Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182151) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

50 ezres határig mi a legjobb vétel ?

Tudom kicsit hülye kérdés,

Árkategória. 50 ezer
- Használt vagy új? ÚJ
- Hol vennéd meg? Független.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, gyereknek
- Mire használnád? (általános , semmi extrém)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? nincs kitétel.


Realme Narzo 50A volt egy ideig 43 körül, de azt most nem találtam.

-

(#182152) gg72 válasza juve600 (#182149) üzenetére


gg72
veterán

Milyen android verzió van most rajta és meddig kap még frissítést erről lehet tudni?

Sungoo: Ha jól tudom, akkor az EKG-val és a vérnyomásméréssel kell trükközni, de rákérdezek.

(#182153) vacs válasza gg72 (#182152) üzenetére


vacs
veterán

Google kereséssel 30 másodperc volt! :K
"Nothing Phone (1) Biztonsági hibajavításból ráadásul négyévnyi, rendszerfrissítésből pedig három generációnyi vezetékmentes csomagot ígér."

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#182154) gg72 válasza vacs (#182153) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen. :B

(#182155) juve600 válasza gg72 (#182152) üzenetére


juve600
nagyúr

A13

(#182156) szs85 válasza Graphics (#182151) üzenetére


szs85
tag

Moto G13 4/128 Emag vagy Samsung A14 4g 4/64 Btel.

(#182157) Graphics válasza szs85 (#182156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Huszti Phonetól nem vennék, az nem eMagos. :R

-

(#182158) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

asszonynak keresnék valamit a döglődő Redmi Note 5 helyett
eddig a Redmi Note 12 amit találtam, ami megfelelne, ezen kívül van valami javaslat?

- Árkategória. 60-70 ezer
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Független, új
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszabb távra (min. 3 év)
- Mire használnád? böngészés, facebook, pár fénykép, telefonálás, kevés egyszerűbb játék (szókereső meg ilyesmik) (5G nem fontos
- Ragaszkodsz valamelyik operációs rendszerhez, droid kéne mindenképp
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6,5" környéke (Redmi Note 5-öt váltana)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#182159) szs85 válasza Graphics (#182157) üzenetére


szs85
tag

Jogos.

(#182160) dbocskai


dbocskai
tag

Szülőknek keresk új telefont, Samsung A54-et néztem ki, mert Samsung ecoben vannak már benne régóta. Sok kamerázás a cél, mindig nyűg, hogy a régi A41 már kb felhős időben is használhatatlan. A probléma vele, hogy kicsit nagy meg nehéz, van alternatíva?

- Árkategória. 120-150k
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel 3-4 évet illene elmennie
- Mire használnád? böngészés, üzenetek, sok minőségi fényképezés
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Szülőknek lesz, mondanám, hogy 6,1" (kb 150mm magasság) az ideális méret, de úgy néz ki a legtöbb gyártó csak prémium kategóriában gyárt ilyen méretben.


Más, mit lehet kezdeni a régi készülékekkel? Samsung tudom, hogy hajlandó beszámítani pár tízezerért, kidobni azért mégse akarom. Más oldalak foglalkoznak ilyesmivel?

(#182161) flash-


flash-
veterán

sziasztok!
segítségeteket kérem. Legfontosabb hogy legyen benne valódi optikai zoom(2x vagy 3x) kamera is ami jó is.

Árkategória. a feltételeim alapján az alsó ársáv
- Használt vagy új? ÚJ
- Hol vennéd meg? Független.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? 3 évre
- Mire használnád?
-általános napi használat, játék nem! viszont szeretem ha olyan lenne a HW,hogy 2év múlva sem akadna mint ahogy pl. a poco f3 sem, amit 2 éve vettem és még mindig gyors pedig tele appal)
-kirándulás,családi alkalmakon fotózás előbbi miatt szeretném a valódi optikai zoomos (tehát 2x vagy amilyennel adják) kamerát hogy a távoli dolgokat is le tudjam fotózni szép minőségben.
-gyorstöltés
-infra
-átlagtól jobb vagy eléggé jó üzemidő
-amoled
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? kb mint a Poco f3 (az kb. 6.67" kijelző, 164x76x7.8) - kiemelendő, hogy a vékonyabbakat preferálom mindenképp, 8.6 vastagság pl nekem már túl vastag.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#182162) vacs válasza dbocskai (#182160) üzenetére


vacs
veterán

Jó lesz az A54, a méretét pedig kénytelenek lesznek megszokni.

