Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172451) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Idős anyumnak kellene a régi redmi 2 helyett lassan új telefon.
Lehetőleg minél olcsóbb legyen.Netezni nem szokott rajta,combos aksi kellene mellé.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#172452) Orlin válasza Orlin (#172451) üzenetére


Orlin
addikt

50-60 lenne rá max.
Ujjlenyomat-olvasó jó lenne értesítési led.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#172453) Sgr_A válasza Orlin (#172452) üzenetére


Sgr_A
addikt

Összefoglaló alján fel vannak sorolva az ajánlott telók árkategóriák szerint
Ha ilyen sokáig van használva lehet inkább az 50-75k között nézelődnék
Értesítő led szerintem már nincs a telók 99%-ban

[ Szerkesztve ]

(#172454) sfdrakex válasza noiq_nolife (#172446) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Asus Zenfone 8/9. iPhone 13 mini.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172455) Orlin válasza Sgr_A (#172453) üzenetére


Orlin
addikt

Hello!
Realme 8i talán jó is lenne.A teszt is egészen jó róla.
Hát igen ennyire nem követem már ezt a témát. :D
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#172456) Sungoo válasza fcbarca (#172449) üzenetére


Sungoo
addikt

A forint alakulása miatt szinte biztosra veszem, hogy nem. Sőt, még a “régi” modelleknél még emelkedést is el tudok képzelni. Talán szolgáltató akciózhat készlet kifuttatás miatt, de már most nincs készletük. ;]

[ Szerkesztve ]

(#172457) orso0355 válasza sisi22 (#172435) üzenetére


orso0355
őstag

Mi a probléma azzal, hogy networköt akar ellenőrizni? :Fhát anélkül hogy állítaná be a dátumot és időt?
Volt már okostelefonod korábban?

(#172458) orso0355 válasza Sgr_A (#172453) üzenetére


orso0355
őstag

Amúgy tök gáz, hogy kb. nincs már értesítő led, nem? :F nekem is külön app van, hogy villogtassa a kijelzőt, ha van valami, mert nem nézegetem álló nap munka közben. Hát nem jobb lenne erre egy dedikált led?
Ezt is nagyon szerettem a Redmi 4X-ben...

(#172459) Sungoo válasza orso0355 (#172458) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem gáz. Ha érdekel, úgy is megnézed. Vagy párosítani kell valami karpereccel, azon akár el is olvashatod. Az is tud iritálni, ha valakinek a vaku van bekapcsolva értesítésekre.

[ Szerkesztve ]

(#172460) sisi22 válasza orso0355 (#172457) üzenetére


sisi22
tag

Milyen erdekes, hogy sorozatban jonnek a letolasok azert, mert a szovegertelmezessel baj van.
Megsugom, 172433-ban ott a kepernyokep, az a lenyeg.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#172461) chris-v válasza Plug Life (#172440) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi a tippet, megnézem. :R

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#172462) Muerte68 válasza sisi22 (#172460) üzenetére


Muerte68
addikt

1-net nélkül nem lesz órád legalábbis ami működik is
2-minden telefonban van kézikönyv a beállítások menüben
Ennél többet nem tudunk mondani

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#172463) orso0355 válasza Sungoo (#172459) üzenetére


orso0355
őstag

Esetemben sajnos nem jó megoldás, mert két telefonom van, céges és saját. Utóbbihoz van okoskarkötőm, ez okés (bár néha az is kényelmetlen megoldás, de ez részletkérdés). A céges most egy Redmi 9, ott csak azt tudom csinálni, hogy feltettem egy reminder appot, ez néha felvillantja a kijelzőt, és erre felfigyelek. Nem nézem állandóan, mivelhát dolgozom 😃 nekem hiányzik ez a lehetőség, megszoktam, szerettem.

(#172464) orso0355 válasza sisi22 (#172460) üzenetére


orso0355
őstag

Igen, az autópályán is minden hülye szembejön, nem?

(#172465) Thusor


Thusor
őstag

Samsung galaxy A40 mobiltelefonon van jelenleg. Váltani szeretnék hasonló méretben iPhone készülékre. Az SE 3. generáció és a 13 mini között gondolkodom. Semmi extra elvárásom nincs egy telefontól. Szó szerint csak telefonnak használom, nem játszom vagy fotózom videózom róla. Maximum Spotify ami menne telefonáláson kívül. SE készülékről azt hallottam, hogy nem jól bírja az akkumulátora. Ti mit javasoltok a fenti paraméterek alapján?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#172466) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
Ahogy látom az olcsó kategória megszűnt létezni, arra gondolok, hogy 30-40-50 e Ft-ért nincsenek számomra jó alternatívák (nincsenek nagy igényeim: stabil és gyors működés)
1., Mennyire jó vagy rossz gondolat régebbi erősebb készülékek között nézelődni?
2., Ezeket néztem: Poco F1, MI 9 , van még ami jó lehet max 60-ig a Xiaomi esetleg Samu családból?
3., A gyorsaság és stabilitás mint kívánalomra megfelelő az antutu pontszámot nézni vagy mást nézzek?

