Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) Weeman1 válasza Cyberpunk (#68148) üzenetére


Weeman1
veterán

Te most komolyan az O+O-t választanád a kettő közül?
Nálam semmi baj a multitasking-al.(igaz nekem Redmi Note van)

Xiaomi 11T Pro

(#68152) bjergerking


bjergerking
tag

Remelem valaki aki ért ehhez, tud majd választ adni a kérdésemre, használt iphone-nal kakapcsolatban. Kérdésem a következő volna, ezt a find my iphone funkciot hogyan tudom leellenorizni a készüléken? Tehát, hogy már nem tartozik Apple idhez? Vagy csak ha ott a boltban restoreoljuk és nem kéri az előző tulaj idjet, hanem csak egy új készítését ajánlja fel akkor nincs már ezzel probléma? Remelem érthető lett nagyjabol..:D

[ Szerkesztve ]

(#68153) monti0222w válasza Hajnii20 (#68150) üzenetére


monti0222w
addikt

Ha nincs más alternatíva, igen, jó kis készülék lett! :)

(#68154) freaghill válasza gradient99 (#68142) üzenetére


freaghill
őstag

Köszi! :)

Esetleg olyat tudsz ajánlani ami Telenornál vagy Trénél kapható? :)

[ Szerkesztve ]

(#68155) R1ch


R1ch
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék.

T-nél újítanám az előfizetésemet.
Amire a legtöbbet használnám:
videofelvétel (sportesemények), filmnézés, netezés és e-book olvasás.
A következő telefonok tetszenek:

- LG G3S (79e lenne)
- Sony Z1c (72e)
- LG G2 (90e)

Sajnos a Z3C vagy a G3 már nem fér a maximális keretbe (100 ezret tudok erre elmozdítani a kasszából :-) )

Ti melyiket ajánlanátok, a fenti szempontok figyelembevételével?

Még az Honor 6 tetszene, de az szolgáltatónál nincs, én pedig részletre szeretném... :)

(#68156) monti0222w válasza R1ch (#68155) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia a Honor 6-t az Ediginél, részletre is megveheted! :)

(#68157) Weeman1 válasza R1ch (#68155) üzenetére


Weeman1
veterán

Ezek közül G2. :)

Xiaomi 11T Pro

(#68158) R1ch válasza monti0222w (#68156) üzenetére


R1ch
tag

Köszi az infót, vmelyik nap be is nézek személyesen.

Megéri a G2-höz képest a kb. + 30ezer forintot?
Főleg ha a kamerát nézzük?

Miben más a két telefon? (teszteket olvastam,
de azért érdekelne a hozzáértők véleménye :) )

[ Szerkesztve ]

(#68159) w333 válasza R1ch (#68155) üzenetére


w333
félisten

G2 ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68160) R1ch válasza w333 (#68159) üzenetére


R1ch
tag

Őszintén szólva Honort még nem fogtam a kezemben, a G2 nagyon tetszik...
Esetleg egy rövid indoklást tudna írni valaki ? :)

(#68161) w333 válasza R1ch (#68160) üzenetére


w333
félisten

Nagy 5.2" szép FHD kijelző, bika erős akku, jó kamera, erős hardver ! :K

Fizikailag kisebb mint a Honor 6 ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68162) joekajoeka


joekajoeka
tag

Sziasztok,
Telefon vasarlas elott allok es szeretnem tudni mit vegyek jelen pillanatban egy LG Optimus HUB-ot hasznallok ami szornyen szaggat es kicsi a memoriaja.
Nem tudom eldonteni hogy melyiket valasszam:

- LG G3 32GB/3GB RAM
- SAMSUNG S5 4G+ 16GB/2GB RAM (snapdragon 805/andreno 420)

mind a kettot nagyjabol ugyanabban az arban tudnam megvenni.

