Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160351) ghiottone válasza DrDobos (#160350) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem, csak 3 év. 2 év főverzió, 3 security. - de a Nord 100 és a 10 5G esetén már csak 1 főverzió 2 év security.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#160352) DrDobos válasza ghiottone (#160351) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#160353) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
A feleségemnek keresnék új telefont. Szóval valami lányosabb készüléket keresnék.
- Árkategória. ~150K
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? T-home-os vagyok, lejárt előfizetéssekkel, de céges aprópénzes előfizetések. Szinte semmi kedvezményt nem adnak. Szóval sima üzletben vásárolnám.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel A mostani ZUK Z2 Pro 6/128GB vagy öt éve megvan neki, kb. ennyit kellene bírnia.
- Mire használnád? Facebook, messenger és ami fontos a fotózási képessége.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Hát a mostani Droidos. Ha lehet maradnénk mellette.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A mostani 5,2" Lehetőleg ne legyen sokkal nagyobb.
A válaszokat előre is köszönöm!

Bazinga!

(#160354) Sgr_A válasza bluyoo (#160353) üzenetére


Sgr_A
addikt

Pixel 4A

(#160355) Ájvé válasza DrDobos (#160350) üzenetére


Ájvé
veterán

Talán nem 4 évig de sokáig támogatja a készülékeit, nincs egyetlen Android telefon gyártó se amelyik hivatalosan 4 évig támogatná a készülékeit.

(#160356) hroberto válasza yuing (#160347) üzenetére


hroberto
veterán

Én tőlük vettem a Mi10 - et, gyári garanciával jött.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#160357) shagy


shagy
tag

Sziasztok!
2017. novembere óta használok egy mate 10 pro-t.
Mint látszik nem sürgős, de érzem, hogy már akadnak gondok az öreg mate-tel és lecserélném.
Mi lenne jó továbblépés mostanában 200 E körül. (tudom három éve sem 200E-ért vettem ezt a készüléket és azóta sok minden változott az árak környékén)
Igazán nem látom, hogy a legújabb készülékek miben nyújtanak többet, mint mondjuk egy p30 pro (new edition). Gyakran látom, hogy vannak látványos kamera tulajdonságok, de az összhatást gyakran rontják felesleges 2 megapixeles érzékelőkkel, vagy simán csak valójában alig jobb, mint az előző generáció.
A kameraképességek elég fontosak, ezen túl esetleg a hosszú támogatottság, ami jól eső melegséggel tölt el :D . Az 5G szerintem nem releváns még számomra, talán az ezt követő készüléknél.
Tehát mi jöhet szóba még ebben az ársávban? Nem ragaszkodom az androidhoz sem, de HMS-t nem akarok. (bár mate 30 pro-nál láttam, h egész hatékonyan lehet gms-t tenni a telefonra)
Újat keresek, mert hosszú távra tervezek, de a használttól sem riadok vissza.
:R

- shagy

(#160358) Truthless


Truthless
csendes tag

Heló!

- Árkategória 0-35,.000 Ft (MAX 40, ha nagyon alacsony ez a kategória)
- Használt vagy új Új
- Hol vennéd meg? edigital (de máshol is jó)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszú
- Mire használnád? telefonálás és internet, de a zenehallgatás a legfontosabb
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez Nem
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Az mindegy
Mire szeretnéd használni?

A zene a legfontosabb szempont, ezért a hangzása legyen jó valamint az internetbe se pusztuljon bele (email, facebook, weboldalak böngészése, yt videok) Bár a videózás nem fontos szempont.
[link] Itt nézegettem a telefonokat. Alcatel 1 Dual Sim-et akartam először, de a hangzásról semmi nincs írva a neten, ezért toltam ki a büdzsét 35.000 Ft-ig.

(#160359) xhege válasza shagy (#160357) üzenetére


xhege
addikt

Ha ilyen hosszú távon használod a telefonjaidat, akkor én iPhone-t javasolnék. 200 körül szinte új vagy 1-2 hónapos IPhone 11-et lehet venni.

(#160360) Sgr_A válasza shagy (#160357) üzenetére


Sgr_A
addikt

Iphone 11
samsung s20 FE

(#160361) yuing válasza hroberto (#160356) üzenetére


yuing
őstag

Nagyszerű, köszi.

(#160362) yuing válasza Truthless (#160358) üzenetére


yuing
őstag

Poco M3?

EU raktárból ~130 dollár.

(#160363) Viktor0610 válasza Truthless (#160358) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem, milyen hangzást vársz ezért a pénzért, de a yuing által is ajánlott Poco M3 jó lehet.