(#172467) moma válasza sfdrakex (#172224) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm :R Nem volt meg, hogy az frissítve van. Nagyon köszönet mindenkinek aki ezt frissíti!! :R

we all deserve a bit of luck.

(#172468) ghiottone válasza Thusor (#172465) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kettő közül inkább a 13 mini, ott nagyobb az aksi. Jó kiindulási pont lehet a gsmarena aksi tesztje: se 2022 vs 13 mini

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#172469) ghiottone válasza Fredo78 (#172466) üzenetére


ghiottone
nagyúr

1. teljesen jó gondolat. Főleg úgy, hogy sok ezévi modell szinte alig, vagy csak minimálisan lép előrébb pl. a múlt évi elődökhöz képest.
2. Ezek jó készülékek voltak, annyi, hogy miui frissítés lassacskán már nem fog hozzájuk érkezni, de ez nem meglepő. hiszen 2018-ban, illetve 19.-ben kerültek piacra. Custom romok viszont biztos vannak, vagy xiaomi.eu rom is.
3. antutu nem releváns, mert ha megnézzük egy 1-2 évvel ezelő aktuális verzióval elért pontszámát a készüléknek és megnézzük most, akkor tuti, hogy lesz eltérés. Verziónként változhat a pontozás és így nem teljesen összehasonlítható egy több éves érték egy frissebbel. De ha most kerül lefuttatásra, az már jobban összehasonlíthatóvá teszi.
Antutu helyett inkább geekbench + wildlife.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#172470) Mortein


Mortein
tag

Lassan nekem is érik egy telefoncsere 5 és fél éves a Samsung S7-esem és már messze nincs top formában (aksi, random nem elérhető a teló mikor hívnak).
Ha megint kb. 4-5 évre terveznék, akkor milyen telefont ajánlanátok?
1. Ártól függetlenül
2. 220 eFT-ig

Nem játékra kellene (email, MS teams), ami fontos, hogy megbízhatóan tegye a dolgát, ne kelljen félnaponta tölteni, tudjon közepesnél egy kicsit jobb fotókat, videókat.
Sajnos a nagy Samsung kuponakcióról pont lemaradtam, de a Samsung S21 FE egész szimpatikus.

(#172471) szs85 válasza Fredo78 (#172466) üzenetére


szs85
tag

Szia!
Valahol érthető a törekvés, hogy egy régi olcsóbb, de erősebb telefon használjunk inkább.
A gyorsaságot még értem, de mit értünk stabilitás alatt? Mert Xiaomi fronton az android főverzió frissitésnek már integetni lehet, ha ez fontos lenne pl néhány bankos alkalmazásnál.

A húgom F1-et használ, nagyon szereti, hogy a böngészőben már mosolygós fej van a lapok számánál mert annyit nyitott meg, hogy akármit telepít az fut (nem 3d-s játékok), hogy tud fülhallgatón zenét hallgatni, és (szerencsére) az akksi is tovább bírja egy napnál. Még az is bejön neki, hogy műanyag a hátlap, mert kevésbé félti. Kamera neki jó, a kijelző jó, az hogy nagy a szenzorsziget nála nem téma.

Sebesség: ha konkrét számokhoz ragaszkodsz, akkor a Geekbench azonos verziószámait használd (ott főleg az egymagos, leegyszerűsítve a mindennapi egyszerűbb, nem mulitmédiás műveletekre használt, működésnél van a mi 9 javára egy magasabb pontszám), de Gfxbench-nél (játékoknál, fps-számok) szerintem minimális a különbség a két teló között.

Poco F1
+ nagyobb telep
+ jack
- gyengébb kamera
- gyengébb kijelző
+/- fizikai ujjlenyomat (szerintem hosszútávon megbízhatóbb, mint a FUD)

MI9
+ prémiumabb szebb kivitel
+ jobb kamera (bár a mi8-cal ellentétben nincs ois)
+ amoled kijelző
- nincs jack
- kisebb telep

[ Szerkesztve ]

(#172472) Thusor válasza ghiottone (#172468) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat. Akkor a 13 mini marad a kiválasztott.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#172473) orso0355 válasza Fredo78 (#172466) üzenetére


orso0355
őstag

A stabil és gyors működés bizony IGÉNY ezen a piacon...

(#172474) dj79 válasza Thusor (#172465) üzenetére


dj79
senior tag

Ha van rá kedv, akkor 13mini. Az se3 annyit tud nálam üzemidőben, mint az előtte levő i11. 5g-t nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#172475) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Szakiktól kérdezném.
Mi jobb választás egy új A53 5G, vagy egy használt s20+ 1év garanciával, megbízható mobilshopból. Ár hasonló.
Gyors választ megköszönném.

