Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170351) yuing válasza Nogren (#170344) üzenetére


yuing
őstag

60-70e Ft körül kapható a Realme 8 vagy a Redmi Note 11. A Redmi újabb modell, hosszabb támogatást élvez majd, ha ez nyom a latban valamit.

(#170352) Razzul válasza yuing (#170350) üzenetére


Razzul
senior tag

70 ezer forint környéke, de inkább alatta.

Stat crux dum volvitur orbis

(#170353) yuing válasza Razzul (#170352) üzenetére


yuing
őstag

Akkor olvass vissza 3 hsz-t.
Samsungból az A22 található ebben az ársávban, de egyik verziója sem igazán jó.

(#170354) harry


harry
veterán

Sziaszokt!

Egy Samsung A8-at (3.5 eves) szeretnek lecserelni nemsokara.
Alapvetoen elegedett voltam / vagyok vele, amin javitani szeretnek:
- Par app (foleg GoogleMaps) kezd belassulni
- Jobb kamera
- Ujjlenyomat olvaso az elolapon

Ami fontos lenne ezek mellett
- Full google support (services, android auto, play stb)
- 3-4 evig kibirja (legyen support / eleg eros hardver)
- dual sim (lehetoleg fizikai, bar nem muszaj)
- Always on display
- Lehetoleg ~150mm hossznal nem tobb (mint most)
- viz/por allo

Tobbi kerdesre:
- Ar: passz, 300-700 euro kozott, inkabb ar-ertek aranyt nezek
- Uj
- Kulfoldon vagyok, igy valoszinuleg Amazon.de (fuggetlent)
- Felhasznalas: android auto, maps / navi, bongeszes, mobilbank, fotozas (nem hobbim, semmi extra, de azert szeretnek belterben, kevesebb fenynel is eles kepeket, legyen ertelmes kepem csaladi esemenyekrol, ilyesmik)
- Apple nem annyira vonz

Amiket neztem, kb ebben a sorrendben:
- S21 128gb, egyelore ez a legszimpatikusabb (670eur korul, kompakt meret stb)
- Google Pixel 6 128gb, AoD, 580eur, kicsit nagyobb (158mm), sokat nem tudok rola
- S21 FE, 500eur 128gb / 570-600eur 256gb (+ram), tesztek alapjan gyengebb is S21-nel (?), gyengebb anyaghasznalat (?), cserebe olcsobb, nagyobb aksi
- S22, nem tudom tenylegesen jobb-e az S21nel, olvasni par helyen kiforratlan sw-rol, dragabb, es nehezen beszerezheto

- S20 FE, felek hosszabb tavra mar nem a legjobb dontes (support miatt), nagyobb is (159mm)
- A52s, ez mas kategoria, cserebe fele annyi mint S21. Annyival gyengebb is (pl. kamera)? Itt jol latom mar nincs always on display?
- iPhone 13 kb 800 eur, de nincs AoD sem ujjlenyomat olvaso, dragabb is...

Tudtok masik tipust is javasolni?
A fentiek kozul mit s miert valasztanatok? Foleg az S21, S21FE, Pixel6 triobol kicsit nehez donteni.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#170355) patyil válasza harry (#170354) üzenetére


patyil
tag

Szia, én ezek közül az s21FE-t javasolnám.
Itt rendes 3x os zoom kamerát kapsz, snapdragon procit (bár nem tudom melyik országban veszed, sima s21 nálunk exynos), nagyobb kijelzőt és jobb üzemidőt. Egyébként ez a lekerekített 6,4" kijelző is egész kompaktnak érződik, illetve nem nehéz a telefon. Az olcsóságok amin vágtak nem érződnek.

Ha spórolnál egyébként az s20FE-t is megveheted bátran, hardveresen nagyon hasonló telefon, jelenleg nem vennél észre különbséget, de kicsit olcsóbb hatást kelt és jogos a -1 év support félelmed.

Az s21 ugyan hiába kompakt, az akksi kicsi és harap bele a rendszer rendesen.
Az a52s tényleg más kategória, itt a főkamera vállalható de a többi nem erős, de alap dolgokra ez is egy szuper időtálló telefon.

Pixelt nem ismerem de hátha valaki itt tud még tanácsot adni

[ Szerkesztve ]

(#170356) ghiottone válasza patyil (#170355) üzenetére


ghiottone
nagyúr

S20Fe -S21Fe-hez annyit még hozzátennék, hogy a korábbi verzió a tapasztalataim alapján kevésbé melegszik + az aksi jobban bírta. Mindkettő jó készülék amúgy.
Pixel-t nem ajánlom. Korábban teszteltem, használtam és hoztam is be jó párat a 6-os szériából, de szoftveresen vannak bugok a hálózattal - bár ez se mindenkinél jelentkezik + mókolás nélkül nincs Volte és 5g se itthon jelenleg, mivel nem támogatott ország vgyunk.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#170357) harry válasza patyil (#170355) üzenetére


harry
veterán

Koszi az infokat!

