszenek a legjobban, bár igaz hogy nem 30 ezer, de úgy vagyok vele, ha már veszek egy új gépet akkor olyat veszek, amiben valóban örömömet lelem. Csak hát a méreteivel nem tudok kiegyezni. A méretei számomra előny és hátrány is egyszerre. Előny: klasszikus fényképezőgép formája van, feelingesebb lehet vele a fényképezés, a nagyobb méretéből adódóan jobban a kézbe illik. Hátrány: nem annyira "kompaktabb" a formája mint pl az s3100-nak, méretéből adódóan nem lehet zsebre tenni:S (lehet egy ekkora géppel egy kézben fogva fényképezni?)

[ Szerkesztve ]

(#30574) realmadrid92


realmadrid92
tag

sziasztok, most vettem egy canon sx 130-at, ez az első (komolyabb) gépem, szóval kéne egy kis segÍtség:
gyári cd-n mi van, érdemes feltenni?
milyen memóriakártyát javasoltok hozzá, és mekkorát?
olvastam régebben h van hozzá chdk, az mi, mire jó?
ha felteszem a chdk-t, a garancia nem ugrik?
egyelőre ennyi :)

(#30575) Loituma69 válasza zümzümm (#30573) üzenetére


Loituma69
őstag

Ezek nagy gondok, pont olyan mintha valaki vesz egy trabantot és mérgelődik, hogy lassú nem megy, utána vesz egy ferrarit, na ez megy repül, de viszont nem csúnya mint a trabant, egyik sem jó!
N :B eked mi a fontosabb a képminőség vagy a méret ezt csak te tudod eldönteni!

[ Szerkesztve ]

(#30576) Navika75


Navika75
csendes tag

Megjött ma a canon a3200 is.Tökéletesen elégedett vagyok vele eddig.Video picit zajos nem elégséges fényviszonyok között,de ez bocsánatos nem is gondoltam jobbra.Viszont a képek nagyon élénkek,szép élesek,pedig még csak beltérben fotoztam vele.Vaku nélkül is jó képeket produkál.Elégedett vagyok vele,30k bőven megért,családi fotozgatásra elsőrangú ár érték arányú gépcsak ajánlani tudom senki nem bánja meg aki ilyet vesz.
Üdv
Navika

(#30577) mdk01 válasza scarabaeus (#30541) üzenetére


mdk01
addikt

Én meg csodálkozom miért nem ugrik fel mikor a tök sötét szobába fényképezek.:U

(#30578) BiriBum válasza mdk01 (#30577) üzenetére


BiriBum
őstag

:W

(#30579) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv! Nikon P50 használt gép mennyit ér kb.? Jó állapotú keveset használt tartozékok nélküli. Érdemes lenne amúgy iylenbe fektetnem, vagy újat keressek inkább? (Ha rossz helyen kérdezem akkor linkeljen vki egy topicot.)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#30580) szg88 válasza $p@rr0w (#30579) üzenetére


szg88
őstag

Vagy 5000-et biztos megér. :)

(#30581) dabgergo válasza $p@rr0w (#30579) üzenetére


dabgergo
őstag

Mi az h tartozékok nélküli? Leesett a kamionról? Lopott?

(#30582) $p@rr0w válasza dabgergo (#30581) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem tudom, netes apróhirdetés. Senki nem tudja mennyit ér?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#30583) Laci4 válasza szg88 (#30571) üzenetére


Laci4
senior tag

Olympos VR-310

Remélem nem lesz vele baj,és nem lesz szükség a garira.
Mi is ma hoztuk el, mondta is a csóka, hogy ma vittek el egy másikat.. egyből eszembe jutott(ál korcsillio) Mi kipróbáltuk, működik.. persze teszt képeket nem tudok csatolni..
Illetve mélyebben nem mentem bele a tesztelésbe.. a kijelzőn úgyse lehetett volna igazán mérlegelni..

Barátnőm anyukájának lesz. És igen, szintén a fa alá :DDD

Ami most van neki, annál biztos jobb lesz, csak majd tartok neki egy alapszintű fényképezés órát.
ISO érték,zaj, bemozdulás, vaku, zoom összefüggések.. Jó lenne ha P-ben tudná majd használni..
Bár szerintem autó módban fogja :N

Alap kategória, "olcsón"... meglássuk... :U

[ Szerkesztve ]

(#30584) korcsillio válasza Laci4 (#30583) üzenetére


korcsillio
őstag

Én az Oázisba vettem Kistarcsán(Titán nevű boltba)23.000 volt.Ott kipróbáltam,működött minden.Hétvégén csinálok képeket...

(#30585) kelly7 válasza zümzümm (#30573) üzenetére


kelly7
aktív tag

A Nikon S3100-at néztem én is. Tesztet akárhol olvastam jobbnak hozta ki az FS-16-ot, meg élőben mikor nyomkodtam őket, "gagyibbnak" tűnt a panánál. És azt hiszem az nem is fém vázas.

(#30587) Desyn Ray


Desyn Ray
csendes tag

Hali

Tegnap Tescoban mászkálva, észrevettem egy ilyen masinát :D
NIKON COOLPIX S6100, 34e Ft-ért, megér ennyit? Másik kiszemelt a Pana FS 16-os, szóba jön még az Olympus Vr310-es, meg egy Sony 570-es, most melyik legyen? :D

(#30588) Desyn Ray


Desyn Ray
csendes tag

Már ne tudtam szerkeszteni, de szóba került, Samsung PL210-is!