flash-:
Nem tudom neked mi az alsó ársáv, de tippre 100K alatt, ha így van, akkor felejtős, mert az optikai zoom a felső/csúcs telefonokban van.

(^)(>.<)(^)

(#182163) flash- válasza vacs (#182162) üzenetére


flash-
veterán

úgyértem optikai zoomosok közül az alsóbb szegmens, tehát az olcsóbb,de "újabb" optikai zoomosak érdekelnek

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#182164) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Hamarosan (7 napon belül) vennem kell egy új készüléket, az előző elromlása miatt. Nálam a telefon (igazából bármi) vásárlást megelőzőleg 6-12 hónappal elkezdem nézni, sajnos csak rossz tapasztalóim vannak a kapkodásnak.

Na de, ha rossz lesz rátok fogom. :DDD

Feltételeim:
-Csak új lehet
-200 ezer alatt
- Snapdragon proci
- min. 8 GB RAM
- vegytiszta Androidot szeretem /ahhoz közeli legyen/
- piacon ne legyen több mint féléve (jó legyen max. egy év)
- Samsung és társai nem érdekel

Amit találtam hírtelen, ami tetszene is :
Nothing Phone (2)
Poco F5 Pro

(#182165) Sgr_A válasza BlackmMmDog (#182164) üzenetére


Sgr_A
addikt

A poco mint vegytiszta android? :DDD

sony xperia 10V

(#182166) vacs válasza Sgr_A (#182165) üzenetére


vacs
veterán

(véletlen sorrend)

Nothing Phone (2)
Oneplus Nord 3
Motorola Edge 40 neo
Google Pixel 7

(^)(>.<)(^)

(#182167) Sgr_A válasza vacs (#182166) üzenetére


Sgr_A
addikt

A nothingon kívűl melyikben van snapdragon proci?

(#182168) BlackmMmDog válasza Sgr_A (#182165) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Az a része nem tetszik, de másban jó lenne... kivétel ár, az se :DDD

(#182169) ginola válasza BlackmMmDog (#182168) üzenetére


ginola
addikt

Akad rá pár custom ROM.

(#182170) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
80 éves hölgynek kellene új telefon, mert már elege van a mostaniból, hogy rendszeresen leesik az otthoni wifirôl, hogy megszakadnak a hívások, hogy beszélgetés közben ha bejövő hívás jön, gyakran átvált magától arra (gondolom a füle megnyomja az átváltás gombot amikor bekapcsol a kijelző a második bejövő hívásra). Most valami ócska kínai telefonja van, ami megőrjít, olyan lassú (segítettem neki egy Tescos rendelést leadni telefonról).

Mondtam neki, vegyen egy Samsung A54-et, biztos jobb lesz, de az azért elég drága. Az A34 vajon jó-e még?

A telefont napi sok óra beszélgetésre használja (Telekom hálózaton), meg némi Messenger, Viber, kevés Chrome és kevés Facebook, netbank, és kb ennyi. Elég az A34 is? Stabilan alkalmas telefonálásra? Nem ismerem a benne lévő chipet, nem tudom milyen a modemje, és például a Pixeleknél vannak hívásfelépítési hibák, és nem szeretném ha ilyesmibe belefutna, csak mert alsó polcról venne új telefont.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#182171) Viktor0610 válasza Laslow (#182170) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az A54 közelségérzékelője nem a legjobb, szóval sok hívás esetén nem feltétlen ajánlom. (Én megszoktam már, ha látom, hogy világít a kijelző, kikapcsolom.)
A34 van a családban, tesóm nem panaszkodik ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#182172) Laslow válasza Viktor0610 (#182171) üzenetére


Laslow
senior tag

Most olvasom, hogy az A34 virtuális közelségérzékelőt kapott, ami nem túl megbízható.
Nem akarom, hogy ezzel is szenvedjen a sok bejövő hívás véletlen felvételével... Akkor mit javasoltok max ilyen 100-130.000 Ft kategóriában?