Meg is rendeltem egy S21 FE 256GB-ot, 561eur, ez igy egesz baratsagos is volt.
Luxembourg (bar amazon.de gondolom nemet raktarrol szallit), szoval gondolom ide is az exynos procis jon, bar nem tudom mennyit tesz a gyakorlatban.

Remelem ha masban talan nem is, de aksi idoben tobbet tud az S21nel, az szinten jo pont lenne.

ghiottone, koszi neked is!

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#170358) patyil válasza harry (#170357) üzenetére


patyil
tag

Jo valasztas, elegedett leszel!

(#170359) kekedi válasza patyil (#170355) üzenetére


kekedi
senior tag

"Ha spórolnál egyébként az s20FE-t is megveheted bátran, hardveresen nagyon hasonló telefon, jelenleg nem vennél észre különbséget, de kicsit olcsóbb hatást kelt és jogos a -1 év support félelmed."

3 év az az 1 év.
Míg az S21 Fe 5 évig kap frissítést (4 fő verzió és még 1 év biztonsági frissítést)
Addig az S20 FE már csak 1 fő verziót kap már csak, valamint még 1 évig bizt. frissítést.

De javítson ki valaki ha tévedek.

(#170360) minilego


minilego
senior tag

Jelenleg egy 4 éves Huawei P20 Pro-t használok, hibátlan... Talán az akku már nem éppen 100%-os,de egész nap zene szól és fényképezek vele így bírja meg estig. Gondolkozok egy cseren és a realme gt neo 2-vel szemezek. Ebből a 12/256 atszamolva 135k. Megeri lecserelni? Esetleg ezért az árért volna jobb opcio? :R

(#170361) iniedra


iniedra
csendes tag

Hali
3 xiaomi telefonbol 2 már ghostingol itthon úgyhogy nem szívesen vennénk újra xiaomit .
Tudnátok olyan készüléket ajánlani amit megérné megvásárolni 50.000 körül ? Cél : egyszerűbb mobil játékok (szüleimnek) futtatása . Stabilabb software . Akkumulátor idő.

(#170362) yuing válasza minilego (#170360) üzenetére


yuing
őstag

Kamerában visszalépés mindegyik látószög tekintetében. Ráadásul elveszted az optikai zoomot. A P20 Prót szerintem erre nincs értelme lecserélni. Ennyi pénzért újonnan csak gyengébb fotós mobilt tudsz vásárolni.

(#170363) yuing válasza iniedra (#170361) üzenetére


yuing
őstag

Nézz rá a Realme márkára. C25Y, 8i, 8.
A 8-as széria kicsit 60-an felett van, de megéri a plusz ráfordítást.

(#170364) iniedra válasza yuing (#170363) üzenetére


iniedra
csendes tag

Nem tűnik rossznak . Hosszú távú tapasztalat ? Nem akarok megint csalódni mint a xiaomikkal. Ez a ghosting megőrit. Random video hívásokat kezdeményez , képet küld . Használhatatlan !

(#170365) hhgygy válasza iniedra (#170364) üzenetére


hhgygy
senior tag

3 különböző xiaomi készülék van a családban, egyik sem ghostingol, annyira nem, hogy utána kellett néznem, hogy mi az a ghosting :K Amúgy te nem a ghostingról beszélsz, hanem a ghost touchról, ami két különböző dolog.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#170366) yuing válasza iniedra (#170364) üzenetére


yuing
őstag

Hosszútávú tapasztalat egyikkel sincs, a Mobilarena tesztelte a két nyolcast, olvass bele a topikokba.

Nálam is rengeteg Xiaomi megfordul(t), de nem találkoztam még ezzel a jelenséggel.
Milyen telefont használtok?

(#170367) camper007 válasza iniedra (#170364) üzenetére


camper007
csendes tag

Hali nekem egyszer fordult elő, hazafele sétálás közben, hogy messengerben csoportot hoztam létre, és még írtam is bele a "combommal".
Szerencsére nem tudok többről.

(#170368) minilego válasza yuing (#170362) üzenetére


minilego
senior tag

:R :R

Pont a kamera miatt voltak felelmeim.

[ Szerkesztve ]

(#170369) iniedra válasza yuing (#170366) üzenetére


iniedra
csendes tag

Nekem pl a Poco X3 NFC van . Napi szinten csinálja nagyon bosszantó .