(#30589) zümzümm válasza kelly7 (#30585) üzenetére


zümzümm
senior tag

Én is nézegettem tetsztet mindkét gépről. Azért írom ugy hogy nézegettem, mert angolul nem beszélek, ezért leginkább csak a tesztfotokat nézegettem, hasonlítgattam össze. Képminőségben minimális különbséget találtam a kettő között. És érdekes hogy az egyik teszt oldal 4 csillagot ad az s3100nak az 5ből, a másik tesztoldal meg 71 vagy74%ot(már nem emlékeszem), ami kb 3,5 csillagnak felel meg... De ha a kettő között választani kéne akkor a panát választanám, valamivel szebb fotokat csinál.
De én azt hiszem az sx130at választom. Sokkal szebb fotokat csinál mind a kettőnél. Csak sajnos nem hordozható olyan könnyen mint a fent említett két f.gép. Nagy kompromisszum ez tőlem mert, nálam elég sokat számít az hogy könnyen hordozható legyen, akár farmer zsebbe is beleférjen. De mit ér az ultra kompaktság, ha nem csinál jó képeket...

Engem ezek a tesztfotok győztek meg hogy az sx130at válasszam:
s3100
fs16
sx130
Nyisd meg mind a 3 linket, görgesd ugyan ahhoz a képhez és alt+tabbal váltogasd. Igy jobban látható hogy az fs16 jobb mint az s3100, az sx130 pedig sokkal sokkal jobb mind a 2nél...

[ Szerkesztve ]

(#30590) kelly7 válasza zümzümm (#30589) üzenetére


kelly7
aktív tag

Tény, hogy az sx 130 szép képeket csinál. De ez nem 27000ft mint a pana fs, hanem 40. Ugynúgy lehetne tovább hasonlítani az sx 130-at egy 50-55000 géppel hogy az szebb képet csinál és így tovább......... :) De amiért nekem tuti ki esett volna, hogy ezt nem teszi zsebre az asszony, vagy a kis táskájába.

(#30591) zümzümm válasza kelly7 (#30590) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igen, való igaz, hogy nem 27, hanem 40...
És én is sokkal jobban örülnék ha az sx130 minőségét(és a 12x-es zoomot) megkapnám az fs16 méretében.
VAn ilyen gép 40körül?

[ Szerkesztve ]

(#30592) SkyLaci


SkyLaci
őstag

a fényképezők állványcsatlakozójába milyen menetű csavar illik? hol lehet olyat venni? (házi készítésű állványfejhez kéne)

(#30593) kelly7 válasza zümzümm (#30591) üzenetére


kelly7
aktív tag

Tesztekről meg elfelejtettem írni, hogy pl a pana fs16-ról valahol olvastam hogy agyba főbe dícsérte a tesztelő a könnyű kezelhetőségét, átlátható menürendszerét, egyszerű felhasználóbarát kezelhetőségét, menü, és alapjába véve a fényképező gyorsaságát(ami igaz is).Mire végeredményként a kezelhetőségre adott 3,5 pontot az ötből. :DD Azoknak sem kell azért mindent elhinni. Ha meg van egy keret, ami nálam 30 volt, akkor az ember megpróbálja az adott összegből kihozni a legjobbat. Én ennél döntöttem. Biztos van jobb okosabb stb gép, de az sajna nem ennyi. Vettem még egy samu 4gb-os kártyát bele,és így egy pár évig az asszony viheti buliba ide-oda. Többet ne is adtam volna ki ilyen feladatokra. Ha komolyabb kell, arra van egy tükrös a családba.

[ Szerkesztve ]

(#30594) Desyn Ray


Desyn Ray
csendes tag

Hali
Tegnap Tescoban mászkálva, észrevettem egy ilyen masinát
NIKON COOLPIX S6100, 34e Ft-ért, megér ennyit? Másik kiszemelt a Pana FS 16-os, szóba jön még az Olympus Vr310-es, meg egy Sony 570-es, most melyik legyen?
Szóba került, Samsung PL210-is! Videókat néztem róla, tetszetős gép.

Nem kaptam még választ ezért újra írok.

(#30595) realmadrid92 válasza csuf (#30586) üzenetére


realmadrid92
tag

köszi a választ,
sd kártyából van itthon egy 16gb-os, viszont csak class 4-es, ezen esélytelen a videózás???, csak ,mert ha nem muszáj, nem cserélném le.
zárhiba mikor lehetséges?

ill még 1, ehhez milyen tok ajánlott?
üdv

[ Szerkesztve ]

(#30596) szg88 válasza realmadrid92 (#30595) üzenetére


szg88
őstag

Tok?? Nem feltétlenül, esetleg fhd-nál de nem biztos. Próbáld ki, és ha szaggat a videó a gépen, vagy hiányzanak darabok akkor nem jó.

(#30597) szg88 válasza Desyn Ray (#30594) üzenetére


szg88
őstag

Pana

(#30598) izomhod


izomhod
senior tag

na megvan az sx130as, tegnap reggel vettem, este a karácsonyi vásáron le is teszteltem, és megkínáltam egy kis forralt borral :D

nincs semmi baja, a képeket mindjárt felteszem ( a kijelzőn jól mutattak:) )

(#30599) scarabaeus válasza SkyLaci (#30592) üzenetére


scarabaeus
őstag

1/4" állványcsavar

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30600) izomhod


izomhod
senior tag

ha már állvány:
10e ft-ig valami amatőr állványt tudtok ajálnalni?

néha úgy elszórakoznék vele

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.