(#172476) thomeef válasza Garsza (#172475) üzenetére


thomeef
őstag

Szaki nem vagyok, de itt olyan egyébként is kevés van :D. S20+ max gyorsaságban jobb mint az A53, pl. szoftveres támogatásban, akksi időben, kamerában még visszalépés is, 3,5mm jack sincs, 5g sincs (vagy csak nem írtad melyik verzió, mert volt belőle 5g is). Viszont az A53nál meg sokkal jobb vétel az A52s újonnan, ami hardveresen is sokkal combosabb. Olcsóbb és jobb kb. mindenben mint az utód. 12es droid az is.

Talán még méretben jó az s20+, mert ugyanakkora házban 6,5 helyett 6,7-es a kijelző.

Igazából ha semmi különös nem indokolja az S20+t felhasználás terén, akkor mindenképp újat vegyél szerintem.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#172477) Garsza válasza thomeef (#172476) üzenetére


Garsza
veterán

Igazából az A53 adott. Azt tudtuk a szolgáltatónál elfogadható feltételekkel elhozni.
Ami nem tetszik nála az az indukciós töltés hiánya, és hogy hogy nagyon vastag. S20 -nak sokkal jobb a fogása.

(#172478) Garsza


Garsza
veterán

Közben beüzemeltem az A53 -at, de nálam még Facebook görgetés közben is akad kicsit a kép.
A régi S9 -emen tök simán megy.

(#172479) thomeef válasza Garsza (#172478) üzenetére


thomeef
őstag

Jah hát a csúcskategória mindig keskenyebb laposabb stb. Igen az A53 hardveresen nagyon elmarad az A52s-től, ezért nem is nagyon ajánlott.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#172480) Garsza válasza thomeef (#172479) üzenetére


Garsza
veterán

Nem tudok dönteni mit csináljak. Személy szerint az S20 fele húz a szívem. S3 óta mindég S telóim voltak.

(#172481) Viktor0610 válasza Garsza (#172480) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyire azért nem rossz az a proci, ami az A53-ban van.
Szoftverfrissítés(ek) után jó eséllyel javulni fog. Pont erről beszélt Bog a mostani vagy a legutóbbi MA!gazinban is.
Kiadják (nem csak ők) hibás, döcögős stb. szoftverrel a készülékeket, amit aztán javítanak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#172482) kutga válasza thomeef (#172479) üzenetére


kutga
nagyúr

Az A52s is akad.

Let the Zone take me if I am.

(#172483) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! Van a családban Samsung A52s 5g és Xiaomi 11t egyaránt. Mindkettő tetszik, nem tudom melyik lenne jobb? :F
Dxomark szerint fotóra nagyon hasonló pontot kaptak, ez fontos lenne, játék nem igazán jellemző, inkább social media, filmnézés, zenehallgatás. (Redmi note 9 pro+ről váltanék, nem ismeretlen a miui)

(#172484) Viktor0610 válasza Bertiee (#172483) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teljesítményben a Xiaomi jobb, kamerában hasonlók, bár az A52s rendelkezik OIS-szel. Frissítések ugyanaddig várhatók mindkettőre. Akkuban valamivel jobb az A52s, plusz bővíthető is memóriakártyával. Az A52s kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó nekem nem tetszik, az oldalra, bekapcsológombba tett gyorsabb, pontosabb.

Samsung Galaxy A54

(#172485) iamgroot


iamgroot
csendes tag

Sziasztok!
- Árkategória. 300.000 ft-ig
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Telekom
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: hosszú távra
- Mire használnád? Fotózásra, alap alkalmazásokra, lightosabb játékokra
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra: minimum 6"

Kérlek ajánljatok nekem olyan telefont, aminek nagyon jó kamerája van. Nekem ez lenne a legfontosabb szempont. Galaxy A52s 5g-t szerettem volna, de a Telekomnál már kifutott sajnos. Esetleg tudtok alternatívát? (android). Totál elvesztem az információhalmazban
Köszi előre is mindenkinek aki segít

(#172486) DS39 válasza Viktor0610 (#172481) üzenetére


DS39
nagyúr

Ami nagyon rossz marketing szempontból.
Nálam a Realme így le is írta magát.
(Ha elsőre rossz a tapasztalatod a termékkel, akkor többet nem kell...)

(#172487) Viktor0610 válasza DS39 (#172486) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, persze, de mivel "mindenki" ezt csinálja, nemigen van mit tenni. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#172488) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Samsung Galaxy A13 vagy Nokia G21 közül melyik a jobb választás?