(#170370) iniedra válasza hhgygy (#170365) üzenetére


iniedra
csendes tag

Elnézést ha rosszul fogalmaztam .

(#170371) hroberto válasza iniedra (#170369) üzenetére


hroberto
veterán

Nem lehet, hogy valamit "összeszedtél", és azért csinál ilyesmit? :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#170372) iniedra válasza hroberto (#170371) üzenetére


iniedra
csendes tag

Ahogy elneztem a neten elég sok embernek csinálja . Mivel tudnám le ellenőrizni ?

(#170373) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok! Ha esetleg aki már vásárolt samsung.com-on és van ajánlói kódja, azt nagyon szívesen fogadnám privát üzenetben! :R <3 :)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#170374) Nogren válasza yuing (#170351) üzenetére


Nogren
csendes tag

Köszi szépen, és ezeken van valami betűméret / nagyítás funkció? mert nekem most egy realme 8 van és szeretem, de sose próbáltam, hogy lehet-e valahogy nagyobb ikonok és szövegkijelzést beállítani...

(#170375) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok!
Milyen mobilt éri venni Poco X3 NFC helyett, ami , szép felbontású, amoledes kijelzővel rendelkezik és jó a kamerája?
Esetleg a Xiaomi Redmi note 11 vagy a Realme 8?

[ Szerkesztve ]

(#170376) yuing válasza Nogren (#170374) üzenetére


yuing
őstag

Persze, mindkét UI-ban van rá lehetőség. Beállításokban keresd meg, fejből nem tudom pontosan hol találod.

(#170377) yuing válasza Hópihe5 (#170375) üzenetére


yuing
őstag

Egy picit magasebb kategóriában érdemesebb keresgélni. A kinézett készülékek több területen gyengébbek, mint az X3.

Szerintem legalább a Realme GT Mastert vagy a Xiaomi 11 Lite 5G NE-t kellene becélozni. Olyan 100e Ft környékén kaphatóak.

(#170378) Hópihe5 válasza yuing (#170377) üzenetére


Hópihe5
tag

Leginkább Xiaomi Poco X4 Pro 5G 128GB 6GB RAM Dual Mobiltelefont vennék, de sok helyen még nem elérhető, illetve kicsit már drágább árkategóriában van....

(#170379) yuing válasza Hópihe5 (#170378) üzenetére


yuing
őstag

Az a jelenlegi árán nem olyan jó vétel, elszúrták a processzorral. Gyenge benne a GPU, nem képes 4K videó rögzítésére. Ha Poco vonalon haladnál tovább, akkor sokkal meggyőzőbb választás a Poco F3. Szinte minden elemében jobb. Az F3 110e Ft az mStore-ban.

(#170380) canniball válasza ghiottone (#170237) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#170381) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok ismét!
MElyik a jobb választás és miért?

XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO
[link]

vagy

REALME GT Master Edition
[link]

(#170382) Viktor0610 válasza Hópihe5 (#170381) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Leegyszerűsítve: kamerábam a Redmi Note 10 Pro jobb, teljesítményben a Realme GT Master Edition.
Neked kell tudnod, mi a fontosabb.

Samsung Galaxy A54

(#170383) rucsok


rucsok
csendes tag

200 ezerig melyik a legjobb fotós mobil kiegészítve az alábbi paraméterekkel?
- dual sim (akár e-sim)
- hosszú üzemidő
- lehetőleg minél kevesebb idegesítő gyermekbetegség (pl. A52 használhatatlan ujjlenyomatolvasója)
- világos, nappal jól látható kijelző
- NFC, bár ha jól látom ez ma már alap
- örülnék, ha kisebb lenne a POCO X3 NFC-nél, de ha a kis méret és a jó akksi között kell választani, akkor inkább az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#170384) Teasers válasza yuing (#170351) üzenetére


Teasers
tag

Sziasztok. Segítségeteket kérném. Adott egy Huawei mate 20 pro készülék. Sajnos a kijelző rommá tört.

Azon gondolkodom, hogy érdemes lenne megcsináltatni, vagy inkább egy új készülék célszerűbb lenne ? A kijelzőcsere ár 60-80 ezer körül lenne.

Viszont ha új telefon lenne, akkor a keret max. 150 ezer forint.

Mi a véleményetek ? Ha ennyiből kellene telefon, melyiket ajánlanátok? Persze csak akkor, ha ennyi pénzből kijönne egy hasonló tudású készülék.