Az LG G3-ast azert valasztanam mert 3GB ram van benne es kesobb az meg jol johet (2-3 evet tartanam a telefont, az lg optimus hub-ot 2011-tol hasznallom), viszont ugy olvastam hogy nagyon melegedik a telefon es laggol, nem igazan megfelelo snapdragon 801 a 2K kijelzonek

A Samsung nagyon gyors lenne Note 4 specifikaciok viszont csak 2 GB ram, nem tudom mennyire menne jol a telefon 2-3 ev mulva csak 2 GB ram-al.

Nem tudok donteni mi volna jobb valasztas es melyik birna tovabb laggolas nelkul, az LG elmeletileg tovab de ha hamar felmelegszik es kozbe lep valami hovedelem akkor falhoz vetem az elso fel oraba ;]

Ha a Samsungba 3GB ram lenne nem is gondolkoznek de igy...

(#68163) MurdR válasza joekajoeka (#68162) üzenetére


MurdR
veterán

A Note4-ben 3GB RAM van.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#68164) w333 válasza MurdR (#68163) üzenetére


w333
félisten

Én is félreolvastam ... A Samsung nagyon gyors lenne, Note 4 specifikaciók

Vagyis az S5 -ben minden ugyan az csak 3GB helyett 2GB van benne !

(#68162) joekajoeka

Én az S5 -re szavaznék ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68165) joekajoeka


joekajoeka
tag

A Note 4 tul nagy ...

(#68166) gradient99 válasza freaghill (#68154) üzenetére


gradient99
tag

Ajánlanék szívesen, de jó lenne tudni a konkrét árat, mert nem mindegy hogy G2 mini GSM-es csak telefon idegen nyelvű verzió, vagy az eredeti csomagos verzióra gondolsz, gyári garanciával :DDD

(#68167) monti0222w válasza R1ch (#68158) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem meg nézd meg mind a két telot, próbálgasd őket és amelyik tetszik azt vedd! A lényeg a Honorral sem fogsz mellé, egy feltöltéssel két napig használhatod, gyönyörű a kijelzője, a Kirin procci is jól tejesít, 3 g ram, 2-3 hetente jönnek rá a frissítések kb. ennyi! Ezeket csak azért írtam, lásd nem gyenge telo a Honor sem. :)

(#68168) R1ch válasza monti0222w (#68167) üzenetére


R1ch
tag

Tényleg úgy fog eldőlni, hogy megnyomkodom...
mert képtelen vagyok specifikációból eldönteni...
A Huawei jóval újabb és erősebbnek is látszik, de G2-t meg mindenki dicséri... :)

Köszi mindenkinek a segítséget :)

(#68169) xtevo válasza R1ch (#68168) üzenetére


xtevo
őstag

Nem árt, ha tudod... az LG G2-vel siess... kifutó modell, én amikor legutóbb telefonálgattam, már az összes T-Pontban elfogyott a közelemben, 1-2 T-Partner boltban még volt fehér színben... De már nem lesz új szállítmány... :(

(#68170) freaghill válasza gradient99 (#68166) üzenetére


freaghill
őstag

Utóbbi :D

(#68171) d.tomi25


d.tomi25
újonc

Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Maximum 80ezret tudok rászánni telefon vásárlásra. Mindenképpen újonnan szeretném a készüléket, illetve független legyen.
Android OS-ben gondolkodom. Leginkább telefonálásra, zene hallgatásra, netezésre használnám. Fontos, hogy legyen benne FM rádió is. Még esetleg annyi, hogy több évre venném a telefont.

Hálás lennék, ha írnátok néhány típust/márkát, ami szerintetek best buy lehet ebben a kategóriában. Köszönöm!

(#68172) Veron válasza Veron (#68139) üzenetére


Veron
őstag

Erre is légyszi mondjatok valamit! Kösz! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#68173) Dalzarus válasza Dalzarus (#68100) üzenetére


Dalzarus
tag

Erre valaki? :R :R

(#68174) Andrewtaylor


Andrewtaylor
csendes tag

Sziasztok!
Milyen telefon vegyek 100-110 ezerért?
Fotózásra,netezésre,Facebookra használnám nagyrészt.
köszi

Lg g3

(#68175) w333 válasza Andrewtaylor (#68174) üzenetére


w333
félisten

G2, N5, Honor 6, Mi3 ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68176) Ace owner válasza Dalzarus (#68173) üzenetére


Ace owner
addikt

Moto G, Nexus 4-5 jó lehet számodra, a legújabb frissítéseket még kapni fogják és kamerát leszámítva jó telefonok, gyors és stabil stock droiddal.