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#182173) Viktor0610 válasza Laslow (#182172) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az A34 topikját átfutva nem olvastam gondokat a közelségérzékelővel kapcsolatban.
Szóval szerintem az jó választás lehet. :K De persze, rákerdezhetsz a topikjában.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#182174) conexke


conexke
tag

Sziasztok elég kényes kereséssel keresett meg az egyik cimborám és ezeket a feltételeket adta meg tudnátok segítségemre lenni ez ügyben ?
köszönöm !!! :R

- Árkategória. olcsóbb legyen a mostani Iphone-nal
- Használt vagy új? is is
- Hol vennéd meg? bárhol ami meg felel
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 3-4-5 évre
- Mire használnád? rendezvény fotózás lakodalmak fb yt live és a hátsó kamera a szempont de a szelfi kamera is legyen tökéletes
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? max 6.7"

(#182175) Sungoo válasza conexke (#182174) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez a olcsóbb a mostani Iphone-nal elég tág tűréshatár. :) 30K és 800K között?

[ Szerkesztve ]

(#182176) Szerpentin


Szerpentin
csendes tag

Sziasztok,

Huawei P30-t cserélnék, mert elkezdett lassulni és nagyon gyorsan merülni.

- Árkategória.
200 ezer, valamennyire rugalmas
- Használt vagy új?
új
- Hol vennéd meg?
Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel,
minimum 3 év
- Mire használnád?
telefonálás, minimális munka (excel, team viewer), képek készítése
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
~6.5, de inkább kisebb

Nagyon szeretem a P30-t de 4 év után elfáradt. Nem vagyok hardcore mobilos, de szeretem ha gyors és szép képeket csinál.

Amiket néztem:

Motorola Edge 40 Neo 5G 256GB 12GB (~140k)
Honor 90 5G 512GB 12GB (~180k)
Nothing Phone (1) 5G 256GB 8GB (~140k)
Google Pixel 7 5G 128GB 8GB (~190k)

Jelenleg a Motorola Edge 40 Neo tetszik a legjobban, de igazán egyik sem győzött meg. A Pixel 7-es hibák nagyon zavarnak, Honor 90-nél nem dicsérik annyira azt a 200megapixelt, Nothing Phone kicsit lassabban tölt és régebbi.

GSM Arena összehasonlítás

Elvesztem, segítsetek kérlek :)

(#182177) conexke válasza Sungoo (#182175) üzenetére


conexke
tag

Elneztem a szöveget és max 250.000 :R

(#182178) BlackmMmDog válasza vacs (#182166) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Köszönöm!

Ahogy nézem, nem 200 alatt, inkább 250 környékén kell nézegetni. Durva már egy közép kategóriájáért is bekell nyúlni mélyen a zsebbe. :(

Még mindig az első Nothing, de töltőfejet is venni kell hozzá :W
Google Pixel 7 meg nincs Mo.
.. igazából mindbe van valami ami nem tetszik...

Hivatalos garancia fontos, és ne Telemax legyen a szerviz(bolti garancia is ilyen lehet ), sokat tudok mondani róluk ,de csak rosszakat.

(#182179) Szerpentin válasza Szerpentin (#182176) üzenetére


Szerpentin
csendes tag

OnePlus Nord 3 5G 256GB 16GB RAM ami most megtetszett a review tenger böngészése alatt, ~200k körül van, jókat írnak róla.