Samsung Galaxy A54

(#160364) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

80 000 kategóriában kellene telefon a barátnőmnek. Kicsi a keze ezért ilyen péklapát nem igazán jön szóba. Használt és új is szóba jöhet. mit ajánlanátok? (android)
Csak fotózásra, böngészésre és telefonálásra lenne használva.

Köszönöm

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#160365) Norbi. válasza adamssss (#160364) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha kicsi kell, Samsung A41, de nem egy erőgép.
Használtan S9, Mi 9 (ez kicsit nagyobb)

(#160366) xhege válasza adamssss (#160364) üzenetére


xhege
addikt

Ebből az összegből csoda fotós képességek nincsenek. Samsung Galaxy A40 vagy A41 lehet megoldás. Esteleg egy Pixel 3a használtan (az fotóban is komoly), de hogy azt hol lehetne megcsípni azt nem tudom. :)
(Ha az androidot elengeded, akkor iPone 8 használtan van ennyiért, ami kompakt és szép fotókat is csinál, de az akksi nem túl combos.)

(#160367) erdey_a


erdey_a
őstag

Sziasztok,

egy Meizu M6-ot hajtok kb. 3 éve, teljes megelégedéssel. Az akkuja azonban kezd haldokolni illetve már a tempó sem a régi, vagy lehet hogy a régi, de ma már kevésnek tűnik.
Melyik az a telefon, amit szabad megvenni, és az alábbiakat tudja:
- olcsó
- nagyon olcsó
- kicsit jobb mint a Meizu M6
- NFC
- ujjlenyomatolvasó

Játék a telefonon nulla.
Levelezés, Viber, Messenger, Banki alkalmazások, webshopok, böngészés a napi menü.

3 évig tartson ki.
Mit vegyek?

Köszi a segítséget!

Vérboci

(#160368) pandur99 válasza erdey_a (#160367) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én kb. ugyanebben a cipőben jártam, Meizu M6 Note-t kellett most lecserélnem hasonló okokból, és én a Redmi Note 9-et választottam, Banggoodról most szállítással együtt 51e Ft a 4/128. Még úton van, úgyhogy nem tudom összehasonlítani a kettőt, de tuti, hogy észrevehetően jobb lesz.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#160369) Bdanyy válasza erdey_a (#160367) üzenetére


Bdanyy
addikt

TCL 10l listaáron, amíg van [link]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#160370) erdey_a


erdey_a
őstag

köszi mindkettőtöknek, akkor ezt a kettőt megnézem

Vérboci

(#160371) ferni válasza Bdanyy (#160369) üzenetére


ferni
őstag

Tegnap megrendeltem a telekom oldalán, ma jött meg, jó nagy, ezt még szoknom kell, mert eddig csak kisebb telóm volt, de egy rossz szót nem tudok eddig írni róla, 50-ért ajándék.

Sajnos a telóméretet nehéz már megkerülni, minden újabb akkora, mint egy lapát, de tetszik amúgy nagyon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#160372) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Segítsetek már légyszi. Egyszerűen nem tudok dönteni. Xiaomi Mi11 vagy Samsung Galaxy 21+? Érvek, ellenérvek jöhetnek egyik és másik mellett/ellen. Köszönöm szépen

(#160373) Sgr_A válasza kungzi (#160372) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én csak ellen érvet tudok ;]
xiaomi: miui
samsung exynos

(#160374) s4hu|SyD^ válasza Sgr_A (#160373) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Exynos-nál értem a problémát, de a MIUI-val mi a baj? Van nálam egy Samu meg egy Xiaomi teló és egy kicsit sem zavaró a MIUI.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#160375) Sgr_A válasza s4hu|SyD^ (#160374) üzenetére


Sgr_A
addikt

Neked
én nem veszek olyat majd ha megtanulnak szoftvert irní
egy snapdragonos samsung lenne az igazi
az s20 Fe 5g persze nem kapható hivatalosan

(#160376) kungzi válasza Sgr_A (#160375) üzenetére


kungzi
veterán

[link] - Ez nem az? Elvileg gyártói garis...

(#160377) Sgr_A válasza kungzi (#160376) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az a kérdés hogy a magyar is Samsung javítja, mivel hivatalosan nem forgalmazzák lehet alkatrész sincs hozzá
a készülék EU-s beszerzés SZVSZ a boltban tudod csak érvényesíteni a garit

(#160378) Norbi. válasza kungzi (#160376) üzenetére


Norbi.
őstag

Ez tuti nem lesz itthoni gyártói garos.