Köszi

(#170385) sfdrakex válasza Teasers (#170384) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

150 ezerért nem kapsz még hasonlót se, jobbat főleg nem. Csináltasd meg inkább.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#170386) DS39 válasza sfdrakex (#170385) üzenetére


DS39
nagyúr

+ még egy aksi csere, és 3 évig nem lesz gond vele. :)

(#170387) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Hirtelen vennem kellene egy telefont, használtan. leginkább Huawei-tszeretnék, nagyon szeretem az Emui rendszert. Sajnos nem követtema fejlődésüket, és valami olcsó használtat kellene szereznem. Ami fontos lenne, vajon melyikben van jó kamera ( azt tudom egy időbena huawei-ek jó képeket csináltak kisebb kategóriában is) és az hogy egy jobb méretű akksi legyen benne.
Melyik típusok lehetnek amik ebben a 30-50 ezres kategóriában szerepelheztnek hogy megfeleljenek ezeknek a feltételeknek? Ismeri valaki ennyire a Huawei-eket?

(#170388) minilego válasza mexel (#170387) üzenetére


minilego
senior tag

Esetleg Huawei p20 pro

(#170389) sfdrakex válasza mexel (#170387) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P30as 50 körül tudsz venni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#170390) mexel


mexel
veterán

Köszönöm, éppen nézegetem aHA-t. Az 50 már nagyon a teteje a lélektani árnak ( nem vagyok nagy telefonhasználó - csak telefonálásra, de nem érdekel fb, youtube és hasonlók, max egy böngésző. Nem tudom a google hiánya mennyire lehet gáz pl névjegyek költöztetésében. Utána kell olvassak hogy a gms felvarázsolható-e egyhms-es huawei-re.
A leica lencsés-feliratos huawei-ek voltak jók fotózásra?

Közben rákerestem, a p20 pro-ról egész jókat írnak ( főcím alapján) most átnézema teszteket. talán az már van 50 alatt is használtan

[ Szerkesztve ]

(#170391) minilego válasza mexel (#170390) üzenetére


minilego
senior tag

Nekem egy 4 éves P20 Pro-m van, eléggé megallja a helyet a mai napig. Ez egy flagship telefon volt anno. 6 gb ram, 128 gb memória. A fényképek meg gyönyörűek,leica lencse. P30-ig van benne Google service, szóval ezek még könnyen koltoztethetoek.

(#170392) Viktor0610 válasza minilego (#170391) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A későbbiek sem a költöztetés esetleges nehézsége miatt esne ki, hanem a komplett Google-támogatás hiánya miatt. ;]

Samsung Galaxy A54

(#170393) Almacska


Almacska
csendes újonc

Sziasztok! Egy samsung galaxy S8-as telefont szeretnék lecserélni. Ezt használtan vettem mert hittelen kellett valami. Leszolgálta az idejét, elégedett voltam vele, viszont mára már az aksija elég gatya és néha napján már érzem, hogy eléggé le van lassulva szegény. 140-150 környékén vennék egy másikat. Maradnék android vonalon. Használt készülék is jöhet de ha ennyiért van valami új akkor abba is beleugranék. Ami fontos lenne, hogy legyen elfogadható kamerája és 4-5 évig telefon legyen ez is. Waze, spotify egyszerre fusson rajta simán. Az S8 már nem mindíg képes ezt teljesíteni. Ha tudnátok nekem ajánlani márkát/típust azt megköszönném, mobil piacot jó ideje nem követem, fogalmam sincs mi most rajta a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#170394) sfdrakex válasza Almacska (#170393) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Galaxy A52s 5G.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#170395) Kabri válasza Almacska (#170393) üzenetére


Kabri
kezdő

Még egy szavazat az A52s-re.

(#170396) minilego válasza Viktor0610 (#170392) üzenetére


minilego
senior tag

Mar ha valakinek hiányzik gms... nézőpont kérdése. :R

(#170397) patyil válasza Almacska (#170393) üzenetére


patyil
tag

Szia, A52S tényleg jó, esetleg lehet hogy ennyiért találsz S20FE snapdragonos változatot, ami kamerában lényegesen jobb, de egy másfél éves modell.

(#170398) mexel válasza minilego (#170391) üzenetére


mexel
veterán

A sima Huawei P20 EML-L29 128 GB miben különbözik a pro-tól? Nem sokat találok róla. Szerintem a p20pro-val kiegyeznék egy időre, keresnem kell egyet jó áron.
A Huawei P smart 2021 gondolom sokkal rosszabb a p20 pro-nál.

(#170399) DS39 válasza mexel (#170398) üzenetére


DS39
nagyúr

méret, aksi, kamera, és kijelző (ips vs oled) [link]

(#170400) mexel válasza DS39 (#170399) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Az akksi az baj, a kamera is baj, kérdés az mennyivel rosszabb. A kijelző nem izgat, nem sokat nyomogatoma telefonom. Az külön jó hogy kisebb. Próbálok utánanézni valami tesztnek

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.