(#182180) vacs válasza Szerpentin (#182176) üzenetére


vacs
veterán

Pixel 7-et használok fél éve, milyen hibája van, amit eddig nem vettem észre?
:))

BlackmMmDog:
Alza-n lesz rendes garancia a Pixelre! ;)

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#182181) Szerpentin válasza vacs (#182180) üzenetére


Szerpentin
csendes tag

Pixel 7 esetén a hívások megszakadására gondolok pl.:

Páromnak Pixel 6-ja van, ugyanezt a kálváriát eljátszották: hónapokig szakadtak a hívások/hibásan foglaltat jelzett. Amikor utána kerestünk a bugnak akkor már a Pixel 4-nél is jelen volt. Több mint aggasztó.

Továbbá neten még ami nekem kitűnt, hogy a WiFi-re panaszkodnak. Általános, sok más mobiloknál is előforduló gondok: melegedés, gyors merülés.

(#182182) fury1337


fury1337
csendes tag

Sziasztok!
S23-at szeretnék venni, de hatalmas árkülönbségeket látok arukeresőn eladók között.
Majdnem 1 hete rendeltem egyet a telefonpont.hu-ról de semmi visszaigazolás, tracking, telefon nem csörög ki így lemondtam a rendelést.

Mennyire megbízhatóak a többi boltok, amik Alza/AQUA/iPON-hoz képest olcsóbban adják? (Pl. B-tel, smartshop, xre.hu)

https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/samsung/galaxy-s23-5g-128gb-8gb-ram-dual-sm-s911b-p920648652/#

(#182183) sfdrakex válasza fury1337 (#182182) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szürkeimport, bolti gari.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182184) sfdrakex válasza vacs (#182180) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hogy lesz Alzán rendes gari, ha hivatalosan nem forgalmazzák nálunk?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182185) fury1337 válasza sfdrakex (#182183) üzenetére


fury1337
csendes tag

Köszi, szürkeimportos dolgot ismerem, a kérdésem arra irányult, hogy ezek közül van ami "megbízhatóbb", vagy egy kutya mind

(#182186) sfdrakex válasza fury1337 (#182185) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szolgáltatók, MM, Euronics hivatalos forgalmazók. Ahol ezeknél olcsóbb az szürkeimport, bolti garival. Megbízható Áfázós bolt? :DD Turbado is jónak tűnt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182187) vacs válasza Szerpentin (#182181) üzenetére


vacs
veterán

A hívás problémák 99%-a megszűnt március/április óta, akkor kapott a Pixel Volte támogatást. Melegedés sem rosszabb, mint bármelyik exynos telefonnal, gyors merülést nem tapasztaltam. :K

sfdrakex: az Alza a google-tól szerzi be a Pixeleket, így nekik visszaküldöd és ők küldik a google szervízbe.

(^)(>.<)(^)

(#182188) sfdrakex válasza vacs (#182187) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

:R

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#182189) Ricsii2001 válasza fury1337 (#182185) üzenetére


Ricsii2001
csendes tag

Sajnos egy kutya az összes. Az a baj ezekkel a boltokkal azon kívül, hogy ki tudja, hogy milyen forrásból szerzik a telefonokat (Értsd külföldi szolgáltatóktól, és "elfelejtik" fizetni a részletet), hogy egyik nap még léteznek, másik nap meg már volt bolt, nincs bolt, és az oldalon csak annyi áll, hogy "Bocsi, de megszűntünk létezni, köszi a bizalmat, csá" (Mindenki tudja, hogy melyik boltra gondoltam most :))
Így ha teheted, ne vásárolj ilyen helyeken, bármennyire is csábító, mert nagy esélyjel belefutsz kellemetlen dolgokba. A jobbik esetek egyike az, ha a bolt megszűnése miatt bukod a garanciát, de ezekből tényleg bármit ki lehet nézni, még azt is, hogy lopott telefonokkal seftelnek aprópénzért, mert láttam olyat, hogy Árukeresőn egy telefon akár 150000 forinttal olcsóbb, mint hivatalos magyar eladóknál. Na arra mondja valaki, hogy valami nem bűzlik a levesben! Én is játszottam a gondolattal a nyáron, hogy merjek-e ilyen helyről Oneplus 11-et venni, de offoltam inkább, mert a sok pozitív értékelés mellett negatívak is vannak.