(#160379) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Lehet kicsit off, de nektek talán van tapasztalatotok az oldallal kapcsoltaban?
Szóval.
Hogyan kell értelmezni a következőt az euronics honlapján
történő vásárláskor?
Amennyiben nem választom ki egyik pontot se akkor nincs
garancia a készülékre? Nincs meg az alap kettő év garancia?
Mert ugye nem biztosítást ír hanem garanciát az első sorban.
Köszönöm.

(#160380) yuing válasza Kolty (#160379) üzenetére


yuing
őstag

Nyilvánvalóan a kötelező garanciát lehet kiterjeszteni x évvel. Utána lépnek életbe. A kijelző biztosítás meg gondolom mellette futna. De gyanítom, ha rákattintasz a részletekre, mindezt ki is fejtik... :)

(#160381) yuing válasza kungzi (#160372) üzenetére


yuing
őstag

Jól sikerült a Mi 11, a Samsunghoz képest a Xiaomi előre lépkedett néhány területen, kijelzőben, anyaghasználatban. Ugyanakkor tényleg sokan nem szeretik a MIUI-t, nem tudom, használtad-e már a rendszert.
Plusz a Samu előnye fenáll a támogatás terén, gyorsabban kapják a frissítéseket, és valószínűleg később is engedik el az S21+ kezét.

Én szerettem pár bosszantó apróság ellenére használni a MIUI-t, szóval nyugodt szívvel venném a Mi 11-et, ha kellene egy ekkora lapát. :)

[ Szerkesztve ]

(#160382) Zurel


Zurel
friss újonc

Sziasztok!
A három éve használt mostanra alig funkcionáló Lg g6 telefonomat szeretném lecserélni. Mikor még beszereztem teljesen lenyűgözött a tudása, hogy meddig bírja az aksi és milyen jól működik, hidegzuhanyként ért milyen gyorsan mennyi dolog tönkre ment benne. A következővel szeretném az ilyesmit elkerülni.
Árkategória- 100 000Ft a maximum amennyit rá tudok szánni, de azt biztosan ha megéri.
- Használt vagy új?- Új.
- Hol vennéd meg?- Újonnan, függetlenül.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel?- Hosszú távra. Szeretném ha legalább annyit kibírna mint az előző.
- Mire használnád?- Tudom, hogy ebben az árkategóriában csodát nem várhatok, de fontos, hogy a fotózás, videózás a lehető legjobb legyen. (Filmkészítést tanulok, van, hogy a kevés eszköz miatt telefonnal kell dolgozni, emellett nagyon szeretek fotózni), ezek mellett a legfontosabb egy jó és tartós akkumulátor. A hétköznapokban internetezésre, kapcsolattartásra, videó nézésre, zenehallgatásra néha olvasásra használnám. Játszani nem igazán szoktam telefonon, esetleg valami egyszerű unalom űzőt. Social Mediából viszonylag sokat használok. Fontos, hogy bírja az online oktatást, az előzőnek szerintem ez adta meg a kegyelem döfést. :(
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?- Jó a zárt
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?- Női közepes méretű kezeim vannak, jó lenne ha tudnám egy kézben használni, de ha minden másban megfelel a mérete miatt nem fogok mást keresni.

Előre köszönöm a válaszokat!! :D

(#160383) kungzi válasza yuing (#160381) üzenetére


kungzi
veterán

Miui-val nem lenne bajom. Volt már Xiaomi telefonom, csak régen és nem csúcs telefon volt. Elvileg a Miui 12.5 teljesen más lesz, mint a mostani 12-s.

(#160384) Ádám16 válasza Sgr_A (#160373) üzenetére


Ádám16
addikt

Tesztek alapján + userek szerint is sokat javult az új Exy proci. Én az S21+t venném. Jobba Samsung felülete, tovább is lesz támogatva, eladhatóbb is lesz. :)

(#160385) Sgr_A válasza Ádám16 (#160384) üzenetére


Sgr_A
addikt

ahhoz árban (hivatalos nem sufni) már csak kicsit kell hozzátenni és kijön egy i12 pro
s8 után nincs bizalmam az exynoshoz főleg üzemidő térerő meg megelégedés terén
a felület tetszik az erő biztos elég lenne

(#160386) Ádám16 válasza Sgr_A (#160385) üzenetére


Ádám16
addikt

Elhiszem, hogy rossz tapasztalatod van vele, de ez alapján nem szabad ítélkezni. Csalódtam már barna hajú nőben, francia autóban, mégsem zárok ki az életemből egy újat egyikből sem.
Ha ez a proci tényleg javította a melegedést, merülést, akkor nincs több kérdesem, jöhet. :)
A kérdező két készülék közt vacillál. Ilyen összeg mellett én is Apple-t vennék, de kinek mik a preferenciái...