(#172489) szs85 válasza timelord1987 (#172488) üzenetére


szs85
tag

A13 4g
+ Full hd
+ Nagy akku
- pls gyenge panel
- gyenge kamera
- gsmarena tesztjében meglepően gyenge proci (exynos 850): geekbench 153/588

G21
+ Jobb ips panel az a13hoz képest
+ Nagy akku
+ Erősebb unisoc chipset: geekbench 311/1193
+ Fm radió
- hd+ panel
- gyenge kamera

Én a Nokiát választanám, ha ez a két telefon lenne a világon.

(#172490) timelord1987 válasza szs85 (#172489) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#172491) sfdrakex válasza timelord1987 (#172488) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Más nem jöhet szóba? Mennyi a keret?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172492) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!
Lehet kicsit fura és szélsőséges kérdés de ha az árkülönbség nem számít akkor ti most egy sima iPhone 13-at vagy egy Samsung s22 pluszt választanátok?
Tudom, iOS vs Android, személyes preferenciák, stb, de ezeken felül se egyértelmű.
Samsung újabb, viszont a topikjaikban nem éreztem úgy hogy egyértelműen jobb választás lenne. Jóval nagyobb akksi van benne viszont Apple üzemideje így is sokkal jobbnak tűnik a leírások alapján, illetve a kamera is jobb talán az almánál. Hosszabb távon talán az iOS gyorsabb is marad mint az android maradna a samsungnal.

Viszont összeségében nem sikerült döntenem, egy kis input jól jönne a döntéshez. :R

(#172493) sfdrakex válasza Scale (#172492) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha már iPhone 13, akkor a Pro-t venném (illetve magamnak vettem is) inkább, nem a simát.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172494) Scale válasza sfdrakex (#172493) üzenetére


Scale
őstag

Az nem opció, ha az lenne akkor a 120hz-es kijelző, makrós kamera, stb miatt egyértelmű lenne a választás de csak ez adott.

(#172495) sfdrakex válasza Scale (#172494) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor vedd a sima 13-ast. Nekem a 13 Pro az első iPhoneom, novemberben vettem, eddig bejött.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172496) minilego válasza Scale (#172492) üzenetére


minilego
senior tag

Én ugyanígy voltam. 13 pro és 22 ultra. Mind a 2 mellett van pro és kontra. Én végül azért választottam a Samsungot, mert mindig is androidos telefonjaim voltam.
3 napig volt nálam egy iPhone és valamiért nem tudtam megszokni a rendszert, kinézetét stb. Piszok jó telefonok és akik egyéb almás cuccal használják azoknak jó ez az ökoszisztéma. Tény, hogy hosszú támogatást kapsz, még használtan is jól el tudod adni, de én is a 13 Pro-t mondanám.
Az 22 ultra nekem kinézetre is jobban bejött, nagyobb (tetszenek a nagyobb telefonok) a mérete is, android(nekem egyszerűbb az átköltözés) stb. Esetleg, ha van lehetőség próbáld ki mind a 2-őt, nézegesd meg a rendszereket. :R

(#172497) Muerte68 válasza Scale (#172492) üzenetére


Muerte68
addikt

Igazából melyik rendszer jön be jobban
A 22 plusz elvileg feljebb van mint a sima 13,abban rendes aksi van és a jobbik processzor mint a sima 22- ben
A 13 stabilabb viszont korlátozottab is mint egy dridos telefon, azért is stabilabb a zártabb rendszer miatt
A kamera szoftveresen jobb ha nem szeretnél utólag szerkesztgetni akkor jobban megfelel
Értékállóbb is meg jobban túl is van árazva :D
Én a sima 22 és a 13 között vacilláltam de nem bírtam magam rábeszélni az almára meg drágálottam is
Ha stabil értékálló telefon kell és nem zavar az IOS,meg hogy kicsit gyengébb akkor a 13
Ha a komolyabb és könnyebben alakítható akkor a 22 plusz
Nekem még a hajlított szélü kijelző nem tetszett a pluszban nagyon sérülékeny és rossz fogni

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#172498) trebrona válasza Muerte68 (#172497) üzenetére


trebrona
nagyúr

Értékállóbb is meg jobban túl is van árazva

Samsungok és az androidos csúcsok ugyanúgy iPhone árban vannak már egy ideje, sőt, úgyhogy ez már régen nem állja meg a helyét.

Értékállóságban viszont sehol nincsenek az iPhone-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#172499) Scale válasza trebrona (#172498) üzenetére


Scale
őstag

Az ár nem számít, illetve azért is adott a két eszköz mert céges telefon lenne. Emiatt az értékállóság sem annyira számít. :)

(#172500) trebrona válasza Scale (#172499) üzenetére


trebrona
nagyúr

Céges használatra a stabilabb, zártabb rendszer ajánlottabb. Bár a Samsung-nál is ott a Knox. Úgyhogy 1-1. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.