(#182190) BlackmMmDog válasza vacs (#182180) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

:R

(#182191) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Kérlek titeket ajánljatok nekem alábbi kritériumok alapján telefont!

- Árkategória. - ~40 000-150 000 Ft
- Használt vagy új? - Új
- Hol vennéd meg? - Függetlenül a neten leginkább, műszaki webshopból, vagy Yettel esetleg
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? - Érdekelne a best buy, és egy hosszú távra tervezett is
- Mire használnád? - Semmi különös, telefon, üzenetek, internet, nyomkövetős túrás appok. Játékok, multimédia, üzleti dolgok nem fontosak. Moto fan vagyok, szeretem a Moto featuröket, de meg tudok válni a márkától más Stock Android irányába.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - csak Stock Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - Mindegy
- Egyéb: nagyon szeretnék NFC-t, és vezeték nélküli töltést, de mindegyiket el tudom engedni, ha mondjuk ez +60 000 Ft felárat jelentene pl.
Megnéztem az ajánlott Motorolákat a leírásban, tetszenek, de érdekelne esetleg más Stock Android telefon is.

Előre is köszönöm. :R

(#182192) run4fun válasza fury1337 (#182185) üzenetére


run4fun
tag

samsung.com-ról rendelve elég jól le lehet kuponozni a telókat és az nem szürkeimport lesz :)

(#182193) Sgr_A válasza z123456789 (#182191) üzenetére


Sgr_A
addikt

Moto edge 40 [link]

(#182194) conexke


conexke
tag

Javítva
Sziasztok elég kényes kereséssel keresett meg az egyik cimborám és ezeket a feltételeket adta meg tudnátok segítségemre lenni ez ügyben ?
köszönöm !!! :R

- Árkategória.
250.000
- Használt vagy új?
is is
- Hol vennéd meg?
bárhol
- Hosszú vagy rövid távra tervezel,
hosszú
- Mire használnád?
rendezvény fotózás lakodalmak fb yt live és a hátsó kamera a szempont de a szelfi kamera is legyen tökéletes
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
bármelyik
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
max 6.7"

(#182195) trebrona válasza conexke (#182194) üzenetére


trebrona
nagyúr

Amelyik iPhone belefér a keretbe.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#182196) vacs válasza conexke (#182194) üzenetére


vacs
veterán

Nothing Phone (2)
Motorola Edge 30 Ultra
Google Pixel 7 Pro

z123456789:


A stock android eléggé leszűkíti a kört.
Moto Edge 40
Moto Edge 40 Neo
Nothing Phone (1)
Google Pixel 7A (kicsit több mint a kereted)
Esetleg a Google Pixel 6a

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#182197) z123456789 válasza Sgr_A (#182193) üzenetére


z123456789
addikt

#182193Sgr_A
#182196vacs
Köszönöm szépen. Ízlelgetem. :R

(#182198) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Galaxy S23-al szemezek. Ebben a mezőnyben, árkategoriában szerintetek mi jöhetne még szóba? Nagyon casual használom a telefonom, kb 90%-ban zene, videó. Annyi igényem lenne, hogy szeretnék valami pöpec kamerás telefont. Erről a fan editionról mit kell tudni? Ahogy néztem van amiben jobb, van amiben nem. Lesz nálunk kapható egyáltalán?

(#182199) Sgr_A válasza kemotox (#182198) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én az exynos proci miatt nem venném az FE-t jó az az s23 vagy xiaomi 13/13T

ha nem csak droidban gondolkozol akkor esetleg iphone 13/14

[ Szerkesztve ]

(#182200) varmi2


varmi2
nagyúr

Gshopper-rol mi a véleményetek? Volt már valaki aki garanciaztatott ott vásárolt telefont?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.