Galaxy Fold 4

(#68177) norbert1998 válasza Andrewtaylor (#68174) üzenetére


norbert1998
veterán

+1 w333-nak, esetleg még egy 1+1-et fellírhatsz a listára, szerintem nagyon cool, bár a miui rendszer is eszméletlen szerintem

(#68178) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok,

szeretném kikérni a véleményeteket. szeretnék venni egy okostelefont céges használatra.
árban minél olcsóbb annál jobb, de max 25 körül gondolkodom. lehet használt, is de ne lestrapált széttörött mittoménmi. A lényeg, hogy hűség és tarifaszerződés kizárt. ezért gondolkodom használtban, mert újjonan 25 körül csak a gyerek telefonok vannak szerintem.

E-mailezés fontos nagyon, és beszélni is fogok rajta rendesen. tudom, hogy ezek minden telefonnál elérhetőek, de tapasztaltam olyat, hogy ha céges levelezést rávezettem a telefonra, lehalt mert nem bírta.

sms, mms, kamera nem nagyon szempont.

Szóval, 25 körül, használt is, telefonálásra, e-mailre stabilan képes (fruit ninja nem szempont), céges telefont vennék. ha van valami eszméletlen jó megoldás de valamivel többe kerül mint a keret amit megadtam, azért az is érdekel.

előre is köszi a javaslatokat.

u.i. gondolkodtam samsung galaxy s2-ben. vélemény?

[ Szerkesztve ]

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#68179) exchanger


exchanger
tag

Hátha érdekel valakit

Huawei Honor 6 Plus

Specs

(#68180) Gabonetta válasza Memphis (#68178) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Szia!

Figyelmedbe ajánlom a Windows Phone-os telefonokat, ha még nem gondolkoztál benne. Én egy Lumia 625-öt használok. Nagy kijelző, kényelmes gépelés az e-mail-ekhez.

Üdv: Gábor

(#68181) klepto válasza quailstorm (#68140) üzenetére


klepto
addikt

Ha ennyire fos, miért csak 512mb rammal szerelt a telefonok 2/3-a?
De jó, vacak...
Mit ajánlanál 30.000.-Ft alatt, hivatalos magyar garanciával, legalább 4, de inkább 4,5" kijelzővel?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#68182) Ájvé válasza klepto (#68181) üzenetére


Ájvé
veterán

ZTE Blade Q Mini

Dalzarus:
50k-t Honor 3C a best buy.

[ Szerkesztve ]

(#68183) quailstorm válasza klepto (#68181) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A választ már tudod. Privátban lebeszéltük. Azon kívül, most mi van 1GB-os, nem tudom.

Hogy miért árulnak? Azért, amiért árulnak 1GB RAMmal Win8.1 táblát, amiért árulnak netbookot hulladék hardverrel. Megveszik.
Meg amúgy tényleg van egy anyagköltség.

fél giga RAMhoz nagyon észnél kell lenni a felhasználónak, tiltani kell sok mindent, lemondani a nagy bloatware-ről mint facebook app, meg szerencsés ha jól megcsinált rendszert kap
ez így egyben ritka, inkább a több másodperc válaszidejű telefonokat szoktam látni, meg a már megint lefagyott felkiáltásokat hallani

Lenovo A319-nek normális szoftvere van elvileg, de szinte semmivel nincs megterhelve, a tulajdonosa addig egy X10 mini pro-t használt gyári kerneles 2.3-mal, és az is elég volt neki. 256RAM és 600MHz ARMv6 1 mag...
tehát nem biztos hogy más kezében is jó lenne