(#160387) synaxon


synaxon
tag

Valaki segítene dönteni a note 8 pro és az x3 nfc között?
Mindkettőben van 6gb ram, nfc, 2 sim, ac-s wifi, amik nekem kellenek. A note 8 kisebb, akkura is, de 128 a rom, az x3 jobb képernyővel rendelkezik és a töltése is gyorsabb. Az egyikben snapdragon van a másikban mtk, de ez nekem semmit se mond. A kamerák nem számítanak, minimálisat fotózok csak. Árban nagyon közel vannak egymáshoz, valamelyiket kényelmesebb esetleg kezelni?

A tökéletesség unalmas.

(#160388) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok!

100 ezer körül van olyan telefon, aminek jobb kamerája van a Mi 10T Lite-nál?

(#160389) Viktor0610 válasza lowzor (#160388) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs.

Samsung Galaxy A54

(#160390) Laufer


Laufer
friss újonc

Szeretnék venni egy XIAOMI telefont (100 eFt alatt), amely gyárilag rendelkezik hívás rögzítés funkcióval. Tudná-e valaki mondani melyik típusokban van ez a funkció?

(#160391) Viktor0610 válasza Laufer (#160390) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyiken sincs.
Nem csak a Xiaomikon, tudtommal egyik gyártónál sem elérhető a hívásrögzítés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#160392) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok,

egy telefon választásban kérnék segítséget mert egyszerűen nincs időm a több ezer modellt végignézni.

Jelenleg egy samsung J3 6-os telefont használok de az akkuja már odavan kissé és a tárterülettel is erős kompromisszumaim vannak.

Ami fontos:
-android
-100eFt alatti vételár, esetleg egy kicsivel lehet feljebb ha ár/érték szempontjából javasolt.
-új telefon
-nem akarok aláírni x év szerződést sehol.
-legyen rajta jó gépelni.
-sok belső tárhely a programokhoz.
-méretében hasonló mint a jelenlegi, esetleg nem sokkal nagyobb mert zsebrevágnám tokostól
-erős hardver

Ami nem érdekel:
-kamera, csicsák.
-8k képernyő
-játék

Előre is köszönöm segítségeteket ! :R

[ Szerkesztve ]

(#160393) Viktor0610 válasza Freddy TNT (#160392) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Samsung Galaxy A41. (A hardver nem a legerősebb, de kis méretben nincs nagy választék.)

A méretet elengedve kismillió másik modell is lehet.
Samsung Galaxy A51, Xiaomi Mi 10T Lite, Poco X3 NFC.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#160394) Laufer válasza Viktor0610 (#160391) üzenetére


Laufer
friss újonc

Xiaomi-nak van hívásrögzítése, de nem minden típus esetén.

https://hu.joecomp.com/10-best-xiaomi-redmi-devices-call-settings-tips-tricks#menu-5

(#160395) Norbi. válasza Laufer (#160394) üzenetére


Norbi.
őstag

Már egyiken sincs egy jó ideje gyári rommal. Xiaomi.eu rommal megoldható azt hiszem.

(#160396) Viktor0610 válasza Laufer (#160394) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az európai forgalmazású modelleken nincs.
Csak másik (EU-n kívüli) régiójú ROM telepítésével szerezhető vissza ez a funkció, vagy a Tesco Value által is írt Xiaomi.ru ROM-mal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#160397) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Többen említettétek a TCL 10L telefont 50 ezerért a Telekomtól.

Ajándéknak keresek telefont hasonló árkategóriában.

Néhány dologra viszont kíváncsi lennék a telefonnal kapcsolatban:
- Van rajta értesítési LED?
- Van rajta rádió?
- A rádió tartalmaz felvétel funkciót?
- Kamera mennyire jó/rossz vagy elfogadható?
- A Telekomnál csak 1 év jótállás van rá? Nincs rá még +1 év korlátozott jótállás, ami már csak a telefonra vonatkozik?
- Megéri megvenni?

Várom észrevételeiteket, tapasztalataitokat.

[ Szerkesztve ]

(#160398) lowzor válasza Viktor0610 (#160389) üzenetére


lowzor
veterán

Köszi!
A Poco X3 nem éri meg jobban, ha 5G-re nincs szükségem?
Kamerában ha jól látom kb ugyanazt tudják.

(#160399) Freddy TNT válasza Viktor0610 (#160393) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Köszönöm, rákeresek ezekre :R

[ Szerkesztve ]

(#160400) Viktor0610 válasza lowzor (#160398) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Poco X3 olcsóbb, ha nem kell 5G, akkor az jobb lehet valóban.
Ezen kívül minimális különbségek vannak a két teló között.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.