Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Albus_D


Albus_D
aktív tag

Ennyivel letudtátok az nvidia előadását? Komoly..... :U

(#2) devast válasza Albus_D (#1) üzenetére


devast
addikt

Mert mit vártál? Addig ütik a vasat ameddig lehet, nem lehet a végtelenbe növekedni.

[ Szerkesztve ]

(#3) noPublicFG válasza Albus_D (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Hosszú és unalmas előadást láthattunk tőlük buzzword-kel megtűzdelve. A MI vagy a 3D sorsára jut, vagy nem!
Bár lehetőség adott, az esetek 99%ban másra használják, mint lehetne.
Nálunk a cégnél a múlt héten tartották a kiselőadást, az ipar 4.0- ról. AI így, AI úgy... Amikor megkérdeztem, hogy konkrétan nekem ez miben is segít a munkám alatt, akkor meg ment a terelés. (Amit CAD-ben megrajzolunk, az így is direktben a gyártógépre kerül. Ezen nincs már mit AI-zni! Hacsak nem az ügyfél lesz, aki legyártja magának a terméket! 😅)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#4) Joci10 válasza Albus_D (#1) üzenetére


Joci10
őstag

Ez egy IT Café-s hír, nem Prohardveres. Itt nincsenek kivesézve részletesen a bejelentések, csak egy hír. Majd gondolom, Abu is ír róla 'oda' valamit.

(#5) Jesus_Shaves válasza noPublicFG (#3) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Hát mondjuk ha meg tudná írni a termékdokumentációt, vagy elkészítené a kapcsolási rajzot, az kiváló lenne, de erre jelenleg képtelen (és ahogy nézem, az is marad).

(#6) Tasunkó válasza noPublicFG (#3) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Iparban ott segíthet, ahol bedolgoznak, és nem igazán szólnak bele, változtatnak a megrendelő által elküldött rajzokba. Automatizálhatják a bedolgozó cégen belüli bürokráciát. Gyakran csak megrendelő és gyártás kell, a köztes elem, csak probléma esetén kommunikátor a gyártás és a megrendelő között.

Kérek egy számot a jútútú

(#7) Ribi válasza Tasunkó (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez az elmélet és a marketing, a gyakolat meg az, hogy a megrendelő sokszor azt se tudja mit akar. Gyártó meg legyárt neked mindent is, hiába szar ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#8) kilua válasza noPublicFG (#3) üzenetére


kilua
senior tag

"A MI vagy a 3D sorsára jut, vagy nem! "

Ha tippelnem kéne, akkor itt a dotcom lufihoz hasonló dolog van. Az internet is átalakított sokmindent az tény, de akkor és ott túl volt tolva a dolog.

(#9) Alaaf Pi válasza Tasunkó (#6) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Built to print esetén sem lehet automatizálni, át kell túrni, hogy az adott cégnél úgy gyártható-e a termék. Ehhez viszont ismerni kell a gépeket, folyamatokat az adott cégnél. Maximum a szöveges részeket ellenőrizheti, de arra meg ott van a Q-Checker.

(#10) noPublicFG válasza kilua (#8) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Bármi is lesz, már nagyon kíváncsi vagyok! :))

#6 Tasunkó
Nagyon örülnék, ha valahogy könnyíteni tudnánk a munkánkat! Remélem egyszer eljutunk (a mi cégünk) majd oda is! Egyelőre marad a kisszériák az egyik oldalon, az egyedi és speciális megrendelések és gyártás a másik oldalon. Ennél okosabban sajnos a MI sem tudja megoldani...

plus ça change, plus c'est la même chose

(#11) Tasunkó válasza noPublicFG (#10) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Az más, ahol készítenek a gyártó cégben saját rajzokat. Csak ezt a bulit to printeket láttam, ott lényegében semmibe se szólhattak bele, ha szar tervezése volt a megrendelőnek, akkor azt fölöslegesen nehéz volt legyártani és úgy is maradt. Ott a mérnökökre csak kommunikáció miatt volt szükség a megrendelő felé, de csak esetenként. Ilyen helyeken az egész irodai részleg nagyjából kiiktatható már most, számítógépes rendszerrel a gyártásban jól hozzáférhetőek lennének a rajzok, és kész. Ahol terveznek is, ott nem tudom, szerintem gyerekcipőben jár az AI és a lufi része látszik, mint más téren.

Kérek egy számot a jútútú

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.