(#68182) Ájvé: nyomassad csak ;]

[ Szerkesztve ]

(#68184) snecizero válasza klepto (#68181) üzenetére


snecizero
senior tag

Érdemes ezen is elgondolkodni.----------->4,5 Super Amoled plus kijelző ![link] Alkudni kötelező ! :D

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#68185) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,
Telenor, Klasszik 1 díjcsomag kb. 60.000 keretig melyik androidos készüléket javasoljátok női felhasználónak?

thx

(#68186) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

35 ezrem van egy olyan ajándéktelefonra, ami nőknek is tetszik, inkább szép, mint sokat tud (tehát nem full fekete, de nem is Kawasaki zöld) és nem óriási szívlapát.

Mit tudtok ajánlani ennyiért?

Köszi! :R

(#68187) Ace owner válasza HagaNRG (#68186) üzenetére


Ace owner
addikt

Alig használt nem játszik? Úgy kijönne egy Ace 4.

Galaxy Fold 4

(#68188) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy telefont 40 eFt körnékén a feleségemnek.... 1-2évre (bár már manapság nem biztos, hogy lehet)
Amire használva lenne: internet, zenehallgatás, chat, facebook, viber,navigáció, fényképezés ....nagyon kevés játék, s abból is az egyszerűbbek! Szóval általános felhasználás....
Két készüléket néztem:
-Samsung galaxy ace 4 (42eFt Telenor)
-Lenovo a536 (40eF függetlent)
Árban nem sok különbség van, de méretben igen! Valamiért a nagyobb kijelző vonz jobban! Melyiket ajánljátok és miért???
Jó lenne a nagyobb méret, de kérdéses számomra a megbízhatóság, gyorsaság, támogatottság....
Esetleg más ajánlatot is elfogadnék.... fehérben legyen, mert az elvárás még! :)
Előre is köszönöm!

(#68189) Garsza


Garsza
veterán

Helló. Tudnátok nekem ajánlani valami telót ami tud wifi hotspot ként működni, minél olcsóban lehetőleg androidost.

(#68190) freaghill válasza freaghill (#68170) üzenetére


freaghill
őstag

Nem muszáj LG-nek lennie. :)

(#68191) Ace owner válasza pataig (#68188) üzenetére


Ace owner
addikt

Lenovo felbontása szerintem túl kicsi ahhoz a kijelzőmérethez, Ace 4-be nem igazán tudok belekötni, igaz még nem is nyomkodtam meg.

Galaxy Fold 4

(#68192) funk648 válasza funk648 (#68131) üzenetére


funk648
aktív tag

Ha jól gondolom ennyiért a Redmi 1s illetve ez ami ár/érték arányba jó, igaz?

(#68193) Ájvé válasza quailstorm (#68183) üzenetére


Ájvé
veterán

30 alatt jelenleg ez az egyetlen alternatíva amiben van 1GB RAM. Lenovo A328 jobb, de drágább is (persze én is inkább gyűjtenék még pénzt és azt venném). Alapvetően nem rossz a Blade Q Mini se egyébként. Gyors és alap dolgokra bőven megteszi így is.
Egyébként meg Jiayu G2F a legjobb ebben a kategóriába, meg is lehet venni csoportos rendelésbe, tökéletes ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#68194) Ájvé válasza funk648 (#68192) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor 3C is jó, olcsóbb is. Kamerája gyengébb, mint a Redmi 1S-nek, de 2GB RAM elég nagy előny. Ha fényképezés nem fontos akkor jó választás.

(#68195) funk648 válasza Ájvé (#68194) üzenetére


funk648
aktív tag

Igen, csak az MTK + 4.2.2 kombót kihagynám. Szóval akkor valószínűleg a Huawei G620S lesz.

(#68196) Ace owner válasza funk648 (#68195) üzenetére


Ace owner
addikt

MTK + 4.2 akkor hátrány igazán ha valami fitnessz óra vagy okos óra kellene mellé.

Galaxy Fold 4

(#68197) funk648 válasza Ace owner (#68196) üzenetére


funk648
aktív tag

Igen, csak ha jól tudom a benne lévő MALI400 MP2 sem túl acélos már, a Snapi 410-ben lévő Adreno 306 meg azért jobb.

[ Szerkesztve ]

(#68198) Ájvé válasza funk648 (#68195) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem meg jelenleg 4.2 sokkal jobb, mint 4.4. Ennél ugyanis tiltva van az SD kártyára helyezés, szóval 8GB ROM-ot (kb a fele használható fel ügye) elég gyorsan meg tudod tölteni, még 4.2-nél SD kártyára sok mindent át lehet pakolni. Redmi 1S is 4.3-as mondjuk.
Igen 305/306 erősebb, de te azt írtad egyszerűbb játékok lesznek, akkor Mali400MP2 is bőven elég. Egyébként nincs olyan nagy különbség köztük, szóval ha egyiken nem fut a másikon se fog, Néhány % különbség van köztük.

[ Szerkesztve ]

(#68199) funk648 válasza Ájvé (#68198) üzenetére


funk648
aktív tag

A Huawei esetén engedélyezve van 4.4 alatt is, a minap láttam, a topicjába írták meg.

(#68200) quailstorm válasza Ájvé (#68193) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó csak itt arról van szó, hogy én adnám neki a saját Blade Q-mat, ami nem mini, tehát 4,5 colos. Maga kategóriájában szerintem is kiemelkedő a cucc, aztán nem tetszik neki, mert a Blade Q nem létező designja nem valami meggyőző :DDD

Amit tudni kell a Blade Q-ról:
MinecraftPE infinite mapos szervert háttérben futtat, nagyon jó a RAM kihasználás, indítás után fél giga szabad, nem egy SGS3 bloat tömeg.
Játékból sokat nem próbáltam, kecskével küzd, de élvezhető, MCPE meg szépen szalad. Egyik se kicsi erőigényű, de nem is látványos csicsa.
Netezni, gmailre villám.
WiFi jelerőssége jó, GPS is működik, bár az igen vastag felhőzet, vagy épület akadály neki. De szó sincs a szokásos MTK hibáról.
Kamera az van benne. Számomra említésre se méltó, de amit Klepto összeszedett, azokhoz a viccekhez képest azért mégis jobb. 720p HD felvétel van. Sajnos a kamerahang nem kikapcsolható, de ha ráérek rootolom.
Ugyanis hely az nincs, mert gyárilag felraktak rá 20 tonna felesleges és letörölhetetlen, áthelyezhetetlen appot, amit ha frissítesz, akkor ugye 2x is foglalja a helyet :W
Amúgy gyári beállítási lehetőség a belső és külső SD cseréje, tehát ha a /systemen csinálok helyet, onnantól nem lesz gáz.
Értesítőled nem RGB, csak vörös-zöld.
Hátlapi hangszórója nem a legjobb, tényleg csak csengésre, jelzésre jó. Persze tudom, stereo hangszórós telók után minden szar lesz.
Fogása szerintem jó, anyaghasználat meg a legolcsóbb, bár van ennél rosszabb is sajna. Ez legalább egyben van, és a bőrnek kellemes fogású.
Vakuja, zseblámpának, rohadt erős.
Közelségszenzor van (mostanában nem tudom hogy hagyják ezt ki)
Gomboknak háttérvilágítása van.
Betekintési szög nagyjából 180°, de a fényerő csökken ha már síkban van a teló, de nem olvashatatlan. Inverzió, torzulás nincs.
Akku kellően erős. Elvileg 2 mikrofon van.
Oprendszer meg 4.2.2 és az is marad.

kb ennyi, nagy tapasztalatom konkurens termékekkel nincs, csak látom és hallom a környezetemben a káromkodásokat

Galaxy S-nél is az a legnagyobb baj, hogy nincs 1GB RAM, SWAP mellett indul sok cucc, látszik hogy erő még volna...
szóval a fél giga az tényleg kevés.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.